Békés Megyei Hírlap, 2003. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-28 / 98. szám

2003. ÁPRILIS 28., KEDD - 15. OLDAL Kiengedték kezükből a győzelmet Békéscsabai Előre FC-Matáv Sopron 2-2 (2-0) Békéscsaba 6. perc: Cseke bal oldali szabadrú­gása után a berobbanó Fehér Zsolt öt méterről a jobb kapufa mellé fe­jelte a labdát. 8. perc: Csekét buktatták a vé­dők a soproni kapu előterében. Bánföldi 25 méteres szabadrúgása a kapu fölött hagyta el a játékteret. 11. perc: Vincze Zoltán kapura lőtt, a labda lepattant Lambulicról, szemfüles Hoffmann középről, 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 1—0. 17. perc: Fehér Zsolt utolsó em­berként fel akart szabadítani fejjel, ám a labda hátrafelé megcsúszott a fején, Sira rácsapott a pettyesre, bevezette a 16-oson belülre, majd ballal, 12 méterről kapura lőtt. A labda a felső lécet érintve, az alap­vonalon túlra pattant. 20. perc: Hoffmann indította a félpályánál Tóth Györgyöt, aki a bal szélen a 16-osig vezette a lab­dát, majd befele cselezett, több vé­dő mellett elvitte a labdát, és kö­zépről, 12 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt, 2—0. 32. perc: Tóth György ugrott ki a jobb oldalon, a félpályánál, beve­zette a labdát a 16-oson belülre, majd a középen, a kaputól hat mé­terre álló Cseke elé adott, aki nagy helyzetben a kapu fölé lőtt. 34. perc: Bujáki kapott jó labdát a 16-oson belül Vinczétől, majd a vendégek jobb oldali ötösével egy vonalból erősen középre lőtte a labdát, ami elment a támadók mel­lett. 37. perc: Sirát buktatták a csa­bai védők, Somogyi 21 méteres szabadrúgása után a labda centi­méterekkel suhant el a bal felső sa­rok mellett. 42. perc: Somogyi jobb oldali szöglete után a berobbanó Tóth András öt méterről a bal alsó sarok mellé fejelt. 44. perc: Cseke szöglete után Bánföldi a balösszekötő helyéről, 12 méterről kapura lőtt, Farkas bravúrral ütötte ki a labdát. 51. perc: Kovács N. tört be a jobb oldalon a vendégek 16-osán belülre, az alapvonal közeléből ka­pura lőtt, Farkas biztosan hárított. 61. perc: Tóth Mihály lőtt kapu­ra 18 méterről, Fekete kapus lábbal mentett, a labda Somogyihoz ke­rült, aki felpörgette, majd ballal, 21 méterről, félmagasan a kapu bal oldalába lőtte, 2-1. 66. perc: Balaskó szabadrúgása után Javrujan fejjel megcsúsztatta a labdát az ötösön, Fekete nagy bravúrral ütötte ki a játékszert a bal alsó sarok elöl. 67. perc: Lazic előrevágott lab­dájára Javrujan csapott le, és 12 méterről, a jobbösszekötő helyéről a jobb alsó sarokba lőtte, 2—2. 79. perc: Majoros jobb oldali beadása után Somogyi 15 méter­ről, középről kapura lőtt, Fekete biztosan hárított. 84. perc: A jó ütemben kilépő Javrujan 22 méterről lőtt a csabai kapu fölé. 87. perc: Gavrilovics elesett a 16-oson belül egy ütközés után, de a játékvezető nem látott okot a közbeavatkozásra, mivel a hazai légiós eljátszotta, hogy buktatták. Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés a napokban 84 éves ko­rában elhunyt egykori csabai fut­ballista, idősebb Rácz János emlé­kére, aki hosszú időn keresztül volt az Előre labdarúgó-mérkőzé­seinek főrendezője. A találkozó előtt Supka Attila, a hazaiak vezetőedzője arról be­szélt, hogy Megyesi a Videoton el­len megsérült, így nem számíthat a középpályásra, miként Grujicsra és a sárga lapos eltiltását töltő Lapsánszkira sem. A szakvezető elmondta, a játékosok átérzik a mérkőzés fontosságát, és mindent megtesznek a győzelem érdeké­ben. Tóth György, a csabaiak csa­tára azt mondta, szeretnének nyerni, és ehhez igyekszik ő is hozzájárulni majd leglább egy gól­lal. Élénk iramban kezdődött az összecsapás, az első tíz percben inkább a csabaiak támadtak töb­bet, de a soproni ellenakciók is ve­szélyesek voltak. A hazaiak vezető gólja után többet birtokolta a lab­dát a Sopron, de a lila-fehérek jól védekeztek, és jókor jött a félidő közepén Tóth György gólja, ami megnyugtatta a házigazdákat. A A Siófok (sötét mezben) ezúttal az MTK-n gázolt át Kis pénz - nagy foci A hét végén a sárga-kék lett az NB I. „hivatalos” színe, miután Csonk János csapata folytatja fel­sőházi remeklését: ezúttal az MTK volt kénytelen behódolni az anyagi gondjai ellenére hatal­mas szívvel futballozó siófo­kiaknak. A Fradit ugyanakkor a szerencse is kegyeibe fogadta, hiszen az MTK veresége mellett egy „talált” gól kellett ahhoz, hogy a tabella élén maradjon. A Megyeri úton viszont nemcsak rosszul játszott, de az összes pontot is elherdálta az Újpest. A szurkolói kritika itt edzőbukta­tásba torkollt: Szabó András egyet még aludt az elkeseredett lila-fehér szurkolók szidalomára­datára, ám vasárnap úgy dön­tött, nincs tovább, így valószínű­leg megelőzte a klubvezetőket, hiszen menesztéséről már ko­rábban is hallani lehetett. ■ eei cnuA? r Imi Győri ETO 1*0 (1-0) ALSOHAZ i" i m 1 Ferencváros: Szűcs - Vuk- | mir, Dragóner, Balog - | Kriston, Lipcsei, Zováth, | Szkukalek - Gera (Jovic, | 65. p.), Tököli (Penksa, | 85. p.), Szili (Leandro, a szünetben). Szakmai igazgató: Garami József. :: Budapest, Üllői út. Nézőszám: 7246. I Játékvezető: Arany Tamás ★★★ | Gól: 1-0 Tököli (12. p.). ; Sárga lap: Kriston (73.), Tököli (79.), ill. Jaki (52.). Győri ETO: Sebők- Regedei, Salamon, Stark, Böjté - Priskin (Nagy T„ 62. p.), Szanyó (Jovanovic, 52. p.), Jäkl, Németh (Fűzi K„ a szünetben) - Baumgart­ner, Bajevszki. Szakmai igazgató: Varga Zoltán.-ZTE Kispest-Honvéd: Molnár L. - Babos, Pandur, Hrut- ka, Balogh - Hercegfalvi, Bárányos (Erős G„ 72. p.), Erős K„ Hamar - Torghel- le, Borgulya (Forrai, 52.). Szaktanácsadó: Duró József. 1-2 (Ml © Újpest - Debrecen 0-3 (0-1) ^7 fft 1 Újpest: Vlaszák - Szélesi, Tamási, Juhár, Vanczák - Simek (Boér, 31. p.), Far­kas (Móri, 81. p.), Tokody, Rósa D. - Kovács Z. (Cse­ri, 13. p.), Horváth F. Vezetőedző: Szabó András. Debrecen: Tomic - Kiss Z., Éger, Flavio Pim, Ha- nák (Bernáth, a szünet­ben) - Dombi (Belényesi, 67.), Vincze G., Habi, Sely­mes (Sketiani, a szünet­ben) - Ilié, Sándor T. Vezetőedző: Szentes Lázár. _ Videoton - Duneierr Videoton: Végh - Szalai, Vochin, Ristic, Vasas - Tóth B., Pomper, Szabó T„ Tóth N. (Köntös, 87. p.) - Korsós (Róth, 68. p.), Paleikov (Magasföldi, 77. p.). Vezetőedző: Bicskei Bertalan. Budapest, Megyeri út. Nézőszám: 2000. Játékvezető: Szarka Zoltán ★★★★ Gólok: 0-1 Ilié (21. p.) 0-2 Die (75. p„ 11-esből), 0-3 Ilié (79. p.). Sárga lap: Juhár (27.), Boér (88.), ill. Ilié (14.), Vincze G. (32.), Sketiani (66.). Siófok - MTK Siófok: Németh - Pantic, | Kuttor, Pusztai (Usvat, 60. p.) - Grósz, Kovács (Juhász, 76. p.), Schwar- | ez, Schultz - Fülöp, Fil­ii ipovics (Sós, a szünet­ben), Csordás. I Vezetőedző: Csank János. 4-2 (3-D MTK Hungária: Szántai - Molnár, Juhász, Smiljanic, Fűzi Á. - Czvitkovics, Jez- dimirovic (Andronic, 6. p.), Zavadszky, Lita (Fe- renczi, 71. p.) - Illés, Silva (Pető, 41. p.). Vezetőedző: Egervári Sándor.- Sopron 2-2 Békéscsaba: Fekete - Schindler, Fehér Zs., Udva­ri, Bujáki - Kovács N., Bán­földi, Cseke (Szilveszter, 70. p.), Vincze Z. - Tóth Gy. (Gavrilovic, 57. p.), Hoff­mann (Keresztúri, 52. p.). Vezetőedző: Supka Attila. Sopron: Farkas B. - dós, Lambulic, Tóth A. - Fehér Z. (Balaskó, a szü­netben, Bagoly, 80. p.), Lazic, Somogyi, Pintér, Majoros - Sira (Javrujan, 57. p.), Tóth M. Edző: Komjáti András. Siófok. Nézőszám: 2500. Játékvezető: Makai János ★★★ Gólok: 1-0 Schwarcz (7. p.), 2-0 Schultz (22. p.), 3-0 ! Schwarz (23. p.), 3-1 (Czvitkovics, 30. p., 11-esből), 3-2 I Czvitkovics (72. p., 11-esből), 4-2 Fülöp (75. p.). Kiállítva: Fűzi (38.). Sárga lap: Pusztai (45.), Usvat (87.), ill. Smiljanic (22.). Békéscsaba. Nézőszám: 2500. Játékvezető: Szabó Zsolt ★★★ Gólok: 1-0 Hoffmann (11. p.), 2-0 Tóth Gy. (20. p.), 2-1 Somogyi (61. p.), 2-2 Javrujan (67. p.). Sárga lap: Bujáki (13.), Udvari (21.), Schindler (66.), ill. Tóth M. (25.), Tóth A. (33.), Pintér (66.), Balaskó (75.). OOATOTTJA A 27« FORDULÓ TIPPJEI Siófok - MTK Hungária Hol vannak már azok az idők, ami­kor a siófoki hírek visszalépésről, az ítéletek biztos kiesésről szól­tak... Mostanság a Balaton-partiak tetszetős, közönségszórakoztató játékkal rukkolnak elő, Csank Já­nos gárdája a második baj­nokjelöltön gázol át. A nem csak lábbal és ésszel, hanem szívvel is futballoznak, és bár a szünet után, emberelőnyük I dacára kissé visszaesett a I tempójuk, az MTK már csak futhatott az eredmény i/tárí/ Németh G. (Siófok) Pantic Éger Ristic Szamosi (Siófok) (DVSC) (Videoton) (ZTE) Schwarcz Schulcz Czvitkovics Korsós (Siófok) (Siófok) (MTK) (Videoton) Sándor Ilié (DVSC) (DVSC) tipp ÓStZPl Győr - Siótok 1-2 2-2 DVSC - FTC 2-2 2-0 «TK-UTE 2-1 1-0 Sopron - Videoton 1-2 2-0 ZTE - Békéscsaba 2-2 4-2 Zalaegerszeg: Bárdi - Ko- | csárdi, Szabó Z„ Csóka, Szamosi - Nagy L, Ljubo- | jevic (Král, 84. p.), Molnár 1 B„ Vincze (Józsi, 34, p.) - | Kenesei, Koplárovics. Vezetőedző: Bozsik Péter. Budapest, Bozsik-stadion. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Sápi Csaba ★★ Gólok: 0-1 Bárányos (17. p„ 11-esből), 1-1 Kenesei (26. p.), 1-2 Józsi (49. p.). Sárga lap: Hercegfalvi (17.), Tor- ghelle (81.), ill. Molnár B. (17.), Bárdi (69.). Dunaferr: Deli - Pintér, Medic, Nyúl (Csehi, 61. ' p.), Rózsi - Lajtos, Báló (Papp, a szünetben), Ta­mási, Búzás - Nikolov, Drobnjak. Szaktanaácsadó: Gálhidi György. Székesfehérvár. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Erdős Jó­zsef ★★★★ Gólok: 1-0 Szabó T. (11. p„ 11-esből), 2-0 Korsós (13. p.), 3-0 Pomper (45. p„ 11-esből), 4-0 Magas­földi (90. p.). Sárga lap: Tóth B. (34.), Tóth N. (56.), Paleikov (71.), Ristic (84.), ill. Rózsi (45.), Nyúl (50.). Név ■te Béla (MTK) Gólok száma Hoffmann (jobbra) és Tóth András légipárbaja a labdáért. Hoffmann, bár gól szerzett rögtön a mérkőzés elején, amit Tóth György találata követett, mégis csak egy pontot tudott itthon tar­tani a lila-fehér együttes a Sopronnal szemben a labdarúgó NB l-ben D-FOTO: VERESS ERZSI 10 a (ZTE) 15 i(Oebrecen) 13 13 Tököl tóte (FTC) 13 Tóth ÜHháfy (Sopron) 12 HarváSi Ferenc (Újpest) 10 Szagé Kán#(GM5f) 10 r(MTK) 10 rfKepest) 9 Keresztúri András (Békéscs.) 0 lipcsei Péter (FTC) 9 1. Ferencváros 26 18 3 5 47-21 57 2. UTK 26 16 S 5 49-26 53j j 3. Debrecen 26 11 11 4 48-32 44 4. ÚJPEST 26 12 8 8 48-34 42 5. Siófok 26 10 10 6 35-31 40 6. Grfin 26 9 7 10 37-39 34 7. Zalaegerszeg 26 11 6 9 46-42 39 8. Videoton 26 10 6 16 38-31 38 9. Seprőn 26 7 7 12 40-45 28 10. Kispest 27 6 3 18 35-60 21 i 11, Békéscsaba 26 6 3 17 34-65 21 12. Dunaferr 27 4 7 16 32-58 19 Duneferr - Kispest (már lejátszották, 1-3) A FORDULÓ játékvezetője: Erdős József (★★★★) Videoton - Dunaferr Bár partjelzői nem mindig álltak a helyzet magaslatán, Erdős végig 1 együtt élt a játékkal, jól követte az akciókat, a büntetőket is helyesen ítélte meg. )(DVSC) magát hiszen két kihagyott hely­et és egy sárga lap díszelgett a nevemeleit-ámavégéna mennybe ment. Harmadszorra ugyanis nem hibázott, hanem egy közel emeléssel mepryította a gó­lok sorát, végül első magyarorszá­ütötte te a dobogóról az Újpestet. félidő közepétől a csabaiak irányí­tották a játékot, a középpályán Bánföldi és Cseke mozgatta a csa­patot, míg elöl Hoffmann és Tóth György mindig veszélyt jelentett a soproni kapura. A lila-fehérek nagy kedvvel játszottak, a vendé­geknél a rutinos Somogyi néhány szép megmozdulása érdemel em­lítést. Az első félidő lefújásakor a csabai B-közép vastapsa kísérte az öltözőbe az Előre labdarúgóit. A szünetben egy támadóbb szellemű középpályást Balaskót állított Komjáti edző a vendégek csapatába, így változott a soproni­ak szerkezete is, Majoros áthúzó­dott a jobb oldalra, Balaskó pedig a bal oldalon szerepelt. A cseréket követően fölénybe kerültek a ven­dégek, aminek hamar meglett az eredménye, hiszen előbb szépítet­tek a remekül játszó Somogyi gól­jával, majd csakúgy, mint szerdán a Kispest ellen, a csereként beállt Javrujan is betalált a hazaiak ka­pujába, így a nagy akarással játszó soproniak kiegyenlítették az állást. A második vendégtalálat után a középpályás Csekét Szilveszter váltotta a békéscsabaiaknál, de se­hogyan sem tudta megtalálni a rit­must a hazai együttes. A hajrá is a vendégeké volt, hiszen lélektani­lag az egyenlítést követően lépés­előnybe kerültek a soproniak, a hazaiak jobbára csak védekeztek, de a kapura kevés veszélyt jelen­tettek ebben az időszakban. Két ellentétes félidő után dön­tetlen eredmény született a Kór­ház utcában, és ezt a lila-fehérek bánhatják, hiszen győzelmet en­gedtek ki a kezükből. Ezúttal is igazolódott a labdarúgás örök igazsága: a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. Jó: Bán­földi, Kovács N., Tóth Gy„ Hoffmann, ill. Tóth A„ Lazic, So­mogyi, Majoros, Javrujan. Supka Attila: - Az első félidő alapján akár 4-0-ra is vezethet­tünk volna; Sajnos, kimaradtak a lehetőségek. A fordulás után, a kényszerű cseréket követően egyenlíteni tudott a Sopron. Hoffmann derékfájással küszkö­dött már a mérkőzés előtt, de vál­lalta a játékot, ezért kellett lecse­rélni a csatárt, míg Cseke elfáradt. Komjáti András: - Az első fél­időben idegesen, kapkodva ját­szottunk. Fordulás után fölénybe kerültünk, megérdemelten egyen­lítettünk. Úgy vélem, jó erőnléte van a társaságnak, ezt igazolja, hogy szerdán a Kispest ellen 0-2- ről fordítottunk, ma pedig egyen­líteni tudtunk kétgólos hátrány­ból._________________ _________ Deb recen Debreceni VSC—Békéscsabai Előre FC 2-1 (1-1) NB I-es junior bajnoki labda­rúgó-mérkőzés, rájátszás az 1-6. helyért, Debrecen, 100 néző. V.: Varga L. Békéscsaba: Kurucz (Tí­már) — Popol, Brlázs, Szenti, Matúz — Szobosziai, Juhász (Czira), Lapsánszki — Okos (Csikai), Szabó S. (Tóth R.), Ursz. Edző: Silviu Iorgulescu. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, a biztonságos védekezésből indított kontrákból a lila-fehérek adódó helyzeteikből csak egy gólt szereztek. Fordulás után továbbra is jól tartotta magát a tartalékos csabai együttes, ám míg a hazaiak egyet értékesítettek helyzeteikből, addig a békéscsabai lehetőségek kimaradtak, így szüle­tett meg a DVSC győzelem. G.: Szabó S. Jó: Matúz, Szobosziai, Szabó S„ Ursz. ___ ■ Tot óeredmények A Totó 17. heti eredményei: 1. Siófok—MTK Hungária 4-2 1 2. Újpest—Debrecen 0-3 2 3. Ferencváros—Győr 1-0 1 4. 1860 München-Dortmund 0—0 X 5. Mönchengl.-Leverkusen 2-2 X 6. Wolfsburg—B. München 0-2 2 7. Bielefeld—Cottbus 2-2 X 8. Kaiserslautern-Bremen 1-0 1 9. Roma—Milan 2-1 1 10. Bologna—Chievo 1-1 X 11. Como-Modena 0-0 X 12. Empoli-Udinese 1-1 X 13. Reggina-Parma 0-0 X Plusz egy mérkőzés: 14. Internazionale—Lazio lapzárta után