Békés Megyei Hírlap, 2004. október (59. évfolyam, 230-254. szám)

2004-10-04 / 232. szám

14 SPORT BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP - 2004. OKTÓBER 4„ HÉTFŐ Az NB IB állása 1. T.bánya 6 i 20- 5 18 2. REAC 5 1 i 16- 6 16 3. M.óvár 4 1 2 11- 6 13 4. Vác 4 1 2 13-10 13 5. Makó 3 2 2 12-12 11 ó. Szolnok 3 2 2 7- 7 11 7. Bodajk 3 1 3 10- 8 10 8. Kecskemét 2 3 2 10- 8 9 9. Szeged 3­4 ' 10-10 9 10. Hévíz 3 4 13-18 9 11. Dunaújváros 2 1 4 9-12 7 12. Haladás 2­5 5-16 6 13. BKV Előre 1 2 4 8-14 5 14. Orosháza­2 5 4-16 2 Az NB I B-s labdarúgó-bajnokságban következik. Október 8., péntek: Hala- dás-Dunaújváros, 19.00. Október 9., szombat Tatabánya-Mosonmagyaróvár, 15.00. Október 10., vasárnap: REAC-Vác, 15.00. Makó-Kecskemét, 15.00. Hóvíz Szolnok. 15.00. Sze- ged-BKV, 15.00. Október 20., szerda: Bodajk Orosháza, 14.30. Az NB n állása 1. B.lórántháza 5 3 17- 7 18 2. Vecsés 5 3­14- 5 18 3. lászapéti 5 3­15- 8 18 4. Szentes 4 3 1 24-12 15 5. Dabas 4 3 1 13- 9 15 6. Gyula 4 2 2 12-10 14 7. Karcag 3 3 2 22- 9 12 8. Bocs 4­4 26-14 12 9. K.barcika 2 4 2 21-22 10 10. ESMTK 3 1 4 10-14 10 11. Kistarcsa 2 2 4 12-14 8 12. M.szalka 2 1 5 15-13 7 13. Putnok 1 3 4 11-24 6 14. Kiskunhalas 1 1 6 10-19 4 15. Salgótarján 1 1 6 4-14 4 16. H.böszörményl 1 6 9-31 4 A labdarúgó NB n. Winner Sport cső­portjában következik. Október 9., szom­bat Mátészalka-Kiskunhalas, 15.00. Kazincbarcika-Vecsés, 15.00. Kistar- csa-Baktalórántháza, 15.00. Október 10., vasárnap: Hajdúböszörmény-Salgő- tarján, 15.00. ESMTK-Szentes, 15.00. Dabas-Karcag, 15.00. Jászapáti-Putnok, 15.00. Gyulai Termál FC-Bócs, 15.00. Az NB ni állása 1. Monor 6 1 23- 6 19 2. Örkény 6 1 21- 5 19 3. Algyő 5 1 i 14- 5 16 4. Battonya 4 2 i 30-13 14 5. Túrkeve 4 2 i 17- 8 14 6. Nagykáta 3 2 2 12-16 11 7. R.falva 2 3 2 14-10 9 8. Jamina 3­4 11-11 9 9. Cegléd 2 2 3 15-13 8 10. Szarvas 2 1 4 11-21 7 11. Hmvjiely 2 « -­5 11-18 6 12. Kondoros 1 | 1V 5 7-21 4 13. Mezőtúr 1­6 9-18 3 14. Gyomaendrőd ­7 4-34 A labdarúgó NB m. Alföld csoportjában következik. Október 9., szombat: Frühwald-Jatnina-Rákóczifalva, 15.00. Túrkeve-Monor, 15.00. Algyő-Battonya, 15.00. Gyomaendrődi VSE-örkény, 15.00. Szarvas-Kondoros, 15.00. Mező­túr-Cegléd, 15.00. Október 10, vasár­nap: Hódmezővásárhely-Nagykáta, 15.00. A megyei I. osztály állása 1. Vésztő 7­i 22- 8 21 2. S.keresztúr 6 2 19- 7 20 3. Mezőhegyes 6­2 25-13 Hl 4. Szeghalom 5 1 2 21-10 16 5. Mezőberény 5 1 2 14-11 16 6. Szabadkígyós 4­4 17-13 12 7. Mk.háza 4­4 14-17 12 8. Gyomaendrőd3 2 3 19-14 11 9. Méhkerék 3 1 4 17-11 10 10. M.bánhegyes 3 1 4 15-14 10 11. Csorvás 3 1 4 13-21 10 12. OMTK 3­5 10-15 9 13. Tótkomlós 3­5 8-17 9 14. B.szentandrásl 2 5 8-15 5 15. Nagyszénás­3 5 11-25 3 16. Békés­2 6 9-31 2 A Lancast megyei 1. osztályú labdarú­gó-bajnokságban következik. Október 9, szombat Mezőhegyes! SE-Sarkadke- resztúri SE, 15.00. Mezőberény FC-Vésztői SE, 15.00. Nagyszénás