Békés Megyei Hírlap, 2003. március (58. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-24 / 69. szám

SPORT 2003. MÁRCIUS 24., HÉTFŐ - 15. OLDAL Döntetlenek fordulója a tavaszi nyitányon LANCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A hajrában öngóllal nyert Labdarúgó NB III Alföld csoport Vésztő—Tótkomlós 0—0 Vésztő, 200 néző. V.: Scsitovics. Vésztő: Nagy Zs. - Nagy Z., Rábai, Szántó, Szabó S., Jánosi, Litauszki, Turbucz, Tóth Cs., Papp, Czinanó E. Edző: Királyvári Károly. Tótkom­lós: Szabó — Trabak, Bányik (Czol- ner), Pásztor L., Lovász, Pásztor T., Dobi (Jámbor), Papp, Karasz, Kaliska (Lóvéi), Juhász. Edző: Kvasznovszky József. Az első fél­időben többet támadott a hazai csa­pat, helyzetei is voltak, azonban ezek kimaradtak. A második játék­részben a kapuk nem forogtak ve­szélyben, csapkodó játék folyt a pá­lyán, így maradt a gól nélküli dön­tetlen. Jó: Papp, Turbucz, Rábai, ill. Pásztor L, Pásztor T„ Papp. Királyvári Károly: - Idény eleji játék. Kvasznovszky József: — Küzdelmes idénynyitó, váltakozó iramú játék, igazságos eredmény született. (Buzgány József) Körösladány—Battonya 1—1 (0—1) Körösladány, 150 néző. V.: dr. Christián. Körösladány: Juhász — Kövér, Mező, Tóth (Botos), Földi, Horváth T., Bakos Z., Molnár, Ba­kos J„ Schultz, Novák. Edző: Szaba­dos Zoltán. Battonya: Szőke - Sza­bó (Sztán), Roczkó, Pilán, Kovács (Deák), Putnoki, Árgyelán, Számfi- ra, Lovász (Fekete), Turbucz, Zsóri. Edző: Mákos Árpád. Sportszerű, küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Kiállítva: Pilán (beszédért) a 60. percben. G.: Mol­nár az 53., ill. Roczkó a 34. percben. Jó: Kövér, Molnár, Földi, Tóth, ill. Roczkó, Számfira, Zsóri, Lovász. Szabados Zoltán: - Csapatunk az összeállításunkhoz képest szer­vezetten futballozott, s ez a bajnok­esélyes ellen ennyire volt elég. Bí­zom a további jó folytatásban. Má­kos Árpád: — Minden dicséretet megérdemelnek játékosaim, mivel harminc percet emberhátrányban játszottak. Az őszinél lényegeseb­ben masszív Körösladány ellen sze­reztünk pontot, és közben el kellett viselnünk a játékvezető kapitális hi­báit is. (Ponta Sándor) Békésszentandrás—Gádoros 2-2 (0-2) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Nemes. Békésszentandrás: Tusjak — Bencsik, Palotai, Chlebik (Mre- na), Varga (Bagi), Molnár, Farkas (Medveczki), Csipái, Bakró, Juhász, Kiss. Edző: Varga László. Gádoros: Berki — Lénárt, Pisont R., Szkalo- nai, Mészáros (Bencsik), Lengyel, Jernei, Tasi, Ugrai (Törtei), Baki, Pi­sont A. Edző: Kozmer Imre, Pisont András. Küzdelmes mérkőzésen az első félidőben a hazaiak kétgólos előnyhöz juttatták a vendégeket. A második félidőre a hazai csapat megpróbálta az eredményt a maga javára fordítani, de a helyzetek ki­maradtak, így igazságos döntetlen született. G.: Bakró a 75., Kiss a 78., ill. Jernei