Békés Megyei Hírlap, 2005. március (60. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-21 / 66. szám

2005. MÁRCIUS 21., HÉTFŐ - BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP SPORT 13 Jó rajtot vettek a dobogósok Mezőberényben gólszüret volt, a világos mezes hazaiak háromszor, a Nagyszénás kétszer talált be a kapuba Gyomaendrődi FC-Békésszentandrás 2-1 (0-0) Lancast megyei L osztályú labdarúgó­mérkőzés. Gyomaendrőd, 200 néző. V~ dr. Christián. Gyomaendrőd; Szabó - Dobó, Tímár A., Dlnya, Tímár K., Ta­nács (Furka L), Szegedi, Karászi, Osan (Szurovecz), Mátyus (Molnár), Béla. Edző: Zsombok Attila. Békésszentand- rás: Petrás - Pisont A., Melian (Virág S. ), Chlebik, Csipái (Mochnács), Ko­vács, Bobvos, Galáth, Bakró, Virág L, Kiss (Juhász A.). Edző: Varga László. Az első játékrészben enyhe mezőnyfólényben játszottak a hazaiak. A másodikban a lét­számhátrányba került gyomai­ak teljesen megérdemelt győ­zelmet arattak. Kiállítás: Dinya (második sárga lap után) a 60. percben. G.: Szegedi a 72., a 76., ill. Juhász a 88. percben. Jó: Szegedi, Tímár K., Dobó, Karászi, ill. Bakró, Pisont, Galáth. Zsombok Attila: - A kiállítás sem fogta meg a csapatot, a jó erőnlétnek köszönhetjük a győ­zelmet. Varga László: - A mér­kőzést sajnos elvesztettük, ho­lott a játék alapján nem érde­meltünk vereséget. ■ Szabados Ferenc Vésztő-Mezőkovácsháza 2-1 (1-1) Vésztő, 200 néző. V.: Rózsa. Vésztő: Kiss - Pál, Rábai, Szántó, Iitauszki, Já­nosi (Reszler), Turbucz, Lázár (Szőke), Hídvégi, Papp, Czlnanó B. Edző: Borgula János. Mezőkovácsháza: Vígh T. - Szűcs (Zalai), Dumitriu, Márkus, Bessenyei N. (Bessenyei K.), Zábrák, Husvéth, Mészáros, Bíró, Koncz (Széli), Németh. Edző: Szabó Ferenc. Jól kezdtek a hazaiak, ám ez­után visszafogták az iramot, így kiegyenlített lett az első játék­rész. A folytatásban mezőnyfö­lénybe került a Vésztő, de a helyzeteiből csak egyet sikerült értékesíteni. G.: Hídvégi az 5., Szántó az 52., ill. Bessenyei N. a 41. percben. Jó: Rábai, Szántó, Turbucz, Czinanó B., ill. Du­mitriu, Bessenyei N., Husvéth. Borgula János: - Ragyogó el­ső húsz perc után nem tudtuk megfelelő előnyt szerezni, így a vártnál nehezebben hoztuk a mérkőzést. Szabó Ferenc: - Jó iramú mérkőzésen átszer­vezett csapatunk jól helytállt a kitűnően játszó hazaiak el­len. ■ Buzgány József Szabadkígyós-Orosházi MTK-Rákóczi Vasas 1-0 (1-0) Szabadkígyós, 160 néző. Gulyás. Szabadkígyós: Sódar - Süli (Holecska), Bozsó Z., Lipták, Bánfi A., Kiss, Ekker G., Bozsó F., Burkus, Ekker A. (Tóth Z.), Kovács P. Edző: Kiss László, Ekker Atti­la. OMTK-Rákóczi: Kunos - Mátyus, Za­lai, Moszheim, Boér (Papp), Kánya, Debreczeni, Skorka (Szántó), Horváth IL A., Lövei (Havancsák), Godár. Edző: Kvasznovszky József. Sok kihagyott helyzet és ke­mény, olykor durva beleme- nések jellemezték az egyéb­ként közepes színvonalú mér­kőzést. Kiállítva: Mátyus (sú­lyos durvaságért) az 55. perc­ben. G.: Bozsó F. a 6. percben. Jó: Bozsó F., Kovács P., Bánfi A., ill. Zalai, Godár, Horváth II. Kiss László: - Annak ellené­re, hogy nem játszottunk meg­győzően, helyzeteink alapján teljesen megérdemelten nyer­tünk. Kvasznovszky Józsefi - A szerencsés hazai győzelemhez kihagyott helyzeteinkkel jelen­tősen hozzájárultunk. ■ Tóth Lajos Mezőberény-Nagyszénás 3-2 (1-1) Mezőberény, 100 néző. V- Vereska. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Bondár, Lakatos, Szűcs, Somlyai, GidófaM (Pántya), Bokor (Kiss), Fejes, Pecze P. (Várhalmi), Benyovszki. Edző: Krcsmarik Tibor. Nagyszénás: Lipcsei - Szilágyi (Burján), Leszenyiczki, Gyuris, Boros, Uhlár, Schneider, Ozgyin, Papp, Horváth (Szenczl), Valaczkai. Játékos edző: Horváth Zsolt A gyorsan bekapott gól után végigtámadta a mérkőzést a ha­zai csapat. A keményen védeke­ző vendégek ellen előbb csak két 11-es gólt tudott elérni, majd egy akciógóllal megnyerte a mérkőzést. G.: Benyovszki 11- esből a 35., Barabás 11-esből a 47., Fejes a 78., ill. Papp a 8., Bo­ros az 53. percben. Jó: Somlyai (a mezőny legjobbja), Szűcs, Gidófalvi, ill. Lipcsei, Lesze­nyiczki. Krcsmarik Tibor: - Elég ne­hezen indult, aztán csak-csak kiszenvedtük a győzelmet. Horváth Zsolt - A megfiatalí­tott csapatom derekasan helyt­állt, nem érdemeltünk veresé­get. ■ Schupkégel Ádám Sarkadkeresztúr-Békés 2-0 (1-0) Sarkadkeresztúr, 350 néző. V.: Bodó. Sarkadkeresztúr: Stumpf - Fábián (Bá­nyai P.), Ancsin, Erdei (Karakas), Báli, Cseke, Deák, Csúz, Balogh Cs., Petruzsán, Zsoldos (Bányai T.). Edző: Cserháti István. Békés: Kesjár - Agusün, Kubik, Ács, Tolnai, Sándor, Kéri, Vadas, Horváth, Pősze (Marik), Edu (Földi). Edző: Királyvári Károly. Nagyon jól felkészített, me­zőnyben jó futballozó Békés el­len a keresztúri csapat kínálko­zó lehetőségeit kihasználva, megérdemelten győzött. G.: Zsoldos a 7., Balogh Cs. az 58. percben. Jó: Stumpf, Bali, Zsol­dos, Balogh Cs., ill. Kéri, Agus- tin, Tolnai. Cserháti István: - A felkészü­lés nehézségei még látszottak a csapaton, fogunk még ennél is jobban játszani. Megérdemel­ten nyertünk. Királyvári Kár­oly: - Meddő támadójáték, meg­érdemelt hazai győzelem. ■ Bakucz Péter Tótkomlós-Szeghalom 2-3 (2-3) Tótkomlós, 150 néző. V.: Dajka. Tót­komlós: Binges - Czolner, Giliczó, ifj. Krátky, Dávid (Somogyvári), Karasz (Horváth), Fazekas, Papp, Zsigovics Gá­bor (Kallska), Bányik, Pásztor L Edző: Krátky János. Szeghalom: Komáromi - Nagy, Zsigovics Gábor, Simon, Mocsári, Boruzs, if). Zsombok (Kiripőczki), Vá­mos (Komróczki), Elek (Kincses), Sáflán, Bihari. Edző: IQ. Zsombok János, Tar Zoltán. A találkozó előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek meg a két egykori hazai labdarúgó­ról, Szabó Mihályról és Miklós Mátyásról. A közepes iramú, sok hibával tarkított mérkőzé­sen a szerencsésebb vendégek örülhettek a három pontnak. G.: ifj. Krátky a 3., Bányik a 37., ill. Mocsári a 15., Boruzs a 35., Vámos a 42. percben. Jó: Faze­kas, Papp, Pásztor L, ill. Zsigo­vics Gábor, Mocsári, Boruzs, Sáfián. Krátky János: - Messze még a gödör széle, de megtaláljuk a létrát. Ifj. Zsombok János, Tar Zoltán: - Szezon eleji forma. A jó játékot küszködéssel pótol­tuk, de ezért is három pontot adtak. ■ Tóth B. István Magyartánhegyes-Csorvás 2-0(0-0) Magyarbánhegyes, 100 néző. V- Gera. Magyarbánhegyes: Jambrik - Zsibrita, Bozsár (Fazekas), Fejes, Balogh, Pusz­tai, ifj. Turcsek (Pálfl), Kurilla, Cseke, Málik (Nagy), Matúz. Edző: Tincsek Zoltán. Csorvás: Farkas - Németh, Babinyecz, Hocz, Könyves, Tóth, Benyovszki, Ivanlcs, Kaszai, Belicza, Csökő (Marosán). Edző: Kovács Tibor. A helyzetek alapján megérde­melten nyert Bánhegyes úgy, hogy még 11-est is hibázott. G.: Málik a 45., Cseke a 60. perc­ben. Jó: Zsibrita, Matúz, Cseke, ill. Farkas, Benyovszki. Turcsek Zoltán: - Rengeteg helyzetet kidolgoztunk, de saj­nos, azok nagy részét kihagy­tuk, és így a győzelmünk kicsit nehezen jött össze. Kovács Ti­bor: - Idegenben is el kell hin­ni, hogy lehet nyerni. A hit ma hiányzott a fiúkból, az első gól után teljesen feladtuk a pont­szerzés lehetőségét. ■ Fejes Mihály Mezőhegyes-Méhkerék 3-3 (1-2) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Benyovszki Z. Mezőhegyes: Szántó - Szatmári L (Kiss), Gróf, Roszkos, Kovács R., Kindel (Árgyelán), Varga, Zsoldi, Horváth Sz., Szatmári G., Ács. Edző: Rédli Tamás, Varga Péter. Méhkerék: Patka - Gajd­ács, Semjéni, Martyin, Kocsis, Lukucz, Berényi, Cziczeri (Janis), Barcsay (Csotye), Hajdú (Uhrin), BagL Edző: Bí­ró Róbert A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött Ko­vács István és Bajnóczi István volt mezőhegyesi labdarúgók emlékére. A vendégek veszé­lyes kontrákat vezettek az első félidőben, amelynek eredmé­nye meg is látszott. A hazai csa­patot a második félidőre mint­ha kicserélték volna, viszont a kiállítás megfogta őket. Végül igazságos döntetlen született. Kiállítva: Gróf (második sárga lap után) a 62. percben. G.: Szatmári L. a 44., Horváth Sz. az 52., a 80., ill. Kocsis a 31., a 4L, Lukucz a 75. percben. Jó: Varga, Horváth, Kovács R., Szatmári G., ill. Lukucz, Berényi. Rédli Tamás, Varga Péten ­A taktikusan és szervezetten játszó ellenféllel szemben a má­sodik félidőben emberhátrány­ba kerültünk, így igazságos döntetlen született. Bíró Róbert - A kiállítás a mi csapatunkat zavarta meg. ■ Perlaki János Ifjúságiak: Gyomaendrődi FC-Bé­késszentandrás 8-1, Vésztő-Mezőko­vácsháza 3-0, Szabadkígyós-Orosházi MTK-Rákóczi Vasas 4-0, Mezőberény- Nagyszénás 7-4, Sarkadkeresztúr- Békés 2-2, Tótkomlós-Szeghalom 0-5, Magyarbánhegyes-Csorvás 2-4, Mező­hegyes-Méhkerék 3-2. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú, labdarúgóbajnokság góllövőlistá­jának élmezőnye. 17 gólos: Bakos (Vésztő). 13 gólos: Gróf (Me­zőhegyes), Málik (Magyarbánhegyes). 12 gólos: Ács (Mezőhe­gyes). 10 gólos: Bíró T. (Mezőkovácsháza). 9 gólos: Multyán (Mezőkovácsháza), Fejes M. (Magyarbánhegyes, Mezőberény), Elek T. (Szeghalom), Petruzsán (Sarkadkeresztúr). 8 gólos: Sze­gedi (Gyomaendrőd). 7 gólos: Horváth Sz. (Mezőhegyes), Bar­csay (Méhkerék), Szabó G. (Mezőkovácsháza), Janis (Nagyszé­nás). 6 gólos: Szántó (Vésztő), Szalai (Szabadkígyós), Kocsis (Méhkerék), Zsoldos (Sarkadkeresztúr), Belicza (Csorvás), Hu- nya, Osan (Gyomaendrőd). 5 gólos: Cseke (Magyarbánhegyes), Vámos (Szeghalom), Wagner (Mezőberény), Boér (Nagyszénás), Ekker G., Bánfi R. (Szabadkígyós), Bányai T. (Sarkadkeresztúr). Gól nélküli döntetlen a tavaszi nyitányon labdarúgás Kistarcsa-Gyulai Termál FC 0-0 NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Kis tár­csa, 100 néző. V.: Vida (dr. Bendik, Szabó Z.). Kistarcsa: Kris toffy - Szőke, Tábori, Tóth L, Molnár - Kovács, Földesi, Moses, Vágó - Varga, Farkas. Edző: Nahóczky Attila. Gyula: Steiger­wald - Papp Cs., Czipó, Futaki, Ótott - Okos, Szeverényi, Lauiinyecz, Karda, Dobray - Balázs. Edző: Pásztor József. Csere: Okos helyett Juhász a 75, Varga h. Tasnádi a 81, Laurinyecz h. Oláh, Dobray h. Tóth R, mindkettő a 88. percben. Sárga lap: Ótott (Moses felvágásá­ért) a 24, Futaki (kezezésért) az 5Ó, Vágó (Karda felrúgásáért) a 60, Papp Cs. (lerántásért) a 91. percben. Szögjetarány: 5:3 (5:0). Oláh Ferenc Végre elkezdődött! Mármint a tavaszi idény az NB II Winner Sport csoportjában is. Két el­halasztott fordulót követően - az időjárás szólt közbe - Kistarcsára utazott a Gyulai Termál FC. Pásztor József vezetőedző nem számíthatott az eltiltott Boruzsra, valamint az egy­aránt sérüléssel bajlódó Czirára és Pap Dávidra. Az első húsz percben sem­mi említésre méltó esemény nem zavarta a csekély számú nézősereg beszélgetését, majd belelendült a hazai gárda, ugyanis Farkas és Moses ré­vén könnyen gólt szerezhet­tek volna. A vendégek mint­egy fél óra elteltével ébredtek fel, ekkor már ők is többször veszélyeztették Kristoffy ka­puját, egy-két kontratámadá­suk majdnem gólt eredménye­zett. A második félidőben egy­értelműen a gyulaiak akara­ta érvényesült, a hazaiak nem tudták megismételni el­ső félidei gólveszélyes játé­kukat. Pásztor József csapata Karda és Balázs révén a győztes gólt is megszerezhet­te volna, ha nem állnak hadi­lábon a szerencsével. A látot­tak alapján a pontosztozko­dás igazságos. Jó: Tábori, Tóth, Vágó, Moses, ill. Papp Cs., Futaki, Karda. Nahóczky Attila: - Az első félidő alapján nyerhettünk volna, a helyzetek azonban ki­maradtak és a fordulást köve­tően már gyengébbek vol­tunk. Pásztor Józsefi - Reális ered­mény született. Egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet a nehéz talajú játéktéren. A labdarúgó NB U Winner Sport cso­portjának további eredményei: Bakta- lórántháza-Salgótarján 1-0, Dabas- Kazincbarcika 1-2, Bőcs-Hajdúbö- szörmény 1-1, Kiskunhalas-Vecsés 0-0, Putnok-Szentes 12, Jászapá- ti-Mátészalka 3-3, Karcag-ESMTK 2-2. Korábbi eredmények: Szentes- Karcag 1-1, Kazincbarcika-Jászapáti 2-3. A Cső-Montage érkezik futsal NB i A tisztességes helytállásban bíznak a csabaiak A futsal NB I-ben hétfőn 19 órakor a sereghajtó Csaba FC együttese a városi sportcsar­nokban a tabella harmadik helyén álló, eddig negyvenegy pontot gyűjtött Cső-Montage gárdáját fogadja. Szarvas András, a békés­csabai csapat edzője a követ­kezőket mondta az esélyek­ről:- Nem lesz könnyű dolgunk a több válogatott játékost fel­vonultató vendégek ellen. Bár a télen négyen távoztak Gö­döllőre a Cső-Montage csapa­tából, továbbra is náluk szere­pel a játékos edző Jávor Ist­ván, valamint a válogatott ke­ret tagjai közül Tóth M, Nagy Zs. és Somogyi. Ha végig fe­gyelmezettek leszünk és komplett csapattal tudunk ki­állni, bármilyen eredmény előfordulhat. Biztos, hogy jó mérkőzésre számíthatnak a kilátogató szurkolók hétfőn este. Nálunk az influenzával küszködő betegek lassan fel­gyógyulnak és a sérültek is felépülnek. A tervek szerint hétfőn Cseke, az eltiltását le­töltő Barcsay, valamint Nouas is szerepelhet, így nagyobb esélyünk lehet egy tisztessé­ges eredmény elérésére. FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET