Békés Megyei Hírlap, 2004. április (59. évfolyam, 77-101. szám)

2004-04-19 / 91. szám

16. OLDAL - 2004. ÁPRILIS 19., HÉTFŐ SPORT ,\ El HÍRLAP Egygólos megyei rangadó Orosháza FC-Gyulai Termál FC 1-0 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, Mátrai-stadion, 600 né­ző. V.: Gaál (Némethi A., Haris). Orosháza: Such — Szabó N„ Serban, Csiszár, Szrenka — Majoros, Pozsár, Pardi, Búza — Dobi, Jakab. Edző: Belvon Attila. Gyula: Steigerwald — Papp, Nagy A., Czipó P., Futaki — Czipó Z., Tamási, Dobray, Karda — Balázs, Tóth A. Edző: Pásztor József. Csere: Dobray helyett Somogyi J. az 50., Dobi h. Baranyai az 55., Majoros h. Lovas a 60., Balázs h. Sirbut, Tamási h. Zöld mindket­tő a 72., Csiszár h. Dávid a 81. percben. Gólszerző: Pozsár a 67. percben. Sárga Jap: Tamási (ellenfele lerántásáért) a 39., Majoros (vissza­húzásért) az 53., Serban (reklamálásért) a 66., Czipó Z. (visszahú­zásért) a 68., Csiszár (buktatásért) a 80., Tóth A. (gáncsolásért) a 85. percben. Szögletarány: 7:2 (5:2). Orosháza 67. perc: Lovas ívelt át a bal oldal­ról Pozsár elé a jobb oldalra, aki tizennyolc méterről, ballal, ka­pásból ritkán látható nagy gólt lőtt a gyulaiak kapujának jobb al­só sarkába, 1-0. A nagy érdeklődéssel várt me­gyei rangadón mindkét csapat nagy lendülettel kezdett. Az első tizenöt percben mindkét kapu előtt adódott gólszerzési lehető­ség, de ezeket a csatárok elhibáz­ták. Negyedóra elteltével esett a játék színvonala, jobbára me­zőnyjáték folyt a pályán. Az első félidő hajrájában magához ragad­ta a kezdeményezést a hazai csa­pat, jobbára a fürdővárosiak tér­felén folyt a játék, de a vendég vé­dők jól álltak a lábukon, s így meghiúsították az orosházi gól­szerzési lehetőségeket. Szünet után rögtön a házigazdák léptek fel támadólag, a vendégek egy- egy gyors ellentámadással veszé­lyeztettek. A 67. percben egy rit­kán látható szép egyéni teljesít­mény után megszerezte a veze­tést a hazai csapat. A gól után a gyulaiak mindent egy lapra felté­ve támadásba lendültek, de a hő­siesen küzdő orosházi védők tar­tani tudták az eredményt. A ven­dégek a 80. perctől Karda sérülé­se miatt tíz emberrel fejezték be a mérkőzést. A látottak alapján a nagy akarással és lelkesedéssel játszó hazaiak minimális győzel­me megérdemelt. Jó: Serban, Csi­szár, Szrenka, Búza, Jakab, ill. Futaki, Karda. Belvon Attila: - Megérdemel­ten nyertünk ezen a helyenként igen kemény mérkőzésen. Pász­tor József: - Az Orosháza hely­zet nélkül érte el gólját, úgy ér­zem, a döntetlen reálisabb lett volna, de a gólt a hazaiak szerez­ték. GUTI FERENC A labdarúgó NB II. Winner Sport csoportjának további eredményei: Mátészalka-Karcag 1-1, Szentes— Sátoraljaújhely 5-1, Soroksár- Kiskunhalas 1—1, Makó—Putnok 4—0, Kazincbarcika—BVSC 5—1, Vecsés—Sal­gótarján 2-1, Kistarcsa-Baktalóránt- háza 1-2. Az NB II állása 1. Makó 15 4 2 51- 10 49 2. Gyula 13 5 4 38- 18 44 3. Orosháza 12 6 4 34- 18 42 4. B.lórántháza 12 5 5 44- 18 41 5. M.szalka 11 5 6 50-32 38 6. K.barcika 10 6 6 48- 38 36 7. Putnok 9 4 9 32-35 31 8. Kistarcsa 9 3 10 31-42 30 9. Szentes 7 6 8 36-29 27 10. Karcag 4 13 5 32-29 25 11. Soroksár 5 9 6 20-22 24 12. K.halas 6 5 10 29-34 23 13. Salgótarján 6 2 12 16-33 20 14. Vecsés 6 2 14 26-56 20 15. BVSC 2 6 13 19-43 13 16. S.