Békés Megyei Hírlap, 2004. március (59. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-22 / 68. szám

SPORT 2004. MÁRCIUS 22., HÉTFŐ - 15. OLDAL Tipikus egygólos mérkőzés volt Debreceni VSC-Megaforce-Békéscsabai Előre FC 1-0 (0-0) Percről percre 14. perc: Kovács Béla középről, 26 méterről megcélozta a hazaiak kapuját, a labda két méterrel kerülte el a jobb oldali kapufát. 22. perc: Bánföldi 24 méterről jobb lábbal kapura bombázott, Törnie biztosan hárította a lövést. 26. perc: Simon 30 méterről, jobb lábbal lövésre szánta el magát, a labda méterekkel szállt a kapufa mellé. 29. perc: Nikolov 18 méterről, laposan kapura lőtt, Simunic bizto­san hárította a labdát. 35. perc: Vincze Z. futott el a bal oldalon, középre adott és a lab­da a bevetődő Javrujan előtt centiméterekkel suhant el debreceni ka­pu előtt. 36. perc: Szatmári 18 méteres szabadrúgása után a védők kivág­ták a pettyest. 40. perc: Bánföldi lerántotta Csehit, amiért sárga lapot kapott. 41. perc: Kiss Zoltán 25 méterről, középről, jobbal megcélozta a békéscsabai kaput, ám a lövés nem okozott gondot Simunicnak. 45. perc: a csabai védőkről lecsorgott a labda, Andorka eszmélt leghamarabb, 13 méterről, középről, jobbal a felső lécre bombázott. 47. perc: a villámgyors Dombi futott el a jobb oldalon, beadására két debreceni csatár érkezett középen, ám Schindler négy méterre a kaputól az utolsó pillanatban becsúszva mentett. 50. perc: Vincze Z. középről a védők mögé emelte a labdát, Javrujan jó ütemben érkezett, az örmény csatár hat méterről kapura csúsztatta a labdát, ám Tomic védett. 53. perc: Szatmári megsérült, a bal hátvéd helyére a korábban Bé­késcsabán játszó, hosszú sérülése után visszatért Balog Zsolt állt be. 66. perc: megszerezte a vezetést a debreceni együttes. Nikolov a bal oldalon ment el, jobbal beadott és a hosszú oldalon érkező apró termetű Dombi négy méterről, csukafejessel a tehetetlen Simunic fe­lett a hálóba fejelte a labdát, 1—0. 70. perc: a békéscsabai védők szögletre mentettek a gólra éhes debreceni támadók elől, Dombi végezte el a szögletet, beívelése után Vincze G. nyolc méterről alig fejelt a kapu fölé. 75. perc: Bernáth húzta meg a jobb oldalon, jól adott középre, az érkező Balog Zsolt tíz méterről a kapu fölé fejelte a labdát. 78. perc: szabadrúgáshoz jutottak 25 méterre Simunic kapujától a házigazdák. Éger lövése a sorfalon megpattant és a labda a bal ol­dali kapufa mellett hagyta el a játékteret. 85. perc: Dombi szólózott át a békéscsabaiak térfelén, majd hu­szonnégy méterről lövésre szánta el magát, ám jobbal jócskán a ka­pu fölé vágta a labdát. 88. perc: Bánföldi jobb oldali szöglete után Miculescu nyolc mé­terről fejelt, de Tomic kapus biztosan fogta a labdát. Debrecen A hazaiaknál sárga lapos eltiltás miatt hiányzott Bajzát és Halmosi, sérülés miatt Böőr, a játékmester Sándor Tamás valamint a télen iga­zolt szerb idegenlégiós támadó Bogdanovics. A Békéscsabában Valentényi eltiltás miatt, Kovács Norbert pedig sérülés miatt nem lehetett ott a pályán. A Tiszántúli-rangadón az első percekben tapogatózó