a 26., Ugrai a 45. percben. Jó: Kiss, Palotai, Bencsik, Bakró, ill. Baki, Jernei, Pisont A. Varga László: - 0—2-ről örül­tünk, hogy sikerült a döntetlen. A mai összeállításban ez nagy győze­lemmel ér fel. Kozmer Imre: — Kap­kodó, idény eleji játékkal reális dön­tetlent játszottunk. (V. L.) Szeghalom—Gyomaendrődi FC 1-1 (1-1) Szeghalom, 200 néző. V.: Magi- nyecz. Szeghalom: Komáromi - Zsombok K„ Elek S„ Simon (Biha­ri), Vámos L. (Barna), Zsigovics, Hajdú, Patai, Vámos A., Sáfián, Elek T. (Kovács Gy.). Edző: Zsombok At­tila. Gyomaendrőd: Szabó - Vatai, Tímár, Furka, Tolnai, Tanács, Dinya, Béla (Gál F.), Toldi, Mátyus, Hunya. Edző: Plástyik János. Azonos képességű csapatok találkozóján a mezőnyben tetszető­sen adogató vendégek ellen a hazaiak lelkes játékukkal kiegyenlí­tetté tették a mérkő­zést. G.: Zsombok K. a 40., ill. Hunya a 20. percben. Jó: Patai, Elek T„ Hajdú, Zsombok K„ ill. Vatai, Tolnai, Dinya, Mátyus. Zsombok Attila: - Reális eredmény, a hazaiak bomba­gólja élményszámba ment. Plástyik János: - Igazságos eredmény. (Zs. J.) Újkígyós—Medgyesegyháza 1—2 (O-O) Újkígyós, 200 néző. V.: Kurucz. Újkígyós: Gedó - Szarka (Viczián), Uhrin, Ancsin, Unyatinszki, Becsei, Ekker, Silló, Palyík (Burkus Gy.), Burkus R., Abrudán (Dobróezki). Edző: Sebestyén János. Medgyes­egyháza: Homik — Kiss II. Á., Kiss I. A., Göcző, Holecz, Gubcsó (Te­mesvári), Szabó, Zsurzsucz, Kanál, Vágási, Petruzsán. Edző: Szabó András, Temesvári Csaba. Az újkígyósi csapat még mindig hadilá­bon áll a szerencsével. G.: Unyatin­szki a 67., ill. Kanál (11-esből) a 49., a 80. percben. Jó: Unyatinszki, Silló, Szarka, ill. Kanál, Gubcsó, Kiss I. Á., Zsurzsucz, Petruzsán. Sebestyén János: - Sajnálom, hogy a nyitó mérkőzésen nem tud­tunk nyerni. Ha ennyi helyzetet fo­gunk kihagyni a jövőben, akkor hiá­ba játszunk jobban, csak vereség lesz a vége. Szabó András, Temes­vári Csaba: - Nagyon értékes győ­zelmet arattunk a jó erőkből álló Új­kígyós ellen. (E. Gy.) Mezőhegyes—OMTK 1-1 (1-1) Mezőhegyes, 100 néző. V.: Nagy. Mezőhegyes: Bordás - Csordás S„ Nagy, Kovács Z. (Csordás Cs.), Ko­vács R„ Roszkos, Varga, Zsoldi, Gróf (Faragó), Szatmári G., Szatmá­ri L. (Egeresi). Edző: Matajsz Pál. OMTK: Tóth — Boér, Zalai (Szűrsza­bó), Brachna (Sin), Székely, Kánya, Pardi, Papp, Horváth I. (Havan- csák), Szlopóczki, Godár. Edző: Pó­lyák László. Kitűnő talajú pályán a vendégek szerencsés pontot szerez­tek. G.: Gróf a 23., ill. Boér a 40. percben. Jó: Nagy T., Varga, ill. Szé­kely, Papp. Matajsz Pál: - Késik a tavaszi rügyfakadás. Pólyák László: — Saj­nos, a támadó játékunk még idény eleji volt, ezért nem tudtunk nyerni. Összességében igazságos döntetlen született. (Perlaki János) Méhkerék—Magyarbánhegyes 1-1 (0-1) Méhkerék, 150 néző. V.: Benyov- szki J. Méhkerék: Patka - Hajdú (Papp), Gugolya (Stier), Rúzsa, Séllei, Csotye, Pápa, Tapasztó, Ko­csis Z., Bíró K„ Cziczeri (Bogyó). Edző: Iszály Mihály, Burai Sándor. Magyarbánhegyes: Jambrik — Pécs, Pozsár, Szlanyinka, László Z., Tóth, Kiss, Málik, Gábor, Pájer, Sajben (Lévai). Edző: Bíró Géza. Túlnyomórészt kiegyenlített játék mellett mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, viszont győzelmet egyik csapat sem érdemelt. G.: Csotye a 61., ill. Sajben a 12. percben. Jó: Rú­zsa, Csotye, ill. Jambrik, Pécs, Kiss, Sajben. Burai Sándor: - Igazságos dön­tetlen, igaz, az elején félóra előnyt adtunk az ellenfélnek. Bíró Géza: — Gyenge játékvezetés mellett igazsá­gos eredmény született. Minden já­tékosomat dicséret illeti. (Árgyelán Mihály) Sarkad—Szabadkígyós 1—1 (O—O) Sarkad, 160 néző. V.: Fejes. Sar­kad: Örkényi — Bende, Démusz, Hajdú, Báli, Bagi, Szegedi, Matus, Tóth, Balogh, Petruzsán B. Edző: Karkus János. Szabadkígyós: Szen- csenkov - Süli (Bánfi A.), Bozsó Z., Kundia, Majoros (Bánfi R.), Lipták, Ekker, Schneider (Hajdú), Tóth, Bozsó A., Tobai. Edző: Nemes Lász­ló. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen igazságos döntetlen született. G.: Szegedi (11-esből) az 59., ill. Ekker a 82. percben. Jó: Hajdú, Bende, ill. Tobai, Ekker, Bozsó Z. Karkus János: - Gyenge táma­dójátékunk miatt nem érdemeltünk győzelmet. Nemes László: - Nehéz körülmények között sikerült pontot rabolni. (Kiss Gábor) Ifjúságiak: Szeghalom-Gyomaend- rőd 2—0, Körösladány—Battonya 1—2, Újkígyós-Medgyesegyháza-1-2, Békés- szentandrás-Gádoros 3-0, Mezőhe- gyes-OMTK-Rákóczi 0-0, Vésztő-Tót­komlós 2-1, Sarkad-Szabadkígyós 0— 1, Méhkerék-Magyarbánhegyes 6-4. A Lancast megyei I. állása 1. Battonya 10 3 3 30­12 33 2. Gyomaendrőd 9 5 2 34­10 32 3. M.esegyháza 7 7 2 27­16 28 4. OMTK-Rákóczi 7 4 S 35­28 25 5. Szeghalom 7 4 5 24­21 25 6. Vésztő 6 5 S 31­26 23 7. Tótkomlós 5 8 3 27­24 23 8. Méhkerék 6 5 5 21­25 23 9. Gádoros 6 4 6 39­37 22 10. Szabadkígyós 5 6 5 20­17 21 11. M.bánhegyes 6 3 7 26-30 21 12. Mezőhegyes 5 5 6 26-22 20 13. B.szentandrás 5 4 7 26­29 19 14. Körösladány 4 4 8 20­30 16 15. Újkígyós 2 4 10 15­38 10 16. Sarkad 1 3 12 13­49 6 Következik. Március 29., szombat, 15.00: Szabadkígyós-Újkígyós, OMTK- Rákóczi-Vésztő, Gyomaendrődi FC- Körösladány, Battonya—Sarkad, Gádo­ros-Mezőhegyes. Március 30., vasár­nap, 16.00: Medgyesegyháza—Méhke­rék, Magyarbánhegyes—Békésszent­andrás, Tótkomlós-Szeghalom. ■ Jamina SE—Hódmezővásárhely 4-2 (2-0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Tóth S. Jamina: Czirbus - Kertész, Pusztai, Nagy M., Friderikusz — Fehérvári, Kurilla, Balogh J., Czinanó — Marik, Borbola (Kerepeczki). Edző: Zsíros György. Hódmezővásárhely: Erdei — Marczinka, Kovács, Papp, Balogh L. — Nagy L„ Tóth (Dani), Szűcs, Borbás P. (Zsadányi) - Antal (Hor­váth), Borbás Zs. Edző: Antal Fe­renc, Rostás Károly. 16. perc: Balogh J. bal oldali be­adását Borbola Marik elé továbbí­totta, aki a bal alsó sarokba gurított, 1-0. 40. perc: Borbola lábát a kapus elhúzta. A megítélt büntetőt Marik biztosan gurította a bal alsó sarok­ba, 2-0. 62. perc: Fehérvári húszméteres szabadrúgásból a jobb felső sarokba lőtte a labdát, 3—0. 78. perc: Egy bal oldali szabad­rúgás után Balogh L. a kapuba fe­jelt, 3-1. 81. perc: Fehérvári átadását Kurilla mellre vette, majd a jobb felső sarokba lőtt, 4—1. 83. perc: Balogh L. passza után Nagy L. tíz méterről a jobb alsó sa­rokba gurított, 4—2. Küzdelmes mérkőzésen a hazai­ak lelkes játékkal megérdemelten győzték le a kapura nem sok ve­szélyt jelentő vendégeket. Jó: Ba­logh J., Kurilla, Marik, Nagy M„ Kertész, ill. Balogh L„ Borbás Zs„ Marczinka. Zsíros György: - Kemény mér­kőzésen lelkes játékkal győztünk, úgy érzem, megérdemelten. Antal Ferenc: - Indiszponált játékvezetés mellett megérdemelt hazai győze­lem született. (Fülöp Csaba) Karcag—Szarvas 2—0 (1—0) Karcag, 300 néző. V.: Holczim- mer. Karcag: Kun - Szalai, Kardos, Ramos, Kemecsi - Bujdosó (Hor­váth), Balogh, Babotán, Békési - Trencsényi (Varga J.), Fekete. Játé­kos edző: Varga János. Szarvas: Ba­latoni - Kugyela B. (Sechna), Kris- ka, Tóth R„ Nagy L. - Darida Zs., ifj. Somogyi, Bogdán, Gulyás (Kli- maj) - Bencze (Darida R.), Kiss. Edző: Somogyi János. 16. perc: Bal oldali beadás után Bujdosó a védőt megelőzve a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 1—0. 89. perc: A mindent egy lapra fel­tevő szarvasiak kinyíltak, így Varga J. 20 méteres lövése egy védőn meg­pattanva hullott a bal sarokba, 2—0. Az első félidőben a karcagiak ra­gadták magukhoz a kezdeménye­zést. A gólon kívül egy-két veszé­lyes helyzetet teremtettek, miköz­ben Bogdán alig lőtt a félidő hajrájá­ban mellé. Fordulás után a vendé­gek többet támadtak, az utolsó tíz percben teljesen beszorították a ha­zaiak. A 80. percben ifj. Somogyit a 16-oson belül buktatták, a játékve­zető 11-es helyett kifelé ítélt szabad­rúgást. Jó: Kun, Szalai, Bujdosó, Ba­logh, ill. Balatoni, Bogdán, Tóth R. Varga János: - Izzadtságszagú győzelem, de győzelem. Somogyi János: — Az első félidőben túlságo­san tiszteltük az ellenfelet, a máso­dik félidei játékunkkal kis szeren­csével pontot szerezhettünk volna. Gyomaendrőd—Szentes 1—4 (1—2) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Szabó. Gyomaendrőd: Kiss - Csi­kós, Kondacs, Szabó, Ilyés (Farka- sinszki) — Hídvégi, Göblyös, Danó (Uhrin), Mester — Osan, Katona. Edző: Paulik János. Szentes: Bíró — Keller, Erdei, Tóth-Kovács, Kere­peczki - Koncz, Pálfi (Sariandrej), Tóth, Szarvas - Török, Juhos (Ku- rucsai). Edző: Bozóki Zoltán. 20. perc: Pálfi negyven méteren keresztül vezette a labdát, majd be­passzolt, és az érkező Török öt mé­terről a hálóba lőtt, 0—1. 