Békés Megyei Hírlap, 2004. április (59. évfolyam, 77-101. szám)

2004-04-19 / 91. szám

SPORT 2004. ÁPRILIS 19., HÉTFŐ - 15. OLDAL Amit a csabaiak kihagytak, berúgta a ZTE • Zalaegerszegi TE-Békéscsabai Előre FC 3-0 (1-0) 4. perc: Kovács Béla a kezdőkörből jól indította Javrujant a jobb ol­dalon, aki középre adott és a labda centiméterekkel suhant el Hoffmann előtt. 8. perc: gyors zalaegerszegi támadás futott a pályán, Waltner jól adott Sebők Józsefnek, aki betört a 16-osun belülre, majd önzetlenül visszaadta a labdát Waltnernek, de a jó ütemben érkező Bujáki men­tett. 11. perc: Kocsárdi ívelt jobbról középre, Sebők József tíz méterről, nagy erővel fejelt, ám Simunic biztosan védett. 13. perc: Szamosi a bal oldalon az alapvonalig verekedte magát, középre adott, labdája centiméterekkel szállt el a berobbanó Waltner feje fölött. 18. perc: Waltner jobbról adott középre, Sebők József tíz méterre a csabai kaputól rosszul találta el a labdát. 26. perc: Nagy Lajos 15 méterről célozta meg a csabaiak kapuját, a labda alig fél méterrel suhant el a jobb alsó sarok mellett. 27. perc: egy gyors kontratámadást vezettek a békéscsabaiak, Javrujan került helyzetbe 12 méterre a kaputól, ám addig várt, amíg beérték a zalai védők. 29. perc: Hoffamnn és Javrujan ziccert hibáztak a zalaegerszegi kapunál, amiből egy ellentámadás alakult ki: Waltner a bal oldalról remekül játszott a másik oldalon felfutó Nagy Lajoshoz, aki kapura lőtt, Simunic hárított, de a kipattanó labdát Sebők József hat méter­ről a kapuba helyezte, 1-0. 32. perc: Waltner visszagurította a labdát, Ljubojevics elé, aki 17 méterről kapura lőtt, a labda nem sokkal suhant el Simunic kapujá­nak bal alsó sarka mellett. 49. perc: Simon 10 méterről, kapásból kapura lőtt, Varga Zoltán óriási bravúrral hárított. 55. perc: zalai szöglet után Grujics rosszul fejelt a labdába, amely saját kapujába tartott, de a bal kapufánál álló Bujáki az utolsó pilla­natban kifejelte a gólvonalról a labdát. 60. perc: Szamosi a bal oldalról a jobb oldalon kétméteres lesen álló Sebők Józsefhez kanyarította a labdát, aki mellel maga elé tette, majd egy lépés után 14 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba vágta, 2- 0. 73. perc: Javrujan egy ügyes testcsellel lerázta őrzőjét, Kocsárdit, majd 15 méterről, jobbal megcélozta a kapu bal oldalát, de Varga Zol­tán kapus vetődve hárított. 74. perc: Koplárovics szöglete után a labda csaknem érintés nél­kül jutott a csabai kapuba, ám végül centiméterekkel a túloldalon el­hagyta a játékteret. 75. perc: egy jobb oldali csabai beadás után Javrujan az ötösön óriási gólhelyzetben luftot rúgott. 82. perc: Waltner-Vincze Ottó összjáték után a csereként beállt középpályás beadott, Waltner a 16-oson belül eltotojázta a helyzetet. 