Békés Megyei Hírlap, 2003. október (58. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-20 / 245. szám

SP O R T 2003. OKTÓBER 20., HÉTFŐ — 15. OLDAL Büntetőt hibáztak a hazaiak Békéscsabai Előre FC-Újpest FC 0-1 (0-1) m Békéscsaba - Újpest 0-1 (D-1) Békéscsaba: Simunic - Schindler, Vilotic, Udvari, Bujáki - Kovács N. (Miculescu, 57.), Bánföldi, Kovács B., Vincze Z. - Hoffmann (Javrujan, 50.), Tóth Gy. Vezetőedző: Supka Attila. Újpest: Vlaszák - Szélesi, Tamási, Juhár, Vanczák - Polonkai (Bükszegi, 59.), Erős, Farkas B„ Rósa H. (Róth, 46.) - Kovács Z„ Tokody (Szanyó, 85.). Szakmai igazgató: dr. Mezey György. Békéscsaba. Nézőszám: 4000. Játékvezető: Bede {★*★★). Gól: Tamási (7). Sárga lap: Vlaszák (28.), Kovács Z. (45.). ^ MTK - Debrecen MTK FC: Végh - Zabos, Komlósi, Juhász, Fűzi - Jezdimirovic - Zavadszky, Czvitkovics (Illés, 86.), Halmai (Molnár, 23.), Sza­bó O. (Rednic, 60.) - Tor- ghelle. Vezetőedző: Egervári Sándor. Budapest, Hidegkúti Nándor-stadion. Nézőszám: 2500. Játékvezető: Hanacsek (★**■). Gólok: Torghelle (10.), Molnár (66.). Kiállítva: Sándor (51.). Sárga lap: Komlósi (21.), Szabó O. (30.), Torghelle (56.), Zavadszky (68.), Fűzi (73.), illetve Kiss Z. (70.). 2-0 (1-0} 7 Debrecen: Törnie - Niko- lov (Sumudica, 67), Flavio Pim, Szekeres, Szatmári (Selymes, 46.) - Dombi, Habi, Sándor, Böőr - Kiss Z., Halmosi (Madar, 46.). Vezetőedző: Szentes Lázár. ?= Győr - Ferencváros 0-t (0-l) pír* | Balaton FC - HE 0-1 ((Ml) ÉD Győr: Sebők - Böjté, Stark, Kartelo, Geri - Né­meth N. (Öross, 79.), Nyi­las, Miriuta, Aranitovic (Nagy T., 40.) - Nicsenko, Bajevski (Herczeg, 66.). Vezetőedző: Kiprich József. Ferencváros: Szűcs - Vük- Balaton FC: Csernyánszki mir, Dragóner, Balog - .. j-gadics, Kuttor, Kőrösig v Kriston, Lipcséi, Zováth, " QiszIS'1 Mészáros, Kflvacs [ Kiss (Szkukalek, 62.) - P., Vörös (Virág, 51.), Us- Gera, Sasu (Tököli, 73.), vat (Filipovic, 87.) - Po- Penksa (Rósa D„ 65.). temkin (Sitku, 58.), Csor- Szakmai igazgató: dás. Vezetőedző: Garami József. Csertői Aurél. Zalaegerszeg: Várga Z. - § .Kr^Md.liiár B,,.gsóka. .. | Szamosi - Babati, Ljuboje- t vic, Balog Cs., Józsi - Sa- I bo (Nagy L, 46.), Egressy 1 (Gyánó, 90.). Vezetőedző: Mihalecz István. § I Győr. | Nézőszám: 5000. | Játékvezető: Arany (★★★★). 1 Gól: Gera (34.). Sárga lap: Nyilas (37), illetve Tököli (84.). Siófok. Nézőszám: 2000. Játékvezető: Fábián (★*★★). Gól: Józsi (84.). Sárga lap: Mészáros (78.), illetve Ljubojevic (43.), Egres- sy (45.), Babati (80.). 1Ü* Videoton - Sopron 2-0 (1-0) Videoton FCF: Tudor - Ristic, Koller, Tereánszki- Tóth - Magasföldi (Nagy D., 74.), Tóth B., Schwarcz, Szabó T. (Pan- tic, 89.), Voicu - Hercegfal­vi, Savu (Dvéri, 54.). Vezetőedző: Csank János. Matáv-Sopron: Milinte- Bagoly, Lambulic, Pető, Hanák (Pintér, 63.)- Grósz, Balaskó, Lazic, Baumgartner (Sipos, 82.) - Cseke, Sira (Bausz, 53.). Edző: Pintér Attila. PMFC Lombard FC Haladás: Ba­logh T. - Kaj, Lőrincz, Se­per, Farkas A. - Németh T., Kovács A. (Nagy S. 68.), Dubecz, Tóth P. - Somfalvi, Tüske (Schimmer, 38.). Szakmai igazgató: Bozsik Péter. 00 # Pécsi MFC: Németh G. - Sipos (Bajusz, 87), Die­nes, Szabados, Gaál (Ske- tiani, 62.) - Horváth S., Pavicsevics, Závoda (Ul­rich, 57.) - Pest K., Márton - Horváth Gy. Vezetőedző: Nagy Tamás. Székesfehérvár. Nézőszám: 3000. Játékvezető: Világi Balázs (★★★). Gólok: 1-0 Voicu (18.), 2-0 Dvéri (90.). Sárga lap: Magasföldi (16.), Schwarcz (28.), ill. Lazic (18.). | MTK - Debrecen | A két, hét közben a nemzetközi porondon is fellépő csapat ese­ménydús mérkőzést játszott. Sándor Tamás, akit a játékveze­tő kiállított, fegyelmezetlenségé­vel roppant nehéz helyzetbe hozta a Debrecent, ám a I vendégek ennek ellenére f nem adták fel, támadá- B Németh G. (PMFC) Böjté Komlósi Tamási Szamosi (Győr) (MTK) (Újpest) (ZTE) Szabó T. Balogh (Videoton) (FTC) Tóth P. Szabó O. (Haladás) (MTK) Újpest-MTK 1-1 Ferencváros - Haladás 2-0 PMFC - Balaton FC 1-0 ZTE - Videoton 1-t Sopron - Békéscsaba 2-1 Debrecen - Győr 2-1 Torghelle Kovács Z. Szombathely. Nézőszám: 3000. Játékvezető: Solymosi (**★). Kiállítva: Somfalvi (91.), ill. Pavicsevics (91.). Sárga lap: Farkas A. (4L), Somfalvi (60.), ill. Horváth S. g (36.), Sketiani (65.), Sipos (67). A FORDULÓ JÁTÉKVEZETŐJE: Arany Tamás (**★★) saikból azonban végig hi- | ányzott az átütőerő. A | hazai együttes a várt- 1 nál könnyebben győ­zött, mert a kapu előtt 1 aktívabb volt. I ....................... M Wi sSt Bits (MTK) (Újpest) byor - nu | Mindig akcióközeiben volt, néhány ap- j V . róbb hibát vétett ugyan, de ezek nem f befolyásolták a végeredményt. Kézben | p tartotta a mérkőzést, amihez csak ;; két sárga lap kellett. I 1 ♦SsSjlZjBÍ Ulli *11! Név Gálok száma 1. MTK 10 6 2 2 18-9 20 Németh Gábor (PMFC) | Marius Saaudka (Debrecen 5 £ Videoton to 5 4 1 16-11 19 A pécsiek kapusa nem panasz­Bajzát Péter (Debrecen) 4 3. Debrecen 10 5 1 4 16-9 16 kodhat, hogy munka nélkül ma­Kovács Zoltán (Újpest) 4 4+ mm 10 4 3 3 19-10 15 radt Szombathelyen, ugyanis a Keton Sára (MTK) 4 5. Bálátok FC 10 4 2 4 9-7 14 hazai játékosok nagyon megdől­Törpédé Sándor (MTK) 4 6. Sopron 10 4 2 4 13-12 14 goztatták. Kipróbálták távolról mwm (Sopron) 4 7. Ferenctáros 10 5 4 1 14-11 13 és közelről, be akarták vermi a Tíís&e Roksi {Haladás} 4 8. ÚJPEST <0 3 4 3 10-9 13 kapuját lábbal és fejjel, de Né­Pest Krisztián (PMFC) 3 9. Szombathely 10 2 5 3 8-12 11 meth Gábor hálója érintetten Főtt Péter (Haladás) 3 IS. Mr 10 3 2 5 8-14 tí maradt. Többször bravúrral Szanyá KárekrMpest) 3 11. Békéscsaba 10 1 3 6 8-16 6 mentett, néha pedig a szeren­1 Igor Hcsenko (Győr) 3 12. Zaiaeserszeg 10 2 0 0 12-22 6 cse is meUé szegődött. Békéscsaba 5. perc: egy bal oldali bedobás után Kovács Béla 15 méterről jobb lábbal a bal összekötő helyéről megcélozta a kaput, de a középre tartó labdát Vlaszák megfogta. 