játékot lát­hatott a publikum, egyik kapu sem forgott veszélyben. A lüa-fehérek jól szervezték meg védekezésüket, és kontrákkal operáltak. A folyta­tásban a békéscsabaiak távoli lövé­sekkel próbálkoztak, ám vagy az irányzókkal volt baj, vagy Tomic kapus hárított. Meglátszott a tabel­la élmezőnyében tanyázó Debre­cen játékán az irányító Sándor Ta­más hiánya, így csak nehezen bon­takoztak ki a házigazdák. A lila-fe­hérek az utolsó negyedórában is több ügyes támadást vezettek, ám az első félidő legnagyobb helyzete az utolsó percben volt, amikor a fi­atal Andorka lövése után a felső lé­cen csattant a labda. A második félidőben Dombit előre küldte Szentes Lázár edző, miután Csehi helyére Vincze Gá­bor állt a középpályára. Próbálko­zott mindkét csapat, de a 16-osnál elfogyott a támadók tudománya. Az 53. percben kényszercserét hajtottak végre a hazaiak, miután Szatmári megsérült, Balog állt a helyére, aki a jobb oldalon ját­szott, míg a bal hátvéd posztjára Nikoíov húzódott ki. Supka Attila cserélt a félidő közepén, Javrujan helyére Tóth Györgyöt küldte a pá­lyára. A házigazdák megszerezték a vezetést a 66. percben Dombi ré­vén és mindez azt jelentette, a bé­késcsabaiaknak, ha pontot akartak szerezni, bátrabb támadójátékot kellett bemutatniuk. A folytatás­ban Supka Attila újabb cserére ha­tározta el magát, Kovács Béla he­lyett a fiatal Szeverényit küldte a pályára. Próbálkozott a Békéscsa­ba, ám a rutinos debreceni védők ebben az időszakban biztosan ver­ték vissza a lila-fehérek próbálko­zásait. A gól megnyugtatta a haza­iakat, ettől kezdve veszélyesebben támadott a hajdúsági gárda, ám próbálkozásaikat nem kísérte sze­rencse. A békéscsabaiak az utolsó percekben is támadtak, ám nem sikerült az egyenlítés, sőt még a háromperces hosszabbításban sem tudtak a kapuba találni a ven­dégek. A tiszántúli rangadón alacsony színvonalú mérkőzést láthatott a négyezer néző. Mindkét együttes próbálkozott, a debreceniek tom­pának bizonyultak, a békéscsabai­ak jól védekeztek, támadásaikat azonban nem kísérte szerencse. Tipikus egygólos mérkőzés volt, amelyen egy figyelmetlenség után a második félidőben a rutinos Dombi eldöntötte a három pont sorsát. Jó: Éger, Dombi, Nikolov, Szekeres, ill. Simunic, Javrujan, Vincze Z. Szentes Lázár: — Nagyon keser­ves mérkőzés volt ez nekünk. Gyenge játékot produkáltunk a két szomszédvár rangadóján. Egy po­zitívuma volt az összecsapásnak, hogy megnyertük, és ez három pontot jelentett számunkra. Supka Attila: - Ezen a mérkő­zésen fordított eredmény is szület­hetett volna a helyzeteink alapján. Sajnos egy figyelmetlenség eldön- tötte a három pont sorsát. ____m Ju niorok: orkán erejű szélben NB 1 ifjúsági rajt: kettős vereség Debrecen Debreceni VSC— Békéscsabai Előre FC 2-1 (2-0) NB l-es junior labdarúgó-mérkőzés, Debrecen, 100 néző. V.: Gaál Gyöngyi. Békéscsaba: Matkó — Szeverényi (Ger­mán T.j, Fehér Zs„ Valentényi, Bujáki — Tóth Gy., Juhász (Lengyel), Briázs, Ursz — Retek (Popol), Hoffmann. Edző: Jakab Péter. Az orkán erejű szél rányomta bélyegét a csapkodó, sok szabály­talansággal