Békés Megyei Hírlap, 1999. szeptember (54. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-06 / 207. szám

© 1999. szeptember 6., hétfő SPORT Tíz emberrel is győzelem Csepel—Előre FC Békéscsaba 0—1 NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Csepel, 300 néző. V.: Kiss G. (Kovács P., Egedi). Csepel: Balázs 5 — Varga 6 — Polgár 5, Várszegi 4 — Szabó Z. 6, Szigeti 4, Semsei 5, Takács 4, Németh 4 — Balogh 6, Papp 5. Edző: Gáspár József. Békéscsaba: Fülöp 7 — Ulrich 6 — Futaki 5-2=3, Czipó Z. 6 — Ba­log 5, Simon 5, Raducu 6, Csipkar 6, Valentényi 5 — Szabados 5, Negrau 6. Edző: Pásztor József. Csere: Csipkar helyett Sándor (5) az 59., Németh h. Siklósi (-) a 67., Polgár h. Váradi (-) a 72., Szabados h. Majchrovics (-) a 74., Balogh h. Csernák (-) a 85., Simon h. Czipó P. (-) a 89. percben. Gólszerző: Negrau a 16. percben. Sárga lap: Szabó Z. (felvágta Simont) a 32., Semsei (beleszállt Balogba) a 33., Varga (Negrau lerántásáért) az 52., Takács (Raducut hátulról felvágta) a 69., Majchrovics (Váradi utánrúgásáért) a 88. percben. Kiállítva: Futaki a 40. percben. Szögletarány: 7:1 (2:1). 16. perc: Szabados kapott hosszú indítást a jobb oldali partvonal mellett, Várszegi nem tudta szerelni, az alapvonaltól középre gurított, ahol a kapuval szemben 8 méterre álló Negra- unak arra is volt ideje, hogy át­vegye a labdát, s ezután okosan kilőtte ballal a jobb alsó sarkot, 0—1. 40. perc: Futaki kétségkívül elhúzta Papp Zoltán lábát, tehát szabálytalankodott az oldalvo­naltól befelé húzó csatár ellen. Kiss Géza játékvezető óriási meglepetésre — egy kis medi­tál ás után — a piros lapot húzta ki a zsebéből, talán csak ő tud­ja, miért... A csepeli fiatalok megillető- dötten kezdtek. A bekapott gól után sem lehetett azt mondani, hogy fergeteges rohamokba kezdett volna a hazai „csikócsa­pat”, a lilamezes középpályás sor igyekezett már minél előbb megszűrni a támadásokat, leg­többször sikerrel. A viharsarki­akon látszott, hogy számukra legfontosabb az eredmény tartá­sa, s emellett, ha módjuk volt támadásokat vezetni, igyekez­tek megbecsülni a labdát, de szélvész-gyors akciókról náluk sem lehetett beszélni. Aztán a 40. percben feltűnt Kiss Géza játékvezető és olyan dologért állította ki Futakit, amiért jobb helyen csak sárgát osztanak. Nehéz helyzetbe került ezáltal az eddig fölényben futballozó vendég gárda. Pásztor edzőnek a szünet alatt mindenképpen szerkezeti változtatást kellett végrehajtani, láthatóan Negrau volt az, aki a csatársorból ldssé hátrább lépett. És ahogyan azt várni lehetett, sokkal többet ve­szélyeztetett a Csepel. A fővá­rosi együttes mindent egy lapra feltéve rohamozott, a lilák pe­dig teljesen behúzódtak a saját 16-osukra. A közepes iramú és színvo­nalú találkozón, ha az első fél­időben az Előre FC kulturáltan focizott, a kiállítást követően azonban a játékosok kissé kap­kodni kezdtek és sokszor csak a szerencsének köszönhették, hogy megúszták kapott gól nél­kül. Hősies védekezésüknek köszönhetően azonban el tudták csípni a fővárosiaktól a három pontot. Gáspár József: — Mit lehet erre mondani, a csabaiak gólja előtt szerintem az alapvonalon kívül volt a labda. Derekasan küzdöttünk, de nem tudtunk gólt elérni, ez van, ilyen képes­ségű játékosaim vannak. Pásztor József: — Nincs rá szebb szó, kiszenvedtük a győ­zelmet, érzésem szerint, a hat mérkőzésünk közül ezen a talál­kozón játszottunk a leggyen­gébben. — Mi volt annak az oka, hogy ennyire nagy nyomás ne­hezedett a második félidőben a kapujukra? — Ötven percet játszottunk emberhátrányban, nem csak en­(0-1) Következik Az NB I-es labdarúgó-bajnok­ságban következik. Szeptember 10., péntek: BKV Előre— Kaposvár, 16.30. BVSC—Haj­dúszoboszló, 19.00. Szeptember 11., szombat: Előre FC Békés­csaba—Komárom, 16.30. Tisza- újváros—Tiszakécske, 16.30. Sopron—III. kerület, 16.30. PMFC—Százhalombatta, 16.30. Videoton—Csepel, 19.00. Szeptember 12., vasárnap: De- mecser—Érd, 16.30. Szolnok— Kecskemét, 16.30. Komló—Du­nakeszi, 16.30. nek köszönhető, hanem annak is, hogy egyszerűen képtelenek voltunk megtartani a labdát, és jó néhány játékoson észrevet­tem a szerda—szombat ritmus­nak köszönhető fáradtságot is. így Balog és Simon, akik amúgy futó emberek, egyszerű­en nem tudtak futni. Valamint elöl sem tudtuk megtartani a labdát, egy szó mint száz, nem volt lehetőség a támadásra. Szegedi Zsolt Az NB I további eredményei: Duna­keszi—Videoton 1—1, PMFC— Szolnok 3—1, Kaposvár—Sopron 0—0, Cegléd-—Demecser 2—0, Komló—Kecskemét 3—2, Érd— BKV Előre 3—3, Hajdúszoboszló— Tiszaújváros 2—0, Komárom— BVSC 0—3. A in. Kerület—Százha­lombatta mérkőzést később játsszák. Az NB I állása 1. M. Sopron 5 1­19— 4 16 2. Videoton 5 1­15— 2 16 3. BVSC 4 1 1 12— 7 13 4. Békéscsaba 3 3 . 12— 7 12 5. Dunakeszi 3 3­11— 7 12 6. Szh.batta 2 3 . 8— 3 9 7. BKV Előre 2 2 2 9— 7 8 8. H.boszló 2 2 2 8—10 8 9. Komló 2 1 2 8— 7 7 10. Szolnok 2 1 2 7— 8 7 11. Pécs 2 1 3 8—10 7 12. Komárom 2 1 3 6—11 7 13. Cegléd 2­4 5— 9 6 14. Kaposvár 1 3 2 4— 8 6 15. Csepel 1 1 4 6— 9 4 16. T.újváros 1 1 4 7—11 4 17. III. kér. 1 1 1 3— 7 4 18. Demecser 1 1 4 8—13 4 19. Érd 1 1 4 5—16 4 20. Kecskemét 1­5 6—11 3 13. Pikó Kupa nemzetközi női kézilabda torna, Kiskunhalas Békéscsabára került a serleg A hétvégén rendezték meg Kiskunhalason a hagyomá­nyos Pikó Kupa nemzetközi női kézilabdatornát, amelyet az egykori kiváló helybéli test­nevelő' és edző, Horváth István emlékére rendeznek évről év­re. A kétnapos viadalon jól szerepeltek a Békés megyei NB I-es női csapatok, hiszen cso­portelsőként jutottak a vasár­nap esti fináléba, s a békéscsa­baiak nyerték a kupát. Eredmények. Csoportmérkőzé­sek. A csoport. Békéscsabai NKC— Marcali VSZSE Lénia 28—23 (16— 11). Kiskunhalas, 300 néző. V.: Korponai, Rácz. Ld.: Szmka 6, Sza­bó, Kovács 5—5, Valaczkai 4, ill. Utasi 12, Kévés 6. Békéscsabai NKC—Tvin Virovi- tica (horvát) 21—20 (15—11). Kis­kunhalas, 400 néző. V.: Krucsó, Lekrinszky. Ld.: Szmka 7, Valyuch 5, ill. Jakupovics 10. Békéscsabai NKC—Kiskunhalas 20—19 (11—10). Kiskunhalas, 200 né­ző. V.: Keszi, Lövész. Ld.: Szmka 10, Kovács 4, ill. Szarka, Kurgyis 4—4. B csoport. Agro SE