Békés Megyei Hírlap, 1999. október (54. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-26 / 249. szám

SPORT 1999. október 26., kedd Janis négyszer csöngetett Orosházán A Békés nyerte a rangadót Sarludkereiztúr-Nagynénái 0—8 (0—0) Megyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Sarkadkeresztúr, 180 néző. V.: Domokos. Sarkadkesztúr: Magyar — Keresz­tes, Varga, Miklya A., Tokaji (Miklya N.) — Józsa, Alberti, Rúzsa, Kóra — Kovács, Szarka. Edző: Szabó Attila. Nagy­szénás: Horváth — Bencsik, Frák, Erzsiák, Godár T. — Brachna, Godár P., Deák (Gál, Faragó), Popon (Asztalos) — Boér, Baki. Edző: Lakatos László. 74. perc: Godár P. beadásából Asztalos szerezte meg az el­lenfél vezető gólját, 0—1. 83. perc: Hosszan előrevágott labdára Magyar kapus rosz- szul futott ki, ezt Faragó kihasználta, 0—2. 88. perc: Vendég szöglet után a hazai védelem hárított, majd visszakerült a labda a keresztúri kapu elé és Baki beál­lította a végeredményt, 0—3. Jó iramú, lendületes mérkőzést vívott a két csapat. A 74. percig mindkét kapu előtt sokat hibáztak a támadók, majd az utolsó negyedórában a maga javára fordította a mérkőzést a vendég csapat. Jó: Keresztes, Varga, ill. Erzsiák, Brachna, Bencsik. (Drozdik József) Orosházi Rákóczi— Kondoros 1—5 (1—8) Orosháza, 250 néző. V.: Mózes. A megye II állása 1. Kondoros 11 . 1 40—11 33 2. M.bánhegyes 10 . 2 28—12 30 3. Nagyszénás 8 1 3 28—17 25 4. M.kovácsháza 8 . 4 36—18 24 5. Mezőhegyes 7 1 4 34—14 22 6. Békéssámson 7 1 4 22—16 22 7. Szeghalom 6 3 3 30—15 21 8. Kaszaper 6 1 5 19—16 19 9. Oh. Rákóczi 6 . 6 16—29 18 10. Kunágota 4 3 5 27—29 15 11. S.keresztúr 4 2 6 18—26 14 12. Doboz 4 1 7 10—16 13 13. B.szentandrás 3 2 7 15—21 11 14. Gádoros 2 1 9 18—39 7 13. Csanádapáca 1­11 13—42 3 16. Dévaványa 1 • 11 12—45 3 G.: Szatmári, ill. Janis 4, Pusz­tai. Jó: Zalai, Szatmári, ill. Ja­nis (a mezőny legjobbja), Hor­váth, Pusztai. (P. L.) Kunágota—Kaszaper 1—2 (1-1) Kunágota, 200 néző. V.: Klembucz. G.: Jeszenszki, ill. Forgó 2. Jó: Papp, Jeszenszki, ill. az egész vendégcsapat. (Sz. J.) Békéssámson—Mezőhegyes 1-0 (1-0) Békéssámson, 250 néző. V.: Halma. G.: Hegedűs. Jó: az egész hazai csapat, ill. Szabó. (K. F.) Szeghalom—Csanádapáca 5-1 (0-0) Szeghalom, 200 néző. V.: Sala­mon. G.: Vámos, Zsombok, Szabó, Bemáth, Simon, ill. Ró­zsa. Jó: Mező, Zsombok, Vá­mos, Szabó, ill. Rakonczás, Ró­zsa. (Zs. J.) Dévaványa— Mezőkovácsháza 1—8 (0-8) Dévaványa, 100 néző. V.: Csonka. G.: Kocsis, ill. Marócsik 2, Mákos Á. Jó: Darvasi, Tóth, Kocsis, Czakó I„ CzakóL., ill. Mákos A., Mákos Á., Marócsik, Ágelmann. (V. J.) Doboz—Gádoros 3—1 (0—0) Doboz, 100 néző. V.: Dajka. G.: Fekete, Lukucz, Balogh, ill. Nagy. Jó: Benedek, Bottó, Lukucz, Gergely, ill. Nagy, Pisont, Szabó. (Zs. K.) Magyarbánhegyes— Békésszentandrás 2—1 (1-0) Magyarbánhegyes, 200 néző. V.: Korún. G.: Tóth R„ Málik, ill. Gugolya. Jó: Tóth N., Or­vos, Szlanyinka, Kiss, ill. Bencsik, Bordács. (F. M.) Mesterlövészek A Békés megyei II. osz­tályú labdarúgó-bajnok­ság góllövőlistájának él­mezőnye: 16 gólos: Janis (Kondoros). 12 gólos: Málik (Magyarbánhe­gyes). 11 gólos: Vámos (Szeghalom). 10 gólos: Jeszenszki (Kunágota). 9 gólos: Turbucz (Mezőko­vácsháza), Bíró (Kunágo­ta). 8 gólos: Garan (Mező­hegyes), Pusztai (Kondo­ros), Forgó Z. (Kaszaper). 7 gólos: Tolnai (Magyar­bánhegyes), Szarka (Sar­kadkeresztúr), Nagy I. (Békéssámson), Szatmári L. (Mezőhegyes), Gugo­lya (Békésszentandrás). 6 gólos: Boér (Nagyszénás), Szivák (Kaszaper). 5 gó­los: Gurzó (Sarkadkeresz­túr), Sin (Gádoros), Ko­vács K. (Mezőkovácshá­za). Ifjúságiak: Sarkadkeresz­túr—Nagyszénás 3—0, Oros­házi Rákóczi—Kondoros 1—4, Kunágota—Kaszaper 3—0, Bé­késsámson—Mezőhegyes 1— 7, Szeghalom—Csanádapáca 7—0, Dévaványa—Mezőko­vácsháza 2—1, Doboz—Gádo­ros 7—0, Magyarbánhegyes— Békésszentandrás 1—3. Gyulai Color KC—Nagykő­rös 80:85 (44:40). NB Il-es fér­fi kosárlabda-mérkőzés, Gyula, 50 néző. V.: Kajtár, Lövész. Ld.: Baráth (23/9), Cserkuti (23/3), Susánszki (12/6). Békési SZSK—Békéscsa­bai KK 86:67 (39:32). NB II, férfi, Békés, 250 néző. V.: Len­gyel, Szugyiczki. Ld.: Tornyos (24), Varga (18/6), Soós (13), Bányai (10/3), ill. Pelle (16), Gyebnár (15), Czifrák (10). Kiskunfélegyháza—Mező- berényi SDSE 100:87 (42:51). NB II, férfi, Kiskunfélegyháza, 100 néző. V.: Hervay, Horváth. Ld.: Bálint (28/9), Kovács (21/9), Hoffmann (14), Frey (13/9), Kiszely (11). Nyíregyházi MGFSC— Mezőberényi SDSE 70:69 (31:40). NB II, női, Nyíregyhá­za, 100 néző. V.: Schiffert, Po­zsonyi. Ld.: Magyar (15), Bá­nyai (14), Kondé K. (12), Balog (11/9), Püski (10/6). Nyíregyházi TK—Mezőbe­rényi SDSE 54:70 (23:30). NB II, női, Nyíregyháza, 100 néző. V.: Schiffert, Pozsonyi. Ld.: Magyar (17), Kondé K. (13), Bányai (12), Kondé N. (12). Békési Afész SE—Debrece­ni ASE 62:55 (27:25). NB II, női, Békés, 100 néző. V.: Len­gyel, Szugyiczki. Ld.: Rácz (24), Molnár (17), Jámbor (9). Bolyai KC—Szarvasi KK 65:71 (31:28), NB II, női, Kecskemét, 50 néző. V.: Budai, László. Ld.: Tímár (15), Juhász (13), Bobvos (12), Tóth (10), Radics (10). $ £ « Mezőberényi SDSE—Príma Tornyos (világos mezben) 24 ponttal járult hozzá csapáta, a Békési SZSK győzelméhez FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Voith Debrecen 34:82 (19:43). Magyar Kupa, női, Mezőbe- rény, 150 néző. V.: Bogárdi, Losonczi. Ld.: Kondé K. (9), Bereczki (6). Három csapat még nyeretlen a harmadosztályban Kardos-Örménykút—Bucsa 5—6 (0—4) Megyei III. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Északi csoport, Kardos, 100 néző. V.: Maginyecz. Kardos-Örménykút: Skorka — Bakulya (Kovács), Sonkoly, Zahorecz, Veles — Kasuba, Jelen, Raffaj, Brlás — Bohrát, Kondacs. Edző: Cziglédszky Sámuel, Brlás János. Bucsa: Kun — Kiss I., Szőke, Gonda, Mészáros — Boros (Füzesi), Tóth, Köleséri, Kiss II. — Nagy, Szabó. Edző: Kocserák János. 18. perc: A hazai játékos az ötösön belül meg akarta játsza­ni a labdát vesztére, mert Nagy rácsapott és 5 méterről a há­lóba juttatta, 0—1. 31. perc: Újabb hazai rövidzárlat után Kiss II. talált a ka­puba, 0—2. 33. perc: Jobb oldali beadás után Kiss II. a hálóba fejelt, 0—3. 39. perc: A hazai játékos röviden adott hátra, Nagy rácsa­pott és a kapuba helyezett, 0—4. 51. perc: Gonda hátulról gáncsolt, ezért a játékvezető kiál­lította. Szabadrúgást Jelen 18 méterről a jobb felső sarokba csavarta, 1—4. 55. perc: 1 l-eshez jutottak a vendégek, Kun kapus értéke­sítette a büntetőt, 1—5. 60. perc: Brlás belőtt labdáját Kondacs a hálóba fejelte, 2— 5. 66. perc: Kovács 28 méteres bombája a hálóban kötött ki, 3— 5. 76. perc: Egy kontratámadás után Nagy növelte a vendé­gek előnyét, 3—6. 78. perc: A védőkről kipattant labdát Bohrát a felső sarok­ba vágta, 4—6. 90. perc: Jelen szöglete után Veles talált a kapuba, 5—6. A hátszél és a hazaiak óriási egyéni hibáinak köszönhetően már az első félidőben négygólos előnyt szereztek a vendégek. Fordulás után a hazai csapat nagy úamot diktált, jól játszott, de a győzelméhez az öt rúgott gól is kevésnek bizonyult. Jó: Zahorecz, Jelen, Kondacs, ill. Kun, Köleséri, Nagy, Szőke. (B. J.) Palyik 2, Bagdi, Gebei, ill. Ká­nya, Vidákovics. Jó: Mlinár, Palyik, ill. Kánya, Szántó. (K. S.) Kétegyháza—Gerendás 2—2 (1-2) Kétegyháza, 150 néző. V.: Enyedi. Kiállítva: Krisán (Kétegyháza, könyöklésért), Szilágyi (Gerendás, reklamálá­sért), Sütő (Gerendás, buktatá­sért). G.: Abrudán, Eke (öngól), ill. dr. Nagy, Susztik. Jó: a ha­zaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. az egész ven­dégcsapat dicséretet érdemel lelkesedéséért. (B. L.) Lökösháza—Pitvaros 1—1 (0-1) Lökösháza, 100 néző. V.: Tóth M. G.: Bán, ill. Szépe. Jó: Mur­vai, Domsik, Szincsák, Bán, ill. Fülöp, Nyári, Igaz, Kovács. (V. I.) Ifjúságiak: Nagybánhe­gyes—Telekgerendás 0—1. Északi csoport Mezőberény II.—Kötegyán 5-1 (3-1) Mezőberény, 50 néző. V.: Moravszki L. G.: Schaffer 2, Puskás 2, Kocsor, ill. Bálint. Jó: az egész hazai csapat, ill. Belanka, Laurinyecz. (T. Z.) Szabadkígyós—Gyulai Köröstáj 2-0 (O-O) Szabadkígyós, 200 néző. V.: Kulcsár. G.: Ragály, Tóth A. Jó: az egész hazai csapat, ill. Kovács K., Kovács I., Cseke. (T. L.) Tar hős—Okány 4—1 (3—1) Tarhos, 50 néző. V.: Moravszki E. G.: Fehér 3, Szabó, ill. Tari T. Jó: Fehér (a mezőny leg­jobbja), Püski P., Püski I., Podmaniczki, Szabó, ill. a ven­dégek közül senki sem nyújtott átlagon felülit. (Zs. K.) Békéscsabai MÁV— Kétsoprony 2—0 (1—0) Békéscsaba, 50 néző. V.: Egeresi. G.: Marik 2. Jó: Galovicz, Dobó, Marik, ill. Szász, Viczián. (B. A.) Méhkerék II.- Csárdaszállás 0—2 (0—0) Méhkerék, 40 néző. V.: Brusznyiczki. G.: Keresztesi 2. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Csejtei, Geszti, Balogh. (N. M.) Ifjúságiak: Szabadkígyós— Gyulai Köröstáj 6—2. Déli csoport Nagybánhegyes— Telekgerendás 1—1 (1—0) Nagybánhegyes, 80 néző. V.: Pintér. G.: Takács, ill. Belicza. Jó: az egész hazai csapat, ill. a vendégek közül senki sem nyúj­tott átlagon felülit. (Sz. L.) Pusztaföldvár— Medgyesegyháza II. 2—0 (1-0) Pusztaföldvár, 50 néző. V.: Szabó Z. G.: Fekete, Somogyvári. Jó: Fekete, Né­meth Cs., Somogyvári, ill. Mo­csári. (Z. A.) Gerla—Orosházi Barátság 4-2 (2-1) Gerla, 100 néző. V.: Vári. G.: Következik A Békés megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban kö­vetkezik. Október 30., szombat: Kondoros—Békéssám­son, 14.30. Mezőhegyes—Kunágota, 14.30. Nagyszénás— Magyarbánhegyes, 14.30. Békésszentandrás—Doboz, 14.30. Mezőkovácsháza—Szeghalom, 14.30. Október 31., vasárnap: Gádoros—Dévaványa, 13.30. Csanádapáca— Orosházi Rákóczi, 13.30. Kaszaper—Sarkadkeresztúr, 13.30. A Békés megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Október 30., szombat. Déli cs9port: Orosházi Barátság—Medgyesegyháza II., 14.30. Északi csoport: Gyulai Köröstáj—Kardos-Örménykút, 14.30. Köte­gyán—Méhkerék II., 14.30. Okány—Bucsa, 14.30. Októ­ber 31., vasárnap. Déli csoport: Kétegyháza—Pusztaföld­vár, 13.30. Gerendás—Nagybánhegyes, 13.30. Telekge­rendás—Lökösháza, 13.30. Pitvaros—Újkígyós, 13.30. Északi csoport: Szabadkígyós—Mezőberény II., 13.30. Csárdaszállás—Békéscsabai MÁV, 13.30. Kétsoprony— Kardos, 13.30. A megye III állása Déli csoport 1. Újkígyós 7­1 15— 3 21 2. Telekgerendás 6 i 1 30— 6 19 3. Lökösháza 4 3 1 16— 6 15 4. Gerla 4 2 3 14—15 14 5. Pusztaföldvár 4 ■ 4 7—11 12 6. Pitvaros 3 2 3 14—17 11 7. Gerendás 2 3 3 17—16 9 8. Kétegyháza 2 3 3 13—15 9 9. M.egyháza II. 2 2 5 11—28 8 10. N.bánhegyes 2 1 5 18—15 7 11. Oh. Barátság­1 7 8—31 1 Északi csoport 1. Szabadkígyós 7 1 i 27— 2 22 2. Bcs. MÁV 6­3 26—17 18 3. Gyulai K. 5 2 2 34—12 17 4. M.berény II. 5 2 2 26—14 17 5. Kétsoprony 5 1 3 18—17 16 6. Bucsa 4 3 2 20—15 15 7. Kardos-Ö. 5 . 4 27—24 15 8. Tarhos 4 1 4 17—13 13 9. Csárdaszállás 3 1 5 11—24 10 10. Okány 3­5 16—23 9 11. Kötegyán­1 7 7—34 1 12. Méhkerék II.­­9 6—40­A medgyesiek nyerték a női rangadót Evry Day KSE Orosháza— Újkígyós Csaba KC II 34—19 (17—10). NB H-es férfi kézi­labda-mérkőzés, Orosháza, 400 néző. V.: Péterfy, Szikszai. Ld.: Pásztor, Szloska 7—7, Rácz 5, Almási, Csányi 4—4, Raffai A. 3, ill. Does Z. 6, Vida 5, Dócs G. 4. HC Szarvas—Mezőberényi SDSE 30—20 (14—10). NB II, férfi, Szarvas, 300 néző. V.: Demus, Dzsipoff. Ld.: Bogárdi 6, Nagy G., Tusjak 5-5, ill. Gálik 4. Csorvás—KSZSE Szeged 30—21 (12—8). NB H, női, Kondoros, 200 néző. V.: Már­kus, Domonics. Ld.: Vidáné, Szrnka 7—7, Faragó, Barkonyi, Sütő 4—4. Karcag—Szarvasi NKK 19— 22 (12—9). NB II, női, Karcag, 100 néző. V.: Rapi, Simó. Ld.: Kugyela, Szabó T. 5-5, Csery, Pljesovszki 3-3. Medgyesegyháza— Nagyszénás 19—16 (11—8). NB II, női, Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Fülöp, Levente. Ld.: Tóth I. 10, ill. Varga K. 9. Szeghalmi NK—Szentes 20— 19 (10—8) . NB II, női Füzesgyarmat, 150 néző. V.: Csorba, Fülöp. Ld.: Szabó K., Gulyás 5-5, Vargáné 4. Orosházi siker a rangadón OMTK-Hungarotel II.— Békési TE 11:7. NB Il-es női asztalitenisz-mérkőzés, Oroshá­za. Győztesek: dr. Lehoczki, Molnár 4-4, Horváth 2, a dr. Lehoczki, Molnár páros, ill. Ba­logh, László 2-2, Antovszki, Czebe 1-1, az Antovszki, Czebe páros. Szolnoki Tisza I.—Békési TE II. 10:8. NB II, férfi, Szol­nok. Békési győztesek: Gondos 4, Sebestyén 2, Botyánszki 1, a Gondos, Sebestyén páros. Gyulai AC—Szolnoki Neusiedler 17:1. NB III, férfi, Gyula. Gyulai győztesek: Bé­res, Ipacs, Hídvégi 4-4, Tóth J. 3, a Béres, Ipacs és a Hídvégi, Tóth J. páros. Gólzáporos csabai győzelmek Gyulai Termál FC—Előre FC Békéscsaba 0—11 (0—8). Ser­dülő labdarúgó-mérkőzés (U- 15), Gyula, 100 néző. V.: Vozár. G.: Simon G. 6, Somlyai 2, Komoróczki, Ka­szai, Bíró. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Simon G., Matúz. Gyulai Termál FC—Előre FC Békéscsaba 0—11 (0—7). Serdülő labdarúgó-mérkőzés (U-14), Gyula, 100 néző. V.: Enyedi. G.: Zsilák, Kovács 3— 3, Urbán, Gofjár 2—2, Schnei­der. Jó: Góg, Bíró, Hack, ill. Pribojszki R., Nyemcsok, Schneider, Stir, Kovács. TOTÓNYEREMÉNYEK A Szerencsejáték Rt. közlése szerint a 42. heti totónyeremények a jövedelemadó levonása után a következők: 13 plusz egy és 13 talá- latos szelvény nem volt; 12 találatos szelvény 3 darab, nyeremé­nyük egyenként 713 ezer 650 forint; a 11 találatos szelvényekre egyenként 31 ezer 028 forintot; a 10 találatos szelvényekre egyen­ként 5209 forintot fizetnek. A Góltotón 6 és 5 találatos szelvény nem volt; 4 találatos 19 da­rab, nyereményük egyenként 7983 forint. A helyes tippsor: x, x, x, 2, 1, 2, 1, x, x, 2, 1, x, 2 és x.