Déli Hírlap, 1969. október (1. évfolyam, 27-53. szám)

1969-10-13 / 37. szám

Már csak a csoda segíthet SZEOL— MVSC 3:0 (1:0) Elssalasstatt lehetőség Papp József SE—EVTK 2:2 (1:1) S'/'jged. joov ué£ó- Vehette: vine?.*' dr. VI\ SC: Serfőzo ■— Temesvári IL. Tordai, Hernádi — Temes­vári I., Marosi — Oláh. Krom- oaszky, Kiss, Jónás, Buezkó. Ed­ző : Nagy György. Az eisú húsz percben . ha­talmas nyomás nehezedett az MVSC kapujára, ebben az időszakban Serfőzőnek több­ször kellett bravúrosan köz­beavatkozni, hogy a góltól megmentse kapuját. A 17. perc hozta meg a Szeged szá­mára a vezetést. Varga lefe­A magyar birkózás nagy seregszemléje volt szombaton és vasárnap Budapesten, az országos II. o. szabad- és kö­töttfogású bajnokság. Több mint 120 versenyző jelent meg a játékcsarnokban. Az arany- és ezüstérem­szerzés tekintetében jól sze­repeltek a diósgyőri birkózók. A 62 kg-os súlycsoportban Rácz Jenő 4 pontozásos győ­zelemmel biztosan szerezte meg az első helyet. 68 kg-ban Rusznyák József megtáltoso­dott. Most, a neki kissé ide­gen fogásnemben (3 tusgyő­zelem és egy döntetlen után) biztosan verte meg Búzás Ká­rolyt. a Budapesti Honvéd Szombaton és vasárnap a miskolci úttörőház névadója, Molnár Béla emlékének hó­doltak Miskolc és Kassa út­törő labdarúgói. Két napon keresztül a KISZ megyei bi­zottsága és az Úttörő Szövet­ség megyei vezetősége által alapított vándorserlegért mérkőztek. Meghívták a kas­sai pajtásokat is, hogy viszo­nozzák a korábbi kassai ven­déglátást. Pályán kívül sike­rült is, azonban amikor a ke­rek labda varázsa alá kerül­tek, már megszűntek vendég­látók lenni, csak a győzelem számított. Hódi Zoltán fiai ezúttal is remekeltek, veretlenül nyer­ték tornát. Ök nyerték, , mos 'sőízben, a vándorser­'ege. t. győztes csapat tagjai: Tóth, Theodoriss, Újvári, Je­lelte a labdát az üresen álló Székelynek, s ő a hosszú sa­rokba vágta. 1:0. A 37. perc­ben Oláh elfutott, Molnár a 16-oson belül felvágta, a bíró azonban nem adta meg a jo­gos 11-est. Az 55. percben Varga bal felső sarokba tartó lövését Serfőző ragyogó reflexszel kapufára ütötte. A sorozatos SZEOL támadások végén a 69. percben Pálinkás kapura lőtt, a labda Tordai lábán irányt változtatott és az elve­tődő Serfőző mögött Varga a versenyzőjét, akitől a múlt heti premieren vereséget szenvedett — szabadfogásban. Kitűnő birkózással szerezte meg az első helyet, és vissza­vágott leendő európa-bajnoki riválisának. Berdo László a kötöttfo­gású mezőnyben remekelt. Egy tusgyőzelem és 4 ponto­zásos győzelem után a döntő­be jutott. Ott azonban a dön­tetlen eredmény kevésnek bi­zonyult Kővári (Budapesti Vasas) ellen. Második helye a 14 fős mezőnyben nagy siker­nek számít. A szabadfogásban Gonda Viktor, a diósgyőriek csapat- kapitánya (62 kg-ban) ötpon­czenik, Tóth II., Pálfi, Köte­les, Fekete, Kiss, Botos, Syros (Bessenyei). A torna végső sorrendje így alakult: 1. DVTK, 2. Kas­sa, 3. Miskolci Sportiskola, 4. MVSC. A kétnapos torna mérkőzéseinek részeredmé­nyei: DVTK—MVSC 2:1 (0:0), DVTK—Miskolci Sportiskola 5:0 (1:0), Kassa—MVSC 6:0 (3:0), Kassa—Miskolci Sport­iskola 3:0 (1:0), Miskolci Sportiskola—MVSC 1:0 (0:0). A döntő mérkőzés végered­ménye: DVTK—Kassa 2:1 (1:1). A diósgyőri góllövők: Fekete, Botos (ll-esből). A torna befejezése után Molnár Béla édesanyja adta át a vándorserleget a győztes csapatnak. H, P. hálóba pofozta. 