Békés Megyei Hírlap, 2005. március (60. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-21 / 66. szám

14 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2005. MÁRCIUS 21., HÉTFŐ Szabó és Bemét is listavezető vívás Jól ment a Békés megyei pengeforgatóknak Az ország másik szegletébe, Nagykanizsára kellett utazniuk szombaton a Gyulai SE serdülő tőrözőinek. Megérte azonban a fáradtság, hiszen mind Szabó Tamás, mind Postás Zsolt nagy­szerűen vette a tíz egyesület, harminckilenc vívóját kiállító végig körmérkőzéses rendszer­ben lezajlott országos rangsoro­ló viadalt. Winkler Andor tanít­ványa a négy forduló mindegyi­kében csoportelsőként zárt. A legjobb nyolc között Szabó, Zalaba (MTK) és Kreisz (ÚTÉ) között hármas holtverseny ala­kult ki. Az újravívásban min­denki vert mindenkit, így a tus­arány alapján hirdettek győz­test, amelyben a fürdővárosi fiú volt a legjobb. Mivel riválisai gyengélkedtek, így a ranglistán tovább növelte előnyét. Postás több mint biztatóan vívott, ti­zenharmadik lett. Az egykori békéscsabai Tóth Hajnalka nyerte azt a felnőtt párbajtőr versenyt, melyet ugyancsak szombaton Buda­pesten a Honvéd termében bo­nyolítottak le negyvenhat pró­bálkozó részvételével. A békés­csabai Karácsonyi Lajos Vívó Egyesület három lányt indított: Kálmán Petra már korán ki­esett (harmincharmadik lett), Horányi Blanka és Diós Linda azonban tovább bírta, előbbi a tizenhetedik, utóbbi a tizenötö­dik helyen állapodott meg. A gyermek korosztály vasár­nap országos rangsoroló kereté­ben Szolnokon randevúzott egymással. A huszonegy pár­bajtőrözőt számláló mezőnyben alaposan kitettek magukért a békéscsabai pengeforgatók. A körmérkőzéses formában meg­rendezett viadalon a nyolc kö­zött Kovács Bence (Karácsonyi Lajos Vívó Egyesület, Békéscsa­ba) és Bernát Barna (Békéscsa­bai vívó Sport Egyesület) is egy­forma mutatókkal állt, az újra­vívásban előbbi győzött 5:l-re. Ezüstjének köszönhetően Ber­nát a magyar ranglista élére állt. A karácsonyis Klára Péter ügyes vívással negyedik, a BVSE-s Kánya László hetedik, míg a korosztályánál három év­vel fiatalabb klubtárs, Somlyai Márk nyolcadik. Leány párbaj­tőrben huszonhatan vetélked­tek, közöttük a gyulai Radnai Emese is, aki a döntőben elfá­radt ugyan, de az ötödik pozíci­ót megszerezte. Az élete első versenyén pástra lépő fürdővá­rosi Kovács Nóra tizenhetedik lett. ■ G.P. Klampár Tibor Kínába utazik Kedden reggel egy meghívás­nak eleget téve Kínába utazik a világ- és Európa-bajnok Klampár Tibor, a Békési TE Extra-ligás férfi asztalitenisz­csapatának erőssége. Az eluta­zás előtt beszélgettünk a kivá­ló versenyzővel, aki túl az ötve- nen is meghatározó játékosa csapatának.- Sanghajba repülők kedden több egykori európai éljátékos­sal együtt. Információim sze­rint a franciák vegyes páros vi­lágbajnoka és egyéni Európa- bajnoka, Jacques Secretin, vala­mint a horvátok páros világbaj­noka, Dragutin Surbek is Kíná­ba tart. A tervek szerint három alkalommal, március 25-én, 27- én és 29-én állunk asztalhoz Sanghajban és két a várostól százötven-kétszáz kilométerre fekvő kisebb városban. Az el­képzelések szerint bemutató csapat mérkőzéseket játszanak az európai kiválóságok a kínai­ak húsz-huszonöt évvel ezelőtti világbajnok csapatának tagjai­val.- Mit vársz csapatodtól, a Bé­kési TE-től az alsóházi ráját­szásban?- Én szókimondó ember va­gyok. Őszintén mondom, na­gyon rossznak tartom a mosta­ni kiírást, hiszen ha például hét ponttal hetedikek leszünk a bentmaradásért még játsza­nunk kell az esetleg nulla vagy egypontos tizedikkel, és ha azon az egy mérkőzésen a tize­dik helyezett együttes nyer, bentmarad, az egész évben egyenletes teljesítményt nyújtó hetedik pedig kiesik. ■ V. L. A kadeteknek nem sikerült ökölvívás Búcsú az első körben Debrecenben rendezték meg az úgynevezett utánpótlás ökölví­vó olimpiát, amelyen a hazai serdülő és kadét bunyósok áll­tak ringbe, köztük két Maczik- tanítvány a Békési TE gárdájá­ból. Nem kísérte siker a két fia­talt, ugyanis mindketten az első körben kiestek, így helyezetle- nek maradtak. A kadét korosztály 52 kilós Kun Gergő esete azonban kü­lönbözik klubtársáétól, az ugyancsak kadét 66 kilós Nagy Tamásétól. Míg az utóbbi a hét főt számláló mezőnyben az el­ső körben sima pontozásos ve­reséget szenvedett a debreceni Dél Szabolcstól, addig Kun Ger­gőt „megverették” a pontozó- és vezetőbíró. Különösen a vezető­bíró működött rossz felfogás­ban, ráadásul eggyel feljebb lé­vő súlycsoportban rajtolt a nyolcfős mezőnyben Kun Gergő a hajdúhadházi Bernát Mihály- lyal szemben, akivel már koráb­ban is találkozott, s akkor is pontozásos vereséget szenve­dett tőle. ■ J. P. A szarvasiaké az alsóházi rangadó A csíkos mezes battonyai vendégek egy ponttal gazdagodtak, de a Kondoros örült jobban a pontszerzésnek Tudósítóinktól Kondorosi TE-Battonyai TK 2-2 (1-1) NB Hl-as labdarúgó-mérkőzés, Kondo­ros, 200 néző. V.: Lencsés!. Kondoros: Pólyák - Kerekes, Vajgely, Sáros!, Omiljak (Ladnylk) - Zöldi, Nagy M., Tóth R., Glózlk (Ancsln) - Pusztai, Pa- lyusik (Skorka). Edző: Somogyi lános. Battonya: Szőke - Szabó (Végh), Major, Fekete, Számfira - Putnoki, Kovács, Zsórl, Miklós - Baukő, Gradlnariu. Edző: Juhász Zoltán, ifj. Lukács István. 21. perc: Kerekes beívelését a kapus Pusztai elé ütötte, aki egy csel után az üresen maradt kapuba rúgta a labdát, 1-0. 43. perc: egy rossz ütemű be­csúszásért 11-eshez jutott a battonyai csapat, ezt Major ma­gabiztosan értékesítette, 1-1. 65. perc: Majort a játékvezető ütésért kiállította. 68. perc: Sárosi szabadrúgá­sa megpattant egy védőn, a ka­pus nagyot védett, de a kipatta­nó labdát Ladnyik a léc alá rúg­ta, 2-1. 72. perc: a hazai 16-os előtt a labda Miklóshoz került, aki egy csel után a kapuba rúgta a lab­dát, 2-2. 89. perc: Tóth Róbert meg­kapta második sárga lapját, ezért a kiállítás sorsára jutott. A tavaszi szezon első hazai mérkőzésén a több meghatározó játékosát nélkülöző hazai csapat jól kezdte a mérkőzést, a me­zőnyben a labdát többet birtokló vendégegyüttessel szemben. A második játékrész ott folytató­dott, ahol az első abbamaradt: a vendégek legrutinosabb játéko­sának buta hibájából ember­előnybe került a hazai együttes, amit hamar gólra is váltottak. A vendégek nyílt sisakkal támad­tak és sikerült is kiegyenlíteni­ük. A látottak alapján igazságos döntetlen született. Jó: Zöldi, Sárosi, Kerekes, Pusztai, Vaj­gely, ill. Fekete, Zsóri, Kovács K., Miklós, Putnoki. Somogyi