Déli Hírlap, 1974. október (6. évfolyam, 230-256. szám)

1974-10-10 / 238. szám

jjc Horváth András megrúgja a labdát (felső kép), amely akkora erővel vágódott vissza a mezőnybe a kapuból, hogy Lengyel kapus már nem is láthatta a hálóban (alsó kép). (Szabó István felvételei) Gólfesxtivál A mérkőzés végén 2270 el­adott jegyet számoltak össze Diósgyőrben, s így mintegy 3000 néző lehetett a kellemes időben és csak kissé puha talajon lejátszott találkozón. A Palotai (Maczkó II., Bor­sos) vezette találkozón az alábbiak szerepeltek: DVTK: Veréb—Kovács, Sala­mon, Hajas, Kutasi (Tóth, a szü­netben) — Oláh, Egri, Görgei — Horváth E. (Káplár, a 80. perc­ben), Horváth A., Koleszárik. VM EGYETÉRTÉS: Lengyel (Takács, a 60. percben) — Bod­nár, Józsa, Kanász, Szigeti — Bódi, Ullmann (Schuszter, a szü­netben), Túrái, Takács — Szuro- mi, Selenka. A Tisza Kupa két augusz­tusi mérkőzésén 14 gólt rú­gott egymásnak a két csa­pat, Pesten 4:2, Diósgyőrben 5:3 volt az eredmény a DVTK javára. A „hagyo­mány” folytatódott, sőt: „re­kord” született, hiszen leg­utóbb „csak” nyolc gólt rúg­tak egymásnak, tegnap pedig kilencet! Ennyi gól, helyzet és kapu­fa leírása után egyébként már aligha jut hely az egyen­kénti értékelésre, így és ez­ért elöljáróban csak annyit: jó, hogy most már távolról is tudnak gólt lőni a diós­győriek, de korántsem jó az, hosy ennyit tud kapni kö­zelről a védelmük. Amikor a gyors ellentámadásokra, a mozgékony csatárok szemfü- lességére berendezkedett ven­dégek eljutottak a diósgyőri kapu elé, akkor bizony szinte mindig baj volt. Ezért kel­lett a gólfesztivál mellé írni, hogy „szépséghibával”! És ezek után nézzük a legfon­tosabb eseményeket. Már az 5. percben gólhelyzet­be került a DVTK, pontosabban a jobb oldalon kitörő Horváth Ernő, aki egy menetrend szerint érkező labdát kapott balról, Gör- gettől. Lengyel azonban még el tudta rúgni előle, sőt, a hátulról érkező Kovács elől is. A másik oldalon viszont Túrái előtt csú­szott el Takács beadása, igaz, Salamon is zavarta a kapu tele tolakodó csatárt. Három perc, három gól kö­vetkezik : 13. p: Horváth Ernő András­hoz gurított, aki mintegy 25 mé­terről, pattanósan talált a jobb alsó sarokba. 1:0. 15. p.: Takács távolról próbál­ta Bandit másolni, lövését azon­ban Veréb kiütötte. A kipattanó labdára Selenka érkezett, és be­gurította. 1:1. 16. p.: Üjrakezdés után, szinte az előbbi helyen, ismét Horváth Andrásnál a labda, mintegy 23— ft méterre a kaputól. A válto­zatosság kedvéért most maga­kan szállt a bomba, pontosan a léc alá. Lengyel sehol, tehát: 2:1. Némi góllövési szünet követ­kezett ezután, de több biztató kísérlettel és egy les-fejessel. Ami „gól” is lett, illetve be­ment. Ezt Horváth András kö­ssépséghibával vette el a 26. percben, előtte azonban még Egri talált mellé, mintegy 10 méterről — alig. Támadott a DVTK, védelme fellazult, s ez kellett Bódinak! Egyedül ugrott meg a jobb ol­dalon, befelé kanyarodott, majd benézte a hosszú sarkot. Veréb nem! És máris 2:2, ami egyéb­ként a félidő eredménye is volt. Folytatódik-e a gólgyártás a második félidőben? Lő-e még gólt a DVTK? A találgatok több­sége álmában sem merte volna gondolni, hogy még öt gólnak lesz tanúja. Kapufával kezdődött a folyta­tás. Horváth András 25 méteres szabadrúgása — a 3. percben — a felső lécről vágódott vissza. Az 5. percben már tudtuk: lesz itt még folytatás bőven! Ekkor ugyanis leírhatatlan kavarodás keletkezett az Egyetértés kapuja előtt, tucatnyi résztvevővel, számlálhatatlan mennyiségű pat­togással, aminek a végén Egri tudott először egy egészségeset a labdába rúgni. Lengyelt vil­lámgyors rúgói a magasba lök­ték, csak így tudta fölétolní a 10 méteres lövést. Ezután ismét gólerős időszak következett. 10. p.: Hajas Görgeihez, ő Oláhhoz ad. Jó a távolság! A lövés „eldördül”, a végered­mény a bal felső sarokban. 3:2. Ez is 20 méteres volt! 12. p.: Szuromi érkezik láto­gatóba a diósgyőri kapu elé, s minden tétovázás nélkül Veréb mögé dugja a magával hozott „ajándékot”. Gyuri láthatóan kellemetlenül fogadta a hívatlan vendéget — még inkább a háló­ba került labdát! Pedig a 290. mérkőzésén játszó Egyetértés­csatárnak csak másodikra sike­rült mindez. Tehát: 3:3. (Ezek mindig ki fognak egyenlíteni? — kérdezte valaki hátul. Majdnem rászólt!) 14. p.: Horváth András távoli szabadrúgása és ismétlése is le­pattan a sorfalról, másodszorra Oláh Ferihez, ö pedig még egy­szer megpróbálja. Az eredmény őt igazolta! Húszméteres lövését a meglepett Lengyel vetődve, hanyatt búk­apróhirdetés: äSIcas Számlázó-gondnoki kapcsolt munkakörű beosztásba gépírni tudó és szakképzettséggel ren­delkező miskolci lakos dolgozót alkalmaz a Borsod megyei Lap­kiadó Vállalat. Jelentkezés sze­mélyesen, Miskolc Bajcsy-Zsi- linszky u. 15. I. em. 104. szobá­ban. A Gyár és Gépszerelő Válla­lat Szereléstervezési Osztálya felvételre keres ózdi, kazincbar­cikai, leninvárosi munkahelyére fiatal gépészmérnököt szerelés­tervezői, vagy gépgyártástechno­lógiai munkakörbe, továbbá vál­tozó munkahelyre műszaki raj­zolónőt. jelentkezés: Budapest, XII. Kelly u. 34. Telefonj 408-926. A Miskolci Üveggyár felvétel­re keres szabályozástechnikai műszerészeket, villanyszerelőket, vegyipari szakmunkásokat. Je­lentkezés a munkaügyi osztá­lyon. fcncezve bevédte. 4:3. (Keszthe­lyi rögtön le is cserélte.) A folytatásban Kanász fejelt mellé 10 méterről, majd Oláh küldött egy 22 méterest a bal kapufa mellé. A 25. percben Görgei úszva érkezett a kapu elé. Természetesen, a levegőben, de még így is hajszállal lekésett Kovács átíveléséről. Azután vég­re két gólra nőtt az előny, Hor­váth Bandi a 34. percben nagyot spárgázott egy bal oldali be­adásra, s megszerezte tegnapi harmadikját. 5:3. A vendégek mindent feltettek egy lapra, s ez alaposan felide­gesítette a hazai védelmet. Olyannyira, hogy meg sem tud­ták akasztani a köztük futká- rozó Bódit, aki amit elkezdett, be is fejezte! Nyolc méterről lőtte a negyediket. És most mar tényleg „negyedikbe” kapcsol­tak a vendégek. A 42. percben a hosszú Schuszter szállt a ma­gasba, a labda pedig homloká­ról a hálóba. Szerencse, hogy Palotai észrevette, amit távolról nehezen lehetett volna kivenni, s így maradt a végeredmény 5:4! (De meg kell még emlékez­ni egy ezt megelőző jelenetről: Káplár és Horváth A. tiki-takija sakk-mattot hozott a 37. percben, de az első NB I-es mérkőzésén — igaz, csak 10 percig — sze­replő újonc még akkor is visz- szaadta az „öregnek”, amikor már lőni kellett volna, s így csak egy kapufa-közeli lövés, és egy Horváth-féle sérülés lett a dologból.) A két pont tehát maradt, három lett a DVTK igazsága, ismét legyőzték a kiesésben rivális vendégeket. HORVÁTH KÁLMÁN * Az NB I. tegnap^ forduló­jának további eredményei: Csepel—Videoton 3:1. Tata­bánya—ZTE 0:3 (!), SBTC— Békéscsaba 2:0, PMSC—Rába ETO 2:1, Haladás—MTK 0:0, Vasas—Bp. Honvéd 1:1, Ü. Dózsa—Ferencváros 3:1. Pályázati felhívás! A Miskolci Közlekedési Vállalat pályázatot hirdet az alanti munkakörök be­töltésére: 1. Munkaügyi osztály­vezető. Pályázati feltételek: Köz- gazdasági egyetemi végzettség, legalább 3 éves munkaügyi gya­korlat, vagy felsőfokú munka­ügyi szakképzettség és 5 éves munkaügyi gyakorlat. Tiszta er­kölcsi bizonyítvány. Bérezés a 6/1971 (VII. 17.) KPM sz. rendelet alapján. 2. Könyvelési ellenőr. Pályázati feltételek: Közgazda- sági egyetemi végzettség, leg­alább 3 éves gyakorlati idő, vagy számviteli és pénzügyi fő­iskolai végzettség és 5 éves gya­korlati idő. Tiszta erkölcsi bi­zonyítvány. Bérezés a 6/1971 (VII. 17.) KPM. sz. rendelet alapján. Mindkét munkakör be­töltésére a pályázatot a vállalat személyzeti vezetőjéhez kell be­nyújtani 1974. október hó 25-ig. Miskolci Közlekedési Vállalat, Miskolc, Szondy Gy. út 1. sz. Telefon: 38-134/65-ös mellék. Vizsgázott Zsiguli kedvező áron eladó. Martintelep, Temes u. 47. sz. Elkészült a „ Tízek ” programja Hetek óta serényen tevé­kenykednek az asztalitenisz szövetség szakemberei, társa­dalmi munkásai, hogy méltó fogadtatást biztosítsanak a XXIV. — vidéken először rendezendő! — országos „Tí­zek bajnokságának”. Most már csak a sportcsarnok küz­dőterének berendezése van hátra, azaz az öt asztal és a paravánok felállítása. Az ünnepélyes megnyitó első aktusa holnap 16 óra 50 perckor lesz, amikor az avasi szignál először hangzik fel. öt nerc múlva újabb ha­rangjáték jelzi, hogy a részt­vevők a felvezető úttörők mögött a 3-as és 4-es bejá­ratnál a bevonuláshoz felso­rakoztak. Pontosan 17 órakor a- versenybíróság asztalával szemben felsorakoznak ha­zánk legjobb asztali tenisze­zői. Ezután a bajnokság fő­védnöke, Tok Miklós, Mis­kolc város tanácsának elnök- helyettese megnyitó beszédet mond, majd bemutatják a versenyzőket. Sportszignál jelzi a nyitány befejezését, aztán induló hangjaira kivo­nulnak a résztvevők, hogy néhány perc múltva öt asz­talon megkezdődjék a küzde­lem a „Tízek bajnoka” cím megszerzéséért. Az első asztalon sorrendben így következnek a mérkőzések: Kuchár—Magos (női), Kocsis I. —Jónyer (férfi), Iváskó—Molnár (női), Tímár—Kocsis I. (férfi), Hernádi—Iváskó (női), Frank- Bánlaki (férfi). A 2-es asztalon: Szabó—Lotaller, Frank—Tímár, Kuchár—Szabó, Kocsis II.— Frank, Ruzsenszky—Molnár, Ko­csis I.—Kocsis H. A 3. asztalon: Kisházi—Papp, Asztalos—Kocsis H„ Papp—Magos, Gergely—Bör- zsei (!), Magos—Kisházi (!), Jónyer—Tímár. A 4-es asztalon: Iváskó—Ruzsenszky, Börzsey— Bánlaki, Lotaller—Kisházi (!) Bánlaki—Asztalos, Lotaller— Kuchár, Asztalos—Gergely. Az 5- ös asztalon: Molnár—Hernádi, Rózsás—Gergely (!), Ruzsenszky —Hernádi, Rózsás—Jónyer (!