2:0. A kezdés után Krompaszky 20 méteres lövése jelentett eseményt, ami néhány centivel fölé szállt. A mérkőzés utolsó ré­szében a Vasút játékosain a fáradtság jelei mutatkoztak. Ezt használta ki Bozóki, ami­kor 40 méteren át vezette a labdát, végül a .jobb alsó sa­rokba lőtt. 3:0. Bálint megbetegedése fel­borította az edző terveit, s változtatnia kellett a csatár­sor összeállításán. Az ala­csony színvonalú mérkőzésen a. gólarány túlzottnak mond­ható, fordulópontot jelentett a jogos 11-es meg nem adása. Jók: Serfőző, Tordai, Ma­rosi, Krompaszky, és a 90 perc alatt örökmozgó Buczkó. 1. I. Labdurútső > ti l. It Ózd - Kecskemét 1:0 (0:0) Az Ózdi Kohász vasarnap a kecskemétieket látta vendé­gül. Csapkodó, alacsony szín­vonalú játék alakult ki már az első percekben. Az ózdiak lelketlenül játszottak, és a vendégeknek legalább 3—4 helyzetük adódott. Általában csak az utolsó pillanatban tu­dott menteni a Kohász. A fél­idő vége előtt az ellenfél en­gedett az iramból, s feljött a Kohász. Ekkor az ózdiak hagytak ki 2—3 biztos gól­helyzetet. A győzies gólt a 60. percben Szendrei lőtte. Ezen az egy eseményen kívül alig- alig volt más, amit érdemes lenne megemliteni. Az ózdiak kapuját Katona jól védte, de jól játszott Barna és Szendrei is. A mezőny legjobbját a kecskemétiek között találjuk, Lutz, a volt ózdi játékos sze­mélyében, V. Z. tozásos győzelmet aratott. A múlt évben sérült válogatott versenyzőnek nem jelentett különösebb megpróbáltatást a II. osztályú bajnokság. Végeredményben a 3 arany- és 1 ezüstérem nagy sikert jelent a DVTK felnőtt bir­kózó gárdájának. Jó szereplés - aranyérem nélkül A7. évről évre megrendezésre kerülő Bokodi Mihály országos szabadfogású ifjúsági emlékver­senyen a diósgyőri birkózók mérsékelten szerepeltek. Az FTC versenyén több mint 120 fiatal indult. Az országosan ismert DVTK-s fiatalok ez alkalommal csak helyezéseket szereztek. Jászkal Imre 65 kg-ban, Juhász József 81 kg-ban, Botos Ferenc 48 kg-ban ezüstérmet nyert. Farkas László 60 kg-ban a S. lett. Tóth Sándor országos if­júsági bajnok, és Németh Ist­ván ifjúsági válogatott verseny­ző ezen a versenyen jóval gyen­gébben szerepelt képességeinél. Az országos versenyen, csapat­ban a DVTK a 3. helyen vég­zett. Gíoggnitzi jelentés Gioggnitzban folytatódtak a sakk-világbajnoki zónaver­seny küzdelmei. A diósgyőri Bárczay László játszmája függőben maradt a lengyel Adamskival. Bárczaynak je­lenleg 3 pontja van. Az él­csoport állása: Smejkal (cseh­szlovák) 6,5 pont. Uhlmann (NDK), Matanovics (jugo­szláv) 4—4 pont, t Portisch (magyar) 3,5 pont. Ko*árlabda Rajt a férfi NB 1-ben OROSZLÁNY—DVTK 70:67 (27:4») NB I-es férfi mérkőzés. 