Déli Hírlap, 1973. március (5. évfolyam, 51-77. szám)

1973-03-12 / 60. szám

>(c Mintha a szekszárdiak többen lettek volna... Egyes szituációkban — mint képeink is bizonyítják — valóban töb­ben is voltak. Baloldalt ketten asszisztálnak Marosi lövéséhez, s a jobboldalt látható Demkó-bombanak is hárman próbálják meg útját állni. (Szabó István felvétele) Gyengén sikerült tavasai premier Egy pont a sírból MVSC—Szekszárdi Dózsa 1:1 (0:0) Remekeltek a borsodi birkózók Megszoktuk már, hogy a hagyományos, kötöttfogású birkózóversenyeken mindig nagy létszámban jelennek meg az erős fiúk. Ezúttal mégis meglepetést keltett, hogy az Észak-területi baj­nokságon az ifjúságiaknál 10. a felnőtteknél 8 egyesü­let (!) nem kevesebb mint 10 versenyzője lépett sző­nyegre a kitűnően rende­zett verseny keretében. A borsodi szakvezetők a verseny folyamán , aztán nemcsak a nagy létszámnak, hanem a kitűnő szereplés­nek is örvendeztek. Különö­sen az ifjúságiak tettek ki magukért, s ott is elsősorban a DVTK fiataljai. A meg­szerezhető 9 aranyéremből 6 Diósgyőrbe került. A leg­szebb versenyeket az 56, 60 és 70 kg-osak súlycsoport­jában vívták, de csak azért, mert a két Szalontay — 48 és 52 kg-ban — messze ki­emelkedve a mezőnyből, im­ponáló fölénnyel nyerte minden mérkőzését. A felnőtteknél igen ke­mény, de sportszerű mérkő­zéseket vívtak a részvevők. Itt a legeredményesebb súlycsoportnak a 62, 68 és 82 kg bizonyult. A borsodi versenyzők eredmé­nyei az Ifjúsági korcsoportban, 48 kg: 1. Szalontai Z (DVTK), 2. Pocsai (KVSE), 52 kg: X. Szalontai I. (DVTK). 2. Molnár (Borsodi Bányász). 3. Kádár (Borsodi Bányász). 56 kg: 1. Va- iikovics (DVTK). 2 Váradi (KV­SE), 60 kg: 1. Budai (DVTK). 2. Krajnyák (KVSE), 3. Balogh (KVSE), 65 kg; 1. Borotvás (DV­TK) 70 kg: 1. Pauli (DVTK), 2. Vitkó (ÖKSE). 75 kg: 1. Pataki (KVSE). 2. Bakaczki (DVTK). Nehézsúly: 1. Czakó (KVSE). Felnőtt versenyzőink eredmé­nyié. 57 kg: 1. Árva (Panp J. SE), 2. Pirint (KVSE). 62 kg: 1. Farkas (DVTK) 68 kg: 1. Jász- kai (DVTK). 2. Dunai (Papp J. SE). 82 kg: 2. Ágoston (Papp J. SE). 3. Hacsik (KVSE). 100 kg: 1. Ruszö (P-xpp J. SE), +100 kg: 1. Zsigmond (DVTK). Hét közben bőven hang­zott a sportirodában a „ha” szócska, bár az sem annyi­ra a tegnapi mérkőzés esé­lyeit illette; sokkal inkább a helyezéseket illető latolga­tás eredményeként hangzott el. Vasárnap délután viszont már a hivatalos helyiségben, s az öltözőben, sőt a lelátó­kon is csak egy mondatot le­hetett hallani: „Jó játékkal nyerünk!”... S a közel két­ezer főnyi szurkolótábor hangot is adott ez irányú óhajának mert a Bircsák já­tékvezető irányításával pá­lyára lépő, Serfőző — Mol­nár L., Herr, István, Krom- paszky. Kosa, Buckó, Szabó, Demkó (Krisztián), Marosi (Molnár I.), Lukács össze­állítású csapatot fergeteges „Hajrá, Vasút!” kiáltással fogadta. Nem csoda ez, hi­szen több mint három hónap telt el azóta, hogy bajnoki mérkőzésen a Kubik zöld gyepére léptek a fiúk. A premiertől tehát mindenki sokat várt. S mint ahogyan az