tarkított találkozóra, amely igazából egyik gárdát sem segítette. A debreceniek az első fél­időben egy tizenegyes-, valamint egy lesgóllal 2—0-ra elhúztak. Szü­net után a vendégek igyekeztek fa­ragni hátrányukon, ám erre a 85. percig várni kellett. A jobban akaró Debrecen megérdemelten nyerte a mérkőzést. G.: Jeremiás (11-esből), Urbin, ill. Valentényi. Jó: Balog, Jeremiás, Dzsudzsák, Urbin, ill. Valentényi. Békéscsaba Békéscsabai Előre FC—Újpest FC 1-2 (O-O) NB I-es ifjúsági A (U-19) korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Alberti. Békéscsaba: Harman — Balogh (Lengyel), Szenti, Pribojszki R., Sipka — Csikai, Czira, Süli (Matúz), Csejtei — Miklya, Zsiiák. Edző: Silviu Iorgulescu. Újpest: Kovács — Pethő (Freud), Vermes, Térjék, Dabasi — Hullám (Kósa), Szőke, Pata­ki, Homonyik - Hrepka, Törőcsik (Molnár). Edző: Mózner János. Kiegyenlített játék folyt a pá­lyán, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de azok kimaradtak. Fordulás után is több helyzetet ki­hagytak a csabaiak, sőt az utolsó percben kapufát lőttek. A látottak alapján a döntetlen reálisabb lett volna. G.: Czira, ill. Homonyik, Freud. Jó: Harman, Szenü, Matúz, Zsiiák, ill. Vermes, Pataki, Homonyik, Hrepka, Freud. _ Békéscsabai Előre FC—Újpest FC 0—4 (0-2) NB I-es ifjúsági B (U-17) korcsopor­tos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Salamon. Békéscsaba: András — Radnóti, Fabulya, Ladányi, Kurilla (Germán) — Búzási, Nagy, Var­ga (Serák), Gál — Pankotai (Kubik), Csende (Forró). Edző: Szenti Zoltán. Újpest: Totka — Hibó, Réti, Végh, Schmidt — Tolnai (Simon), Stieber, Vituska (Gubuznai), Szalai (Hanula) — Párkányi, Szabó (Papp). Edző: Dudar György. Az első félidőben 0-0-nál há­romszor vezették a kapusra a lab­dát a csabaiak, de mindháromszor hibáztak. Míg az újpestiek két helyzetükből két gól szereztek. A második félidőben a remek fizikai felépítésű vendégek megérdemel­ten nyertek, de a gólkülönbség túl­zott. G.: Réti, Hibó (11-esből), Stieber, Simon. Jó: Radnóti, Varga, ill. Vituska, Szalai, Szabó. ______■ A To tó 12. heti eredményei 1. Dortmund—Frankfurt ............. ................2­0 1 2. Hertha BSC—Bayern München ................1-1 X 3. 1. FC Köln-VfB Stuttgart......... ................2­2 X 4. Kaiserslautern—Bochum......... ................2­2 X 5. Mönchengladbach—Hamburg . ................3-0 1 6. Rostock—Leverkusen................ ................0­2 2 7. Schalke 04—Hannover............. ................2­2 X 8. 1860 München—Freiburg......... ................1­1 X 9. Wolfsburg—Werder Bremen .. ................0-2 2 10. Udinese—Juventus.................... ................0­0 X 11. AC Milan—Parma...................... ................3­1 1 12. Ancona-Internazionale ......... ................0­2 2 13. Bologna—Brescia...................... Pl usz egy mérkőzés: ................3-0 1 14. Lazio—AS Roma lapzártakor tartott A pécsiek már a 13. percben számon kérhettek egy büntetőt Saskőyn Márton buktatásáért FOTÓ: LÄUFER L Inog a kispad Szombathelyen Kiütéses vereséget szenvedett