Békés Megyei Hírlap, 2007. augusztus (62. évfolyam, 178-203. szám)

2007-08-21 / 194. szám

SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP 2007. AUGUSZTUS 21., KEDD Rendőri biztosítás Keresztáron labdarúgás A jaminaiak emlékezetes focival lepték meg a békésieket Öt gól esett Kondoroson, amelyen végül a világos mezes hazaiak lőtték a többet, szám szerint négyet, amivel bezsebelték a három pontot. Gyermek fogtcípők 22-es MÉRETTŐL FÉLÁRON (7900 FORINT HELYETT 4000 FORINT) Mesterlövészek megye egyben A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. ó gólos: Árgyelán (Bé­kés). 3 gólos: Patyi (Kaszaper), Boér (Kondoros). 2 gólos: Nagy K. (Szeghalom), Tamási (Sarkad- keresztúr), Barcsay (Méhkerék), Gál (Mezőhegyes), Kurilla, Göb- lyös (Frühwald-Jamina). 1 gólos: Toldi, Tolnai, Béla (Gyomaend- rőd), Stanciu, Martonosi, Ács, Fe­kete, Lovász (Mezőhegyes), Lu- kucz M. (Méhkerék), Zsombok K., Zsombok ]. (Szeghalom), Hra- bovszki, Nagy M., Lábos (Jami- na), Bíró, Tasi (Kaszaper), Gyáni, Elek T., Takács (Füzesgyarmat), Németh, Erdei, Bányai P., Deák (Sarkadkeresztúr), Medvegy, Ja­nis (Kondoros), Horváth, Vadas (Békés), Lövei, Boros (Rákóczi Vasas), Zsóri (Battonya), Burkus (Szabadkígyós). ■ Az állás: IIIIÉI 1.Kaszaper 2 5-1 6 2.S.-keresztúr 1 6-1 4 3.Gy.-endrőd 1 . 3-2 4 4Jamina 1 1 7-6 3 5.Kondoros 1 1 5-4 3 6. Battonya i 1-0 3 7.Mezőhegyes i 1 7-7 3 8.Szabadkígyós i 1 1-1 3 9.Békés i 1 8-9 3 lO.Szeghalom 1 1 4-5 3 11.Méhkerék 1 1 3-6 3 12.F.-gyarmat­3-3 2 13.Rákóczi 1 2-3 0 14.B.-^zppitandrás fj 1 °-u 0 Mezőberény­1 0-1 0 ló.Szarvas 2 1-6 0 A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság­ban következik. Augusztus 22., szerda: Rákóczi-Vasas OMTK-Békésszentandrás, 18.00, Augusztus 25., szombat: Szabadkí- gyós-Békésszentandrás, 17.00, Battonya- Mezőhegyes, 17.00, Rákóczi-Vasas-Jamina, 17.00, Békés-Kaszaper, 17.00, Szeghalom- Kondoros, 17.00, Szarvas-Sarkadkeresztúr, 17.00, Gyomaendrőd-Mezőberény, 17.00. Augusztus 26., vasárnap: Méhkerék-Füzes gyarmat, 17.00. ■ ifjúságiak Kondoros-Szarvas 2-2, Sar- kadkeresztúr-Méhkerék 3— 2, famina—Békés 3-0, Mező­hegyes—Rákóczi Vasas l—O, Békésszentandrás-Battonya 0-8, Mezőberény-Szabadkí- gyós 11-0, Gyomaendrődi FC-Füzesgyarmat 8-0, Ka- szaper-Szeghalom 3-5. KONDOROS-SZARVAS 4-1 (2-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság. Kondoros, 450 néző. V.: Rózsa. Kondoros: Kovács — Boér, Kerekes A., Sárosi, Vaj- gely (Zöldi), Mitykó, Udvari (Trnyik), Medvegy, Fejes (Lad- nyik), Janis, Baki. Edző: Ha- nyecz István. Szarvas: Demjén - Pákozdi, Rónyai, Zahorecz (Terhes), Benczúr, Kiszel, Kli- maj, Kajtár, Fekécs (Csellár), Darida, Nagy. Edző: Cziglédsz- ky Ákos. Szakmai igazgató: Koltai Lajos. G.: Boér a 2., a 65., Medvegy a 14., Janis a 89., ill. Klimaj a 61. percben. Jó: Ko­vács, Janis, Sárosi, Medvegy, Boér, ill. Benczúr. Hanyecz István: - Lelkese­désben és helyzetkihasználás- _ ban is felülmúltuk ellenfelün- | két. Cziglédszky Ákos: - Amíg J nem tudunk gólt rúgni, addig I győzni sem. ■ Jankovics László SARKADKERESZTÚR-MÉHKERÉK 5-0 (1-0) Sarkadkeresztúr, 500 néző. V.: Salamon. Sarkadkeresztúr: Farkas - Bányai R, Benyovszki, Démusz, Tamási, Deák (Boda), Erdei, Petruzsán, Zsoldos (Ko­vács Gy.), Bányai T. (Szabó), Né­meth B. Edző: Cserháti István. Méhkerék: Patka — Gajdács, Csúz (Kovács T.), Balog, Beré- nyi, Bondár, Barcsay, Hajdú (Tóth), Lukucz M., Huszár (Semjéni), Karakas. Edző: Bíró Róbert. A mérkőzés végén, az öltözőbe vonulást követően egy méhkeréki szurkoló trágár sza­vakkal illette a játékvezetőket, aminek következtében dulako­dás tört ki. A helyi rendezők megfékezték az eseményt. Ez­után rendőri biztosítással vo­nultak el a játékvezetők. Kiállít­va: Karakas (szövegelésért) a mérkőzés után. G.: Deák a 7., Tamási a 46. és a 83., Bányai P. a 62., Erdei a 79. percben. Jó: Deák, Bányai R, Németh, Tamá­si, ill. Berényi. Cserháti István: — Nagyon fe­gyelmezetten, óriási hittel és akarattal játszottunk, még ilyen arányban is megérdemelten győztünk. Bíró Róbert: - A Sarkadkeresztúr megérdemel­ten nyert. ■ B. R FRÜHWALD-JAMINA—BÉKÉS 5-3 (3-0) Békéscsaba, 1300 néző. V.: Iványi. Frühwald-Jamina: Kol­lár - Szabó (Lengyel), Kolarov- szki, Balogh, Hrabovszki, La- czó, Lábos, Kurilla, Nagy M. (Pájer), Fehérvári (Zsilák), Göb- lyös. Edző: Pásztor József. Bé­kés: Sándor - Kerepeczki (Czi- nanó), Zahorán Z. (Jánosi), Ta­kács L., Vadas, Kasik, Gera, Kiss, Árgyelán, Mracskó, Szarvas (Horváth). Játékosedző: Mracskó Mihály. Kiállítva: Sán­dor (utolsó emberként szabály­talankodott) a 67. percben, he­lyére Czinanó állt a kapuba. G.: Nagy M. a 19., Göblyös a 22. és (11-esből) a 75., Kurilla a 45., Lábos (11-esből) a 67., ill. Hor­váth a 47., Vadas (11-esből) a 61., Árgyelán a 90. percben. Jó: Kurilla, Balogh, Nagy M., Kolarovszki, Göblyös, ill. Hor­váth, Árgyelán, Takács. Pásztor József: - Úgy látom, most már három—nullára kell vezetni, hogy megnyerjük a mérkőzést. Mracskó Mihály: - További jó szórakozást kívánok. ■ Szabó Zoltán MEZŐHEGYES-RÁKÓCZI VASAS- OMTK 3-2 (1-0) Mezőhegyes, 250 néző. V: Ta­nács. Mezőhegyes: Binges — Lo­vász, Csizmadia, Fekete, Ko­vács, Gál (Tóth S.), Varga, Zsol- di, Stanciu, Szabó (Martonosi), Ács. Edző: Mákos Árpád. Rákó­czi Vasas: Tóth I. - Debreczeni, Nagy (Zsiga), Vincze (Gulácsi), Szántó, Simon, Boros, Lövei, Pásztor, Elekes, Széli. Edző: Kvasznovszky József. Kiállítva: Varga P. (második sárga lap után) a 84. perben. G.: Ács a 20., Fekete a 88., Lovász a 90., ill. Lövei az 52., Boros az 54. percben. Jó: Lovász, Fekete, Ács, Kovács, ill. Elekes, Simon, Boros. Mákos Árpád: — A csapat tar­tását jelzi, hogy tíz emberrel megfordítottuk a mérkőzést. De az, hogy a fejekben rendet kell tenni - a tavalyi bajnoki cím után -, az bizonyos. Kvasznov­szky József: - Kettő perc rövid­zárlat elég volt, hogy a menny­ből a pokolba jussunk.