ilyenkor lenni szokott, bizony a 90 perc letelte után elégedetlenül távozott a közönség. A Dózsa kezdett, de az el­ső támadást az MVSC ve­zette. Ezt még ugyan sze­relték a vendég védők, ám a második percben már sakk-matt volt a Szekszárd hátsó alakzata. Kapufa! A tisztán álló Marosit egy jobbról beívelt labda a 11-es ponton találta. Az óriási le­hetőség azonban meglepte a rutinos, tapasztalt csatárt, és a háló helyett csak a jobb kapufa tövét találta el! A túloldalon röviddel ez­után Freppán bizonyította, hogy maradt még benne NB I-es tudás, mert óriási lö­vését Serfőző csak . nagy bravúrral tornászhatta ki. Aktán folytatódott a zöld- fehér nyomás, de a játék valahogy neon volt folya­matos. A szekszárdiak az „el a labdát a kaputól” el-» vet vallották, az MVSC já­tékosai viszont sokat daj- kálgatták a pettyest. A 18. percben meghűlt a vér a hazai szurkolókban. Kosa hibázott, a labda Ko­rom elé került, s az össze­kötő 12 m-es. hatalmas, sa­rokba tartó lövésébe Molnár Lajos az utolsó pillanatban vetődött bele! Ismét a léc! F okozatosan kiegyenlítő­dött a játék, a vendégek is most már tették-vették a • labdát, de a küzdelem in­kább a két 16-os között hul­lámzott. A hazai csatárok keveset változtatták helyü­ket, s egy-egv távoli lövé­sen kívül — főleg Szabó ré­vén — nem is igen veszé­lyeztették Lipovszkv kapu­ját. Serfőzőnek viszont több dolga akadt! Sok hibával játszott a hazai védelem. A Hollandiában megrendezett női röplabda BEK-döntőben a magyar bajnok folytatta ragyo­gó szereplését. A hétszeres ku­pavédő szovjet Moszkvai Dina­mó 3:0 arányú legyőzése után a Dinamó Berlin együttesét is ugyanilyen arányban verték meg a magyar lányok. Tekin­tettel arra, hogy a Dinómó Moszkva a második találkozón 3:0-ra verte a lengyel bajnokot, már «zinte biztosra vehető, hogy a VTM most már elhódítja a ku­pát a moszkvai együttestől. elég gyakran jutottak lövő­helyzetbe a vendég csatárak. A 31. percben például Török lövését csak a kapufa segít­ségével mentette a miskolci kapuvédő. A 36. percben István a fe­lező vonalnál, mezénél fogva visszahúzta Micskót. ezért sárga lapot kapott. Rövid­del ezután a kitörő Lukács elől a szekszárdi kapus 20 m-re kifutva, lábbal men­tett. Egyre inkább ellapo­sodott a játék, mindkét részről rengeteg volt a hiba, s a kapusok szünetig már csak unatkoztak. Fordulás után az 50. perc két feljegyzésre méltó ese­ményt is hozott. Előbb Dem­kó lőtt szorongatott helyzet­ben mellé, majd a kapu kö­zelében fejelni felugró Luká­csot lökte el Szánthó csú­nyán. A síp azonban néma maradt. A gólvonalról Egy perc múlva nagy gól­szerzési lehetőség maradt kihasználatlanul. Lipovszky rosszul futott ki kapujából, Buckó átívelte felette a lab­dát, ám a gólvonal közelé­ben álló Csordás mentett! Támadott, szorongatott még néhány percig a Vasút, de a fejesekben nem volt erő, s a lövések is pontatla­nok voltak. Aztán feljött a Szekszárd, s „öregjei” — Freppán. Török, Korom, Csordás — révén egyre több meleg helyzetet teremtett a hazaiak kapuja előtt. A zöld-fehér gárda egyre töb­bet kapkodott, hibát hibára halmozott, s gyakran percek teltek el úgy, hogy a labda nem került át a szekszárdi térfélre! A 76. percben a vendég­csapat megszerezte a veze­tést. Micskó a teljesen üre­sen hagyott Korom elé ívelt, aki néhány lépést tett a lab­dával, majd 16 m-ről élesen a bal sarokba lőtt. 1:0. Az uto'só nercben Kétségbeesetten rohamo­zott az MVSC a kiegyenlí­tésért. s a 82. percben erre lehetőség is kínálkozott. Krisztián harcolt kj egy labdát, de a kifutó kaousha lőtt. A kipattanó labdát ez­1971-ben még nem sikerült győzni a Moszkvai Dinamó el­len, a mostani visszavágás vi­szont a vártnál sokkal jobban sikerült. Az utolsó fordulóban a NJM a Start Eodz (lengyel) együttesével mérkőzik, s ha csak egyetlen játszmát is meg­nyer, már az Európa Kupát is magáénak mondhatja. (Ha az utolsó forduló ered­ményei lapzártáig megérkeznek, úgy azt a 8. oldalon közöljük.) után Buckó rúgta rá, s a fekvő Lipovszky menteni tudott. Az egyenlítést az utolsó perc hozta meg. Szabó hoSz- szan előrevágott egy labdát, melyet több védő is elhibá­zott. Buckó rárajtolt, s mintegy 5 m-ről a jobb álsó sarokba lőtt. 1:1. A zöld-fehér gárdát régen látták hívei ilyen gyengén, tervszerűtlenüi játszani! A csapatból egyedül Molnár L. lelkes játékát dicsérhetjük. MONOSTORI GYULA Az NB I-es asztalitenisz csapatbajnokságban már a második fordulót játszották le az elmúlt hét végén, a MÉMTE együttesei a válo­gatottak külföldi szereplé­sei miatt viszont csak most kapcsolódtak be a küzdel­mekbe. A rajt igen .gyengén sike­rült. A női együttes Szom­bathelyen a Sabáriátói szen­vedett váratlan, nagyarányú vereséget. A férfiaknak a Bp. Postás ellen szombaton este nem sok esélyt adtunk, viszont a Mátyás SE győzel­me kellemetlen meglepetés. SZOMBATHELYI SABÁRIA —MÉMTE 16:9 Az első forduló után 4 li­re húztak el a hazaák. és a vesztett mérkőzések között két sorsdöntő találkozó is volt: Molnár Csík eilen. Bril- la pedig az ellenfél leggyen­gébb játékosa Németh ellen hagyta el vesztesként az asztalt. A találkozó további részében sem sikerült a MÉMTE lányainak javítani helyzstükön, és a Sabária já­tékosai tetszés szerint sze­rezték pontíaikat. 11:6. majd 12:7 után Nagy M. győzelme Brilla ellen már a MÉMTE vereségét jelentette. A MÉM­TE pontszerzői Molnár 4, Tálas né dr. 3, Brilla és Czimma í—1 voltak. BP. POSTÁS—MÉMTE 16:9 Az átigazolási időszak alatt jelentősen megerősödött fő­városi csapat ellen kevés esélye volt a MÉMTÉ-nek. Ha viszont a látottak alskp- ján visszatekintünk a mér­kőzésre, bizony nem sok Maior EurBpa-bainok A végén csattan az ostor! Tegnap délután kis szünetek­kel, szinte száraolatlanul kap­tuk a telexjelentéseket a rot­terdami csarnokból a IV. fedett­pályás atlétikai Európa-bajnok- 9ág színhelyéről. A berniünket érdeklő versenyszámokról szóló jelentések közepes eredmények­ről adtak számot, s csak az utolsó jelentés tartalmazott olyadP hírt, ami megdobogtathat­ja az atlétikabarátok szívét. Ma­jor