Déli Hírlap, 1975. október (7. évfolyam, 230-256. szám)

1975-10-13 / 240. szám

DVTK—Haladás VSE 1:1 (1:1) >$c Az első félidő 20. percében Tatár szorongatott helyzetből lőhetett kapura, de a 11-es ponton elindított labda a jobb sarok mellé szállt. Először azt hittük, hogy szöglet, hiszen még a képen is mintha elrúgták volna a csíkos mezes diós­győri játékos elől a labdát. Lauber játékvezető azonban — Tatár közbeavatkozását bizonyítván — kirúgást ítélt. (Szabó István felvétele) Amikor az újpesti vereség után a 6. helyre csúszott vissza a DVTK, sokan azzal vigasztalták magukat; két megnyerhető hazai mérkőzús' következik, s azzal a DVTK ismét előbbre rukkolhat. A hazai győzelmek azonban nem következtek be — a DVTK mégis előbbre lépett. A körülmények ritkán alakulnak ilyen jól, de most úgy sikerült, hogy a cse­peli döntetlen után az 5., a Ha­ladás elleni X után pedig a 4. helyre rukkolt a Diósgyőr. Ez jó dolog, de az mégsem, hogy a két mérkőzésre szerényen terve­zett 3 pontot nem sikerült össze­gyűjteni, hiszen a hátralevő hat forduló még nehezebb mérkőzé­seket tartogat! De nem vigasz­talta ez a körülmény azt az öt­ezer nézőt sem, akik szombat délután végigdideregték a mér­kőzést, hiszen a DVTK most job­ban* játszott, mint a Csepel el­len, de számtalan gólhelyzetéből csak egyet tudott kihasználni. (Nem úgy, mint a tartalékok, akik 5:0-ra verték a Haladást, s akik között Káplár egymaga 4 gólt szerzett!) Hamar vezettek A 4. percben érte el gólját a DVTK. Salamon 25-ről lőtt egy szabadrúgást, s a labda a sorfalról Kisshez került. A középcsatár átadását Oláh kapta, aki kitűnően ugratta ki Feketét. A balszélső 15 m- röl lőtte a labdát a hosszú sarokba, 1:0. A sikeres indítás hirtelen­jében azt az illúziót keltette, hogy a DVTK végre megta­lálta önmagát, ám az első percek után egyre esett a mérkőzés színvonala. A 20. percben Tatár a második gólt is megszerezhette volna, de nem találta el a kaput, pedig a labda a 11-es pon­ton pattant eléje! (Lásd ké­pünket). Ezt követően Far­kas célozta meg Veréb kapu­jának bal felsS sarkát, de a diósgyőri kapusnak nem oko­zott gondot a távoli lövés. A 25. percben egy Kulcsár —Szabó akció végén Szabót buktatták, s a szabadrúgás meghozta a kiegyenlítő gólt. Kulcsár nem rúgta, hanem emelte a labdát és a mellette álló Farkas kapásból, ívelten lőtt a diósgyőri kapu bal fel­ső sarkába. Veréb mozdulni sem tudott a lövésre. r lljabb helyzetek Tovább esett az iram és a színvonal, bár a DVTK meg­próbált erősíteni. A szombat- helyiek csak egyszer jutottak el Veréb kapujáig, de Fedor az oldalhálóba lőtt. A 41. percben Borostyán szabadrú­gása szállt a vendégek 16- osán belülre. Oláh Tatárnak perdítette a labdát, aki 14 méterről, nagy helyzetből egy szombathelyi lábat talált el. V aradi már a mérkőzés előtt jelezte, hogy hem érzi teljesen jól magát, s a szü­netben le is kellett cserélni. Helyére Makróczi állt, aki először szerepelt NB I-es mérkőzésen. Gólvonal, kapufa A második félidőben a DVTK erősített, teljesen át­vette a játék irányítását, számtalan gólhelyzetet dolgo­zott ki, de eredménytelenül. A 48. percben Fekete lőtt mellé, 2 perccel később pedig Oláh fejese már Békéin is átjutott, de a gólvonalon álló Fischer visszarúgta a háló felé tartó labdát. Öt perccel később Tatár lőtt kapura, de 12 m-ről a bal kapufát talál­ta el! Néhány perces vissza­esést követően újból nagy nyomás nehezedett a Haladás kapujára, újabb hazai lehető­ségekkel. A legnagyobb a 84. percben adódott, amikor az előre egyébként ritkán futó Kutasi adott be a balszélső helyéről, de Borostyán 8 mé­terről sem találta el a kaput! A változatlanul gyenge játé­kot produkáló Kiss helyett beállt Koleszárik lendített valamit a támadósoron, ám játékán érződött a féléves ki­hagyás. A döntetlenre végződött mérkő­zésen a következők szerepeltek: DVTK: Veréb — Kovács, Sala­mon, Váradi (Makróczi, a szü­netben), Kutasi — Oláh, FUkö, Tatár — Borostyán, Kiss (Kole­szárik, 65. p.), Fekete. Szombat- helyi Haladás: Békéi — Fischer, Horváth, Kereki, Kiss — Halmo­st Fedor, Kulcsár — Szabó, Far­kas, Hauzer (Király, 76. p.). HORVÁTH KÁLMÁN Totó NB III. 1. Pécs—Budafok 0:1 2 2. Nagybátony—MÁV DAC 1:2 2 3. Nagykanizsa—Komló 0:1 2 4. Volán—Oroszlány 1:0 1 5. DVSC—Dorog 0:0 X 6. Barcs—PVSK 1:0 1 7. ÉMG-Sashalom— BKV Előre 0:2 2 8. Mázaszásrvár—Véménd 3:1 1 9. Perbál—Siófok 3:0 1 10. Cesena—Róma 2:0 1 11. Como—Juventus 2:2 X 12. Fiorentina—Napoli 1:1 X 13. Lazio—Intcrnacionale 1:1 X Pótmérkőzés: 14. Verona—Bologna 1:0 1 Hajráznak a kézilabdázók A hajrá időszakát élik ké­zilabdázóink, hiszen mindösz- sze két forduló van még hát­ra a bajnoki küzdelmekből. Most minden pontnak, sőt, adott, vagy kapott gólnak is különös jelentősége van; ért­hető tehát a fokozott becs­vágy, mellyel minden együt­tes igyekszik a jó, vagy leg­alábbis „megnyugtató” helye­zés megszerzésére. Ezt láttuk — különösen a Meteortól — a hétvégi találkozókon is. M. VÖRÖS meteor­varpalota 25:17 (12:10) Tulajdonképpen csak 3:3-ig volt „egál” a játék, aztán a Meteor határozottabb, zártabb védekezé­se az eredmény alakulásában is megmutatkozott. Mindkét együt­tes tetszetős, íiguratív támadáso­kat rodukált, ám a hazaiak tu­datosabban alakították a „sakk- matt” helyzeteket és a szünetre már kétgólos előnnyel vonultak le. Fordulás után remek 10 per­cet élvezett a gyér számú közön­ség, amikor a Meteornak szinte minden „bejött” és 7 gólos előnyt szerzett. Ezzel a mérkő­zés sorsa el is dőlt, s a jó hajrá csak biztosította a fölényes győ­zelmet az igen jó képességű Vár­palota ellen. A miskolciak góljait Bessenyei (7), Csoltkó (4), Kedves, Csík, Verebélyi (3—3), Simonyi, Brei­tenbach (2—2), Tözsér (1) dobta. BÉKÉSCSABAI VlZMÜ SK —DVTK 24:19 (12:9) Az első 20 percben úgy tűnt, hogy a diósgyőri fiúk újabb győ­zelmet aratnak az átlövéseket erőltető csabaiakkal szemben. A 9:8-as vezetés után azonban nem fordítottak gondot a vendégek beállósaira, akiket a veterán, volt ózdi játékos, Benkő remekül ját­szott meg, s a szünetre már há­rom gólos hátránnyal vonultak le. A második 30 percben még inkább szétesett a hazaiak védő­fala, sok lett az „eladott” labda is és így a Vízmű csapata a bentmaradás szempontjából szá­mára igen fontos győzelmet ara­tott. A diósgyőriek góldobói Meny­hért, Matusek (7—7), Jancsó, Bar- nóczky (2—2) és Németh (1) voltak. DVTK—NYÍREGYHÁZI VOLÁN 14:10 (12:5) Gólszüret a Kubikban Papíron egyik miskolci Nb IlI-as labdarúgócsapat sem kapott olyan nehéz