Békés Megyei Hírlap, 2003. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-28 / 98. szám

2003. ÁPRILIS 28., HÉTFŐ - 13. OLDAL SPORT Egy gól döntött a megyei rangadón Surman Zoltán veresége Gyulai Termál FC-Orosháza FC 1-0 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, rájátszás a 7—12. helyért, Gyula, 450 néző. V.: Berger (Szabó Z„ Tumó). Gyula: Sándor — Lázok, Géczi, Semjéni, Lakatos — Papp, Tamási, Árgyelán, Czifrák - Zöld, Boruzs. Edző: Szekeres Lajos. Oros­háza: Such — Ferenczi, Kiss, Molnár, Szrenka — Raducu, Kovács T„ Szabó, Dobi - Lovas, Hadár. Játékos edző: Belvon Attila. Csere: Kovács T. helyett Csiszár a 61., Raducu h. Kovács P. a 80., Papp h. Hóbei a 82. percben. Gólszerző: Lakatos a 23. percben. Sárga lap: Semjéni (akasztásért) a 20., Tamási (rúgásért) a 46., Dobi (lerántá­sért) az 53., Czifrák (könyöklésért) a 67., Hadár (reklamálásért) a 90. percben. Szögletarány: 0:4 (0:0). Gyula S. perc: Szabó Norbert közeli lö­vését védte Sándor. 12. perc: Árgyelán 30 méteres szabadrúgása a sorfalban halt el. 15. perc: Egy 18 méteres ven­dég szabadrúgás után nehéz helyzetben tisztáztak a hazai vé­dők. 22. perc: Egy lapos orosházi lövés csúszott el a gyulai kapu mellett. 23. perc: Lakatos a 16-os bal oldalánál két csel után laposan lőtt kapura, és a lábak között a bál alsó sarokba suhant a pettyes, 1-0. 38. perc: A Czifrák beszéde miatt megítélt orosházi szabadrú­gás a felső kapufán csattant, majd onnan pattant az alapvonalon túl­ra. 73. perc: Egy előrevágott hazai labdát a vendégek ötöséről Árgyelán visszafejek Boruzs elé, aki lőtt, de Such nagy bravúrral, lábbal mentett. A kedvezőtlen időjárás ellené­re a megyei találkozóra szép szá­múnak mondható közönség gyűlt össze. A tabellán elfoglalt helyének megfelelően az Oroshá­za kezdett jobban, és enyhe fö­lényben voltak. A váratlan hazai gól után a gyulaiak is elhitték, hogy van sanszuk a mérkőzésen, így kiegyenlítetté vált a mezőny­ben a játék. A második félidőben ismét az Orosháza kezdett aktí­vabban, és szinte az egész félidő­ben mezőnyfölényben játszot­tak, de igazi gólhelyzetet tulaj­donképpen nem sikerült kialakí­taniuk. A gyulaiak ritka kontrái­ból Such bravúrja híján akár to­vábbi gól is születhetett volna. Jó: Zöld, Lakatos, Géczi, ill. Kiss, Szrenka. Szekeres Lajos: — Szervezett védekezésünknek meglett a gyü­mölcse. Belvon Attila: - Ezt a mérkőzést gólokra játsszák, ez a Gyulának sikerült, gratulálok ne­kik a győzelemhez! További eredmények: Nyírbátor— Mátészalka 2—2, Baktalórántháza— Tiszaújváros 3-0. Az NB II Keleti csoport alsóház állása 7. Orosháza 10 7 9 41-34 37 8. Mátészalka 11 4 11 50-45 37 9. Gyula 10 2 14 29-44 32 10. Nyírbátor 9 4 13 39-45 31 11. B.lórántháza 5 13 8 27- 37 28 12. Tiszaújváros 1 2 23 15-97 5 Az NB Il-es labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában következik. Má­jus 3., szombat: Tiszaújvárosi FC- Gyulai Termál FC, 17.00. Május 4., va­sárnap: Mátészalka-Baktalórántháza, 17.00. Orosháza FC-Nyírbátor, 17.00. S í A labdarúgó NB II alsó házának Békés megyei rangadóján a fehér zoknls gyulaiak egygólos győzelmet arattak az Orosháza ellen D-FOTÓs VERESS ERZSI Aerobik a fantázia segítségével Nagyszénás A Nagyszénási Czabán Samu Mű­velődési Házban 2000 óta műkö­dik az a gyermek aerobik klub, ahol nyolcvan apróság fejleszti mozgáskultúráját. A tréner, Szél Helga óvónő három korosztállyal foglalkozik sikeresen. Elmondása szerint, a kicsik játékos, verses, mondókás szöveggel, majd an­nak elhagyásával ismerkednek meg az alaplépésekkel és idővel fantáziagazdag mozgásanyagot sajátítanak el. A szénásiak immáron harma­dik alkalommal vettek részt a Gyermek Fantázia Aerobik