15 ponttal vezettünk a fél­időben, ennek ellenére a jobb játékerőt képviselő Oroszlány a végén 100 százalékos dobó­teljesítménnyel fölül kereke­dett. A DVTK az első félidő­ben nagyon jól játszott, első­sorban Sztanev. A második félidőben korai kipontozások és a fáradtság miatt veszítet­tek. Legjobb dobók: Gallyas 22, Király 19, Kelemen 10. Brandsteppel 8. DVTK—N YlREGV HÁZI TANÁRKÉPZŐ 84:27 NB II. női mérkőzés. Az eredmény is tükrözi, hogy a Nyíregyháza nem NB II-be való csapat. A Diósgyőr mind a 12 játékosát játszatta és tetszés szerint érte el ko­sarait. MEAFC—MVSC i6:tíí NB IT., férfi mérkőzés. K. N Toló 41. hót 1. Szombath.—Bp. Honvéd 1:1 x 2. Eger—Rába ETO 0:2 2 3. Diósgyőr—Csepel 2:0 1 4. Salgótarján—Komló 4:0 I 5. Pécs—Dunaújváros 2:0 1 6. Özd.—Kecskemét 1:0 1 7. Előre—Bp. Spartacus 1:1 x 8. Z.egerszeg—Várpalota 2:0 1 9. N.bátony—Ganz-MÁVAG 2:1 1 10. BEAC—Esztergom 2:2 x 11. Napoli—(Roma 0:0 x 12. Juventus—Torino t:2 2 13. Verona—Bologna 0:0 x Pótmérkőzések: 14. Kecskeméti TE—Cegléd 2:2 x 15. Bari—Lanerossi 0:0 x 16. Florentine.—Cagliari «:1 2 Késitubda NB I. fiz utolsó forduló KIESTEK AZ ÓZDI KÉZILABDAS FItJK AZ NB 1-BÖL Vasárnap délelőtt a Tata­bányát látták vendégül az ózdiak. Jel indult a talál­kozó, de szünet utón szinte összeomlott a Kohász, és a Tatabánya megérdemelten nyert 24:22 arányban. Az ózdi góldobók: Marosi (7), Herr (6), Csoltkó (5), Hoduly (2), Noviczki, Tamás. KIKAPTAK az Ózdi lantok is AZ UTOLSÖ MÉRKŐZÉSEN Budapesti Vasas—Őzdi Ko­hász 11:9 (6:7). Az ózdi lányok már 4:l-re vezettek, később azonban sok labdát eladtak, három hetest nem tudtak értékesíteni, így a Budapesti Vasas nyert. Gd.: Hegyi, Újhelyi (3—3), Novák (2), Gálné (1). V. Z. A NJB I. l. 2. 3. I. Újpest í. 71:22 40 2. Honvéd 2. 56:20 37 3. FTC 3. 50:22 36 4. Vasas 4. 60:38 30 5. Rába ETU 6. 47:32 28 6. Pécs 7. 33:26 28 7. Csepel 5. 31:26 27 8. MTK 8. 36:44 23 9. Tatabánx a 9. 25:37 20 10. Diósgyőr 10. ?5:3d 20 11. SBTC 11. 22:32 19 12. Szombathely ,13. 20:40 18 13. Komló 12. 16:33 17 14. Dunaújváros 14. 19:44 16 15. Eger 15. 19:51 14 16. Egyetértés 16. 21:47 13 A csapatol' 24 szottak. mérkőzést Jár­«. Helyez**? a tortíulo ..Győzni kell, hogy benn­maradjunk!” — ez volt a mottója a két kiesőjelölt ta­lálkozójának. A hazaiak szempontjából viszont nem sok biztatót ígért a kezdet. Már az első percben Csöbör szöglete érintetlenül jutott a miskolci hálóba (0:1). A gól felrázta a Honvéd-fiúkat és kitűnően játszó középpályá­saik révén egyre-másra ve­zették támadásaikat. A 16. percben végre Mahai kereszt­be gurított labdáját Tar I. a jobb sarokba helyezte (1:1). A Honvédek támadókedve ez­után sem csökkent, de a pu­hán játszó csatárok tudomá­nya csak a 16-osig tartott. A »nagy hazai fölény fordulás után hidegzuhanyként hatott, amikor az 57. percben Sin- kovits négy védőt is kicselez­A diósgyőri stadionban ki­tűnő rendezésben bonyolítot­ták le a megyei I. o. férfi és női atlétikai csapatbajnokság versenyszámait. A versenyen részt vettek a kassai ifjúsági atléták, akiit több számban sikerrel szerepeltek. 4x800-as váltójuk csúcsot futott. Me­gyénkből valamennyi számot­tevő egyesület elküldte ver­senyzőit. hiszen minden he­lyezésnek jelentősége van a csapatbajnoki versenyen. A versenyszámok győztesei női számokban. 100 m: Schweihardtné (Ózdi Kohász) 12.8. 400 m: Gőz Sarolta (Zrí­nyi Gimn.) 62.7. 80 m gát: Cselei (MSI) 14.3. Súlylökés: Zobor Kornélia (Ormosbá­nya) 8.98 m. 600 m: Török (Ormosbánya) 1:43,9. 4x100 váltó: Miskolci Sportiskola 54.4. Magasugrás: Szendi (Szikszó) 140 cm. 1. 2. 1. Videoton 1. 74:32 40 3. SZEOE 2. 53:36 35 3. ZTE 5. 45:26 32 4. Várpalota J. 41:31 32 5. Oroszlán? t. 45:36 32 6. Pécsi B. 7. 37:33 31 7. Kecskemét 6. 30:22 29 3. Bp. Spartacc 8. 45:38 29 9. Békéscsaba 9. 43:38 2« 10. SZMTE 10. 31:39 25 11. Szállítói» 13. 37:44 2i 12. BKV Elő» 12. 24:30 24 13. MA VÁG 11. 28:36 24 14. Gzd 15. 32:37 23 15. Szf. MAY 14. 28:37 22 16. Győri Dózs 16. 27:44 20 17. Nagybátony 18. 20:51 18 18. MVSC 17. 21:48 17 Csapatonként mérkőzés. 9 Gólarány, s. Pontszáro ve, mégis'az EVTK-nak szer­zett vezetést. (1:2.) Ezután a nagy helyzetek és a kapufák sorozata következett. Előbb Tar 1. közeli fejese csattant a felső lécen, majd Dutkievics találta el a kapufát, végül Bakos 30 méterről megeresz­tett nagy lövése pattant ki a jobb alsó lécről; amit Tar I, közelről a hálóba helyezett. (2:2.) Újrakezdésre alig ma­radt idő. A játék képe, de főleg a ki­maradt nagy helyzetek alap­ján a hazaiak akár 5—6 gólost győzelmet is arathattak volna, s a végén mégis örülni kellett a megmentett egy pontnak, A gyenge teljesítményt nyúj­tó együttesből csupán Vakles. Szendrei és Mahai iátékát le­het dicsérni.- Monostor? ~ A férfi győztesek. 100 m: Lapuhovszki (Kassa) 11.2. 200 m- Lapuhovszki (Kassa) 22.8, 800 m: Puskás (MVSC) 1:59.6. 3000 m: Fábián (DVTK) 9:04.2. 3000 akadály: Juhász (MVSC) 10:07.8. 4x100 váltó: Kassa 45.3. 4x800 váltó: Kassa 8:06.4. (Szlovák ifjúsági csúcs.) Távolugrás: Kiss (DVTK) 656 cm. Rúdugrás: Balázs (DVTK) 350 cm. Hár­masugrás: Csorba (DVTK) 14.43 m. Magasugrás: Demján (Kassa) 180 cm. Súlylökés: Reszler (MVSC) 13 m. Disz­koszvetés: Schweihardt (Ózdi Kohász) 40.52 m. Gerelyvetés: Farkas (DVTK) 53,06 m. Ka­lapácsvetés : Schweihardt (Ózdi Kohász) 56,30 m. NEMES PÉTER l. 2. 3* L. ÖV se L. 51:20 «3 2. Volán t. 46 :23 >0 3. K. KFSI 2. 39:27 <0 4. V Izzó 3. 37118 2» 5. Esztergom 5. 47:29 Í9 6. Kazincbarcika 6 33:27 29 7. Nyíregyháza 7. :P :3.v. 29 S. Sátorai;iaújh. 10. 33:25 25 9. Ikarus 9. 32:3‘* % iö. Kistereny<* 8. 32:37 Í4 11. BEAC 11. 41 'Ab 12. Borsodi Be 12. 32:4" ifi 13. Papp ,1. Si­14. 33:4' .5 ll. Saig, KSE 13. 31:4 .8 15. EVTK 15. 35:4Í :.S 16. Ormosbanya 16. 27:8ü * A csapatok 24 szottak. mérkőzés? át­mindhárom Táblázatnál t) A „Félúton”. Debreczeni. a DVTK versenyzője vasárnap I megyei csúcsot javított. ) A fit TK birkózóinak ttikerv Három arany, egy ezüst Országos bajnokok: Gonda, Káez, Rusznyák löbő száz induló a diósgyőri atlétikai versenyen Szlovák csúcsot Javítottak a kassaiak A Csorba (DVTK) nyerte a hármasugrást a diósgyőri nemzet- közi atlétikai versenyen. bajnokságok állása NB t. B. NB II. Észak Hódítanak Hódi fiai