ellenfe­let, hogy ne indulhatott vol­na harcba a győzelem, illet­ve a pontszerzés reményében. Mindhárman sikerrel is vet­ték az akadályt, s a Kubik­ban látott „gólszüret” mellett különösen nagyra kell érté­kelnünk a csabaiak gyöngyö­si bravúrját. MVSC—EGRI VASAS 8:3 (4:1) A kezdő sípszótól számítva a hazaiak lendültek támadásba és huszáros akcióik a 3. percben már eredményt is hoztak. Szabó Gy. szögletet ívelt az Ötösre, amit Madarász a „tömeg” _ között a hálóba továbbított, 1:0. A gól méginkább szárnyakat adott a zöld-fehér együttesnek, ám előnyüket mégis potyagóllal növelték a 15. percben. Lipíák szorongatott helyzetben a kapu felé gurította a labdát, mely a rosszul vetődő kapus mellett a iobb alsó sarokba ván- szorgott, 2:0. Igen nagy volt a különbség a két csapat középpályás sora kö­zött a hazaiak javára, s ez az eredményben is megmutatkozott. A gólt a 23. perc hozta. Lipták futott el a jobb szélen, s beadását a berobbanó Lukács közelről a hálóba helyezte, 3:0. Az állandó támadások követ­keztében fellazult a hazaiak vé­delme és ezt az egriek a 30. percben ki is használták. Hevér két védő és a kapus' „közreműködésével” 18 m-ről ta­lált a hálóba, 3:1. Ezután Galló két nagy lövését védte bravúrosan az egriek ka­pusa. majd Madarász lőtt lesről a hálóba. A 40. percben újra örültek a hazai nézők. Lipták rajtolt Madarász beadá­sára, s a menteni akaró Sípos saját hálójába kotorta a labdát, 4:1. öngól. A második félidő két nagy Lu­kács helyzettel indult, aztán ké­nyelmessé vált a miskolciak já­téka és teljesen kiegyensúlyozott lett a küzdelem. Egy korszerű támadás az 55. percben mégis gólt eredményezett. Galló — Szabó Gy. — Unták adogatás után Madarász lőtt a hálóba, 5:1. Egy perc sem telt el, amikor a könnyelműsködő hazai véde­lem mellett szépítettek az egriek. Hevér négy védő (!) „díszkí- séretében” talált a kapuba, 5:2. Feltűnt, hogy az MVSC védel­me milyen sok hibát követ el. Időnként Fortuna segítségére is szükség volt, hogy a hazaiak há­lója ne z Hrrenjen. A 70. percben mégis nőtt a zöld-fehérek előnye. Leiszt az alapvonalig cselezve beadott, s a labdát Galló a sa­rokba lőtte, 6:2. Ezután három perc alatt két büntetőt is íbélt a játékvezető — jogosan! Szabó Gyulát felvágtak a 16- oson belül, Lipták a jobb sarok­ba rúgta a labdát, 7:2. Az ellentámadásnál a hazai vé­dők „ollóba” fogták Hévért. Rer- főző kiütötte a ll-esí, ám Szu- nyogh fölötte a hálóba emelt, 7:3. Hullámzó játék alakult ki ez­után, s a véderedmény a befe­jezés előtt 3 perccel született meg. Galló egy jó szüitetés után 20 méterről lőtt a hálóba, 8:3. . Az MVSC Serfőző — Szabó Z., Locher. István — Szabó Gy., Lei szí. Szilágyi, (Dulibán) — Lioták, Galló, Madarász, Lukacs összetételben játszó együtteséből Lukács, Galló, Madarász és Sza­bó Gy. játékát dicsérhetjük. BALMAZÚJVÁROS— B. VOLÁN 0:0 — Vereséggel felérő döntetlent értünk el Balmazújvárosban — kesergett Balázs András, a köz­lekedésiek fiatal szakvezetője a megérkezés után — hiszen az óriási gólhelyzetek mellett két kapufát is rúgtunk; a végén mégis mi örültünk a pontnak. Az eddig még pontot nem szer­zett újvárosiak a találkozó előtt nagyon bíztak önmagukban — mondván: „kit verjünk meg, ha a Volánt sem?” — mégis úgy