Békés Megyei Hírlap, 2003. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-28 / 98. szám

14. OLDAL - 2003. ÁPRILIS 28., HÉTFŐ SPORT ■■■ Medgyesen félbeszakadt a mérkőzés UNICAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Gyomaendrődi FC— Békésszentandrás 1—3 (0—1) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Rácz. Gyomaendrőd: Szabó - Vatai, Tímár, Furka, Béla, Tanács, Dinya (Nagy L.), Tolnai, Toldi, Mátyus, Hunya. Edző: Plástyik János. Békésszentandrás: Tus­jak - Bencsik, Mrena, Palotai, Csipái, Molnár (Juhász), Farkas (Pjevara), Moldván, Bakró, Bordács (Chlebik), Kiss T. Edző: Varga László. Alacsony színvona­lú mérkőzésen megérdemelt ven­dégsiker született. G.: Toldi a 13., ill. Molnár a 10., Chlebik a 60., Kiss T. a 72. percben. Jó: Toldi, ill. Bencsik (a mezőny legjobbja), Moldván, Kiss T„ Chlebik. Plástyik János: - Akaratgyen­ge játékunk nem is eredményez­hetett mást. Varga László: - Fe­gyelmezett játékkal megérdemelt győzelmet arattunk. (Szabados Ferenc) Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllövőlistájá­nak élmezőnye. 20 gólos: Boér (OMTK-Rákóczi). 14 gólos: Kanál (Medgyesegyháza). 13 gólos: Lénád (Gádoros), Szántó (Vésztő), Málik (Ma- gyarbánhegyes). 11 gólos: Ugrai (Gá­doros). 10 gólos: Moldván (Békés­szentandrás), Kaliska (Tótkomlós). 9 gó­los: Gróf (Mezőhegyes), Hunya, Mátyus (Gyomaendrőd), Tóth (Szabadkígyós), Kiss (Békésszentandrás), Karakas (Bat­tonya) 8 gólos: Ombodi (Szeghalom), Toldi (Gyomaendrőd), Szatmári L. (Me­zőhegyes). 7 gólos: Lovász (Tótkom­lós), Novák (Körösladány). Szeghalom—Újkígyós 2—1 (O-O) Szeghalom, 200 néző. V.: Tű­hegyi. Szeghalom: Komáromi — Nagy, Elek, Simon, Vámos L. (Barna), Zsigovics, Hajdú (Biha­ri), Patai (Pardi), Vámos A., Sáfián, Macsári. Megbízott edző: ifj. Zsombok János. Újkígyós: Héjjas - Szarka (Palyik), Uhrin, Ancsin, Unyatinszki, Becsei (Viczián), Ekker, Silló, Burkus R„ Dobróczki, Abrudán (Nagy A.). Edző: Sebestyén János. A várat­lan edzőváltás ellenére (az elmúlt napokban Zsombok Attila játékos edző benyújtotta lemondását) a hazaiak ha nehezen is, de begyűj­tötték a három pontot. Kiállítva: Macsári (sípszó után szabályta­lankodott) 80. percben. G.: Vá­mos A. az 54., Pardi a 77., ill. Dobróczki a 60. percben. Jó: Zsigovics, Sáfián, Macsári, ill. Unyatinszki, Ekker, Silló. Ifj. Zsombok János: — A körül­mények ellenére számunkra csak a győzelem volt elfogadható, amit si­került elérnünk. Sajnálom, hogy a játékvezető a kiállításnál fatálisán tévedett, amivel nagyban lerontotta a teljesítményét. Sebestyén János: - Egyenlő erők küzdelmében a já­tékunk alapján a döntetlen reáli­sabb lett volna. (Zs. J.) Körösladány—Sarkad 1—1 (0-1) Körösladány, 200 néző. V.: He­gedűs. Körösladány: Juhász - Kövér, Mező, Tóth, Horváth T. (Horváth I.), Molnár (Bakos Z.), Schultz, Földi, Keresztesi, Bakos J., Novák. Edző: Szabados Zol­tán. Sarkad: Örkényi - Kovács, Matus, Hajdú, Báli, Szűcs L, Sze­gedi, Petruzsán B. (Tóth