Déli Hírlap, 1976. április (8. évfolyam, 78-102. szám)

1976-04-05 / 81. szám

Két lesgóllal... Bp. Honvéd—0VTK4: Dr. Lakat Károly, a kis­pestiek mesteredzője a kö­vetkezőket mondotta a mér­kőzés után: „Sajnálom, hogy nem tudtunk visszavágni a 0:4-ért..Szabó Géza vi­szont a megadott két lesgólt emlegette. Így, együtt érté­kelhető igazán az, amit dr. Lakat Károly mondott, hi­szen a visszavágás elmara­dása nemcsak azzal érté­kelhető, hogy a 0:4 nem egyenlő az l:4-gyel! A Hon­véd mestere bizonyosan be­kalkulálta a két vitathatat­lan lesgólt is, mert ők ősz- szcl négy „tiszta” gólt kap­tak. Kifejezetten idegenkedünk attól, hogy játékvezetőkkel kelljen foglalkoznunk. Még­sem mehetünk el szó nélkül az eset mellett. Halász után Szávó tette „emlékezetessé” működését a DVTK mérkő­zésén. S ez esetben valami­féle lokálpatrióta elfogult­ságról sem lehet szó, hiszen a történteket az elfogultság­gal korántsem vádolható Népsport is így rögzítette. Abban azonban, hogy Szávó működéséért csupán egyet­len, az elégtelen osztályza­tot kifejező csillagot kapott, az is közrejátszott, hogy nem ítélte meg Kozma fejesgól­ját. így az is érthető, hogy a DVTK teljesítményét nagy­arányú veresége ellenére is jóra értékelték. A két lesgól ugyanis 1:0 után esett, s egy ilyen körülmény bármilyen jó együttest képes demora­lizálni. Az első említésre méltó esemény már az ötödik percben feljegyzésre került, amikor is Fiikő lövését Szűcs „útban levő” lába hárította. Kitűnő volt Oláh 20 méte­res szabadrúgása is, amit Gujdár a léc fölé ütött. Az első negyedóra végén Pin­tér kapufát lőtt. majd két perc múlva fejelt Kozma a hálóba, s ez után ítélt a já­tékvezető szabadrúgást ki­felé. A vezető gólt Weimper szerezte a 31. percben: ki­lenc méterről lőtt kapásból a háló bal oldalába. 1:0. Az 57. percben a lesen álló Koz­ma lövése pattant a bal ka­pufáról a berobbanó Weim­per elé, aki a bal sarokba fejelt. 2:0. A 64. percben Kocsis L. több jó csel után a lesen álló Kozmához to­vábbított, aki 8 méterről la­posan lőtt a jobb sarokba. 3:0. A 70. percben szabadrú­gáshoz jutott a Honvéd a jobb oldalon, 20 méterre a diósgyőri kaputól. Weimper lövése a felső léc alsó élé­ről vágódott a hálóba, 4:0. Gujdárt lecserélték és Oláh egy percen belül „felavatta” az újonnan beállt Pajert: 22 méterről lőtte a labdát a Honvéd kapujának bal alsó sarkába. 4: . Kispesten kevesen, mint­egy, 4500-an nézték végig a Szávó (Bauer, Farkas) ve­zette találkozót, amelynek résztvevői a következők voltak: Bp. Honvéd: Gujdár (Pa- jer) — Kelemen, Kocsis ■ l., Szűcs, Lukács — Páll, Ko­csis L., Pintér — Fehérvári, Weimper, Kozma. DVTK: Veréb — Szűcs, Salamon, Váradig Martis — Oláh, Görgei, Horváth (Mak- róczi) — Feledi, Fükő (Bo­rostyán), Fekete. (A DVTK mindkét cserét a 66. percben hajtotta végre.) h. k. m III: Bravúr Hejocsabán, pontszerzés Nyíregyházán A múlt heti gyász.os szereplés után a legvérmesebb miskolci szurkolók sem számítottak arra, hogy ezúttal 50 százalékos telje­sítménnyel zárják csapataink a legutóbbihoz képest nehezebb fordulót. Pedig így történt, s ebben a fő érdem a HCM gár­dájáé! HEJOCSABA—ÓZDI KOHÁSZ 3:2 (3:0) A kissé magabiztosan pályára lépő ózdiakat már a találkozó elején meglepték a hazaiak. A: 7. percben Vodicska bal ol­dali beadását Kunfalvi lőtte a hálóba, 1:0. Krisztián kért vé­dőt is kicselezett a 19. percben, majd a kapust is elfektetve sze­rezte meg a második gólt, 2:0. Három perccel később 20 m-es szabadrúgást hajtott végre Lé­vai, s a sorfalon megpattanó labda a Kohász kapujába jutott, • 3:0. Laczkó irányításával továbbra is parádés játékot produkáltak a hazaiak, s a Kohásznak mind­össze egy helyzete akadt: a 43. percben Kuzma a vonalról fejelt ki egy gólba tartó labdát. Szünet után az ózdiak min­dent egy lapra tettek fel. Óriási erővel rohamoztak, ám a csabai védők nagyszerűen tömörültek. Igaz, az 52. percben Zajácz a gólvonalon állva tisztázott, ám a 80. percig érintetlen maradt Várnai hálója, ekkor kapu előt­ti kavarodás után Murányi II. szépített, 3:1. öt perccel később Tóth nyesett szabadrúgása állí­totta be a végeredményt: 3:2. A HCM Várnai — Zajácz, Te­mesvári, Kuzma, Lévai (Laka­tos) — Várkonyi, Kunfalvi, Laczkó — Jáger, Krisztián, Vo­dicska összetételű együttese vé­gig- jól játszott, ám közülük is ki kell emelni Kuzma, Lévai és Laczkó teljesítményét, míg a Kohász gárdájából csak Fükő dicsérhető. NYÍREGYHÁZA—M V s c 1:1 (1:0) — Egy pontért utaztunk Nyír­egyházára — számolt be a sós­tói stadionban történtekről Tóth József, az MVSC edzője — s akár kettőt is szerezhettünk volna. Az elmondottak alapján nem is túlzás, amit a zöld-fehérek szakvezetője állít, hiszen az MVSC „egészpályás letámadásá­val” szemben a hazaiak valóban nem tudtak kibontakozni, s a miskolciak a labdát is többet birtokolták! Már az első félidő elején látszott az, hogy a talál­kozó egyenlő erők küzdelmét hozza. S miután mindkét vé­delem jól állt a lábán, helyze­tek meglehetősen ritkán adód­tak. A Spartacus vezető gólja is szerencsés körülmények kö­tött született. A *’0. percben Kozma az alap­vonal mellett elcsúszott, s a játékvezető óriási meglepetésre büntetőt ítélt! A tizenegyest ér­tékesítették is a hazaiak, 1:0. Az MVSC egyenlítő gólja a 78. percben egy szöglet után szüle­tett, amikor a védők feje felett átszállt labdát Vodicska kapás­ból lőtte a hálóba, 1:1. A miskolciak az értékes pon­tot Kun (Serföző) — Hajdú, Lo­cher, Leiszt, István — Szabó Gy., Kerecsényi, Szilágyi — Roz- gonyi (Vodicska), Galló, Mada­rász összeállításban szerezték, s az együttesből Locher, Leiszt, Szabó Gy. és Kerecsényi ját­szott az átlagosnál jobban. KVSE—B. VOLÁN 3:0 (1:0) Almos, lagymatag „iramban” indult a találkozó, s a sok lab­dakezelési és átadási hibát időn­ként egy-egy kemény beleme- nés, meg néhány távoli, pon­tatlan lövés tarkította. A Volán fél órán át többet kezdeménye­zett, de támadásaiban nem volt átütő erő. Aztán „felébredt’* a Vegyész, s a 30. percben meg is szerezte a vezetést: Kálmán a tétovázó hazai védők között lőtt a hálóba, 1:0. A második félidő a vendégek fölénye jegyében indult, s tá­madásaikat a 63. percben siker koronázta: Magyar egy cselso' rozat után Kopa elé adott, aki nem hibázott, 2:0. A gól után a Vegyész az ered­mény tartására, a Volán a szépí­tésre törekedett. A fellazult ha­zai védelem hibájából azonban a 85. percben újabb gólt rúgtak a vendégek: „tűzijáték” alakult ki a hazaiak kapuja előtt, s vé­gül is Kálmán lövése nyomán rezdült a háló, 3:0. A B. Volán Czibere — Faze­kas, Jónás, Körösi, Previtzer — Petrovics, Varga, Lója — Babus (Boros), Kertész, Pálur felállí­tásban játszott együtteséből csak Körösi, míg a vendégektől Kál­mán, Magyar és Kopa játékát dicsérhetjük. MONOSTORI GYULA Kosárlabda Vasárnap este négy helyszín­ről vártuk a kosárlabda-sportág eseményeinek híreit. A legran­gosabb helyszín a lengyelországi Krakkó volt, ahol a nemzetközi tornán szerepelt a magyar női válogatott. Csapatunk Kanada együttese ellen játszotta a nyi­tó mérkőzést és nagyszerű 79:54 (43:29) arányú győzelmet aratott. Bajáról már korántsem kap­tunk ilyen jó híreket, ahol az NB I. tavaszi zárófordulójában a MEAFC vendégszerepeit. A közvetlen élcsoporthoz már nem tartózó bajaiak 92:63 arányban győztek a miskolci egyetemis­ták ellen. A harmadik helyszín a TF volt, ahol lejátszották az utolsó el­maradt női NB I-es mérkőzést. (TFSE—Ganz-MAVAG 70:49), s ennek ismeretében megtudhat­tuk a negyedik helyszínről, az MTI sportszerkesztőségéből a tavaszi végeredményeket. A bennünket érdeklő női NB I-ben jelentős sikernek számít, hogy a DVTK tavaszi eredményei alapján az igen előkelő, 6. he­lyet foglalhatta eL I Heiyrepzítás • „A Déli Hírlap 1975. június 11- m megjelent számának 4. olda­lán a „Vitorlázás” című közle­ménynek valótlan az a tényállí­tása, hogy a „Justitia” Sport- egyesület képviselője a verseny- bíróság elnökének személye el- ! mi kifogást a kérdést tárgyaló < inökségi ülésen írásban visz- ;avonta, ezzel szemben való az, hogy az egyesület az elfogultsá­gi kifogást az 1975 áprilisában í t levelében változatlanul fenn- t rí, ott a. Nem felel meg a valóságnak a közleménynek az a része sem, ;hogy az egyesületnek a verseny­től való távolmaradása lehetet­lenné tette a többi egyesület számára is a minősítéshez szük­séges részeredmények teljesíté­sét.” jjc Bár 3:0-ra vesztett, mégis igen nagy küzdelmet vívott a csíkos mezes MEAFC a TFSE elleni zárómérkőzésen, az egyetemisták és főiskolások országos röplabda-bajnokságán. Ezúttal is jól zárt a miskolciak kéttagú sánca. (Szabó István felvétele) Röplabda TFSE győzelme Szombaton délben fejeződtek be a magyar egyetemi és főis­kolai országos röplabda-bajnok­ság döntői a miskolci városi sportcsarnokban. A kép az előző két napihoz hasonló volt: játé­kosok a pályán — mérkőző fe­lekként, játékosok a lelátókon — nézőként. Csupán néhány ér­deklődő tekintette meg a baj­nokság mérkőzéseit, pedig a mérkőzések színvonala kielégítő élményt nyújtott a