János: - Lelkes, csupaszív játékunkkal megér­demelten szereztünk pontot egy nagyon jó vendégcsapat el­len. Juhász Zoltán, ifj. Lukács István: - A hazai csapat helyzet nélkül talált két gólt, miközben mi naggyá tettük a hazaiak ka­pusát. ■ Jankovics László Szarvasi FC-Gyomaendrődi VSE5-1 (3-1) Szarvas, 200 néző. V.: Szabó G. Szarvas: Balatoni - Petykó, Bogdán, Steigler, Kis - Fekécs (Kajtár), Somogyi (Kugyela B.), Medvegy (Pákozdi) - Kiszel, Klimaj, Darida P. Szakmai tanácsadó: Petykó Márton. Gyomaendrőd: Ha- nyecz - Bende, Homok, Uhrin T. (Haj­dú) - Mázán - Farkaslnszki, Démusz, Gellai - Váradl (Kővágó), Matus, Pató (Mester). Edző: Ottlakán Mihály. 13. perc: Szabadrúgásból Far- kasinszki a bal felsőbe lőtt, 0-1. 26. perc: Kavarodás támadt a vendég 16-oson belül, Darida R- vel szemben szabálytalankod­tak. A megítélt büntetőből Bog­dán kiegyenlített, 1-1. 30. perc: A bal oldalon Kis, Medvegy és Darida P. volt a lab­da útja, a hazai támadó a kint ál­ló kapus felett a léc alá lőtt, 2-1. 38. perc: Somogyi a jobb olda­lon Fekécs elé játszott, aki a 16- os sarkáról az ellenkező sarok­ba lőtt, 3-1. 57. perc: Somogyi ezúttal Medvegy elé tálalt, aki a kapu közepébe lőtt, 4-1. 66. perc: Petykó elfutott a jobb oldalon, keresztbe lőtt lab­dájával Kiszel beállította a vég­eredményt, 5-1. A vezetést a vendégek szerez­ték meg. Ezután egy ártatlan­nak tűnő helyzetben 11-eshez jutott a Szarvas, amiből ki­egyenlítettek, ezután egy min­taszerű góllal megszerezték a vezetést is. Ekkor úgy tűnt, mintha a vendégcsapat egy kis­sé felébredt volna, és egy kapu­fával jelezték, hogy nem mond­tak le a pontszerzésről. Fordu­lás után a hazaiak gyakorlatilag egykapuztak, és egy közepes színvonalú mérkőzésen vég­eredményben biztos győzelmet szereztek. Jó: Petykó, Bogdán, Darida R, ill. Uhrin T., Gellai. Petykó Márton: - Nehezen lendültünk bele, de végül biztos győzelmet arattunk. Ottlakán Mihály: - Irigylem Marci bará­tomat. ■ Kepenyes György Nagykáta-Frühwald Jamina SE 0-0 Nagykáta 200, néző. V.: Bató. Nagykáta: Bak - Németh, Györki, Müller, Fejős - Ofella, Lánczl, Bartosik (Bori), Czakó - Győrfl (Schlachtovszki), Majzik. Edző: Fejős PáL Jamina: Kollár - Hrabovszkl, Laurinyecz, Jantyik, Lábos - Kis-Szabó, Sajben, Nagy M., Zsibrita - Kerepecz- ky, Horváth Z. Edző: Fülöp Csaba. A télen alaposan megerősö­dött Pest megyei gárda ellen ki­egyenlített játékot hozott az első félidő. A csabaiak jól védekez­tek, így igazi nagy helyzetet nem tudott kialakítani a Nagy­káta kapujuk előtt. Fordulás után mindent egy lapra feltéve támadott a hazai csapat, de a csabaiak hősiesen védekeztek, és a látottak alapján rászolgál­tak az értékes egy pontra. Jó: Müller, Ofella, Czakó, ill. Kollár, Laurinyecz, Lábos, Sajben. Fejős Pál: - A második félidő­ben nagy fölényben játszot­tunk, nem tudtuk feltörni a lel­kes vendégek védővonalát. Fü­löp Csaba: - Nagyszerűen küz­dött a csapat, elégedett vagyok a hozzáállással és a küzdőszel­lemmel. ■ F. Cs. További eredmények: Mezőtúr- Algyő 1-0, Szolnok-Rákóczifalva-Ör- kény 1-1, Cegléd- Monor 1-2, Hódme- zővásárhely-Túrkeve 0-1. A BékésNet megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi programja A Békés Megyei Labdarúgó Szövetségben a