S.), Bende, Balogh, Bagi. Edző: Karkus János. Egy igen jól felké­szített vendégcsapat ellen a haza­iak több mint tíz százszázalékos ziccert hagytak ki, amelynek csak pontvesztés lehetett a vége. G.: Schultz a 64., ill. Bende a 42. percben. Jó: Kövér, Földi, ill. Ör­kényi, Matus, Szegedi, Bagi. Szabados Zoltán: - Helyzete­ink alapján gólarányt kellett vol­na javítani. Karkus János: - Ha­talmas küzdelemben elértük a cé­lunkat, és remélem, hogy a „sokak által kívánt botlás” még hosszú ideig várat magára. (Ponta Sándor) Tótkomlós—Méhkerék 2—0 (O-O) Tótkomlós, 200 néző. V.: Iványi. Tótkomlós: Szabó — Pásztor L, Bányik, Pásztor T., Lo­vász, Dobi, Papp, Fazekas (Lövei), Juhász (Krátki), Kaliska, Fülöp (Paksi). Edző: Kvasznov- szky József. Méhkerék: Patka — Gugolya, Burai (Stier), Rúzsa, Ko­csis, Séllei, Tapasztó, Cziczeri, Pápa (Hajdú), Csotye (Bíró), Bartyik. Edző: Burai Sándor, Iszály Mihály. Sok hibával tarkí­tott, küzdelmes összecsapáson a hazaiak győzelme megérdemelt. G.: Lövei a 42., Kaliska az 53. percben. Jó: Pásztor L„ Bányik, Dobi, ill. Pápa, Burai. Kvasznovszky József: - Vá­rossá válásunk tizedik évforduló­ját a csapat győzelemmel ünne­pelte, Bordás Sándor ifistái ismét kitettek magukért. Burai Sándor: - Nem kívánok nyilatkozni. (Tóth B. István) Battonya—Mezőhegyes 4—0 (3-0) Battonya, 150 néző. V.: Laurovics. Battonya: Szőke - Karakas (Feke­te), Roczkó, Pilán, Dom- sik, Kovács K., Putnoki, Árgyelán, Számfira, Sztán (Deák), Turbucz (Zsóri). Edző: Mákos Árpád. Mezőhegyes: Bordás - Roszkos (Ege- resi), Nagy, Kovács Zs., Kovács R., Faragó, Csor­dás (Halász), Kertmegi, Gróf, Szatmári G., Szat­mári L. Edző: Matajsz Pál. A hazai csapat jól ' játszva, magabiztosan győzte le a lelkes ven­dégcsapatot. G.: Kara­kas a 32., a 44., Sztán a 39., Roczkó a 75. percben. Jó: Ka­rakas, Turbucz, Árgyelán, Szám­fira, ill. Bordás, Kovács Zs., Kert­megi. Mákos Árpád: - Egész jó tel­jesítményt nyújtva, már az első félidőben eldöntöttük a három pont sorsát. Ez a játékunk biztató lehet a jövőre nézve. Matajsz Pál: - Sajnos, búcsúfiaként mé­zeskalácsszív helyett négy cumit kaptunk. (Lukács István) Szabadkígyós—Orosházi MTK- Rákóczi 3-2 (2-0) Szabadkígyós, 200 néző. V.: Kalácsán. Szabadkígyós: Szen- csenkov - Süli, Bozsó Z„ Kundia, Hajdú, Bánfi R. (Ragály), Kovács G.,- Holecska (Zatykó), Tóth A., Bozsó A., Tobai. Edző: Nemes László. OMTK: Tóth - Boér (Ha- vancsák), Zalai, Brachna (Kruzs- licz), Trungel, Kánya, Pardi, Papp, Szlopóczki, Sin (Szűrsza­bó), Godár. Edző: Pólyák László. Végig nyílt, hajtós mérkőzésen, remek hazai kezdést követően fo­kozatosan vette át az irányítást a vendégcsapat, de csak a szépítés­re futotta erejükből. G.: Tóth A. az 1., a 15., Kovács G. az 50., ill. Godár a 48., Kánya a 81. percben. Jó: Bánfi R., Tóth A., Kovács G., Tobai, ill. Godár, Kánya, Papp. Nemes László: — Reményt kel­tő győzelem... Pólyák László: — Az első negyedórában nagyon el­aludt a csapat, és ezért végig