Déli Hírlap, 1973. március (5. évfolyam, 51-77. szám)

1973-03-12 / 60. szám

99 Összeomlás a második félidőben99 Ú. Dózsa-DVTK 7:0 (1:0) V • Mindössze egyet lehet tenni: meg kell hajtani a piros­fehér lobogót a lila-fehér előtt. Ennyi a különbség ma az NB I. első és utolsó helyezettje között. Értékelés helyett csu­pán egyetlen figyelemre méltó momentumra kell felhívni a figyelmet: a DVTK ma még azzal a képességgel sem rendel­kezik, ami a gyengébbek fegyvere lehet a nagyobb tudás el­lensúlyozására; nem bírják végig a 90 percet. Manapság pe­dig csak az a csapat tud gyengébb játékosállománnyal kö­zépcsapattá válni, amelyikben átlagon felüli erővel rendel­keznek. A tegnapi mérkőzésen ugyanis nemcsak a teehnik" állt az úipestiek oldalán. A mérkőzésről a következő tudósítást adta az MTI: A Megyeri úton, 5000 né­ző előtt, Halász játékvezető irányításával a következő összeállítású csapatok szere­peltek. Újpesti Dózsa: Szent- miliályi — Kqlár, Harsányt, Horváth, Juhász — Dunai III., Zámbó — Fazekas, Be­ne, Kellner (Noskó), Nagy. DVTK: Veréb — Kovács, Salamon, Hajas, Kolláth — Tamás, Oláh, Tatár — Feke­te, Föídesi, Somodi (Hajdú). A Tóth és Dunai TI. nél­kül kiálló újpestiek mind­járt támadóan léptek fel, s rövidesen kitűnt, hogy eeen a találkozón nem sok ese­mény ’esz Sse.itmihályi ka­puja előtt. A DVTK ugyanis teljesen védekezésre állt be, és sokszor előfordult, hogy valósággal felbillent a pálya, mert 21 játékos tartózkodott a Diósgyőr térfelén- Több nagy helyzet és egy kapufa után a 38. percben szerezte meg a vezetést a Dózsa. Be­ne szabadrúgásból lőtt éle­sen a sorfal mellett, félma- gasan a jobb sarokba, 1:0. A második félidőben ese­ménytelen percekkel folyta­tódott a játék, ismét a diós­ak Két győztes a középfokú női tomabajnokságáról. Baloldalt Kocsis Olga (Közgazdasági), jobb oldalt Benyó Kqiálin (Her­man G.). (Szabó István felvétele) Torna Az edző elégedett A sarokba állított zongora hangjai betöltik az egész tornatermet. Míg a zene csak a talajtorna „aláfesté­séi” szolgálja, a szergyakor­latot bemutatóknak külön­böző vezényszavak szólnak: — Lendületesebben ...! Ugrás után zárd össze a bo­kádat ... ! Az ugródeszka vé­gén dobbants .. .! S ezek az utasítások — részben a testnevelő taná­roktól. részben a sporttár­sa klói származnak — rá is férnek a miskolci középfokú iskolák női tornabajnoksá- gának részvevőire. Meghatározta a tegnap délelőtt, a Ságvári Endre ut­cai Általános Iskolában ren. dezett verseny színvonalát a nevező csapatok összetétele kilenc „C-kategóriás” és négy „B-kategóriás” csapat indult a versenyen. Rajtuk kívül — az egyéni számokban — meg :éí B-. illetve egy A- kategóríás versenyző is ösz- szemérte képességeit. A talaj tornából, szekrényug- rásból. felemáskorlát- és geren- dsgyakor latból álló csapatver­seny eredménye az összesített pontszámok alapján a követke­ző: B-kategóriában: 1. Közgaz­dasági Szakközépiskola (176,4 pont), 2. Zrínyi G. (168,25 p.), 3. Herman Ottó C. (165 p.). 4. Ki­lián G. (162,7 p.>. A C-kategória eredményei: 1. Közgazdasági Szakközépiskola (167,95 pont), 2. Zrínyi G. (167,65 pont), 3. Földes G.- (167,3 pont), 4. 1. sz. Szakközépiskola I. csa­pat (165,5 pont), 5. Herman Ot­tó G. (163 po-nt). 6. Kilián G. (160,4 pont). A három egyéni versenyző közül az A-kategóriában egye­dül induló Kocsis Olga (Közgaz­dasági Szakközépiskola) 70,55 pontot ért el. A B-kategóriában első Benyó Katalin (Herman Ottó G.) 70.95. 2. Balla Márta (Földes G.) 68.9 ponttal. Elégedett-e tanulói ered­ményeivel Murányi Istvánná, a Közgazdasági Szakközép- iskola tanára? — Ahhoz képest, hogy a lányok közül legtöbbnek csak a külön foglalkozáso­kon, illetve a heti kétórás edzésen van lehetősége a gyakorlásra, azt hiszem, nincs miért elégedetlenked­nem. Az egyéniben indult kislányok különösen szépen szerepeltek; látszik rajtuk, hogy mindhárman sportkör-' be járnak. A következő versenyen a megye legjobb középiskolás női tornászaival állnak rajt­hoz. Addig azonban — külö­nösen a csapatok tagjainak — sokat kell gyakorolniuk ahhoz, hogy eredményesen versenyezhessenek a legerő­sebb vetélytársnak számító kazincbarcikai, ózdi. lenin- városi középiskolás lányok ellen. (ronda) Cselgáncs Nem sokat pihentek ez MV- SC cseigáncsozói a pénteki nem­zetközi viadal után, hiszen teg­nap már Debrecenben, a D. Dó­zsa által rendezett országos el­ső osztályú ifjúsági és felnőtt versenyen álltak tatamira. A Hajdúság fővárosában ugyanis 8 sportkör — köztük az U1 Dózsa, Bp. Honved, Tatabányai Bá­nyász — mintegy 120 verseny­zője adót» egymásnak találko­zót. Az MVSC kis létszámú csa­patából -tetten szerepeltek si­kerrel, s Pataki az ifjúságiak 85. Szabó pedig a felnőttek 63 kg- os versenyében egyaránt bronz­érmet szerzett. győri térfélen. A 64. percben Kolár ívelt át a bal oldalra, s a labda már-már elhagyta a játékteret, amikor Bene rácsapott, és a nehéz szög­ből ballal a hálóba vágta a labdát, 2:0. A 70. percben Nagy szóló­ja eredményezte a következő gólt. A csatár Horváth lab­dájával kiugrott a védők közül, s Verebet is kicselez­ve lőtt a hálóba, 3:0. Szünet nélkül támadott a Dózsa, 6 a 77. percben Hor­váth 25 méteres bombalövés­sel szerzett újabb gólt úgy, hogy a labda a tehetetlen Verébről pattant a jobb felső sarokba, 4:0. Négy perccel később, ugyanilyen távolságról Nos­kó is betalált ugyanabha a jobb felső sarokba — de most Veréb közreműködése nélkül, 5:0. Már csak 5 perc volt bát­ra, de a Dózsa erejéből még további gólokra is tellett. A 85. percben született a mérkőzés legparádésabb gól­ja, amikor Horváth előrefe- jelését Bene hanyattvetődve, ollózva lőtte a jobb sarok­ba, 6:0. Á 87. percben Kolár be­adását Fazekas egy technikai trükk után, 11 méterről lőt­te a hálóba, 7:0. A várakozásnak megfele­lően, az Újpesti Dózsa biz­tos, fölényes győzelmét hoz­ta az első és utolsó helyezett összecsapása. A DVTK fog­gal-körömmel védekezett, úgyszólván nem is gondolt támadásokra, de fokozatosan összeroppant a hatalmas új­pesti nyomás alatt. Jók: Ko­lár, Horváth, Dunai III.. Be­ne, illetve Salamon és Hajas. A tártál ^’-bajnokság rang­adóján az i pesti Dózsa 3:1- re nyert a DVTK ellen. H. K. Hírek - eredmények LABDARÚGÁS NB I. 17. forduló Videoton—Egyetértés 3:0 (1:0), ZTE—Vasas 1:2 (0:1), Komló— Bp. Honvéd 0:0, Szeged — MTK 2:1 (2:0), Ferencváros — Pécs 4:1 (0:1), Üjpesti Dózsa — DVTK 7:0 (1:0), Csepel — Salgótarján 0:0, Rába ETO—Tatabánya 2:0 (1:0). A bajnokság állása: 1. Ü. Dózsa-17 13 1 3 46:10 27 2. FTC 17 10 4 3 36:19 24 3. Vascis 17 10 3 4 31:18 23 4. Bp. Honvéd 17 8 5 4 35:18 21 5. Csepel 17 5 9 3 25:17 19 6. Ráta ETO 17 9 1 7 29:22 19 7. Videoton 17 8 3 6 25:21 19 8. Tatabánya 17 6 5 6 16:18 17 9. MTK 17 4 8 5 18:22 16 10. SZEOL 17 5 6 6 19:27 IC 11. ZTE 17 5 4 8 20:25 14 12/ Egyetértés 17 4 6 7 14:29 14 13. SBTC 17 4 4 9 20:29 12 14. Komló 17 2 8 7 11:23 12 15. Pécs 17 2 7 8 11:25 11 16. Diósgyőr 17 1 6 10 10:37 8 NB I. B, 19. forduló Pénzügyőr—Debrecen 1:2 (1:2), MVSC—Szekszárd 1:1 (0:0), Bp. Spartacus—Békéscsaba 1:3 (1:2), SZMTE — Volán 3:0 (2:0), BKV Előre — Ganz-MA VÁG 0:0, Eger —Várpalota 1:0 (1:0), Szombat­hely Dorog 4:1 (2:0), Dunaújvá­ros — Kecskemét 0:1 (0:0), MÁV DAC—Oroszlány 0:0. A bajnokság állása: 1. Sz. Haladás 19 10 6 3 39:18 26 2. SZMTE 19 11 2 6 36:20 24 3. Kecskemét 19 9 6 4 34:20 24 4. MÁV DAC 19 9 6 4 22:15 24 5. Pénzügyőr 19 8 6 5 23:20 22 6. Dorog 19 8 5 6 32:26 21 7. Dunaűjv. 19 8 4 7 23:21 20 8. Ganz-M. 19 6- 7 6 28:17 19 9. Bp. Spart. 19 7 5 7 30:35 19 10. Békéscsaba 19 7 4 8 19:23 18 11. Oroszlány 19 5 7 7 20:23 17 12. Debrecen 19 e 5 8 17:23 17 13. Miskolc 19 5 7 7 16:26 17 14. Eger 19 4 8 7 17:24 16 15. Szekszárd 19 4 8 7 21:31 16 16. Várpalota 10 6 3 10 16:22 15 17. Volán 19 6 3 10 24:33 15 18. Előre 19 2 8 9 10:30 12 Bene Ferenc, az Ü. Dózsa többszörös gólkii^lya ismét át­vette a vezetést a bajnoki ,,mes­terlövészek” listáján. A Diós­győr ellen elért három góljával megelőzi Kozmát és klubtársát, Fazekast is. Az élcsoport: 14 gólos: Bene (Ű. Dózsa), 12 gólos: Kozma *Bp. Honvéd), 11 gólos: Fazekas (Ű. Dózsa). 10 gó­los: Pusztai (Bp. Honvéd), 8 gó­los: Glázer (Rába ETO). Szur­gent (Csepel), Váradi (Vasas), 7 gólos: Németh (Csepel), Antal (Szeged), Mucha (FTC), WolLek (Videoton). KÉZILABDA Vasárnap a sportcsarnokban befejeződött a több héten át zajló kézilabda Tomorszky Ku­pa küzdelemsorozata. Az utolsó forduló már nem hozott lénye­ges változást, s így az egyes korcsoportban a várt végered­mények születtek. A férfi „A" csoportban sokáig kétséges volt az elsőség kérdé­se, mivel az OVBSE—KVSE mér­kőzés befejezése előtt 4 perccel még két góllal vezetett a Bá­nyász együttes. Ekkor a kapust sportszerűtlen magatartásáért ki­állították, s a KVSE a hátralevő időben 4 gólt dobott. Ezzel a döntőbe került, ahol a MÉMTE volt az ellenfele. A döntő szín­vonalas. jó mérkőzést hozott, s bár a MÉMTE félidőben még 5 góllal vezetett, a rendes játék­idő mégis döntetlenül zárult. A hosszabbítás a Vegyésznek sike­rült jobban, s egy góllal meg­nyerte a találkozót. A felnőtt női mezőny körmér­kőzéses rendszerben lebonyolí­tott bajnokságát, némi megle­petésre Mezőcsát csapata nyer­te a Borsodi Bányász és az Eg­ri Berva előtt. Az ifjúsági lá­nyok küzdelméből az NB n-es játékosokkal megtűzdelt LMTK került ki győztesein, ám itt ko­moly meglepetést okozott a csu­pa általános iskolásokból álló DVTK együttese, amely jóval idősebb játékostársakból álló csapatokat előzött meg, és vég­zett a 2. helyen. A férfi ifjúságiaknál a bajno­ki címet a KVSE együttese sze­rezte meg a 2. sz. Szaikközép- iskola