Békés Megyei Hírlap, 2007. augusztus (62. évfolyam, 178-203. szám)

2007-08-21 / 194. szám

11 2007. AUGUSZTUS 21., KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT Máris élre ugrott az Orosháza FC labdarúgó nb ii Hazai pályán is győzelemmel nyitottak, nem maradt el a jutalom Kettős idegenbeli győzelemmel folytatták a csabai UFC-sek OROSHÁZA FC-TÖKÖL 2-0 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, Mátrai Stadion, 700 néző. V.: Takács (L. Tóth, Bendik). Orosháza: Szabó P. - Kerekes, Molnár R., Futaki, Sza­bó N. — Koncz, Kerepeczki, Lo­vas (Pardi a 62.), Petneházi (Mike a 82.) - Baranyai, Búza (Kocsis a 75.). Vezetőedző: Belvon Attila. Tököl: Balázs - Váradi, Vedres, Palásti, Kiss P. - Kádár, Varga L., Hamar (Vancó a 80.), Tóth I. (Kovács Zs. a 77.) - Metzger (Dudás az 50.), Helgert. Vezetőedző: Leskó Zoltán. Sárga lap: Kádár (reklamálá­sért) a 25., Futaki (buktatásért) a 41. percben. 44. perc: Kádár szabálytala­nul szerelte a kitörő Lovast, ezért megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sorsára ju­tott. A 18 méterről megítélt sza­badrúgást Petneházi lőtte a ven­dégek kapujába, 1—0. 70. perc: Búza beadását Kere­peczki mintegy hat méterről fe­jelte a vendégek kapujának jobb alsó sarkába, 2-0. A mérkőzés egyperces gyász­szünettel kezdődött, Szénási Jó­zsef pályagondnok édesanyja emléke előtt tisztelegtek a né­zők és a játékosok. A hazaiak léptek fel támadólag, nyomasztó mezőnyfólényben játszottak, a tököliek jobbára a védekezésre koncentráltak, alig-alig lépték át a felezővonalat. Az orosházi csa­tárok sok gólhelyzetet dolgoztak A világos mezes orosháziak ismét nyertek — ezúttal a tököliek ellen —, és némi meglepetésre rögtön a tabella élére ugrottak. ki, de ezeket rendre el is hibáz­ták. A játékrész utolsó percében egy szabadrúgásgóllal sikerült vezetést szerezni a Belvon- legénységnek. Szünet után a gól- és emberhátrányban lévő vendégek bátrabban támadtak és mintegy húsz percig kiegyen­lített játék folyt a pályán. A já­tékrész közepétől ismét átvette a játék irányítását az orosházi csapat és a 70. percben újabb gólt szerezve megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot a lelkes újonc ellen. Jó: Petneházi, Molnár, Szabó N., Koncz, Kerepeczki, ill. Balázs, Palásti, Helgert, Vedres. Belvon Attila: - Nem volt egy­szerű, mert az ellenfél szerve­zetten játszott, de megoldottuk a feladatot. Leskó Zoltán: — Megérdemelten nyert a jól ját­szó hazai csapat. ■ Guti Ferenc A labdarúgó NB II további ered­ményei: Szolnok-Jászberény 2-1, Cegléd-Vác 1-7, Vecsés-Bak- talórántháza 1-1, Kazincbar­cika—FTC 2—2, Bocs—Kecske­mét 3—0, Makó—Tuzsér 4—1, BKV Előre—Mezőkövesd 1-4. A lila-fehéreknél Pozsár kihagyott egy büntetőt PÉCS-BÉKÉSCSABA UTÁN­PÓTLÁS-NEVELŐ FC 0-4 (0-2) NB I-es ifjúsági labdarúgó­bajnokság, 19 évesek, Pécs, 150 néző. V.: Sziebert. Pécs: Dibusz — Dada, Arnold, Botos, Máté (Szűcs M.) — Szabó B. (Tuke- rics), Jakab, Kovács D. (Merke), Benedek — Grassy (Puhlon), Szabó K. (Koronics). Edző: Ud- vardi Zoltán. Békéscsaba: Cser­mák - Bagyinszki, Rubus, Dó- cza, Nagy G. — Kovács T., Zele- nyánszki (Borbély), Bálint (Otig- ba), Kovács D. (Bagó) - Szabó D. (Szabó T.), Balogh G. (Lázok). Edző: Fodor Sándor. G.: Szabó D. 3, Kovács T. A vendégek gólratö- rő játékával szemben tehetet­lennek bizonyult a hazai csapat. Jó: Dibusz, Arnold, Jakab, ill. Szabó D., Kovács T., Zelenyán- szki, Rubus, Balogh G. PÉCS-BÉKÉSCSABA UTÁN­PÓTLÁS-NEVELŐ FC 1-3 (0-2) 17 évesek, Pécs, 100 néző. V: Krasznai. Pécs: Csizmadia - Ma- czinkó (Pál Zs.), Gál Sz., Gál A., Gyukics - Nagy D., Berdó, Csike (Tóth D.), Udvardi - Tomin, Hor­váth G. Edző: Czeininger Ákos. Békéscsaba: Bozsó - Wéber, Mészáros, Dohányos, Kmecz (Danczik) - Mátó (Forczek), Sár­kány, Ponyókai (Szilágyi), Koszt- Potocska (Sztán), Sódar (Kurucz Gy.). Edző: Szenti Zol­tán. G.: Udvardi, ill. Dohányos (11-esből), Sódar, Potocska. A Bé­késcsaba végig kézben tartotta a mérkőzést, több helyzetet kidol­gozott, a hazaiaknak csak a szé­pítésre futotta. Jó: Csizmadia, Udvardi, ill. Mészáros, Dohá­nyos, Koszt, Sárkány, Mátó. ■ labdarúgás Pontosztozkodás a megyei rangadón az NB III Alföld-csoportjának nyitányán BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE- GYULAI TERMÁL FC 0-0 NB Ill-as labdarúgó-mérkőzés, Alföld-csoport, Békéscsaba, 400 néző. V.: Gera (Lászlai, Kóródi). Békéscsaba: Harman - Ács (Nyúl), Brlázs, Szenti, Horváth T. - Sajben (Ladányi) Pozsár, Závoda, Ursz — Miklya (Cseke), Dani. Vezetőedző: Szarvas Já­nos. Gyula: Steigerwald — Varga A., Pribojszki, Valentényi, Süli (Kondoros) - Ferenczi, Oláh Zs., Tóth R. (Laurinyecz R), Czira — Zöld, Sztraczinszki (Dobi). Játékosedző: Dobi Róbert. 29. perc: A kitörő Horváth Ta­mást a 16-oson belül Varga Atti­la lerántotta, amiért a játékve­zető habozás nélkül 11-est ítélt. A büntetőt Pozsár a kapu jobb oldala felé rúgta, de Steiger­wald óriási bravúrral kivédte. Az első játékrészben mindkét csapat nagy iramban futballo­zott, a gyulaiak felvállalták a nyílt játékot. A csabaiak szám­talan gólhelyzetig eljutottak, de annál tovább nem, miközben a fürdővárosi kontrákban benne volt számtalan lehetőség. A for­dulás után a lila-fehérek ismét sok helyzetet dolgoztak ki, de azok rendre kimaradtak. A fi­nisre a gyulaiak elfáradtak, de még így is adódott előttük lehe­tőség a gólszerzésre. Jó: Brlázs, Szenti, Závoda, ill. Steigerwald, Valentényi, Ferenczi, Czira. Szarvas János: - Az első fél­időben eldönthettük volna a mérkőzés sorsát, miután há­rom-négy százszázalékos hely­zetet kihagytunk. Dobi Róbert: - Megküzdöttünk az egy pon­tért, de a szerencsével sem áll­tunk hadilábon. A csapat hoz­záállása bíztató a jövőre nézve. ■ Oláh Imre Ursz és Varga Attila (világos mezben) csatája. A Totó 33. heti eredményei: 1. Bielefeld—Frankfurt 2-2 X 2. Bremen—Bayern München 0-4 2 3. Duisburg—Wolfsburg 1-3 2 4. Hertha—Stuttgart 3-1 1 5. Rostock-Nürnberg 1-2 2 6. Schalke-Dortmund 4-1 1 7. Cottbus-Bochum 1-2 2 8. Hamburg-Leverkusen 1-0 1 9. Birmingham-West Ham 0-1 2 10. Newcastle-Aston Villa 0-0 X 11. Blackburn-Arsenal 1-1 X 12. Man. City-Manchester United 1-01 13. Liverpool-Chelsea 1-1 X Plusz egy mérkőzés 14. Internazionale—Roma 0—: 1 2 Nyeremények: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt; 13 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 5 millió 834 ezer 416 forint; a 12-esek 317 ezer 700; a ll­esek 30 ezer 53; a 10-esek 7087 forintot fizetnek. A Góltotón 6 és 5 találatos szelvény nem volt; a 4-esek 12 ezer 427 forintot érnek. . csak