menni kellett az eredmény után. A második játékrészben nagysze­rűen küzdöttünk, de a játékveze­tő nem torolta meg a hazaiak sza­bálytalanságait, így az utolsó ne­gyedórában a sérülések miatt már tíz fővel kellett játszanunk. Nem érdemeltünk vereséget. (Tóth La­jos) Medgyesegyháza—Gádoros 0—4 (0—1) A 75. PERCBEN FÉL­BESZAKADT Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Pataki. Medgyesegyháza: Re- lu — Kuzma, Kiss I. Á., Kiss II. Á., Göcző, Holecz, Kanál, Zsurzsucz, Juhász, Vágási, Gubcsó (Bese- nyei). Edző: Szabó András, Te­mesvári Csaba. Gádoros: Berki - Törtei, Pisont Z., Mészáros, Baki, Tasi, Lengyel, Jávorcsik (Szkalo- nai), Bencsik (Pisont R.), Lénárt, Jemei. Edző: Kozmer Imre, Pisont András. A korai emberhát­rányok miatt igazán jó mérkőzés nem alakulhatott ki, bár a hazai­ak mindent megtettek, de ma ez csak erre volt elég. A 75. percben a játékvezető konzultált az asz- szisztensével és lefújta a mérkő­zést. Kiállítva: Kuzma a 13., Vá­gási a 15., Kanál (mindhárman beszédért) az 50. percben. G.: Lengyel a 13., Kiss I. Á. (öngól) a 47., Lénárt a 60., Szkalonai a 74. percben. Szabó András, Temesvári Csaba: - A csapat ekkora ember- hátrányban is szíwel-lélekkel küzdött, de amit ma a játékvezető és Egeresi partjelző művelt, az gusztustalan és becstelen. Ideje lenne már, ha nem csak a játéko­sokat lehetne fegyelmi tárgyalás elé citálni, hanem a játékvezető­ket is. Kozmer Imre: - Gratulá­lok a csapatnak. (Uhrin Pál) Vésztő—Magyarbánhegyes 2-1 (1-1) Vésztő, 200 néző. V.: Gyekicz- ki. Vésztő: Nagy Zs. - Nagy Z., Rábai, Szántó (Fekete), Litauszki, Jánosi, Turbucz, Szabó, Tóth Cs„ Papp, Czinanó. Edző: Királyvári Károly. Magyarbánhegyes: Jambrik - Pécs (Gábor), Bozsár, Fejes, László, Szlanyinka, Tóth, Sajben, Kiss, Málik, Pájer (Lévai). Edző: Bíró Géza. A hazai együttes előtt több lehetőség adódott a gól­szerzésre, a vendégek inkább a mezőnyben jeleskedtek. Mindkét együttes küzdött-hajtott, az egy- gólos vésztői győzelem a mérkő­zés összképét tekintve reális. G.: Litauszki a 17., Tóth Cs. a 63., ill. Bozsár a 2. percben. Jó: Rábai, Já­nosi, Tóth Cs., Papp, ill. Jambrik, Szlanyinka, Tóth, Sajben. Királyvári Károly: - Küzdel­mes mérkőzésen megérdemelten nyertünk, mert fölényben játszot­tunk. Bíró Géza: — Á szerencsé­sebb csapat győzött, a döntetlen igazságosabb lett volna. (Buzgány József) Ifjúságiak: Gyomaendrőd-Békés- szentandrás 0-1, Szeghalom-Újkígyós 4—0, Körösladány—Sarkad 3—3, Tót­komlós-Méhkerék 4-0, Battonya-Me- zőhegyes 4-3, Szabadkígyós-OMTK- Rákóczi 2-1, Medgyesegyháza-Gádo- ros 2-8, Vésztő-Magyarbánhegyes 13-1. A Lancast megyei I. osztály állása Szarvasi győzelem a megyei rangadón Labdarúgó NB III Alföld csoport 1. Battonya 12 4 5 37- 17 40 2. Gyomaendrőd 11 6 4 40- 16 39 3. M.egyháza 9 7 4 30-24 34 4. OMTK-Rákóczi 9 5 7 47-35 32 5. Tótkomlós 7 11 3 32-26 32 6. Szeghalom 9 5 7 28-25 32 7. M.bánhegyes 9 4 8 33-34 31 8. Vésztő 8 5 8 36-35 29 9. B.szentandrás 8 5 