a Szombathely Sopronban, és ez könnyen Bozsik Péter állá­sába kerülhet. A valamikor a Manchester ellen győzedel­meskedő trénernek ez lenne az idei szezonban a második csa­pata, ahol felállítják a kispad­ról, ami azért egyfajta kurió­zum. Ugyanakkor azon is érde­mes elgondolkodnia Bíró Pé­ternek, a szombathelyi tulajdo­nosnak, hogy a másodszori edzőváltás és az első olvasatra jónevű játékosállomány ellené­re miért nem megy csapatának. Szerencséje, hogy a szezon vé­gén nincs egyenes kiesés, kü­lönben hasonló sorsra juthat, mint a Tatabányával, akkor pe­dig érdemes óvakodni minden csapatnál, nehogy náluk tűn­jön fel megmentőként. IPMFC-FTC PMFC: Németh G. - Sipos, Dienes, Bajusz, Szekeres - Pest K., Márton (Gaál, 46. p.), Erős G. (Horváth S., 60. p.), Vranjes (Koltai, 46. p.) - Montvai, Kerekes. Vezetőedző: Nagy Tamás. 0-1 (o-i) Sopron - Szombathely 5-0 (2-0) FTC: Szűcs L. - Vukmir, Dragóner, Kiss Gy. (Botis, 46. p.) - Kriston, Lipcsei, Kapic, Szkukalek - Gera, Sasu (Tököli, 69. p.), Penksa (Leandro, 80. p.). Vezetőedző: Pintér Attila. Sopron: Hajdú - Grósz, Bagoly, Lambulic, Hanák - Sifter (Sira, 46. p.), Fehér Z., Pintér Z., Huszti - Tóth M. (Muzslay, 83. p.), Ba- laskó (Lazic, 63. p.j. Edző: Dajka László. Szombathely: Tóth I. - Szűcs M., Lőrinc, Seper, Tóth P. - Kincses (Némethy, 64. p., Czeglédi 67. p.), Somfalvi, Farkas, Illés, Róth (Balaci, 64. p.) - Tüske. Szakmai igazgató: Bozsik Péter. Pécs. Nézőszám: 9000. Játékvezető: Saskőy Szabolcs (*★) Gól: 0-1 Kiss Gy. (41. p.). Sárga lap: Pest K. (35. p.j, Erős G. (60. p.j. Sopron. Nézőszám: 3000. Játékvezető: Bede Ferenc (★★★★). Gól: 1-0 Pintér Z. (7. p.), 2-0 Balaskó (18. p.), 3-0 Tóth M. (75. p.), 4-0 Huszti (78. p.) 5-0 Huszti (84. p.). Sárga lap: Bagoly (11. p.), ill. Szűcs M. (2. p.), Farkas (57. p.j. CTE-Györ 2-0 o-o) Zalaegerszeg: Varga - Ko- csárdi, Sebők V., Csóka, Szamosi - Nagy L„ Balog (Král, 83. p.), Ljubojevic (Babati, 75. p.j, Egressy - Sebők J., Gyánó (Waltner, 63. p.). Vezetőedző: Gellei Imre. Győr: Sebők Zs. - Rege­déi, Stark, Horváth R., Makra - Nyilas (Németh N., 72. p.), Böjté, Varga Z„ Peric, Oross (Vlajic, 46. p.j, Nagy T. (Nicsenko, 46. p.j. Szakmai igazga­tó: Reszeli Soós István. IffTK­MTK: Végh - Komlósi, Ju­hász R., Janjic (Rednic, 57. p.), Pusztai - Jezcbmirúvic (Lengyel, 88. p.j, Zavad- szky, Zabos (Szabó O., 72. p.j, FűziÁ. -Silva,Tor- ghelle. Vezetőedző: Egervári Sándor. 2-2 (2-i) Videoton: Tudor - Ristic (Fehér A., 44. p.), Koller, Pantic, Vochin - Szabó T. (Savu, 87. p.j, Dvéri, Hor­váth G„ Szalai T. - Her­cegfalvi (Medved, 81. p.), Magasföldi. Vezetőedző: Csank János. Zalaegerszeg. Nézőszám: 4500. Játékvezető: Solymosi Péter (★★★★). Gól: 1-0 Sebők V. (21. p„ 11-esből), 2-0 Gyánó (49. p.). Sárga lap: Sebők V. (81. p.), ill. Makra (39. p.), Regedei (61. p.). Budapest. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Fábián Mihály (★★★). Gól: 0-1 Hercegfal­vi (5. p.), 1-1 Silva (17. p.), 2-1 Torghelle (43. p.), 2-2 Hercegfalvi (53. p.). Sárga lap: Juhász (23. p.), Pusztai (27. p.), Komlósi (69. p.), Torghelle (71. p.). Debrecen - Bekéscs. 