6. perc: Farkas Balázs tálalt Rósa elé, aki a 16-osról, a bal ösz- szekötő helyéről, jobb lábbal lőtt, a jobb alsó sarok előtt Simunic ve­tődve hárított. 7. perc: Farkas Balázs végezhe­tett el szögletet balról. Remekül lőtt be középre, ahol legmagasabb­ra Tamási ugrott, aki négy méter­ről a kapu bal oldalába fejelte a lab­dát, 0-1. 11. perc: Bánföldi szabadrúgás­ból beemelt a 11-es tájékára, ahol Tóth György háttal a kapunak ráfe­jelte a labdát, amit Vlaszák a jobb sarok töve mellett megfogott. 14. perc: Bánföldi ugratta ki Tóth Györgyöt, aki futtából, 15 mé­terről, jobb lábbal fölé lőtt. 20. perc: Vincze Zoltán jobb ol­dali szögletét Kovács Béla meg­csúsztatta, Udvari az ötösről kapu­ra fejelt, de a bal kapufa tövénél ál­ló Farkas Balázs a gólvonalról ki­vágta a labdát. 25. perc: Kovács Zoltán Tokody elé csúsztatott, aki a bal összekötő helyéről, 17 méterről, jobb lábbal alig lőtt a léc fölé. 28. perc: Bánföldi a kezdőkör­ből jól ugratta ki Hoffmannt, aki az eléje kifutó Vlaszák mellett elfejel­te a földről felpattanó labdát, már a 16-oson belül. Az újpesti kapus mást már nem tudott cselekedni, mint hogy nagyot taszított Hoffmannon, aki elesett, így Bede játékvezető jogosan ítélt 11-est a békéscsabaiak javára, ráadásul Vlaszák megmozdulását sárga lap- ’9'jpéílíá honorálta. A büntetőt Kbvács Béla lőtte jobbra, de nem eléggé sarokra, így Vlaszák bravúros vető­déssel kiütötte a labdát, majd a vé­dők tisztáztak. 31. perc: Bánföldi végzett el sza­badrúgást bal oldalról, beívelése után Udvari fejelt 10 méterről kapu­ra, a labda útjába a kaputól négy mé­terre álló Hoffmann még belepöc­költ, de Vlaszák nagy bravúrral má­sodszorra megkaparintotta a labdát. 52. perc: Schindler a jobb olda­lon indította Kovács Norbertét, aki­nek beadását Bánföldi tíz méterről, középről, jobb lábbal fölé lőtte. 55. perc: Vilotics óriásit hibá­zott: a 16-os vonalánál Kovács Zol­tán elé fejelt, aki három lépés után laposan, jobb lábbal lőtt, de Simunic remekül védett. 57. perc: Vincze Zoltán lefejelte a labdát Bujáki elé, aki 35 méter­ről, ballal, kapásból megcélozta a kaput, a visszahátráló Vlaszák szögletre ütötte a labdát. 69. perc: Vincze Zoltán a bal ol­dalon cselezgetett, majd belőtt a 16-oson érkező Miculescunak, aki­nek jobb lábas, lapos lövését ma­gabiztosan védte Vlaszák. 71. perc: Bánföldi jobb lábas, 18 méteres nagy lövése a kapufa fö­lött zúgott el. 72. perc: Farkas-Kovács Zoltán jobb oldali akció végén az utóbbi jól adott be, Bükszegi pedig úgy fe­jelt kapura 14 méterről, hogy a lab­da a földről felpattant, de Simunic így is ujjheggyel szögletre tudta tolni a labdát. 85. perc: a csereként beállt Szanyó 25 méteres szabadrúgását Simunic vetődve hárította. 86. perc: Kovács Zoltán a békés­csabai térfél közepéről kiugratta Róthot, aki a bal összekötő helyé­ről, senkitől sem zavartatva lőtt 10 méterről, de Simunic szögletre tol­ta a labdát, bár Bede játékvezető kirúgást ítélt. 91. perc: Bánföldi 18 méterről, középről, nagy erővel, jobb lábba alig lőtt a bal kapufa mellé. A találkozó előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek a na­pokban elhunyt háromszoros olimpiai bajnok ökölvívóra, Papp Lászlóra, a békéscsabai röplabda­sport megteremtőjére, Buzássy Bélára, valamint az Előre FC ör­mény labdarúgója, Jegija Javrujan elhunyt édesapjára. Élénk iramba kezdett a csípős októberi vasárnapi délután mind­két együttes. Hol az egyik, hol a másik kapu került veszélybe, majd a 7. percben egy szöglet után váratlanul megszerezte a ve­zetést az újpesti együttes. Az elő­rehúzódó Tamásira - annak elle­nére, hogy ki voltak osztva a sze­repek - nem figyeltek a hazai vé­dők, így máris a fővárosiaknál volt az előny. Mindez azt jelentet­te, az újpestiek élhettek kedvenc fegyverükkel, a kontrával, miköz­ben a középpályán a két fiatal, Polonkai és Farkas Balázs révén ügyes megoldásokat mutattak be. A békéscsabaiak nem adták fel, többet támadtak, ám a kapu előtt elfogyott a tudományuk, ha pedig eljutottak Vlaszák hálójához, az újpesti kapuvédő rendre hárítani tudott. A csabaiak fölényét mu­tatta, hogy a 21. percben egy szöglet után csak a gólvonalról tudtak menteni a fővárosi védők, majd a 28. percben jogos 11-est kapott a viharsarki gárda. Kovács Béla azonban nem tudott élni az egyenlítés lehetőségével, Vlaszák kapus bravúrosan hárított. Ekkor sokan azt hitték „összeesik” a Bé­késcsaba, ám nem ez történt, a hazaiak mentek előre, újabb hely­zetek alakítottak ki a vendégek kapujánál, de a befejezésekbe mindig hiba csúszott. A fővárosi­ak is vezettek néhány kontrát, de Simunic kapus mindig biztos kéz­zel hárított. A szünetben Mezey György cserélt, a halványabb teljesít­ményt nyújtó Rósa Henrik helyé­re a magasabb, jobb felépítésű; gyorsabb Róth állt, aki már több­ször is gondot okozott a csabai vé­dőknek. Supka Attila is gyorsan cserélt a szünet után, Javrujan személyében csatárt küldött a pá­lyára, majd néhány perccel ké­sőbb egy újabb támadót, Micules- cut is a csapatba állította. Nyo­mott a hazai csapat, az újpestiek határozottan védekeztek, ha még­is helyzetbe kerültek a házigaz­dák, vagy Vlaszák védett, vagy baj volt az irányzékkal. Sokat futottak a labdarúgók, de ahogy telt az idő, egyre több átadási hiba csúszott mindkét oldalon a játékba. Az utolsó negyedórában szinte telje­sen beszorította ellenfelét a Bé­késcsaba, sorra rúgták a szöglete­ket Bánföldiék, ám a fővárosi vé­dők az utolsó pillanatban több al­kalommal is menteni tudtak. Sőt, egy-egy veszélyes kontra után, mint ahogy Róth a 76. percben tet­te, akár gólt is szerezhettek volna. Ezúttal is a „megszokott” kore­ográfia