8 35-34 29 10. Gádoros 7 6 7 46-43 27 11. Szabadkígyós 7 6 8 26-24 27 12. Méhkerék 7 5 9 23- 31 26 13. Körösladány 6 7 8 26-33 25 14. Mezőhegyes 6 5 10 30-33 23 15. Sarkad 4 5 12 20-52 17 16. Újkígyós 3 4 14 18-45 13 A tabellában nem szerepel a félbe­szakadt Medgyesegyháza—Gádoros mérkőzés eredménye. A Lancast megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban következik. Má­jus L, csütörtök: Békésszentandrás- Tótkomlós, 17.00. Mezőhegyes-Gyo- maendrődi FC, 17.00. OMTK-Rákóczi- Battonya, 17.00. Gádoros-Szabadkí­gyós, 17.00. Magyarbánhegyes-Med- gyesegyháza, 17.00. Újkígyós—Körösla­dány, 17.00. Méhkerék-Szeghalom, 17.00. Sarkad-Vésztő, 17.00. Szarvasi FC—Békési FC 5—2 (2-1) Szarvas, 200 néző. V.: Tóth S. Szarvas: Balatoni - Rónyai, Tóth R„ Kriska, Nagy (Kiss) - Darida P., Somogyi, Bogdán, Kugyela B. (Darida Zs.) — Klimaj, Bencze (Darida R.). Edző: Somogyi Já­nos. Békés: Kovács - Kubik Cs. (Pősze), Pálfi, Szabó, Feuerwer­ker (Kubik T.) - Fazekas, Baukó, Balogh (Szarvas), Fejes - Hor­váth, Zsibrita. Edző: Hanyecz Já­nos. 12. perc: Somogyi bal oldali szögletét Kriska a hosszú sarok­ba csúsztatta, 1-0. 43. perc: Rónyai tért ölelő ke­resztlabdáját Darida P. lekezelte, és beadásából Bencze megsze­rezte a második gólt, 2—0. 45. perc: A mozgékony Balogh jobbról adta be a labdát, és a kö­zépen felfutó Horváth a kapu kö­zepébe fejelt, 2—1. 50. perc: Feuerwerker kereszt- labdáját Horváth a kapust meg­előzve a hálóba fejelte, 2—2. 60. perc: Klimaj-Bogdán- Bencze volt a labda útja, az utób­bi megszerezte a hazaiak harma­dik gólját, 3—2. 63. perc: A hazai térfél közepé­ről Darida Péter vitte fel a labdát, összejátszott Klimajjal, akinek beadását Somogyi a kapuba lőtte, 4-2. 70. perc: Most Bogdán- Bencze-Klimaj volt a labda útja, és az utóbbi góljával alakult ki a végeredmény, 5—2. Nagyszerűen előkészített pá­lyán rögtön a vendégcsapat lépett fel támadólag. Szabó bal oldali el­futásai, Fazekas hosszú bedobá­sai veszélyt jelentettek a hazaiak kapuja előtt. Ezután egy ártatlan­nak látszó támadás végén a haza­iak megszerezték a vezetést, majd egy gólhelyzetet kihagyva, a szünet előtt kettőre növelték az előnyt, amit a mozgékony Ba­logh, Horváth támadósor egy gól­ra csökkentett. Szünet után ismét a vendégcsapat kezdett jobban, és a második góljukkal kiegyenlí­tették az eredményt. Talán ez­után ébredt fel a hazai csapat, és kezdett gyors támadásokat vezet­ni, és a látottak alapján egyértel­műen megnyerte a mérkőzést. Jó: Kriska, Somogyi, Bencze, ill. Balogh, Horváth. Somogyi János: - Kettő-nulla után könnyelműsködtünk, de időben tudtunk újítani, és így megnyertük a mérkőzést. Ha­nyecz János: — Megérdemelten nyert a hazai csapat. (Kepenyes György) Túrkeve—Kondorosi TE 2—0 (O-O) Túrkeve, 200 néző. V.: Gom­bos. Túrkeve: Kiss Cs. - Kele­men, Debreczeni, Kui, Szerencsi - Kiss L, Bálint (dr. Bodó), Var­ga, Fridrik - Balogh, S. Nagy. Edző: Homoki Károly. Kondoros: Adamik - Kiszely, Sárosi, Ben­czúr, Lestyán (Kasik) - Pusztai, Gombár, Hrabovszki (Szabó), Varga J. - Janis, Lipták. Edző: Halász Ferenc. 