Békés Megyei Hírlap, 2004. május (59. évfolyam, 102-125. szám)

2004-05-10 / 108. szám

12. OLDAL - 2004. MÁJUS 10., HÉTFŐ SPORT A Kondoros nyerte a rangadót Nem a hazai csapatok hétvégéje volt LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A világos mezes Frühwald-Jamina könnyedén győzött a Hetényegyháza ellen, felvételünkön az első hazai gól „születőben”, amelynek szerzője Kurilla Tamás uwró: kovács Erzsébet Labdarúgó NB Ili, Alföld csoport Szarvasi FC—Szajol 4—2 (2-1) Szarvas, 200 néző. V.: Vágner. Szarvas: Balatoni - Rónyai, Rohony, Benczúr, Kugyela Zs. — Kiszel, Medvegy, Bogdán, Kis (Petykó) - Klimaj, Darida P. (Steigler). Edző: Somogyi János. Szajol: Fényi - Kovács, Donkó, Csányi, Liszka - Hegedűs, Tóth Gy. (Hegymegi), Tóth J. (Tóth T.), Papp (Vona) — Morauszki, Dudás. Edző: Munkácsi József. 3. perc: Medvegy partdobását Klimaj Bogdán elé játszotta, aki a kapu közepébe gurított, 1-0. 26. perc: Benczúr a középpá­lyáról egészen az ötösig vitte a labdát, a kapus mellett elhúzta, majd Medvegy az üres kapuba lőtt, 2-0. 35. perc: Papp kényszerítő után a bal oldalon elfutott, beadá­sát Morauszki lekezelte és ballal mintaszerű gólt lőtt, 2—1. 72. perc: a felfutó Rónyait buk­tatták az oldalvonal mellett, a szabadrúgást Bogdán végezte el és Klimaj a hosszú sarokba csúsz­tatta a labdát, 3—1. 74. perc: a második sárga lapja miatt Csányit a játékvezető kiállí­totta. 77. perc: a mozgékony Mora­uszki az oldalvonaltól átívelte a labdát és Dudás a hálóba fejelte, 3-2. 88. perc: Bogdán a fél pályánál labdát szerzett, több védővel a sarkában, mintegy 11 méterről beállította a végeredmény, 4—2. Az alsóházi rangadó a hazaiak szempontjából nagyon kedvező­en indult. Hamar vezetést szerez­tek, sőt mintegy félóra után meg­nyugtató előnyhöz is jutottak, bár a 16. percben a vendégek ajtó­ablak helyzetet hagytak ki. For­dulás után a Szarvas mintha az öltözőben maradt volna. Az át­adások nem sikerültek, a párhar­cokat alig tudták megnyerni, bár kapufákat lőttek, de ebben az időszakban a játékuk nem volt megnyugtató. Végül is, ha nehe­zen is, a kötelező győzelmet hoz­ták. Jó: Rónyai, Benczúr, Bogdán, ill. Fényi, Morauszki. Somogyi János: - Kiszenved­tük a kötelezőt. Munkácsi Jó­zsef: - Küzdöttünk, harcosan ját­szottunk, de a játékunk nem volt folyamatos, gólhelyzeteink kima­radtak, így a hazaiak győzelme megérdemelt. Frühwald-Jamina SE— Hetényegyháza 3—0 (2—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Bo­ros. Jamina: Kollár — Szabó, Pusztai, Varga (Zsibrita), Hrabovszki — Fehérvári, Kurilla, Nagy M., Kis-Szabó - Horváth, Kiss J. (Váradi). Edző: Fülöp Csa­ba. Hetényegyháza: Fehér - Molnár, Kovács J., Kovács A., Vö­rös - Guttyan, Rózsa (Fűz), Ko­csis, Péntek (Kisjuhász) — Parti (Bende), Torbán. Edző: loan Patrascu. 13. perc: Nagy M. egy cselso­rozat után a 16-os vonaláról Kurilla elé passzolt, aki 18 méter­ről a kapu jobb oldalába bombá­zott, 1—0. 20. perc: Varga nagyszerű lab­dával ugratta ki a jobb oldalon Fe­hérvárit, aki középre adott, és az érkező Horváth a kapu jobb olda­lába pofozta a labdát, 2-0. 82. perc: Fehérvári elfutott a jobb oldalon, beadása a menteni igyekvő Molnár lábáról a saját kapujába perdült, öngól, 3—0. A Jamina jól kezdte a mérkő­zést, szép akciók után a félidő kö­zepére megnyugtató előnyre tett szert. A második játékrészben folytatódott a hazai csapat fölé­nye, akik a három rúgott gól mel­lett még számos nagy helyzetet elhibáztak. Jó: Hrabovszki, Var­ga, Nagy M., Kurilla, Kiss J„ Fe­hérvári, ill. Vörös, Kocsis. Fülöp Csaba: - Nagyszerűen játszottunk, remekül küzdöt­tünk, teljesen megérdemelt győ­zelmet arattunk. loan Patrascu: - Elismerésem a jaminaiaknak, magabiztosan nyertek. Csapatom ma gyenge teljesítményt nyújtott. (F. Cs.) Gyomaendrödi VSE—Kondorosi TE 0-1 (0-0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: György. Gyomaendrőd: Kiss — Csikós, Séllei, Farkasinszki (Mes­ter), Litauszki - Beinscróth, Zsibrita, Hídvégi, Nagy - Osan, Tóth Cs. (Feuerwerker). Játékos edző: Hídvégi Imre. Kondoros: Adamik — Kerekes, Jansik, An- csin, Vajgely — Csicsely, Palyusik (Tusjak), Kasik (Sztvorecz), Glózik - Tóth R., Ladnyik. Edző: Sztvorecz Sándor. 54. perc: Tóth R. szabadrúgása után a labda kipattant Kiss kapus­ról, és Palyusik közelről a hálóba továbbította, 0—1. 71. perc: Hídvégit szabálytala­nul szerelték a büntetőterületen belül a kondorosi védők. A meg­ítélt 11-esből Séllei a kapusba vágta a labdát. A vendégcsapat minden tekin­tetben felülmúlta a hazai együt­test, a jobban motivált kondorosi- ak megérdemelten vitték el a há­rom pontot a lélektelenül játszó hazaiaktól. Jó: Nagy, ill. Adamik, Ancsin, Glózik, Kerekes, Csicsely. Hídvégi Imre: - Lesz ez még így se. Sztvorecz Sándor: - Nyertünk, mert a hazaiak 11-es- ből sem tudtak gólt rúgni. (F. B.) További eredmények: Túrkeve- Örkény 1-0, Algyő-Rákóczifalva 3-2, Cegléd-Tápiószecső 3-4, Monor- Fegyvernek 2-0, Hódmezővásárhely- Nagykáta 2-0. Az NB II állása 1. Makó 17 5 2 60- 11 56 2. Orosháza 15 6 4 41-19 51 3. Gyula 14 7 4 44-21 49 4. B.lórántháza 14 5 6 48-22 47 5. K.barcika 11 7 7 51-43 40 6. M.szalka 11 6 8 52-44 39 7. Szentes 10 6 8 45-32 36 8. Putnok 10 5 10 37- 39 35 9. Soroksár 8 9 8 32- 27 33 10. Kistarcsa 10 3 12 33-46 33 11. Karcag 6 13 6 36-32 31 12. K.halas 7 6 12 32-44 27 13. Salgótarján 7 3 15 23-42 24 14. Vecsés 7 2 16 29-62 23 15. BVSC 3 8 14 25-52 17 16. S.újhely 2 3 20 24-81 9 Az NB III Alföld csoport állása 1. Tápiószecső 19 2 4 65-24 59 2. Örkény 17 5 3 61-17 56 3. Algyő 16 7 2 54- 16 55 4. Túrkeve 16 4 5 51-26 52 5. Monor 14 8 3 70-31 50 6. Cegléd 12 6 7 65-40 42 7. R.falva 11 7 7 59-35 40 8. Hmv.hely 8 9 8 27-32 33 9. H.egyháza 6 10 9 34-32 28 10. Jamina 7 6 12 35-39 27 11. Gy.endrőd 7 5 13 34-49 26 12. Fegyvernek 6 7 13 35-51 25 13. Szarvas 7 3 15 39-61 24 14. Nagykáta 6 5 14 35-53 23 15. Kondoros 2 5 18 10-69 II 16. Szajol 1 24 16-115 3 A megyei I. osztály állása 1. Battonya 17 5 2 52-15 56 2. Gyomaendrőd 16 1 7 47-22 49 3. Mk.háza 12 5 7 46-39 41 4. M.bánhegyes 13 3 8 44-29 40 5. Méhkerék 10 8 6 42-30 38 6. Szabadkígyós 10 6 8 33-30 36 7. Vésztő 11 3 10 39-37 36 8. Mezőberény 10 4 10 27-25 34 9. Tótkomlós 9 5 10 35-39 32 10. Szeghalom 7 10 7 43-34 31 11. Csorvás 9 4 11 30-38 31 12. Békés 7 7 10 38-42 28 13. Gádoros 8 3 13 34-60 27 14. OMTK-Rákóczi 6 6 12 34-47 24 15. B.szentandrás 7 2 15 33-52 23 16. M.egyháza 3 2 19 29-67 11 Gádoros—Battonya 1—5 (0-2) Gádoros, 100 néző. V.: Rácz A. Gádoros: Ivanics - Szilágyi (Sza­bó L.), Pisont R„ Szkalonai, Mag- lóczki, Lengyel, Csapó, Jámbor- csik (Pisont J.), Gulyás, Bencsik, Liszkai. Edző: Kozmer Imre. Battonya: Szőke - Szabó R., Roczkó, Számfira (Fekete), Pilán, Putnoki, Podina (Szatmári), Bau- kó, Nedelea (Árgyelán), Turbucz, Zsóri. Edző: ifj. Lukács István, Ju­hász Zoltán. A vendégek minden csapatrészben jobbak voltak, si­kerük teljesen megérdemelt. G.: Gulyás a 65., ill. Roczkó a 3., Nedelea a 10. és az 58., Turbucz a 47., Putnoki a 72. percben. Jó: Liszkai, Gulyás, Lengyel, Szkalo­nai, ill. Roczkó, Nedelea, Tur­bucz, Pilán, Putnoki, Zsóri. Kozmer Imre: - Sportszerű, jó csapattól kaptunk ki, de ma legalább nyugalom volt a pályán. Ifj. Lukács István, Juhász Zol­tán: — Nagyarányú győzelmünk­kel megnyitottuk a véghajrát. (Páli István) Szeghalom—Vésztő 2—2 (2—1) Szeghalom, 350 néző. V.: Be- nyovszki Z. Szeghalom: Komáro­mi - Nagy (Zsombok K.), Elek S., Simon (Bihari), Macsári, Zsigo- vics, Hajdú (Kincses), Vámos, ElekT., Sáfián, Komróczki. Edző: Tar Zoltán, ifj. Zsombok János. Vésztő: Váradi - Rábai, Szántó, Komáromi (Reszler), Jánosi, Tur­bucz (Lázár), Varga, Tóth, Papp, Czinanó E„ Czinanó B. Edző: Ki­rályvári Károly. Jól kezdtek a ha­zaiak, a 15. percben már 2—0-ra vezettek, ám az ajándékba kapott 11-es után kiegyenlítetté vált a já­ték és igazságos döntetlen szüle­tett. Jakab Mihály, a szeghalmi sportköri elnöke elmondta: Lo- sonczi László vállalkozó össze­sen ötszáz ezer forint értékben mindkét csapatnak egy-egy komplett felszerelést ajándéko­zott, amiért csak hálával tartoz­nak neki. G.: Vámos a 4., Elek T. a 15., ill. Jánosi (11-esből) a 22., Lázár a 73. percben. Jó: Elek S„ Macsári, Vámos, Elek T., ill. Váradi, Jánosi, Tóth. Tar Zoltán, ifj. Zsombok Já­nos: - Kettő-nulla után illet vol­na nyerni. Végül sportszerű mér­kőzésen igazságos eredmény született. Királyvári Károly: — Nagy küzdelemben nulla-kettőről fel tudtunk állni, a döntetlenre rá­szolgáltunk. (Zs. J.) Mesterlövészek helyzeteit, míg a vendégeknek minden sikerült, így el is dőlt a mérkőzést az első félidőben. G.: Sinka a 32., Virág (11-esből) a 4L, ill. Tasi a 24., Szekeres a 27., Sza­bó a 29. és a 4L, Bessenyei az 58. percben. Jó: Virág, Moldván, Bencsik T., ill. Petruzsán, Holecz, Szabó, Zsurzsucz, Bessenyei. Varga László: - Megint jól el­intéztük magunkat. Temesvári Csaba, Szabó András: - Az el­múlt három hét játéka alapján érett ez a győzelem. (V. L.) Mezőberény—Gyomaendrödi FC 0-0 Mezőberény, 150 néző. V.: Klembucz. Mezőberény: Barabás - Gidófalvi Á. (Pántya), Gézárt, Kiss, Bereczki, Bokor, Gál (Gyeb- nár), Gilik, Wagner, Krecsmárik (Kocsor), Gidófalvi Z. Edző: Vrbovszki János. Gyomaendrőd: Szabó - Dobó, Mátyus (Béla), Furka, Vatai, Tanács, Szegedi (Tí­már), Kéri (Dinya), Toldi, Kovács, Hunya. Edző: Plástyik János. Egy jó iramú mérkőzést a számtalan bírói tévedés parázs hangulatúvá tette. Jó: Pántya, Kiss, Bokor, Gilik, ill. Vatai, Szegedi, Toldi, Furka. Vrbovszki János: - Nagyon féltem a mérkőzés előtt, viszont a fiúk mindent megtettek és az egy pontnak is nagyon örülök. Plástyik János: — Igazságos dön­tetlen. (Tímár Zoltán) Mezökovácsháza—Magyar- BÁNHEGYES 1—3 (0—1) Mezökovácsháza, 250 néző. V.: Iványi. Mezökovácsháza: Bí­ró G. — Zsótész, Kopócs (Ko­vács), Mészáros, Marócsik, Záb- rák, Husvéth (Szakái), Kindel, Bí­ró T. (Németh), Koncz, Szabó G. Edző: Vágó Mihály. Magyarbán- hegyes: Jambrik - Unyatinszki, Bozsár (Szlanyinka), Fejes l. (Kulcsár), László, Sajben, Vágási, Cseke, Málik, Kanál, Fejes M. Edző: Sebestyén János. Alacsony színvonalú, sportszerű mérkőzé­sen a várt nagy csata elmaradt. A vendégek magabiztosan gyűjtöt­ték be a három pontot a későn eszmélő hazaiakkal szemben. G.: Marócsik a 77., ill. Bozsár a 4., Málik az 55. és a 86. percben. Jó: Bíró G., Marócsik, Koncz, ill. Jambrik, Fejes I., Málik, Bozsár. Vágó Mihály: - Túlságosan görcsösen játszott a csapat, amit bizonyított a sok eladott labda. Az ellenfél kontrákból vert meg bennünket. Védekezésünk to­A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlis­tájának élmezőnye. 18 gólos: Turbucz (Battonya). 16 gólos: Bí­ró T. (Mezökovácsháza). 13 gólos: Fejes M., Málik (Magyarbán- hegyes), Vámos A. (Szeghalom). 11 gólos: Toldi, Hunya (Gyoma­endrőd), Boruzs (Szabadkígyós), Szabó G. (Mezökovácsháza), Bo- ér (OMTK-Rákóczi). 10 gólos: Moldván (Békésszentandrás). 9 gólos: Nedelea (Battonya), Tarján (Tótkomlós), Tapasztó (Méhke­rék). 8 gólos: Marik (Békés), Szántó, Tóth Cs. (Vésztő). 7 gólos: Wagner (Mezőberény), Borbola (Békés), EkkerG. (Szabadkígyós), Barcsay (Méhkerék), Abrudán (Csorvás), Nagy K. (Szeghalom). 6 gólos: Belicza (Csorvás), Szabó A. (Medgyesegyháza), Elek T. (Szeghalom), Kaliska (Tótkomlós), Vári (Mezőberény), Lénád (Gá­doros), Kruzslicz, Lóvéi (OMTK-Rákóczi), Mátyus, Tolnai (Gyoma­endrőd), Kocsis (Méhkerék), Marócsik (Mezökovácsháza). 5 gó­los: Bozsár (Magyarbánhegyes), Bessenyei (Medgyesegyháza), Vi­rág (Békésszentandrás), Roczkó, Putnoki (Battonya), Tasi (Gádo­ros), Horváth, Szabó Zs., Vadas (Békés), Czinanó B. (Vésztő). 4 gólos: Papp, Pásztor L. (Tótkomlós), Baki, Szkalonai (Gádoros), Sebök (OMTK-Rákóczi), Szegedi (Gyomaendrőd), Bobvos I., Bak­ró (Békésszentandrás), Kiss II. Á. (Medgyesegyháza), Simon, Lá­bos (Csorvás), Szatmári (Battonya), Lipták, Tóth A. (Szabadkígyós), Jánosi (Vésztő), Séllei (Méhkerék). Békésszentandrás— Medgyesegyháza 2—5 (2—4) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Csöngető. Békésszentandrás: Petrás - Bencsik T., Molnár (Me- lian), Gugolya, Csipái, Kovács, Sinka (Kiss T.), Moldván, Ben­csik I., Virág, Chlebik. Edző: Var­ga László. Medgyesegyháza: Vígh T. - Vígh Z., Zsurzsucz, Gö- cző, Vantara, Szekeres, Szabó, Holecz, Tasi, Bessenyei, Petru­zsán. Edző: Temesvári Csaba, Szabó András. A hazai csapat a mérkőzés elején sorra kihagyta vábbra is kívánnivalót hagy maga után. Sebestyén János: - Végre úgy játszottunk, ahogy ez tőlünk elvárható. Külön öröm számom­ra, hogy az őszi egy-kettőért visz- sza tudtunk vágni. (Szabó Lajos) Békés—Orosházi MTK-Rákőczi Vasas 1-1 (1-0) Békés, 350 néző. V.: Dajka. Bé­kés: Kovács - Pálfi V„ Kubik, Sándor, Szűcs, Vadas, Szenti (Un- gor, Pálfi R), Fazekas, Szarvas, Szabó, Borbola (László). Játékos edző: Szenti Zoltán. OMTK-Rá­kóczi Vasas: Kunos — Debrecze­ni (Kruzslicz), Godár, Skorka, Horváth, Szűrszabó, Kánya (Ivá­nyi), Papp, Sebők, Lövei (Má­tyus), Lovas. Edző: Kvasznov- szky József. Küzdelmes kiesési rangadón a mezőnyfölényben ját­szó vendégcsapat irányította a já­tékot, de a meccslabda kétszer is a hazaiak kezében volt. G.: Szabó a 22., ill. Horváth a 68. percben. Jó: Kovács, Szabó, Fazekas, Sán­dor, Szűcs, ill. Skorka, Papp, Hor­váth, Kunos, Szűrszabó. Szenti Zoltán: — Pont rossz­kor. Bot Ferenc technikai veze­tő: - A heti történések után akár sikernek is elkönyvelhető ez az egy pont, úgy érzem, azért két pontot itt hagytunk. (Sz. A.) Méhkerék—Szabadkígyós 2—2 (0-1) Méhkerék, 210 néző. V.: Majo­ros. Méhkerék: Patka — Martyin, Burai, Séllei, Semjéni, Hajdú A., Fábián, Cziczeri, Csotye (Bálint), Barcsay, Faragó. Edző: Boka De­meter, Séllei Gyula. Szabadkí­gyós: Sódar - Süli, Bozsó Z., Szá­lai (Hajdú Zs.), Bánfi A., Lipták, Ekker G., Ekker A., Zatykó (Tóth), Bozsó A., Boruzs. Edző: Nemes László. Mindkét csapat nagyon akarta a győzelmet, kap­kodva, idegesen játszottak. Hely­zetek mindkét kapu előtt adód­tak, így a mutatott játék alapján az eredmény igazságos. G.: Fara­gó a 67., Bálint a 90., ill. Boruzs a 40., Szalai az 52. percben. Jó: Semjéni, Hajdú A., Faragó, ill. Bánfi A., Bozsó A., Süli, Boruzs. Boka Demeter, Séllei Gyula: - Igazságos döntetlen. Nemes László: - Szereztünk egy pontot, illetve veszítettünk kettőt. Kettő- egyes vezetésnél eldönthettük volna a mérkőzést, nem tettük, így az utolsó pillanatban kiegyen­lített ellenfelünk. (Árgyelán Mi­hály) Tótkomlós—Csorvás 4—1 (3-0) Tótkomlós, 250 néző. V.: Mi- hálik. Tótkomlós: ifj. Bordás — Dobi, Bányik, Pásztor L„ Zsigo- vics (Karasz), Pásztor T„ Faze­kas, Papp (Szalai), Tarján, Sín, Juhász (Krátky). Edző: Bordás Sándor. Csorvás: Farkas — Szno- pek (Szurgyi), Fabulya, Abrudán, Hajdú, Tárnyik, Benyovszki, Lá­bos, Ivanics, Belicza, Kaszai. Edző: Turcsek Zoltán. A komlósi játékosok nagy hajrával jó ered­ményt értek el, de a gólkülönbség nagyobb is lehetett volna. G.: Sín a 8., Pásztor L. a 23., Juhász a 32., a 60., ill. Belicza az 55. percben. Jó: Pásztor L. (a mezőny legjobb­ja), Zsigovics, Papp, Juhász, ill. Hajdú, Belicza. Bordás Sándor: — Csapatom átérezte a mérkőzés súlyát, jó já­tékkal magabiztos győzelmet ara­tott. Turcsek Zoltán: — Több já­tékos a tudása alatt játszott, így nem is születhetett más ered­mény. (Tóth B. István) Ifjúságiak: Gádoros-Battonya 3-1, Szeghalom—Vésztő 4-1, Békésszent­andrás—Medgyesegyháza 6—0, Mező- berény-Gyomaendrődi FC 0-3, Mező- kovácsháza-Magyarbánhegyes 10-1, Békés-Orosházi MTK-Rákóczi Vasas 9-0, Méhkerék-Szabadkígyós 0-2, Tótkomlós-Csorvás 5-1. A labdarúgó NB II Winner Sport csoportjában következik. Május 15., szombat: Sátoraljaújhely-BVSC, 17.30, Salgótarján-Karcag, 17.30, Mátészal- ka-Kiskunhalas, 17.30, Vecsés-Gyulai Termál FC, 17.30. Május 16., vasárnap: Szentes-Putnok, 18.00. Makó-Sorok- sár, 18.00, Kazincbarcika-Kistarcsa, 18.00, Orosháza FC-Baktalórántháza, 18.00, A Lancast megyei I. osztályban kö­vetkezik. Május 15., szombat: Batto- nya-Szeghalom, 17.00, Szabadkígyós- Gádoros, 17.00, OMTK-Rákóczi Vasas- Békésszentandrás, 17.00, Csorvás-Bé- kés, 17.00, Vésztő-Mezőkovácsháza, 17.00, Medgyesegyháza-Mezőberény, 17.00, Gyomaendrőd FC-Méhkerék, 18.00, Május 16., vasárnap: Magyar­bánhegyes—Tótkomlós, 17.00. A labdarúgó NB III Alföld csoport­jában következik. Május 15., szom­bat: Tápiószecső-Túrkeve, 17.00, Fegy- vernek-Cegléd, 17.00, Szajol-Hódme- zővásárhely, 17.00, Kondoros-Jamina, 17.00, Rákóczifalva—Gyomaendrőd, 17.00, Május 16., vasárnap: Örkény— Algyő, 17.00, Hetényegyháza—Szarvas, 17.00, Nagykáta—Monor, 17.00. ■