Békés Megyei Hírlap, 2003. március (58. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-20 / 66. szám

S P 0 R T 2003. MÁRCIUS 20., CSÜTÖRTÖK - 15. OLDAL tRÉKÉS MEGYÉI HÍRLAP Erdős Viktor a Békéscsaba A megyeszék­helyen ren­dezték meg a Békés megye 2003. évi fel­nőtt egyéni női és férfi bajnokságát. Mint Petró Jó­zseftől, a me­gyei sakkszö­vetség elnökétől megtudtuk: a kétnapos, nyolc fordulós, svájci rendszerű viadalon negyvenhét Békés megyében élő vagy Békés megyei egyesületben sakkozó versenyző ült asztalhoz. A győ­zelmet a papírformának megfele­lően a korosztályos világbajnok Erdős Viktor (felvételünkön) sze­rezte meg az orosházi Mdmis megyei bajnok Zoltán és a békési Andor László előtt. Érdekesség, hogy a tavalyi bajnok, Kaknk Sándor (Orosházi MTK) nem került a legjobb tizen­kettő közé. A nőknél Erdős Bog­lárka végzett az élen, a mezőberényi Komlódi Ivett előtt. Különdíjjal jutalmazták a bajnok­ság legidősebb résztvevőjét, a hetvanhat esztendős gyulai Ko­vács Istvánt és a legfiatalabb in­dulót, a hétéves békési ifj. Vácz Istvánt. Végeredmény: Nők: 1. Erdős Bog­lárka [Makó) 4,0, 2. Komlódi Ivett (Mezőberény) 3,0 pont. Férfiak: 1. Er­dős Viktor (Makó) 7,5, 2. Mónus Zol­tán (OMTK) 6,0, 3. Andor László (Bé­kési TE) 5,5, 4. Deák Zoltán (Békési TE) 5,5, 5. Brhlik György (Békési TE) 5,5, 6. Molnár László (Szolnok) 5,5, 7. Balog Imre (Békési TE) 5,5, 8. Horváth Zsolt (OMTK) 5,5, 9. ifj. Balogh Imre (Békési TE) 5,5, 10. Solymosi Ferenc (Gyula) 5,5 pont. g Erős mezőny várható Mezőberény A hét végén, szombaton Mezőbe- rényben egy új formátumú kick­box versenyt rendeznek a Marti­novics utcai iskola tornatermé­ben. A Secret-őr Kupa A-kategó- riás bajnokság különlegessége az, hogy az indulóknál viszony­lag magas övfokozatot követel­nek meg a szervezők: 6. kyu (gup) és a fölött. A megyei szö­vetség azért ilyen határt szabott meg, mert szeretné azt, hogy a Budapest Április 6-án, a Margitszigeten megrendezésre kerülő 18. Matáv Vivicittá az Európai Unió jegyé­ben is zajlik az idén. A margitszi­geti randevún a klasszikus 12 km- es Vivicittá és a kezdők 3,6 km-es Minicittá távja mellett, újdonság­ként 6,5 km-es Midicittá is lesz. Mindhárom táv indulói egyedi pólót kapnak. Először a Midicittá résztvevői rajtolnak (10.00 óra), majd két futamban (11.10 és 11.40) követik őket a Minicittát teljesítők. Végül a Vivicittá leg­hosszabb távját választók délben hagyják el a szigetet. Rajtszám- és pólóátvétel már­sportpályafutásuk elején álló fe­hér- és sárgaövesek ne szenved­hessenek nagy vereséget a magas övfokozatúktól, akik már számos országos, sőt, nemzetközi ered­ménnyel rendelkeznek. A küzdő­idő is közelít a nemzetközi köve­telményekhez: 2x2 perc lesz. A verseny keretében rendezik meg a 2003. évi nyílt csapatbaj­nokságot, ami mindig nagy csatá­kat, presztízsjellegű küzdelme­ket hozott idáig. Az eseményt sznmhatnn 11 órakor kpzriik ■ Bosszú 19 év után London Egy fanatikus Plymouth-szurko- ló 19 évet várt, majd bosszúból leharapta az egykori csatár, Geor­ge Reilly fülét, mert a futballista szerezte azt a gólt, amely a rivális Watford továbbjutását jelentette az angol F.A. Kupa 1984-es kiírá­sának elődöntőjében. A volt labdarúgó jelenleg kő­művesként dolgozik, s éppen egy építkezésen tevékenykedett, ami­kor az őrült férfi odalépett hozzá, leütötte és a szájával letépte a fü­lét. A támadó - aki az eset után nyomtalanul eltűnt - azzal fejez­te be a brutális tettet, hogy Reüly ép fülébe suttogta: „Plymouth”. Az orvosok 50 öltéssel varrták vissza a 45 éves áldozat halló­szervét. A Watford 1-0-ra nyert az ominózus elődöntőben, majd a fináléban 2-0-ra kikapott az Evertontól. ■ Gajdács, Boruzs, Dobray remek góljaival Gyulai Termál FC-Kazincbarcika 3-1 (1-1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 300 néző. V.: Gyenge (Berger, Agócs). Gyula: Steigerwald — Géczi — Czifrák, Socaciu, Hóbei, Lázok — Lakatos, Ta­mási, Gajdács - Árgyelán, Tóth. Edző: Szabó Attila. Kazincbarcika: Nagy — Hanász, Bányai, Kovács Richárd, Harnócz — Engi, Kovács Roland, Deák, Kere­kes — Kovács II. Péter, Kovács I. Péter. Edző: Koleszár György. Csere: Tóth helyett Boruzs a 45.. Engi h. Orosz az 55., Kovács II. Péter h. Bari a 62., Lakatos h. Dobray a 69., Árgyelán h. Zöld a 92. percben. Sárga lap: Lakatos (Kovács Richárd elleni szabálytalanságért) a 29., Czifrák (Engi faultolásáért) a 31., Engi (Hóbei akasztásáért) az 51., Tamási (Deák buk­tatásáért) az 54., Czifrák (kezezésért) a 70., Hóbei (Orosz felrúgásáért) a 76. percben. Gól: Deák a 19., Gajdács a 38., Boruzs a 85., Dobray a 87. percben. Kiállítva: Czifrák a 70., Deák a 72. percben. Szögletarány: 3:8 (0:5) tották. A hazaiak támadásai leg­több esetben lesen akadtan fenn. A második játékrészben a hazai­ak nagyobb elszántsággal jöttek ki a pályára, ez nemcsak az ered­ményen látszott meg, hanem a fö­lényükben is, amely ebben a já­tékrészben teljesen egyértelmű volt. A vesztésre álló vendégcsa­pat az egyenlítés érdekében 2-1- nél kitámadott, és ekkor a gyulai csatárok még több helyzetet tud­tak kidolgozni, de ebből csak vé­gül is kettőt értékesítettek. Jó: Géczi, Socaciu, Hóbei, Boruzs, ill. Kovács Richárd, Kere­kes. Szabó Attila: - Helyzeteink alapján teljesen megérdemelten győztünk. Koleszár György: - Gratulá­lok a hazaiaknak! Gyula 19. perc: A vendégcsatárok közül Deák ügyesen fordult le védőjéről a 16-oson belül, majd laposan elegánsan a bal alsó sarokba gurí­tott, 0—1. 38. perc: Árgyelán János vitte el jobb oldalra a labdát, beadását Gajdács lőtte a bal alsó sarokba, 1-1. 70. perc: Czifrák ártatlan hely­zetben, a saját térfelén kézzel fog­ta meg a labdát, ezért második sárga lapja után a kiállítása követ­kezett. 72. perc: A tisztán kapura hú­zó Árgyelánt Deák utolsó ember­ként lerántotta. A játékvezető a vétkes játékost kiállította. 85. perc: Dobray mesterien in­dította Boruzst a jobb oldalon, aki egyedül húzott kapura, és a kifutó portás mellett nyeste a lab­dát a kapuba, 2—1. 87. perc: Ismét egy Dobray- Boruzs akció futott végig az ellen­fél térfelén, és a két játékos már senkitől sem zavartatva passzolta a labdát egymásnak, majd Dob­ray talált a kapuba, 3—1. Az első félidőben a kihagyott hazai helyzet után a vendégek ke­rültek fölénybe, és ezt gólra is vál­Az NB l-et is megjárt Árgyelán János (elől) fejpárbaja kazincbarcikai védőjével. A gyulaiak, különösen a második félidőben nyújtott jobb teljesítményük révén rászolgáltak a három pontra _______________ d-fotó. kovács Erzsébet A vendég orosháziak csak ijesztgettek Ózdi Kohász—Orosháza FC 1—0 (1-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Ózd, 600 néző. V.: Bendik (L. Tóth, Szabó). Ózd: Uhrin — Ács, Wettorázi, Bócz, Tóth K. — Penti, Füleki, Kun, Konyha - Simkó, Váradi. Edző: Fitos József. Orosháza: Such - Ferenczi, Molnár, Serban, Szrenka — Kovács P., Dobi, Kiss, Szabó — Pozsár, Hadár. Edző: Fodor Sándor. Csere: Szrenka helyett Jakab a szünetben, Váradi h. Búza az 55., Simkó h. Tol­di a 