>, papp—Szabó, Börzsey—Ró­zsás (!). Szombaton 13 órától asz­talhoz állnak a serdülők is, majd 17 órától újra a fel­nőtteké a prímszerep. Va­sárnap a fináléra kerül sor, amikor is 13 órakor a ser­dülő bajnokság utolsó négy, majd 16 órától a felnőttek végső három fordulóját játsz- szák le. Későn jött az engedély Mexico City egyik luxus- szállodájának vendégeit kel­lemes meglepetés érte: egy napig teljesen ingyen ehet- tek-ihattak kedvük szerint, és még a szobáért sem kellett fizetniük. A hotel tulajdono­sa ugyanis végre megkapta három éve üzemelő szállo­dájára ... az építési enge­délyt. Örömét meg . akarta osztani vendégeivel is. „Megfúrják” a Dunát * Budapesten már több helyen megkezdődtek az előkészü­letei az V. ötéves tervben és a későbbi években megvalósuló metró vonalak építésének. Az Észak-déli szárnyvonal egyik szakasza a Duna alatt halad majd át a Petőfi-híd mellett. Az Országos Földtani Kutató- és Fúró Vállalat most próba­fúrásokat végez ezen a helyen. A próbafúrásokat egy külön­leges fúróhajóról végzik. (Csikós Gábor felvétele) Reggelire rostot A barnakenyér, a zöldség, a fényezetlen rizs, általában a nagy rosttartalmú ételek megelőzhetik a visszerek, az infarktus, a trombózis és más betegségek kialakulását — jelentette ki az angol Bur- kitt professzor. Rabok és őreik futóversenye Rz NB I. állása 1. U. Dózsa 8 7 i — 25- 8 15 2. Honvéd 9 6 2 1 19- 5 14 3. FTC 9 4 3 2 19-10 11 4. ZTE 9 5 1 3 11-10 11 5. Videoton 9 3 3 3 11-11 9 6. Tatabánya 9 3 3 3 6-8 9 7. Csepel 9 3 2 4 13-13 8 8. Pécs 8 2 4 2 8-8 8 9. Békéscsaba 9 3 2 4 16-18 8 10, MTK 9 2 4 3 9-11 8 1>. DVTK 9 3 2 4 16-19 8 12. Haladás 9 3 2 4 10-20 S 13. Vasas 9 3 1 5 11-14 7 14. Rába ETO 9 2 3 4 13-17 7 15. SBTC 9 2 2 5 7-13 6 16. Egyetértés 9 1 3 5 9-17 5 (A félbeszakadt U. Dózsa— PMSC (1:0) mérkőzést október 16-án újra játsszák.) Egy aiabamai börtön lakói futóversenyre hívták ki őre­iket. Tízezer méteren mérték össze erejüket. Az egyik rab, Harry Smith egészen külön­Különös kérelem érkezett New York állam ökölvívó szövetségéhez. Két színes bő­rű hölgy, a 26 éves Jacque­line Tonawanda és a 21 éves Marian Zyger Trimiar beje­leges teljesítményt nyújtott: olyan gyorsan húzott el a me­zőnytől, hogy még ma sem érték utói. lentette, hogy ökölvívóver­senyeken kíván indulni. A New York-i közvéle­mény most nagy érdeklődés­sel várja ökölvívó szövetsé­gének döntését. A kérdés csak az, hogy a két amazon férfiakkal is hajlandó lesz-e összecsapni, mivel a 82 kilós Tonawandának, illetve a 61 kilós Trimiarnak egyelőre saját nemében nem akad ve- télytársa. A nem dohányzó ország A svéd kormány tervet dol­gozott ki, hogyan tegye fo­lyamatosan az egész országot „nem dohányzó országgá”. íme a terv: A cigaretta és az egyéb do­hányáru árát minden évben 10 százalékkal fogják emel­ni, s ugyanakkor rvegtitják a dohány reklámozását. Már 1975-ben megszüntetik a ci- j garetták árusítását az auto­matákban, 1981-től pedig 16 évnél fiatalabbak nem vá­sárolhatnak cigarettát. A törvény megsértőit meg­büntetik. Esténként a Toka j étté re r n pressz« változatos tánczenei összeállítással várja kedves vendégeit Fellépnek: TARJÁN LENKE MAKRANCZI ÁGNES SIMONYI FERENC ■ ■ ója Kísér: BÁNIIÚJI ISTVÁN kitűnő tánczenekara Jó szórakozást kíván a MISKOLCI VENDÉGLÁTÓIPARI VÁLLALAT Két hölgy a szorítóban