tűnt, hogy a miskolciak ezúttal idegenben dupláznak rá múlt vasárnapi győzelmükre. Pálur, majd Jónás hibázott igen nagy helyzetben, aztán a 10. percben Páiur a kapufát is eltalálta. A nyomasztó volán fölény ellené­re sem ' zörrent azonban a ha­zaiak hálója, mivel Kúszó, né­hány perccel később pedig Ker­tész az üres kapuba sem tudott betalálni! A 40. ,percben Previt- zer is csak a lécet „forgácsolta” szét. Szünet után még egy negyed­órán át tartott a Volán lendü­lete, aztán támadóik „megadták” magukat. Az egyre lelkesebben és nagy harci kedvvel küzdő hazaiak oedig sorra vezették tá­madásaikat a vendégek kapuja ellen. Czibere többször is csak bravúr árán mentette meg háló­ját a góltól, s bizony a 90. perc végén a miskolciak örültek a döntetlennek! A B. Volán Czibere — Faze­kas. Varga, Körösi. Takács —• Ruszó, Petrovics, Ktirtész — Pre- vitzer (Farkas), Jónás, Pálur-fel­állításban szerepelt, s játékosai közül Czibere. Varga és Körösi érdemel dicséretet. HEJÖCSABAI CEMENT SE —GYÖNGYÖS 1:0 A telefonvonal meghibásodása miatt tudósítást a mérkőzésről nem kaptunk, így csupán az MTl-től kapott végeredmény köz­lésére szorítkozhatunk. MONOSTORI GYULA Az új bajnok: Sziráczki kíván Volán) Labdarúgás A labdarúgó NB I. kilencedik fordulója nagyobb meglepetése­ket nem hozott, néhány váratlan eredmény azonban így is adó­dott. Ilyen volt a Rába ETO ott­honában elszenvedett veresége a Tatabányától, a Zalaegerszeg nagy gólarányú győzelme a Ka­posvár ellen, a Békéscsaba hazai sikertelensége az SBTC ellene-; ben, s bizonyos mértékben a DVTK pontvesztése is a Hala­dással szemben. A 9. forduló eredményei: Ferencváros—-Vasas 2:1 (0:1), Újpesti Dózsa—Bp. Honvéd 1:1 (0:0), Videoton—MTK-VM 1:0 (0:0), Zalaegerszeg—Kaposvár 5:2 (4:1), DVTK—Haladás 1:1 (1:1), Szegedi EOL—Csepel 1:0 (1:0), Békéscsaba—SBTC 0:1 (0:0), Rá­ba ETO—Tatabánya 0:1 (0:1). A bajnokság 1. FTC 9 állása 8 — 1 23—10 16 2, Videoton 9 6 2 1 22—9 14 3. Ü. Dózsa 9 5 1 3 19—15 11 4. DVTK 9 4 3 2 12—11 11 5. Honvéd 9 4 2 3 19—15 10 6—7. Kaposv. 9 3 4 2 15—16 10 SBTC 9 5 — 4 15—16 10 8. Haladás 9 3 3 3 16—14 9 9. ZTE 9 3 2 4 16—13 8 10. MTK-VM 9 4 — 5 11—10 8 11. Csepel 9 3 2 4 11—12 8 12. Tatabánya 9 3 1 5 11—17 7 13. Szeged 9 3 1 5 8—20 7 14. Vasas 9 2 2 5 13—17 6 15. ETO 9 1 3 5 11—16 5 16. B.-csaba 9 1 2 6 5—16 4 Az NB II. 11. fordulójában a papírforma jegyében alakultak az eredmények. Talán a pécsiek hazai veresége jelent némi meg­lepetést a Budafok ellenében. Eredmények: PMSC—Budafok 0:1 (0:1), Nagykanizsa—Komló 0:1 (0:1), Várpalota—Vasas Izzó 0:0, Dunaújváros—Szolnoki MTE 2:0 (2:0), Kossuth KFSE—Bábol­na 4:3 (2:1), Volán—Oroszlány 1:0 (1:0), FÖSPED Szállítók— BVSC 3:2 (2:0), Bp. Spartacus— Szekszárd 2:2 (2:2), DVSC—Do­rog 0:0, Nagybátony—MÁV DAC 2:1 (0:0). A bajnokság élmezőnye: 1. D.