Békés Megyei Hírlap, 2003. március (58. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-24 / 69. szám

14. oldal - 2003. mArcius 24., hétfő SPORT Vízilabda: javuló játékkal Röplabdás siker idegenben Békéscsabai VSC-KS110-12 (1-2, 2-4, 3-2, 4-4) Dávid (12) jól játszott, három gólt is lőtt, nem rajta múlt, hogy nem sikerült győznie a békéscsabaiaknak d^otó* veress erzsi OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Horváth, Takács. Békéscsaba: Dr. Máté — Lukácsi 1, Balázs, DR. SZLÁVIK 4, Laczó R, Latorczai 1, Pásztor A., Darida, Borsos 1, Puha, DÁVID 3. Játékos edző: dr. Szlávik Győ­ző. Az ellenfél dobói: Hangodi 4, Tóth 3, Szabó 2, Bódis, Kuncz, Kriszt 1—1. Gól emberelőnyből: 7/2, iU. 9/5. Négyméteresek: 0. Békéscsaba _____ Sz ámítottak arra a békéscsabai­ak, hogy a fiatal erőkből álló fővá­rosiak szoros emberfogásra áll­nak ki, és ebből igyekeznek lefor­dulni. így is történt ez a mérkőzés első felében, amikor a KSl-sek könnyen szereztek labdákat, és a megiramodások után rendre be­találtak. Hol két, hol három góllal vezettek (3-6), ezt követően azonban a békéscsabaiak felvet­ték a kesztyűt, keményebben kezdtek játszani, és ők is igyekez­tek szoros emberfogással tartani ellenfelüket (8—8). így aztán az addigi gyors úszások helyett a test test elleni küzdelem kezdett dominálni, miközben a vendégek kapusa rendre remekül hárított. Viszont a játékos edző, dr. Szlávik Győző egyre gyakrabban lefordult partneréről, és ilyenkor jó ütemben kézre kapta a labdát, amiből végül is négy gólt ért el. A mérkőzés krónikájához tar­tozik az is, hogy 8-8 után papri- kásabb lett a hangulat, majd jött egy igazságtalan fővárosi gól, ami kibillentette egyensúlyukból a bé­késcsabaiakat. Ettől függetlenül elmondható a hazaiakról, hogy egyre kevesebb hiba csúszott a játékukba, és jó­val jobb teljesítményt nyújtottak, mint az elmúlt heti első forduló­ban. Most már látszott rajtuk, hogy három hete normális edzé­seket tudnak végezni, így tisztes­ségesen helytálltak a tabella ne­gyedik helyén tanyázó KSl-vel szemben. ■ Elfogyott az energia Pestszentlőrinc-Elektromos-Békési FKC 34-27 (20-11) NB 1-es férfi kézilabda-mérkőzés, Budapest, 150 néző. V.: Márczi, Skriba. Pestszentlőrinc: Marchis - Harsányi 3, SAVON 9 (2), FREY T. 9 (3), Molnár 5, Józsa D. 2, Forgács 2. Cs.: Ihász, Nagy Z. (kapusok), Börcsök 1, Vaiser, Frey J. 2, Bartha, Tamás 1. Edző: Győrfi János. Békés: Szikora — Nyitrai 3, Gilan 2, Gálik, Nagy T. 3, Novanc 2, Dögé 1. Cs.: Árdeleán (kapus), MOLDOVÁN 14 (5), Polgár T., Korcsok 2, Czegle, Gyulavári. Edző: Gávai Ferenc. Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 6/5. Az eredmény alakulása: 9. perc: 7-3,20. p.: 13-8,45. perc: 27-23. Budapest^ Már a mérkőzés elején megkezd­te a Tromos a gólgyártást. Tehet­te, ugyanis a békésiek még meg­lehetősen álmosan léptek pályá­ra, rosszul védekeztek, sok volt az eladott labda, és ziccereket is kihagytak. Nem véletlen, hogy Gávai Ferenc hamar kikérte első idejét, ami használt is, ugyanis et­től kezdve följavult a békésiek vé­dekezése, és Moldován átlövés- góljaival tartották a lépést is. A já­tékrész hajrájában azonban a ha­zaiak ismét biztosan használták ki a helyzeteket és számtalan le- rohanásgóllal vették be a vendé­gek kapuját. Fordulás után kiegyenlítetteb­bé vált a játék, és ismét javult a békésiek védekezése. Ezzel meg is kezdték a felzárkózást, amit nagyban elősegített, hogy Moldo­vánt nem tudták tartani a házi­gazdák, aki rendre ontotta a gólo­kat. Aztán átmenetileg ismét ki­egyensúlyozott volt a játék, fel­váltva estek a gólok, de a finisben ismét a házigazdák ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést, és vé­gül magabiztosan nyertek egy alacsony színvonalú mérkőzé­sen. Györfi János: — Fontos győzel­met arattunk az alsó házi ráját­szás nyitányán. Gávai Ferenc: - Az első játékrészben úgy játszot­tunk, ahogy kiestünk a buszból, nem sikerült felébrednünk. A for­dulás után azzal, hogy szorossá tettük a találkozót, el is fogyott az energiánk. u Miskolc MEAFC—Békéscsabai RSE 1:3 (-18, 15, -18, -18) NB Il-es női röplabdamérkőzés, Mis­kolc. V.: Éva, Szabó P. Békéscsaba: Tóth É„ Mező, Széplaki, Pocsaji, Bucsi, Kazár. Edző: Kormos Tibor, já­tékos edző: Kazár Krisztina. Már az első szettben meglepte a házigazdákat az egyébként tar­talékosán kiálló Békéscsaba, s pil­lanatok alatt elhúztak, ami döntő­en a lelkesedésüknek volt kö­szönhető. Ezt követően azonban megtorpantak, számtalan alap­dolgot elhibáztak a békéscsabai­ak, így egyenlített a miskolci gár­da. A harmadik játékrészben megnyugodtak a kedélyek, és könnyű szettgyőzelmet aratott a vendégcsapat. A folytatásban so­káig fej-fej mellett gyűjtötték a pontokat a gárdák, 18:18-nál még bármelyik csapat nyerhetett vol­na. Ezt követően azonban a csa­baiak elsősorban támadásban ke­rekedtek ellenfelük fölé, de ide­genbeli győzelmük a jobb sánc­munkának is köszönhető. Räikkönen első győzelme Forma-1 Malajziai Nagy díj A 7. helyről kezdő finn Kimi Räikkönen (McLaren-Mercedes) nyerte a Forma—1-es Malajziai Nagydíjat a brazil Rubens Barrichello (Ferrari) és a szombati edzéselső spanyol Fernando Alonso (Renault) előtt. Szepang Rajt: nyugodtan ment el a me­zőny, de a második kanyarban töb­ben összeakadtak. A csatározás legnagyobb áldozata a kolumbiai Juan Pablo Montoya volt, autója megsérült, emiatt a boxba kellett hajtania. A 2. helyről rajtoló olasz Jamo Trulli 13., míg az ötszörös vi­lágbajnok német M. Schumacher a 12. helyre esett vissza. 2. kör: a célegyenes végén Räikkönen keményen megelőzte a német Nick Heidfeldet (Sauber- Petronas), feljött a 3. helyre. Ve­zetett Alonso (Renault) a skót David Coulthard (McLaren-Mer­cedes) előtt. 3. kör: Coulthard kicsúszott, s feladta a Malajziai GP-t. M. Schumacher az első vezetőszámy sérülése miatt kiment a boxba. 8. kör: a rajt utáni baleset mi­att megbüntették a Ferrari ötszö­rös világbajnokát, megállás nél­kül át kellett haladnia a boxutcán, a 14. helyre esett vissza. 