56. perc: A 16-osnál lepattanó labdára Balogh ügyesen rástar­tolt, majd 16 méterről, a kimoz­duló Adamik felett a hálóba vágta a labdát, 1-0. 81. perc: Egy bal oldali hazai támadás után az élesen belőtt lab­dába egy vendégjátékos kézzel ért bele. A megítélt büntetőt Szeren­csi biztosan értékesítette, 2—0. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a győzelmet jobban akaró Túrkeve megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Jó: Bálint, Balogh, Kiss Cs., Varga, ill. Ben­czúr. Homoki Károly: - A csapat óriási lelkesedése, egységes hoz­záállása eredményezte ezt a mai sikert. Halász Ferenc: - Talán el­lenfelünk kétszer rúgott kapura, ami két gólt eredményezett. Saj­nos a csapat most olyan passzban van, hogy semmi sem sikerül. (K. Gy.) Rákóczifalva—Gyomaendrődi VSE 0—1 (0-1) Rákóczifalva, 100 néző. V.: Mózes. Rákóczifalva: Ulveczki — Szeberényi (Ócskái), Eszes, Bartusz, Ludasi - Kácser, Dras- kóczi, Peszeki, Ruskó - Nyolcas (Kun), B. Tóth. Edző: Gömöri Bé­la. Gyomaendrőd: Kiss S. - Csi­kós, Szabó, Uhrin, Farkasinszki - Kéri, Hídvégi, Ilyés, Szántó - Kurilla, Tóth (Orovecz). Edző: Paulik János. 32. perc: Ilyés 18 méterről nyeste a labdát a hosszú sarokba, 0-1. A két serdülő játékossal felálló, igen tartalékos vendégcsapat jól megszervezte védelmét, s meg­szerezte a forduló meglepetését. Jó: Ruskó, Draskóczi, ill. Uhrin (a mezőny legjobbja), Kiss, Csikós, Szabó, Ilyés. Gömöri Béla: - Végigtámad­tuk a mérkőzést, helyzetek soka­ságát dolgoztuk ki, de a mai na­pon nem volt szerencsénk. Pau- lik János: - Ezer sebből vérző csapatom hősies küzdelemben szerezte meg a győzelmet. Az együttes minden tagja dicséretet érdemel. (Feuerwerker Béla) Harta—Jamina SE 2—2 (1—1) Harta, 300 néző. V.: Vass. Harta: Zsinka - Bálint, Molnár, Szauer T„ Mádi (Szabó) - Felföl­di, Tomolik, Bujáki, Vékony - Is­pán, Kovács. Játékos edző: Szau­er Tamás. Jamina: Czirbus — Ba­logh, Pusztai, Varga, Friderikusz — Fehérvári, Kurilla, Nagy M„ Czinanó — Cseke, Borbola (Ma­rik). Edző: Zsíros György. 13. perc: Cseke két csel után a 16-os bal sarkáról a jobb alsó sa­rokba lőtte a labdát, 0-1. 16. perc: Vékony lövését Czir­bus bravúrral védte. A kipattanó labdát Bujáki helyezte a hálóba, 1-1. 35. perc: Vargát egy összecsa­pás után a játékvezető kiállította. 68. perc: Fehérvári két csel után, éles szögből a jobb alsó sa­rokba lőtte a labdát, 1-2. 82. perc: Egy hazai támadás után kipattanó lab'dát Bujáki a kapuba lőtte, 2—2. Jó iramú, változatos mérkőzé­sen a vendégek 55 percen keresz­tül emberhátrányban játszottak, de jó teljesítményükkel megérde­melten hoztak el egy pontot a Bács megyei csapat otthonából. Jó: Molnár, Bujáki, Vékony, ill. Czirbus, Pusztai, Cseke, Nagy M„ Borbola. Szauer Tamás: - A körülmé­nyekhez képest mindent megtet­tünk a siker érdekében. Sajnos, a szerencsével hadilábon