Békés Megyei Hírlap, 2004. február (59. évfolyam, 27-50. szám)

2004-02-19 / 42. szám

2004. FEBRUÁR 19., CSÜTÖRTÖK — 15. OLDAL aRÉKÉS MEGYEI HÍRLAP ■■■ Elsöprő hazai fölény Halo vány támadójáték V. Téli Kupa nemzetközi gyermeklabdarúgó-toma Szolnok-Békéscsabai Előre FC 2-1 (0-1) A hét végén Békéscsabán há­rom helyszínen (városi sport- csarnok, főiskolai tornacsar­nok, Mester Klub) befejező­dött az V. Téli Kupa nemzet­közi gyermeklabdarúgó-tor- na, amelyen mindkét korosz­tályban a házigazda Szokolay Focisuli csapatai diadalmas­kodtak. Békéscsaba A Szokolay Focisuli által három hétvégén át szervezett maratoni kupasorozatban hét korosztály­ban mérhette össze tudását a be­nevezett nyolcvanegy csapat, köztük a huszonnégy külföldi együttes. Az utolsó fordulóban a hazaiak mindkét korosztályban elsöprő sikert arattak. Az 1992-es korosztályban Ja­kab Péter edző két egyforma erős­ségű csapatra osztotta a gyereke­ket és mindkét együttes csoportel­ső lett az erős mezőnyben. A ha­tos döntőben a csabaiak legyőz­ték a Ferencváros és a Vojvodina gárdáját így az egyik csapat arany, a másik bronzérmet szerzett. Az 1990-es korosztályban Szo­kolay Sándor edző tanítványai ugyanezt az eredményt érték el, a tizenöt csapatot felvonultató me­zőnyben. A két 1990-es születésű gyerekekből álló csabai csapat ti­zennégy mérkőzést játszott, eze­ken tizenhárom győzelem és egy döntetlen született. Végeredmény. 1990-es korcsoport (15 induló): 1. Szokolay Focisuli, Bé­késcsaba A. (edző: Szokolay Sándor), 2. Nagyvárad A. (román), 5. Szokolay Focísuli Békéscsaba B., 4. Arad (ro­mán), 5. FK Srem (szerb-montenegrói), 6. Nagyvárad B. (román), 7. Hódmező­vásárhely, 8. Tisza Volán Szeged, 9. Le­ányfalu, 10. Nagyszénás. Különdíja­sok. Legjobb mezőnyjátékos: Makra Ákos (Szokolay FS). Legjobb kapus: Fitero Sergiu (Nagyvárad). Legjobb vé­dő: Zelenyánszki László (Szokolay FS). Gólkirály: Copil Dumitru (Arad). Leg­A világos nadrágos nagyszénásiak nagy csatát vívtak a Figura elnevezésű csapattal D-FOTÓi VERESS ERZSI jobb hazai játékosok: Mancsek Lajos, Kovács Tamás. 1992-es korcsoport (15): 1. Szokolay Focisuli, Békéscsaba A. (edző: Jakab Péter), 2. SC Hirős-Ép Kecskemét, 3. Szokolay Focisuli, Békéscsaba B., 4. Vojvodina (szerb-montenegrói), 5. Szokolay Focisuli '93,6. Ferencváros, 7. Gyulai Termál EC, 8. Temesvár (ro­mán), 9. Leányfalu, 10. Vrbas A. (szerb- montenegrói). Különdíjasok. Legjobb mezőnyjá­tékos: Kitl Zoltán (Hirős-Ép Kecske­mét). Legjobb kapus: Szálkái András (Hirős-Ép Kecskemét). Legjobb védő: Sztrunga Zsolt (Szokolay FS). Gólki­rály: Szigeti Attila (Szokolay FS). Leg­jobb hazai játékosok: Kiszel Sándor, Volent Roland. A torna támogatói: GYISM, Tondach. V.L. Az év bálja lehet... Káprázatos menüsor, csodálatos művészek a Ford rendezvényén Könnyen az „év báljává” is avanzsálhat az esemény, amelyet a békéscsabai Ford-szalon jövő szombaton rendez a megye ta­lán legelegánsabb termében, a Jókai színház Vigadójában. Az előzmények legalábbis jó esélyt adnak rá, hiszen Kecskemét 33 bálja között mértékadó körök szerint is évek óta az egyik legjobb rendezvény a Ford Bál. Öt éve, amióta a helyi alapítású Ford Hovány Kft. „érdekelt” a bá­li szezonban is, Kecskemét szá­mos tél végi társasági eseménye közül a Ford Bált az egyik legje­lentősebbként tartják számon a városban. Nos, ezt persze csak azért mondtuk el, hogy érzékel­tessük a jövő hét szombaton megrendezendő békéscsabai első Ford Bál színvonalát, amelyet ugyanaz a profi csapat szervez meg, mint a már igen bejáratott „hírős városbelit”.