Békés Megyei Hírlap, 2002. március (57. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-11 / 59. szám

SPORT 2002. MÁRCIUS 11., HÉTFŐ - 13. OLDAL ÍBÉKÉMCTEI HÍRLAP ! A 94. percben vesztett a Kondoros Soványka góllal három pont Labdarúgó NB III. Alföld csoport Gyomaendrödi VSE—Szentes 2-3 (1-3) Gyomaendrőd, 250 néző. V.: Kárász. Gyomaendrőd: Hanyecz J. - Tímár, Hídvégi, Csikós, Ba­kos Z. - Farkasinszki, Kodreán (Tóth), Feuerwerker, Bakos J. - Kovács (Mester), Katona. Játékos edző: Hanyecz János. Szentes: Vratnjan — Törtei, Erdei, Fajkusz, Kerepeczki - Síber (Balogh), Ludasz, Pálfi, Tóth - Török, Ju­hos. Edző: Verebélyi József. 10. perc: egy kontratámadás végén Török beadását Juhos öt méterről a hálóba bólintotta, 0-1. 25. perc: Juhos elvette a lab­dát a cselezgető Bakos Z.-től, ki­cselezte a kifutó Hanyeczet és 10 méterről az üres kapuba lőtt, 0-2. 30. perc: Bakos J. szerzett lab­dát a szentesi védők között és 12 méterről a hálóba passzolt, 1—2. 41. perc: jobb oldali beadás vé­gén 5 méterről Török fejelt a há­lóba, 1—3. 45. perc: Tímár felrúgta a kitörő Törököt, a büntetőt a sér­tett értékesítette, Hanyecz kapus remek vetődéssel kivédte a bal sa­rokra tartó labdát. 50. perc: újabb 11-eshez jutott a vendég csapat. Most Ludasz állt a labda mögé, de Hanyecz ezt a büntetőt is hárította. 55. perc: Hídvégi beadását Ba­kos Z. 10 méterről, látványos fe­jessel küldte a kapuba, 2-3. 76. perc: Bakos J. ellenállhatat­lanul húzott kapura, Fajkusz há­tulról felrúgta, a játékvezető azonnal kiállította a játékost. Az első félidőben a széltől tá­mogatott vendégek a hazai csapat védelmi hibáit kihasználva gyor­san kétgólos előnyhöz jutott. A kitámadó hazaiakat rendre meg­kontrázták, de Hanyecz kapus védéseivel mindig visszahozta a reményt az egyenlítésre. A máso­dik félidőt óriási hazai fölény jel­lemezte, Hanyecz ismét védett egy 11-est, de egyenlíteni nem si­került a hazai csapat. Összességé­ben elmondható, a döntetlen reá­lisabb lett volna. Jó: Hanyecz J„ Katona, Bakos J., ill. Juhos, Török. (Feuerwer­ker Béla) Algyő—Békési FC 2-0 (1-0) Algyő, 300 néző. V.: Rácz. Algyő: Halász — Krisztin T„ Ka­zán, Ádelhárdt, Rau (Podonyi) — Angeli, Koncz, Pécsek, Kiszner (Takács Z.) - Krisztin B„ Varga. Játékos edző: Takács Zoltán. Bé­kés: Nagy G. - Pécs, Semjéni, Sándor M. - Fazekas (Belicza), Litauszki, Nagy Z„ Marik, Vadas - Borbola (Lakatos), Kané. Edző: Klembucz János. 27. perc: a bal oldali szöglet- zászló közeléből Varga szabadrú­gást végzett el, a kapu elé ívelt labda az orkán szerű szélben a jobb felső sarokban kötött ki, 1-0. 75. perc: egy kontratámadás után a kiugró Kisznerrel szemben szabálytalankodott a 16-oson be­lül Nagy Gábor kapus, a megítélt büntetőt Varga biztosan értékesí­tette, 2—0. Szombaton délután kellemet­len, orkán szerű szél várta a két együttest az NB III-as tavaszi nyi­tányon. Az első félidőben a béké­siek mezőnyfölényben játszot­tak, de kimaradtak lehetőségeik, így egy egyéni hiba után vezetést szerzett az Algyő. Fordulás után is a vendégek irányították a játé­kot, ám egy újabb hiba megpe­csételte a sorsukat. Jó: Kazán, Angeli, Varga, ill. Sándor M„ Semjéni. Kiskörös—Kondorosi TE 1—0 (0-0) Kiskőrös, 300 néző. V.: Csön­gető. Kiskőrös: Mlinkó - Buzsa, Makriczkij, Fekete, Deli - Sindel (Kovács II.), Somlyai, Filus, Ko­vács I. - Füleki, Szlovák. Edző: Szlovák László. Kondoros: Adamik — Dián, Sárosi, Varga T„ Jansik - Kiszely, Jánosi, Lipták (Palyusik), Kulcsár - Janis, Varga J. Edző: Halász Ferenc. 94. perc: 22 méteres szabad­rúgáshoz jutottak a hazaiak, a kapura lövés után Adamik a leve­gőbe felütötte a labdát, amelyre vagy négy kiskőrösi játékos rob­bant be, akadályozták a kondoro­si kapust a labda megszerzésé­ben és a szemfüles Szlovák hat méterről a hálóba helyezett, 1-0. Nagy erejű szélben játszották az összecsapást Kiskőrösön az NB III tavaszi nyitányán, ame­lyen az első félidőben mezőny­fölényben játszottak a hazaiak, de a kondorosiak remekül véde­keztek. Fordulás után is hasonló koreográfia alapján zajlott a mérkőzés, a vendégek néhány kontrával veszélyeztettek. A hajrában érthetetlenül négy per­cet hosszabbított a játékvezető, amelyet egy szabálytalanság után szerzett góllal kihasznált a listavezető. Jó: Sindel, Somlyai, Füleki, ill. Adamik, Sárosi, Jansik, Varga T„ Lipták. További eredmények: Ör­kény-Izsák 1—1, Kalocsa-Rákó- czifalva 4-0. Szabadnapos: Ja- mina SE, Hódmezővásdárhely. Az NB III Alföld csoport állása 1. Kiskőrös 2. Szentes 3. Algyő 4. Rákóczifalva 5. Hmv.hely 6. Kalocsa 7. Békés 8. Kondoros 9. Örkény 10. Izsák 11. Jamina 12. Gy.endrőd 8 1 8 1 25-13 29 27- 9 28 22-10 25 24-16 25 17- 8 21 24-16 19 22- 15 16-17 16-15 16 24-25 13 18- 23 15-23 18 18 10 10 13. Csongrád törölve Az NB III-as labdarúgó-baj­nokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Március 16., szombat: Jamina-Algyő, 15.00. Kondorosi TE-Örkény, 15.00. Március 17., vasárnap: Izsák—Kalocsa, 15.00. Békési FC—Gyomaendrödi VSE, 15.00. Szentes-Kiskörös, 15.00. Szabadnapos: Rákóczifalva, Hódmezővásárhely. ____________■ A Totó 10. heti eredményei 1. Debreceni VSC—Videoton ........... .............0-0 X 2. Z alaegerszeg-Vasas ................... .............2-2 X 3. M TK-Hungária-Győri ETO........ ......... ....2-1 1 4. Újpest FC-S. Oliver Haladás___ .............2-1 1 5. B ayern München—1860 München .............2-1 1 6. Nürnberg—Werder Bremen........ ......... ....0-4 2 7. Rostock—Kaiserslautern ............. .............2-1 1 8. S chalke 04-VfB Stuttgart ........... .............2-1 1 9. H ertha BSC-Hamburg................. .............6-0 1 10 . Internazionale-Juventus ........... .............2-2 X 11 . Bologna-AC Milan ..................... .............2-0 1 12 . Fiorentina—Udinese..................... .............0-0 X 13 . Verona-Parma............................. Plusz egy mérkőzés: .............1-0 1 14 . Lazio-AS Roma lapzártakor tartott Kemény-legények Budapest Az elmúlt hónapok jól bevált gyakorlatát követve hétfőn ismét egynapos „összetartásra” invi­tálja válogatottjelöltjeit Kemény Dénes, a vízilabdázók szövetsé­gi kapitánya. A kiszemeltek kö­zött több tehetséges fiatal van. A névsor: Kovács Z., Pelle, Szécsi (kapusok), Biros, Szívós, Bárány, Ma­daras, Varga Zs., Varga D„ Vindisch, Steinmetz Á., Kiss G., Szűcs, Goór Nagy, Katonás, Nyéki, Szirányi, Hosnyánszky, Szabó N. A hétfői után legközelebb március 24—26. között edzenek együtt az idei erőpróbákra (Vi­lágliga, Világ Kupa) készülő leg­jobb pólósok. _________________■ El őre FC Békéscsaba-Diósgyőri VTK 1-0 (1-0) NB I B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 3500 néző. V.: Sza­bó Zs. (Kispál, Koch). Békéscsaba: Fekete — Balog, Fehér, Gabala, Valentényi — Szabó S., Simon, Bánföldi, Udvari — Tóth Gy., Popovits. Edző: Pásztor József. Diósgyőr: Nagy Z. — Sza­kos, Vámosi, Kosán — Domokos, Kovács N., Vitelki, Vojtekovszki — Lippai, Montvai, Binder. Edző: Pajkos János. Csere: Montvai helyett Berecz az 55., Domokos h. Ulveczki az 55., Tóth Gy. h. Szoboszlai az 56., Lippai h. Nyikos a 71., Popovits h. Lapsánszki a 79., Simon h. Nagy L. a 85. percben. Gólszerző: Fehér a 28. percben. Sárga lap: Popovits (Domokost hátulról megrúgta) a 7., Vitelki (Tóth Gy. buktatásáért) a 16., Valentényi (Lippai bokáját ösz- szeakasztotta) a 22., Vitelki (hátulról akasztotta Szoboszlait) á 71., Balog (felrúgta Bindert) a 73., Kosán (Balogot felvágta) a 89. percben. Kiállítva: Vitelki a 71. percben. Szögletarány: 2:4 (1:3). uhlsport A Békéscsabai Előre FC sportfelszerelés-szállítója. KIZÁRÓLAGOS FORGALMAZÓ Megasport, Békéscsaba, Rákóczi u. 1. (66) 444-040. A 2002-es Előre-sportmezek, szabadidő- ruhák, széldzsekik, pólók korlátozott da­rabszámban megvásárolhatók március 9-ótöl csak a MEGASPORTBAN! | uhlsport & COPPA felszerelések. P Szenzációs ár csapatoknak: gumis cipők 4S00 Ft-tól mez + nadrág 2800 Ft-tól Békéscsaba 28. perc: szabadrúgáshoz jutot­tak a békéscsabaiak, a jobb oldali szögletzászlóhoz egész közel. Bánföldi emelte be a labdát a ka­pu előterébe, ahol Fehér magasra Keresztúrit éltették Igazi, izig-vérig sportember Keresztúri András, az Előre FC labdarúgója, volt vá­logatott futballista. Kedden még a műtő­asztalon feküdt súlyos sérülésével (lábtö­rés, szalagszakadás), pénteken hagyhatta el a Sportkórházat, szombaton pedig már Békéscsabán volt, hogy együtt lehessen csapattársaival. A gólgyáros természete­sen végig nézte, hogyan nyer a lila-fehér gárda, a hálás közönség pedig gyakran éltette a kiváló futballistát, amikor kórus­ban a nevét skandálták, amikor egy-egy jó megmozdulása volt a csabaiaknak. felugorva hét méterről a bal felső sarokba fejelt, 1-0. 71. perc: alig lépte át a félpá­lyát Szoboszlai, amikor hátulról Vitelki összeakasztotta a lábát, amiért sárga lapot kapott a diós­győriek középpályása. Mivel ilyen színű kártyája már volt, rög­tön villant a piros is. Borzasztó nagy erővel táma­dott az első negyedórában a Diós­győr és meglehetősen agresszív futballt mutattak be, így aztán a békéscsabaiak egyáltalán nem tudtak kibontakozni ebben az időszakban. Maradt számukra az, hogy foggal-körömmel védjék kapujukat. Ökölvívó nyelven szólva: jelentős pontelőnnyel for­dultak a következő negyedórára a vendégek. Ekkor azonban már a csabaiak is mind gyakrabban át­lépték a felezővonalat és fokoza­tosan felvették a diósgyőriek rit­musát, így kiegyensúlyozottabbá vált a találkozó. Nagy veszélyt so­káig azonban egyik csapat sem jelentett a kapura. Egészen a 28. percig, amikor minden előkészü­let nélkül és váratlanul megsze­rezte a vezető gólt a hazai csapat. Ez megnyugtatta a lila-fehéreket, a Diósgyőrt viszont nem papri­kázta föl, így aztán továbbra is egyforma játékerőt képviselő csa­patok küzdelmét láthattuk. A fordulás után nem sokkal óriási egyenlítési lehetőséget sza­lasztott el a borsodi együttes, amikor Binder lövésébe Fekete beleütött, a labda Vojtekovszki- hoz pattant, aki villámgyorsan visszagurított Lippainak. A ven­dégek támadója a 16-osról még a fekvő Fekete fölött kapura emelt, a labda be is poty- tyant volna a hálóba, ám Gabala a gólvonalon állva kivágta azt. A 71. percben tíz főre olvadt a DVTK, de ez mit sem változtatott a játékon. A vendégek ugyanolyan elánnal tá­madtak, futottak az ered­mény után és szerettek volna egyenlíteni. A csa­baiak azonban csupa szív játékuk révén rászolgál­tak a győzelemre. Tény, mindkét csapatnak a jobb oldala volt az erősebb, a három pont sorsa azon múlott, hogy a csabaiak bal oldala kevesebbet hibázott. Jó: Fekete, Balog, Fehér, Gabala, Bánföldi, ill. Szakos, Voj­tekovszki, Binder. Pásztor József: - Nem volt szép játék, de küzdeni tudásból jelesre vizsgázott a csapat. Jól vé­dekeztünk, ám az előre való já­tékban sokat hibáztunk. Pajkos János: - Hiába birto­koltuk többet a labdát, de egy el­kerülhető góllal kikaptunk. További eredmények: Eger FC-Monor 1-2, Kecskeméti FC-BKV Előre 1-1, ESMTK-Fót 0-5, REAC-Szolnoki MÁV 1-1, Nyíregyháza-Csepel 1-3. Az NB I B Keleti csoport állása 1. Békéscsaba 13 5 3 46-23 44 2. REAC 10 6 5 41-23 36 3. Szolnok 10 6 5 39-24 36 4. Csepel 10 4 7 46-37 34 5. Diósgyőr 10 3 8 32-24 33 6. BKV Előre 8 6 7 36-33 30 7. Nyíregyháza 8 3 10 39- 39 27 8. Eger 7 6 8 31-37 27 9. Fót 6 8 7 33-37 26 10. Kecskemét 5 7 9 34-43 22 11. Monor 6 3 12 29-56 21 12. ESMTK 2 5 14 28-58 11 A Keleti csoportban következik. Már­cius 16., szombat: Monor-Kecskemét, 15.00. Diósgyőr-Nyíregyháza, 15.00. Szolnok—Előre FC Békéscsaba, 15.00. Március 17., vasárnap: Fót—REAC, 15.00. BKV Előre—ESMTK, 15.00. Csepel—Eger, 15.00. Balog Zsolt (balra) számtalanszor felfutott a kapura __________ jo bb oldalon, sok veszélyt okozva a diósgyőri D-FOTÓ; KOVÁCS ERZSÉBET Jegyelovetel SZÉPSÉG, HARMÓNIA, CSODÁLATOS HANGULAT IAF országos aerobikbajrtokság és utánpótlás nyílt V$t*senjk-'/ ..Városi Sportcsarnok, m [nőtt OB, 15.órától íyitó ünnepség, Felnőtt OB-verseny folytatása ifrórátó Aerobikgála. legyek kaphatók: BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP HIRDETÉSFELVÉTEL! IRC i (Békéscsaba, Munkái íi ^BÉKÉSMESmHlRLAP ) I A nagyok ismét bizonyítottak Az NB I-ben történt Békéscsaba Előre FC Békéscsaba—Diós­győri VTK 3-0 (2-0) NB 1 B-s ifjúsági A labdarúgó­mérkőzés (U-19), Békéscsaba, 100 néző. V.: Szabó I. S. Békés­csaba: Váradi — Ondrejcsik — Bí­ró, Szenti — Matúz (Zsilák), Kolarovszki, Juhász, Ursz — Ács, Csikai (Pakot), Komróczki (Tasnádi). Edző: Silviu Iorgulescu. Az első félidőben me­zőnyfölényben játszottak a ven­dégek, a csabaiak jól zárták le a területet és ügyes kontrákat ve­zettek, amelyből két gólt sikerült elérniük. Fordulás után mezőny­fölénybe kerültek a hazaiak és 3-0-ás állásnál Ursz révén még egy 11-est is elhibáztak. A látot­tak alapján a házigazdák sikere teljesen megérdemelt. G.: Csikai, Soós (öngól), Kolarovszki. Jó: Bí­ró, Szenti, Kolarovszki, Ács. Előre FC Békéscsaba—Diós­győri VTK 0-4 (0-1) NB I B-s ifjúsági B labdarúgó­mérkőzés (U-17), Békéscsaba, 50 néző. V.: Iványi. Békéscsaba: Pribojszki Á. — Stir — Pribojszki R., Sipka (Radnóti) - Nagy M. (Potocska), Lengyel (Gonda), Rubus, Germán (Ungor), Márkus (Orosz) - Cina, Vajgely. Edző: Jakab Péter. Rossz talajú pályán, óriási szélben játszottak a csapa­tok, a 30. percben Germán a rossz talajnak köszönhetően megsérült. A gyenge teljesít­ményt nyújtó hazaiak ellen meg­érdemelten nyertek a vendégek. Jó: Potocska. ■ ________Röviden________ CSEL GÁNCS. A 63 kg-os Bejczi Zsuzsa ezüstérmet nyert a Világ Kupa-sorozatba tartozó prágai A- kategóriás cselgáncsversenyen. ALPESI SÍ. A francia Laure Pequegnot nyerte a női műlesikló Vüág Kupát. A Salt Lake City-i téli olimpia ezüstérmese csak a ötödik lett a flachaui záró VK-viadalon, de ez is elég volt a végső sikerhez, mivel legnagyobb riválisa, az ame­rikai Kristina Koznick jóval hát­rébb, a 13. helyen végzett. A futa­mot a háromszoros olimpiai aranyérmes horvát Janica Kostelic nyerte. AUTÓSPORT. A francia Panizzi- testvérpár és a Peugeot-istálló fölé­nyes győzelmével fejeződött be a Korzika-rali, a világbajnokság idei 3. viadala. A második és a harma­dik helyen a győztes páros márka­társai - a finn Marcus Grönholm és a világbajnoki címvédő brit Richard Bums - végeztek. Az összetettben továbbra is Grön­holm áll az élen. a Kispest HFC-Ferencváros 0—4 (0-2) Bozsik stadion, 5 ezer néző. V.: Juhos. Kiállítva: Borgulya (Kispest, 52.), Kriston (FTC, 85.). G.: Gera (7., 47.), Penksa (43.), Pinte (87.). Debreceni VSC-Videoton 0-0 Debrecen, 4 ezer néző. V.: Me­gyebíró. MTK—Győri ETO FC 2-1 (1-1) Hidegkúti stadion, 2500 néző. V.: Hajdó. G.: Zavadszky (30.), Lambulics (80.), ill. Szanyó (45.). Zalaegerszegi TE—Vasas 2—2 (1-1) Zalaegerszeg, 8500 néző. V.: Dubraviczky. Kiállítva: Gyánó (Vasas, 17.). G.: Hrutka (öngól, 32.), Egressy (90.), ill. Gyánó (16.), Simek (61.). Matáv Sopron—Dunaferr 2-0 (1-0) Sopron, 4500 néző. V.: Kiss B. G.: Horváth R. (1.), Tóth M. (59.). Újpest-Haladás 2-1 (1-0) Megyeri út, 6 ezer néző. V.: Sápi. G.: Lőw (15.), Tulió (49.), ill. FUipovic (59.). Az NB I állása 1. MTK 18 3 3 48- 16 57 2. ZTE 13 5 6 46-30 44 3. FTC 12 4 8 40-30 40 4. Videoton 10 8 6 29-26 38 5. Dunaferr 10 7 7 44-27 37 6. Újpest 10 5 9 43- 42 35 7. Sopron 7 6 11 33-42 27 8. Debrecen 5 11 8 27-33 26 9. Kispest 7 5 12 32-48 26 10. Győri ETO 5 9 10 30-41 24 11. Haladás 5 7 12 27-48 22 12. Vasas 5 4 15 28-46 19