Békés Megyei Hírlap, 2003. október (58. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-06 / 233. szám

SPORT 2003. Október 6., hétfő — 15. oldal Rangadót nyertek a fürdővárosiak Makó—Gyulai Termál FC 0-2 (0-2) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Makó, 800 néző. V.: Farkas (Demeter, Tumó). Ma­kó: Czirbus - Varga, Dálnaki, Magyar — Kazán, Kis, Pálinkó, Sümeghy — Bagi, Hadár, Fábián. Edző: Kolozsvári János. Gyula: Steigerwald — Somogyi Z„ Nagy A., Futaki, Géczi — Papp, Lázok, Somogyi J„ Karda, Dobray — Tóth. Edző: Fodor Sándor. Csere: Kis helyett Gyenes az 58., Pálinkó h. Patkás a 61., Tóth h. Balázs a 68., So­mogyi J. h. Czipó a 83., Dobray h. Sirbut a 89. percben. Sárga lap: Sümeghy (buktatásért) a 20., Gyenes (lerántásért) a 59., Kazán (buk­tatásért) a 65., Bagi (labdaelrúgásért) a 90., Lázok (talpalásért) a 91. percben. Kiállítva: Magyar (utánrúgásért) a 90. percben. Szögletarány: 6:7 (2:3). Makó 7. perc: az ellenfél térfelének köze­péről jobbról, 40 méterről lőtt Dobray szabadrúgásból kapura, a keresztlécről kipattanó labdát Tóth 11 méterről a hálóba lőtte, 0—1. 28. perc: Lázok 40 méteres indí­tása a bal oldalon felfutó Dobray felé szállt, Karda közben fejjel tár­sa elé csúsztatta, aki ballal, tíz mé­terről megszerezte a második gyu­lai gólt, 0-2. 90. perc: Géczi Péter kitört, gól­helyzetbe került, de Magyar az fel­rúgta, ezért piros lapot kapott. Nagy önbizalommal várta a mérkőzést a listavezető makói csa­pat, de a gyulaiak sem remegő lá­bakkal léptek pályára. A gyorsan érkezett, a hetedik percben gól megfogta a hazaiakat, a vendégek irányították a játékot, mégis majd­nem egyenlített Pálinkó, aki 12 mé­terről a kapufát találta el. A nagy­szerű formában játszó gyulaiak a 28. percben kettőre növelték elő­nyüket. Ezután is csak egy csapat volt a pályán, ami igencsak megle­petés, hiszen a makóiak eddig ösz- szesen csak egy gólt kaptak a baj­nokságban. Még egy gyulai hely­zet és egy Tóth-kapufa nyomatéko­sította a fürdővárosi fölényt. Úgy folytatták a vendégek a mér­kőzést, mint szünet előtt. Bátran ve­zették támadásaikat, többször ke­rültek Czirbus kapuja elé. Egy Had- ár-mellélövéstől és egy fejestől elte­kintve veszélytelenek voltak a ma­kói próbálkozások. A találkozó utol­só harmadában szépségdíjas táma­dásokat vezettek a vendégek, de Dobray, Karda és Lázok is nagy zic­cerben hibázott. A látottak alapján nagyobb különbséggel is győzhetett volna a fürdővárosi gárda, amit vas­tapssal jutalmazott a nagy számmal Makóra utazó gyula szurkolótábor. Jó: Dálnoki, Bagi, Ul. Steigerwald, Nagy, Futaki, Géczi, Papp. Kolozsvári János: - Gratulálok a tehetséges, fiatal gyulai csapatnak megérdemelt győzelméhez. Fodor Sándor: - Az első félidőben ered­ményesen, a másodikban céltuda­tosan játszottunk. oláh ferenc Gólzáporos hazai siker Orosházát FC-Kiskunhalas 6-2 (3-1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 400 néző. V.: Herbály (Török, Lászlai). Orosháza: Such — Ferenczi, Molnár, Serban, Szrenka — Szabó N„ Pozsár, Csiszár, Lovas — Dobi, Jakab. Edző: Belvon Attila. Kiskunhalas: Varga - Várkonyi, Duzmath, László, Szigeti — Barna, Lukács, Szabó L., Gyimesi — Cseri, Sidó. Edző: Schróth Lajos. Csere: Lovas helyett Pardi a 63., Várkonyi h. Huszár, Lukács h. Sztrieska, mind­kettő a 68., Szabó N. h. Baranyai a 70., Sidó h. Schwack a 71., Dobi h. Majoros a 75. percben Sárga lap: Csiszár (buktatásért) a 20., Szabó L. (reklamálásért) az 55., Szabó N. (gáncsolásért) a 65., Gyimesi (buktatásért) a 87. percben. Szögletarány: 14:1 (8:1). Orosháza 17. perc: Dobi cselezgetett a jobb oldalon, majd Pozsár elé játszott, aki 25 méterről váratlanul kapura lőtt, és a jól eltalált labda Varga ka­pujának bal alsó sarkában kötött ki, 1-0. 28. perc: Szabó L. mintegy 4-5 mérteres lesen kapta a jobb oldalon a labdát, a játékvezető tovább en­gedte az akciót, a vendégek csatára középre játszott és az érkező Sidó nyolc méterről a hazaiak kapujá­nak jobb alsó sarkába lőtt, 1—1. 39. perc: Szrenka indította a kö­zépen kiugró Dobit, ő lefutotta a tétovázó halasi védőket, majd a ka­pujából kifutó Varga felett tíz mé­terről a kapu közepébe ívelt, 2—1. 44. perc: az előrehúzódó Csi­szár 10 méterről kapura ívelt, a gólba tartó labdát a vendég védők csak a gólvonalon túlról tudták ki­vágni. A játékvezető határozottan középre mutatott, 3—1. 50. perc: Sidó cselezgetett a bal oldalon, majd a szögletzászló kö­zeléből középre ívelt és a védők közül kiemelkedő Szabó L. 6 mé­terről fejelt Such kapujába, 3-2. 53. perc: szabadrúgáshoz jutot­tak a hazaiak Varga kapujától mintegy húsz méterre, a letett lab­dát Pozsár a sorfal felett mesterien csavarta a jobb felső sarokba, 4—2. 59. perc: Pozsár 20 méterről vá­ratlanul kapura lőtt, ez meglepte a vendégek kapusát, aki csak kiütni tudta a labdát és a berobbanó Do­bi három méterről a kapu közepé­be vágta a pettyest, 5—2. 72. perc: Szrenka indításával Pozsár lépett ki a védők közül és tíz méterről higgadtan gurított a kapuba, 6—2. A kezdés után azonnal az oros­háziak léptek fel támadólag, szinte állandóan a vendégek térfelén folyt a játék. Pozsár vezetőgólja után vá­ratlanul jött a halasiak egyenlítő gólja, igaz ehhez kellett a játékve­zető hathatós segítsége is. Utána ismét magához ragadta a kezde­ményezést a hazai csapat és a szü­net előtt újabb két gólt szerezve megnyugtató előnnyel tértek pihe­nőre. A második játékrész gyors halasi góllal kezdődött, de utána óriási fölénybe kerültek az oroshá­ziak és ettől kezdve végig az tör­tént a pályán, amit ők akartak. Eb­ben az időszakban szinte tetszés szerint érték el szebbnél szebb gól­jaikat. A látottak alapján a nagy kedvvel és ötletesen játszó hazai csapat győzelme még ilyen arány­ban is megérdemelt. Jó: Dobi, Pozsár, Serban, ill. Szabó L. Belvon Attila: - Voltak a mér­kőzésnek olyan periódusai, ami­kor nem akartam hinni a szemem­nek, hiszen sokkal jobbak voltunk ellenfelünknél, mégis sokszor mö­génk tudtak kerülni. Már nagy szükségünk volt erre a győzelem­re. Schróth Lajos: - Már nem elő­ször mondott csődöt a komplett védelmünk. GUT1 FERENC A labdarúgó NB II Winner Sport cso­portjának további eredményei: Máté- szalka-BVSC 3-2, Soroksár-Kistarcsa 0-1, Sátoraljaújhely-Baktalórántháza 0—6, Szentes-Salgótarján 4-0, Vecsés— Karcag 2—2, Kazincbarcika-Putnok 3-1. Az állás 1. Mátészalka 6 1 1 24-10 19 2. Gyula 5 3 16- 3 18 3. Makó 5 2 1 19- 3 17 4. B.lórántháza 5 1 2 15- 3 16 5. K.barcika 4 2 2 22- 15 14 6. Kistarcsa 4 2 2 7- 9 14 7. Orosháza 3 4 1 13- 8 13 8. Vecsés 5 1 4 11-21 10 9. Szentes 2 3 3 12- 10 9 10. Putnok 2 3 3 10- 10 9 11. Karcag 2 2 4 12- 12 8 12. BVSC 1 4 3 7-10 7 13. Soroksár 1 4 3 5- 8 7 14. S.újhely 1 2 5 7-30 5 15. K.halas 1 1 6 10-24 4 16. Salgótarján 1 1 6 3- 17 4 A labdarúgó NB II Winner Sport cso­portjában következik. Október 11., szombat, 15.00: Putnok-Mátészalka, BVSC-Vecsés, Salgótarján—Sátoraljaúj­hely, Kiskunhalas-Makó, Baktalóránthá- za-Soroksár. Október 12., vasárnap, 15.00: Karcag-Szentes, Kistarcsa-Oros- háza, Gyulai Termál FC-Kazincbarcika. Totó, 40. hét 1. Újpest—Videoton 1-2 2 2. Pécs-Győr 1-0 1 3. Debrecen—FTC 5-0 1 4. ZTE—Lombard-Haladás 4-0 1 5. B. München—Hertha BSC 4-1 1 6. Bochum-Kaiserslautern 4-0 1 7. Frankfurt—Dortmund 0-1 2 8. Freiburg-1860 München 1-0 1 9. Hannover-Schalke 1-2 2 10. Bremen-Wolfsburg 5-3 1 11. Lazio-Chievo 1-0 1 12. Parma-Sampdoria 1-0 1 13. Siena—Roma o 1 o X Plusz egy mérkőzés: 14. Intern.—Milan lapzártakor tartott |L^ A pécsiek földre vitték a Győrt is FOTÓ: LÄUFER L. Kiütötték a Fradit Két UEFA-kupa-szereplő összecsapása a magyar futball­ban előzetesen a rangadó jelzőt érdemli meg. Hogy való­ban azzá legyen, ahhoz két csapat kell a pályára. Ez Debrecenben nem így volt, a hazaiak egyszerűen lefociz­ták a pályáról a zöld-fehéreket. Az biztos, hogy ez nem tesz jót a fradista válogatottak önbizal­mának a lengyelek elleni Eb­selejtező és a Koppenhága elle­ni UEFA-visszavágó előtt. Ugyanakkor arra is magyará­zat, hogy miért is nem sikerült május 30-án a bajnoki cím megszerzése az FTC-nek a Debrecennel szemben hazai pályán. Ez a kiütés valószínű­leg legalább olyan mély nyo­mokat hagy a ferencvárosiak­ban, mint a botrány utáni bün­tetések. 1PMFC - Győr PMFC: Németh G. - Pavic- sevics, Dienés, Szabados - Sipos, Horváth S. (Ulrich, 80. p.), Pest K., Závoda, Gaál - Horváth Gy. (Ber- dó, 69. p.), Márton (Mihalecz, 57. p.). Vezető­edző: Nagy Tamás. 1*0 ((H)) MTK - Békéscsaba 2-0 (1-0) Győr: Sebők Zs. - Jaki, Böjté, Geri - Németh N. (Oross, 80. p.), Nyilas, Kartelo, Aranitovic (Nagy T., 73. p.) - Miriuta - Ni- csenko, Kalina (Herczeg, 59. p.). Vezetőedző: Kiprich József. MTK: Végh - Molnár (Za­bos, 46. p.), Halmai, Ju­hász, Fűzi Á. - Czvitko- vics, Jezdimirovic, Illés, Rednic (Szabó O., 69. p.) - Torghelle (Lengyel, 71. p.), Silva. Vezetőedző: Egervári Sándor. Békéscsaba: Simunic - Schindler, Bánföldi, Udvari, Bujáki (Miculescu, 49. p.) - Kovács N. (Hoffmann, 77. p.), Simon, Valentényi, Vin- cze Z. - Tóth Gy. (Javrujan, 62. p.), Kovács B. Vezető­edző: Supka Attila. Pécs. Nézőszám: 5000. Játékvezető: Kiss Béla (★★★} Gól: 1-0 Diénes (63. p.). Sárga lap: Horváth S. (28. p.), Pest K. (76. p.), Németh G. (90. p.), ill. Kartelo (26. p.), Jaki (55. p.), Aranitovic (57. p.), Németh N. (68. p.}. Budapest. Nézőszám: 1500. Játékvezető: Szarka Zoltán (★★★) Gólok: 1-0 Torghelle (45. p.), 2-0 Halmai (53. p.). Sárga lap: Udvari (33. p.). Debrecen - FTC Debrecen: Tomic - Niko- lov, Éger, Szekeres, Szat­mári - Dombi (Madar, 28. p.), Habi, Sándor, Halmosi - Kiss Z. (Andorka, 85. p.), Bajzát (Sumudica, 57. p.). Vezetőedző: Szentes Lázár. 5-0 (3-0) 4-0 m Ferencváros: Szűcs - Zo- váth, Dragóner, Kiss Gy., Szkukalek (Balog, 46. p.) - Kriston (Bognár, 46. p.), Lipcsei, Kapic - Leandro, Rósa - Sasu. Szakmai igazgató: Garami József. ZTE: Varga - Kocsárdi, Molnár (Csóka, 70. p.), Balog - Bábáfi, LjubojéVic, Viíicze O., Jókéi (Koplárovics, 76. p.), Sza­mosi - Sabo (Gyánó, 52. p.), Egressy. Vezetőedző: Mihalecz István. Szombathely: Balogh T. - Farkas A., Lőrincz, Hor- váfii R.. Seper - Szabó Z. (Kaj, 76. p.), Jagodics (Farkas V., 35. p.), Du- becz, Tóth P. (Nagy S., 54. p.) - Somfalvi, Tüske. Ve­zetőedző: Gujdár Sándor. Debrecen. Nézőszám: 6500. Játékvezető: Ábrahám Attila (★*★) Gólok: 1-0 Dombi (11. p.), 2-0 Halmosi (37. p.), 3-0 Sze­keres (43. p.), 4-0 Madar (67. p.), 5-0 Sumudica (72. p.). Sárga lap: Éger (89. p.), ill. Leandro (25. p.). Zalaegerszeg. Nézőszám: 7000. Játékvezető: Juhos Attila (★★★★) Gólok: 1-0 Egressy (28. p.), 2-0 Egressy (42. p.), 3-0 Lju-. bojevic (45. p.), 4-0 Vincze O. (48. p.). Sárga lap: Kocsárdi (35. p.), Gyánó (53. p.}. 1-2 (o-i) >n<sua­Sopron - Balaton FC 2*1 (1-t) Újpest: Vlaszák - Szélesi, Vanczák, Juhár, Nagy G. (Tokody, 46. p.) - Simek, Farkas B., Erős K. (Bükszegi, 83. p.), Polonkai (Rósa H„ 64. p.) - Kovács Z., Szanyó. Szakmai igaz­gató: dr. Mezey György. Videoton: Tudor - Koller, Ristic, Tereánszki-Tóth - Magasföldi (Savu, 76. p.), Schwarcz, Dvéri, Tóth B., Szabó T. (Kóczíán, 51. p.) - Medved (Horváth G„ 87. p.) Hercegfalvi. Vezető­edző: Csank János. Sopron: Milinte - Grósz, Bagoly, Lambulic, Pető - Baumgartner, Lazic, Ba- laskó (Pintér, 66. p.), Ha- nák - Tóth M., Cseke (Bausz, 66. p.). Edző: Pintér Attila. Balaton FC: Csemyánszki - Juhász, Radics, Kuttor, László - Mészáros (Győrök, 74. p.), Kovács P. (Virág, 54. p.j, Vörös, Usvat - Csordás, Sitku (Potemkin, 83. p.). Veze­tőedző: Csertői Aurél. Budapest. Nézőszám: 4000. Játékvezető: Dubraviczky Attila (★★★★). Gólok: 0-1 Hercegfalvi (26. p'.), 0-2 Medved (75. p.), 1-2 Sza­nyó (81. p., 11-esből). Sárga lap: Szanyó (5. p.), Simek (29. p.), Kovács (72. p.), ill. Medved (77. p.j, Tudor (80. p.), Hor­váth G. (90. p.j. Sopron. Nézőszám: 4000. Játékvezető: Szabó Zsolt (★★★★) Gólok: 1-0 Balaskó (39. p.), 1-1 Kuttor (42. p.), 2-1 Tóth M. (90. p.). Sárga lap: Grósz (26. p.), Pető (83. p.), ill. Kovács R (51. p.), Virág (69. p.), Juhász (84. p.). ZTE - Szombathely Szomorú, de ez a for­duló annyira alacsony színvonalúra sikeredett, hogy nehéz volt találni kiemelkedőt a mérkő­zések közül. A Zala­egerszeg feltámadása, és négy rúgott gólja miatt játszott jobb talál­kozót a többinél, ezért érdemli meg, hogy ebbe a rovatba ke­rült. Sebők Zs. Videoton - Sopron 2-0 Győr MTK - Debrecen 3-1 Békéscsaba - Újpest 1-1 Diene» Halmai Balogh Cs. Balaton FC - ZTE 1-0 PMFC MTK ZTE 1 Szombathely - PMFC 1-1 Győr - FTC 1-0 Sípos Vincze O. Sándor T. Szabó T. PMFC JH Egressy ZTE DVSC Videoton Hercegfalvi Videoton — * 5 aHes Watte Sumudica (DVSCL 4 jéfeS Bajzát Péter (BUSh. kovács ZoSáo (Újpest! Welton Sha (MIK). fuffl fm&i ISJPfÖflj, 18S«) Hw&KJ Pozsár Gábor (csíkos mezben) három góllal járult hozzá az orosháziak győzelméhez D-FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET ront, Csordás Csal» (Balaton). Herceg- faM Zoltán (Weston). HorváBi Gjula (PBfCl, Igor Nlcsenlto IGyor). Pest Krisztián (PfffC) (terhi Sala (ZTE), Ma­rius Sasu (FTC). Szanyó Károly (Újpest), Torghelle Sándor (Kim TMi Balázs (Wanten j Tóft Páter (Haladás) 1. MTK 9 5 2 2 16-9 17 2. Debrecen 9 S 1 3 16-7 16 3. VffiEOTON 9 4 4 1 14 -11 16 4. Sopron 9 4 2 3 13-10 14 11 Bauton FC 9 4 2 3 «pp 14 6. PMFC 9 4 2 3 10-10 14 7. 6tbr 9 3 2 4 8-13 11 8. Ferencváros 9 4 4 1 13 -11 10 3. Újpest 9 2 4 3 1 9-9 to 10. Szombathely 9 2 4 3 8 -12 10 1). Békéscsaba 9 1 3 S 8-13 6 12. Zalaegerszeg 9 1 0 8 11-22 3 A FORDULÓ JÁTÉKVEZETŐJE: Szabó Zsolt (****) Sopron - Balaton FC A sípmester - kollégáival ellentétben - I minden esetben helyesen alkalmazta a sárga lapos figyelmeztetéseket, arról ke­vésbé tehetett, hogy partjelzői miatt né- j W hány leshelyzetet tévesen ítélt meg. A zalaiak csatárának nagy sze­repe volt csapata első győzel­mében. Ő rúgta az elsó két már el is dőlt a mérkőzés, rá­adásul a negyedik találatnál előkészítőként jegyezhettük, és még ezen kívül is akadt helyze­te. Végig agilisán játszott, a tá­madások motorja volt, minden akcióban szerepet vállalt. I X