-újváros 2. Budafok 3. Pécsi MSC 4. Dorog 5. Volán 6. BVSC 11 9 1 1 31—10 19 11 8 1 2 24—16 17 11 6 3 2 22—10 15 11 6 3 2 18—12 15 11 5 4 2 19—13 14 11 6 1 4 20—17 13 NB III. Északkeleti csoport: Rudabánya—Borsodi Bányász 1:2, Egri Dózsa—DMTE 1:1, Bal­mazújváros—Borsodi Volán 0:0, Gyöngyös—Hejőcsabai Cement SE 0:1, Kazincbarcikai Vegyész—Le- ninvárosi MTK 5:2. Özd—Sátor­aljaújhely 0:0, SKSE—Nyíregyhá­za 1:0, Balassagyarmat—Záhony 0:1, MVSC—Egri vasas 8:3, Raka- maz—Hajdú Vasas 1:1. A bajnokság állása: 1. Ózd 11 7 2 2 22— 8 16 2. Egri Dózsa 11 5 4 2 27—10 14 3. DMTE 11 5 4 2 24—11 14 4. MVSC 26—17 14 p., 5. Borsodi Bányász 18—23 14 p„ 6. LMTK 21—20 13 p„ 7. Rakamaz 16—15 13 p„ 8. Rudabánya 19—21 12 p., 9. KVSE 34—21 11 p„ 10. Nyíregyhá­za 27—16 11 p„ 11. Hajdú Vasas 24—19 11 p„ 12. Egri Vasas 20—21 11 p., 13. Sátoraljaújhely 14—16 11 p., 14. SKSE 27—22 10 p„ 15. Ba­lassagyarmat 16—19 10 p., 16. Zá­hony 12—16 10 p., 17. HCM 13—22 10 p„ 18. Gyöngyös 18—20 9 p., 19. Borsodi Volán 10—19 5 p„ 20. Balmazújváros 6—49 1 p. ★ Kazincbarcikán 12 együttes részvételével rendezte meg a Pe­dagógusok Szakszervezete a kis­pályás labdarúgó-bajnokságot. A küzdelmekből a Miskolci Nehéz­ipari Műszaki Egyetem gárdája került ki győztesen, megelőzve Mezőkövesd város és Edelény járás együttesét. Súlyemelő CSB Vasárnap a Testvériség Elem utcai csarnokában a félnehéz és a nehézsúlyúak küzdelmével be­fejeződött az idei első osztályú felnőtt súlyemelő csapatbajnok­ság. Az 1975. évi felnőtt i osztályú súlyemelő CSB végeredménye, bajnok: Leninváros (Kőszegi, Hornyák, Zombori, Kovács I., Kovács J., Fekete, Varga, Szá­lai — edző: Ecser Károly (1544,80 kg, 2. Csepel 1486,30, 3. Oroszlány 1398,50 kg. A vártnál nehezebben született meg a bronzéremért harcoló diósgyőri lányok győzelme. A találkozó elején különösen rájuk ijesztettek a vendégek, hiszen robbanékony átlövőik révén 4:4-ig állandóan ők vezettek! Az­tán zártabb lett a hazaiak védő­fala, támadásaiknál pedig ügye­sen forgatták le beállósaikról a védőket, vagy a jó formában le­vő átlövők zörgették a Volán há­lóját. Sorozatban dobtak 7 gólt, s ez a különbség az első félidő végén is megmaradt. Szünet után viszont „kikapcsolt” a DVTK; 18 percen át nem lőttek gólt! Szabó (6), Azari (3), Mlinárcsik, Vég—Gabai (2—2) és Bertus vol­tak a DVTK gólszerzői. (monostori) Tegnap délután Szegeden ren­dezték meg az országos egyéni I. osztályú salakmotoros bajnokság — korábbról elmaradt — befeje­ző fordulóját ideális időben, jó rendezésben és pályán, mintegy nég.yezer néző előtt. Ez a for­duló volt hivatva választ adni arra, hogy a Borsodi Volán két kitűnő versenyzője — a koráb­ban már bajnokságot nyert Sző­ke és a „trónkövetelő” Sziráczki I. — közül melyikük nyeri az ez évi bajnokságot. Az utolsó for­duló előtt Sziráczki vezetett, de Szőkének még volt reménye az előzéshez. Ez azonban csak egy hellyel sikerült, s így tegnap Sze­geden a fiatal Sziráczki István személyében új bajnokot avatott a magyar salakmotorozás. Tájfutó OB Bokros megvédte bajnoki címét A napsütésből nem sok ju­tott erre a hét végére^ s az idő is hűvös volt, de a táj­futó országos bajnokság job­bára erdej ösvényeken hala­dó versenyzőit ez különöseb­ben nem zavarta. A magyar bajnolci címért folyó küzdel­meket ez évben a Bükk hegy­ség Miskolc környéki részén bonyolították le, s a verseny­zők a Csanyik völgyi lőtér mellett érkeztek a célba. Skerletz Iván, a tájfutók szö­vetségének főtitkára elége­detten szemlélte népes sere­gét, s rendkívül kedvezően nyilatkozott a bajnokság megrendezéséről, a Borsod megyei Szövetség munkájáról­A terep alaposan próbára tette a versenyzőket, mert itt