Békés Megyei Hírlap, 2005. március (60. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-29 / 72. szám

16 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. MÁRCIUS 29., KEDD Hárman már távoztak labdarúgás A feljelentők fele oda j. p. Mint ismert, eddig hatan jelen­tették fel a Békéscsabai Előre FC Kft-t a hazai labdarúgóligá­nál, mivel a főtulajdonos, a bos- nyák-horvát Darko Canadic és társai nem rendezték a béreket idestova öt hónapja a futballis­ták felé. Elsőként a romániai Aradról érkezett támadó, Va­lentin Miculescu adta be a pa­pírokat, majd őt követte a csa­patkapitány Balog Zsolt, Simon Attila, Udvari Szabolcs, Kovács Norbert és Matkó Zsolt kapus. Mindannyiuk esetében a liga igazat adott a csabai játékosok­nak, és kinyilvánította, hogy szerződésüket a klubbal sem­misnek veszi, szabadon igazol- hatóvá váltak mind a hatan. (Csak a rend kedvéért: Funk Zoltán is feljelentette azóta a klubot, s a tárgyalás éppen ma lesz, valamint további három lila-fehér labdarúgó készül be­adni a papírokat, nevezetesen Hoffmann Richárd, Kulacsik Tamás és Ursz József.) Nos, azóta Kovács Norber­tét a Honvéd tesztelte, majd féléves szerződést kínált ne­ki, amit az egykori csabai középpályás el is fogadott. Mi több, a hét végi edzőmér­kőzésen már góllal mutat­kozott be a Honvéd színei­ben. Udvari Szabolcs az NB I B-s Makóval kötött szerződést, és vasárnap már pályára is lépett egy bajnoki keretében a Csongrád megyei csapat szí­neiben, amely 1-0-ra nyert a Haladás ellen. Miculescuról pedig megír­tuk már korábban, hogy visz- szatért az UTA Aradba, ahol már a második fordulóban ka­pott lehetőséget Silviu Iorgu- lescu csapatában. Az is ismert, hogy Balog Zsolt a Vasas, Simon Attila a Nyíregyháza felé tart, Matkó Zsoltot pedig az NB Il-es, egykor Békéscsabán is edzősködő Garamvölgyi Lajos által dirigált Hajdúböször­mény várja Döntetlennel búcsúztak a Magyar Kupától Első Beton Szeged-Csaba FC 1-1 (0-1) Magyar Kupa futsalmérkőzés a nyolc közé Jutásért, visszavágó, Szeged, 100 néző. V.: Bába, Kalmár. Csaba FC: Barabás - Szarka, Barcsay, Benyovszki DL J., Cseke. Cs.: Bíró J., Fejes M., László, Molnár S. Edzó: Szar­vas András. Jól kezdett az első találkozón egygólos vereséget szenvedett csabai együttes, hiszen az első öt percben háromszor vezették a hazai kapusra a labdát, ám a helyzetek kimaradtak. A ven­dégek jól védekeztek és a 8. percben vezetést szereztek. A folytatásban kiegyenlítetté vált a játék. Szünet után a ha­zaiak a 29. percben egyenlítet­tek, úgy, hogy Barcsayt ellök­ték a csabai kapu előtt. Az utolsó hat percben egész pá­lyás letámadásra tért át a Csa­ba FC, hogy megszerezze a to­vábbjutáshoz szükséges két gólt, de ezúttal sem sikerült a ziccereket értékesíteni. Ebben az időszakban a szegediek két büntetőt rúghattak, de azok ki­maradtak. G.: Fejes M. Jó: Ba­rabás, Szarka, Bíró J., Cseke. Szarvas András: - Győzel­met érdemeltünk volna. Nagy lelkesedéssel játszott a csapat, de a ziccerek kimaradtak. Továbbjutott 7-6-os gólkü­lönbséggel az Első Beton Sze­ged. Ma jön a listavezető A férfi futsal NB I-ben kedden egy korábbról elhalasztott mérkőzést pótol a sereghajtó Csaba FC együttese. A békés­csabai városi sportcsarnok­ban 18.30 órakor az ötpontos előnnyel listavezető Rubeola FC Csömör gárdáját fogadja. A esélyekről Szarvas And­rás, a hazaiak edzője a követ­kezőket mondta: - A sportág szerelmeseinek igazi cseme­gét ígér ez a mérkőzés, hiszen az ostravai Európa-bajnoksá- gon helytállt magyar váloga­tott több tagja (Simon, Gyur- csányi, Somogyi) is pályára lép a csömörieknél. Mellettük olyan korábbi válogatottak szerepelnek a Rubeolában, mint Zsámár, Szalontai és Berecz. Számunkra a tisztes helytállás a cél a egykori fe­rencvárosi labdarúgó és edző Mucha József által irányított vendégek ellen. Nálunk sze­rencsére a sérültek és betegek rendbe jöttek, így a tervek szerint a legjobb csapattal tu­dunk szerepelni. Ötvenszázalékos ecsegfalvi mérleg Nem lehetnek maradéktala­nul elégedettek az Ecsegfalva- Dévaványai Vadmacskák női futsalcsapatának játékosai, hi­szen az NB 1-es rájátszás el­múlt hétvégi újabb fordulójá­ban csupán egy diadalt arat­tak, így nem tudtak elhúzni az őket üldöző Salgótarjántól. Eger-Ecsegfalva-Dévaványai Vadmacskák 2-2 (2-0). Ráját­szás a 9-12. helyért, Tolna, 100 néző. V.: Kiss G., Tolnai. Ecsegfal- va-Dévaványai Vadmacskák: Sza­bó - Ugrai, Koter, Lovász, Füredi. Cs.: Décsei, Tóth, Papp, Egeressy, Pozsgai. Edző: Bogya Elemér. G.: Papp, Ugrai. Ecsegfalva-Dévaványai Vad- macskák-Tolna 1-8 (0-4). G.: Ugrai. Salgótarján-Ecsegfalva-Déva- ványai Vadmacskák 2-5 (0-2). G.: Ugrai 3, Papp, Füredi. Állás: 1. Tolna 14 pont, 2. Ecsegfalva-Dévaványai Vadmacs­kák 8, 3. Salgótarján 7,4. Eger 4. ■ T. B. I. Gyulai helyzetek, vecsési pontok Gyulai Termál FC-Vecsés 0-2(0-0) NB n-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 400 nézó. V.: Harsányl (Holczlmmer, Somogyi). Gyula: Steigerwald - Szeverényl, Czipó, Futató, Laurinyecz - Okos, Oláh Zs., Tamási, Dobray - Ba­lázs, Boruzs. Edző: Pásztor József. Vecsés: Elbert - Ferencz, Szigeti, Csirtnyl, Töreky - Csillag, Herczku, Czlpper, Menyhárt - Szabó, Holló. Edzó: Csábi József. Csere: Czlpper helyett Kádár, Holló h. Pisont, mindkettő a 45., Ferencz h. Sylla a 65., Szeverényl h. Juhász a 66., Boruzs h. Tóth a 80., Dobray h. Bágy a 90. percben. Gól: Cslrlnyl a 76., Menyhárt a 86. percben. Sárga lap: Szeverényl (visszahúzá­sért) a 21., Herczku (sorozatos szabály­talankodásért) a 29., Tamási (reklamá­lásért) a 82. percben. Szögletarány: 8:4 (1:2). Jenei Kálmán 76. perc: jobb oldali, laposan belőtt szögletre Csirinyi érke­zett és közelről a kapuba vágta a labdát, 0-1. 86. perc: Menyhárt hossza­san vezette a labdát a hazaiak térfelén, a védők csak kísérték, majd 18 méterről, laposan a hosszú sarokba lőtt, 0-2. Az ideális körülmények kö­zött mindkét csapat nagy elán­nal vetette magát a küzdelem­be, az első félidőben azonban igazi gólhelyzet egyik kapu előtt sem volt. Az első kapura tartó labda a 40. percben Ba­lázs fejese volt, amit azonban Elbert kapus hárított. A máso­dik félidő elején a hazai csapat nagyobb sebességre kapcsolt, Dorbay veszélyes szabadrúgá­sa, lövése, Oláh helyzete, Ba­lázs több nagy helyzete jelle­mezte a gyulaiak fölényét. En­Futakl Krisztián (sötét mezben) volt a gyulaiak egyik legjobbja, nem rajta múlott, hogy hazai környezetben kikaptak a fürdővárosiak a Vecséstől nek ellenére a vendégek értek el gólokat. A hazai csapat nem érdemelt vereséget, hiszen a második félidőben több száz- százalékos gólhelyzetet is ki­dolgozott. Jó: Futaki, Lauri­nyecz, Oláh Zs., ill. Csillag, Sza­bó, Menyhárt. Pásztor József: - Büntetle­nül ilyen nagy helyzeteket nem lehet kihagyni, mert ak­kor csak ilyen eredmény szü­lethet. Csábi József: - Azért szép a labdarúgás, mert mai játékunk nem volt túl jó, de ezért így is sikerült megsze­rezni ezt a nagyon fontos há­rom pontot. Az NB n-es labdarúgó-bajnokság Winner Sport csoportjának további eredményei: Salgótarján-Kiskunhalas 3-1, Kazincbarcika-Bőcs 2-0, Kistar- csa-Jászapáti 1-0, Szentes-Baktaló- rántháza 2-0, ESMTK-Putnok 0-2, Hajdúböszörmény-Karcag 2-1, Máté- szalka-Dabas 1-1. Az előző fordulóban játszott Kiskunhalas-Vecsés találkozót a Pest megyeiek nyerték 1 -0-ra és nem 0-0 volt az eredmény. Két tizenegyes góllal nyertek a hazaiak Mosonmagyaróvár-Oroshá- za FC 3-1 (1-1) NB I B-s labdarúgómérkőzés, Moson­magyaróvár, 400 néző. V.: Takács (Erős, Lémon). Mosonmagyaróvár: Dombai - Puglits, Sipos, Nagy A., Pállá - Méry, Szabó G., Burkus, Kertész - Safranek, Tóth Gy. Vezetőedző: Menczeles Iván. Orosháza: Such - Csi­szár, Serban, Molnár, Ferenczl - Dobi, Szabó N., I’rodan, Lupsa - Majoros, Lo­vas. Vezetőedző: Belvon Attila. Csere: Szabó G. helyett Smatovlcs a szünetben, Majoros h. Gellér és Lovas h. Jakab, mindkettő a 63., Prodan h. Ba­ranyai a 75., Safranek h. Berényi a 85., Tóth Gy. h. Szakáll a 90. percben. Gólszerző: Kertész (1 l-esből) a 23, Dobi a 26, Tóth Gy. az 50, Safranek (1 l-esből) a 60. percben. Sárga lap: Méry (gáncsolásért) a 10, Burkus (buktatásért) az 54, Szabó N. (lerántásért) az 58. percben. Szögletarány: 2:7 (0:5). Guti Ferenc 23. perc: a vendégek kapuja előtti kavarodásnál nagy megle­petésre a játékvezető szabályta­lanságot vélt felfedezni, és ezért büntetőt ítélt, amit Kertész érté­kesített, 1-0. 26. perc: szabadrúgáshoz jutottak a vendégek Dombai kapujától mintegy 20 méter­re, a letett labdát Dobi meste­rien lőtte a bal felső sarokba, 1-1. 50. perc: a vendégvédőkről le­pattant labdát a télen Békéscsa­báról igazolt Tóth György közel­ről lőtte az orosházi kapuba, 2-1. 60. perc: újból az igen indisz- ponáltan működő játékvezető lett a főszereplő, amikor is a vendég kapu előtti kavarodás­nál újból érthetetlenül a 11-es pontra mutatott, és ezt a bünte­tőt Safranek értékesítette, 3-1. A szakadó esőben lejátszott találkozón a kezdés után rög­tön az orosháziak ragadták magukhoz a kezdeményezést és sorra vezették gólveszélyes támadásaikat Dombai kapujá­ra. Ha az első 15 percben a csatáraik jobban összpontosí­tanak, akár kétgólos előnyre is szert tehettek volna. A 23. percben váratlanul, egy igen vitatható büntetővel a hazaiak megszerezték a vezetést. A gól után is a viharsarkiak irányí­tottak és egy szépségdíjas Do­bi szabadrúgásgóllal egyenlí­tettek. A játékrész hajrájában is még több lehetőség adódott a csatárok előtt, de Dombai kapus a helyén volt. A máso­dik félidő gyors hazai góllal kezdődött, majd egy újabb vi­tatható 11-essel ajándékozta meg a játékvezető az óváriakat, és ezzel el is dön­tötte a mérkőzés sorsát. Bár­milyen furcsa is, a látottak alapján, különösen az első fél­időben mutatott jó játékukkal, a vendégek nem érdemeltek vereséget. Jó: Dombai (a me­zőny legjobbja), Kertész, Saf­ranek, ill. Dobi, Lovas. Menczeles Iván: - Két egyenlő csapat küzdelme folyt, nem játszottunk jobban ellenfelünknél, de a gólokat mi rúgtuk. Belvon Attila: - Most mondhatnék cifrábbakat is, azonban tény: az ellenfél kapusa volt a mezőny legjobb­ja. Volt még egy apró tényező, ami miatt veszítettünk, és ez az úgynevezett hazai pálya előnye. Az NB I B-s labdarúgó-baj nokság további eredményei: Kecske- mét-BKV Előre 2-0, Tatabá­nya-Szeged 4-0, Szolnok-Dunaúj­Jósé Mourinho, a Chelsea ve­zetőedzője kijelentette, egy­szer mindenképpen szeretne a portugál labdarúgó-váloga­tott szövetségi kapitánya len­ni. „Az egyeüen dolog, amit kö­telezőnek érzek magammal szemben, hogy egyszer én irá­nyítsam hazám nemzeti együttesét” - mondta a 42 éves tréner. Mourinho elárulta, még 13 évig szeretne edzősködni, s ebből kettő vagy négy esz­tendőt akar a válogatott mel­lett eltölteni. Az FC Portóval 2003-ban UEFA Kupát, tavaly pedig Baj­nokok Ligáját nyert szakveze­tő arra a kérdésre nemmel vá­laszolt, hogy valaha leül-e az angol válogatott kispadjára. város 2-4, Makói FC-Haladás 1-0, REAC-Bodajk 0-0, Hévíz-Vác 3-2. a 12. heti eredmények; 1. Anglia-Észak-frország 4-0 1 2. Wales-Ausztria 0-2 2 Az NB IB állása 3. Bulgária-Svédország 0-3 2 1. REAC 10 .4 1 30- 12 34 4. Horvátország-Izland 4-0 1 2. T.bánya 10 3 2 34- 10 33 5. Észtország-Szlovákia 1-2 2 3. Dunaújváros 8 2 5 24- 19 26 6. Csehország-Finnország 4-3 1 4. Vác 8 2 5 26- 23 26 7. Románia-Hollandia 0-2 2 5. Bodajk 7 3 5 21- 16 24 8. Grúzia-Görögország 1-3 2 6. Kecskemét 6 5 4 26- 19 23 9. Törökország-Albánia 2-0 1 7. M.óvár 6 2 6 19- 18 20 10. Izrael-Írország 1-1 X 8. Szolnok 5 5 5 18- 21 20 11. Franciaország-Svájc 0-0 X 9. Haladás 6 ­9 17- 23 18 12. Olaszország-Skócia 2-0 1 10. Hévíz 11. Makó 6 - 5 2 9 8 26- 35 24- 30 18 17 13. Belgium-Bosznia-H. Plusz egy mérkőzés: 14. Mexikó-USA 4-1 2-1 12. Szeged 4 1 10 17- 27 13 13. BKV Előre 14. Orosháza 3 3 2 4 16-26 12 15-35 10 Következik. Április 1., péntek. Kecske- mét-Orosháza FC, 17.00. Haladás-Tatabá nya, 17.00. Április 2., szombat: Dunaújvá- ros-Vác, 16.30. Bodajk-Mosonmagyaróvár, 16.30. Április 3., vasárnap: BKV-Szolnok, 16.30. Szeged-REAC, 16.30. Hévíz-Makó, 16.30. a 12. heti nyeremények: A Totón 74 darab 13+1-es szelvény volt, nyereményük 99 ezer 752, a 13 ások 32 ezer 059, a 12-esek 952, a 11-esek 113, a 10-esek 47 forintot érnek. A Góltóton hat találatos nem volt. Az ötösök 10 ezer 028, a négyesek 330 fo­rintot fizetnek. FOTÓ: KISS ZOLTÁN