Békés Megyei Hírlap, 2002. március (57. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-11 / 59. szám

12. OLDAL - 2002. MÁRCIUS 11., HÉTFŐ SPORT Három perc alatt fordítottak Bocsi KSK-Orosháza FC 4-2 (1-1) Jól nyitottak a fürdővárosiak Gyulai Termál FC-Nyírbátor 3-1 (0-1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Bőcs, 300 néző. V.: Nyekita (Vad II., Zámbó). Bőcs: Pallai — Farkas A., Pozder, Farkas J., Szaniszló — Simkó, Dobos, Pachinger, Lehoczki — Szakszón, Sipos. Játékos edző: Kulcsár Sándor. Oros­háza: Such — Ferenczi, Raducu, Kiss L., Kovács T. — Dávid, Lévai, Brlázs, Pozsár — Kovács P., Moga. Edző: Fodor Sándor. Csere: Moga helyett Baranyai a szünetben, Pachinger h. Kulcsár S. a 60., Dá­vid h. Stef a 69., Lévai h. Szeverényi a 77., Lehoczki h. Nagy a 85. percben. Gólszerző: Lehoczki a 26., Brlázs a 38., Pozsár az 56., Kulcsár a 64. és a 80., Simkó a 66. percben. Sárga lap: Kovács T. (reklamálásért) a 26., Farkas J. (szándékos szabálytalan­ságért) 31., Lehoczki (gáncsolásért) a 47. percben. Szögletarány: 5:4 (1:2). Bőcs 26. perc: Farkas A. ívelt egy sza­badrúgást jobb oldalról Such ka­puja elé és a berobbanó Lehoczki öt méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát, 1—0. 38. perc: Pozsár egy, a kaputól 30 méterre megítélt szabadrúgást nagyszerűen lőtte a kapu előteré­be és a jó ütemben felugró Brlázs tíz méterről remek fejessel egyen­lített, 1-1. 56. perc: Baranyai remekül el­vitte a védőket a labdát felvezető Pozsár elől, ő kapura húzott és a kifutó Pallai mellett higgadtan a kapu jobb alsó sarkába gurította a labdát, 1—2. 64. perc: a vendégvédők késle­kedtek a felszabadítással, Kul­csár S. csapott le a labdára, el­húzta a kapujából kilépő Such mellett és a kapu közepébe gurí­tott, 2-2. 66. perc: a hazaiak ismét ki­használták a vendégvédők óriási hibáját, Simkó elcsente a labdát a bizonytalankodó Kiss Lászlótól és a tehetetlen Such mellett a ka­pu közepébe lőtt, 3—2. 80. perc: Simkó óriási lesről in­dult, a partjelző határozottan je­lezte a lesállást, de Nyekita játék­vezető felülbírálta, Simkó az akci­ót követően Kulcsár S. elé gurí­tott és ő könnyedén lőtt az üres kapu közepébe gurított, 4-2. Az első játékrészben a széltől támogatott hazai csapat enyhe me­zőnyfölényben játszott, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakíta­ni Such kapuja előtt. Az első száz- százalékos helyzet a vendégek előtt adódott, amikor is Moga meg­szerezhette volna a vezetést, de ő a kifutó kapusba lőtte a labdát. Telje­sen váratlanul egy pontrúgást kö­vetően a hazaiak megszerezték a vezetést, ezután átvette a játék irá­nyítását. Fordulás után egy korsze­rű támadás után a vendégek előny­höz is jutottak, de utána két perc alatt két vendégvédelem hibáját ki­használva a hazaiak fordítani tud­tak. Az orosháziak nem adták fel, tovább harcoltak az egyenlítésért, de a 80. percben megadott lesgól megpecsételte sorsukat. A látottak alapján a döntetlen reálisabb ered­mény lett volna. Jó: Farkas A., Lehoczki, Dobos, Szakszón, Kulcsár S„ ill. Pozsár, Lévai, Kovács P., Kovács T. Kulcsár Sándor: - Elsősorban a küzdelem dominált a mai mérkő­zésen, a nagy szél és a pálya talaja nagyban befolyásolta a folyamatos játékot. Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk. Fodor Sándor: - Bár­mennyire is furcsán hangzik, de egy több góllal is nyerhető mérkő­zést veszítettünk el. outi ferenc Körösladány az élre ugrott LaNCAST MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG OMTK-Rákóczi—Mezőhegyes 2—1 (2—1) Orosháza, 250 néző. V.: Rácz. OMTK-Rákóczi: Tóth - Kánya, Csiszár, Za­lai, Sebők - Godár, Szürszabó (Kruzslicz), Szlopóczki (Skorka), Horváth II. (Debreczeni) - Striffel, Lovas. Edző: Pólyák László. Mezőhegyes: Szil­va - Csordás, Dénes, Kovács, Diószegi - Berki, Zsoldi (Csizmadia), Var­ga, Faragó — Kolozsi (Sarus), Gróf (Garan). Edző: Matajsz Pál. 16. perc: Kánya bedobásából Lovas 10 méterről helyezett a kapu jobb alsó sarkába, 1—0. 34. perc: Varga keresztlabdájával Kolozsi lépett ki, 20 méterről ívelt a kifutó kapus felett a hálóba, 1-1. 38. perc: Horváth II. jobb oldali szöglete után Szlopóczki három mé­terről fejelt a kapuba, 2-1. Küzdelmes mérkőzésen a gólhelyzeteit jobban kihasználó hazai csapat fontos bajnoki pontokat szerzett. Jó: Lovas, Kánya, Zalai, Godár, ill. Var­ga, Dénes, Kolozsi. (Bot Ferenc) Szarvas—Méhkerék 1—0 (1—0) Szarvas, 200 néző. V.: Scsitovics. Szarvas: Balatoni - Darida Zs„ Sechna, Kugyela Zs., Kriska, Somo­gyi (Zsigmond), Kiss, Bogdán, Ben­ce (Kugyela B.), Klimaj (Darida P.), Gulyás. Edző: Somogyi János. Méh­kerék: Magda - Rúzsa, Burai, Ko­csis, Gugolya, Séllei, Cziczeri, Oláh (Hajdú), Ancsin, Tapasztó, Barcsai (Csotye). Edző: Patka György. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a mérsékelten játszó hazaiak - győ­zelmük ellenére — nem boldogultak a végig fegyelmezetten játszó ven­dégekkel. G.: Gulyás a 12. percben. Jó: Kiss, Bogdán, ill. Magda, Burai. (Kepenyes György) Szeghalom—Magyarbánhegyesi FC 1-2 (1-1) Szeghalom, 200 néző. V.: Mun­kácsi. Szeghalom: Komáromi — Zsigovics, Elek, Simon, Barna, Pa­tai, Mező, Vámos, Kovács Gy. (Nagy K.), Zsombok A., Zsombok K. (Bi­hari). Edző: Pálinkás Mihály. Magyarbánhegyes: Jambrik - Oláh (ifj. Turcsek), Kondacs, Pálfi, Tolnai, Kubik (Szlanyinka), Tóth, Zsibrita, Kiss, Málik (Bozsár), Mé­hes. Edző: Turcsek Zoltán. Ideges hangulatú mérkőzésen, indiszpo­nált játékvezetés mellett a mezőny­fölényben játszó hazaiak két súlyos egyéni hiba miatt veszítettek. G.: Vámos a 20., ill. Méhes a 25., Málik a 48. percben. Jó: Elek, Mező, Ko­vács Gy., ill. Jambrik, Kubik, Tóth, Kiss. (Zsombok János) Battonya—VÉSZTŐ 1—1 (0—1) Battonya, 300 néző. V.: ifj. Christián. Battonya: Szőke - Szabó R., Roczkó, Pilán, Kovács Zs., Putnoki, Árgyelán, Kovács K., Podina, Turbucz Cs., Zsóri. Edző: Mákos Árpád. Vésztő: Nagy Zs. - Szabó S„ Rábai M„ Szántó (Hrabovszki), Czinanó E„ Fekete, Turbucz J„ Papp, Tóth Cs., Molnár, Czinanó B. Edző: Királyvári Károly. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak nagy mezőnyfölényben ját­szottak, de gólhelyzeteiket sorra ki­hagyták, többször pedig Nagy Zs. kapus védett bravúrral. G.: Turbucz Cs. a 65., ill. Szántó a 20. percben. Jó: Árgyelán, Turbucz Cs., ill. Nagy Zs., Rábai M., Turbucz J., Tóth Cs. (Lukács István) Mezőberényi FC—Füzesgyarmat 4-0 (2-0) Mezöberény, 100 néző. V.: Hege­dűs. Mezőberény: Barabás - Bereczki, Kis, Wagner, Várhalmi, Bartyik, Szűcs, Pántya, Kocsor, Kreisz, Vári (Burai, Pecze). Edző: Zolnai Pál. Füzesgyar­mat: Sárközi — Hajdú, Bak, Novák, Vámos, Bere, Pardi, Várkonyi (Kincses), Vad, Boros, Kiripóczki (Varga). Edző: Bánfi Attila. A helyzetek alapján — jó játékvezetés mellett — a vendégek számára hí­zelgő eredmény szüle­tett. G.: Vári a 4., a 44., a 63., Kreisz a 85. perc­ben. Jó. Vári (a me­zőny legjobbja), Kre­isz, Wagner, Bereczki, ill. Bak. (Tímár Zol­tán) Körösladány—Med- GYESEGYHÁZA 3—1 (1-0) Körösladány, 250 néző. V.: Németh M. Körösladány: Kiss — Horváth T., Szabó, Tóth, Danó (Kovács), Szántó, Ke­resztesi (Nánási), Ombodi, Salánki (Talpalló), Darócz, Nagy J. Edző: Borgula János. Medgyesegyháza: Bíró — Göcző, Kuzma, Vágási, Pin­tér, Holecz, Petruzsán (Gyovai), Kindel, Kanál, Borbély (Gubcsó), Szabó. Edző: Ogrincs Pál. A mérsé­kelt teljesítményt nyújtó hazai csa­patnak sikerült otthon tartani az ér­tékes három pontot. Kiállítva: Darócz (labdaelrúgásért) a 82. perc­ben. G.: Salánki a 19., Nagy J. az 58., Darócz a 72., ill. Kanál (11-es- ből) a 88. percben. Jó: Horváth T., Tóth, ill. Göcző, Kindel, Kanál. (Ponta Sándor) Tótkomlós—Gyomaendrödi FC 2-1 (0-0) Tótkomlós, 300 néző. V.: Szeke­res. Tótkomlós: Szabó B. - Trabak, Bányik, Pásztor L, Lovász, Pásztor T., Farkas (Fazekas), Giliczó, Fülöp (Kaliska), Lövei (Karasz), Pardi. Edző: Kvasznovszky József. Gyoma- endrőd: Fábri — Vinkovics, Dobó, Vatai, Nagy L, Tanács, Forgács (Ko­csis), Béla, Toldi, Mátyus, Hunya. Edző: Durucskó Péter. Az erős szél­ben végig küzdelmes mérkőzésen megérdemelt hazai siker született a listavezető ellen. Kiállítva: Lovász, Tanács (dulakodásért) a 76. percben. G.: Lövei a 67., Fülöp a 72., ill. Toldi a 84. percben. Jó: Trabak, Bányik, Pásztor T„ Lövei, ill. Vatai, Toldi, Hunya. (Tóth B. István) Sarkad—Újkígyós 2—0 (0—0) Sarkad, 250 néző. V.: Rácz Zs. Sarkad: Kovács A. — Mázán (Matus), Alb, Jakab, Pápa, Deák F., Deák Sz., Jantyik, Magyar (Karakas), Cseke, Abrudán (Bende). Edző: Hímer Ist­ván. Újkígyós: Héjjas - Karlovszki, Uhrin, Ancsin, Litauszki, Ekker, Palyik, Fabulya, Nagy A., Dobróczki, Burkus. Edző: Ecker József. A beteg­sége miatt lemondott Moós János he­lyett új edző, Hímer István ült a sarkadiak kispadján. Az összecsapá­son piegérdemelt hazai siker szüle­tett a lelkesen és sportszerűen játszó vendégek ellen. G.: Jakab a 78., Karakas a 87. percben. Jó: Alb, Pápa, Deák Sz., Cseke, ill. Litauszki, Ekker, Nagy A., Burkus. (Kiss Gábor) Ifjúságiak: OMTK-Rákóczi-Mezőhe- gyes 6-2, Szarvas-Méhkerék 18-0, Szeghalom-Magyarbánhegyes 4-1, Battonya-Vésztő 0-3, Mezőberény- Füzesgyarmat 1-4, Körösladány-Med- gyesegyháza 4-0, Tótkomlós-Gyoma- endrődi FC 3—2, Sarkad—Újkígyós 5—1. A Lancast megyei I. osztály állása 1. Körösladány 10 4 2 32-22 34 2. Gyomaendrőd 9 5 2 34-17 32 3. Szarvas 9 4 3 33-20 31 4. M.bánhegyes 9 4 3 28- 18 31 5. Battonya 6 6 4 36-27 24 6. Méhkerék 6 6 4 26-18 24 7. Tótkomlós 7 3 6 29-25 24 8. Sarkad 6 6 4 20- 16 24 9. Füzesgyarmat 6 3 7 26-29 21 10. Vésztő 5 5 6 30-25 20 11. OMTK 5 3 8 32-33 18 12. M.egyháza 5 3 8 25-35 18 13. Mezőberény 3 4 9 24-34 13 14. Szeghalom 2 7 7 20-30 13 15. Újkígyós 3 3 10 10-32 12 16. Mezőhegyes 2 4 10 16-40 10 Következik. Március 16., szombat: Gyomaendrőd FC-Körösladány, 15.00. Füzesgyarmat-OMTK-Rákóczi, 15.00. Mezőhegyes-Battonya, 15.00. Vésztő- Sarkad, 15.00. Március 17., vasárnap: Újkígyós-Tótkomlós, 15.00. Medgyes­egyháza—Szeghalom, 15.00. Magyar­bánhegyes—Szarvas, 15.00. Méhke- rék-Mezőberény, 15.00. __________■ Me sterlövészek A Lancast Békés megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság góllövőlistájának él­mezőnye. 13 gólos: Géczi (Battonya), Darócz (Körösladány). 10 gólos: Klimaj (Szarvas). 8 gólos: Bogdán (Szarvas), Göblyös (Mezöberény), Kanál, Szabó A. (Medgyesegyháza), Tapasztó (Méhkerék), Vámos (Szeghalom), Szántó (Vésztő). 7 gólos: Baranyai (OMTK-Rákóczi), Kiss (Magyarbánhegyes), Mátyus (Gyomaend­rőd). 6 gólos: Podina, Turbucz (Battonya), Nagy A. (Sarkad), Tolnai, Málik (Magyar­bánhegyes), Novák (Füzesgyarmat), Nagy J. (Körösladány), Kolozsi (Mezőhegyes), Toldi (Gyomaendrőd). 5 gólos: Putnoki (Battonya), Orovecz, Zsombok (Gyoma­endrőd), Nagy K. (Szeghalom), Molnár, Turbucz, Tóth (Vésztő), Oláh (Méhkerék), Lovas (OMTK-Rákóczi). NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 400 néző. V.: Harsányi (Kovács T„ Rischák). Gyula: Steigerwald — Resetár, Serban, Lábos — Papp, Fehérvári, Nagy L„ Gajdács, Nagy Sz. — Lapsánszki, Czifrák. Szakmai vezető: Dávid Imre, edző: Szabó Attila. Nyírbátor: Boros - Lengyel, Kocsis, Czerula, Unchiás - Szécsi, Minczér, Gubacsi, Szabó — Lőrincz, Tóth. Edző: Németh Károly. Csere: Lengyel helyett Erdei László a 15., Papp h. Tamási a 45., Tóth h. Csapos a 64., Lapsánszki h. Boruzs a 75., Gajd­ács h. Csúz a 85. percben. Gólszerző: Tóth a 38., Fehérvári az 54., Resetár a 69., Boruzs a 93. percben. Sárga lap: Czerula (Resetár lerántásáért) a 42., Resetár és Unchiás (kakaskodásért) a 49., Gajdács (Szabó lerántásá­ért) a 60., Boruzs (a labda elrúgásáért) a 89. percben. Kiállítva: Kocsis (Lapsánszki elhúzásáért) a 68. percben. Szögletarány: 4:1 (2:0). Gyula 36. perc: egy jobb oldali magas beadás a hazaiak kapujától nyolc méterre középen tisztán találta Tóthot, aki a tehetetlen Steiger­wald mellett zavartalanul fejelt a hálóba, 0—1. 54. perc: Lábos indította a bal oldalon Czifrákot, akinek élesen belőtt lapos labdáját a túloldalról érkező Fehérvári estében lőtte a hosszú alsó sarokba, 1—1. 69. perc: Kocsis a vendégek 11- ese táján hátulról akasztotta Lap- sánszkit, s a megítélt büntetőt Re­setár biztosan értékesítette, 2—1. 93. perc: a nemrégen beállt Boruzs cselezgetett a nyírbátori védők között, majd 17 méterről váratlanul laposan lőtt, s a pety- tyes a bal oldali kapufáról vágó­dott a hálóba, 3—1. A tavaszi szezon nyitányán mindenki nagy érdeklődéssel vár­ta a hazai csapat bemutatkozását, különösen az Előrével való együtt­működésre tekintettel, hisz négy, kettős játékengedéllyel rendelke­ző békéscsabai labdarúgó erősítet­te a gyulaiakat. Már az első perc­ben gólhelyzet adódott a hazaiak előtt, de ez kimaradt. Váltakozó mezőnyjáték folyt, majd kissé vá­ratlanul, a hazai védelem kihagyá­sa jóvoltából, vezetést szerzett a Nyírbátor. A második félidő első Akadt dolga mindkét mérkőzésen részében sikerült a hazaiaknak az egyenlítés, ezt kö­vetően rendkívül felgyorsult a já­ték, mindkét csa­pat nyílt sisakkal támadott. Ebben a játékban a haza­iak kerültek fö­lénybe és a 68. percben elköve­tett Kocsis-sza­bálytalanság mi­att ember- és gól­hátrányba is ke­rültek. A harma­dik hazai gól már csak az eredmény bebiztosítását szolgálta. Jó: Fehérvári, Lábos, Nagy Sz., Serban, Czifrák, ül. Minczér, Czerula. Dávid Imre: — Az első félidő alapján el kellett volna dönte­nünk a találkozót, de a két hibánk egyike gólt eredményezett az el­lenfélnek. A fordulás után azon­ban egyértelműen rászolgáltunk a győzelemre. Németh Károly: - A második félidő rámenősebb és szerencsésebb játékával megér­demelt hazai győzelem született. JENEI KÁLMÁN További eredmények: Szeged-Karcag 2-1, Kazincbarcika-Demecser 3-1, Mátészalka-Jászberény 1-0, Makó- Tiszaújváros 0—0. Szabadnapos: Baktalórántháza. oldalon a kapusoknak a Gyula—Nyírbátor D-FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Az NB II Keleti csoport állása 1. Demecser 8 2. Makó 7 3. Jászberény 6 4. Bőcs 6 5. Tiszaújváros 5 6. K.barcika 5 7. Orosháza 5 8. Mátészalka 4 9. Karcag 4 10. Szeged 3 11. Nyírbátor 3 12. Gyula 3 13. B.lórántháza 1 17-25 12-24 16-31 Következik. Március 17., vasárnap: Jászberény-Makó, 15.00. Demecser- Bőcs, 15.00, Orosháza FC-Mátészalka, 15.00. Karcag-Kazincbarcika, 15.00.' Nyírbátor-Baktalórántháza, 15.00. Tiszaújváros-Gyulai Termál FC, 15.00. Szabadnapos: Szeged. ■ GRATULÁLUNK! A Magyar Telefonkönyvkiadó Társaság ezúton gratulál az ARANY OLDALAK Téli Kupa Teremlabdarúgó-bajnokság (Békéscsaba, 2-es iskola) küzdelemsorozatán részt vett minden csapatnak. A torna végső rangsora: 1. MUSE 2. TERMOREX 3. ŐRLÁNG 4. NÁDAS A győztes MUSE tagjai, álló sor: Móka Zoltán, ifj. Bujdosó Antal, Méhes Tamás, Benkő Péter, Varga Tamás, Dobó János. Ülő sor: ifj. Tóth Márton, Szász Árpád, Szeles Péter, Szalai Norbert, Petényi László. Különdíjasok: legjobb kapus: ifj. Tóth Márton (MUSE). Gólkirály: Barcsay Attila (Őrláng) 7 góllal. Legjobb mezőnyjátékos: Szilágyi Gyula (Termorex). ____DECEMBERBEN ÚJRA TALÁLKOZUNK! Ma avar Telefonkönvvkiadó Társaság békéscsabai kirendeltség: IVITT 5600 Békéscsaba, Kazinczy u. 4. Tel./fax: (66) 444-544/257, (20) 353-6234 www.aranyoldalak.hu