1-0 (0-0) 0-1 (0-0) Debrecen: Tomic - Ber­náth, Éger, Szekeres, Szat­mári (Balog, 54. p.) - Dombi, Kiss, Habi, Niko­lov (Urbin, 90. p.) - Andorka, Csehi (Vincze G.,46. p.). Vezetőedző: Szentes Lázár. Békéscsaba: Simunic - Schindler, Vilotics, Gru- jics, Udvari - Javrujan (Tóth Gy., 64. p.), Simon, Bánföldi, Vincze Z. - Mi­culescu, Kovács B. (Szeve­rényi, 74. p.). Vezetőedző: Supka Attila. Újpest: Vlaszák - Szélesi, Tamási, Juhár, Vanczák - Simek (Kapcsos, 82. p.), Farkas B., Polonkai, Erős K. (Feczesin, 67. p.), Tóth N. - Bükszegi (Rajczi, 58. p.). Vezetőedző: Mészöly Géza. Balaton FC: Csemyánszki - Radics, Kuttor, Hegedűs, Juhász - Mészáros, Virág (Sipeki, 46. p.), Kovács P., Usvat (Győrök, 46. p.) - Sitku (Bajevszki, 87. p.), Vörös. Vezetőedző: Csertői Aurél. Debrecen. Nézőszám: 4500. Játékvezető: Erdős József (★★★★). Gól: 0-1 Dombi (66. p.). Sárga lap: Balog (67. p.), Vincze G. (75. p.), ill. Bánföldi (41. p.). Budapest. Nézőszám: 2506. Játékvezető: Sápi Csaba (★★★★★) Gól: 0-1 Győrök (83. p.). Sárga lap: Polonkai (73. p.), ill. Virág (31. p.). ■ SS Sopron - Szombathely msmmmm *• v , * Simunic Békéscsaba - MTK 1-1 541(2-0) Békécscsaba Győr - PMFC 1-1 Gólparádét rendeztek a házi­Videoton - Újpest 2-1 gazdák, különösen az utolsó Bajusz Sebők V. Dienes KfssGy. Balaton FC - Sopron 1-0 negyedóra volt szívet melen­PMFC ZTE PMFC FTC Ferencváros - Debrecen 1-2 gető a soproni szurkolók Szombathely - Zalaegerszeg 0-0 számára. Két távoli lövésük pedig a szépségdíjas talála­tok közé tartozik, amiről egy ideig beszélnek még a Hú- ség Városában. Dombi Kapic Ljubojevics Huszti Debrecen FTC ZTE Sopron Hercegíaívi Videoton Gyánó ZTE A FORDULÓ játékvezetője: Sápi Csaba (★★★★★) Újpest Balaton FC Nem volt nehéz dolga Sápinak a sportsze­rt mérkőzésen, talán egy kicsit szerencsé- J: je is volt, hogy a hajrában született _/ a vendégek győztes dolga, így nem W volt ideje elszabadulni az indulatoknak. I “t t ú gabs: kovács Zoltán (Újpest) 8 gólos: Torghelle Sándor (MTK) 7 gHos Tóth któuiy (Sopron) í gólos Csontos Csata (Balatoni HeicegtaM Zónán (Videoton), Post Krisnán (Pécsi Radu Sate (ZTE) 5 gólos; Honát!) Uyuta (Pécsi Gora Zoltán (FTC), Bakát Péter (DVSCl Mit Zson (Vdeotonl Igor Nicsenko (Győri Weiten Süni (MTKJ Modus Sanurica (DVSCl JSsle Dotant (Ha­:-IÍ— HWft 11 Feríkcvmbs 19 10 7 2 24 15 37 2. Balaton FC 19 11 3 5 21-10 38 3. MTK 19 9 7 3 31-17 34 4. Debrecen 19 10 4 5 27-14 34 5. Sopron 19 7 S 7 27-25 26 6. PMFC 19 6 7 6 17-17 25 7 ÚJPEST 18 5 6 5 22-20 23 8. Videoton 19 5 7 7 25-28 22 9. Gtör 18 5 4 9 20-24 19 10. Békéscsaba 19 4 6 9 18-26 18 11. SzUteMTHU'r 19 3 7 9 11-35 16 12. Zalaegerszéc 19 4 3 12 20-32 15 Hercegfalvi Zoltán (Videoton) A fehérváriak csatára méltán szolgált rá erre az elismerésre, lö­szén az ő két góljával hozott el egy pontot a tővárosból csapata. Vétőéit csatárerényeket csillogta­tott, pedig mostanában nem könnyű a Videotonnál a futballra koncentrálni, aryagi gondokról szólnak a híresztelések. Herceg­falvit azonban úgy tűnik, ez nem zavarja. í