napokban elké­szült a BékésNet megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság Északi és Déli csoportjának ta­vaszi menetrendje. Újdonság, hogy az alapszakaszt május 7- étől egy hatfordulós rájátszás követi, amelyben az 1-4., az 5-7. és a 8-10. helyért csatáz­nak majd az együttesek. Északi csoport 13. forduló. Március 26., szom­bat Okány KSK-Gerlai SE, 15.00, Szarvasi LSZK-Kétsopronyi Rákó­czi SE, 15.00, Zsadányi SE-Mező- berényi FC II., 15.00, Dobozi SE- Kardos-Örménykút KSC, 15.00. Március 27., vasárnap: Kétegyhá- za-Ferbonex-Kötegyán SK, 16.00. 14. forduló. Április 2., szombat Kötegyán-Okány, 16.30, Kardos- Örménykút-Szarvas, 16.30, Gerla- Doboz, 16.30, Mezőberény II.-Két­egyháza-Ferbonex, 12.30. Április 3., vasárnap: Kétsoprony-Zsadány, 16.30. 15. forduló. Április 9., szombat Okány-Mezőberény II., 16.30, Szarvas-Gerla, 16.30, Zsadány- Kétegyháza-Ferbonex, 16.30, Do- boz-Kötegyán, 16.30. Április 10., vasárnap: Kétsoprony-Kardos- Örménykút, 16.30. 16. forduló. Április 16., szombat Kötegyán-Szarvas, 17.00, Kardos- Örménykút-Zsadány, 17.00, Ger- la-Kétsoprony, 17.00, Mezőberény II.-Doboz, 13.00. Április 17., vasár­nap: Kétegyháza-Febronex-Okány, 17.00, 17. forduló. Április 23., szombat Zsadány-Okány, 17.00, Szarvas- Mezőberény II., 17.00, Kardos-Ör- ménykút-Gerla, 17.00. Doboz-Két- egyháza-Ferbonex, 17.00. Április 24., vasárnap: Kétsoprony-Köte- gyán, 17.00. 18. forduló. Április 30., szombat Kötegyán-Kardos-Örménykút, 17.00, Gerla-Zsadány, 17.00, Okány-Doboz, 17.00, Kétegyháza­Ferbonex-Szarvas, 17.00, Mezőbe­rény II.-Kétsoprony, 13.00. Déli csoport 13. forduló. Március 26., szom­bat Kevermes KSK-Medgyesegy- házi SE II., 15.00, Pusztafóldvári LK-Gerendás, 15.00, Újkígyósi FC-Dombegyházi MSE, 15.00 Már­cius 27., vasárnap: Csanádapácai Előre FC-Nagybánhegyes, 16.00, Kaszaperi SE-Lökösházi KSK, 16.00. 14. forduló. Április 2., szombat Gerendás-Kevermes, 16.30, Nagy- bánhegyes-Kaszaper, 16.30. Ápri­lis 3., vasárnap: Medgyesegyháza Il.-Újkígyós, 16.30, Lökösháza- Pusztaföldvár, 16.30, Csanádapá- ca-Dombegyház, 16.30. 15. forduló. Április 9., szombat Pusztaföldvár-Kevermes, 16.30, Újkígyós-Gerendás, 16.30. Április 10., vasárnap: Csanádapáca-Med- gyesegyháza II., 14.00, Kaszaper- Dombegyház, 16.30, Lökösháza- Nagybánhegyes, 16.30. 16. forduló. Április 16., szombat Gerendás-Csanádapáca, 17.00, Ke- vermes-Újkígyós, 17.00, Nagybán- hegyes-Pusztaföldvár, 17.00, Dombegyház-Lökösháza, 17.00. Április 17., vasárnap: Medgyesegy­háza II.-Kaszaper, 17.00. 17. forduló. Április 23., szombat Pusztaföldvár-Újkígyós, 17.00, Nagybánhegyes-Dombegyház, 17.00. Április 24., vasárnap: Csanádapáca-Kevermes, 17.00, Kaszaper-Gerendás, 17.00, Lökös- háza-Medgyesegyháza II., 17.00. 18. forduló. Április 30., szombat Újkígyós-Csanádapáca, 17.00, Dombegyház-Pusztaföldvár, 17.00, Gerendás-Lökösháza, 17.00, Kever- mes-Kaszaper, 17.00. Május 1., va­sárnap: Medgyesegyháza II.-Nagy- bánhe-gyes, 17.00. A rájátszás programja: 1. forduló: május 7-8., 17.00 2. forduló: május 14-15., 17.00 3. forduló: május 21-22., 17.00 4. forduló: május 28-29., 17.00 5. forduló: június 4-5., 17.00 6. forduló: június 11-12., 17.00 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET