Békés Megyei Hírlap, 2005. március (60. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-29 / 72. szám

2005. MÁRCIUS 29., KEDD - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 15 Zsibrita János kettős lábszárcsonttörése Az egyszínű mezes szabadkígyóslak egygólos győzelmet arattak Mezőkovácsházán Tudósítóinktól Szeghalom-Mezőhegyes 4-2 (2-1) Lancast megyei L Osztályú labdarúgó­mérkőzés. Szeghalom, 250 néző. V.: Zsurka. Szeghalom: Komáromi - Zslgovics, Zsombok K. (Komróczkl), Si­mon (Klrlpóczkl), Macsári, Boruzs P., Hajdú, Vámos (Nagy K.), Elek T., Sáflán, Bihari. Edző: U]. Zsombok János, Tar Zoltán. Mezőhegyes: Szántó - Szat­mári L, Árgyelán, Roszkos (Zsótész), Kovács, Klndel (Kiss), Varga, Zsoldl, Horváth, Szabó, Ács. Edző: Rédli Ta­más, Varga Péter. Sportszerű mérkőzésen a második félidőre feljavult szeg­halmiak jobb helyzetkihaszná­lással nagyobb arányú győzel­met is arathattak volna. G.: Vá­mos a 3., az 52., Elek T. a 28., Macsári a 72., ill. Kindel a 8., Horváth a 81. percben. Jő: Macsári, Boruzs, Hajdú, Vámos, ill. Zsoldi, Horváth. IQ. Zsombok János, Tar Zol­tán: - A mezőnyben jól játszó vendégegyüttes ellen a gólra tö­rő játékunk biztos győzelmet eredményezett. Rédli Tamás, Varga Péter: - Megérdemelt a hazai győzelem. Ma nekünk semmi nem jött össze. ■ Zs. J. Csorvás-Mezőberény 1-5 (0-2) Csorvás, 100 néző. V.: Alberti. Csorvás: Farkas - Hocz, Ivanlcs (Oláh), Sznopek, Bablnyecz (Csökő), Belicza, Benyovszkl János, Németh, Simon, Kaszai N., Köny­ves. Edző: Kovács Tibor. Mezőberény. Barabás - Benyovszkl János, Bordás, Bereczkl, GldófaJvi, Lakatos (Várhalmi), Szűcs, Wagner, Kis Z., Somlyal (Bokor), Fejes (Pecze P.j. Edző: Krcsmarik Tibor. A szervezettebben játszó ven­dégek megérdemelten nyertek. G.: Belicza az 57., ill. Wagner a 17., a 48., Fejes a 77., a 79., Gidófalvi a 87. percben. Jó: Far­kas, ill. Kis Z., Wagner, Fejes, Benyovszki János. Kovács Tibor: - Megérdemel­ten győzött a Mezőberény. Krcsmarik Tibor: - Időnként jól játszottunk, bár a rengeteg ki­hagyott ziccer miatt van némi hiányérzetem. ■ Evanics István Mezőkovácsháza-Szabadkí- gyós 0-1 (0-0) Mezőkovácsháza, 200 néző. V.: Sala­mon. Mezőkovácsháza: Vígh T. - Zalai (Hedvig), Dumitrlu, Márkus, Bessenyei, Zábrák, Husvéth (Vígh Z.), Mészáros, Széli (Kiss J.), Koncz, Németh. Edző: Szabó Ferenc. Szabadkígyós: Sódar - Bozsó Z., Holecska (Török), Llpták (Tóth A.), Bánfl, Kiss L, Ekker G., Tóth (Szalal), Burkus, Bozsó F., Kovács. Játé­kos edző: Kiss László, Ekker Attila. Nagy csatában a kapura ve­szélyesebb Szabadkígyós a mérkőzés hajrájában döntötte el a három pont sorsát. G.: Tóth A. a 80. percben. Jő: Koncz, Né­meth, Dumitriu, Bessenyei, ill. Kovács, Burkus, Holecska, Tóth A., Bozsó F. Szabó Ferenc: - Rúgott gól nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Kiss László, Ekker Atti­la: - Jó mérkőzésen végig mi irányítottuk a játékot, és megér­demelten nyertünk a szervezet­ten játszó hazaiak ellen. ■ Szabó Lajos Békésszentandrás-Vésztő 0-0 Békésszentandrás, 