István ,,mester hármast” pro­dukált, Szófia és Grenoble után Rotterdamban is ő bizonyult a legjobbnak, harmadszor lett a magasugrás fedettpályás Eurp- pa-bajnoka. Major 220 cm-rel nyerte az Európa-bajnokságot, az ugyan­ennyit ugró csehszlovák Pal- kovsiky és a 217 cm-t ugró, gö­rög Papdimitriu előtt. A nőj magasugrók versenyé­ben a fedettpályás világcsúcs­csal győző ^bolgár Blagojeva (192 cm) mögött Mátay Andrea 184 cm-rel az 5. lett. Rudolf Erika pedig a 8. helyen végzett (182 cm). Mátay eredménye azért is figyelemreméltó, mert többek között, az olimpiai bronzérmes osztrák Gusen- bauert is legyőzte, aki csak a 7. lett. A másik világcsúcs is bolgár versenyzőnő nevéhez fűződik, Jordanova ugyanis 2:02.C5 perc­cel nyerte a 800 métert (a régi világcsúcsot az NSZK-beli Falck tartotta 2:03.3 perccel) A 60 méteres női síkfutást az NSZK-beli Ritter 2,27 mp-cel nyerte, ebben a versenyszám­ban Bruzsenyák 7,7 mp-t futott, s nem jutott tovább a selejte­zőből. Tegnap dőlt el az is, hogy a jövő évi fedettpályás Európá­ba jnokságot Göteborgban, majd a következő években, sorrend­ben Katowicében, utana pedig Münchenben rendezik. hiányzott a meglepetéshez. Több döntő játszmás mér­kőzésen a miskolci fiúk vesz­tesként hagyták el az asztalt, és a játszmák sokaságát vesztették el jelentős vezetés után. A MÉMTE pontszerzői Beleznay 4, Egervári 2, Sza­bó. Dubéczi, Tálas 1—1 vol­tak. MÁTYÁS SE—MÉMTE . 13:12 • Nyugodtan mondhatjuk, hogy szombaton este a Pos­tás ellen jól játszott a mis­kolci gárda, vasárnap viszont több játékosra rá sem lehe­tett ismerni. A mérkőzés el­ső részében 3:2-re a MÉMTE szerezte meg a vezetést, az egyenlítés után viszont a vendéglátók először 8:6-ra majd 10:6-ra húztak el. Több balszerencsésen elvesz­tett mérkőzés után (12:8) még megpróbálták a mis­kolci játékosok megfordítani a találkozó sorsát. 12:10-es állásnál három találkozó volt hátra, ebből viszont egyet a hazaiak nyertek, és ez elég volt a két pont megszerzé­séhez. Ezen a napon a gyengébb játék mellett még a balszerencse is üldözte a miskolci fiúkat, nyolc döntő játszmás mérkőzésből mind­össze egyet sikerült nyer­niük. A MÉMTE pontszer­zői: Beleznay 5, Tálas 3, Egervári 2, Dubéczi és Szabó 1—1 voltak. ft. 2. Közérdekű közlemény Értesítjük Miskolc város lakóit, hogy a Miskolci Mélyépítő Vállalat megrendelésére a Borsodi Szénbányák Vállalat kutatási és robbantástechnikai osztálya 1973. március 13-áu 10 óra 30 perckor felrobbantja a miskolc-hejőcsabai Egri ulcai közúti hidat Kérjük a város lakóit, hogy a híd 100 m-es körzetében biztonsági okokból senki ne tartózkodjék. Értesítjük a város lakóit, hogy a robbantás 100 m-es körzetében a személy- és közforgalmat maximum 10 percre lezárjuk. Kérünk mindenkit arra, hogy az élet- és vagyonbiztonság érdekében a megjelölt napon, időpontban senki ne tartózkodjon a robbantási körzetben. Jó szerencsét! Borsodi Szénbányák Vállalat kutatási és robbantástechnikai osztály A NÍM bravúrja Asztalitenisz Gyenge 9 három vereség