a Csabacsüd hibátlan, ugyanis gólt sem kaptak eddig nem született gól, pedig a második félidőben a hazaiak sokat támadtak, s nyerhettek volna a Kétegyháza ellen (folytatás a 10. oldalról) Marczis, Bagi, Bali, Bende, ill. Balogh Á., Szabó L, Tóth S. Szabó Attila: - Nagyon jól kezdtünk, de helyzetek sokasá­gát hagytuk ki. A jövőben is ilyen hozzáállást várok. Kundia Attila: - Voltak időszakok, ami­kor jól játszottunk, ekkor hely­zeteink is adódtak, de ezeket el­hibáztuk, így a Sarkad megér­demelten győzött. ■ Kiss Gábor MEZŐKOVÁCSHÁZA-GÁDOROS 4-1 (3-0) Mezőkovácsháza, 100 néző. V.: Gábor. Kiállítva: Medvegy (Gádoros, utánrúgásért) a 75. percben G.: Málik az 1., a 33., az 55., Balázs a 15., ill. Nana a 82. percben. Jó: Vígh T., Málik, Multyán, Bessenyei, ill. Nana, Brachna, Jernei. Szabó Ferenc: - Jó iramú mérkőzésen, helyenként jó já­tékkal nagyobb gólkülönbségű győzelmet is arathattunk volna. Lakatos László: - A huszadik másodpercben kapott gól sok­kolta a csapatot. ■ Szabó Lajos BÉKÉSCSABAI MÁV-KÖRÖS- LADÁNY 3-4 (0-3) Békéscsaba, 150 néző. V: Czirok. Kiállítva: Pataj (MÁV, má­sodik sárga lap után), Urbancsek (Körösladány, második sárga lap után) mindkettő a 88. percben. G.: Gyebrovszki a 68., Puskás a 75., Tóth a 86., ill. Keresztesi K. a 17. és a 84., Novák all., Szántó a 44. percben. Jó: Potocska, Ond- rejcsik, Szarka, ill. Hornok, Ke­resztesi K., Novák. Braun Attila: - Rosszul ját­szottunk, dé ezek is mi vagyunk. Keresztesi János: — Jó iramú mérkőzésen értékes három pon­tot szereztünk. ■ B. A. TÓTKOMLÓS-KÉTEGYHÁZA 0-0 Tótkomlós, 150 néző. V.: Zsurka. Jó: Dávid, Horváth, Papp, Krátky V., ill. Kiu, Gyu­lai, Bánfi. Bordás Sándor: - Az első fél­időben elég lagymatagok vol­tunk, a másodikban öt helyze­tet kialakítottunk, de ki is hagy­tuk őket. Kiss Tibor: - A múlt heti kiállításokat követően a mai napon csapatom csak eny- nyire volt képes. ■ Motyovszki Róbert Ifjúságiak: Gyomaendrőd­Medgyesegyháza 6-2, Újkí­gyós—Csabacsüd 3-1, Tarhos­A megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokságban következik. Augusztus 25., szombat: Do­boz-Tótkomlós, 17.00, Kétegy- háza-Telekgerendás, 17.00, Vésztő-Békéscsabai MÁV, 17.00, Körösladány-Tarhos, 17.00, Mezőkovácsháza-Sar- kad, 17.00. Augusztus 26., va­sárnap: Magyarbánhegyes-Új- kígyós, 17.00, Csabacsüd-Gyo- maendrőd, 17.00, Medgyesegy- háza-Gádoros, 17.00. Magyarbánhegyes 4-4, Telek­gerendás-Vésztő 2—4, Sarkad- Doboz 2-0, Mezőkovácsháza- Gádoros 11-0, Békéscsabai MÁV-Körösladány 3-0, Tót- komlós-Kétegyháza 2-1. Az állás: 1. Csabacsüd 2 7-0 6 2. Körösladány 2 8-3 ó 3. Vésztő 1 1 5-1 4 4. Sarkad 1 1 4-1 4 5. Gyomaendrőd 1 1 3-2 4 6. Mk.-háza 1 4-1 3 7. Bcs. MÁV 1 ­1 5-4 3 8. Tarhos 1 1 5-5 3 9. Újkígyós 1 ­1 2-4 3 10. Kétegyháza- 2 1-1 2 Tótkomlós- 2 1-1 2 12. Gádoros 1 1 2-5 1 13. M.-egyháza 2 2-4 0 14. Doboz 1 0-3 0 15. M.-bánhegyes 2 1-7 0 16. T.-gerendás- ­2 0-8 0 Mesterlövészek a megye kettőben A megyei II. osztályú labdarú- gó-bajnokság góllövőlistájá­nak élmezőnye. 3 gólos: Ke­resztesi K. (Körösladány), Gu­lyás (Csabacsüd), Szántó (Vésztő), Málik (Mezőkovács­háza). 2 gólos: Puskás (Békés­csabai MÁV), Nana (Gádo­ros), Litauszki (Vésztő), Djab- bar, Botyánszki (Tarhos), Ga­zsó (Csabacsüd), Baliga, No­vák R. (Körösladány).