SE-OMTK-Rákóczi Vasas, 15.00. Szeg­halmi FC-Mezőkovácsházi TE, 15.00. Békési FC-Csorvás SK, 15.00. Október 10., vasárnap: Tótkomlós! TC-Gyoma- endrődi FC, 15.00. Méhkeréki SE-Hu nyadi MSE Békésszentandrás, 15.00. Magyarbánhegyes FC-Szabadkígyósi SC, 15.00. Egy szerencsés gól döntött Diósgyőri BFC-Békéscsabai Előre FC 1-0 (0-0) Munkatársunktól Igazi alsóházi rangadóra volt ki­látás szombaton este Diósgyő­rött, annál is inkább, hiszen a házigazda az addig lejátszott hat mérkőzés folyamán egyet­len pontot sem tudott begyűjte­ni. A békéscsabaiak ugyan öt ponttal álltak a tabellán, de az utóbbi időben nem sok babér termett számukra. Ugyanakkor Diósgyőrött, látva a csapat ver­gődését, hét közben edzőváltás­ra került sor: Kiprich helyett Gálhidi György vette át a kar­mesteri pálcát. A látottak alap­ján igazán nem tudta fölrázni csapatát, hiszen egy nagyon langyos kilencven percet hozott a diósgyőri derbi. Az első félórá­ban alig-alig történt valami, job­bára a két 16-os között folyt a meglehetősen lassú küzdelem, és rengeteg hiba csúszott mind­két csapat játékába. Az a né­hány megvillanás, amit felje­gyezhettünk, az sem volt igazi, ráadásul a kapusok mindvégig jól állták a sarat. A fordulás után hasonlókép­pen folytatódott a játék: sok volt PERCRŐL PERCRE 9. perc: Balog Zsolt végezhette el az első békéscsabai szögle­tet, amit jobbról lőtt be a haza­iak kapujának előterébe, Vilotics pedig hét méterről a kapu fölé bólintott. 25. perc: Belényesi jól lépett ki a csabai térfél közepén, majd a vele tartó Egressy elé szeretett volna gurítani, de a diósgyőri támadó gyorsabb volt, így a labda mögötte gu­rult el, pédig nagy helyzetben volt. 29. perc: Mogyoródi 25 mé­terről megcélozta a békéscsa­bai kaput, a labda a védőkről visszapattant, éppen Egressy elé, aki 13 méterről ismét cé­lozhatott, de Simunicot találta telibe. 32. perc: szabadrúgáshoz jutottak a békéscsabaiak Kövesfalvi kapujától 18 méter­re, amit Miculescu bődületes erővel meglőtt, ám Kövesfalvi óriási vetődéssel szögletre tol­ta a labdát. 43. perc: Funk távolról, nagy erővel megcélozta a diós­győri kaput, a labda a felső léc fölött zúgott el. 51. perc: Sipeki visszagurí- tását Papp a 16-osról mellé lőt­te. 53. perc: ismét Sipeki jeles­kedett, akinek beívelését Hornyák közelről kapura fejel­te, de Simunic ezúttal is he­lyén volt és szögletre tolta a labdát. 55. perc: Belényes elszágul­dott a jobb oldalon, majd visz- szagurított Tiszának, a hazai­ak csatára 11 méterről célzott, ám lepergett a lábáról a labda, így az a jobb sarok mellett csúszott ki. 61. perc: már harmadszor tűnt föl Sipeki, de ezúttal kö­zépen vezette fel a labdát, az­tán húsz méterről lövésre szánta el magát, a labdát Simunic kiütötte, szerencsét­lenségére Tisza elé, aki hét méterről a kapu közepébe bombázott, 1-0. 78. perc: szabadrúgáshoz jutottak a békéscsabaiak 21 méterre Kövesfalvi kapujától. A labda mögé a csereként be­állt Vasziljevics állt és nagy erővel meglőtte a labdát, amely a felső lécen csattant. Ursz (elől) Hornyák csatája a labdáért Itt a békéscsabai Játékos került előnybe, a mérkőzésen viszont a diós­győriek nyertek 1-O-ra, amivel megszerezték első pontjaikat a 2004-2005. évi bajnokságban a tilitoli, a hiba, annál gyako­ribb, hogy két passzt sem tud­tak egymáshoz gurítani a lab­darúgók. A ól. percben aztán érkezett egy elkerülhető gól, és rögtön sokan meg is jegyezték, az eddig látottak alapján lehet, hogy nem is lesz több. Nekik volt igazuk, ugyanis a nagyon langyos találkozóra már akár az első percek után ráfogható lett volna: egygólos meccs. A diósgyőri találat némiképp fölrázta a csabaiakat, próbáltak néhány támadást vezetni Kövesfalvi kapuja felé, de a befe­jezésekkel rendre továbbra is hadilábon álltak. Bár a csere­ként beállt Vasziljevics lábában ott volt az egyenlítési lehetőség a játékrész finisében, de ezúttal a diósgyőriek mellé szegődött a szerencse és a labda a keresztlé­cen csattant. Végül a házigazda dörzsölhette tenyerét, hiszen a kiesési rangadón megszerezték első pontjaikat (egyben első győzelmüket), amire koránt sem foghatjuk rá - a látottak alapján hogy megérdemelt. Talán a döntetlen jobban megfe­lelt volna. Jó: Kövesfalvi, Belé­nyesi, Sipeki, ill. Funk, Balog Zs. Gálhidi György: - Egy jó ira­mú, helyenként színvonalas meccset játszottunk. Ezt a győ­zelmet Kiprich Józsefnek aján­lom, melyhez hozzájárult a motiváltságbeli plusz is. Több nagy helyzetünk volt, amiből egyet kihasználtunk. Bízom ab­ban, hogy elindulunk fölfelé. Vágó Attila: - Tudtam, hogy nehéz mérkőzés vár ránk Diósgyőrben. Végül is ki-ki meccset játszottunk, hiszen nem álltunk be védekezni, a csapat mindent megtett a pont­szerzésért. A gólt sajnálom, rá­szolgáltunk volna az egy pont­ra. Magabiztos vendéggyőzelem Diósgyőr-Békéscsabai EFC 0-3 (0-2) Ligabajnoki (volt junior) labdarúgó-mérkőzés, Diósgyőr, 50 néző. V.: Vlda. Békéscsaba: Fekete - Paróczai, Rubint, Grúz (Pribojszld), Sipka - Hoffmann, Briázs, Hrkac (Ladányi), Onhaus - Miklya (Balogh M.), Pribiszalics. Megbízott edző: Szenti Zoltán. Jól kezdett a vasárnap délutáni találkozón a vendégcsapat, a nyolcadik percben Hofftnann tört be a 16-oson belülre, a védők buktatták, a megítélt büntetőt Pribiszalics értékesítette. A foly­tatásban is mezőnyfólényben játszottak a vendégek, a 40. perc­ben növelték előnyüket. Jloffmann a bal oldalon elfutott, beadá­sa után Miklya öt méterről a hálóba helyezte a labdát. Szünet után gyors csabai gól következett, a 47. percben Paróczai három hazai játékost is kicselezett és tíz méterről a hálóba lőtt. A foly­tatásban is mezőnyfólényben játszottak a lila-fehérek, több nagy helyzetet alakítottak ki, ám azok kimaradtak. A látottak alapján a fegyelmezetten és ötletesen játszó hazai csapat meg­érdemelten győzött. G.: Pribiszalics (11-esből), Miklya, Paróczai. Jő: Sipka, Hoffmann, Briázs. VÍVÁS Bohus Anett élt