22. perc: Koncz keresztbe lőtt egy labdát, amelyet Török kapás­ból, húsz méterről a jobb sarokba vágott, 0-2. 40. perc: Mester remek cselekkel a Kondoros ment el a jobb oldalon, de a 16-oson belül buktatták. A megítélt büntetőt Katona biztosan értékesítette, 1—2. 68. perc: Osan elvesztett egy lab­dát, Török indította Szarvast, aki a kifutó Kiss fölött átemelte a pety- tyest, 1-3. 82. perc: Sariandrej kapufát rú­gott, és a kipattanó labdát az érkező Szarvas egy méterről a hálóba lőtte, 1—4. Az eredmény hűen tükrözi a já­tékot, de ennek ellenére nem ját­szott alárendelt szerepet a hazai csapat. Jó: Kiss, Hídvégi, ill. Koncz, Szarvas, Török, Tóth-Kovács. Paulik János: — Megérdemelt vendégsiker született. Bozóki Zol­tán: - Biztos győzelmet arattunk. (Feuerwerker Béla) Békés—Kondoros 0—1 (O—O) Békés, 400 néző. V.: Nagy S. Bé­kés: Kovács - Pálfi, Szenti, Pősze, Baukó — Sándor, Kasik Zs., Zsibrita, Fejes (Feuerwerker) — Fazekas, Va­das. Edző: Hanyecz János. Kondo­ros: Nagy — Varga T. (Palyusik), Jansik (Szabó), Sárosi, Gombár - Kiszely, Dián (Varga J.), Lipták, Skorka - Janis, Pusztai. Edző: Ha­lász Ferenc. 86. perc: Varga J. átadása után a menteni akaró Sándor lábáról gu­rult a labda a tehetetlen Kovács mel­lett a hazai kapuba, öngól, 0-1. A mérkőzés első szakaszában a vendégcsapat lépett fel támadólag. A hazai védelem azonban jól állt a lábán. Az első félidő derekára ki­egyenlítetté vált a játék, és inkább küzdő jellege dominált. Itt is, ott is egy-egy kapufa jelezte, hogy a csa­patok gólra törnek. A második já­tékrészben többet birtokolta a lab­dát a Kondoros, de a békési kontrák veszélyesebbek voltak. Végül egy fatális véletlen döntötte el a mérkő­zést. Jó: Szenti, Sándor, Fazekas, ill. Nagy, Jansik, Pusztai. Hanyecz János: - Nem érdemel­tünk vereséget, a döntetlen reálisabb lett volna. Helyzeteinket kihagytuk, és egy peches gól döntötte el a mér­kőzést. Halász Ferenc: - A mérkő­zésnek annyi pozitívuma volt, hogy nem kaptunk gólt, és szereztünk há­rom pontot. Kívánjuk a békésieknek, hogy harcolják ki a bentmaradást. (Nagy Mihály Tibor) További eredmények: Jászberény- Túrkeve 7-2, Kisújszállás—Algyő a pá­lya használhatatlansága miatt elma­radt, Rákóczifalva-Fegyvernek 2-0, Szajol-Harta 2-2. Az Alföld csoport állása 1. Szentes 15 1 1 62-12 46 2. Jászberény 10 3 4 38- 18 33 3. Karcag 10 3 3 33-14 33 4. Kondoros 9 5 3 38-26 32 5. Algyő 9 1 6 32-25 28 6. Jamina 8 4 5 32-31 28 7. Kisújszállás 7 4 5 28-24 25 8. Harta 6 6 5 31-30 24 9. Rákóczifalva 6 5 6 26-23 23 10. Szarvas 6 2 9 26-46 20 11. Túrkeve 5 4 7 19-24 19 12. Hmv.hely 5 3 9 23-36 18 13. Szajol 4 4 9 37-47 16 14. Gyomaendrőd 3 3 11 26-42 12 15. Békés 2 3 11 13-39 9 16. Fegyvernek 2 1 13 28-56 7 Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Már­cius 29., szombat: Szarvas-Jászbe- rény, 