- ■ Perlaki János BÉKÉSSZENTANDRÁS-BATTONYA 0-1 (0-0) Békésszentandrás, 250 néző. V: Medovarszki I. Békésszent­andrás: Dunai T- Darida (Nagy Zs.), Virág, Bobvos, Steigler, Csipái, Petykó, Kiss L., Nyem- csok (Kondacs), Bakró, Sinka. Edző: Varga László. Battonya: Schwarcz - Szabó, Számfira, Géczi, Dankó, Putnoki, Kiss R., Kovács (Árgyelán), Karászi, Werle, Podina (Zsóri). Edző: Ju­hász Zoltán. Kiállítva: Csipái (ellenfelét labdával megdobta) a 67. percben. G.: Zsóri a 88. perc­ben. Jó: Dunai, Virág, Bobvos, Bakró, ill. Schwarcz, Géczi, Put­noki, Zsóri, Szabó. Varga liszló: - Nem sikerült meglepnünk a Battonyát, zicce­reket hibáztunk, és a végén egy szerencsés góllal elvitték a pon­tokat. Juhász Zoltán: - A helyze­tek kimaradtak, a végén egy sze­rencsés góllal nyertünk. ■ V. L. MEZŐBERÉNY-SZABADKÍGYÓS 0-1 (0-1) Mezőberény, 250 néző. V.: Sáfián. Mezőberény: Lestyán - Bereczki, Kiss, Csók, Pántya, Lakatos (Németh), Szűcs, Gál, Benyovszki, Wagner (Beján), Győri. Edző: Borgula János. Sza­badkígyós: Varró - Bánfi, Bur­kus, Rattai, Bérezi, Húsvéth (Szabó), Tóth (Tobai), Kindel, Sirkó, Bozsó, Pitti (László). Edző: Ekker Attila. G.: Burkus a 42. percben. Jó: Győri, Kiss, Bereczki, ill. Bozsó, Bánfi, Bur­kus, Sirkó, Kindel. Borgula János: — Sem játék­ban, sem akaratban nem vol­tunk megfelelő állapotban. így az ellenfél megérdemelten győ­zött. Ekker Attila: - Korrekt kö­rülmények között minden idők legfiatalabb csapatával fegyel­mezetten és ügyesen futballoz­tunk. ■ Gurmai Sándor GYOMAENDRŐDI FC-FÜZES- GYARMAT 2-2 (1-0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Viczián. Gyomaendrőd: Szabó — Bóczér, Bokor, Gellai (Bukva), Tolnai, Horváth (Lövei), Gál R, Adamecz, Toldi, Kéri (Bodzás), Béla. Edző: Szegedi Ferenc. Füzesgyarmat: Kovács - Mé­száros, Varga L, Takács, Elek S. (Baksa), Gyányi, Nagy G., Varga L. (Buzgány), Tóth, Boros, Elek T. Játékosedző: Boros Tibor. Ki­állítva: Bokor (belemenésért) a 82. percben. G.: Béla az 5., Tol­nai a 90., ill. Takács a 70., Elek T. a 81. percben. Jó: Tolnai (a mezőny legjobbja), Szabó, Béla, ill. Mészáros, Nagy G., Elek T. Szegedi Ferenc: — Egy jó csa­pat ellen szerencsés döntetlent értünk el. Boros Tibor: - Na­gyon el vagyok keseredve, hogy egy megnyert mérkőzést az utolsó pillanatban egyéni hibák miatt döntetlenre adtunk. ■ Szabados Ferenc KASZAPER-SZEGHALOM 3-1 (1-0) Kaszaper, 300 néző. V: Brusz- nyiczki. Kaszaper: Jambrik - Fa­zekas, Bíró, Mátyus, Evanics, Patyi, Kánya, Tasi (Kun), Szanda (Csenki), Bakos, Szabó (Pócsik). Edző: Sajtos Tibor. Szeghalom: Komáromi - Nagy, Simon, Sáfián Z., Tatár (Varga), Zsombok K. (Urbán), Hajdú, Far­kas (Zsombok