a lehetőséggel G. P. Újabb nagy lépést tett az Euró- pa-bajnoki részvétel felé Bohus Anett (képünkön), a Karácso­nyi Lajos Békéscsabai Vívó Egyesület párbajtőrözője, aki az elmúlt hétvégén Keszthelyen a Balaton bajnokságon (72 indu­ló), egyben junior válogatón tet­te le ismételten a névjegyét. Galli Zsolt tanítványa ugyan vi­gaszágra kényszerült, de há­rom győzelemmel a nyolcba ve- rekedte magát, onnan az addig kitűnően, régen látott jó vívás­sal menetelő klubtárs, Kálmán Petra kiverésével (15:13) pedig már a fináléba jutásért küzdhe­tett. A későbbi győztes honvé- dos Molnár Haj­nalkával ugyan nem boldogult (9:15), de bronzérmével megerősítette negyedik helyét az országos ranglistán, s ha csak valami csoda nem történik, ott lehet a jövő évi korosztályos Európa- bajnokságon. A hatodikként záró Kálmán mellett Klára Zsuzsanna tett ki igazán magáért, akit a vigasz­ágon a későbbi harmadik MTK-s Hábel állított meg, így kilencedik lett A karácsonyi­sok közül Tóth Annamária a huszonnegyedik, Molnár Kata­lin a huszonkilencedik helyet szerezte meg. A fiúknál (67 induló) Bartóki Balázs a honvédos Mazzát ver­te 15:14-re a nyolc közé jutá­sért, majd a diósgyőri Losonczi került útjába, akitől két tussal kikapott és ötödik lett. Bartóki ötödik a junior ranglistán, még két versenye van arra, hogy va­lahogy előrébb lépjen és ott le­gyen az Eb-n. A még kadét ko­rú Krátki Zsolt a huszadik he­lyet könyvelte el, a versenyt a honvédos, nem is oly régen még Békéscsabán brillírozó Prekop Győző nyerte. Három bunyósérem Paksról Szabó Zoltán Parmában tisztességesen helyt állt Munkatársunktól Pakson meghívásos ökölvívó­viadalt rendeztek az elmúlt hét végén, amelyen a felnőttek mellett az utánpótláskorúak is kötelek közé léptek. A Békési SE-ből három Maczik-tanít- vány lépett ringbe. A kadetek (15-16 évesek) 50 kilogram­mos súlycsoportjában Kun Gergő aranyérmes, a 66 kilo­grammban pedig a még kezdő­nek számító, mindössze há­rom meccset vívó Nagy Tamás bronzérmes lett. Bátyja, Nagy Norbert a juniorok +91 kilo­grammos mezőnyében első­évesként az élen végzett.- Két hét múlva rendezik meg Egerben a kadetek orszá­gos bajnokságát - mondta Maczik Pál edző. - Ennek je­gyében utaztunk Paksra, és re­mélem, hogy mindkét tanítvá­nyom Egerben is helyt állt. Amíg a fiatalok Pakson küz­döttek, addig az ugyancsak bé­kési Szabó Zoltán az olaszor­szági Parmában bizonyítha­tott. A helyiek egyik kedvencé­vel, a nála nagyobb és erősebb olasz versenyzővel végig vívott négy menetet, ám végül az olasz pontozásos győzelmet aratott, de a szakemberek kö­rében nagy elismerést váltott ki a békési bunyós. Egyébként Szabó Zoltán mellett a keresztszalag-szaka- dásából és az ezzel társult mű­tétből lábadozó +91 kilogram­mos Kurtucz Csaba is megkez- j di az intenzívebb felkészülést a decemberi felnőtt országos bajnokságra, miként a sokszo­ros magyar bajnok, 64 kilo­grammos Maczik Róbert is. I FOTÓ: VAJDA JÁNOS