13. kör: Alonso boxlátogatása 9,2 mp-ig tartott, így a McLaren- Mercedes finn versenyzője került az élre. 19. kör: Räikkönen kerékcse­réje és tankolása 10,8 mp volt, így Barrichello lett az első. 22. kör: a Ferrari brazil pilótá­ja 9,2 mp-ig a boxban volt, így új­ra helycsere volt az élen, megint a finn tehetség vezetett. A 2. helyen a szepangi futam meglepetésem­bere, Alonso haladt Barrcihello előtt. 35. kör: Alonso második ke­rékcseréje és tankolása 9,5 mp-ig tartott. 38. kör: Barrichello 8,6 mp-et töltött a boxban. 40. kör: Räikkönen második kerékcseréje és tankolása 8.4 mp volt. 4142. kör: Trullit, majd az an­gol Jenson Buttont megelőzve M. Schumacher az 5. helyre lépett előre. 44. kör: a Ferrari ötszörös vi­lágbajnoka 9 másodpercet töltött a boxban, így újra csak a hetedik lett. Cél: nem változott az élboly sorrendje, így Räikkönen 36. Forma-l-es futamán első győzel­mét ünnepelhette. Malajziai Nagydíj, nem hiva­talos végeredmény: 1. Räik­könen (finn, McLaren-Mercedes) 1:32:22,195 óra, 2. Barrichello (brazil, Ferrari) 39,286 mp hát­rány, 3. Alonso (spanyol, Re­nault) 1:04,007 p. h„ 4. R. Schumacher (német, Williams- BMW) 1:28:026 p. h„ 5. Trulli (olasz, Renault) 1 kör h„ 6. M. Schumacher (német, Ferrari) 1 kör. A Forma-l-es világbajnok­ság állása a 2. futam után. Piló­ták: 1. Räikkönen (finn, McLa­ren-Mercedes) 16 pont, 2. Coult­hard (skót, McLaren-Mercedes) 10, 3. Montoya (kolumbiai, Willi- ams-BMW) 8,4. Barrichello (bra­zil, Ferrari) 8,5. Alonso (spanyol, Renault) 8, 6. M. Schumacher (német, Ferrari) 8. Konstruktő­rök: 1. McLaren-Mercedes 26 pont, 2. Renault 16, 3. Ferrari 16, 4. Williams-BMW 14, 5. Sauber- Petronas 4, 6. BAR-Honda 2. Ma már ritkaság, ha tíz másodpercnél tovább tart a tankolás a Forma-1-es viadalokon FOTÓ: AMBER PR Küzdeni tudásból jeles A hajrában nyertek a hazaiak Elmaradt mérkőzés Kiskunhalas-Békéscsabai Előre NK 25-29 (13-14) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Kiskunhalas, 300 néző. V.: Bacs, Dravecz. Békéscsaba: TR1FFA — Kovacsicsova 6, Felegyi 1, Vass 3, Hajdú 1, VALACZKAl 15, Deák 4. Cs.: Kovácsné (kapus), Valyuch, Mészáros, Semjéni, Knyihár, Forczek. Edző: Szabó Károly. Az ellenfél legjobb dobói: Kurgyis 9, Ruskó 7. Kiállítások: 12, ill. 16 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 8/7. Kiskunhalas JA) lfí-gri , T ' ' * Y . iái vezetett. A íú, percben egyenlí­tettek a házigazdák (7-7). Ezután védekezést váltott a Békéscsaba, visszaállt a hatos falra, és gyors le- rohanásokból négygólos előnyre tett szert (21. p.: 7-11). Még eb­ben a percben Hajdú harmadik ki­állítása után piros lapot kapott. A 24. percben már hat góllal vezet­tek a lila-fehérek (8-14), ekkor rö­vidzárlat következett be a csapat játékában, több kiállítás után egy gólra felzárkóztak a halasiak. For­dulás után fej-fej mellett haladt a két csapat, a 40. percben Deák megsérült, miközben a halasiak i9-16-ra elhúztak, A csabaiak nem adták fel, óriási akarással játszot­tak, előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették, és már ki sem adták kezükből a két pontot. Az első félidő utolsó öt percét