Békés, 1928. (60. évfolyam, 1-103. szám)

1928-03-28 / 25. szám

4 Békés 1928. március 28. Eer é)]«H sene epilógusa Még 1919-ben történt, hogy Tárnái József nagylaki segédjegyzö egy éjjeli zene során összekülönbözött Reinhardt István gyógyszerésszel Mindketten egy kissé be voltak borozva. Az összeszólalkozás hevében Tárnái revolvert rántott elő és 6 lövést tett Reinhardtra, akit 4 lövés ért Reinhardt könnyebb természetű sérüléseiből amikor felgyógyult, feljelentést tett Tárnái ellen, akit most vont felelősségre a szegedi kir. törvényszék és szándékos emberölés bűntetté­nek kísérletéért egy évi börtönre ítélte A vád­lott és ügyész az Ítélet ellen felebbeztek. A TAVASZI IDÉNY beálltával ajánlom ■él divattermemet a t. hölgyközőaség figyelmébe. Weisz Klári, Gynla, Virág n 25. szám i-9i2 NPORT, MAFC-GyAC 2:1 (2:0) I. oszt. bajnoki. Biró: Ács Sánta. Elég szépszámú közönség volt kiváncsi a $yAC első hazai bajnoki mérkőzésére, kár azon­ban, hogy a közönségnek nagyrésze a keritéseu kívül helyezkedik el s nehezíti az egyesületek anyagi gondjait. Megállapítjuk, hogy mint múlt számunkban is irtuk, szerencsés csapat a MAFC. Ennek köszönhette, hogy a mérkőzés két pontját sikerült hazavinnie, mert a mutatott játékával bizony még az egyiket sem érdemelte meg. Kapuválasztásnál a vendégeknek kedvez a szerencse s a GyAC kezd szél ellen. Nem sikerül a kezdés s máris a MAFC támad, de Dóka visz- szaküldi mezőnybe a labdát és máris Schmidt lövé­sét fogja a túri kapus. Energikusan támad a GyAC, de a csatársor biztos helyzetet nem tud kidolgozni s a kapus pedig biztosan működik Lehotzky veszélyesnek látszó lövését is elfogja. A MAFC csak egy-egy lefutással kísérletezik, ame­lyeket többnyire balszclsőjük vezet. Ezek azonban nagyon veszélyesek. A szél ellen is állandóan GyAC támadások a 15. percig. Ezután Mezőtúr kerül frontba. A 17. percben egy kifelé tartó szabadrúgást fogni akar Diósi, de nem sikerül s a kiejtett labdát Kun belövi. A GyAC-ot depri­málja, Mezőtúrt felvillanyozza az eredmény. Most sorozatos veszélyes helyzeteket dolgoz ki a MAFC és a 23. percben a második kornerükből Balog megszerzi a második gólt is. Ez még jobban le­sújtja a GyAC-ot s Túr támad még 5 percig. Tégre magához tér a GyAC s most már állandóan támad a félidő végéig, de Fröhner három jól rú­gott kornerénél többet nem tudnak elérni Heves támadásokkal kezdi a GyAC a II. félidőt s a 3 percben Schmidt passzát Lehotzky gyönyörűen vágja a balsarokba. Mintegy 10 percig nagyon gyors támadásokat vezet a GyAC s ekkor több Ízben volna alkalma kiegyenlíteni, de a csa­társor lövéseit nem kiséri szerencse, viszont a kapus jól működik. Lassan elerélytelenednek a támadások s Mezőtúr védelme is lábrakap. Bár a GyAC állandóan támad, mindössze még további két kornert tud elérni. E félidőben a MAFC csak hatszor jut át a félvonalou, de a két utolsó alka­lommal veszélyes is. A győztes csapatról pénteki számunkban irt kritikát igazolta a mérkőzés. Jó védelem, gyors csatársor, gyenge halfsoruk van, de szerencsések. Ezzel szemben a GyAC-nál a csatársor munkáját kell produktívabbá tenni trénerének. Fejleszteni kell az összjátékot, mert anélkül — csak egyéni játékra törekedve — nem fognak tudui eredményt elérni. Schmidttel a tengelyben ugyan már javult, ez a munka, de még további csiszolások szüksé­gesek. Ács Sánta jól vezette a mérkőzést, mely fair keretek közt mozgott. GgAC II.