Békés Megyei Hírlap, 2003. február (58. évfolyam, 27-50. szám)

2003-02-13 / 37. szám

14. OLDAL - 2003. FEBRUÁR 13., CSÜTÖRTÖK SPORT A jobbik csapat győzött Új lehetőség, új lendület Every Day Orosháza-Pécsi KK 29-25 (15-12) Orosháza Határozottan védekezett mindkét csapat, a kapusok bravúrokat mutattak be, így az első tíz perc­ben kevés gól született. A folyta­tásban az orosháziak gyors indí­tásokból és beállós posztról szer­zett gólokkal fokozatosan elhúz­tak. A félidő hajrájában már hét góllal vezettek. Szünet után az orosháziak ötgólos előnyre tettek szert, majd érthetetlenül kapkod­ni kezdtek és ezt a csereként be­állt Kokas, valamint a végig nagy lövőkedvvel játszó Szóból góljai­val büntették a vendégek, így a 45. percben egy gólra felzárkóz­tak a baranyaiak. Keményen vé­dekeztek a pécsiek, ennek lett a következménye, hogy a hajrában Lévai harmadik kétperces kiállítá­sa után piros lapot kapott. Az orosházi csapat legjobbja Gúnya volt, aki az utolsó percekben ket­tős emberhátrányból is betalált a vendégek hálójába, így összessé­gében megérdemelten nyert a jobbik, az Every Day. Bajusz József: - A vártnál ne­hezebben nyertünk, de mi tettük nehézzé a mérkőzést, mert sok ziccert és hétméterest hibáztunk. Füzesi Ferenc: — Mindent meg- ! tettünk a győzelemért, amit Oros­házán meg lehet tenni. v. l. Aláírták a szerződést A Békés Megyei Képviselő-testület 2002. decemberi határozatá­ban döntött azoknak a megyében működő csapatoknak a támoga­tásáról, amelyek a első osztályban szerepelnek. A megyei önkor­mányzat az Előre FC Békéscsaba NB l-es labdarúgócsapata mel­lett 2003. január elsejétől a két NB l-es férfi kézilabdacsapatot, a Békési FKC-t és az Every Day Orosházát is támogatja. Tegnap este az orosháziak Pécs elleni NB l-es bajnoki mérkőzése előtt Varga Zoltán, a Békés megyei önkormányzat elnöke és Árpási Csaba, az Every Day tulajdonosa irta alá azt a támogatási szerződést, amely­nek értelmében a tavaszi idényben minden egyes bajnoki pont után 125 ezer forintot kap a klub, amelyet a mérkőzésen szerepelt játé­kosok és edzők premizálására fordíthat. NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 800 néző. V.: Klucsó, Lekrinszky. Orosháza: SZABÓ L. - GÚNYA 8 (1), Oláh 1, DAYKA 4, ROSTA I. 6 (2), Harsányi 4, Ambrus 3. Cs.: Pásztor, Patocskai, NÉMETH Z. 3, Bajusz. Edző: Bajusz József. Pécs: Szente - Erdélyi 1, SZÓBÓL 10 (3), Lévay 2, SZÖGI 6, Bursae 1, Németh A. Cs.: Wemer, Kovács G. 1, Kovács Zs. 1, Szappanos 1, KOKAS 2. Edző: Füzesi Ferenc. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3. Az eredmény alakulása: 10. perc: 5-2,17. p.: 8—4, 19. p.: 10-5, 27. p.: 15-8, 35. p.: 18-13,45. p.: 21-20, 50. p.: 24-20, 57. p.: 27-22. Magukat verték meg a hazaiak Békési FKC-Carbonex KC Tatabánya 29-30 (15-15) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 500 néző. V.: Láda, Sebők. Békés: Szikora - Nyitrai 1, Gilan 5, Novanc 4, Nagy T. 1, MOLDOVÁN 15 (4), Korcsok 1. Cs.: ÁRDELEÁN (kapus), GÁLIK, Polgár Z. 1, Polgár T. 1, Dögé, Czegle. Edző: Gávai Ferenc. Tatabánya: PULAI — HIMER 12 (3), Kiss I. 1, Janó, Fülöp, dr. Borsos 3 (1), Serfel 1. Cs.: Nagy P. (kapus), Krancz, LENGYEL 5 (1), Pavlovics 3, Kuzma 1, Törő 4 (1). Edző: Kanyó Antal. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 7/6. Az eredmény alakulása: 9. perc: 7—7, 16. p.: 10-9, 27. p.: 13—15, 40. p.: 20— 17,47. p.: 24-19, 50. p.: 24-22, 54. p.: 26-27. Békés Kezdetben nem sokat törődtek a védekezéssel a gárdák, így már a 9. percben tizennégy gólt regiszt­rálhattunk, amelyen egyenlő arányban osztoztak a csapatok. Jobbára a hazaiak vezettek, a ta­tabányaiak pedig futottak az eredmény után. Aztán nagy roha­násba kezdtek a játékosok és szinte minden támadás góllal ért véget. Ekkor a hazaiaknál Moldován, a vendégeknél Himer járt az élen a gólgyártásban. Felja­vult a vendégek védekezése, két­gólos előnyre tettek szert, a béké­siek az utolsó percben hétméte­resből egyenlítettek. Fordulás után aktívabban kezdett a Békés, amely a 38. percben először bir­tokolhatott háromgólos előnyt. Árdeleán brillírozott a kapuban, Moldován pedig szórta a gólokat. A Kanyó-tanítványok egyre zava- rodottabbá váltak, s bár a hazaiak játéka sem volt tökéletes, az elő­nyük fokozatosan nőtt. A vendé­gek edzője ekkor időt kért, majd csapata lépésről lépésre felzárkó­zott, mi több, fordított. Óriási iz­galmak jellemezték az utolsó per­ceket, a házigazdák mindent el­követtek az egyenlítésért, de egy eladott labda megpecsételte a sor­sukat. Gávai Ferenc: - Sikerült meg­vernünk saját magunkat. A máso­dik félidő közepén egy megnyert mérkőzést engedtünk ki a ke­zünkből. Kanyó Antal: — A du­naújvárosi mérkőzés után igazán nem bíztam a pontszerzésben, de a fiúk megcáfoltak. __________ok Az időjárás nem kegyelmezett Magyarország-Bulágria 0-1, félbeszakadt Barátságos nemzetek közötti labdarúgó-mérkőzés, Larnaca. V.: Kosztasz Teodotou (ciprusi). Magyarország: Király - Urbán, Dragóner, Gyepes - Fehér Cs., Lisztes, Lipcsei, Dárdai, Lőw - Tököli, Kenesei. Bulgária: Zdravkov — Kisisev, Zagorcsic, Pazsin, I. Petkov — Borimirov, M. Petkov, Peev, Jankovic — Todorov, M. Petrov. Larnaca labda, s ő 6 m-ről Király fölött a léc alá talált, 1—0. A magyar labdarúgó-válogatott Az első játékrészben a bolgá- szerdán játszotta idei első mérkő- rok játszottak mezőnyfölényben, zését, a ciprusi Larnacában sorra s ezt a hajrában gólra is váltották, kerülő összecsapáson Bulgária A larnacai barátságos mérkő- volt az ellenfél. A barátságos ta- zés szünetében Kostasz Theodo- lálkozó esőben és viharos erejű tou játékvezető a csapatok bele- szélben zajlott. egyezésével úgy döntött, hogy a 35. perc: M. Petrov végzett el rossz időjárás, az irreális talaj és a szabadrúgást a bal oldalon, be- sérülésveszély miatt véget vet a adása után Jankovic elé került a mérkőzésnek. Gellei Imre, a magyar labda­rúgó-válogatott szövetségi kapi­tánya: - Természetesen nagyon sajnálom, hogy nem tudtuk folytatni a mérkőzést, de úgy ér­zem, a játékvezető jól döntött, amikor véget vetett a további küzdelemnek. Bár a futballhoz nem sok köze volt a találkozó­nak, mégis szolgált néhány ta­pasztalattal, hiszen olyan szitu­ációból kaptunk gólt, amelyből