Déli Hírlap, 1985. november (17. évfolyam, 257-280. szám)

1985-11-14 / 266. szám

Jégkorong OB 1 A helyzeteket he kel! lőni! C. Dózsa—M. Kinizsi 14-1 (4-0, 4-1, 6-0) Miskolc. 300 néző. V.: Doór, Bellus. Szaicz. Dózsa: Eperjessy — Ko­vács. Flóra. Pék, Ancsin J., Lantos. Cserék: Szadovszky (kapus), Gogolak. Bodor, Szabó. Legéndi, Kucsera. Fü- zessi. Horváth, Balogh. An- csiri L.. Farkas, Pápai, Scheiber. Menyhárt. Edző: Szeles Dezső. Kinizsi: Sztaniszlav — Szajkó. Szánkó, Tóth, Kuto- la, Petricskó, Cserék: Lacz- kó (kapus), Kocsis, Szent- kuti. Gőz, Agárdi. Bíró. Skultéty, Sepsi, Majoros, Imre, Juhász. Edző: Bíró Ignác. Már a találkozó 2, percé­ben a büntetőpadra kény­szerült Ancsin J. és Kutola. majd Pék hagyott ki egy óriási helyzetet a miskol­ciak kapuja előtt, míg a másik oldalon Tóth hibá­zott. A Dózsa az 5. percben szerezte meg a vezetést. Lantos révén. Nem volt túl­zottan nagy az iram. ke­mény, de sportszerű küzde­lem jellemezte a találkozót. A Kinizsi helyenként látvá­nyosán. ötletesen játszott, ám a kapu előtt sokat bi­ic Ez a helyzet is kimaradt.. . Eperjessy. a Dózsa kapusa a jégen fekszik, ám Petricskó a kapu mellé lőtte a koron­got. A lilák védője, Menyhárt beavatkozásra készen vár. (Szabó István felvétele) zonytalankodtak a támadók, s ez megbosszulta magát. A második harmadban a miskolciak kezdtek .jobban, Labdarúgás, MNK A bajnokaspiráns jobban akarta a sikert Eger SE-OVIK 1-0 (0-0) A labdarúgó WINK-ban tegnap a legjobb Ifi közé,in- fásért léptek pályára a még állva maradt csapatok. Eger­ben amolyan NB ll-es rang­adót hozott a sorsolás sze­szélye folytán a mérkőzés, hiszen a bajnokság első és második helyezettje mérkő­zött a továbbjutást jelentő győzelemért. A kezdés a DVTK Nagy — Szlovák. Oláh. Szűcs. Teo­dora., Kiss, Fükö. Balogh. Szlitka. Dzurják. Lippai (Szervere) összetételű együt­tesének sikerült jobban. a 3 percben ugyanis SzHfkat szerelték szabálytalanul. Oláh szabadrúgását nehezen védte Póta. Később magara talált az Eger. Ciománp gól- helyz--" -n lőtt. de Oláh ön- feláldozóan beledobta magát a lövésbe. A 16. percben is­mét Szlifka jeleskedett, de Simon csúnyán beleszállt. villant is Fekete játékvezető sárga lapja. Kiss kapu elé csavart szabadrúgását Oláh kecsegtető helyzetből vágta (ölé. majd ismét ő végzett el szabadrúgást, de ezt is mentette Póta. Ezután Nagy percei következtek, egymás után háromszor védett reme­kül a fiatal diósgyőri kapus. A 43. percben Dzurják sze­rezhetett volna gólt. de a labda egy védőről eppen Pó­ta kezébe perdült lövése nyo­mán. Térfélcserét követően a Di­ósgyőr két ízben is eldönt- hrtte volna a találkozó sor­sát. Előbb Sass hazaadását csípte el Dzurják, kisodród­va kivárt, ám amikor Szlif­ka elé játszott, a szélsőt alaposan meglökte M egyesi, így a lövés az üres kapu fö­lé' szállt. A 60 perc táján Simon hazaadására Dzurják lecsapott, egyedül vezette ka­pura a labdát, Póta kiindult, de elcsúszott, s Dzurják ab­szolút helyzetben a kapus kezébe passzolt... Ahogy az lenni szokott, a kihagyott lehetőségek meg­bosszulták magukat, a 69. percben Csomány mintasze­rű keresztlabdájára Horváth robbant a 11-es pont táján, s élesen, védhetetlenül fejel­te azt a több felső sarokba. 1-0. A hátralevő időben itt rs. ott is. egy-egy helyzet adó­dott. Fükö fejese fölé szállt. Kiss Gy. gólba tartó lövé­sét Nagy parádés vetődéssel nyomta ki. majd. Csomány elől is megszerezte a lab­dát. A további borsodi eredmé­nyek Mákvölgy—Bp. Hon­véd 0-3. Olefin SC—Békés­csaba 2-0. ám elképesztő volt nézni, hogy még az üres kapuba sem találtak be. Ötletesen kidolgozták a helyzeteket, de a góllövéssel baj volt. A 6. percben Pék átadásából Ancsin növelte az előnyt, majd Menyhárt átadását Bodor lőtte az egyébként, jól védő Sztaniszlav hálójába. A 9. percben járt az óra mutatója, amikor Skultéty indította Majorost, aki Sepsy elé játszotta a koron­got, s a csatár ezúttal nem hibázott, Eperjessy hálójába talált. Tóth. Petricskó, majd Bíró kétszer is csak a ka­pussal álltak szemben, ám a góllövés mindannyiszor el­maradt. Az utolsó 30 perc ismét a Dózsáé volt. A miskolciak továbbra sem használták ki helyzeteiket. A mezőnyben egyenrangú ellenfelek vol­tak, de a kapu előtt ... — Alakul a csapat, ezt bizonyítja a rengeteg gól­helyzet is. amelyeket sajnos, nem tudtunk kihasználni. Nekünk nem a bajnok Dó­zsát kell legyőznünk, ha­nem a velünk egy „súly­csoportban" levő csapatokat — jegyezte meg a mérkő­zés végén Ladi József, a Kinizsi szakosztályvezetője. Nemzetközi asztalitenisz-bajnokság Érkeznek a külföldiek Nswty a forgalom a Mis­kolc Városi Sportcsarnokban. Tegnap délre felállították a kilenc Butterfly-asztalt, he­lyükre kerültek a bírói esz­közök, jelezve: kezdődhet a Magyar Nemzetközi Asztali- tenisz-bajnoksag. Horváth Tibor, az orszá­gos szövetség főtitkára és Juhos József szakfelügyelő elégedetten tekintett szét a létesítményben: mindent rendben találtak. Miközben a szakvezetők az előkészüle­tekkel voltak elfoglalva, megérkeztek az első külföldi vendégek is. Elsőként, a kí­naiak tartottak edzést, majd a KNDK sportolói az indiai­ak társaságában ismerkedtek a bajnokság helyszínével. A koreai csapat két legjobbja, Mun Vi Chol a férfi-, Y« Sun Bök pedig a női mezőny favoritja. A magyar szakvezetés ki­jelölte a csapatokat. A nők­nél Oláh, Bátorfi és Urban alkotja az A-együttest, míg a Fazekas, Nagy. Khán trió a B-t. A férfiak: Klampár, Kriston, Varga (A); Harczi. Podpinka, Simon (Bi. A bajnokságom 21 (!) or­szág legjobbjai vesznek részt. A küzdelmek holnap reggel 8 órakor a csapa tmérkózé- sekkel kezdődnek. Kosárlabda OVTK—ZTE «2-58 (38-29) A magyar nemzetközi asz­talitenisz-bajnokság miatt az utolsó pillanatban megvál­toztatták a DVTK—ZTE női kosárlabda-mérkőzés kezdési időpontját. íg.v csupán né­hány bennfentes láthatta a két csapat küzdelmét. Schreiber József, a diós­győriek szakvezetője győzel­met vart lányaitól. A ha­zaiak kezdtek jobban, s mar az 5. percben 10:4 volt a ja­vukra. Különösen Aronné és Winter játszott nagy terüle­ten. Jaszka ügyesen irányí­tott, míg Hegeaus és Tótnné elsősorban a védekezésben tűnt ki. Úgy látszott, hogy a DVTK minden különösebb megerőltetes nélkül nyeri a találkozót. Erre utalt a fél­idei 11 pontos vezetés is. A második játékrészben tovább növelte előnyét a diósgyőri csapat. Volt olyan időszak, amikor 16 pont volt az előnyük. Am a találkozó utolso 10 percét jobb lenne elfelejteni: a DVTK érthe­tetlenül kapkodni kezdett, bizonytalanná vált a védeke­zésük, az ellenfel palánaja alatt pedig sorra kinagyták a helyzeteket A ZTE meg­érezte, hogy van keresni­valójuk: növelték az iramot., s fokozatosan ledolgozták hátrányukat A diósgyőriek­nek az utolsó másfél perc­ben már minden idegszáluk­kal arra kellett törekedniük, hogy tartsák a labdát, s így megmentsek a győzelmet Végül is sikerült elérni cél­jukat Az igazsághoz tarto­zik, hogy saját maguknak tették nehézzé a mérkőzést! Kosárdobók: Winter 20, Aronné 16, Nagy 10, Hege­dűs, Bársony 6—6. Tátimé 4. ANYAKÖNYVI HÍREK született* Brvg-nár Jánosnak m Pwpp Ka­talinnak Nóra Kata 5 Kolosai Já­nosnak és Szabó Mariannának Adrián; Körömi Imrének és Nagy Erzsébetnek László; Min­cer Andrásnak es Benyei Hóná­nak Norbert; Török Istvánnak és Gáíosi Krisztina Zsuzsanná­nak Gábor; Adam Elemérnek os Zsiga Emmának Maria; Ba­lázs Jenő Pálnak és vadnai Gyöngyinek Eszter; Bendik Lászlónak és Vaehter Évanak Renáta; Orosz. Jánosnak és Var­ga Ilonának Orsolya; Tóth Ár­pádnak és Fekete Ibolyának Beáta; Czingler Ferencnek és Kazai Piroskának Tamás, Hal­mos Gyula Dezsőnek és Tóth Klárának Gábor; Iván La­josnak és Zsóva Mártanak Sza bina Márta; Verebélyj Józsefnek és Frank Editnek Tünde: Kiss Attilának és Bodi Gabriellának Gabriella.; Ferenczi Istvánnak és Sepsi Erzsébetnek Nikoletta; Dobozi Zsolt Ferencnek és Pap Juliannának Szabolcs; Kovács Ernőnek és Gál Edit Katalinnak Tamás; Píntyilí Lászlónak és Gyű rám Katalinnak Norbert; nevű gyermeke. A MISKOLCI KÖZTERÜLET-FENNTARTÓ VÁLLALAT felvételre keress ♦ autószerelőket ♦ L 200 as homlokrakodóra és BH rako­dóra gyakorlattal rendelkező gépkeze­lőket ♦ szemétszállítási betanított munkásokat Jelentkezni lehet: Miskolc, József Attila u. 65. sz„ a munkaügyön. alia; A Kelet-magyarországi Vízügyi Tervező Vállalat miskolci iroda ja irányító tervezői és tervezői munkakörbe keres vízellátás- csatornázási feladatokhoz fel­sőfokú (vízépítőmérnök, főis­kolai végzettség) szakirányú végzettségűeket. Bérezés meg­egyezés szerint. Kezdők jelent­kezését is várjuk. A változatos feladatokkal gyors szakmai fej­lődés biztosított. Cím; KEVI- TERV, miskolci V. sz, iroda, Miskolc, Katalin u. 1., III. em. Telefon: 87-013. A Diósgyőri Édesipari Gyár azonnali belépéssel alkalmaz egy és három műszakban női munka ­vállalókat 8 általános iskolai végzettséggel. Éjszakai pótlék 60 százalékkal elszámolva, jelent­kezés; Diósgyőri Édesipari Gyár, munkaügyi osztály, Miskolc III., Fürdő u. 4. sz. ingatlan Alsózsolca, Kossuth út 111. sz, alatti telek, rajta levő régi la­kással eladó. Csukott Aro gk.-t beszámítok* Dohány—ajándék üzlet a bel­városban eladó. Jelige: „Befi­zetés 176852” a kiadóba. Olcsón eladó 1000 négyszögöl gyümölcsös a Harsányi u. mel­lett. Telefon: 74-327. Martin telepen, a Latinka Sán­dor utcában kétszintes, legalább 4 szoba plusz garázsos, sorhá­zas lakásépítéshez lehet csatla­kozni. Érdeklődés a 88-217-es sz. telefonon, elsősorban hétfői, szerdai és pénteki napokon, 16 és 20 óra között. A Széchenyi úton. a Pátria- házban, 2,5 szobás, hallos örök­lakás eladó. T.; 16-327. Belvárosi garzon eladó. kp. -f OTP. Tel.: 65-589, este 6-tól. Garázs a teig.yárnál eladó. Érdeklődni lehet: nappal 16-641, este 73-237-es telefonon. Bútorozott szoba fürdőszoba-, konyha-, garázshasználattal ki­adó. Tel.; 69-042. .Sürgősen albérletet keres a Szentpéteri kapu és a Katowice környékén egy kisbabával egye­dülálló nő, fürdőszoba-használat­tal. „Minden megoldás érdekel 177 558*? jeligére a kiadóba. összkomfortos, 1 szobás lakás két, évre kiadó. Érdeklődni: 15-518 telefonon, 17 óra után. Elcserélném 2 szobás, házfel­ügyelői lakásomat 1,5 vagy 2 szobás gázos, vagy összkomfor­tos tanácsira. Érdeklődni dél­után, Győri kapu 39. fszi. 1. Garázs a Széchenyi úton el­adó. Tel.; 86-414, 16—18 óra kö­zött. farmii Üj platós ZUK tgk. eladó. Tel, 18-998. A mozgássérültek Akarat Sportegyesülete ülőröplabda­szakosztálya felvételt hirdet al- sóvégtag-sérültek részére. je­lentkezés: Miskolc, Kassai ut­cai általános iskola tornatermé­ben minden kedden és csütör­tökön, 18—19.30 óráig. Felveszünk: építőipari építésvezetőt és előkészítőt, továbbá kőművest és kubikost, valamint brigádot. jefentkemí: R. Rákóczi Ferenc Mgtsz Építőipari és Szóig, Ágazat, Miskok, Baross Gábor u. 24. sz. (emeletj. Miskolci izlelÉsi Vállalat oépkocsivezelőket, akílc a 21. életévüket betöltötték, „D"- vagy „C”- vizsgaval rendelkeznek, legalább 1 éves vezetési gyakorlatuk van, és 20 000 km levezetéséről iga­zolással rendelkeznek. KERESETI LEHETŐSÉG 5000-9000 FORINT HO „D"-vizsgával nem rendelkezők részére az Autó- közlekedési Tanintézetnél ingyenes „D’'-tanfoiya- man való részvételt biztosítunk. Felvételre keresünk továbbá: esztergályos szakmunkást A vállalat a dolgozóinak és azok családtagjai­nak a városi autóbuszokon és villamosokon díj­mentes utazást biztosit Felsőzsolca, Kistokaj, Szirmabesenyő, Alsózsolca, Mólyi, Arnót és Nyékládháza községekből a na­pi bejárást személyzeti járatokkal biztosítjuk. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán, Miskolc, Szondi György u. 1. 101/B-s autóbusz- végállomás.