Feszti­válon. Érdemes volt korán kelni, sokat utazni a gyerekekkel, mert a fővárosi rendezvényről három arany- és két ezüstéremmel tértek haza. __________________________(CS) Bud apest Az elmúlt fél évben háromszor is elmaradt a békési Surman Zoltán, a Polish Box Promotion 61,20 kilo­grammos profi ökölvívójának meghirdetett mérkőzése, ellenfél hiánya miatt. A fél év kihagyás vi­szont nagyon meglátszott a moz­gásán most hét végén, amikor vég­re ellenfelet találtak az addig hat mérkőzésből hat győzelemmel ál­ló bunyósnak. Ezúttal a nyíregy­házi Mészáros Istvánnal találta magát szemben egy négyszer há­rom perces mérkőzésen, amely­nek első két menete még inkább neki állt. Néhány jobb egyenessel és testre mért ütéssel meglepte Mészárost, de a második menet­ben egy váratlan akcióból kapott egy meglepetésszerű ütést, ami ugyan nem fogta meg, de egy kis­sé elvesztette a fonalat. Aztán a harmadik menetben egy jobb hor­ga jól ült ellenfele álián, de mint később kiderült, mégis hatástalan­nak bizonyult, ugyanis a nyíregy­házi fiú vérszemet kapott, és óriá­si iramot diktált a hátralévő idő­ben. A negyedik menetben aztán egyre fogyott Surman ereje, egyre kevésbé tudott ellenállást kifejteni, és végül pontozással megérdemel­ten nyert Mészáros István. Ezzel el is romlott eddigi 100 százalékos mérlege a békési fiúnak, pedig Mészáros nem tartozik a nagyon ismert öklözök közé, hiszen ama­tőr korában például Antoni két­szer is legyőzte. Ezzel Surman ed­digi szép mérlege el is romlott. Hír még a békésiek háza tájá­ról, hogy Varga Balázs hétfőtől edzőtáborba vonul, és napokon belül eldől, hogy a magyar válo­gatott tagjaként az írek vagy a horvátok elleni csapattalálkozón lép-e kötelek közé május első napjaiban. Ugyancsak új informá­ció: Antoni, aki korábban úgy vél­te, a profik között próbál majd szerencsét, most meggondolta magát és marad az amatőrök kö­zött, amit megtehet, hiszen még egyetlen profi mérkőzésen sem lépett ringbe._________________■ Gellén Attila ismét az élen Még lehet jelentkezni! Békéscsaba A Békés Megyei Labdarúgó Szö­vetség május 17-én kezdődő és négy hét végén megrendezésre kerülő UEFA D licences labdarú­gó edzői tanfolyamára még le­het jelentkezni. Az érdeklődők 2003. május elsejéig jelentkezhetnek a Békés Megyei Labdarúgó Szövetség­ben (Békéscsaba, Peter Jilem- niczky u. 3), telefon: (66) 441- 033. ' . Debrecen Bár a húsvéti ünnepek jócskán elmúltak, e hét végén mégis Hús­vét Kupa néven rendeztek autó­modellező versenyt Debrecen­ben, amelyen ott voltak a békés­csabai Csaba Honvéd Kulturális Egyesület fiataljai is. A felnőttek mezőnyében Gellén Attila új jár­műve úgy tűnik, bevált, ugyanis meglehetősen nagy fölénnyel az élen végzett. Ugyanebben a me­zőnyben Zahorán Zsolt az ötödik helyen kötött ki. Az ifjúságiak ka­tegóriájában Balogh Dávid bronzérmet nyert, és Szőke Kiss Bálint is alig maradt le a dobogó­ról. Eredmények. Felnőttek: 1. Gellén Attila (Csaba Honvéd Kulturális Egye­sület, Békéscsaba), 2. Zombori István (Eger), 3. Kurucz Ferenc (Hajdúszo­boszló), 4. Fehértói Tibor (Debrecen), 5. Zahorán Zsolt (Csaba Honvéd Kultu­rális Egyesület), 6. Fehér Sándor (Deb­recen). Ifjúságiak: 1. Soós Tibor (Deb­recen), 2. Kurucz Tamás (Hajdúszo­boszló), 3. Balogh Dávid (Csaba Hon­véd Kulturális Egyesület), 4. Szőke Kiss Bálint (Csaba Honvéd Kulturális Egye­sület). ___________B Re mekeltek a házigazdák Békési FKC-Pestszentlőrinc-Elektromos 35-28 (18-11) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, rájátszás a 7-12. helyért, Békés, 500 néző. V.: Kisfalvi, Péli. Békés: SZ1KORA G. - Nyitrai 2, Gilan 2, Novanc 1, Dögé 1, MOLDOVÁN 18 (6), Korcsok 2. Cs.: ÁRDELEÁN (kapus), Czegle 1, Polgár Z. 3, Gálik, Nagy T. 1, POLGÁR T. 4. Edző: Gával Ferenc. Elektromos: Marchis - SAVON 9 (3), HARSÁNYI7, Molnár Z., Tamás, FREY T. S, Forgács 2. Cs.: Nagy (kapus), Józsa 4, Börcsök, Frey J. 1, Vaiser. Edző: Győrfi János. KiálHtások: 12, ill. 14 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3. Az eredmény alakulása: 3 perc: 2—0, 10. p.: 5—2, 16. p.: 9—6, 20. p.: 11—7, 29. p.: 15-11, 33. p.: 19-12, 45. p.: 27-22, S3, p.: 31-25, 57. p.: 33-27. döntő pillanatokban, miközben szebbnél szebb akciókat vezettek a pályán a békésiek, s csaknem valamennyi alkalommal a háló­ban kötött ki a labda. A publikum a megnyugtató előny közepette végig vastapssal és ovációval él­tette csapatát. A békésiek fontos két ponthoz jutottak az NB I-ben maradásért folytatott küzdelem­ben és ilyen különbséggel is meg­érdemelten nyertek a hetedik he­lyen álló fővárosiak ellen. Gávai Ferenc: - Köszönjük közönségünk lelkes biztatását, amely újra a régi volt, s ennek is köszönhető, hogy a csapat a küz­delem mellett jó játékkal rukkolt ki. Győrfi János: - Ma dekon- centráltan és sok hibával játszot­tunk, kevés kooperatív elemmel, s ez megbosszulta magát. GYURKÓ MIHÁLY Kézilabdás elismerések Budapest Szombaton Budapesten tartotta 2003. évi közgyűlését a Magyar Kézilabda Szövetség. Az ünnepségen elismerések át­adására is sor került. A Magyar Kézilabdázásért kitüntetés ezüst­jelvényét vette át, több évtizedes munkájáért Szabó Károly, a Bé­késcsabai Előre NK ügyvezető el­nöke és vezető edzője Benedek András elnöktől és Sinka László főtitkártól. Elismerő oklevelet kapott munkájáért Fabulyáné Kovács Tí­mea, a Békés Megyei Kézüabda Szövetség elnöke. a Bravúros idegenbeli siker A papírformának megfelelően Szünet után feljavultak Kiskőrös-Újkígyósi KC 27-34 (17-14) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Kiskőrös, 200 néző. V.: Láda, Sebők. Újkí­gyós: TYETYÁK - Katona 5, ALBRECHT 11, Greksza, Nagy N. 1, UNYATINSZKI 7, Darida 1. Cs.: Ecker Zs., Ecker G. (kapusok), Harangozó V. 3, LOVÁSZ 4, Asztalos 3, Oláh. Edző: Bacsa István, szaktanácsadó: Skaliczki László. Az ellenfél legjobb dobói: Gelley 10, Kun 7. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1. Kiskörös Békéscsabai ENK-Ceglédi Kék Cápák 33-22 (14-9) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, Mester Klub, 200 néző. V.: Csorba, Dobos. Békéscsaba: KOVÁCSNÉ - VALYUCH 5, Zsuzsa 4, VASS 10, Hajdú 3, Valaczkai 3, Ancsin 4. Cs.: TRIFFA (kapus), Such 1, Deák 3, Knyihár, Forczek, Mészáros. Edző: Szabó Károly. Az elleniéi legjobb dobója: Bartha 5. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 7/5. Szeghalmi NKC-Tiszaújváros 18-22 (5-13) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Füzesgyarmat, 150 néző. V.: Hargitai, Markó. Szeghalom: Szabó G. - Szabó K. 1, Bacsa 4, Zsadányi E. 4, Dobó 4, Gulyás 2, Nagy Cs. 2. Cs.: R1CZU, Lovas (kapusok), Búza 1, Zsadányi K., Sárközi. Edző: Zsadányi Sándor. Az ellenfél legjobb dobói: Hollóné 8, Jámbor, Keller 6—6. Kiállítások: 4, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 6/4. Füzesgyarmat A vasárnap délutáni összecsapá­son az első negyedórában fej-fej mellett haladt a két együttes. Az újkígyósiak emberfogással kísér­ték a hazaiak legjobbját, a junior válogatott Gelleyt, ám ennek elle­nére a 23. percben 14-11-re ve­zettek a kiskőrösiek. A folytatás­ban sok eladott labda jellemezte a kígyósiak játékát, így megmaradt az első játékrész végére a házigaz­dák háromgólos előnye. Fordulás után nagyobb sebességre kap­csoltak a vendégek. A 40. percben 21-19-et mutatott az eredmény- jelző, majd Tyetyák bravúros vé­dései után remek sorozatot pro­dukáltak a vendégek, így a 45. percben már náluk