Békés Megyei Hírlap, 1999. szeptember (54. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-27 / 225. szám

SPORT 1999. szeptember 27., hétfő Annus Vince elnökségi tag lett Dr. Bozóky Imre a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke Szombaton Budapesten a Hotel Stadionban tar­tották meg a Magyar Labdarúgó Szövetség közgyűlését, amelyen 109 küldött vett részt. Az MLSZ elnökségéért folytatott küzdelemben Kovács Attila 40, Bozóky Imre 39 szavazatot kapott (tehát egyiküknek sem volt meg az 50 százalék plusz 1 szavazat), így a második for­dulóban már csak rájuk lehetett szavazni. Az esélyesek között emlegetett Mezey Györgyre 27-en voksoltak, ő kiesett a versenyből. Még a szavazás előtt visszalépett Dlusztus Imre, Kiss József és Molnár László. Kőszegi Géza 2, Vass Géza 1 szavazatot kapott. Szendrei Józsefre, Kovács Istvánra és Bácsalmási Ottóra senki nem voksolt. * A szavazás második körében már csak két jelöltre — dr. Bozóky Imrére és Kovács Attilá­ra — lehetett szavazni. A voksoláson egy kül­dött nem vett részt, így összesen 108 szavazat oszlott meg a pályázók között. Bozóky Imre 62:46-os szavazati aránnyal bizonyult jobbnak Kovács Attilánál. Az ellenőrző bizottság elnö­kévé Varga Ferencet választották meg. A közgyűlés nyolcadik órájában a harmadik szavazás után teljessé vált az MLSZ új elnök­ségének névsora. Bozóky Imre elnök mellé 14 tagot választot­tak, köztük Annus Vincét, az Előre FC Békés­csaba szakmai igazgatóját. Az MLSZ elnöksé­gi tagjai: Mezey György, Annus Vince, Balázs András, Fekete Miklós, Ferencz Gyula, Frank Tamás, Kamarás István, Klement Tibor, Ko­vács Attila, Makray Balázs, Puhl Sándor, Szilvási József, Fa Sándor, Lázár Lajos. Bozóky Imre a nyolcórás közgyűlés végén tartott rövid beszédében megbékélésre, össze­fogásra és közös munkára szólította fel a kül­dötteket. Rangadót nyert a Békés Battonyai TK—Makó 0—5 (0-^1) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Battonya, 200 néző. V.: Berger. Battonya: Ölei — Sztanojev (Szabó), Roczkó, Fejes, Juhász — Csordás, Putnoki, Pilán, Ká- tai — Oláh, Zsóri. Edző: Papp Illés. Makó: Ménesi — Szabó B., Dálnoki, Magyar, Tóth — Sümeghi, Szabó N., Ferenczi (Krucsó), Kiss — Bálint (Kon- dacs), Szűcs (Martonosi). Edző: Kolozsvári János. 8. perc: Bálint lépett ki a ha­zai védők között, és a kifutó Ölei mellett nyolc méterről he­lyezett a hálóba, 0—1. 12. perc: A kitörő Szűcsöt Csordás buktatta a büntetőterü­leten belül. A 11-est a sértett biztosan értékesítette, 0—2. 33. perc: Tóth futotta le a ha­zai védelmet, beadását Magyar helyezte a hazai kapuba, 0—3. 41. perc: Szabó B. tört be a kapu előterébe, nyolc méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0—4. 52. perc: Szabó N.— Kondacs kényszerítő után a pontos begurítást Martonosi öt méterről helyezte Ölei hálójába, 0—5. Az igen alacsony színvonalú mérkőzésen a Makó gyorsan el­döntötte a mérkőzést. A hazai csapat támadójátékára és telje­sítményére jellemző, hogy az ellenfél kapujáig a mérkőzés fo­lyamán szinte el sem jutottak. Még inkább jellemző a hazai csapat teljesítményére, hogy az öt kapott gól ellenére a battonyai csapat legjobbja Ölei kapus volt. Jó: Ölei, ill. Szabó B„ Magyar, Sümeghi, Bálint. (Lukács István) Ifjúságiak: Battonyai TK— Makó 3—3. Jamlna SE-Martfű 2-0 (2-0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Bá­lint Zs. Jamina: Molnár — La­katos, Szarvas (Hürkecz), Oláh, Iványi — Csulik, Sajben, Sze- verényi, Balogh — Gubucz (Szelei), Horváth (Jantyik). Já­tékos edző: Szarvas András. Martfű: Kupeczki — Bartusz, Méri, Kinyik, Módos — Szilvási, Lengyel, Ézsiás, Határ — Vona, Kun (Kiss A.). Edző: Kardos Mihály. 