szerint zajlott a mérkőzés, a csabaiak hamar hátrányba kerül­tek, ezután mindent megtettek az egyenlítésért, sorra alakították ki a helyzeteket, ám azokat rendre el­puskázták, mi több, ezúttal még egy 11-est is kihagytak. A házigaz­dák az eddigi tíz mérkőzésen mindössze nyolc gólt szereztek, annak ellenére, hogy sok helyze­tük volt. Mindez azt bizonyítja, az utolsó pillanatokban jobban kelle­ne koncentrálni, s akkor talán több pontjuk lehetne a békéscsabaiak­nak. A látottak alapján a hazaiak nem érdemeltek vereséget, az együttes teljesítményét a B-közép is elismerte, amely a lefújás után tapssal jutalmazta a csabai labda­rúgókat. Jó: Simunic, Bánföldi, Vincze Z„ ill. Vlaszák, Polonkai, Farkas B. Supka Attila: — Addig, amíg gólt nem tudunk szerezni, nem tu­dunk pontot vagy pontokat be­gyűjteni. Eddig csak a helyzeteket hagytuk ki, most már a tizenegyest is, ami döntően befolyásolta a mér­kőzés végeredményét. Az újpesti gólról: mindenkinek megvolt az embere a szögletnél, ám Udvari el­aludt, így fejelhetett Tamási a ka­punkba. Mezey György: - Az eddigi találkozókon jobban játszottunk, de nyerni nem tudtunk. Ezúttal gyengébb teljesítményt nyújtott a csapat, mégis nyerni tudott, igaz, ehhez némi szerencse is kellett, hiszen a hazaiak tizenegyest hi­báztak. Ismerve az NB I-es me­zőnyt - véleményem szerint -, az Előre nem gyengébb a Balaton FC-nél, a Pécsnél és a Haladás­nál. JÁVOR—VERASZTÓ Totóeredmények, 42. HÉT 1. MTK FC-Debreceni VSC 2-0 1 2. Békéscsaba—Újpest FC 0-1 2 3. Győr—Ferencváros 0-1 2 4. Bremen-VfB Stuttgart 1-3 2 5. Dortmund—Hannover 6-2 1 6. Hertha BSC-Leverkusen 1-4 2 7. Mönchengl.-B. München 0-0 X 8. Kaiserslautern—Hamburg 4-0 1 9. Schalke 04—Bochum 0-2 2 10. Ancona—Juventus 2-3 2 11. Brescia—Internazionale 2-2 X 12. Chievo—Sampdoria 1-1 X 13. Roma—Parma 2-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Milan—Lazio lapzártakor tartott Bánföldi (balra) és Bujáki gyűrűjében az újpesti Tokody. A vendégek nem nyújtottak maradandó teljesítményt, mégis elvitték a három pontot a Kórház utcából d^otói lehoczky Péter Jó védelmek, kevés gól Kevés gólt hozott a labdarúgó NB 1. 10. fordulója, a hat mér­kőzésen csupán hét gól esett. . Győrben, Békéscsabán és Sió­fokon egy találattal is nyerni I lehetett. Érdekesség, hogy az említett há­rom pályán a vendégcsapatok I [FTC, Újpest, ZTE) nyertek. Úgy látszik, hogy a ferencvárosiakat nem viselte meg a hétközi, dániai hosszabbításos kupameccs, míg az újpestiek hosszabb szünet után j ismét nyertek. Másodszor győzött egymás után a Zalaegerszeg, amelynek színeiben a fiatal, tehet- i séges Józsi lőtte a győztes gólt. j A védelmek és a kapusok jó | napja volt ez a vasárnap, több hát- ! véd és kapuvédő nyújtott kima- \ gasló teljesítményt. | ____________________________1 Hosszabb szünet után nyert ismét az Újpest (csíkos mezben) i