76., Füleki h. Tóth Zs. a 83., Kovács P. h. Baranyai a 85. percben. Sárga lap: Molnár (buktatásért) az 55., Penti (ellenfele lerántásáért) az 57., Konyha (gáncsolásért) az 59., Kun (sípszó előtt elrúgta a labdát) a 64., Dobi (visszahúzásért) a 75., Ács (buktatásért) a 83. percben. Gól: Simkó a 25. percben. Szögletarány: 4:8 (3:1). Ózd 25. perc: Füleki futott el a bal olda­lon, beadása után Simkó 12 mé­terről a vendégek kapujának bal alsó sarkába lőtte a labdát, 1—0. Nagy lendülettel kezdte a mér­kőzést a hazai csapat, de annak ellenére, hogy jobbára a vendé­gek térfelén folyt a játék, igazi gólveszély nem alakult ki Such kapuja előtt, éppen ezért váratla­nul jött a 25. percben elért hazai találat. A második játékrészben egy harcosabb, támadóbb szelle­mű vendégcsapat folytatta a játé­kot, szinte állandóan a hazaiak kapuja előtt folyt a játék, soroza­tosan dolgozták ki a lehetősége­ket az orosházi csatárok, de az egyenlítés nem sikerült. A látot­tak alapján, főleg a második fél­időben nyújtott teljesítményükkel a vendégek rászolgáltak volna legalább az egy pontra. Jó: Bócz, Bács, Penti, ill. Ferenczi, Serban, Kiss, Dobi. Fitos József: - Kimondottan Következik Az NB Il-es labdarúgó-baj­nokság Keleti csoportjában következik. Március 22., szombat: Baktalórántházi VSE-Mátészalka, 15.00, Óz­di Kohász-Nyíregyházi Kertvá­ros, 15.00, Bocs KSC- Nyírbátor, 15.00, Tiszaújváros-Orosháza FC, 15.00. Március 23., vasár­nap: Gyulai Termál FC-Makó FC, 15.00, Kazincbarcika- Szeged, 15.00. egygólos mérkőzés volt. Az első félidőben eldönthettük volna a végleg a találkozót. A második já­tékrészben nagyon ránk ijesztett a szervezetten és jól futballozó vendégcsapat, és ha szerencsés körülmények között is, de sike­rült megszereznünk az igen fon­tos három pontot. Fodor Sándor: - Remélem, csak egy rangadót vesztettünk el, nem mindent. A második félidőben gólokkal nyer­hettük volna a mérkőzést. SUTI FERENC A labdarúgó NB II Keleti cso­port további eredményei: Bőcsi KSC-Makó 1-1, Mátészalka- Nyírbátor 4-1. Az NB II Keleti csoport állása 1. Makó 13 2 4 42-22 41 2. Nyíregyháza 11 4 4 43- 18 37 3. K.barcika lü 3 6 49-24 33 4. Ózd 10 3 6 51-34 33 5. Szeged 9 5 5 31-22 32 6. Bőcs 10 2 7 37-38 32 7. Orosháza 8 4 7 32-28 28 8. Mátészalka 8 1 10 33-38 25 9. Gyula 8 1 10 24-29 25 10. Nyírbátor 5 3 11 23-36 18 11. B.lórántháza 2 9 8 17-33 15 12. Tiszaújváros 1 1 17 11-71 4 Ezüstérmes a Közgé 36. Bibó Kupa nemzetközi kézilabdatoma Potyogtak a gólok Medgyesen Először nyert rangadót nyert a Dévaványa A hét végén Kiskunhalason rendezték meg a 36. Bibó Ku­pa nemzetközi középiskolás kéziiabdatornát, amelyen a lányoknál a békéscsabai Szé­chenyi István Közgazdasági- és Külkereskedelmi Szakkö­zépiskola együttese a máso­dik helyet szerezte meg. Kiskunhalas A rangos középiskolai megméret­tetésen a Közgések három győ­zelmet arattak és a későbbi győz­tes szlovákiai Nasvady együttesé­től nagy küzdelemben 16-14-re kaptak ki, úgy, hogy a találkozó 15. percében a gólerős Zsuzsa Vi­vien súlyosnak látszó bokasérü­lést szenvedett, így ezüstérmesek lettek. A torna versenykiírása ér­telmében külföldi csapat nem vi­heti el a vándorserleget, így egy évig a Széchenyi őrzi a Bibó Ku­pát. A békéscsabaiak eredményei: Bcs. Széchenyi-Bp. Vásárhelyi Kereskedel­mi Szakközépiskola 25-11 (13-7), Bcs. Széchenyi-Székelyudvarhelyi Sportiskola (romániai) 20-13 (10-7), Bcs. Széchenyi-Nasvady (szlovák) 14-16 (5-8), Bcs. Széchenyi-Kiskun- halasi Bibó Gimnázium 15-9 (8-5). A tornán az ezüstérmes Szé­chenyi Szakközépiskola csapata az alábbi összeállításban szere­pelt (zárójelben a dobott gólok): Triffa, Mike (kapusok), Kelemen (10), Such (11). Semjéni (16), Knyihár (10), Zsuzsa (9), Csapó (1), Sódar (8), Mészáros (4), Bánszki (1), Szekeres (2), Szabó (1), Forczek (2). Testnevelő: Sza­bó Károly. A torna legjobb kapu­sának járó különdíjat Triffa Ag­nes kapta. v.u Medgyesegyháza Finisébe fordult az NB I-es női futsal teremlabdarúgó-bajnokság, amelyben a hétvégén a 13-16. he­lyért kezdték meg a küzdelmeket. Az alsóházi rájátszás első fordu­lójában Medgyesegyházán két Békés megyei csapat, a Csanádapácai Előre FC és a Dévaványai SE lépett parkettre. A játéknapon az apácaiak négy, a ványaiak három ponttal gazda­godtak. Dévaványai SE—Csanádapá­cai Előre FC 1-0 (0-0). Med­gyesegyháza, 50 néző. V.: Rózsa, Koch. Dévaványa: Szabó - Purger, Ökrös, Bakóné, Faragó. Cs.: Zeller Gy„ Diószegi, Tóth, Koter, Faragó E. Edző: Bakó Zol­tán. Csanádapáca: Kajári - Kő­halmi N., Szekeres A., Osváth, Náfrádi. Cs.: Szekeres M., Rózsa, Andrusik. Edző: Szikora Pál. Csapkodó, alacsony színvonalú mérkőzésen egy jól eltalált lövés döntött a Dévaványa javára, amely először tudta legyőzni a Csanádapácát. G.: Ökrös. Jó: Sza­bó, Ökrös, ill. Kőhalmi N. Csanádapácai EFC—Pécsi MFC 0—0. Medgyesegyháza, 50 néző. V.: Koch, Rózsa. Végig küz­delmes összecsapáson igazságos döntetlen született. Jó: Kajári, Kőhalmi N„ Osváth. Dévaványai SE—Dobó Katica SE Eger 2—8 (2—3). Medgyes­egyháza, 50 néző. V.: Rózsa, Koch. A második félidőre elfára­dó ványaiak ellen megérdemelten nyert az újonc. G.: Faragó E., Koter. Jó: Koter, Ökrös. Pécsi MFC—Dévaványai SE 6—0 (2—0). Medgyesegyháza, 50 néző. V.: Koch, Rózsa. A teljesen szétesően játszó ványaiak nem bírtak a lelkes pécsiekkel. Jó: Koter, Bakóné. Dobó Katica SE Eger-Csa- nádapácai EFC 2—5 (1—1). Med­gyesegyháza, 50 néző. V.: Rózsa, Koch. Kiegyenlített első félidőt követően megrázták magukat az apáciak és begyűjtötték a három pontot. G.: Osváth 2, Náfrádi, Kő­halmi N., Szekeres A. Jó: Kajári, Osváth, Kőhalmi N. További eredmény: Dobó Ka­tica SE Egér-Pécsi MFC 3-7 (2— 4). Állás: 1. Pécsi MFC 7 pont, 2. Csanádapácai EFC 4, 3. Eger 3,4. Dévaványa 3. ___________ T. B. I. Vé gső búcsú Gyászol a megye lovastársa­dalma. Az orosházi kettes fogathajtótól, Farkas József­től a napokban vettek végső búcsút a lovasbarátok. Farkas József több mint húsz éven át az orosházi Bé­ke Tsz, majd csaknem hat évig saját lovaival verseny­zett. Részt vett a megyei baj­nokságban, a meghívásos versenyeken. Az utóbbi né­hány évben versenyzőként nem, de gazdálkodóként még nap, mint nap kézbe vette az ostort, a szárat. A versenyeken pedig lelkes né­zőként biztatta az utódokat. Betegsége egy ideje megaka­dályozta abban, hogy bakra üljön, 53 éves korában érte a halál. A lovasbarátok, verseny­zőtársak örökké megőrzik emlékét. Kezdődik a futószezon cius 23-tól a Budapest Sportiro­dán. Nevezni a helyszínen is le­het, de az előnevezők különböző kedvezmények között választ­hatnak. A Matáv-Vivicittá futássorozat fővárosi nyitányát követően to­vábbi három vidéki nagyváros Veszprém (Fuss át a Viadukton!, április 12.), Pécs (Startolj a Dzsá­mi előtt!, április 27.), majd Sze­ged (Érj célba a Dómnál!, május 4.) kapcsolódik a városvédő mozgalomhoz. Bővebb informá­ció a Budapest Sportiroda 273— 0939-es telefonszámán vagy a www.bpsportiroda.hu honlapon olvasható, ahol lehetőség van online nevezésre is. ■