azután semmiképpen sem volt elegendő „csak” jó futónak lenni, hiszen a térképre szinte minden pilla­natban szükség volt. Ami a ver­senyzőknek néha átlagon felüli fejtörést okozott, az a rendező­ket, a terepet előkészítő miskolci szakembereket dicséri, hiszen ebben a sportágban a verseny­zőknek egy kicsit a pályát kitű­zők elképzeléseivel is meg kell birkózniuk. De elégedett volt a főtitkár a résztvevők számával is, hiszen nem kevesebb, mint 243 résztvevő indult az öt kor­osztály bajnokságán! Az idei országos bajnokság résztvevői — szombaton és va­sárnap — két különböző pályán, azaz két futamban küzdöttek a helyezésekért. A felnőtt kategó­riában „nem volt vita”, de a ju­nior férfiaknál például Bokros az első nap után mégcsak a harmadik helyen állt. Második napi versenyzése azonban kitü­nően sikerült, s így a MEAFC versenyzője 8 perc előnnyel nyerte az idei bajnokságot. A bajnokságon több DVTK-s is elindult, s az ifjúsági lányok kü­lönösen szép eredményeket étr- tek el. Közöttük is kiemelésre méltó a még serdülő korú Kalló Mariann teljesítménye, aki 68 idősebb társát előzte meg! a kassai maratonin nemrégiben nagyszerű eredményt produkáló Vincze István itt is bízott a ió helyezésben, de egyszer alapo­san „elkevert”. — a szó szoros értelmében belekeveredett a bo­zótba — és ezzel messze elma­radt a tőle várt teljesítménytől. Az ez évi országos tájékozódási bajnokság győztesei és a DVTK versenyzőinek helyezései: Felnőtt férfiak (54 induló): baj­nok: Boros Zoltán (Egri Spar­tacus 3:39.09 óra) ... 17. Vincze István, ... 20. Juhász László. Junior férfiak (27 induló), baj­nok: Bokros István (MEAFC 3:10.06 óra). Ifjúsági fiúk (69 induló), baj­nok: Tési Tamás (BEAC 2:29,42 ó ra). Felnőtt nők (21 induló), baj­nok: Monspart Sarolta (Sparta­cus, 2:26,13 óra), ...7. Káló An­namária. Leány ifjúságiak. (72 induló), bajnok: Kármán Katalin (Egri Sp. 2:10,59 óra), ... 4. Kalló Mariann, 5. Stramszki Piroska. H. K. veibcnyzoneK ugyan csak az ezüst és a zöld B koszorú ju­tott, de ez összetett‘helyezésüket már nem befolyásolhatta, ám a hazai pálya előnyével nyerő Za- noran helyezésén nem sokat segí­tett. örvendetes, hogy az ez évi OB i. legjobb négy versenyző­je kozott három miskolci van, s különösen az, hogy a korábban szinte már „elveszni” látszó Ja­kabnak most sikerült a 4. hely­re tornáznia magát. A szegedi verseny élmezőnye: 1. Zahorán (Szegedi Volán) 14, 2. Szőke (B. Volán) 14, 3. Szi­ráczki i. (BV) 12, 4. Perényi (Debreceni volán) ll. 5. Jakab (BV) 10, 6. Radácsi (DV) 10, 7 Sziráczki J. (BV) 8. 8. Oszkó (BV) 7, 9. Mészáros (BV) 7 pont­tal. Az 1975. évi l. osztályú bajnok: Sziráczki István (Borsodi Volán), 2. Szőke János (Borsodi Volán), 3; Perényi Pál (Debreceni Volán), 4. Jakab János (Borsodi Volán). (horváth) apróhirdetés a 9 B ess A Gyár- és Gépszerelő Vállalat diósgyőri kirendeltsége felvesz: lakatos, csőszerelő, hegesztő, vil­lanyszerelő, ács szakmunkásokat, betanított munkásokat és segéd­munkásokat. Jelentkezés: Miskolc III., Táncsics tér 4. sz. alatt levő GYGV KISZ-klubban, hétfőtől péntekig. 10—15 óráig. inpcnfScnn Kertszövetkezeti telek, hétvégi házzal eladó Erenyö-bányán. Ér­deklődni lehet: Kertészeti Válla« lat, Balázs címeu a reggeli ótok­ban.