csapata előtt. Az utolsó forduló eredményei: Férfi I. osztály: Borsodi Bá­nyász — Ormosbánya 18:15 (7:8), M. Vörös Meteor TI. — Somsály 19:14 (10:8), KVSE — OVBSE 14:12 (7:6). Hejőcsaba — Felső- zsolca 14:14* (7:6) Döntő: KVSE MÉMTE 13:12 (5:10). Végered­mény: 1. KVSE, 2. MÉMTE, 3. M. Vörös Meteor TI., 4. LMTK. Felnőtt nők: DVTK — Hejő- csaba 13:5 (7:2), Egri Berva — Edelény 15:6 (6:2). Végered­mény: 1. Mező csati Vörös M., 2. B. Bányász, 3. Egri Berva, 4. DVTK. Női ifjúsági: LMTK — Herman Ottó G. 18:3 (9:2), LMTK—DVTK 11:11 (6:5), DVTK — 101. sz. TTSK 13:6 (6:3). v 101. sz. ITSK— Herman Ottó G. 9:6 (5:2). Vég­eredmény: 1. LMTK. 2. DVTK. 3. Herman Ottó G.. 4. 101. sz. TTSK Férfi ifjúsági: KVSE — Géo- ioari Szakközépiskola 12:10 (6:3) KVSE — Herman Oltó G. 17:9 (9:6). Végeredmény: 1. KVSE. 2. 2. sz. Szakközépiskola, 3. 101. sz. ITSK, 4. DVTK ST. KOSÁRLABDA VM Egyetértés — Diósgyőr 84:63. A DVTK az első helyen álló fővárosi csapattól szenve­dett vereséget, tehát olyan el­lenféltől, amellyel szemben nem volt győzelmi esélye. A diós­győriek örömére szolgálhat vi­szont, hogy junior csapatuk 6 ponttal legyőzte az Egyetértés fiataljait. A női NB I. továb­bi eredményei: Bp. Spartacus— Szigetvár 79:59. BSE—Kecske­mét 68:45. MTK—BEAC 65:55, Videoton — Csepel 79:49, Főkert HSC—Pécs 69:56. A bajnokság élmezőnye: 1. VM Egyetértés 17* 2. BSE 17, 3. MTK 16 ponttal. RÖPLABDA A röplabdázók Téli Kupájá­nak második fordultját alapo­san „fejtetőre” állította a Nyír­egyházi Spartacus férfi es női csapatának indokolatlan távol­maradása. így a sorsolást ala­posan meg mellett változtatniuk a rendezőknek, s a jelenlevő csapatok a kiírástól eltérő rend­szerben — négyszer 15 perces játszmákkal — mérték össze tudásukat. Női ifjúsági csapatok mérkő­zéseinek eredményei: Közgaz­dasági Szakközépiskola — 2. sz. Szakközépiskola 32:20, B. Volán —Zrínyi G. 39:11. Zrínyi G. — Közgazdasági Szakközépiskola 28:27. Férfi felnőtt mérkőzés: MEAFC — B. Volán 3:1. Női felnő+t mérkőzések: B. Volán Nyíregyházi VSC 3:1., MVSC — B. Volán 4:0, MVSC — Nyíregy­házi VSC 4:0. JÉGKORONG Megkaptuk a jelenleg folyó világbajnokság C csoportjának tabelláját, amelynek segítségével sikerült kiszámolni (a mérkő­zésről szóló jelentés ugyanis nem érkezett meg), hogy a ma­gyar együttes az angolok elleni 9:0-ás győzelem után 5:3 arányú vereséget szenvedett a házigaz­da hollandoktól, s két pontjával jelenleg a 3. helyen áll. a még pontveszteség nélküli Norvégia és Franciaország mögött. TOTÖEREDMÉNYEK 1. FTC—Pécs 4:1 1 2. Videoton—Egyetértés 3:0 1 3. Komló—Bp. Honvéd 0:0 x 4. SZEOL—MTK 2:1 1 5. Rába ETO—Tatabánya 2:0 1 6. BKV Előre—Ganz-M. . :0 x 7. Oroszlány—MÁV DAC 0:0 x 8. Lazio—Roma 2:0 1 9. Milan—Florentina 2:0 1 10. Napoli—Internazionale 2:0 1 11. Sampdoria—Juventus 0:1 2 12. Brescia—Genova 1:1 x 13. Lecco—Cesena 0:0 x 14. Ascoli—Foggia törölve 15. Novara—Catania 0:0 x Már most gondoljon a nyárra! Most vásároljon olcsó áron a Miskolc és Vidéke ÁFÉSZ „KONTEX” boltjában PRÄGE KARTONT Nagy választékban, sok mintában, szép színekben 31,70 Ft helyett, leszállított áron, 16,50 Ft-ért Keresse fel üzletünket Miskolc, Búza tér 1. szám alatt Miskolc és Vidéke ÁFÉSZ \