sportág ked­velőinek. Azon nem is nagyon csodálkoztunk, hogy az elké­nyeztetett miskolci közönség nem nagyon tolongott a bejára­toknál, de vajon hol voltak a lelkes egyetemista szurkolók? A kérdés azért is jogos, mert a MEAFC féríicsapaia résztvevője volt. az országos bajnoki döntő­nek, s ez mindenképpen rangot jelent egy olyan mezőnyben, ahol jobbára NB-s játékosok szerepeltek. Felveszünk: lakatos szak- és segédmunkásokat, villanyszerelő, ács-állványozó, kőműves, festő-mázoló, valamint hegesztő, csőszerelő szakmunkásokat. Bérezés megegyezés szerint. jelentkezés: GÉP- ÉS FELVONÓSZERELŐ VÁLLALAT kirendeltségén, Széchenyi út 28. A férfi torna végeredménye: 1. Testnevelési Főiskola 6, 2. Bp. Műszaki Egyetem (MAFC) 5, 3. Bánki D. Műszaki Főiskola 4, 4. Nehézipari Műszaki Egyetem (MEAFC) 3 ponttal. A győztes főiskolások: vala­mennyi mérkőzésüket 0-ra nyer­ték. A MEAFC a TF-töl 3:0-ra, a MAFC-tói 3:l-re, a Bánkitól pedig — igen nagy küzdelem­ben — 3:2-re kapott ki. A női döntő végeredménye: 1. Testnevelési Főiskola 6, 2. Köz- gazdasági Egyetem 5, 3, Szegedi Tanárképző1 4, 4. Szegedi Orvos- tudományi Egyetem 3 ponttal. A legjobb ütő játékosoknak járó díjakat Hudák Katalin (Közg.) és Gulyás Csaba (MEAFC), a legjobb feladóknak járó dijakat pedig Nagy Lászlóné (Sz. TK.) és Kiss András (TF) kapták. A legsportszerűbb csapatok díjait a Közgazdasági Egyetem, illetve a MAFC kaptak. (horváth) Labdarúgás A labdarúgó NB I. huszadik fordulójában — a DVTK kivé­telével — nagyszerűen szerepel­tek a vendégcsapatok: pontot, vagy pontokat vittek haza, ame­lyek igen- jól jönnek majd a „végelszámoláskor”! Eredmények: Bp. Honvéd— DVTK 4:l (1:0). Ü. Dózsa—Vi­deoton 2:2 (1:1). Csepel—Vasas 0:3 (0:1). SBTC—FTC 2:2 (0:2). Kaposvár—Haladás 0:2 (0:0). ZTE—MTK-VM 0:4 (0:1). SZEOL —Rába ETO 1:1 (1:0). Békéscsa­ba—Tatabánya 0:3 (0:2). A bajnokság állása: 1. FTC 20 14 5 1 42-17 33 2. Videoton 20 12 5 3 42-17 29 3. Honvéd 20 11 6 3 39-21 28 4. Ü. Dózsa 20 12 4 4 44-28 28 ‘5. Haladás 20 9 5 6 27-24 23 6. DVTK 20 6 8 6 17-23 20 7. SBTC 20 6 7 7 31-36 19 8. MTK-VM 20 8 2 10 31-25 18 9. Vasas 20 7 4 9 33-29 18 10. Tatab. 20 7 3 10 27-37 17 11. ZTE 20 5 6 9 30-32 16 12. Rába ETO 20 4 8 8 22-28 16 13. Kaposvár 20 4 8 8 27-37 16 14. Csepel 20 4 6 10 21-37 14 15. Békéscsaba 20 4 6 10 13-30^14 16. SZEOL 20 3 5 12 16-41 11 Az NB II-es együttesek „példát vettek” az élvonalbe­liektől: a Várpalota kivételével mindenütt sikerrel szerepeltek a vendégcsapatok! Eredmények: Győri MÁV DAC —FÖSPED 1:1, Nagybátony— Bp. Spartacus 0:3, BVSC—Nagy­kanizsa 0:0, Szekszárd—Kossuth KFSE 1:4, Komló—Volán 1:1, Bábolna—Dunaújváros 1:2, Orosz­lány—Pécsi MSC 1:2, Szolnoki MTE—Várpalota 3:0, Budafok— DVSC 2:4, Vasas Izzó—Dorog 2:2. A bajnokság élcsoportja? 1. Dunaújv. 