84. perc: szabadrúgáshoz jutottak a vendégek 25 méterre Varga Zoltán kapujától. Miculescu hatalmas bombáját a zalaegerszegi há­lóőr nehezen védte. 85. perc: Král csaknem 50 méteren keresztül vezette a labdát, majd Sebők Józsefhez adott, aki Vincze Ottó elé tálalt, a középpá­lyás szépen eltolta a rátámadó Grujics mellett a labdát, majd 10 mé­terről a kifutó Simunic fölött szép bokamozdulattal kapura emelt, a labda a felső léc érintésével jutott a kapu közepébe, 3—0. Zalaegerszeg A vendégek hazai győzelemmel, a vendéglátók pedig idegenbeli si­kerrel felvértezve érkeztek a mér­kőzéshez. A ZTE két fronton volt korábban érdekelt, a Magyar Kupá­ban ugyanis néhány nappal ezelőtt a Kispest ellen bakizott, amire a szurkolók a bevonuláskor hangos füttyel jelezték, nem mennek el szó nélkül a botlás mellett. Volt te­hát mit törlesztenie a zalai csapat­nak a saját szurkolóival szemben, ehhez mérten nagy elánnal vetet­ték magukat a küzdelembe. Már a felállás alapján kitűnt (három csa­tár), hogy Gellei Imre támadófut- ballt szeretne látni. Ennek ellenére az első gólt ígérő akció a csabaiak nevéhez fűződött és ha Hoffmann pontosabban érkezik középen, to­vább bosszankodhatott volna a ha­zai szurkolósereg. Ez nem történt meg és az elkövetkezendő percek­ben ehhez hasonló jelenetek köze­lébe sem kerültek a vendégjátéko­sok. A hazai csapat „iparosai” ugyanis Sebők József vezérletével állandó nyomást gyakoroltak a vi­harsarkiak kapujára, miután már a középpályán könnyedén labdát szereztek játékosai. Úgy tűnt, csak idő kérdése, mikor talál gólt a ha­zai együttes, amire végül a 29. per­cig kellett várni. A bekapott góllal kapcsolatban egyébként a vendég­játékosok csak önmagukat okol­hatják, mert az azt megelőző táma­dásnál Hoffmann és Javrujan igen nagy lehetőséget puskázott el. Et­től az apró momentumtól eltekint­ve az addigi játékot látva teljesen megérdemelten vezetett a hazai csapat, hiszen a csabai együttes középpályás sora statiszta szere­pet játszott csupán, a félidő utolsó tíz percét kivéve nem sok aktivitást lehetett látni tőlük. A szünet után kissé aktívabb (tényleg csak kissé) Békéscsaba lé­pett a gyepszőnyegre, ami öt perc­cel a kezdés után Simon tízméteres gólt ígérő bombájában realizáló­dott. Ezt a helyzetet Varga Zoltán kapus bravúrral mentette és ezt követően nem nagyon gyarapod­tak a csabai lehetőségek. Inkább mezőnyjáték volt a jellemző, a za­laegerszegiek nem erőltették a ro­hanó támadófutballt, a csabaiak pedig eljutottak ugyan a hazai 16- osig, de ziccerek nem alakultak ott ki. A 60. percben aztán a sajtóhely­ről úgy tűnt, az asszisztens hibájá­nak köszönhetően Sebők József leshelyzetből lőtt gólt. Ez a találat végül is azt eredményezte, hogy a lila-fehér játékosok kissé „felpapri­kázták” magukat és talán innentől kezdve nyújtották azt a játékot, amit az elejétől kezdve vártak tő­lük. Javrujan kétszer is odakerült