J.), Vámos, Sáfián I., Bihari. Edző: ifj. Zsombok Já­nos. G.: Bíró a 10., Patyi a 80. és a 83., ill. Nagy a 65. percben. Jó: Fazekas, Bíró, Patyi, Tasi, ill. Vá­mos, Tatár, Nagy. Sajtos Tibor: — Hiányzott a já­tékunkból a frissesség, így na­gyon meg kellett szenvednünk a győzelemért. Ifj. Zsombok Já­nos: - Sajnálom, hogy egy-egy után két kapitális hiba miatt ve­reséget szenvedtünk. ■ S. T. Még csak két forduló zajlott le a megyei II. osztályból és már labdarúgás A tavaly még megye egyes Vésztő idegenben javított a múlt heti kisiklás után. A tótkomlósi meccsen GYOMAENDRŐDI VSE—MEDGYES- EGYHÁZA 2-1 (0-1) Megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság. Gyomaendrőd, 150 néző. V: Tímár. Kiállítva: Kurilla (Gyomaendrőd, szöve­gelésért) a 63. percben. G.: Ka­tona a 30., Kiss L. a 77., ill. ifj. Kiss Á. 89. percben. Jó: Horváth Z., Mester, Kiss L, Raffael, Ka­tona, ill. Zoltán, Kiss Á., Tóth, Vajda. Hídvégi Imre: - Katasztrófa! Szenti Zoltán: - Hat kezdőjáté­kosunkat nélkülözve az ifistákkal becsülettel helytáll­tunk. ■ Szilágyi Anikó ÚJKÍGYŐS-CSABACSÜD 0-3 (0-0) Újkígyós, 150 néző. V.: Benyovszki Z. Kiállítva: Bállá (Újkígyós, második sárga lap után) 49. percben. G.: Urban- csok a 70., Gulyás a 80., Szebe- gyinszki a 86. percben. Jó: Zatykó, Kovács G., ill. Viszkok, Gulyás, Urbancsok. Ecker György újkígyósi klub­elnök: - A játékvezetőnek el­mondott véleményemet fenn­tartom: „A mérkőzés eredmé­nye csak ez lehetett.” Bízom benne, hogy a szalagsérülést szenvedett csabacsüdi kapus, Adamik Vilmos, mihamarabb visszatérhet a pályára. Rétes Pál: - Jól kezdtünk, de kapu­sunk súlyos sérülése után visz- szaesett a teljesítményünk. ■ Ecker György Tótkomlóson nem bírt egymással a két csapat, 0—0 lett az eredmény. TARHOS-MAGYARBÁNHEGYES 5-1 (3-1) Tarhos, 100 néző. V.: Baráth. G.: Botyánszki a 13., a 21., Gilik a 38., Djabbar a 78., a 81., ill. Saitz B. a 3. percben. Jó: Sajben, Simon, Gézárt, Botyánszki, Djabbar, ill. Saitz G., Saitz B. Pankotai István: - Az ered­ménnyel igen, a játékkal nem igazán lehetek elégedett. Fejes Mihály, magyarbánhegyesi el­nökségi tag: - Sokat kell még dolgozni ahhoz, hogy ebből egy csapat legyen. ■ RI. TELEKGERENDÁS-VÉSZTŐ 0-4 (0-4) Telekgerendás, 100 néző. V.: Majoros. G.: Szántó a 18., a 28., a 31., Litauszki (11-esből) a 33. percben. Jó: Demkó, Nagy, Szá­lai, ill. Szántó, Pardi, Turbucz, Litauszki. Kovács György: - Ebben az összeállításban nem lehetett esélyünk. Becsületére váljon azoknak az embereknek, akik egy-két edzéssel hajlandóak vol­tak elvállalni ezt a mérkőzést. Pardi Gábor: - Az első félidei jó játékkal nyertük meg a mérkő­zést. A szünet utáni játék már felejthető. ■ Hegedűs József SARKAD-DOBOZ 3-0 (2-0) Sarkad, 95 néző. V.: László. G.: Sarkadi az 5., Virág a 36., Balogh Cs. a 64. percben. Jó: (folytatás a 11. oldalon)