volt az előny (22-24). Ekkor időt kért a Kiskő­rös, de ez sem segített a házigaz­dákon, hiszen a kígyósiaknál az átlövő Albrecht, valamint a nagy kedvvel játszó Unyatinszki rendre betalált a hazaiak hálójába. A haj­rában már csak egy csapat volt a pályán, az Újkígyós, amely a telje­sen összeroppant kiskőrösiek el­len megérdemelten nyert hét gól különbséggel. Bacsa István: - Gratulálok a fiúknak, ezzel a teljesítménnyel a hátralévő mérkőzéseken elérhet­jük célunkat. B Békéscsaba A hét közben Kovacsicsova jobb térdén artroszkópos műtétet haj­tottak végre, így ebben a szezon­ban már nem számíthatnak a bal kezes játékosra a csabaiak. A ven­dégek hétméteresből szereztek ve­zetést, majd 5-2-re fordítottak a hazaiak. A Cegléd szívós játékkal a 14. percben 5-4-re felzárkózott. A csabaiak nem találták az ellenszer­ét a sereghajtó halogató játékának, támadásban ötlettelenül játszot­tak. A félidő hajrájában Szabó Kár­oly időt kért, így megnyugtató előnnyel térhetett pihenőre a lila­fehér gárda. Fordulás után két gólra felzárkózott a Cegléd (39. p.: 17- 15). Ezt követően fáradni lát­szott a vendégcsapat, a hazaiak Vass vezérletével fokozatosan el­húztak, az 52. percben már 27­18- ra vezettek. A hajrában tovább növelte előnyét a csabai gárda, s végül a papírformának megfelelő­en magabiztos győzelmet aratott. A szombati összecsapáson ne­hezen találta meg a ceglédiek já­tékának ellenszerét a lila-fehér gárda, de fordulás után már a csabaiak akarata érvényesült, akik győzelmükkel megerősítet­ték második helyüket a tabellán. Szabó Károly: - Feledhető el­ső félidő után a második játék­részben kidomborodott a na- gyobb tudás és a jobb erőnlét. ■ Nem a legjobb előjelekkel várta a listavezető tiszaújvárosi csapatot a kiesés ellen küzdő sárréti együttes, hiszen a csapat irányí­tója, Krista Enikő sérülés miatt nem léphetett pályára. Hatos fa­las védekezéssel kezdett a szeg­halmi csapat, ami a találkozó ele­jén bevált, viszont támadásban a kialakított helyzeteket rendre ki­használatlanul hagyták a sárréti­ek. A10. percben 4-1-re vezettek a vendégek, amikor hétméterest hibázott a hazai együttes. Az első játékrészben a rutinos, NB I-et megjárt Hollóné irányításával a listavezető jelentős előnyre tett szert. Fordulás után változtatott a védekezésen a szeghalmi csa­pat. A nyitott védekezés bevált, a kapuban pedig a csereként beállt Riczu bravúrok sorozatát mutat­ta be, így fokozatosan felzárkó­zott a hazai együttes. Az 57. perc­ben 17-21 volt az állás, de a haj­rában már nem sikerült csökken­teni a különbséget a házigazdák­nak a rutinosabb vendégekkel szemben. Ha ilyen fegyelmezetten ját­szott volna korábban a szeghalmi csapat a gyengébb ellenfelekkel szemben, most több pontja lenne. Zsadányi Sándor: - A listave­zető elleni teljesítmény biztató a jövőre nézve. m gazdák leginkább a betöréseket erőltették, s ez eredményesnek bizonyult, hiszen negyedóra alatt négy büntetőt is értékesíthetett a mérkőzés hőse, Moldován János, de Szikora Gábor kapus is reme­kelt, miként elöl a társak is. Nem véletlen, hogy Győrfi János időt kért a vendégeknél, de ez sem se­gített, hiszen a békésiek meg­nyugtató hétgólos előnnyel tér­hettek pihenőre. Szünet után a 35. percben a szintén jó napot kifogó Árdeleán kapus is jó hálóőrnek bizonyult a Békés A békési kézilabdaünnepet meg­előzte a Magyar Kézilabda Szö­vetség „A magyar kézilabdázá­sért” kitüntető címének adomá­nyozása, amelyet a békésiek utánpótlás szakága eredményes munkájáért a klub elnöke, Komoróczki László vehetett át a szövetség székházában. Az első percben büntető révén szerzett vezetést a hazai gárda, de a folytatás percei szorosan ala­kultak. A későbbiekben a házi-