Békés Megyei Hírlap, 2004. március (59. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-22 / 68. szám

14. OLDAL - 2004. MÁRCIUS 22., HÉTFŐ SPORT OMTK: szabadkígyósi skalp Értékes kondorosi pontszerzés LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Békésszentandrás—Méhkerék 0-1 (0-0) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Benyovszki Z. Békésszent­andrás: Tusjak - Bencsik, Gugo- lya, Chlebik, Csipái, Palotai (Pje- vara), Kovács N. (Molnár), Bakró, Moldván, Virág, Sinka (Bobvos l.). Edző: Varga László. Méhke­rék: Patka — Rúzsa, Burai, Semjé- ni, Séllei (Rozgán), Martyin, Czi- czeri, Hajdú, Csotye (Forogau), Barcsay, Fábián. Edző: Boka De­meter, Séllei Gyula. Közepes szín­vonalú mérkőzésen a hazai csa­pat kihagyta a helyzeteit, így csak saját magát okolhatja a veresé­gért. G.: Séllei a 74. percben. Jó: Gugolya, Palotai, ill. Patka, Sem- jéni, Csotye. Varga László: - Harmatgyen­ge teljesítmény, a csapat helyett én szégyellem magam. Séllei Gyula: — Nem várt győzelem. (V. L.) Mesterlövészek hibáztunk, míg ellenfelünk érté­kesíteni tudta lehetőségeit, így törvényszerű volt a vereségünk. (Bot Ferenc) Csorvás—Battonya 1—2 (0—0) Csorvás, 150 néző. V.: Majo­ros. Csorvás: Farkas - Gajdács, Fabulya, Abrudán, Hajdú, Bo- tyánszki, Benyovszki, Lábos, Ivanics, Belicza, Kaszai (Sütő). Edző: Turcsek Zoltán. Battonya: Szőke - Szabó, Roczkó, Oláh, Számfira, Putnoki, Kovács (Feke­te), Baukó, Nedelea, Turbucz, Zsóri (Szatmári). Edző: Lukács István, Juhász Zoltán. Az első fél­időben nem látszott, hogy a ven­dégcsapat a bajnokság esélyese. A hazaiak sorra alakították ki helyzeteiket, de ezeket elhibáz­ták. A második játékrészben a Battonya két pontrúgást követően a maga javára fordította a mérkő­zést. A látottak alapján a döntet­len reálisabb lett volna. G.: A Lancast megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlis­tájának élmezőnye. 15 gólos: Bíró T. (Mezőkovácsháza). 14 gó­los: Turbucz (Battonya). 11 gólos: Málik (Magyarbánhegyes), Boér (OMTK-Rákóczi). 10 gólos: Hunya (Gyomaendröd), Vámos A. (Szeghalom). 8 gólos: Fejes M. (Magyarbánhegyes), Boruzs (Sza­badkígyós), Tapasztó (Méhkerék), Toldi (Gyomaendröd), Marik (Bé­kés). 6 gólos: Szabó G. (Mezőkovácsháza), Vári (Mezöberény), Borbola (Békés), Lénád (Gádoros), Nagy K. (Szeghalom), Moldván (Békésszentandrás), Mátyus (Gyomaendröd), Tarján (Tótkomlós), Kocsis (Méhkerék). 5 gólos: Kruzslicz (OMTK-Rákóczi), Kaliska (Tótkomlós), Barcsay (Méhkerék), Ekker G. (Szabadkígyós), Hor­váth (Békés), Szántó (Vésztő). 4 gólos: Tasi (Gádoros), Lóvéi (OMTK-Rákóczi), Wagner (Mezöberény), Tolnai, Szegedi (Gyomaendröd), Tóth Cs. (Vésztő), Bobvos I., Bakró (Békésszentandrás), Simon, Abrudán (Csorvás), Roczkó, Nedelea (Battonya), Marócsik (Mezőkovácsháza), Lipták (Szabadkígyós). Medgyesegyháza— Gyomaendrödi FC 1—5 (0—1) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Laurovics. Medgyesegyháza: Vígh T. — Czene, Kiss I. Á., Gö- cző, Vantara (Bessenyei), Kiss II. Á„ Zsurzsucz, Holecz, Pintér (Vígh Z.), Szabó Zs., Horváth (Petruzsán). Edző: Temesvári Csaba, Szabó András. Gyoma­endröd: Szabó L. - Tímár, Di- nya, Furka S., Tolnai, Tanács, Szegedi, Béla (Furka L.), Toldi, Kovács, Hunya. Edző: Plástyik Já­nos. Az első félidőben még tartot­ta magát a hazai együttes, de a másodikban kiütközött a két csa­pat közötti tudáskülönbség. G.: Kiss II. Á. a 70., ill. Szegedi a 40., a 71. és 84., Hunya a 60. és a 86. percben. Jó: Holecz, Pintér, Kiss II. Á., ill. Toldi, Szegedi, Kovács. Temesvári Csaba, Szabó And­rás: - Buta hibáink sorozata el­kerülhetetlenné tette a veresé­günket. Plástyik János: — Na­gyon harcos és fegyelmezett ha­zai csapat ellen megérdemelten nyertünk. (Uhrin Pál) Orosházi MTK-Rákóczi Vasas- Szabadkígyós 4—1 (2—1) Orosháza, 300 néző. V.: Kala- csák. OMTK-Rákóczi: István — Debreczeni P. (Szlopóczki), Godár, Skorka, Székely, Iványi, Kruzslicz (Szűrszabó), Kánya (Mátyus), Sebők, Lövei, Lovas. Edző: Pólyák László. Szabadkí­gyós: Sódar - Bozsó Z. (Lipták), Bánfi, Bozsó A., Süli, Kovács (Szalai), Tobai (Schneider), Ek­ker G., Ekker A., Tóth A., Boruzs. Edző: Nemes László. Küzdelmes, kemény, néha durvaságokba haj­ló mérkőzésen számtalan furcsa játékvezetői ítélettel tarkított ta­lálkozón megérdemelten nyert a sokkal jobban játszó hazai csa­pat. G.: Lovas a 31., Kruzslicz (11- esből) a 39., Lövei a 62., Sebők a 79., ill. Boruzs a 45. percben. Jó: Debreczeni P., Skorka, Székely, Iványi, Lövei, Lovas, ill. Boruzs. Pólyák László: - Számunka nagyon fontos mérkőzésen az el­ső harminc perc után teljesen át­vettük a játék irányítását és ilyen arányban is megérdemelten nyer­tünk, sok jó egyéni teljesítmény mellett. Nemes László: — Indula­tokban bővelkedő mérkőzésen egy-kettőnél két óriási helyzetet Abrudán a 49., ill. Nedelea a 48., Putnoki a 75. percben. Jó: Iva­nics, Botyánszki, Benyovszki, ill. Roczkó, Szabó, Putnoki, Nede­lea. Turcsek Zoltán: — A helyze­tek és a mutatott játék alapján nem érdemeltünk vereséget. A szerencsésebb csapat nyert. Luk­ács István, Juhász Zoltán: - A második félidei játékunk alapján nagyon értékes három pontot szereztünk. (Evanics István) Békés—Gádoros 1—3 (1—1) Békés, 300 néző. V.: Vidiczki. Békés: Kovács - Pálfi V., Sándor, Kubik Cs., Szarvas, Vadas, Faze­kas (Pálfi P.), László (Kubik T.), Ungor (Szabó Zs.), Marik, Borbo­la. Játékos edző: Szenti Zoltán. Gádoros: Berki — Maglóczki, Pi- sont R., Darida, Szkalonai (Szabó Cs.), Csapó (Liszkai), Tasi, Len­gyel, Bencsik, Baki, Gulyás (Szil­ágyi). Edző: Kozmer Imre. A győ­zelmet jobban akaró Gádoros megérdemelten nyert, de a játék­vezető tevékenysége nagyon gyengére sikerült. G.: Borbola (11-esből) a 29., ill. Tasi a 25., Ba­ki (11-esből) a 75. és a 87. perc­ben. Jó: Marik, ill. Maglóczki, Pisont R., Tasi, Baki. Nagy Mihály technikai veze­tő: — Az „indiszponált” játékve­zetői hármas tevékenységét csak a hazai csapat teljesítménye múl­ta alul. Kozmer Imre: - Végre megtört az idegenbeli rossz soro­zat. (Sz. A.) Mezőkovácsháza—Mezöberény 3-0 (1-0) Mezőkovácsháza, 250 néző. V.: Bodó. Mezőkovácsháza: Bíró G. - Zsótész, Kopócs, Mészáros, Marócsik, Zábrák, Husvéth, Kin­del (Sipos, Vatai), Bíró T., Né­meth (Szűcs), Szabó. Edző: Vágó Mihály. Mezöberény: Balogh - Bereczki, Szűcs (Gál), Gilik, Bo­kor, Kiss (Gézárt), Wagner, Be­nyovszki, Krcsmarik, Gidófalvi Á., Gidófalvi Z. Edző: Vrbovszki János. Színvonalas, küzdelmes találkozót vívott a két csapat. A vendég gárda a mérkőzés nagy részében mezőnyfölényben ját­szott, ám helyzeteit kihagyta. A hazaiak egy védelmi hibából előnyt szereztek és a mérkőzés hajrájában két kontratámadásból eldöntötték a három pont sorsát. G.: Szabó a 16., Bíró T. a 76. és a 86. percben. Jó: Bíró T., Szabó, Bíró G., Marócsik, Mészáros, Husvéth, ill. Gilik, Gidófalvi Z. Vágó Mihály: — Egy jó képes­ségű csapatot sikerült magabizto­san legyőzni. Helyenként már jól játszottunk, de elsősorban az akarati tényezők döntötték el ja­vunkra a mérkőzést. Vrbovszki János: — Nem játszottunk rosz- szul, helyzeteinket sorra kihagy­tuk, a Mezőkovácsháza viszont minden berúgott. (Szabó Lajos) Tótkomlós—Szeghalom 1—1 (0-1) Tótkomlós, 200 néző. V.: Fe­jes. Tótkomlós: ifj. Bordás — Do­bi (Karasz), Bányik, Pásztor L., Zsigovics Gábor (Arató), Pásztor T„ Fazekas, Papp, Tarján, Sin (Kaliska), Krátky. Edző: Bordás Sándor. Szeghalom: Komáromi - Nagy, Elek S„ Simon, Macsári, Zsigovics Gábor, Hajdú (Bihari), Vámos, Elek T., Sáfián, Zsombok. Edző: Tar Zoltán, tellett. Számta­lan helyzetet kidolgozott a Tót­komlós, de ezekből csak egyet tu­dott értékesíteni, ez pedig csak a döntetlenhez volt elég. Kiállítva: Kaliska, Elek S. (kakaskodásért) mindkettőt a 80. percben. G.: Papp a 70., ill. Vámos a 40. perc­ben. Jó: Bordás, Fazekas, Tarján, Krátky, ill. Komáromi, Zsigovics Gábor, Hajdú, Vámos. Bordás Sándor: — A mérkőzés során rengeteg helyzetet hagy­tunk ki, és ezért meg kellett elé­gednünk egy döntetlennel. A kiál­lítást részünkről túlzásnak tar­tom. Tar Zoltán: - Ezen a mér­kőzésen győzelmet érdemeltünk volna, de csak magunkat okolhat­juk a siker elmaradásáért. A játék- vezetés jó volt, de a kiállításunkat nem érzem jogosnak. (T. B. I.) Magyarbánhegyes—Vésztő 2-0 (1—0) Magyarbánhegyes, 250 néző. V.: György. Magyarbánhegyes: Jambrik — Unyatinszki, Bozsár, Fejes 1., László, Kulcsár, Sajben, Cseke, Evanics, Kanál (Pájer), Fe­jes M. Edző: Sebestyén János. Vésztő: Váradi - Refler, Rábai, Szántó, Tóthfalusi, Jánosi, Tur­bucz, Czinanó B. (Varga L.), Tóth, Papp (Komáromi), Czinanó E. (Lázár). Edző: Királyvári Kár­oly. A második félidei teljesítmé­nye alapján megérdemelten nyert a hazai