250 néző. V.: Majo­ros. Békésszentandrás: Petrás E. - Mellan, Bencslk T. (Plsont), Chlebik, Csipal (Kiss T.), Galáth (Palotai), Bobvos, Kovács, Bakró, Virág L, Slnka. Edző: Varga László. Vésztő: Kiss L - Pál (Lázár), Rábai M., Litauszki, Jánosi, Turbucz, Hídvégi, Bakos, Pap, Czlnanó, Szőke (líábal R.). Edző: Borgida János. Iramos mérkőzésen igazságos pontosztozkodás. Jó: Bakró, Pisont, Bencsik, Melian, ill. Hídvégi, Rábai M., Rábai R., Pap. Varga László: - Helytálltunk az egyik bajnokaspiráns ellen. Borgida János: - Ezzel a teljesít­ménnyel, ha két hétig játszunk, akkor se rúgtunk volna gólt. ■ V. L Sarkadkeresztúr-Gyoma- endrődi FC1-0 (0-0) Sarkadkeresztúr, 300 néző. V.: Pataki. Sarkadkeresztúr: Stumpf - Ancsin (Ko­vács), Bányai P., Erdei, Ball, Cseke, De­ák, Csúz, Balogh (Bányai T.), Petruzsán, Zsoldos (Karakas). Edző: Cserháti Ist­ván. Gyomaendrőd: Szabó - Dobó, Tí­már A, Csikós, Tímár K., Tanács, Furka (Mátyus), Karászi, Osan (Molnár), Szurovecz, Béla. Edző: Zsombok Attila. Küzdelmes mérkőzés. G: Pet­ruzsán (11-esből) a 60. percben. Jó: Stumpf, Bányai P., Kovács Gy., ül. Szabó, Dobó, Karászi. Cserháti István: - Az első fél­időben a Gyomaendrőd jobban futballozott, ám helyzeteit nem tudta gólra váltani. A második felvonásban több lehetőségünk volt, és ha nehezen is, de meg­szereztük a győzelmet. Zsom­bok Attila: - Ragyogó mérkőzés volt, szerintem a játékvezető be­lenyúlt a 11-essel az eredmény­be. ■ Bakucz Péter Nagyszénás-Tótkomlós 0-1(0-0) Nagyszénás, 150 néző. V.: Samu. Nagy­szénás: István - Szilágyi, Leszenyiczíd, Gyuris, Boros, Uhlár, Schneider, Oz- gyln (Hatfaludl), Pap, Baki, ValaczkaL Edző: Horváth Zsolt Tótkomlós: Binges - Juhász, Karasz, if). Krátky, Dávid, Pásztor T., Fazekas (Zslgovics), Papp, Gllicző (Horváth), Bánylk (Somogy- várl), Pásztor L Edző: Krátky János. Ragyogó futballidőben a Nagyszénásnak gólokkal kellett volna nyerni. Kiállítva: Pásztor L. (lökésért) a 80. percben. G.: Zsigovics a 82. percben. Jó: Bo­ros, Baki, Uhlár, ill. Binges, Pásztor X, Fazekas, Zsigovics. Horváth Zsolt: - Fiatal csapa­tom akarásból jelesre vizsgá­zott. A helyzeteket illik berúgni. Krátky János: - A nagy böjt után elkezdhetünk csipegetni. ■ EZs. OMTK-Rákóczi Vasas-Ma- gyarbánhegyes 0-2 (0-0) Orosháza, Rákóczltelep, 400 néző. V.: Rácz A OMTK-Rákóczi: Tóth - Zalai, Debreczeni, Papp, Horváth n. A., Skorka, Szántó, Kánya, Iványi (Nagy D.), Lövet (Havancsák), Boér. Edző: Kvasznovszky József. Magyarbánhe- gyes: Hajdú - Pálfl, Pusztái, Ma tűz, Zslbrita (Nagy L), 11). Turcsek, Bozsár, Kurilla, Cseke, Málik, Balogh. Edző: Turcsek Zoltán. Szomorú esemény történt a 18. percben: Zalai becsúszása után Zsibrita János magyar- bánhegyesi játékos nyílt kettős lábszárcsonttörést szenvedett. Az orosházi csapat tétmérkőzé­sen idén három félidőt játszott emberhátrányban. Kiállítva: Zalai (súlyos szabálytalansá­gért) a 18., Cseke (reklamálá­sért) a 84. percben. G.: Bozsár az 51., Balogh a 69. percben. Jó: Szántó, Papp, ül. Cseke, Bozsár, Balogh. Kvasznovszky