a gólszerzés közelébe és Miculescu- nak is volt a hátralévő időben egy nagyon veszélyes szabadrúgása, gólt azonban ezen a napon - úgy tűnt - nem rúgnak a vendégek. Nem úgy a csereként beállt Vincze Ottó, akinek egy villanás elég volt öt perccel a lefújás előtt, hogy be­biztosítsa a teljesen megérdemelt hazai győzelmet. Az eddigi idegenbeli mérkőzé­seket figyelembe véve ezen a na­pon volt a pontszerzésre a legkeve­sebb esélye a viharsarkiaknak, és talán ez elsősorban a középpályás sor gyengélkedésének volt köszön­hető, amely sem védekezésben, sem pedig a támadások segítésé­ben nem járt élen. Jó: Nagy L, Se­bők J„ Koplárovics, Ljubojevics, ill. Grujics. Gellei Imre: — A szerdai kupa­kudarc után az volt a feladatunk, hogy a közönséget visszacsalogas­suk. Ez a győzelem már egy kis lé­pés volt ennek végrehajtásában. Boldog vagyok, hogy nyolc bajno­ki mérkőzésen veretlenek va­gyunk. Supka Attila: — Amit mi kihagytunk, azt az ellenfél berúg­ta. Két, százszázalékos helyzetünk volt, amit a hazaiak megkontráz­tak, s ilyen hibákat nem lehet elkö­vetni. KALMÁR ÁGNES, SZEGEDI ZSOLT A hajrában vesztettek Zalaegerszeg _______ Zalaegerszegi TE—Békéscsabai Előre FC 3—0 (1—0) NB I-es junior labdarúgó-mérkőzés, Zalaegerszeg, 50 néző. V.: Szalai Edi­na. Békéscsaba: Fekete (Matkó) — Popol, Paróczai, Brlázs, Valentényi — Lengyel (Kondorosi), Szabó S. (Pankotai), Juhász, Gál (Germán T.) — Okos, Retek. Edző: Jakab Péter. A salakos edzőpályán, nehéz ta­lajon lejátszott mérkőzésen egy csabai hiba után szerzett vezetést a hazai gárda. Szünet után a békés­csabaiak végig támadtak, de a helyzetek kimaradtak. Az utolsó nyolc percben két kontrából beta­láltak a zalaiak és bebiztosították győzelmüket. Jó: Fekete, Paróczai, Valentényi. Egy pont a csabaiaknak Békéscsaba Békéscsabai Előre FC—Lombard FC Haladás O—O NB I A csoportos (U-19) labdarúgó­mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: dr. Christián. Békéscsaba: Harman — Var­ga A., Szenti,- Pribojszki, Sipka — Csikai (Kondorosi), Süli (Czira), Zsilák (Germán J.), Csejtei — Lengyel (Kepenyes), Miklya. Edző: Silviu Iorgulescu. Mindkét együttes több helyzetet dolgozott ki, de a kapuk érintetle­nek maradtak. A jól küzdő csabai­ak a tabellán előkelőbb helyen ál­ló, szervezett együttes ellen kis szerencsével szereztek egy pontot. Jó: Harman, Szenti, Csejtei, Miklya, ill. Földes, Sallér, Fábián. Békéscsabai Előre FC—Lombard FC Haladás 0—3 (0—1) NB 1 B csoportos (U-17) labdarúgó- mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Vereska. Békéscsaba: András — Ladá­nyi, Fabuiya, Forró, Serák — Nagy B. (Germán T.), Buzási, Gál, Kubik — Kurilla, Csende (Pankotai). Edző: Szenti Zoltán. Az első félidőben egyéni hibá­ból vezetést szerzett a szombathe­lyi csapat. A második félidőben a Békéscsaba kapujára szegezte el­lenfelét, sorra dolgozta ki a helyze­teket, de Gröber kapus mindent mentett. A 75. percben a játékveze­tő érthetetlenül tizenegyest ítélt a vendégeknek, és ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. G.: Molnár, Komán II. (11-esből), Kiss P. Jó: Ladányi, Forró, Gál, ill. Gröber (a mezőny legjobbja), Benézik, Komán II., Kiss P. ■ A Totó 16. heti eredményei 1. Dortmund—Bayern München ......... .........2-0 1 2. 18 60 München—Hamburg................ .........1-2 2 3. K aiserslautern-Rostock .................. .........3-2 1 4. M önchengladbach-Hertha BSC ... .........1-1 X 5. S chalke 04-Leverkusen.................... .........2-3 2 6. V fB Stuttgart—Frankfurt .................. .........3-1 1 7. W olfsburg—Freiburg ........................ .........4-0 1 8. W erder Bremen—Hannover............. .........0-0 X 9. 1 . FC Köln-Bochum.......................... .........1-2 2 10 . Siena-AC Milan................................. .........1-2 2 11 . Lecce—Udinese............................... .........2-1 1 12 . Internazionale—Bologna.................. .........4-2 1 13 . Sampdoria—Perugia.......................... Pl usz egy mérkőzés: .........3-2 1 14 . Parma-Juventus............................... .........2-2 X Szűcs az új rekorder Szűcs Lajos lett az az élvonalbeli kapus, aki magyar bajnoki mérkőzése­ken a legtovább megőrizte hálóját a góltól. Ezzel a pécsi Bodnár László rekordját ad­ta át a múltnak, és hogy nemzetközi szinten is ösz- szehasonlítsuk, Vítor ^ Baia, Oliver Kahn és Lev Jasin is mögé ke­rült a listán. A válo­gatottól az utóbbi években több ■V szőr is visszariadó, azt lemondó Szűcs teljesítménye ak­kor is elismerés­re méltó, ha tudjuk, hogy a Bodnár korabeli magyar bajnok­ság mennyivel színvo­nalasabb volt, a németről vagy a spanyolról és portugál­ról nem is beszélve. Szintén nem Szűcs érdemeit kisebbíti, hogy a tava­szi szezonban a tudósítások szerint bi­zony több alkalommal is elfelejtettek a játékvezetők jogos büntetőt megítélni a Ferencváros ellen. És azért Szűcs mellett említsük meg a Fradi védelmét | is, hiszen csak stabil védelem mögött lehet ilyen kiugró kapusteljesítményt nyújtani, amelyik hátsó alakzat 1 fátjáróház, ott a hálóőr sem húz­za sokáig kapott gól nélkül. Ami viszont a hetvenedik perc­ben történt, az a mennyből a | pokolba süllyesztette a kapust, az emberhátrány sem magyarázat ar­ra a potyagólra, ami Pisont | hazaadásszerű lövése után landolt a jobb alsó sarokban. Ebben viszont is­mét csak Kahnhoz hasonlít Szűcs, hi­szen a német ideál a Bajnokok Ligájá­ban kapott hasonló leventególt. Maga az örökrangadónak titulált összecsa­pásra viszont sok szót nem érdemes vesztegetni, habár ennyi piros lappal már ultit lehet nyerni. í —ESÜSg— i ii‘ MTK - Ferencváros 1-0 (0-0) Ferencváros: Szűcs - Bog­nár, Botis, Vukmir - Kriston (Dragóner, 