csapat. G.: Bozsár a 3., Fe­jes M. a 60. percben. Jó: Jambrik (a mezőny legjobbja), László, Fe­jes I., Unyatinszki, ill. Rábai, Turbucz. Sebestyén János: — Iramos, sportszerű mérkőzésen a helyze­teinket jobban kihasználtuk, ezért begyűjtöttük a három pon­tot. Királyvári Károly: - Hogy nem szereztünk pontot, vagy pontokat, ezért csak saját magun­kat hibáztathatjuk. (Fejes Mi­hály) Ifjúságiak: Békésszentandrás-Méh- kerék 1-1, Medgyesegyháza-Gyoma- endrődi FC 0-2, Orosházi MTK-Rákó­czi Vasas—Szabadkígyós 0—1, Csor­vás—Battonya 2-1, Békés-Gádoros 3— 2, Mezőkovácsháza—Mezöberény 4—0, Tótkomlós—Szeghalom 1—2, Magyar- bánhegyes-Vésztő 0-5. Az állás 1. Battonya 13 3 i 39­-12 42 2. Gyomaendröd 12­5 38­-17 36 3. Méhkerék 9 5 3 32­-18 32 4. M.bánhegyes 9 2 6 29­-19 29 5. Mk.háza 8 5 4 32­-25 29 6. Szabadkígyós 7 5 5 24­-20 26 7. Mezöberény 8 2 7 23­-20 26 8. Vésztő 8 1 8 24­-30 25 9. Csorvás 6 2 9 22­-26 20 10. Tótkomlós 5 5 7 23­-30 20 11. Gádoros 6 2 9 27­-37 20 12. Szeghalom 4 7 6 28­-28 19 13. Békés 5 4 8 28­-29 19 14. OMTK-Rákóczi 5 4 8 25­-33 19 15. B.szentandrás 4 2 11 21­-41 14 16. M.egyháza 2 1 14 14­-44 7 A Lancast megyei I. oszályban kö­vetkezik. Március 27., szombat: Gádo- ros-Békésszentandrás, 15.00, Szabad- kfgyós-Csorvás, 15.00, Szeghalom- Békés, 15.00, Battonya-Magyarbánhe- gyes, 15.00, Mezőberény-Vésztő, 15.00, Mezőkovácsháza-Tótkomlós, 15.00, Gyomaendröd FC—OMTK-Rákó­czi Vasas, 17.00. Március 28., vasár­nap: Méhkerék-Medgyesegyháza, 16.00, ■ Labdarúgó NB 111, Alföld csoport Frühwald-Jamina SE—Algyő 0-1 (0-1) Békéscsaba, 200 néző. V.: Sza­bó K. Jamina: Kollár — Kertész, Pusztai, Katona (Hrabovszki), Nagy M. - Balogh, Kurilla, Hor­váth, Zsibrita - Göblyös, Váradi (Kiss J.) Edző: Ottlakán Mihály. Algyő: Dénes — Daróczi (Mik­lós), Podonyi, Gál, Krajcár, — Krucsó, Rau, Kothencz, Kui — Kiszner, Sebők. Edző: Lóczi Ist­ván. 35. perc: Kui középen egyedül maradt és a tehetetlen Kollár mel­lett a kapuba lőtt, 0—1. Az első félidő kiegyenlített já­tékot hozott, amelyben a hazaiak kihagyták a helyzeteket, az Algyő viszont berúgta a ziccert. A máso­dik félidőben a hazai csapat fö­lénybe került, ám a remek napot kifogó Dénes kapus minden kí­sérletüket hárította. A hazaiak nem érdemeltek vereséget. Jó: Kertész, Nagy M., Kurilla, Ba­logh, Horváth, ill. Dénes (a me­zőny legjobbja), Krajcár, Krucsó, Kothencz, Kui. Ottlakán Mihály: — Nem ér­demeltünk vereséget, jól küzdöt­tünk és jól játszottunk, sajnos a helyzetek kimaradtak. Lóczi Ist­ván: - A hazai csapat sorra hagy­ta ki a legnagyobb helyzeteket, ezért győzelmünk szerencsésnek mondható. (Fülöp Csaba) Szarvasi FC—Túrkeve 1—1 (1-0) Szarvas, 300 néző. V.: Oláh. Szarvas: Balatoni - Rónyai, Kris- ka (Kiszel), Kis M., Kugyela Zs. - Darida P., Medvegy (Petykó), Bogdán, Steigler (Fehér) — Kli- maj, Bencze. Edző: Somogyi Já­nos. Túrkeve: Kiss S. — Tóth, Fe­kete, Juhász-Tóth (Sass), Kálai (Debreczeni) - Tamás (Vass), S. Nagy, Sólyom, Majláth - Kor­mos, Szitkó. Edző: Csillag László. 