15.00. Túrkeve-Kisújszállás, 15.00. Fegyvernek-Kondoros, 15.00. Rákóczifalva-Szajol, 15.00. Március 30., vasárnap: Harta—Karcag, 16.00. Algyő—Gyomaendrőd, 16.00. Hódme­zővásárhely—Békés, 16.00. Szentes— Jamina SE, 16.00. ■ A békési Szenti Zoltán csapata egyik legjobbja volt az NB III-as megyei rangadón, mégsem bírtak a házigazdák a kondorosiakkal d-fotó> veress erzsi Mesterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság góllövőlistájának élmező­nye. 14 gólos: Boér (OMTK-Ftákóczi), Kanál (Medgyesegyháza). 13 gólos: Lénárt (Gádo­ros). 11 gólos: Szántó (Vésztő). 10 gólos: Málik (Magyarbánhegyes). 9 gólos: Ugrai (Gádoros), Gróf (Mezőhegyes). 8 gólos: Ka­liska (Tótkomlós), Ombodi (Szeghalom), Hu­nya (Gyomaendrőd). 7 gólos: Mátyus (Gyo­maendrőd), Karakas (Battonya), Moldván (Bé­késszentandrás), Tóth (Szabadkígyós). (Ma­gyarbánhegyes), Szlopóczki (OMTK-Ftákóczi), Ekker (Szabadkígyós), Zsoldi (Mezőhegyes), Gubcsó (Medgyesegyháza), Dobróezki (Újkí­gyós). Pontvesztés egy kihagyott büntető miatt A makói Maróti mesterhármasa Tiszaújváros-Orosháza FC 2—2 (1—2) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Tiszaújváros, 200 néző. V.: Némethi A. (Tamássy, Tóth S.). Tiszaújváros: Juhász — Kazár, Németi, Gulácsi, Járai — Papp, Vicicko, Szilágyi, Szabó K. — Tamási, Nagy. Edző: Czerva Zoltán. Oros­háza: Such — Ferenczi, Kiss, Szrenka, Serban — Belvon, Kovács P., Szabó N„ Pozsár — Hadár, Jakab. Edző: Fodor Sándor. Csere: Szabó N. helyett Baranyai a szünetben, Papp h. Bene a 68., Nagy h. Glaskó a 79., Vicicko h. Kukta a 89. percben. Sárga lap: Németi (gáncsolásért) az 50., Járai, Papp, Tamási (valamennyien reklamálásért) a 66. percben. Szögletarány: 3:11 (1:9). Gyulai Termál FC—Makói FC 0-3 (0-1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 350 néző. V.: Kujbus (Ortó, Vígh). Gyu­la: Sándor — Lázok, Socaciu, Géczi, Papp — Semjéni, Gajdács, Lakatos, Hóbei — Árgyelán, Boruzs. Edző: Szabó Attila. Makó: Ménesi — Dálnaki, Görög, Brakszatórisz, Magyar — Bagi, Kazán, Krucsó, Varga — Maróü, Mádi. Edző: Kolozsvári János. Csere: Lakatos helyett Dobray a 33., Gajdács h. Zöld a 70., Mádi h. Szilvási a 75., Papp h. Tóth a 80., Krucsó h. Sümeghy a 88., Brakszatórisz h. dr. Széli a 88. percben. Sárga lap: Dobray (Görög akasztásáért) a 40., Magyar (Géczi lerántásáért) a 60., Varga (faultért) a 70. percben. Tiszaújváros 3. perc: Pozsár bal oldalról élesen belőtt egy szögletet, a labda a ha­zai védőkről lepattant, és Serban három méterről a kapu közepébe lőtt, 0-1. 10. perc: Szilágyi indítása a 16- os sarkánál üresen találta Vicic- kót, két lépés után a vendégek kapujának jobb alsó sarkába lőtte a labdát, 1-1. 12. perc: Pozsár cselezgetett a vendégek térfelének közepén, majd néhány lépés után 14 méter­ről Juhász kapujának jobb alsó sarkába lőtt, 1—2. 49. perc: Vicicko a jobb oldal­ról, az oldalvonal közeléből, a ka­putól mintegy harminc méterre szabadrúgást végzett el. Az éle­sen belőtt labda az elmélázó ven­dég védők között Such kapujának jobb alsó sarkába jutott, 2—2. 67. perc: Jakabot a hazai védők a 16-oson belül buktatták. A meg­ítélt büntetőből Pozsár a jobb ol­dali kapufára lőtte a labdát. Nyílt sisakkal kezdte a mérkő­zést mindkét csapat, ennek ered­ményeként az első negyedórában három gól is született. Ezután az első játékrészt szinte végigtámad­ta a vendégcsapat, amelyet hűen jelez a szögletarány is (9:1). A második játékrész ritkán látható góllal kezdődött, ami után a haza­iak támadásban maradtak, majd a mérkőzés hajrájában átvette a já­ték irányítását a vendégcsapat. Percekig kapujához szögezte a lelkes hazaiakat, de újabb gólt már nem sikerült még büntetőből sem szerezni. Jó: Juhász, Kazár, Járai, Vicicko, ill. Belvon. Czerva Zoltán: — Igazságos eredmény született. Fodor Sán­dor: - Tettünk egy szívességet el­lenfeleinknek. : A labdarúgó NB II Keleti csoport to­vábbi eredményei: Baktalórántháza- Mátészalka 0-0, Ózd-Nyíregyházi Kertváros 1-1, Bőcs-Nyírbátor 2-4, Kazincbarcika-Szeged 1-1. ■ Gyula 4. perc: Maróti hanyatt vetődve, ollózva küldte kapura a labdát, amit Sándor a bal felső sarokba csak beljebb tudott segíteni, 0—1. 48. perc: Egy jobb oldali táma­dás végén Maróti nyolc méterről vágta a kapuba a labdát, 0—2. 82. perc: Ismét jobb oldalon gördült a vendégek támadása, s a beadásra most is Maróti érkezett pontosan, mesterhármas, 0—3. A gyorsan bekapott gól után a hazai csapat sokáig nem talált magára, zömében a vendégek uralták a játékteret. A második félidő Maróti jóvoltából hasonló­an kezdődött. A 0-2 után már több gyulai helyzet is adódott, de a hazai csatárok sokszor még az ötösön is egymáshoz passzoltak ahelyett, hogy a kapuba rúgták volna a labdát. A listavezető meg­érdemelt győzelmet aratott Gyu­lán. Jó: Socaciu, ill. Maróti, Var­ga, Görög. Szabó Attila: - Az első és a második félidő első perceiben még az öltözőben maradtunk. Kolozsvári János: — Meggyőző játékkal tudtunk a régi mumu­sunk ellen nyerni. Az NB II Keleti csoport állása 1. Makó 14 2 4 45-22 44 2. Nyíregyháza 11 5 4 44-19 38 3. K.barcika 10 4 6 50-25 34 4. Ózd 10 4 6 52-35 34 5. Szeged 9 6 5 32-23 33 6. Bőcs 10 2 8 39-42 32 7. Orosháza 8 5 7 34-30 29 8. Mátészalka 8 2 10 33-38 26 9. Gyula 8 1 11 24- 32 25 10. Nyírbátor 6 3 11 27-38 21 11. B.lórántháza 2 10 8 17-33 16 12. Tiszaújváros 1 2 17 13-73 5 Az NB Il-es labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában következik. Már­cius 26., szerda. FC Szeged-Bőcs KSC, 15.00, Makó FC-Ózdi Kohász, 15.00, Orosháza FC—Mátészalka FC, 15.00, Nyírbátor FC-Kertvárosi FC Nyíregy­háza, 15.00, Kazincbarcikai SC- Tiszaújvárosi FC, 15.00, Gyulai Termál FC-Baktalórántháza VSE, 15.00. ■