Józsefi - A sú­lyos sérülés, amelyet rendkívü­li módon sajnálunk, és az azt követő kiállítás megpecsételte sorsunkat. Turcsek Zoltán: - Gólra törő játékkal megérde­meltük a győzelmet, nagyon sajnálom a súlyosan megsérült játékosomat, ez az eset nagy­ban befolyásolta a további játé­kot. ■ Bot Ferenc Méhkerék-Békés 3-1 (2-0) Méhkerék, 420 néző. V.: Vlczián. Méh­kerék: I*atka - Lukucz, Berényl, Hajdú, Martyin, Bagi (Faragó), Semlyénl, Gajd­ács (Uhrln), Cztczeri (Janis), Barcsay, Kocsis. Edző: Bíró Róbert Békés: Kesjár - Kovács (Fábián), Czlnanó, Kéri, Vadas, Kublk Cs., Augustin, Tolnai, Edu (Földi), Horváth, Marik. Edző: Királyvári Károly. Mindkét félidőben gólratö- rőbb játékot mutatott a Méhke­rék: Szünet után a játékvezető indokolaüanul sokszor került a középpontba. Kiállítva: Semlyé- ni (szövegért) a 79., Barcsay (labdaelrúgásért) a 85., Kubik (buktatásért) a 89. percben. G.: Barcsay a 15., az 51., Kocsis a 22., ül. Kéri a 75. percben. Jó: Berényi, Lukucz, Martyin, Gajd­ács, ill. Kesjár, Czinanó, Tolnai. Bíró Róbert - Megérdemelt győzelem. A játékvezetőről in­kább nem mondok semmit. Ki­rályvári Károly: - A hazaiak sokkal jobban akarták a győzel­met, amire rá is szolgáltak. ■ Árgyelán Mihály Ifjúságiak: Szeghalom-Mezőhegyes 5-2, Csorvás-Mezőberény 1-1, Mező- kovácsháza-Szabadkígyós 1-1, Békés­szentandrás-Vésztő 1-2, Sarkadke- resztúr-Gyomaendrődi FC 0-1, Nagy­szénás-Tótkomlós 0-5, Orosházi MTK- Rákóczi Vasas-Magyarbánhegyes 2-0, Méhkerék-Békés 5-2. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 17 gólos: Bakos (Vésztő). 13 gólos: Gróf (Me­zőhegyes), Málik (Magyarbánhegyes). 12 gólos: Ács (Mezőhe­gyes). 11 gólos: Fejes M. (Mezőberény, Magyarbánhegyes). 10 gólos: Bíró T. (Mezőkovácsháza), Petruzsán (Sarkadkeresztúr), Elek T. (Szeghalom). 9 gólos: Barcsay (Méhkerék), Multyán (Mezőkovácsháza). 8 gólos: Szegedi (Gyomaendrőd), Horváth Sz. (Mezőhegyes). 7 gólos: Vámos (Szeghalom), Wagner (Mező­berény), Belicza (Csorvás), Szabó G. (Mezőkovácsháza), Janis (Nagyszénás). Csárdaszálláson is vitézkedtek a kamuti labdarúgók (folytatás a 14. oldalról) Kovács György: - Null-kettőről sikerült felállnunk. Az utolsó percben azonban sikerült egy pontrúgás ytán az ellenfélnek kiegyenlíteni. Rétes Pál: - A mérkőzés első harminc percé­ben uraltuk a játékot, utána vi­szont védekeznünk kellett, így értékesnek mondható a pont­szerzésünk. ■ Pankotal István Gádoros-Békéssámson 3-2(2-1) Gádoros, 100 néző. V.: Németh. Gádo­ros: Plesovszki - Hriagyel, Plsont Z., Szkalonal, Brachna, Csapó (Plsont J.), Llszkai, Lengyel, Szlopóczkl (Tóth), Héjjas (Faikas), Nana. Edző: Páll István, Lengyel Krisztián. Békéssámson: Döme - Fekete, Rancz, Csávás (Gulyás), Fodor (Hotorák), Varga, Abonyi, Bánfl (Petrecz), Zádorl, Hajduch, Krajcsovlcs. Edző: Gyiire József, Fodor Nándor. A gádorosiak nemcsak kidol­gozták, be is rúgták helyzetei­ket, igaz a végén majdnem ve­szélybe került a győzelmük. G.: Nana a 8., a 46., Héjjas a 4L, ill. Zádori (11-esből) a 40., Petrecz