nem szabadott volna. Vesztésre álltunk, de a játékosok hozzáál­lásával nem volt gond, kemé­nyen harcoltak. ■ Jövőre A-kategóriás versenyek lebonyolítását is vállalják Jován Richárd ezúttal Mágnás nyergében d-fotó: kovács Erzsébet A lovassport és a lótenyésztés szorosan összefügg, amióta a kiképzett, eredményeket fel­mutató ló jelenti az értéket a vevő és az eladó számára egy­aránt. A lovassport szakágai jelentik a legjobb terepet a ki­próbálásra, vallják a mezőhe- gyesi szakemberek. Mezőhegyes Az 1784-ben lótenyésztési céllal alapított Ménesbirtok termelési szerkezete az elmúlt 219 év során több változáson ment keresztül, alkalmazkodva a kor követelmé­nyeihez. Ennek eredményeként a lótenyésztés jelentősége is meg­változott, sőt az utóbbi évtized­ben kissé háttérbe szorult. A Ménesbirtok újonnan választott vezetősége programjában ismét kiemelt helyen szerepel a mező- hegyesi ló hírnevének öregbítése, hiszen a mezőhegyesi ma is az egyik leghíresebb ménesintéz­mény hazánkban. Ezt alapul véve új alapokra ke­rült a lótenyésztés - tudtuk meg Szalai Jánostól, a lótenyésztési ágazat vezetőjétől. Jelenleg 180 ló az állomány, de ebben az évben 60 kiscsikó születését várják. Folytatják a csaknem kétszázéves nóniusz, a mezőhegyesi sportló fajták tenyésztését, az ügetőbői 8—10 elit kanca marad tenyész­tésben. Terveik szerint értékes, kiképzett lovakat kívánnak piacra juttatni. Ennek érdekében a fo­gathajtásban és a díjugratásban egyaránt szeretnének olyan mun­kát végezni és olyan eredménye­ket elérni, amelyek elősegítik a jól kiképzett lovak piacra jutását. A technikai feltételek javítását már elkezdték a 20-as majori te- nyészkanca ménesben és folytat­ják a központi ménesben. A te­nyésztés érdekében ismét Mezőhe­gyesen fedez a kiváló adottságok­kal rendelkező mén, Stauffenberg. A magas szintű szakmai mun­ka érdekében 2003-tól az alapo­zást már állandó edzők segítségé­vel kezdték meg a versenyzők. A díjugratók felkészítését Sovák Pé­ter irányítja, a kettesfogathajtó, Papp János munkáját Fülöp Sán­dor segíti. Mindkét név ismerő­sen cseng a lovassportot kedvelők körében, sőt számukra sem isme­retlen a mezőhegyesi élet. Sovák Péter 1968-tól 1980-ig versenyző­ként, majd 1986—1992. között edzőként öregbítette a település hírnevét. Fülöp Sándor pedig fia­tal szakemberként már dolgozott itt. A Ménesbirtok vezetői támo­gatják, hogy ebben az évben is Mezőhegyes adjon otthont a mén- és kancaversenynek, illetve a tenyészversenynek. Sőt, előze­tes egyeztetés után — ismerve a megyei igényeket — tervezik, hogy jövőre A-kategóriás verseny lebonyolítását is vállalják, hiszen a kitűnő adottsággal rendelkező pálya így a megyei díjugratók szá­mára is kiváló lehetőséget biztosí­tana a „minősülésre”. A sportegyesület már az első eredményeket is begyűjtötte a hódmezővásárhelyi fedeles baj­nokságon — számolt be a verseny­ről Sovák Péter, a díjugratók edző­je. Hat lóval és két versenyzővel vettek részt az idei első versenyü­kön. Az ötévesek kategóriájában Jován Richárd Nissan Randevúval második, Nissan Repcével negye­dik lett. A hatévesek között ugyancsak