újhely 2 3 16 23-70 9 Az NB II. Winner Sport cso­portjában következik. Április 24., szombat: BVSC—Mátészal­ka, 11.00, Baktalórántháza-Sá- toraljaújhely, 17.00, Salgótarján- Szentes, 17.00, Putnok-Kazinc- barcika, 17.00, Kiskunhalas- Orosháza FC, 17.00. Április 25., vasárnap: Karcag—Vecsés, 17.00, Gyulai Termál FC-Makó, 17.00, Kistarcsa-Soroksár, 17.00. Az orosházi Such András kapus hárítja a gyulai Tamási Levente (5) fejesét. A házigazdák egy góllal bizonyultak jobbnak az l\IB ll-es megyei labdarúgó-rangadón ________________________________________________d-fotó. veress erzsi Gy orsabb volt a Győr Békési FKC-Győri Tento ETO KC 27-35 (13-16) Az ünnepelt Nagy Kornél (elől jobbra) jól játszott a Győr ellen, de a fehér mezes vendégek gyorsabbnak bizonyultak D-FOTÓ: VERESS ERZSI Békés NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Békés, 500 néző. V.: Herczeg, Südi. Békés: a házigazda. A finisben a fiatalok Árdeleán - Nyitrai 1, Gilan 2, NAGY K. 4, Nagy Z. 2, MOLDOVAN 11 (7), Szat- gyorsultak föl és ekkor már mári 4. Cs.: Szikora, Domokos (kapusok), Kopcsak, Nagy T. 3, Novanc, Pász- ­tor. Edző: Kádas László. Győr: TATAI - SZABÓ P. 9 (2), Struhár 4, HERBERT 5, Kányái, Nyikes 1, KONKOLY 11. Cs.: Gerhárt (kapus), Kovács Á., Remete, Gyárfás, Szalafai, Czifra 4, Fodor. Edző: Tóth László. Kiállítások: 10, ill. 18 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 4/2. Az eredmény alakulása: 2. perc: 1—0, 5. p.: 1—3, 13. p.: 6—6, 22. p.: 9—12, 36. p.: 16-23, 41. p.: 19-24, 54. p.: 25-32. ritkán hibáztak. A békésiek a vé­dekezés minden formáját kipró- Bár az első gólt a házigazdák dob- bálták, de a gyorslá­ták, mégis hamar kirajzolódott, bú győriekkel szem- Az év Serdülő kézilabdázója hogy nehéz falat a Győri Tento ben nem találták az ETO KC együttese. Különösen ellenszert. Ugyanak- Konkoly és Szabó Péter volt ele- kor a hazaiak táma- mében, a két gyorslábú játékos dásainak befejezése rendre lefutotta a lassúbbnak tű- is gyakran akado- nő hazai védelmet és szinte min- zott, sokszor a sorfá­dén helyzetből betalált. Ráadásul Ion akadtak föl, más- az első félidőben a kapusok kö- kor pontatlanok vol- zötti különbség is a vendégek ja- tak a lövések, illetve vára dőlt el. A fordulás után a Tatai kapus jól hárí- győriek ott folytatták, ahol az első tott. A fordulás után játékrészben abbahagyták: a vil- öt gólnál jobban egy- lámgyors labdaszerzések után szer sem tudta meg- megiramodtak és a ziccereknél közelíteni ellenfelét ők is betaláltak, mindez kevés volt az üdvösséghez. A győriek harcosabb játékuk révén minden­képp rászolgáltak a két pontra. Kádas László: — Ma nem tud­tunk örömöt szerezni szurkoló­inknak. A mérkőzés előtt köszöntötték a még csak 17 esztendős Nagy Koméit, mégpedig abból az al­kalomból, hogy az MKSZ elnökségének vokso­lása alapján az elmúlt évben ö bizonyult hazánk legjobb serdülő korosztályú játékosának. Ez al­kalomból Skaliczki Lászlótól, a magyar férfi ké­zilabda-válogatott szövetségi kapitányától egy díszes trófeát vehetett át, Pataki Istvántól, Bé­kés polgármesterétől és a békési Szegedi Kis István Református Gimnázium igazgatóhelyette­sétől, Békési Mihálytól pedig egy-egy ajándé­kot kapott. Fiatalos lendülettel Kisknndorozsma-Every Day Orosháza 24-38 (13-17) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Kiskundorozsma, 150 néző. V.: Hargitai, Markó. Orosháza: Szabó L. — Krizsán 1, NÉMETH 5, Bajusz, KOCSIS 10, PATOCSKAI 10, Varga A. 2. Cs.: Szikora A., Molnár (kapusok), Csikós 2, BÁNFI 5, Berta, Bakó 3, Kiss T. Edző: Bajusz József. A Kiskundorozsma leg­jobb dobói: Ördögh 7, Szabó-Tönki 5. Kiállítások: 12, ill. 16 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2. Kiskundorozsma szerezték góljaikat az oroshá­ziak, és négygólos előnnyel zar- A nyitott védekezéssel kezdő ták a félidőt, orosháziak a 7. percben 4—4-re Szünet után emberhátrányba álltak. A folytatásban erősítettek kerültek a vendégek, ennek elle- a vendégek, így a tizedik percben nére három gólt szereztek zsinór- már 8-4-re vezettek. Az első já- ban. Öröm volt nézni, ahogy a fi- tékrészben gyors indítások után atal Kocsis a beállós posztról és Bánfi betörések után sorra lőtte a gólokat. Az NB I B-s góllövőlista­vezető Patocskait sem tudták tar­tani a hazaiak. A hajrában, ami­kor már több mint tíz góllal vezet­tek a vendégek, az őket elkísérő 30 tagú szurkolótábor végig nagy lelkesedéssel, tapssal, síppal-dob- bal buzdította kedvenceiket, akik ilyen különbséggel is megérde­melten nyerték a találkozót. Bajusz József: - Tovább tart a fiatalos lendület. ■ Katasztrofális vereség Esztergom—Békéscsabai Előre NK 34—21 (18—8) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás a 9-11. helyért, Esztergom, 400 né­ző. V.: Láda, Sebők. Esztergom: KÖRMÖCZI - Lánczos 5, TAKÁCS 7, WOLF 8, Sipos 1, VÉSZELI 7 (4), Vincze 5. Cs.: Lengyel, Németh (kapusok), Mezőségi 1, Keczkó, Simon. Edző: Laurencz László. Békéscsaba: Tosovics - Valyuch, SZILÁGYI 9 (4), Trbojevics, Hajdú 2, Pőcze 5, Szabados. Cs.: Triffa (kapus), Vass 2, Semjéni 1, Ancsin 2, Csiffáry, Kári Horváth, Zsuzsa. Edző: Koleszár György. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 10/5. Az eredmény alakulása: 7. perc: 5—2, 11. p.: 5—5, 21. p.: 11—5, 40. p.: 24—11, Rangadót nyertek Gyulai SE-Csömör 29-26 (10-15) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Gyula, 200 néző. V.: Csorba, Dobos. Gyula: Riczu - BÉKÉSI 9, Dobó, CSENDES 8, Mahler 1, VALACZKAI 8, Szabó R. 3. Cs.: Kovácsné (kapus), Szabó Á., Nemes, Szuhaj, Bora, Dudás, Szabó A. Edző: Zsadányi Sándor. A Csömör legjobb dobói: Jónás 10, Borkowska 6. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 11/8, ill. 10/8. Gyula 49. p.: 30-17, 54. p.: 32-19. Esztergom A vasárnap délutáni alsóházi rá- játszásos mérkőzésen a hazaiak kezdtek jobban az idegesen ját­szó vendégek ellen. A folytatás­ban rendezték a sorokat a lila-fe­hérek, ennek köszönhetően 5- 5-re egyenlítettek. Ezzel azon­ban mintha ellőtték volna puska­porukat a vendégek, hiszen zsi­nórban hat gólt kaptak. Mindez sokkolta a csabai együttest, a folytatásban is sokat hibáztak, támadásban és védekezésben egyaránt, így az első félidő végén már tfz góllal vezetett az eszter­gomi gárda. Fordulás után ott folytatták a vendégek, ahol abbahagyták. Ennek köszönhetően a 40. perc­ben már tizenhárom góllal veze­tett a hazai csapat. Edzőmérkő­zés jelleget öltött a találkozó, az esztergomiak a cseréket küldték pályára, ám a békéscsabaiak nem tudtak közelebb kerülni a hónapok óta fizetés nélkül játszó Esztergom-Komárom megyei há­zigazdákhoz. A bentmaradás szempontjából rendkívül fontos rangadón a bé­késcsabai csapat egy szétesett gárda benyomását keltette, sok technikai és támadásbeli hibát vé­tett a jó teljesítményt nyújtó ha­zaiak ellen. Mindez nem jó előjel, a pénteki, Mester-csarnokban 17.30 órakor megrendezésre ke­rülő, Kőbányai Spartacus elleni sorsdöntő találkozó előtt. Koleszár György: - Az első félidőben eldőlt a mérkőzés, na­gyon sok hibával játszottunk vé­dekezésben és támadásban egy­aránt. ■ Feszült hangulatban kezdődött a rangadó, hiszen még mindkét csapatnak esélye van az érmes helyezés elérésére. A tizenhar­madik percben 5-5 volt az állás, ekkor szétesett a fürdővárosiak védekezése, támadásban pedig rendre az utolsó átadásokba hiba csúszott, így négygólos előnyre tett szert a Pest megyei gárda (24. p.: 8—12). A félidő hajrájában fel­váltva estek a gólok, még növelni tudta előnyét a Csömör. Szünet után védekezést váltottak a házi­gazdák, ennek ellenére az első percek a csömörieké voltak. A harmincötödik percben már hat­gólos volt a vendégek előnye (12—18). Ekkor azonban agresz- szívebbé vált a gyulaiak védeke­zése, minden egyes labdáért megharcoltak a házigazdák, így a negyvenötödik percben sikerült az egyenlítés (21-21). Egyre ke­ményeden a találkozó, sok volt a kiállítás ebben az időszakban és az 52. percben átvette a vezetést a szurkolói által támogatott gyu­lai csapat (26—25). Ezután még egyenlítettek a vendégek, de az utolsó öt percben két hétméterest is hibáztak, így megérdemelten nyert a hazai csapat. Zsadányi Sándor: - Egy ne­héz sorozatot kezdtünk el, ered­ményesen. a Rendezvényellátás! MÁJUS 1-JEI RENDEZVÉNYEK TEUES KÖRŰ ITALELLÁTÁSA. SÁTOR, SÖRPAD, ASHAL, CSAPOLÓ, HŰTŐBÉRLÉSI LEHETŐSÉG! Hiúján íréitniinkat, számukat tank! BORA-PATRICK KFT., Békéscsaba, Hajnóczy u. 2. sz. Tel.: (66) 453-546, (66) 529-640. www.bora-patrick.hu ,mtu. t i t I