72. p.), Lipcsei, Somorjai (Rósa D., 36. p.), Kiss - Gera, Tököli, Leandro (Sasu, 75. p.). Vezetőedző: Pintér Attila. MTK: Végh - Zabos (Czvit- kovics, 46. p.), Juhász, Janjic, Fűzi - Jezdimirovic, Pisont (Wesley, 93. p.), Zavadszky, Rósa H. - Tor- ghelle, Silva (Vati, 73. p.). Vezetőedző: Egervári Sándor. Budapest. Nézőszám: 4000. Játékvezető: Juhos Attila (★★★★) Gól: 1-0 Pisont (70. p.). Sárga lap: Torghelle (19. p.), Jezdimirovic (62. p.), Janjic (65. p.), ill. Kriston (27. p.), Dragóner (79. p.). Ki állítva: Torghelle (91. p.), ill. Bognár (54. p.), Vukmir (84. p.), Botis (86. p.). Sopron - Debrecen 2-3 (2-3) Videoton: Túri - Fehér A., Ristic, Pantic, Horváth G. (Szabó T., 60. p.) - Szalai T. (Savu, 70. p.), Dvéri, Tóth B., Kóczián - Magas­földi, Medved. Vezető­edző: Csank János. Székesfehérvár. Nézőszám PMFC: Herbert - Sipos, Bajúsz (Gaál, 46. p.), Die­nes, Szekeres - Berdó, Pa- vicevic, Kulcsár (Erős G„ 46. p.), Vranjes - Koltai (Már­ton, 66. p.), Kerekes Zs. Vezetőedző: Nagy Tamás. 500. Játékvezető: Szabó Zsolt (★*★★). Gólok: 0-1 Kerekes Zs. (9.j, 1-1 Medved (11.), 2-1 Fehér A. (35.), 2-2 Kerekes Zs. (53.), 3-2 Tóth B. (62.), 3-3 Ke­rekes Zs. (65.). Sárga lap: Ristic (23.), Tóth B. (28.), Kó­czián (38.), Szabó T. (84.), Dvéri (85.), ill. Berdó (30.), Kerekes (4L), Szekeres (53.), Erős G. (58.). 3-0 (i-o) Sopron: Hajdú - Grósz (Baumgartner, 82. p.), Lam- bulic, Pető, Hanák - Lazic, Bagoly, Fehér Z. (Muzslay, 70. p.) - Sifter (Pintér, 46. p.), Vasas - Tóth M. Edző: Dajka László. Sopron. Nézőszám: 3400. Játékvezető: Megyebíró János (*★★*) Gólok: 0-1 Andorka (20. p.), 1-1 Tóth M. (28. p.) 1-2 Bernáth (29. p.), 1-3 Andorka (35. p.), 2-3 Tóth M. (43. p., 11-esből). Sárga lap: Vasas (16. p.), ill. Madar (8. p.), Vincze (51. p.), Nikolov (79. p.), Tomic (88. p.). Debrecen: Tomic - Balog, Éger, Szekeres - Bernáth (Kiss Z., 57. p.), Vincze G., Madar, Nikolov, Halmosi - Bogdanovic (Szatmári, 57. p.), Andorka (Bajzát, 74. p.). Vezetőedző: Szentes Lázár. Zalaegerszeg: Varga - -Kocsárdi, Sebők V., Balog, Szamosi - Nagy L., Mol­nár B. (Vincze O., 66. p.), Ljubojevic (Kral, 80. p.), Koplárovics (Egressy, 86. p.) - Sebők J., Waltner. Vezetőedző: Gellei Imre. Zalaegerszeg. Nézőszám: 2500. Játékvezető: Vad 11. István (★★★★) Gólok: 1-0 Sebők J, (28. p.), 2-0 Sebők J. (60. p. Vincze O. (85. p.). Békéscsaba: Simunic - Schindler, Grujics, Udvari, Bujáki - Szeverényi (Tóth Gy., 56. p.), Simon, Kovács B. (Bánföldi, 63. p.), Vincze Z. - Hoffmann (Miculescu, 70. p.), Javrujan. Vezetőedző: Supka Attila. 3-0 BaiatonFC 1-1 (0-0) Újpest: Vlaszák - Szélesi (Bükszegi, 69. p.), Tamási, Juhár, Vanczák - Simek, Farkas B„ Erős K„ Polonkai, Tóth N. - Rajczi (Feczesin, 60. p.). Vezetőedző: Mészöly Géza. Ml Íz Balaton FC: Csernyánszki - Radics, Kuttor, Hegedűs, László - Mészáros, Virág, Kovács P. (Sipeki, 85. p.), Juhász ((Jsvat, 87. p.) - Sit- ku, Bajevszki (Csordás, 83. p.). Vezetőedző: Csertői Aurél. Szombathely: Tóth I. - Farkas A., Jagodics, Lőrinc (Czeglédi, 46. p.), Róth - Kincses, Kaj (Szűcs, 34. p.), Somfalvi, Illés - Bálá­éi, Kozmor (Bucuroaia, 60. p.). Szakmai igazgató: Tóth Bálint. Győr: Sebők - Regedei, Stark, Kartelo, Makra - Nyilas (Jaki, 76. p.), Böjté, Horváth R., Vlajic (Priskin, 58. p.) - Peric, Oross. Szakmai igazgató: Reszeli Soós István. Budapest. Nézőszám: 2000. Játékvezető: Hanacsek Attila (★★★★). Gólok: 0-1 Bajevszki (75. p.), 1-1 Feczesin (76. p.). Sárga lap: Erős (62. p., 80. p.), ill. Kovács P. (58. p.), Radics (78. p.). Kiállítva: Erős K. (80. p.). Szombathely. Nézőszám: 2500. Játékvezető: Saskőy Szabolcs (*★★★*) Sárga lap: Somfalvi (13. p., 93. p.), ill. Böjté (21. p.), Horváth R. (55. p.). Kiállítva: Somfalvi (93. p.). Sopron - Debrecen 2-3 (2-3) Igazi, jó iramú felsőházi rangadó volt az aranyéremért is küzdő vendégek, és a sokak számára meglepően jól szereplő soproniak között. A végig kiegyenlített találkozón sok gólhely- | zetet és mindkét oldalon duplázó csatárokat láthattak a szurkolók. Csernyánszki Balaton Kocsárdi Jagodics Kuttor Szamosi ZTE Haladás Balaton ZTE Nagy L. ZTE Vincze G. Debrecen Kulcsár PMFC Vraitfes PMFC FELSOHÁZ Ferencváros - Balaton FC 1-1 Debrecen - MTK 3-1 Újpest - Sopron 2-Ű ALSÓHÁZ PMFC - Szombathely 3-0 Győr - Békéscsaba 1-2 Zalaegerszeg - Videoton 2-1 Sebők J. ZTE Kerekes Zs. PMFC A FORDULÓ JÁTÉKVEZETŐJE: Saskoy Szabolcs (★★★★*) Szombathely - Debrecen 04) S Ebben a fordulóban minden sípmester közel állt a tökéleteshez. - Saskőy közülük a legnehezebb 11 j»i;fw»i'iigpiitMMW!Pl'iM|''> meccset kapta biró' szempontból. és nem hibázott. mUmS Név Gotok száma 1. Ferencváros 24 13 8 3 32-16 47 Kerekes Zsombor (PMFC) Tóth Mihály (Sopron) 11 2. Debrecen 24 13 6 5 39-19 45 A télen igazolt támadó három gólt Kovács Zoltáil Upestl 9 3. Burton FC 24 12 7 5 25-12 43 szerzett, és ezzel mentett pontot Torstiefe Sándor í MTK) 9 4. MTK 24 11 9 4 36-21 42 csópata, ki is emeBcecfött az Gera Zetet (FTC) 8 5. Újpest 24 9 9 6 33-25 36 egyébként temek hétvégi csatár­Báját Péter (DVSC) 7 6. Sopron 11 x 7 X 37-34 JH te jesímények közül. Pécsett a KsrcogfaM Zoltán (Videoton) 7 7. PMFC 24 6 10 8 23-27 28 szurkolók és a klub támogatói is Csárdás Csaba (Balaton) 6 8. Videoton 24 e 9 9 mmmm 27 nehezen fogadták el Horváth Gyu­Kovács Béla (Békéscsaba) 6 9. Zalaegerszeg 24 7 5 12 30-36 26 la elengedését és Kerekes leigazo­Pest Krisztián (PMFC) 6 10. Békéscsaba 24 5 7 12 25-37 22 lását, de most talán egy kicsit szusszanhat a jogosan és sokat bírált klubvezetés. Radti Sabo (ZTE) B 11. Győr 24 5 6 13 23-42 21 Ma Sün (MTK) 6 12. Szombathely 24 3 S 12 12-40 18 t t b 4 í Kerekes három góljával lett a forduló legjobb játékosa