33. perc: Steigler futott el a bal oldalon, beadásába Klimaj bele­tette a cipőjét és a labda a megle­pett kapus mellett a hosszú sa­rokba gurult, 1—0. 60. perc: Kormos kényszerítő­zött S. Naggyal és a visszakapott labdával kiegyenlített, 1-1. A szarvasiak rögtön kapujához szegezték az ellenfelüket. Ez a fö­lény egészen a 14. percig tartott, ekkor a felező vonalnál Kormos és Kriska összecsapott, a szarvasi védőt ölben vitték le a pályáról. E sérülés kissé meglepte a hazaia­kat, a vendégek többet birtokol­ták a labdát, de gólhelyzete a Szarvasnak volt, kettő is. Fordu­lás után kettős cserével a vendég­csapat átvette a játék irányítását, mintegy negyedóra eltelte után kiegyenlített. Ezután izgalmassá vált a mérkőzés, mindkét csapat inkább a támadásokra összponto­sított. A tabellán előkelő helyen álló vendégcsapat ezúttal nem boldogult a Bogdán vezérelte szarvasi védelemmel. Jó: Balato­ni (a mezőny legjobbja), Rónyai, Kis M., Bogdán, ill. Tóth, Fekete, Majláth. Somogyi János: — Kriska ko­rai és súlyos sérülése megbontot­ta a csapatom egységét. Csillag László: - Nem vagyok elégedett a mieink játékával. (Kepenyes György) Kondorosi TE—Rákóczifalva 0-0 Kondoros, 200 néző. V.: Faze­kas. Kondoros: Adamik - Vaj- gely, Ancsin, Zöldi, Kasik T. - Jansik, Palyusik, Csicsely, Kere­kes — Tóth R. (Ladnyik), Glózik. Edző: Sztvorecz Sándor. Rákó­czifalva: Kupeczki — Hegedűs, Lippai, Németh, Boda - Fedor, Ludasi (Tóth Cs.), Sárkány, Hor­váth - Ruskó, Kácser (Szeberé- nyi). Edző: Gömöri Béla. 91. perc: Kasik T. szabályta­lankodott a kitörni készülő Sár­kánnyal, a bíró sárga lappal jutal­mazta, mivel volt már neki ilyen színű kártyája, a kiállítás sorsára jutott. A találkozó elején a hazaiak gyors támadásokkal próbálták meglepni a Rákóczifalvát. A szél­lel támogatott vendég együttes a félidő közepére feljavult, de tá­madásaik sorra lesen haltak el. Iramos és kemény belemenések- kel tarkított első félidőt láthatott a közönség. A folytatásban ismét a hazaiak támadtak többet, de a befejezéssel hadilábon álltak. A vendégek csak előreívelésekkel próbálkoztak, de ezeket a hazai védők magabiztosan hárították. A mérkőzés egészét tekintve nem látszott meg a két csapat közötti helyezésbeli különbség. A Kondoros valamivel közelebb állt a győzelemhez, de azért a döntetlen reális. Jó: Zöldi, Ancsin, Csicsely, Jansik, Adamik, ill. Horváth, Boda, Lippai. Sztvorecz Sándor: — Helyen­ként szikrázóan kemény, férfias mérkőzésen értékes pontot sze­reztünk. Támadójátékunk, ha fel­javul, meglepetésszerű győzel­meket is arathatunk. Gömöri Bé­la: - Helyzeteket nem lehet bün­tetlenül kihagyni. (Jankovics László) Gyomaendrödi VSE—Monor 2-2 (1-2) Gyomaendröd, 150 néző. V.: Tóth S. Gyomaendröd: Kiss - Csikós, Séllei, Tóth Cs., Litauszki- Hídvégi, Gál F., Zsibrita, Nagy — Osan, Beischróth (Gál Z.). Játé­kos edző: Hídvégi Imre. Monor: Kisnémeth — Bokros, Matyó, Kerepeszki, Boros S. - Varró, Kajli, Pászti, Bokros P. - Kovács (Matheisz), Csőke. Edző: Varga Károly. 13. perc: Egy eladott labdát Csőke szerzett meg, megiramo­dott, majd öt méterről a kapuba vágta, 0—1. 25. perc: Gál F. beadását Jön a HBF Lnbicka A futsal NB ll-ben a tabella második helyén álló Csaba FC együttese március 22-én, hétfőn 18.30 órakor a békés­csabai városi sportcsarnok­ban az ötödik helyezett szege­di HBF Lubicka csapatát fo­gadja. A legutóbbi fordulóban a csabaiak nagy csatában 4—3-ra kikaptak a Temesvári Hús gárdájától, mig a szege­diek 12-6-ra verték a harma­dik helyezett Bereg Futsal csapatát, így jó mérkőzésre van kilátás. Beischróth öt méterről a léc alá fejelte, 1—1. 45. perc: Jobb oldali akció vé­gén a belőtt labdát Kerepeszki közelről a hálóba helyezte, 1-2. 70. perc: Osan lódult meg a bal oldalon, bevezette a labdát a 16- oson belülre, a vendégek középhát­védje keresztezés közben felrúgta. A megítélt büntetőt Séllei nagy erő­vel a léc alá bombázta, 2-2. Az első félidőben egyenrangú ellenfelek küzdöttek, amelyben a helyzeteit jól kihasználó vendé­gek előnyre tettek szert. A máso­dik játékrészben a hazaiaknak si­került egyenlíteni, ezután a ven­dégek mindent egy lapra feltéve támadtak, de a jól záró lelkes ha­zai védők megakadályozták a gól­szerzést. Igazságos az eredmény. Jó: Csikós, Séllei, Litauszki, Nagy Z., ill. Kerepeszki, Kajli, Pászti. Hídvégi Imre: - Ezer sebből vérzünk, de ilyen akarással régen találkoztam. Valamennyi játéko­sunk szíwel-lélekkel futballozott. Varga Károly: — Amíg az ehhez hasonló találkozókat nem tudjuk gond nélkül megnyerni, hiába áhítozunk a dobogóra. (Feuer­werker Béla) További eredmények: Szajol-Tápi- ószecső 0—2, Nagykáta—Fegyvernek 3—4, Hetényegyháza—Örkény 0—0, Hódmezővásárhely—Cegléd 4—2. Az NB III Alföld 1. Örkény csoport 14 3 1 állása 46- 8 45 2. Tápiószecső 14 2 2 46-13 44 3. Túrkeve 12 3 3 40-20 39 4. Algyő 9 7 2 35-12 34 5. Monor 9 6 3 53-24 33 6. R.falva 9 4 5 46-25 31 7. Cegléd 8 5 5 42-25 29 8. Hmv.hely 6 8 4 21-21 26 9. Fegyvernek 5 6 8 29-33 21 10. H.egyháza 3 10 5 26-20 19 11. Nagykáta 5 4 9 26-36 19 12. Gy.endrőd 4 4 10 24-38 16 13. Jamina 4 3 11 16-29 15 14. Szarvas 4 3 11 21-43 15 15. Kondoros­5 13 5-52 5 16. Szajol 1 17 11-88 3 Az NB III Alföld csoportjában kö­vetkezik. Március 27., szombat: Túr­keve—Hódmezővásárhely, 15.00, Al­győ—Szarvas, 15.00, Fegyvernek—Sza- jol, 15.00, Tápiószecső—Hetényegyhá­za, 15.00, Monor—Rákóczifalva, 15.00, Cegléd—Nagykáta, 15.00. Március 28., vasárnap: Gyomaendrőd-Frühwald Jamina, 16.00, Örkény-Kondoros, 16.00. A szarvasi Kriska (szemben) igyekszik elhúzni túrkevei ellenfelétől. A két csapat nem bírt egymással, 1-1 lett a végeredmény _______ D-FOTÓ: VERESS ERZSI