- Eddig is sokan jártak hoz­zánk Békés megyéből, innen jött az ötlet, hogy Békéscsabán is ilyen rangos eseménnyel tiszte­legjünk partnereink és a térség előtt - mondta lapunknak Hovány Márton, a cég felelős ve­zetője. Aki jártas a báli világban, az tudja, hogy a helyszín kiválasztá­sa valóban az eleganciára való tö­rekvést igazolja, az összesen 150 férőhely kényelmes elhelyezést tesz lehetővé a csodálatos múlt századi terem­ben. A kivételes alkalom színvona­lához természet­szerűleg járul hozzá a menü- választék. Csak ízelítőként a fenséges svédasztal­ról: rántott Szandi évek óta visszatérő fellépője a Ford Báláknak Kecskeméten borjúláb szezámmagos bundával, sörben sült ba­jor sertéscsülök, konya­kos-tejszínes kacsamáj- terrin, füstölt norvég lazacszeletek kaviáros § citrommal, pirított I mandulával szórt :ii szalajka-völgyi gőzölt pisztráng, valamint olyan des­szertek, mint mákos guba vaníli­ás gyümölcsökkel, rigójancsi és például sok-sok gyümölcs. Szándékosan hagytuk a csúcs­pontot a végére, országos hírű sztárok hálóznak együtt a vendé­gekkel, minden korosztály meg­találhatja a kedvére valót Mary Zsuzsi, Szandi vagy a Desperado muzsikájában. Színpadra lép még raj­tuk kívül az Acid Jazz Dance Company, a Spreadig Formation, valamint a K&G Duo is. Az est háziaszszo- nyának szerepét a bájos, attraktív bé­késcsabai szín- művésznő, Ko- j máromi Anett vállaltáéi. A jegyren­delések alapján sikeres az ötlet, de azért még lehet jelentkezni, hogy részt vehessünk a békéscsabai társasági élet eme új, feltörek­vő és érdemes szín­foltján. Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Szolnok, 100 néző. V.: Kormos. Szolnok: Rézsó - Lettrich, Antal (Romanek), Kádár, Müller (Balogh) - Kotula, Milink- hoffer (Remili), Lipták, Novák - Németh (Fedor), Bállá. Edző: Tóth Dénes. Bé­késcsaba: Simunic (Fekete) — Szeverényi, Vilotics, Grujics, Valentényi (Bujá- ki) — Kovács N. (Retek), Simon (Fehér Zs.), Kovács B., Ursz — Miculescu, Tóth Gy. (Javrujan). Edző: Supka Attila. Szolnok 7. perc: Miculescu bal oldalról magasan beívelt egy labdát, amely pontosan Kovács Norbert fején landolt, a csabaiak középpá­lyása négy méterről a kapus fölött a hosszú sarokba bólintott, 0-1. 61. perc: Novák a rossz ütem­ben kimozduló vendégvédelem mögé kerülve pontosan beadott a kapu előterébe, ahol Antal nyolc méterről a hosszú sarokba lőtt, 1-1. 63. perc: Kotula szép egyéni akció közben kicselezte szinte az egész békéscsabai védelmet, majd a kivetődő Fekete mellett hat méterről a bal alsó sarokba lőtt, 2-1. Jól előkészített pályán lépett küzdőtérre a két csapat, igaz, nem a Tisza-ligeti stadionban, ha­nem a MÁV sportlétesítményén. A Békéscsaba játékán meglátszott az elmúlt heti négy tesztmérkő­zés és a hosszú utazás. Különö­sen a támadók tűntek el a me­zőnyben. Simon a 28. percben a bokáján megsérült, ezért le is cse­rélte Supka Attila. Egyébként ezen a napon felmentést kapott Schindler, a Budapestre utazó Vincze Zoltán és Hoffmann. Bán­földi, Megyesi továbbra is sérült, mindketten nagyon hiányoztak a csapatból. Jó: Antal, Kotula, Lipták, ill. Grujics, Kovács N. Tóth Dénes: - Szimpatikus és egységes a Békéscsaba, sok sikert kívánok nekik az NB I-ben. Supka Attila: - Felforgatott csa­patunk fáradtan küzdött, de azért többet vártam játékban. Orosháza Orosháza FC—FC Szeqed O—O Előkészületi labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, Mátrai-stadion edzőpályá­ja, 80 néző. V.: Fehér. Orosháza: Such — Szabó N. (Lovas), Molnár R., Serban, Szrenka — Csiszár (Pardi), Majoros, Pozsár (Kovács P.), Búza (Baranyai) — Dobi (Horváth), Jakab (Molnár J.). Edző: Belvon Attila. Sze­ged: Dobó (Halász) - Gelbmann, Mórocz, Czifrák, Rácz - Báli, Babos, Krausz, Völgyi - Kulacsik, Kurucsai (Duba). Edző: Szalai István. A jó iramú, változatos mérkő­zésen az első játékrészben jobbá­ra mezőnyjáték folyt, ekkor a ka­puk ritkán kerültek veszélybe. A második félidő elején enyhe fö­lénybe került a vendégcsapat, de utána átvette a játék irányítását a hazai együttes és sorra dolgozták ki jobbnál jobb gólszerzési lehe­tőségeiket, de ezeket rendre el is hibázták. Jó: Serban, Csiszár, Ma­joros, ill. Mórocz, Krausz. Belvon Attila: - Főleg a máso­dik félidőben rengeteg gólhelyze­tünk volt és ha ebből egyet kihasz­nálunk, akkor felszabadultabb já­tékkal akár többgólos győzelmet is arathattunk volna. Szalai Ist­ván: - A mérkőzés jól szolgálta felkészülésünket. ioutd Eredményes bemutatkozás Ciprus Magyarország—Örményország 2-0 (0-0) Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, egyben Ciprusi torna, első forduló, Paphosz, 400 néző, vezette: Jeraszi- mu (ciprusi). Magyarország: Babos - Komlósi, Dragóner, Bodor - Fehér Cs. (Bodnár, 86.), Dárdai (Gera, 69.), Né­meth N„ Lőw - Lisztes (Lendvai, 82.) — Kovács P. (Torghelle, 69.), Szabics (Kovács Z., 82.). Örményország: Am- bartszumjan — Alekszanjan, Zecsin, Kirakoszjan (Mkrtcsjan, 78.) — Hov- szetjan, Hacsatrjan (Tateoszjan, 80.), Voszkajan (Banadenbuk, 74.), Melik- jan - Art. Karamjan (Patuajan, 62.), Arm. Karamjan (Grigorjan, 61.), Ha- kopjan (Petroszjan, 71.). G.: Szabics, Lisztes. A mérkőzést egyperces gyász­szünet előzte meg a tragikusan elhunyt Fehér Miklós emlékére. A magyar játékosok fehér szere­lést viseltek, fekete karszalaggal. Az első félórában a magyar csapat birtokolta többet a labdát, helyzetei is voltak, de fölényt és előnyt nem sikerült kiharcolnia a lelkesen küzdő ellenféllel szem­ben mert az összjátékába számos hiba csúszott. A második játék­rész első felében az örmények több lehetőséget is elhibáztak, pontosabban Hakopjan volt pon­tatlan. Később Szabics Imre re­mek megmozdulásával vezetés­hez jutott a magyar együttes, az örmények azonban nem adták fel a küzdelmet, a remekül védő Ba­bost azonban nem tudták „le­győzni”. A Mattháus-gárda elő­nye Lisztes megmozdulásával vált biztossá. ■ Egy félidőt bírtak hazaiak Every Day Orosháza—Nyíregyháza AB-VILL KC 29—40 (18-17) Magyar Kupa férfi kézilabda-mérkőzés a legjobb nyolc közé jutásért. Oroshá­za, 500 néző. V.: Bacs, Dravecz. Orosháza: Szabó L. — Krizsán 2, Bajusz 2, Ko­csis, CSIKÓS 3, BAKÓ 2, Varga A. 2. Cs.: Szikora A., Varga Zs. (kapusok), Né­meth 3, PATOCSKAI 14 (4), Berta, Kovács A., Bánfi 1. Edző: Bajusz József. Nyíregyháza: Nagy L. - TOMBOR 12 (4), BÉCSI 8, Janó 4, Papp 1, Fekete 3, Varga Zs. Cs.: Lencsés (kapus), Braun 2, Medve 1, NAGY Z. 2, Tarnavölgyi 1, FARKAS 6. Edző: Kovács Mihály. Kiállítások: 10, ill. 16 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4. Orosháza Jobban kezdte a találkozót a nyi­tott védekezést alkalmazó oros­házi csapat és a hatodik percben 3-1-re vezetett. A folytatásban felváltva estek a gólok, a kényel- meskedő nyírségiek előbb egyen­lítettek, majd a vezetést is átvet­ték (13. perc: 5-6). Már a 15. percben kapust cseréltek a hazai­ak, Szabó Levente helyére Szikora állt a háló elé. A félidő kö­zepén egygólos orosházi vezetés­nél időt kért a nyíregyházi együt­tes. Ebben az időszakban a hazai gólok zömét Patocskai, míg a vendégekét Tombor szerezte. A félidő hajrájában kétgólos hát­rányt dolgozott le a hazai együt­tes és egygólos vezetésükkel, va­lamint kettős emberelőnyükkel zárult a félidő. A szünetben alapos fejmosást kaphattak az NB I ötödik helyén álló nyírségiek, mert rendkívül agresszíven játszottak a második félidő elején és a 39. percben négygólos előnyre tettek szert. Az orosháziaknál csak Patocskai tu­dott a kapuba találni, míg a ven­dégek fokozatosan elhúztak, egy­re többen kivették a részüket a gólgyártásból. A 45. percben még négy gólra felzárkózott az oros­házi gárda, de ezzel el is fogyott az erő és hét perccel később már tízgólos volt a különbség (52. perc: 25-35). A küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen egy félidőt bírt a fiatal oros­házi csapat, a második játékrész­ben nyújtott jó teljesítményével megérdemelten jutott a legjobb nyolc közé a nyírségi gárda. Bajusz József: - Ismét bebi­zonyosodott, hogy nem csak egy félidőből áll egy mérkőzés. Szü­net után elfáradtunk, s ezúttal nem volt kapusteljesítmény sem. V. L. Hullámzó volt a teljesítmény Mérlegen a Füzesgyarmat megyei II. osztályú labdarúgócsapata A megyei másodosztály mezőnyének egyik legfiatalabb átlag- életkorú csapata a Füzesgyarmat. A fiatalság — ahogy az len­ni szokott — rutintalansággal párosult, mindez különösen a védőmunkában okozott sok-sok problémát. A hatvankét beka­pott gól erre ékes bizonyíték. A tavaszi szezonnak a tizenne­gyedik helyről nekifutó, ősszel tizenegy egységet összeszedő alakulat edzője, Lázár István a jövőt illetően azért reményke­dik, szerinte néhány régi gyarmati futballista visszacsábításá- val elindulhatnak majd felfelé.- Ahhoz, hogy eredményesebb tavaszuk legyen, erősíteniük kell. Milyen változásokat terveznek?- Számolunk néhány volt füzesgyarmati labdarúgó vissza­térésével, már folynak az egyezte­tő tárgyalások. Velük kiegészülve merészebb célkitűzéseket szövö­getve bízunk az eredményesebb szereplésben.- Hogyan telt el az őszi záróra óta eltelt időszak?- Az utolsó forduló után nem sokkal bekapcsolódtunk a városi teremlabdarúgó-torna küzdelme­ibe. A tényleges felkészülést ja­nuár huszonegyedikén kezdtük el. Programunkban heti öt sza­badtéri, illetve tornatermi tréning szerepel. Az edzésmunka haté­konyságát, az ott gyakoroltakat felkészülési mérkőzéseken tesz­teljük, ebben kiváló partnerekre leltünk a környékbeli egyesületek csapataiban. _______________ O. P. I Füzesgyarm at — Az új bajnoki idényt egy erősen megfiatalított kerettel kezdtük meg. Az utóbbi esztendőkhöz ha­sonlóan többen eligazoltak egye­sületünkből, néhányan pedig be­fejezték pályafutásukat - emlé­kezett az elmúlt félév történéseire Lázár István edző. — Alapvető célkitűzésként a tisztes helytál­lást jelöltük meg, törekedve arra, hogy a kiesés szele még véletle­nül se csapjon meg bennünket.- E cél csak félig valósult meg, hiszen a táblázat alsó régiójában tartózkodnak.- Mivel csapatunk gerincét fia­tal és rutintalan játékosok alkot­ják, életkorukból adódóan telje­sítményük hullámzó, valódi tu­dásukról csupán alkalmanként tudnak számot adni. Éppen ezért nem is akarok senkit sem kiemel­ni, sem pozitív, sem pedig negatív értelemben.- Tíz játékos iratkozott fel a góllövő listára. Hogyan oszlottak meg a gólok?- Latyák, Boros öt-öt, Tóth La­jos négy, Vincze, Várkonyi Gábor, Vad, Gyáni két-két, Pardi, Baksa, Eke egy-egy alkalommal bizo­nyult eredményesnek.