ő lovagolta Nissan Mágnást, akivel harmadikként végzett, a hétévesek kategóriájá­ban Nissan Marával szintén har­madik lett. Sikert hozott a nyitott 125 cm-es szám, hiszen Piroska Zoltán Nissan Múzsával megnyer­te a számot, Jován Richárd Nissan Marával hatodik helyen végzett. A két versenyzőn kívül, akik sportállásban dolgoznak, az egyesület keretében megkezdte a felkészülést Szász Attila, Szabó Attila, Szabó Tamás, Faluhelyi Ádám, Piroska Csaba, valamint Fodor Gábor, aki a mezőhegyesi csapat tagjaként, de önállóan ké­szül az évadra. Jelenleg hét idő­sebb, minősített lóval és 10-15 fi­atal, kezdő lóval foglalkoznak. A Mezőhegyesi SE szakmai vezetői és versenyzői előtt tehát magas a mérce, de az elért eredmények is kötelezik a mezőhegyesieket. SZABÓ ZSUZSA Először a Termál Kupáért Gyula Első alkalommal rendezték meg Gyulán a Termál Kupa gyermek- labdarúgó-tornát, amelyre 12 csa­pat nevezett. A kétnapos ese­mény két korosztálynak, 12 és 13 éveseknek írták ki. A végeredmények. 1991-es születésűek: 1. Szokolay Focisu­li, Békéscsaba B-csapata, 2. Szo­kolay Focisuli, Békéscsaba A-csa- pata, 3. Gyulai Termál Focisuli A- csapata. Különdíjasok. Gólki­rály: Bana Ádám (Szokolay Foci­suli, Békéscsaba B-csapata). A legjobb kapus: Carlos Norbert (Hírös-Ép, Kecskemét). A leg­jobb játékos: Soós János (Gyulai Termál Focisuli). A legjobb ha­zai játékos: Nagy Gergő. 1990-ben születésűek: Szoko­lay Focisuli, Békéscsaba A-csapa- ta, 2. Szokolay Focisuli, Békéscsa­ba B, 3. Gyulai Termál Focisuli. Különdíjasok. Gólkirály: Nagy Gergely (Gyulai Termál Focisuli). A legjobb kapus: Dudás Dávid (Szokolay Focisuli, Békéscsaba A- csapata). A legjobb játékos: Mak­ra Ákos (Szokolay Focisuli, Békés­csaba A-csapata). A legjobb ha- zai: Bagyinka Balázs. _________■ Un ják már a termet Kiscsapatok is nagy gondban Három hete edz, csak és kizá­rólag teremben a megyei első osztályú labdarúgó-bajnok­ság őszi bronzérmese, a Medgyesegyházi SE. Külön nem szükséges ecsetelnünk, hogy miért csak a négy fal kö­zött dolgoznak Szabó András és Temesvári Csaba fiai. Medgyesegyháza — A héten, bármi is legyen, kime­gyünk a szabadba és futunk egyet - osztotta meg lapunkkal elhatározását a medgyesegyházi edzőpáros egyik tagja, Temesvári Csaba. — Mivel nincs edzőpá­lyánk, az egyetlen játékteret pe­dig kímélnünk kell, így egyelőre csak futni tudunk. Nem tudom, hogy mikor vehetjük birtokba a küzdőteret, de azt biztos, hogy azt a hómennyiséget nem ígérke­zik egyszerű feladatnak letakarí- tani. A tréner elmondta még, hogy több ellenféllel is lekötöttek edzőmérkőzéseket, ezekből há­rom - kettő a Magyarbánhegyes ellen - az ismert okok miatt el­maradt. Ha rendben haladnak a dolgok, akkor kétszer is össze­mérik tudásukat' a Mezőkovács- házával és a Csorvással, valamint találkoznak a Kunágota együtte­sével is. A játékoskeretben alig volt ta­pasztalható némi mozgás a tél folyamán. Mindössze Kindel Atti­la intett búcsút a csapatnak, aki Mezőkovácsházára tette át a székhelyét. Az eddig kölcsönben Medgyesen futballozó Besenyei Norbert viszont végleg a klub bir­tokába került. C.P. Labdarúgás Orosháza FC—Kondorosi TE 0-1 (O-O) Előkészületi labdarúgó-mérkő­zés, Orosháza, 50 néző. V.: Fehér, Laurovics. Orosháza: Stumpf — Mol­nár, Serban, Kovács T. (Baranyai), Ferenczi, Kiss (Blaskó), Kovács P., Szabó N., Bel von (Stef), Pozsár (Iványi), Dobi (Lovas). Edző: Fodor Sándor. Kondoros: Adamik (Nagy) — Lipták, Janis (Lestyán), Pusztai, Pajusik (Szabó S.), Udvari, Kiszely, Varga, Skorka (Jansik), Godár, Sárosi. Edző: Halász Ferenc. Az első félidőben kiegyenlí­tett játék folyt a pályán, bár ek­kor a hazaiak enyhe mezőnyfö­lényben is játszottak. A második játékrészben az orosháziaknál több fiatal is játéklehetőséget kapott, továbbra is kiegyenlített volt a küzdelem. G.: Szabó S. Jó: Molnár, ill. Nagy, Varga, Lipták. Fodor Sándor: - A tegnapi mérkőzés után egy más formáci­ót próbáltunk. Halász Ferenc: — Örülök, hogy végre egy jó talajú pályán tudtunk játszani, igutd Hosszútávú felmérő Békéscsaba A hét végén Balatonfűzfőn egyna­pos hosszútávúszó versenyt ren­deznek, amelyen a hazai élme­zőny, felnőttek és utánpótlás-válo­gatottak is rajtkőre állnak. A Békés­csabai Előre ÚK legjobbjai közül négyen utaznak az eseményre, Szabó Zsolt, Pertich Bence és Szécsi Tamás, valamint a triatlonis- ta Kiskó Anna. Mint Budavári Ist­ván edző elmondta, a fiatalabbakat majd a szegedi, március közepi eseményen mérik fel. A Balaton- parti 50-es fedettben egyébként 400 métertől 1500 méterig lesznek a versenyszámok (a nagyobbak­nak a hosszabb távok), s a csabai­ak a szombat délutáni 15.30 órás körben mutatkoznak be. Az Előre ÚK legjobbjai ezt kö­vetően sem ülnek babérjaikon, hiszen február 25-én a legered­ményesebbek Budavári István irányítása mellett Dél-Afrikában folytatják a felkészülést egy ma­gaslati edzőtáborban. ■ Elsöprő orosházi fölény Gyula Egyéniben és párosban is az oros­házi Koccintó sikerét jegyezhettük fel a Steel darts országos bajnok­ság első területi fordulójában, - amelyen Békés, Szolnok és Bács- Kiskun legjobbjai vettek részt. Eredmények. Egyéni: 1. Csányi Jó­zsef, 2. Szabó Attila, 3. Domokos Sza­bolcs (mindhárom Koccintó), és Kocsis Zoltán (Szarvas). Páros: 1. Csányi Jó­zsef, Gulyás Ferenc, 2.- Szabó Attila, Kiss Imre (mindkét páros Koccintó), 3. Gombos Zsolt, Nyíri István (Szarvas) és Benkő Tamás, Szénási Krisztián (EGYDE Gyula). _______________■ Röv iden AIKIDO. Február 16-án, vasár­nap évadnyitó aikido szeminári­umot tartanak Békéscsabán, a Petőfi Utcai Általános Iskolában. A foglalkozásokat Karácsony Zoltán, a Magyar Aikido-Kultúra Szakszövetséghez tartozó Ma­gyarországi Kobayashi Dojok Egyesületének titkára, kétdanos mester tartja. A nyilvános edzé­sek időpontja: 9.30-11 és 14,30- 16 óra. ASZTALITENISZ. Az NB I A csoportjában az eredetinél há­rom órával korábban, 11 órakor kezdődik szombaton a békési sportcsarnokban a Békési TE- Nagykálló rangadó. Ugyancsak 11 órakor kezdődik az NB I B-s Békési TE—Mezőtúr női és az NB Il-es Békési TE II.-Nyírbátor férfi találkozó. A változtatásra az NB I-es kézilabda-mérkőzés miatt kerül sor, amelyen 18 óra­kor a Békési FKC a Győri ETO KC csapatát fogadja.__________■