26 17 7 2 59-30*41 26 15 5 6,61-38 35 26 14 7 5 47-35*35 26 14 4 8 47-3FÍ32 26 11 10 5 39-27 32 2. Budafok 3* Dorog 4. KKFSE 5. Volán SC Az NB III. Északkeleti cso­portjában a bajnoki cím, s az ezzel járó feljutás kérdésébe az Egri Dózsán kívül más csapat már aligha szól bele, miután az Ózdi Kohász veresége következ­tében hat pontra nőtt az előny! A dobogós helyezéseikért viszont annál nagyobb a harc, s itt még legalább 5 csapat küzd egyenlő esélyekkel az ezüst- és bronz­éremért. Az élcsoportban annyi változás történt, hogy a DMTE — győzelme következtében — helyet cserélt a Gyöngyössel. A 26. forduló eredményei: Bor­sodi Bányász—Egri Dózsa 3:3,- Rudabánya—Balmazújváros 1:2, DMTE—Gyöngyös 3^2, B. Volán —KVSE 0:3, Hejőcsaba—Ózdi Kohász 3:2, LMTK—SKSE 1:1,’ Sátoraljaújhely—Balassa gyawnat 2:2, Nyíregyháza—MVSC 1:1, Zá­hony— Rakamaz 2:0, Egri Vasas —Hajdú Vasas 4:0. A bajnokság áHáaa»: 1. Egri Dózsa 71*26 vád 2. Ózdi Kohász 47-17 35 3. DMTE 53-23 92 4. Gyöngyös 52-33 31, i 5. Sátor­aljaújhely 38-35 31, 6. LMTK 43-39 30 . 7. SKSE 5(M0 28, 8. Nyíregyháza 52-31 27, 9. MVSC 39-31 27, 10. Balassagyarmat 44- 40 27. 11. KVSE 59-44 26, 12. Ru­dabánya 43-44 26, 13. Rakamaz 31-35 26, 14. Borsodi B. 36-42 26, 15. Záhony 34-53 25, 16. Egri Vasas 43-42 24, 17. Hejőcsaba 33-54 21, 18. Hajdú Vasas 34-53 19, 19. Borsodi Volán 25-35 13, 20. Balmazújváros 22-108 5. Totóeredmények 1. Komló—Volán 2. Bábolna—Dunaújv. 3. Oroszlány—Pécs 4. Vasas Izzó—Dorog 5. DMTE—Gyöngyös 6. Borsodi B.—Egri Dózsa 7. Dunaújv. Ép.—Ganz-M. 8. Szkf. MÁV—Pénzügyőr 9. Gyula—Szegedi D. 10. Ascoli—Napoli 11. Intern.—Juventus 12. Sampdoria—RoÁia '13. Torino—Milan Pótmérkőzés: 14. Atalanta—Genoa Ori 2 apróhirdetés aiias Rekonstrukció alatt álló tex­tilüzemünkbe előnyös feltételek mellett korszerű gépek kezelé­sére 15 éven felüli női dolgozó­kat fonó, szövő betanulönak felveszünk. Felvételre kere­sünk továbbá tervezésben is jártas műszaki rajzolót, épü­letgépészt technikusi végzettség­gel, esztergályos, lakatos, vil­lanyszerelő, csőszerelő, asztalos, ács, bádogos, kőműves szak­munkásokat, és 18 éven felüli női és férfi segédmunkásokat. Cím; PTM Budai Gyára, mun­kaerő-gazdálkodás, Budapest, XI. Hauszmann Alajos u. 20. Levél­cím: 1502 Budapest, Pf.: 43. A CSŐSZER 1. sz. üzeme felvé telre keres víz-, gázszerelőkei központifűtés- és csőhálózat szerelőket, lakatosokat, minősi tett és minősítés nélküli ív- é lánghegesztőket, betanított műn kasokat és segédmunkásokai Minden héten szabad szombai munkásszállást, különélési pót lékot biztosítunk. Tiszapalkony —Oszlár—Nemesbikk — Hejőbáb —Sajószöged útvonalon lakó részére naponkénti hazautazás bérelt autóbuszunkkal biztosít juk. Jelentkezés: Miskolc, Ka bar út 16., Leninváros, CSŐSZEI 1. sz. üzem, munkaügyi csoporl A Diósgyőri Gépgyár jelenle kibővítés alatt álló NC (szám jegyvezérléses) szerszámgép parkjához legalább 3 éves ho rizonton, vagy fúró-maró jelle gű gépen eltöltött szakmai gya korlattal rendelkező forgácsol szakmunkásokat felvesz. Bérezé a vállalati kollektív szerződé ide vonatkozó bértétele szerin lesz megállapítva. Jelentkezu lehet a vállalat munkaerő-gaz dálkodási csoportjánál. Telefon 14-131; 10-52-es mellék.