leszámítva, jól játszottak a tarta­lékos csabaiak, értékes győzel­met arattak. Szabó Károly: — Tartalékos csapatunk küzdeni tudásból jeles­re vizsgázott. Mindez biztató a Tiszaújváros elleni hazai rangadó­ra, melyet szombaton 16 órakor a Mester Csarnokban rendezünk. m Ceglédi Kék Cápák-Szeghalmi NKC 26-19 (11-9) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Cegléd, 200 néző. V.: Ács, Báder. Szegha­lom: SZABÓ G. — Nagy CS. 2, Zsadányi, Krista 4, DOBÓ 6, Sárközi 1, Bacsa 6. Cs.: Lovas (kapus), Gulyás, Búza. Edző: Zsadányi Sándor. Az ellenfél legjobb dobói: Bartha 9, Kövér, Szaniszló 4—4. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 7/2. Cegléd Az elmúlt héten súlyos sérülést szenvedett két szeghalmi játé­kos, Krista és Zsadányi Erzsébet felépült, ugyanakkor nem tartha­tott a csapattal Riczu kapus. Jól kezdett a vasárnapi összecsapá­son a sárréti együttes, remekül védekeztek a vendégek, Szabó Gabriella bravúrosan hárította a hazai próbálkozásokat, támadás­ban pedig gyors lerohanások után sorra lőtték góljaikat, így a 14. percben 8-3-as szeghalmi ve­zetést mutatott az eredményjel­ző. Ekkor érthetetlenül megtor­pantak a sárréti lányok, zsinór­ban négy gólt szerzett a ceglédi együttes. Az első játékrész hajrá­jában fordítottak a házigazdák és kétgólos előnyre tettek szert. Szünet után fej-fej mellett ha­ladt a két csapat, de mindig a szeghalmiaknak kellett az ered­mény után menni. Ebben az idő­szakban a vendégek hadilábon álltak a hétméteresek értékesíté­sével, három büntetőt is hibáz­tak. Az 52. percben 20-18-ra ve­zetett a ceglédi csapat, amikor a hazaiaknak minden sikerült, a vendégek pedig többször hibáz­tak, így a ldesési rangadót a ceg­lédiek nyerték. Zsadányi Sándor: — Nem tu­dom, hogy mit tudok tenni a csa- patért... ■ Újkígyós Elmaradt szombaton az Újkígyósi KC-Tiszaföldvár NB I B-s férfi ké­zilabda-mérkőzés. A tiszaföldváriak NB I-et megjárt játékosa, Bagdi Gábor pénteken este az edzésről tartott hazafele, amikor gépkocsijá­val karambolozott, és életét vesztette. A két együttes vezetői meg­egyeztek az elmaradt találkozó pótlásának időpontjában, április 2- án, szerdán 18 órakor méri össze tudását a két csapat Újkígyóson. a Két pont a Budapest BVSC—Békési TE 9:9 NB I A csoportos férfi asztalitenisz- mérkőzés, Budapest. Békési győzte­sek: Klampár 3, Baranyi, Kovács 2, ifj. Kovács 1, az ifj. Balogh, Klampár páros. A párosok után 1:1 volt az ál­lás, majd nagy küzdelem alakult ki a győzelemért. A vendégek legjobbja Klampár óriási csatá­ban kapott ki az ifjúsági váloga­tott Jakabtól. A tehetséges fiata­lokból álló hazaiak ellen igazsá­fővárosból gosnak mondható döntetlent ért el a tabella harmadik helyén álló Békés. Postás-Matáv SE Ili.—Békési TE 9:9 NB I B, női, Budapest. Békési győz­tesek: László, Molnár 3-3, Antovszki, Püski 1-1, a László, Püski páros. A fiatalokat szerepeltető fővá­rosiak otthonában nagy küzdel­met vívott a győzelemért a két együttes. A békési lányok László és Molnár jó játékával értékes pontot szereztek idegenben. ■