Békés Megyei Hírlap, 2003. október (58. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-06 / 233. szám

14. oldal - 2003. Október 6., hétfő SPORT ^BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Döntetlen a méhkeréki rangadón LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Szeghalom—Magyarbánhegyes 1-2 (O-O) Szeghalom, 150 néző. V.: Benyovszki J. Szeghalom: Komá­romi - Nagy, Elek, Barna (Si­mon), Vámos L, Zsigovics, Haj­dú, Macsári, Vámos A., Sáfián, Zsombok K. (Pardi). Edző: ifj. Zsombok János. Magyarbánhe­gyes: Jambrik - Szlanyinka (Tóth), Bozsár, Fejes I., László, Jantyik (Sajben), Oláh, Cseke, Fe­jes M., Málik, Pájer (Evanics). Edző: Pásztor József. Az első fél­időben végig mezőnyfölényben játszó vendégek irányították a já­tékot, de helyzeteiket nem tudták kihasználni, sőt büntetőt is hi­báztak. A második játékrészben hazai vezetés után a vendégek két kontratámadása győzelmet je­lentett számukra. Kiállítva: Jambrik (szándékos rúgásért) a 90. percben. G.: Vámos A. az 52., Fejes M. a 75., Málik a 82. perc­ben. Jó: Komáromi (a mezőny legjobbja), ill. László, Oláh, Cseke. Ifj. Zsombok János: — Két­számjegyű vereségtől csak Komá­romi kiváló védései és Málik mentett meg bennünket. Pásztor József: - Saját maguknak tettük nehézzé a mérkőzést. Az első fél­időben gólokkal kellett volna ve­zetni, de ahogy a futballban lenni szokott, az ellenfél talált egy gólt és csak a szerencsén múlott, hogy a három pontot megszerez­tük. (Zs. J.) Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának élme­zőnye. 8 gólos: Boér (OMTK-Rákóczi), Turbucz (Battonya). 6 gólos: Lénád (Gá­doros), Kocsis (Méhkerék). 5 gólos: Bí­ró T. (Mezőkovácsháza), Moldván (Bé- késszentandrás), Vámos A. (Szeghalom), Málik (Magyarbánhegyes). 4 gólos: Ma­rik (Békés), Szántó (Vésztő), Szabó G., Boruzs, üpták (Szabadkígyós), Tarján, Kaliska (Tótkomlós), Tapasztó (Méhke­rék), Mátyus, Hunya, Toldi (Gyomaend- rőd). 3 gólos: Pásztor L. (Tótkomlós), Szkalonai, Jemei (Gádoros), Juhász (Medgyesegyháza), Horváth (Békés), Roczkó (Battonya), Bíró T. (Mezőkovács­háza), Abrudán (Csorvás), Ekker G. (Szabadkígyós), Fejes M. (Magyarbánhe­gyes), Barcsay (Méhkerék). Gádoros—Vésztő 4—3 (2—0) Gádoros, 200 néző. V.: Szabó Z. Gádoros: Berki - Lengyel, Ba­ki, Szkalonai, Bencsik, Varga, Jernei, Tasi, Liszkai (Medvegy), Lénárt, Pisont A. (Pisont J.). Edző: Kozmer Imre, Pisont And­rás. Vésztő: Hanyecz — Czinanó E., Rábai, Komáromi, Jánosi, Turbucz, Pál, Varga, Papp, Szán­tó (Szőke), Tóth. Edző: Királyvári Károly. Amilyen változó volt az időjárás, olyan változatos a mér­kőzés. G.: Szkalonai a 7., Jernei a 43. és a 71., Lénárt az 50., ill. Papp a 47. és a 81., Tóth a 62. percben. Jó: Szkalonai, Jernei, Bencsik, Pisont A., ill. Turbucz, Papp. Kozmer Imre: - Ha berúgjuk a helyzeteinket, nyugodtabb győ­zelmet arattunk volna. Királyvári Károly: - A védőjátékunk a mai mérkőzésen fegyelmezetlen és „gólerős” volt. (Páli István) Gyomaendrödi FC—Szabadkí­gyós 0—1 (O-O) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Hacegan Ovidin. Gyomaendrőd: Szabó - Mátyus, Dobó, Furka S„ Furka L. (Papp), Tanács, Kovács (Vatai), Kéri, Toldi, Béla, Hunya. Edző: Plástyik János. Szabadkí­gyós: Sódar - Süli, Bozsó Z., Tobai, Bánfi, Schneider, Ekker (Kundia), Szalai (Lipták), Tóth, Bozsó A., Boruzs (Hajdú). Edző: Nemes László. Az első játékrész­ben a hazaiak szokás szerint hely­zetek sokaságát hibázták el. A mér­kőzés második részében az egyet­len vendégpróbálkozás három pontot ért. G.: Lipták a 75. percben. Jó: Dobó, Toldi, ül. Sódar, Bozsó Z., Bozsó A., Lipták, Bánfi. Plástyik János: - Továbbra is képtelenek vagyunk hazai pályán gólt rúgni. Ezt a mérkőzést gólok­kal kellett volna megnyernünk. Nemes László: - Küzdelmes mérkőzésen, ha nem is játszot­tunk jól, de az óriási akarással küzdő csapatom bravúros győzel­met aratott. (Szabados Ferenc) Mezőkovácsháza—Csorvás 1-1 (0-1) Mezőkovácsháza, 300 néző. V.: ifj. Tóth. Mezőkovácsháza: Bíró - Márkus (Zsótész), Ko- pócs, Szakái (Sipos), Marócsik, Zábrák, Husvéth (Szűcs), Kindel, Bíró, Németh, Hedvig. Edző: Vá­gó Mihály. Csorvás: Farkas - Gajdács, Fabulya, Tárnyik, Varga (Sütő Zs.), Ivanics, Benyovszki, Lábos, Simon (Szurgyi), Belicza (Sütő N.), Botyánszki. Edző: Turcsek Zoltán. Változatos, izgal­mas, színvonalas mérkőzésen a két jól felkészített csapat nem bírt egymással. Mindkét oldalon nagy lehetőséget maradtak ki, amiben nagy része volt a kitűnő kapustel­jesítményeknek. G.: Bíró T. (11- esbőlj a 60., ill. Simon a 15. perc­ben. Jó: Bíró G., Husvéth, Né­meth, Hedvig, ill. Farkas, Bo­tyánszki, Gajdács, Simon. Vágó Mihály: - A kihagyott gólhelyzetek megbosszulták ma­gukat, ezért a betervezett három pontból ajándékoztunk a vendé­geknek is. Turcsek Zoltán: - Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a kidolgozott és a kihagyott helyze­tek alapján igazságos pontosztozkodás szü­letett. (Szabó Lajos) Mezőberény— Békésszentandrás 3-1 (3-0) Mezőberény, 50 né­ző. V.: Viczián. Mező­berény: Barabás — Be- reczki, Kiss, Szűcs, Gézárt, Benyovszki, Krecsmarik (Gyeb- nár), Wagner, Vári, Gál (Pántya), Gidófa- lviZ. (Somlyai). Edző: Ramos János. Békés­szentandrás: Tusjak — Bencsik, Kuszi (Medveczki), Palotai, Csipái (Juhász), Bob- vos F. (Bobvos I.), Dankó, Moldván, Bak­ró, Virág, Melian. Edző: Varga László. A hazai csapat tíz perc alatt eldön­tötte a három pont sorsát. Kiállít­va: Gézárt, ill. Moldván (kakasko­dásért) a 88. percben. G.: Vári a 2., Wagner a 10., Krecsmarik a 42., ill. Bakró az 55. percben. Jó: Bereczki, Benyovszki, Gál, ill. Bencsik, Dankó, Moldván. Ramos János: — A korai kez­déssel sikerült felébreszteni a békésszentandrásiakat, viszont a második félidőben úgy éreztük. mi fekszünk le kicsit. Varga László: - Az első félidőben mint­ha ágyban lettünk volna, a máso­dik félidőben felvettük a ver­senyt, csak egy szépítő gólra tel­lett. Sajnálom ezt az utolsó perce­ket, a mérkőzés sportszerű volt. (Tímár Zoltán) Méhkerék—Battonya 1—1 (1—1) Méhkerék, 160 néző. V.: Majo­ros. Méhkerék: Patka — Rúzsa, Burai, Martyin (Séllei), Kocsis, Semjéni, Berényi, Cziczeri, Barcsay, Hajdú, Csotye. Edző: Bí­ró Róbert. Battonya: Szőke - Szabó, Roczkó, Pilán, Számfira, Putnoki, Baukó, Kovács, Sztán (Horváth), Turbucz, Szatmári. Edző: Juhász Zoltán. A listaveze­tőnek egygólos előnyt adott a ha­zai csapat, de a játékot tekintve reális eredmény született. G.: Martyin (öngól) az 5., Barcsay a 13. percben. Jó: Berényi, Semjé­ni, Barcsay, ill. Szőke, Roczkó, Pi­lán, Kovács, Szatmári. Bíró Róbert: - Igazságos dön­tetlen.. Juhász Zoltán: - Túlél­tük! (Árgyelán Mihály) Tótkomlós—Orosházi MTK­Rákóczi Vasas 3—3 (1—3) Tótkomlós, 200 néző. V.: Do­mokos. Tótkomlós: ifj. Bordás - Diószegi, Karasz, Pásztor L., Krátki (Juhász), Pásztor T„ Faze­kas, Papp, Takács (Bányik), Ka­liska, Paksi (Arató). Edző: Bordás Sándor. OMTK-Rákóczi: István — Boér, Zalai (Hatfaludy), Debre- czeni, Székely, Kánya, Lövei, Kruzslicz (Iványi, Lovas), Hor­váth, Szlopóczki, Godár. Edző: Pólyák László. Két ellentétes fél­időt követően igazságos pontosz­tozkodás született. G.: Pásztor L. a 37., Papp az 52., Zalai (öngól) a 60., ill. Boér a 12. és a 42., Lövei a 28. percben. Jó: Karasz, Fazekas, Papp, Paksi, ill. Boér, Debreczeni, Kruzslicz, Szlopóczki. Bordás Sándor: - Átaludt fél­idő után nagy erőket mozgósítot­tunk az eredmény megfordításá­ért, de csak döntetlenre tudtuk hozni a mérkőzést. Pólyák Lász­ló: - Kitűnő pályán gyönyörű gó­lokat rúgtunk és jól is futballozott a csapat. A Komlós helyzet nélkül ki tudott egyenlíteni, ez szomorú dolog. (Tóth B. István) A Békés—Medgyesegyháza mérkőzést november 23-án játsszák. Ifjúságiak: Szeghalom-Magyarbán- hegyes 8-2, Gádoros-Vésztő 3-4, Gyomaendrőd-Szabadkígyós 2—1, Me­zőkovácsháza—Csorvás 0—3, Mezőbe- rény-Békésszentandrás 6-2, Méhke- rék-Battonya 0-1, Tótkomlós-OMTK- Rákóczi Vasas 3-2. Következik. Október 11., szombat, 15.00: Medgyesegyháza—Békésszent­andrás, Szabadkígyós—Méhkerék, Bat- tonya-Gádoros, Vésztő—Szeghalom, Csorvás—Tótkomlós, Orosházi MTK- Rákóczi Vasas-Békési FC, Gyomaend­rödi FC-Mezőberényi FC. Október 12., vasárnap, 15.00: Magyarbánhegyes- Mezőkovácsháza. Idegenben remekelt a Gyomaendrőd Labdarúgó NB III, Alföld csoport Kondorosi TE—Túrkeve 1—3 (1-1) Kondoros, 250 néző. V.: Lacz- kó Z. Kondoros: Nagy G. - Kere­kes, Csicsely, Tusjak J. (Lad- nyik), Vajgely - Tusjak Cs„ Pa- lyusik, Czesznak (Filipinyi), Jan- sik — Sztvorecz (Melis), Glózik. Edző: Kvasz János. Túrkeve: Szőke - Bálint, Kálai (Nagy Z.), Debreczeni, S. Nagy (Kántor) - Fekete, Kui (dr. Bodó), Sólyom, Kormos - Szitkó, Juhász-Tóth. Edző: Csillag László. 33. perc: jobb oldali beadást követően a labda átszállt a védők felett, Glózik eszmélt a leghama­rabb, lövésébe a kapus csak bele­érni tudott, de hárítani már nem, 1-0. 36. perc: a jobb oldalon elveszí­tette a labdát a hazai csapat, a be­adást követően Kormos szép gólt fejelt a kapu bal oldalába, 1-1. 63. perc: bal oldali beadást kö­vetően a hosszú oldalra átszálló labdát a hazai kapus elvétette, amire Szitkó emelkedett a leg­magasabbra és a kapuba fejelt, 1-2. 75. perc: egy szép vendég sza­badrúgás-kombináció után az alapvonalról visszalőtt labdát Kormos a kapus mellett a hálóba helyezte, 1—3. Az első félidőt vendégfölény jellemezte, de a hazaiak lelkesen védekeztek és kontrái veszélye­sek voltak. Az egyik ilyen kontra végén megszerezték a vezetést, bár a vendégcsapat hamar egyen­lített. A második félidőben is job­bára a vendégek akarata érvénye­sült, ami a két rúgott gólban is megmutatkozott. Jó: Palyusik, Jansik, Kerekes, Vajgely, ill. Kor­mos, dr. Bodó, Szitkó. Kvasz János: - Az első félidő elfogadható teljesítményt hozott. A másodikban fiataljaink elfárad­tak és ez az eredményen is lát­szik. Csillag László: - Győzel­münk egy percig sem forgott ve­szélyben, annak ellenére, hogy a játékvezető egyensúlyozni pró­bálta a két csapat közti különbsé­get. (Jankovics László) Nagykáta—Jamina SE 1—0 (1-0) Nagykáta, 50 néző. V.: Fülöp Z. Nagykáta: Bak - Pálinkás, Czakó G., Collins (Jozephus), Ba­logh I. — Fejős G„ Ofella, Szabó Z., Schlactovszki — Czakó N., Bo­ri. Edző: Fejős Pál. Jamina: Kollár — Szabó T„ Pusztai, Laurinyecz, Nagy M. - Balogh J., Gonda (Var­ga M.), Kurilla, Zsibrita - Kere- peczki, Fehérvári. Edző: Ottlakán Mihály. 27. perc: egy bal oldali hazai szöglet után Czakó G. lábáról a vendégkapuba került a labda, 1— 0. Alacsony színvonalú, csapko­dó játékot nyújtott a két együttes, amelyik közül egyik sem tudott igazán helyzetet kidolgozni. A tartalékos vendégek szervezett játékukkal megérdemelték volna az egy pontot. Jó: Pálinkás, Czakó G., ill. Pusztai, Nagy M„ Balogh J„ Kurilla. Fejős Pál: — Alacsony színvo­nalú mérkőzésen szerencsés gól­lal nyertünk a szervezett csabai­akkal szemben. Ottlakán Mi­hály: - Egy gyenge csapat ellen hiába támadtuk végig a mérkő­zést... (Fülöp Csaba) Szajol—Gyomaendrödi VSE 1-5 (0-1) Szajol, 57 néző. V.: dr. Ihász. Szajol: Szabó - Morauszki, Ur- bán (Hegymegi), Dudás, Csányi - Lifka (Földi), Dankó, Tóth Gy„ Hegedűs — Fábián, Farkas. Edző: Munkácsi József. Gyomaendrőd: Gyuricza — Csikós, Göblyös, Danó, Litauszki - Hídvégi (Szán­tó), Nagy, Farkasinszki (Bein- schróth), Feuerwerker - Osan, Tóth Zs. (Tóth Cs.). Játékos edző: Hídvégi Imre. 2. perc: Litauszki jobb oldali szögletét Tóth Zsolt öt méterről a hálóba fejelte, 0—1. 55. perc: Hídvégi jobb oldali szabadrúgása ravaszul a hálóba surrant, 0—2. 68. perc: remek vendégakció végén Tóth Cs. nyolc méterről a hálóba passzolt, 0—3. 70. perc: Feuerwerker szabad­rúgása lepattant a sorfalról, Tóth Cs. rácsapott a labdára, és közel­ről a hálóba lőtt, 0—4. 73. perc: Morauszki jobb ol­dalról végzett el szabadrúgást, a fiatal Gyuricza elcsúszott, de így is nagyot védett, a kipattanó lab­dát Morauszki öt méterről, éles szögből a jobb felső sarokba vág­ta, 1—4. 78. perc: Feuerwerker kilépett Osan labdájával és a kifutó kapus mellett tíz méterről az üres kapu­ba lőtt, 1-5. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, kapkodó játékkal, de bizto­san verte a Szajolt a vendégcsa­pat. Jó: Morauszki, Szabó, ill. Göblyös, Danó, Tóth Cs. Munkácsi József: - Kibírha­tatlanul szenvedtünk, egyesek nem érdemlik meg, hogy mos­sunk rájuk. Hídvégi Imre: - Szenvedtünk, de legalább nyer­tünk. (Feuerwerker Béla) Hódmezővásárhely—Szarvasi FC 2-1 (2-0) Hódmezővásárhely, 200 néző. V.: Tóth S. Hódmezővásárhely: Soós - Sipos, Tóth I. (Talmácsi), Szűcs, Borbás K. — Antal (Hor­váth), Széli, Suszter, Hóbei — Borbás Zs., Huszár. Edző: Rostás Károly, Antal Ferenc. Szarvas: Balatoni - Rónyai, Nemcsényi (Zahorecz), Medvegy, Petykó ­Rohony, Klimaj, Bogdán, Kis M. (Darida R.) - Bencze, Kiszel (Fe­hér). Edző: Somogyi János. 27. perc: Szűcs a jobb oldalról be akarta adni a labdát, ám az le­csúszott a lábáról és a szarvasi kapuban kötött ki, 1-0. 34. perc: Huszár ment el a jobb oldalon, középre gurítása után Tóth I. hét méterről a kapu­ba rúgta a pettyest, 2—0. 79. perc: Klimaj lépett ki a ha­zai védők között és a kifutó ka­pus mellett a hálóba rúgta a lab­dát, 2-1. A kiesés szempontjából fontos mérkőzésen a vendégek öt ifjúsá­gi korú labdarúgóval álltak fel. Az első félidő elején tapogatódzó já­ték folyt a pályán, majd egy bal- szerencsés gólt kaptak a szarvasi­ak. Ezután a félidő végéig még növelni tudta előnyét a vásárhelyi együttes. A második játékrészben a vendégek felpörgették a játék ritmusát, és kis szerencsével megérdemelték volna az egy pon­tot. Jó: Sipos, Hóbei, ill. Balatoni, Petykó, Klimaj. Rostás Károly: - Könnyű mér­kőzést tettünk nehézzé magunk­nak. Somogyi János: — Jelenlegi helyzetünkben csak ennyire vol­tunk képesek. (K. Gy.) További eredmények: Hetényegyhá- za-Algyő 0-3, Örkény-Fegyvernek 4- 0, Rákóczifalva—Cegléd 0-1, Tápiósze- cső—Monor 3—1. Az NB III állása 1. Túrkeve 8­­24- 6 24 2. Örkény 7 1­26- 4 22 3. Tápiószecső 7­1 26- 6 21 4. Algyő 5 2 1 16- 6 17 5. Monor 5 1 2 28- 14 16* 6. Cegléd 4 2 2 17- 5 14 7. Nagykáta 4 1 3 10-12 13 8. Fegyvernek 2 4 3 14-11 10 9. Rákóczifalva 3­5 19-13 9 10. Gy.endrőd 2 3 3 11-13 9 11. Hmv.hely 2 3 3 7-13 9 12. H.egyháza 1 3 4 10-14 6 13. Jamina 1 1 6-Sfifri 4 14. Szarvas 1 1 6 8-20 4 15. Kondoros 1­7 2-30 1 16. Szajol-,­8 4-47 0 A Pannon Flax NB III Alföld cső­portjában következik. Október 11., szombat, 15.00: Algyő-Kondoros, Túr­keve—Rákóczifalva, Cegléd—Örkény, Fegyvernek—'Tápiószecső, Szarvas— Nagykáta, Jamina SE-Szajol. Október 12., vasárnap, 15.00: Gyomaendrőd- Hetényegyháza, Monor-Hódmezővá- sárhely. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 7 1 1 16­7 22 2. Méhkerék 6 1 2 20­10 19 3. Szabadkígyós 5 2 2 14­7 17 4. Mk.háza 4 4 1 17­12 16 5. Gyomaendrőd 5 4 15­8 15 6. Gádoros 4 2 3 17­18 14 7. Mezőberény 4 1 4 14­9 13 8. Vésztő 4 1 4 14­15 13 9. M.bánhegyes 4 1 4 11­14 13 10. Csorvás 3 2 4 8­11 11 11. Szeghalom 2 4 3 12­12 10 12. Tótkomlós 2 3 4 14­18 9 13. B.szentandrás 2 2 5 12­21 8 14. M.egyháza 2 1 5 8­16 7 15. OMTK-Rákóczi 1 3 5 12­22 6 16. Békés i 2 5 11­15 5 Küzdelmes mérkőzés Budapest A megyei I. osztású labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában Tótkomlóson nem bírt egymással a két csapat: a szomszédvárak rangadó­ján, a Tótkomlós-Orosházi MTK-Rákóczi Vasas találkozón hat gól született, egyenlő elosztásban. A 3-3-ra végződött derbin a fehér mezes hazaiak mindent elkövettek a győzelem érdekében, de ezen a napon a két ellentétes félidő után igazságos pontosztozkodás született D-FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET MTK—Békéscsabai Előre FC 2-1 (1-0) NB I-es junior labdarúgó-mérkő­zés, Budapest, 100 néző. V.: Varga L. Békéscsaba: Fekete (Matkó) — Paró- czai, Popol, Brlázs, Szeverényi — Okos (Ács), Szabó S„ Juhász, Javru- jan (Komróczki) — Hoffmann, Fara­gó. Edző: Jakab Péter. A hazaiak a 25. percben szerez­ték meg a vezetést, majd tíz perc­cel később Hoffmann kitört, az MTK-s játékos utolsó emberként buktatta, ám a játékvezető nem ál­lította ki. Fordulás után két kapu­fát lőttek a hazaiak, majd Hoff­mann felvágásáért 11-eshez jutot­tak, amelyet Faragó értékesített. A 72. percben Faragót fellökték a 16- oson belül, a játékvezető sípja né­ma maradt és hat perccel később az MTK megszerezte a győztes gólt. G.: Faragó (11-esből). Jó: Popol, Brlázs, Hoffmann. MTK—Békéscsabai Előre FC 2-0 (O-O) NB I A csoportos (U-19) ifjúsági labdarúgó-mérkőzés, Budapest, 50 néző. V.: Király. Békéscsaba: Harman — Varga, Czirák, Balogh, Sipka — Miklya, Süli (Germán J.), Potocska, Csejtei, Zsilák, Lengyel (Piatkó). Edző: Silviu Iorgulescu. A tartalékos, sok 1987-es kor­osztálybeli fiatalt felvonultató vendégek lelkesedésükkel pró­bálták pótolni a tudásbeli kü­lönbséget. Az 58. percig tartotta magát a lila-fehér együttes, ekkor gólt kaptak és a folytatásban még egy újabb gólt szerzett az MTK, amely megérdemelten nyert a be­csületesen küzdő békéscsabaiak ellen. Jó: Harman, Varga, Czira. MTK—Békéscsabai Előre FC 6-0 (3-0) NB I B csoportos (U-17) ifjúsági labdarúgó-mérkőzés, Budapest, 50 néző. V.: Mocsári. Békéscsaba: And­rás — Radnóti, Fabulya, Ladányi, Gál — Kurilla, Forró, Búzási, Nagy B. (Kubik) — Apáti (Csók), Germán T. (Csicsely). Edző: Szenti Zoltán. A nagyon fiatal Békéscsaba nem tudta megnehezíteni a re­mekül játszó MTK dolgát. A lila­fehéreknél sok a sérült és az 1987-es korosztály tagjai az ifjú­sági A csapatban szerepeltek. Jó: Ladányi, Fabulya. ___________■