—Épitömunkások komb 3:2 (3:1) GyTE—BTE 3 11 (3:0). Barátságos. Biztos győzelmet aratott jó játékkal a feljavult békési csapat elleu a GyTE. Első félidőben ered­ményre törnek s Gyurkó két kornerböl egyiket tejjel, a másikat lábbal továbbítja a hálóba, majd Réti lövi a GyTE harmadik gólját. A második félidőben fölényeskedve, iskolajátékra törekszik a GyTE, ami további eredményt nem hoz, sőt Békés szépít az eredményen. Szerkesztői üzenetek. —i Gv. Sorait meghatottsággal olvastuk Azonban névtelen küldeményeket nem használha­tunk fel. jsirsi/r-TJm* f£ rovatban közöltökért felelősséget n> m vállal a szerkesztősét?. Köszönetnyilvánítás. Mindazoknak, kik drága kis leányunk, Edithke temetésén megjelentek és rószvó tűkkel mély fájdalmunkban őszinte szívvel osztoztak, ezúton mondunk báiés köszönetét. Gyula 1928. március 27 én. 197 í-i Gréh Mihály és ne|e Mohos Margit. „KIRÁLY« MOZGÖSZINH AZ Telel» 82. GYULA. Telet.n 82. 1928. évi máreias 29-én, csütörtökön délután y47 és este >/29 órakor Pátria Világhír adó aktualitások a világ minden részéből 1 felvonásban. A KONFLIS GRÓF egy izgalmas autóverseny vidám története 7 felv. kan. Főszereplő s Reginald Denny. Világattrakció ! Világattrakció { MATA HARI a kémkedésért kivégzett világhirO indus táncosnő regénye 10 felvonásban. Főszereplő i Magda Sonja. Kőművesmestert keresünk mészüzletünk önálló vezetésére, óvadékképest. 1981—2 Kéri Andor és Lajos. Kossuth-íér 14. száma ház kedvező fizetési feltételek mellett óladé. Ugyanott egy bútorozott szoba április I-re kiadó. Értekezhetni Horváth mészárosnál. 192 s 2 ÜZLETHELYISÉG és nagy utcai gabonaraktár kiadó a Kossuth-téren. m 3 e KÉBI ANDOR éa LAJOS Márciusi juhturó állandóan kapható i64 s-s OROSZ HAL darab- és üvegszámra legolcsóbban beszerezhető K>ri Andor és L»jo§náI. m m Hasáb és aprított tűzifa, valódi feisősziléziai és salgótarjáni kőszén, valamint rostált bükkfaszén a legolcsóbb napi áron Kocsis és Társa fakereskedő cégnél szerezhető be. Gyula, Halácsy utca 15. Telefon 133. Állandóan raktáron tartanak nyírfa vesszőt, gazdasági faeszközöket és arad megyei fenyődózsákat. 978 32—S4 Kossuth tér 14. szám alatt. 46 15- § 364—1928. vht szám Árverési hirdetmény. Alulírott bírósági végrehajtó az 1881 évi LX. t.-c. 102. § a értelmében ezennel közhírré teszi, hogy a gyulai kir járásbíróságnak 1927 évi 11302—4, 3935-5. és 630-928 számú végzése következtében dr. Pándy István és Tsa ügyvéd által képviselt Huuya György. Kesjár János és Klemm Vendel javára 1073 P 03 f. + 1260 + 3000 P s jár erejéig 1928. évi február bó 8 án foganatosított biztosítás: és kielégítési végrehajtás utján lefoglalt és 2021 P-re becsült következő ingóságok u m.: rőfös- és fűszeráruk és berendezés nyilvános árverésen eladatnak. Mely árverésnek a gyulai kir. járásbíró­ság 1928. évi Pk 5715. pzámu végzése foly­tán össz.: 5333 P 03 fillér tőkekövetelés, i/s% váltódij 23 P 92 f. óvásdij és eddig összesen 643 P 43 fillérben biróilag már megállapított költségek erejéig adós üzletében, Medgyes- egyházán leendő megtartására 1928. éri április hé 2 napjának dél­eiéül II Órája határidőül kitüzetik és ahhoz a venni szándékozók ezennel oly megjegyzéssel hivatnak meg, hogy az érintett ingóságok az 1881 évi LX. t. c. 107. és 108. §-ai értelmé­ben készpénzfizetés mellett a legtöbbet Ígérő­nek, szükség esetén becsáron alul is el fog nak adatni. Amennyiben az elárverezendő ingóságo­kat mások is le és felülfoglaltatták és azokra kielégítési jogot nyertek volna, ezen árverés az 1881. évi LX. t.-c. 102. §-a értelmében ezek javára is elrendeltetik. Gyula, 1928. évi március hó 7-én. Beesy Sándor, 196 1 — 1 kir. bírósági végreüajtó. Bármely gyártmánya és rendszerű töltőtollak gyári javítását vállalja ! Dóbay János könyvárai Gyula. Uj aranytól lak minden «mámban meg*» esidelhelők » -ÍrTzk 8»aléa, 1928. a kiadótulaidonos Dóba, Jakno« ayontdója.