álltunk. Zsíros György: - Tíz emberrel ötvenöt percen át a hazai csapat fölé tudtunk nőni, kis szerencsé­vel három pontot is szerezhet­tünk volna, amiért dicséret illeti a fiúkat. (Fülöp Csaba) További eredmények: Szajol- Kisújszállás 3-2, Karcag—Jászberény 1-1, Fegyvernek-Szentes 3-2, Algyő- Hódmezővásárhely 4-2. Az Alföld csoport állása 1. Szentes 19 1 2 74-15 58 2. Jászberény 13 5 4 50-21 44 3. Karcag 13 5 3 40-18 44 4. Algyő 12 2 7 45-29 38 5. Jamina 10 6 6 38-41 36 6. Kondoros 9 6 7 40-34 33 7. Kisújszállás 8 7 6 38-30 31 8. Harta 7 8 7 39-38 29 9. Rákóczifalva 7 7 8 30-28 28 10. Szarvas 8 4 10 36-58 28 11. Túrkeve 6 5 10 23-32 23 12. Hmv.hely 6 5 11 27-42 23 13. Szajol 5 4 13 43-62 19 14. Gyomaendrőd I 5 3 14 31-51 18 15. Fegyvernek 5 2 14 38-63 17 16. Békés 3 4 14 19-51 13 A sötétebb nadrágos hazaiak, a Szabadkígyós csapata 3-2-re legyőzte az Orosházi MTK-Rákóczi együttesét a megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokságban D^OTÓ: VERESS ERZSI Az NB Ill-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Ápri­lis 30., szerda: Szajol-Túrkeve, 17.00. Jászberény-Szentes, 17.00. Jamina SE—Békési FC, 17.00. Rákóczifalva- Szarvasi FC, 17.00. Május 1., csütör­tök: Fegyvernek-Harta, 17.00. Karcag- Algyő, 17.00. Kisújszállás-Hódmezővá- sárhely, 17.00. Gyomaendrődi VSE- Kondorosi TE, 17.00. Változás a magyar keretben Budapest Az őszi és tavaszi Európa-bajnoki selejtezőkön a magyar labdarúgó­válogatott alapemberének számí­tó Fehér Csaba betegsége miatt nem állhat Gellei Imre szövetségi kapitány rendelkezésére a szer­dai, Luxemburg elleni budapesti barátságos találkozón. A holland NAC Breda játékosa helyett Sala­mon Miklóst, a Győri ETO védőjét hívta be a keretbe a szakvezető. További változás is elképzelhető, hiszen a Hertha BSC-ben légiós­kodó Dárdai Pál jelezte: lázas, s klubja orvosai csak később dön­tenek arról, hogy hazautazhat-e. Már a névsor kijelölésénél gon­dot jelentett Gellei számára, hogy sérülés miatt nem számíthat Urbán Flóriánra, Böőr Zoltánra, Szekeres Tamásra és Bodnár Lászlóra sem, a szakember ennek ellenére úgy gondolja: a Megyeri úti összecsapás jó felkészülés lesz a júniusi, Lettország és San Marino elleni kvalifikációs talál­kozókra. — Lelkileg és fizikailag is ne­héz mérkőzés előtt állunk, hiszen fel kell dolgoznunk azt a csaló­dást, amit a svédektől elszenve­dett vereség okozott - mondta a kapitány. - A luxemburgi csapat harcosan és szervezetten játszik, remekül védekezik, így remélem, sok hasznos tapasztalatot gyűjt­hetünk ellenük. Bár a csapat valószínűleg csak hétfőn válik teljessé, a keret tagja­inak többsége vasárnap délután gyűlt össze a margitszigeti Ther­mal Szállóban. Az együttes itt ké­szül majd a szerdán 20.15 órakor kezdődő találkozóra. Gellei a kedd esti, Megyeri úti edzés után hirde- ü ki a kezdő 11-et. Egyelőre annyi biztos, hogy a mérkőzésről élőben tudósít a Pe­tőfi Rádió. A televíziós közvetítés- ről még folynak a tárgyalások, m