a 89. percben. Jó: Hriagyel, Na­na, Héjjas, Liszkai, Szlopóczki, ill. Rancz, Fekete. Páll István, Lengyel Kriszti­án: - Ma a helyzetek mellé gó­lok is párosultak, de a végére így is izgalmassá tettük ma­gunknak a mérkőzést. Gyüre József, Fodor Nándor: - Gyáván kezdtünk, de így is sikerült sok helyzetet kialakítani. ■ P. L Körösladány-Elek 2-0 (2-0) Körösladány, 200 néző. V.: Vozár. Körösladány: Sipos - Horváth T., Szabó, Keresztesi K, Keresztesi Zs., Fekete, Farkas (Pardí), Keresztesi J. (Nánásl), Horváth L, Baksa (Botos), Szűcs J. Edző: Zolnai Pál. Elek: Takács - Nagy, Kovács Zs., Kovács S., Tereszán, Márk, Szűcs Zs., Resetár, Mihók, Popucza (Bányai), Kacsala. Edző: Mikulás Mihály, Resetár Zoltán. Végig meddő ladányi fölény jellemezte a találkozót. Támadá­saik végén a kapufáról három­szor is kifelé pattant a labda, emellett több százszázalékos ziccert puskáztak el. G.: Hor­váth T. a 7., Horváth I. a 19. percben. Jó: Keresztesi J., Baksa, Fekete, Szűcs J., Horváth X, ill. Takács (a mezőny leg­jobbja), Resetár, Kovács Zs., Ko­vács S. Zolnai Pál: - A számszerű eredmény nem tükrözi hűen a két csapat közötti különbséget. Mikulás Mihály, Resetár Zol­tán: - Nem tudtuk megismétel­ni a múlt heti teljesítményün­ket. Ezt a mérkőzést már az in­duláskor elveszítettük. ■ Ponta Sándor Sarkad - Dévaványa 0-2 (0-0) Sarkad, 130 néző. V.: BrusznyiczkL Sar­kad: Pataki - Székely (Hajdú), Gurzó, Rádal, Szőke, Vígh (Jakab), Gyulai, Czeglédi, Kapocsén, Lénárt, Germán (Kovács L). Edző: Kiss Tibor. Dévaványa: Darvasl - ttyés, Pálfl, Ko­vács Zs., Tagal, Bereczkl, Czakó L, Adamecz, Czakó L (Pesztránszki), Ba­kos, Nagy (Farkas). Edző: Molnár Ta­más. A tél folyamán „szétszedett” sarkadi együttesnek csak eny- nyire tellett a második helyen álló Dévaványa ellen. G.: Czakó I. a 63., Pesztránszki a 72. perc­ben. Jó: Szőke, Kapocsán, Lé­nárt, ill. Darvasi, Pálfl, Ada­mecz, Pesztránszki. Kiss Tibor: - Egy figyelmet­lenség tönkretette az addigi jó játékunkat és annyira még nincs tartásunk, hogy a kapott találat után lendületben marad­junk. Molnár Tamás: - Egy jó képességű csapatot sikerült le­győznünk. Igazi férfimunka volt! ■ Kiss Gábor Ifjúságiak: Füzesgyarmat-Kunágota 10-1, Gyulai Termál FC II.-Telekgerendás 1-0, Csárdaszállás-Kamut 1-3, Med- gyesegyháza-Békéscsabai MÁV 0-12, Tarhos-Csabacsüd 3-4, Gádoros-Békés­sámson elmaradt, Körösla-dány-Elek 12-0, Sarkad-Dévaványa 5-0. Mesterlövészek A BékésNet megyei R osztályú labdarúgóbajnokság góllövőlis­tájának élmezőnye. 14 gólos: Botyánszki (Tarhos). 12 gólos: Gulyás (Csabacsüd), Balogh Cs. (Sarkad), Sztratyinszki (Ka­mut). 11 gólos: Tasi (Gádoros), Tóth Cs. (Füzesgyarmat), Lénárt (Csabacsüd), Szakács (Dévaványa). 10 gólos: Pintér (Telekge­rendás), Popucza (Elek). 9 gólos: Horváth I. (Körösladány), Tóth M., Nouas (Bcs. MÁV), Nagyi. (Tarhos). 8gólos: Novák (Füzesgyarmat), Pesztránszki (Dévaványa), Ulrich N. (Csárda- szállás), Kiss I. (Kamut), Ozgyin (Gádoros). FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER