Békés Megyei Hírlap, 2003. október (58. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-20 / 245. szám

14. OLDAL - 2003. OKTÓBER 20., HÉTFŐ SPORT Bíró Tibor négyszer villant Kiütéssel nyert a Gyomaendrőd UNICAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Szeghalom—Battonya 1—4 (0—1) Szeghalom, 150 néző. V.: Gyekiczki. Szeghalom: Komáro­mi - Zsigovics, Elek, Bihari, Vá­mos L, Nagy, Macsári, Vámos A„ Barna (Mészáros), Sáfián, Zsom- bok K. (Pardi). Edző: ifj. Zsombok János. Battonya: Szőke - Szabó, Roczkó, Pilán, Számfira (Oláh), Putnoki, Szatmári, Kovács, Hor­váth, Baukó, Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. A végig alárendelt szere­pet játszó hazaiakkal szemben ilyen arányban is megérdemelten nyertek a battonyaiak. G.: Elek (11-esből) a 81., ill. Putnoki a 38., az 55., Szatmári a 61., Roczkó a 70. percben. Jó: Zsigovics, Elek, Macsári, ill. Roczkó, Putnoki, Szatmári, Horváth. Mesterlövészek A Lancast megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság góllövőlistájának élme­zőnye. 11 gólos: BíróT. (Mezökovács- háza). 10 gólos: Boér (OMTK-Rákóczi). 9 gólos: Turbucz (Battonya). 7 gólos: Lénáit (Gádoros). 6 gólos: Kocsis (Méh­kerék). 5 gólos: Borbola (Békés), Boruzs (Szabadkígyós), Tapasztó (Méhkerék), Szántó (Vésztő), Mátyus, Toldi (Gyoma­endrőd), Moldván (Békésszentandrás), Vámos A. (Szeghalom), Málik (Magyar- bánhegyes). 4 gólos: Roczkó (Battonya), Marik, Horváth (Békés), Szabó G., Lipták, EkkerG. (Szabadkígyós), Tarján, Kaliska (Tótkomlós), Barcsay (Méhkerék), Hunya (Gyomaendrőd). Ifj. Zsombok János: — Megér­demelt vendéggyőzelem. A telje­sen szétesett csapatunkból hiány­zik az erő, az akarat és a jó hozzá­állás. Juhász Zoltán: - Végig ke­zünkben tartottuk a mérkőzés irá­nyítását és ilyen arányban is meg­érdemelten nyertünk. (Zs. J.) Mezökovácsháza—VÉSZTŐ 5—1 (2-0) Mezökovácsháza, 300 néző. V.: Rózsa. Mezökovácsháza: Bíró G. - Márkus, Kopócs, Németh (Zsótész), Marócsik, Zábrák (Hed­vig), Húsvéth, Kindel, Bíró T., Koncz, Szakái. Edző: Vágó Mihály. Vésztő: Nagy - Komáromi, Tóth S. (Rácz Z.J, Szántó, Pál, Jánosi, Turbucz, Varga, Tóth Cs., Papp, Czinanó E. (Szőke). Edző: Király­vári Károly. Az első félidőben a vendégek játszottak jobban, a má­sodikban a hazaiak átvették a já­ték irányítását és jól használták ki a vendégek megingásait. A hajrá­ban a vésztőiek elfáradtak, a ko­vácsháziak tetszés szerint alakítot­ták ki a jobbnál-jobb helyzeteket és megérdemelten nyerték a sport­szerű, színvonalas összecsapást. G.: Bíró T. a 16., a 42., az 50., a 76., Koncz a 71., ill. Turbucz a 65. percben. Jó: Bíró T. (a mezőny legjobbja), Bíró G., Kindel, Koncz, Kopócs, ill. Nagy, Turbucz. Vágó Mihály: - El kell ismerni, hogy az első félidőben a vendégek több helyzetet alakítottak ki és eb­ben az időszakban a szerencse is mellénk állt. Szünet után változ­tattam a játékrendszeren és ez gó­lokban is megmutatkozott. Mol­nár Mihály, a Vésztő elnöke: — A kovácsháziak remekül kihasznál­ták azt a lehetőséget, hogy a játék­vezetők nem teremtettek egyenlő feltételeket a mérkőzés folyamán. (Szabó Lajos) Gádoros—Szabadkígyós 3—1 (2-0) Gádoros, 200 néző. V.: Klap- csik. Gádoros: Berki - Darida, Baki, Szkalonai, Jernei, Liszkai (Pisont R.), Lengyel, Tasi, Lénáit, Varga, Bencsik (Pisont A.). Edző: Kozmer Imre, Pisont András. Szabadkígyós: Varró - Kundia (Szalai), Bozsó Z„ Bozsó A., Tobai, Süli (Hajdú), Schneider, Bánfi, Ekker G„ Boruzs, Tóth A. Edző: Nemes László. Kemény, férfias harcban a helyzetek alap­ján nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a gádorosi csa­pat. Kiállítva: Ekker G. (második sárga lap után) a 73. percben. G.: Varga a 27., Lénárt a 45., Tasi a 80., ill. Boruzs az 52. percben. Jó: Lengyel, Jernei, Tasi, Lénárt, Liszkai, ill. Boruzs, Schneider. Kozmer Imre: - Masszív, jó csapatot győztünk le közönség­szórakoztató jó játékkal. Nemes László: - Null-kettő után úgy tűnt, hogy talpra állunk, de a kiál­lítás megpecsételte sorsunkat. (Páli István) Méhkerék—Gyomaendrődi FC 1-0 (0-0) Méhkerék, 190 néző. V.: Scsi- tovics. Méhkerék: Patka - Rúzsa, Burai, Semjéni, Séllei, Hajdú (Tapasztó), Berényi, Czi- czeri (Martyin), Kocsis, Csotye, Barcsay. Edző: Bíró Róbert. Gyo­maendrőd: Szabó - Papp, Dobó, Furka S., Tolnai, Tanács, Dinya, Mátyus, Toldi, Bella, Hunya (Furka J.). Edző: Plástyik János. Az első félidőben kiegyenlített já­tékot produkált mindkét csapat, nem igazán voltak gól­helyzetek. A második játékrészben nagy nyo­más nehezedett a ven­dégekre, a sok ziccer­ből egyet értékesítettek a hazaiakm akiket nagyban támogatott méhkeréki szurkolótá­bor. G.: Tapasztó a 68. percben. Jó: Burai, Semjéni, Berényi, Bar­csay, Csotye, ill. Dinya, Toldi, Dobó. Bíró Róbert: — Küz­delmes mérkőzésen egy góllal jobbak vol­tak. A csapat hozzáál­lása előtt megemelem a kalapom. Plástyik Já­nos: — Nem akarom a méhkeréki győzelem értékét csökkenteni, így csak annyit mondok, hogy a gól után javunkra is volt már sza­badrúgás. (Árgyelán Mihály) Békésszentandrás—Orosházi MTK-Rákóczi Vasas 1-3 (0-1) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Simon János. Békésszentand­rás: Tusjak - Bencsik, Melian, Pa­lotai, Chlebik (Varga), Csipái, Vi­rág (Medveczki), Moldván, Bakró, Farkas (Bobvos I.), Dankó. Edző: Varga László. OMTK-Rákóczi: Ist­ván — Boér, Zalai, Kruzslicz (Hu- nyadfalvi), Debreczeni, Kánya, Lövei, Lovas, Horváth, Szlopócz- ki, Godár. Edző: Pólyák László. Gyenge színvonalú mérkőzésen a lelkes vendégcsapat elvitte a há­rom pontot. G.: Bencsik a 70., ill. Boér a 38. és a 80., Kruzslicz a 88. percben. Jó: Bencsik, Palotai, ill. Boér, Kruzslicz, Lövei, Horváth, Szlopóczki, Lovas. Varga László: - Fájó a vere­ség. A szándékos labda nélküli rúgások megtorlatlanul marad­tak. Pólyák László: — Úgy érzem, a mai napon a csapat átérezte, mi­lyen helyzetben vagyunk. Végig jól és kulturáltan játszottunk, megvolt a csapatban a nagy aka­rás, gyönyörű gólokat szerez­tünk. (V. L.) Békés—Csorvas 4—3 (1—1) Békés, 100 néző. V.: Kadar Ráz­ván (romániai). Békés: Kovács — Szűcs, Kubik T., Kubik Cs., Szar­vas, Sándor, Borbola, Szabó (Szenti), László, Horváth (Fekete), Pőcze (Balogh). Edző: Szenti Zol­tán. Csorvás: Farkas - Gajdács, Fabulya (Szurgyi), Sütő (Varga), Silló, Lábos, Benyovszki, Ivanics, Simon, Belicza, Botyánszki. Edző: Turcsek Zoltán. Sportszerű, gó­lokban gazdag mérkőzésen meg­érdemelten nyert a hazai csapat. Kiállítva: Kubik Cs. (második sár­ga lap után) az 52., ill. Ivanics (második sárga lap után) a 38. percben. G.: Borbola (11-esből) a 15., a 65., Horváth a 48., Szabó az 57., ill. Simon a 38., Lábos a 72., Silló a 80. percben. Jó: Borbola (a mezőny legjobbja), Kovács, Hor­váth, ill. Lábos, Simon. Szenti Zoltán: - Elöl és hátul is gólképesek voltunk. Turcsek Zoltán: - Néhány játékosunk fe­lelőtlen magatartása okozta a ve­reséget. (Nagy Mihály Tibor) Tótkomlós—Magyarbánhegyes 0-3 (0-1) Tótkomlós, 150 néző. V.: György. Tótkomlós: ifj. Bordás — Diószegi (Karasz), Bányik, Pásztor L, Dobi, Pásztor T„ Fazekas, Papp, Tarján (Szalai), Kaliska, Krátky (Juhász). Edző: Bordás További eredmények: Tápiósze- cső-Cegléd 2-1, Örkény-Túrkeve 2— 1, Fegyvemek-Monor 0-3, Nagykáta- Hódmezővásárhely 2-2, Rákóczifal- va-Algyő 0—0. Az állás 1. Tápiószecső 9­1 31­8 27 2. Örkény 8 1 1 29­7 25 3. Túrkeve 8 1 1 28­11 25 4. Algyő 6 3 1 21­6 21 5. Monor 6 1 3 31­16 19 6. Cegléd 5 2 3 20­8 17 7. Gy.endrőd 4 3 3 20­14 15 8. Nagykáta 4 2 4 13­18 14 9. Hmv.hely 3 4 3 11­15 13 10. R.falva 3 2 5 22­16 11 11. Fegyvernek 2 4 5 15­17 10 12. Szarvas 3 1 6 14­22 10 13. Jamina 2 2 6 8­14 8 14. H.egyháza 1 4 5 10­16 7 15. Kondoros­1 9 3­42 1 16. Szajol­­10 6­52 0 A sötét lábszátvédős fiatal kondorosi csapatot hazai környezetben alaposan elpáholta a Gyomaendrőd. A Körös-partiak hét góllal terhelték meg a házigazdák hálóját, amire csak egy válasz érkezett ívfotó: kovács Erzsébet Következik. Október 25-, szombat, 14.30: Algyő-Örkény, Túrkeve-Tápió- szecső, Cegléd-Fegyvemek, Szarvas- Hetényegynáza, Jamina SE-Kondoros. Október 26., vasárnap, 13.30: Gyomaendrőd-Rákóczifalva, Hódmezővásárhely-Szajol, Monor- Nagykáta. ■ Sándor. Magyarbánhegyes: Jam- brik - Evanics, Fejes, László, Oláh, Tóth, Cseke, Málik, Pájer (Tur­csek), Jantyik, Bozsár. Edző: Pász­tor József. A gyengén játszó hazai­akkal szemben megérdemelten vitték el a három pontot a bánhegyesiek. G.: Tóth a 20., Bozsár a 49., Cseke az 53. percben. Jó: Diószegi, Pásztor L, Fazekas, ül. Evanics, László, Cseke, Bozsár. Bordás Sándor: - Nem játszot­tunk jól, de küzdöttünk, ám ez kevés volt a jól kontrázó Bánhe­gyes ellen. Megérdemelten nyert a vendég csapat. Pásztor József: - Megérdemelten nyert a gárda. Még mindig sok volt a hiba, de melyik az a csapat, amelyik nem hibázik? (Tóth B. István) Mezöberény—Medgyesegyháza 1-0 (0-0) Mezöberény, 100 néző. V.: Fe­hér. Mezöberény: Barabás — Gézárt, Bereczki, Kiss Z. (Pántya), Szűcs, Benyovszki, Gilik (Gyeb- nár), Gál, Somlyai (Vári), Krecsma- rik, Gidófalvi A. Edző: Ramos Já­nos. Medgyesegyháza: Homik — Kiss