Orosháza— Eszék (horvát) 26—25 (14—11). Kiskunhalas, 100 néző. V.: Krucsó, Lekrinszky. Ld.: Fekete 8, Lucaci 7, Benyáts 5, ill. Bobics 10. Agro SE Orosháza—Győri ETO KC 26—22 (12—14). Kiskunhalas, 300 néző. V.: Korponai, Rácz. Ld.: Guricsné 5, Gyuska G. 4, Lucaci, Felegyi, Sávolt 3—3, ill. Kindl 7, Prok, Moszkovaja 4—4. Agro SE Orosháza—Szekszárd 22—17 (14—9). Kiskunhalas, 200 né­ző. V.: Kuczik, Pelikán. Ld.: Benyáts 5, Guricsné 4, ill. Popov 8. Az első helyért: Békéscsabai NKC—Agro SE Orosháza 18—17 (9—8). Kiskunhalas, 500 néző. V.: Klucsó, Lekrinszky.Békéscsaba: Bar- kasziné — Valyuch 2, Nanita 3, Halcsik 4, Kulcsár, Szmka 6, Kovács I. Cs.: Kurucz (kapus), Valaczkai, Krista 1, László 1. Edző: Farkas Jó­zsef. Orosháza: Hodroga — Békési 3, Onoiu, Baboly 2, Gyuska G. 2, Lucaci 2, Sávolt 2. Cs.: Kovácsné (ka­pus), Benyáts 4, Fekete, Guricsné 2, Ancsin T. Edző: Csulik Pálné. A két megyei csapat élveze­tes mérkőzést vívott a döntő­ben, az orosháziak kezdtek job­ban (2—5), majd a Békéscsaba 8—7-re fordított. A kiállítások­kal tarkított véghajrában a csa­baiak nagyobb rutinjuknak kö­szönhetően szerezték meg a győztes gólt 17—17 után és megérdemelten hódították el a rangos trófeát. SZATMÁ Ri ^ Békéscsaba, Csorvási út 25. fc Tel./fax: (66) 449-792, teL (66) 449-757. AJÁNLATUNK LAKÓTELEPI LAKÁSOKHOZ: WESTEN fati kazánok 20 FP komi kazán, őrlángos, W «I. turbóparapettes, 25 kW 155 163 Ft i V-J FELSONYOMAS 20 FI kombi kazán, ionizációs, turbó parapettes, 25 kW 20 P kombi kazán, őrlángos, kéményes, 25 kW 201 kombi kazán, ionizációs, kéményes. 25 kW +parapettszett(0,75 m csó+könyők) 12 340 Ft Beretta kazánok: 24 CAI kombi, kéményes, ionos, 24 kW 147 635 Ft 24 CSI kombi, parapett, ion 24 kW 205 776 Ft CIAO 24 CAI kombi, kéményes, ionos 121165 Ft Érdeklődjön kollégáinknálI CIAO 24 CSI kombi, parapett, ionos 165 438 Ft Békéscsaba területén ingyenes parapettszett 10 228 Ft házhoz szállítás. Nyitva tartás: hétfőtől péntekig 8-17 óráig, SZOMBATON 9-12 ÓRÁIG, _______________________vasárnap zárva._______________________ D iszkosz aranyak A Csabai Atléták SE ver­senyzői közül Máté Katalin Debrecenben állt dobókör­be a hétvégén egy meghí­vásos serdülő versenyen, ahol diszkoszvetésben 40,42 métert ért el, amivel nyert is. Bátyja, Máté Gábor vi­szont a jugoszláviai Sza­badkán állt rajthoz a Grand Prix sorozatba számító ver­senyen, ahol ugyancsak diszkoszvetésben jeleske­dett. A mostani versenyen ismét átlépte a 61 méteres bűvös határt — az idén ha­todszorra dobta túl ezt a szintet — és a 61,04 méte­res eredménnyel győzött. A versenyzők utazását a békéscsabai Isteni Gondvi­selés gyógyszertár támo­gatta. Salakmotoros ob, 5. forduló, Gyula: Stefáni Attila egyre erőteljesebb „A nagy eső miatt a verseny előtti éjjel felét itt töltöttük a pályán. Hab lenne a tortán, ha Robi nyerni tudna” —jegyezte meg Szilágyi Sándor, a gyulaiak menedzsere, amikor a négy motoros a nagydöntőre készülődött szombaton délután a salakmotorosok orszá­gos bajnokságának döntőjén. Aztán, foko­zandó az izgalmakat Nagy motorja hirtelen leállt... Abban a bizonyos utolsó pillanatban aztán mégis beindult és lett végül második lett a házigazdák üdvöskéje. A mintegy kétezer néző végig nagyszerű versenyt élvezhetett. A prímet ugyanazok vit­ték, akik eddig is a bajnokság favoritjai voltak. Két momentum azonban mindenképp külön szót érdemel. Az egy hete kézfejtörést szenve­dett debreceni Adorján Zoltán úgy lett ötödik, hogy a verseny előtt került le a gipsz a kezéről. A 26 éves Stefáni Attila tehetsége egyre inkább utat tör, most is kiválóan motorozott. „Én már nem idegeskedem, hoztam magamat” — mondta a nagydöntő előtt a pályafutását segítő egykori bajnok, Petrikovics Józsefnek. A finá­léban aztán háromszor cseréltek helyet az élen a gyulai Nagy Róberttel és végül ő győzött. Örült azonban Tihanyi is, hiszen a szeptember 18-ai záróforduló előtt 4 pont előnnyel ő vezet és a legnagyobb esélye van arra, hogy sok-sok ezüst és bronzérem után bajnok legyen. Eredmények. 5. forduló: 1. Stefáni (Nyír­egyházi Speedway Club) 17 2. Nagy R. (Gyu­lai Speedway Club) 14, 3. Tihanyi (Simon és Wolf, Debrecen) 12, 4. Szatmári (Hajdú Vo­lán) 10 pont. A bajnokság állása az utolsó forduló előtt: 1. Tihanyi 70, 2. Stefáni A. 66, 3. Adorján 60, 4. Nagy R. 59 pont. F. I. Kívülről előz a bajnokságban vezető Tihanyi, takarva Adorján fotó: lehoczky Péter Megvan az első győzelem Jászberény—Gyulai Termál FC 0—1 (0—1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Jászberény, 300 néző. V.: Bendik (Szabó Zs., Éva). Jászberény: Bánó — Gephardt — Karsai (Tasi, a 46.), Márics — Mol­nár, Lukácsi, Mosonyi, Kecskeméti (Tóth Cs., a 27.), Kövesdi (Demők, a 67.) — Ládi, Tóth J. Edző: Szabó Imre. Gyula: Steigerwald — Kocsis — Botyánszki (Kulcsár, a 70.), Resetár, Kovács P. — Papp (Ekker, a 65.), Ta­mási, Gajdács, Lévai — Bíró, Abrudán (Vadas, az 55.). Edző: Silviu Iorgulescu. Gólszerző: Gajdács a 27. percben. Sárga lap: Papp Cs. (rossz ütemű szerelésért) a 30., Vadas (buktatásért) az 56. percben. Kiállítva: Mosonyi (hátúiról belerúgott Bíróba) a 77., Gajdács (elkaszálta el­lenfelét) a 84. percben. 27. perc: Botyánszki a hazai térfél közepéről a 16-os vonalán álló Abrudánhoz ívelt, aki visz- szafejelte a labdát és a jó ütem­ben érkező Gajdács 7 méterről az elvetődő kapus mellett a há­lóba talált, 0—1. Az első félidőben a vendégek ragadták magukhoz a kezdemé­nyezést, mezőnyfölényben ját­szottak, ám helyzeteket csak vezető góljuk után tudtak te­remteni az újonc kapujánál. A második félidőben a hazaiak tá­madólag léptek fel, de a fürdő­városiak kontrái mindig ve­szélyt jelentettek a házigazdák kapujára, a gyulaiak három or­dító gólhelyzetet hagytak ki. A látottak alapján a győzelmet jobban akaró vendégek sikere megérdemet. Jó: Márics, Ládi, ill. Steiger­wald (a mezőny legjobbja), de az egész vendég csapat dicsére­tet érdemel teljesítményéért. Szabó Imre: — Gratulálok a gyulaiaknak a győzelemhez, amit céltudatos játékkal értek el. Következik Az NB Il-es labdarúgó­bajnokság Keleti csoport­jában következik. Szep­tember 11., szombat: Nyír­bátor—Kalocsa, 16.30. Kiskunfélegyháza—Jász­berény, 16.30. Gyomaend- rődi Barátság—Kiskőrös, 16.30. Szeptember 12., va­sárnap: Fót—Eger, 16.30. Kazincbarcika—Monor, 16.30. MVSC—Kunszent- márton, 16.30. Gyulai Ter­mál FC—Borsod Volán, 16.30. Hatvan—REAC, 16.30. Silviu Iorgulescu: — Az eredmény megfelelő, a játékban még akad javítanivaló. A hajrá­ban Steigerwald kitűnő védése­inek köszönhetjük a győzelmet. Újabb értékes pont idegenből Borsod Volán—Gyomaendrődi Barátság 1—1 (0—1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Miskolc, 200 néző. V.: Nagypál (Hadnagy, Tamássy). Borsod Volán: Regős — Nyeste J. (Szabó, az 55.) — Drótos, Sipos, Kundrák — Mezei (Városi, a 70.), Dobos, Szaniszló, Molnár Cs. — Nyeste Cs., Lója (Tóth, a 80.). Edző: Kőrössy Pál. Gyomaendrőd: Kollár — Diczkó — Lábos, Nagy M. — Kurilla, Lipták — Varga (Sindel, a 65.), Mol­nár T., Dán (Illyés, a 75.) — Mester, Hídvégi. Edző: Turcsek Zoltán. Gólszerző: Dobos az 58., ill. Lipták a 24. percben. Sárga lap: Mezei (feltartotta Mestert) a 10. percben. 24. perc: Lipták 26 méterről hatalmas gólt lőtt Regős hálójá­nak bal alsó sarkába, 0—1. 58. perc: Dobos hat méterről lendületből a bal felső sarokba vágta a hazaiak egyenlítő gól­ját, 1—1. Két ellentétes félidőt látha­tott a miskolci stadion gyér szá­mú közönsége. Az első félidő­ben a vendégek uralták a pályát: zárt védekezésből veszélyes kontrákat vezettek, ám a gól­helyzeteket rendre elpuskázták a Volán kapuja előtt. A máso­dik játékrészben a hazaiak bir­tokolták többet a labdát, az egyenlítő góljuk után többet tá­madtak, ám a lelkes Barátság jól védekezett, így a látottak alapján a döntetlen igazságos­nak mondható. A mezőny legjobbja Lipták volt, akinek a héten lesz az es­küvője. Jó: Kundrák, Szaniszló, Do­bos, ill. Lipták (a mezőny leg­jobbja), Kurilla, Nagy M., Kol­lár. Kőrössy Pál: — Amíg ennyi helyzetet kihagyunk, nem tu­dunk nyerni. Turcsek Zoltán: — Fegyel­mezett, lelkes védőjátékunk is­mét egy pontot eredményezett idegenben. Gyuricza János Az NB II Keleti csoportjának továb­bi eredményei. Kunszentmárton— Kiskunfélegyháza 1—0, Nyírbátor— Fót 0—2, Monor—Miskolci VSC 2— 2, Eger—Kazincbarcika 1—0, Kis­kőrös—Hatvan 1—4), Kalocsa— REAC 3—4. Az NB H állása 1. Kiskőrös 5­. 9— 3 15 2.Eger 4 1­9— 1 13 3.Fót 4­1 9— 3 12 4.Monor 3 2­12— 6 11 5.Kunszentmárton 3 1 1 8— 6 10 ó.Kazincbarcika 3­2 9— 4 9 7.Borsod V. 2 2 1 7— 5 8 S.Hatvan 2 1 2 6— 2 7 9.Nyírbátor 2 1 2 8— 7 7 1O.Gy omaendrőd 1 2 2 4— 6 5 ll.Gyula 1 1 3 2— 9 4 12.REAC 1­4 8—12 3 13 Jászberény 1­4 3— 7 3 14. Kalocsa 1­4 7—14 3 15.MiskoIc­2 3 4—12 2 lő.K.félegyháza­1 4 6—14 1 TOTÓEREDMÉNYEK A 35. heti eredmények 1. Norvégia—Görögország 1—0 1 2. Ausztria—Spanyolország 1—3 2 3. Ukrajna—Franciaország 0—0 x 4. Dánia—Svájc 2—1 1 5. Fehéroroszország—Wales 1—2 2 6. Svédország—Bulgária 1—0 1 7. Szlovénia—Grúzia 2—1 1 8. Finnország—Németország 1—2 2 9. Litvánia—Csehország 0—4 2 10. É.-írország—Törökország 0—3 2 11. B.-Hercegovina-7-Skócia 1—2 2 12. Horvátország—Írország 1—0 1 13. Ciprus—Izrael lapzártakor tartott + 1 mérkőzés: 14. Szlovákia—Románia 1—5 2