II. A., Zsurzsucz, Göcző, Vantara, Szekeres, Szabó, Holecz, Pintér, Juhász, Petruzsán (Zsa- dány). Edző: Szabó András, Te­mesvári Csaba. A herényiek szám­talan ziccert elhibáztak, amelyek közül a második félidő elején egyet értékesítettek, s ez elegendőnek bi­zonyult a három pont begyűjtésé­hez. G.: Gál az 58. percben. Jó: Bereczki, Gál, Gidófalvi Á., Gilik, ill. Holecz, Göcző, Homik. Ramos János: — Könnyű mér­kőzésnek indult, sajnos nem rúg­tuk be a helyzeteket és így csak a három pontnak örülhetünk, de annak nagyon. Szabó András, Temesvári Csaba: - Számítottam az egygólos vereségre. Sajnos megint nem mi tudtuk megrúgni azt az egyet. (Tímár Zoltán) Labdarúgó NB Kondorosi TE—Gyomaendrődi VSE 1-7 (0-4) Kondoros, 250 néző. V.: Faze­kas. Kondoros: Nagy G. - Melis (Tusjak J.), Tusjak Cs. (Czesz- nak), Kasik, Vajgely (Sztvorecz)- Jansik, Palyusik, Glózik, Lad- nyik - Csicsely, Tóth R. Edző: Kvasz János. Gyomaendrőd: Kiss- Csikós (Botos), Göblyös, Danó, Litauszki - Nagy Z„ Tóth Zs. (Farkasinszki), Zsibrita, Osan — Hídvégi (Beinschróth), Tóth Cs. Játékos edző: Hídvégi Imre. 8. perc: a hazai csapat a saját térfele közepén elveszítette a lab­dát, amellyel Zsibrita indult meg, beadására Osan érkezett, aki a ki­lépő portás mellett elhúzta a lab­dát és az üres kapuba helyezte azt, 0—1. 19. perc: Hídvégi bal oldali be­adására Osan emelkedett a leg­magasabbra és két védő között a jobb felső sarokba fejelt, 0-2. 32. perc: ismét a bal oldalon futott fel Hídvégi, szerencsés be­adására ismét Osan érkezett és megszerezte harmadik gólját, (mesterhármas), 0-3. 45. perc: jobb oldalról elvégzett vendégszabadrúgásra Tóth Zsolt érkezett a rövid oldalon és szépen csúsztatott a kapuba, 0—4. 59. perc: Osan bal oldali be­adását a középső védő elszámolta és átszállt a feje felett, a labda Tóth Zsolt elé került, aki a kapu jobb oldalába vágta a játékszert, 0-5. 63. perc: Palyusik előreívelt labdáját Glózik megcsúsztatta, a labda Tóth R. elé került, aki hig­gadtan a kapuba helyezett, 1-5. 70. perc: a hazai csapat a saját térfele közepén elveszítette a lab­dát, amire több hazai és vendég­játékos indult meg, de Farkasin­, Alföld csoport ______ sz ki ért oda leghamarabb és a te­hetetlen kapus mellett a hálóba helyezett, 1—6. 73. perc: a hazai védők kézzel értek a 16-oson belül a labdához. A megítélt büntetőt Göblyös ma­gabiztosan értékesítette, 1—7. Az első félidőben a vendégcsa­pat szinte a semmiből szerzett háromgólos vezetést, amire a ha­zaiak csak ismét kapufával és ki­hagyott helyzetekkel válaszoltak. A félidő végén ismét gólt szerzett a GYVSE és magabiztosan mehet­tek pihenőre. A második félidőre harcosabb hazai csapat jött ki, amit a helyzetek is mutattak, de csak a szépítésre futotta erejük­ből. A mérkőzés egészében meg­érdemelt vendéggyőzelem szüle­tett. Jó: Tóth R„ Kasik, ill. Nagy Z„ Osan, Hídvégi, Litauszki. Kvasz János: - A látottak alapján az eredmény csalóka. Nincs ekkora különbség a két csapat között. Feuerwerker Béla technikai vezető: — Megérde­melten nyertünk a fiatal és kissé kemény kondorosi csapat ellen. (Jankovics László) Hetényegyháza—Jamina 0—0 Hetényegyháza, 30 néző. V.: Fülöp Z. Hetényegyháza: Fehér — Tarián, Guttman, Kovács A., Geczei (Kovács J.) - Szász, Fűz, Kocsis, Péntek - Lantos, Mohácsi (Ozsváth). Játékos edző: Ozsváth Ferenc. Jamina: Kollár - Hrabov- szki, Pusztai, Laurinyecz, Nagy M. - Kertész (Váradi), Kurilla, Horváth (Varga), Kis-Szabó (Zsibrita) - Fehérvári, Balogh. Edző: Ottlakán Mihály. 65. perc: egy kakaskodás után a játékvezető Ozsváthot ütésért kiállította. Rendkívül rossz talajú pályán kiegyenlített küzdelem folyt, a ki­állítás után mezőnyfölénybe ke­rült a vendégcsapat, de Fehérvári fejese az utolsó percben a kapufá­ról kifelé pattant és így maradt a döntetlen. Jó: Péntek, Fűz, Szász, ill. Pusztai (a mezőny legjobbja), Balogh, Horváth, Nagy M. Ozsváth Ferenc: - A mai na­pon egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Ottlakán Mihály: - Igazságos pontosztozkodás szü­letett. (Fülöp Csaba) Szajol—Szarvas 1—2 (0—1) Szajol, 150 néző. V.: Tóth S. Szajol: Szabó — Morauszki, Ur- bán, Dudás, Csányi - Tóth T„ Földi (Farkas), Dankó (Litku), Tóth Gy. - Fábián, Hegedűs (Ju­hász). Edző: Munkácsi József. Szarvas: Balatoni - Rónyai, Pety- kó (Fehér), Medvegy, Kugyela Zs. - Rohony, Klimaj (Darida R.), Bogdán, Kiss - Bencze, Kiszel. Edző: Somogyi János. 20. perc: Medvegy lépett ki a labdával, az érkező Kiszel elé tá­lalt, aki a hosszú sarokba gurított, 0-1. 75. perc: Bogdán passza után Bencze 16 méterről a rövid sarok­ba bombázott, 0—2. 82. perc: a vendégek eladtak egy labdát a saját 16-osuknál, Morauszki először a kapusba, majd a kipattanót a kapu bal sar­kába lőtte, 1—2. Az első félidőben többet birto­kolta a labdát a vendégcsapat és egy formás támadás végén meg­szerezték a vezetést. A második félidőben a szarvasiak sorra ala­kították ki a jobbnál jobb helyze­teket, ami a végén majdnem meg­bosszulta magát. Jó: Tóth Gy., Farkas, ill. Kiss, Kiszel, Medvegy, Rónyai. Munkácsi József: - Egyre kö­zelebb kerülünk a győzelemhez, ami még várat magára. Somogyi János: - A sok kihagyott helyzet miatt tettük magunknak nehézzé a mérkőzést. (Kepenyes György) Négy serdülő arany Esztergom Ifjúságiak: Szeghalom—Battonya 6— 4, Mezőkovácsháza-Vésztő 0-1, Gádoros-Szabadkígyós 3-3, Méhke- rék-Gyomaendrődi FC 0-8, Békés- szentandrás-Orosházi MTK-Rákóczi Vasas 0-7, Békés-Csorvás 5-0, Tót- komlós-Magyarbánhegyes 7-0, Mező- berény-Medgyesegyháza 0-2. Az állás 1. Battonya 9 1 i 23- 9 28 2. Méhkerék 7 2 2 22-11 23 3. Mk.háza 6 4 1 24- 14 22 4. Gyomaendrőd 6­5 19- 11 18 5. Szabadkígyós 5 3 3 16- 11 18 6. Gádoros 5 2 4 21-22 17 7. Mezöberény 5 1 5 17-13 16 8. M.bánhegyes 5 1 5 15- 16 16 9. Vésztő 5 1 5 17-20 16 10. Tótkomlós 3 3 5 16-22 12 11. Békés 3 2 5 17-19 11 12. Csorvás 3 2 6 12- 17 11 13. B.szentandrás 3 2 6 15-24 11 14. Szeghalom 2 4 5 13- 19 10 15. OMTK-Rákóczi2 3 6 16-25 9 16. M.egyháza 2 1 7 8-19 7 Következik. Október 25., szombat, 14.30: Orosházi MTK-Rákóczi Vasas- Medgyesegyháza, Csorvás-Békés­szentandrás, Vésztő—Tótkomlós, Batto­nya—Mezökovácsháza, Szabadkígyós— Szeghalom, Gyomaendrődi FC-Gádo- ros. Október 26., vasárnap, 13.30: Ma- gyarbánhegyes-Békési FC, Méhkerék- Mezőberényi FC. ________________■ Es ztergomban rendezték meg az idei kick-box serdülő országos bajnokságot, amelyen 16 klub 62 indulója csapott össze két küzdő­téren. A Békés megyeiek közül négy klub vett részt a megméret­tetésen - eredményesen. A lá­nyoknál a csabai Hanicz Nelli és Megó Katalin házi döntőt vívott, ami Hanicz győzelmével végző­dött. Egy súlycsoporttal feljebb Kesjár Szilvia nyert országos baj­noki címet - megérdemelten. Az újkígyósi Rétlaki Renáta bronz­éremmel tért haza, a dévaványai Erdei Dóra negyedik lett. A fiúknál a kJgyósi Berki Lász­ló egy nehéz súlycsoportban szerzett bronzérmet. Az 52 kg- ban és a +52 kg-ban a Békéscsa­bai Lakótelepi SE utolsó éves ver­senyzői nyertek, Szabó László és Görbe János. Szabó László klub­társával, a másik ágról a döntőbe jutott Bajusz Lászlóval csapott össze, aki viszont a selejtezőben „leaprította” a tavaszi debreceni világkupa győztesét, a csabai tá­bor nem kis örömére és elégtéte­lére. Ugyanitt a mezőberényi Ko­vács János a 4. helyen végzett. A Békés megyeiek eredményei. Lá­nyok. 32 kg: Bajnok: Hanicz Nelli (Bé­késcsabai Lakótelepi SE, edző: Gregor László), 2. Megó Katalin (Bcs. Lakóte­lepi SE). 37 kg: Bajnok: Kesjár Szilvia (Békéscsabai Lakótelepi SE, edző: Haba József). 42 kg: 3. Rétlaki Renáta (Újkígyósi KBK). Fiúk. 42 kg: 3. Berki László (Újkígyósi KBK). 52 kg: Baj­nok: Szabó László (Békéscsabai Lakó­telepi SE, edző: Gregor László), 2. Ba­jusz László (Bcs. LTP SE). +52 kg: Baj­nok: Görbe János (Békéscsabai Lakóte­lepi SE, edző: Haba József). A Békéscsabai Lakótelepi SE ver­senyzését Békéscsaba önkormányzata, a Secret-Őr Vagyonvédelmi Kft., a Csaba-Sped Kft., a Körös Volán Rt., Miklós Attila önkormányzati képvise­lő, Békéscsabai Közelharc Stúdió; az Újkígyósi Kick-box SE versenyzését az újkígyósi önkormányzat, Nátor Jánosné képviselő, Rétlaki János vállal­kozó; a Mezőberényi Sportcsarnok DSE versenyzését Mezöberény önkor- mányzata támogatta. _____________■ Bé kési ökölvívó bronz az ifi ob-ról Debrecen A hajdúsági megyeszékhelyen rendezték meg az ökölvívók idei országos ifjúsági bajnokságát, amelyen a Békési TE-t egy ver­senyző képviselte. Maczik Pál ta­nítványa, a +86 kilogrammos Nagy Norbert nyolcadmagával indult a szupemehézsúlyban. A békésiek fiatalja az első mérkőzé­sen az újpesti Mándics Lászlóval mérte össze tudását és könnye­dén nyert, ugyanis már az első menetben a békési fiú döntő fölé­nyét hirdették ki. A következő körben a szolnoki Lévai Jánost kapta ellenfélnek, akitől szoros csatában pontozásos vereséget szenvedett, így Nagy Norbert bronzérmes lett az ifi ob-n. Maczik Pál elégedett volt a mindössze két éve bunyózó ta­nítványa eredményével, s mint elmondta, két hét múlva a juni­or ob-n bizonyíthat egy újabb békési. ■ I