18. perc: Egy hazai támadás­nál Gubucz nagyszerű labdát tá­lalt Szeverényi elé, aki egy át­vétel után, tíz méterről a jobb alsó sarokba gurított, 1—0. 29. perc: Szeverényi bal ol­dali szögletét Iványi a hosszú oldalról, négy méterről a jobb felső sarokba fejelte, 2—0. Az első félidőben a hazai csapat játszott fölényben, több gólhelyzetet alakított ki, de saj­nos, ebből csak kettőt sikerült értékesíteni. Ekkor a vendégek csak egy alkalommal veszé­lyeztették Molnár kapuját. A második félidőben a martfűi együttes mindent megpróbált az egyenlítés érdekében, fölény­ben futballoztak, helyzeteket dolgoztak ki, ekkor a jaminai próbálkozások csak az ellenfél 16-osáig jutottak. A vendégegyüttes gólszerzési le­hetőségeit a kitűnő formában védő Molnár akadályozta meg, így elmondható, hogy két ellen­tétes félidőt produkált a két csa­pat, megérdemelt hazai győze­lem született, mert egy kapussal jobb volt a Jamina. Jó: Molnár (a mezőny legjobbja), Sajben, Iványi, Balogh, ill. Határ, Vona, Méri, Módos. (Sz. A.) Ifjúságiak: Jamina SE— Martfű 1—1. Békési FC— Hódmezővásárhely 1—0 (1-0) Békés, 700 néző. V.: Kovács B. Békés: Baji — Szenti, Lauri- nyecz, Kovács K., Nagy Z. — Szegedi (Pálfi), Nagy I. (Fehér­vári), Gombos, Litauszki — Bagyinka (Borbola), Árgyelán. Edző: Zsíros György. Hódme­zővásárhely: Kovács K. — Szűcs (Fazekas), Erdei, Csehi, Molnár — Szrenka, Kazán, Ba­logh (Kovács T.), Borbás — Varga, Pálinkó. Edző: Himer István. 44. perc: Árgyelán visszagu- rítását Nagy István nem érte el, de érkezett Kovács K., aki bár kissé „eltörte” a labdát, de az a kapuba pattant, 1—0. A nagy meleg ellenére hatal­mas elánnal vetették magukat a csapatok a küzdelembe. Időn­ként szép akciók gördültek mindkét kapu felé, ám a hazai csapat vezető gólja szerencsés­nek mondható. A második fél­időben ha lehet, még „fokozó­dott” a helyzet, erőtartalékaikat mozgósítva igyekeztek a felek egyenlíteni, illetve növelni az előnyt. Végül is vérbeli rang­adón minimálisan megérdemelt hazai siker született. Jó: Baji, Kovács K., Árgyelán, ill. Ko­vács K., Pálinkó. (Nagy Mi­hály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC— Hódmezővásárhely 1—2. Mélykút—Gyoma FC 7-0 (5-0) Mélykút, 200 néző. V.: Boros. Mélykút: Vasúth — Kovács, Ivancsán, Babó (Pálosi), Kárász — Fekete, Szabó, Nuszpl Z., Margit — László (Mihail), Fenyvesi (Sindler). Edző: Raffai Rudolf. Gyoma: Hajdú — Forgács (Tímár), Gonda, Furka, Dobó — Somogyi (Hu- nya), Toldi, Dinya, Bencze — Kovács, Tóth (Juhász). Játékos edző: Somogyi János. 5. perc: Dinya mellett Mar­git lefordult, beadása lecsú­szott, és a rövid sarokban kötött ki, 1—0. 21. perc: Toldi elpasszolt labdáját Nuszpl Z. másodjára a hálóba lőtte, 2—0. 25. perc: Egy kényszerítő után Ivancsán a hálóba talált, 3—0. 30. perc: Jobb oldali hazai támadás végén Kovács került helyzetbe, így most ő rúgott gólt, 4—0. 39. perc: Egy hazai támadás, három leshelyzet után az éppen akkor pályára lépő Sindler ta­lált a kapuba, 5—0. 51. perc: Szöglet után Ká­rász fejelt a kapuba, 6—0. 79. perc: Ismét szöglet után László fejelt a kapuba, 7—0. Óriási bírói segédlettel a mélykúti csapat nyolcvan per­cen át felőrölte a gyomai csapa­tot. Érthetetlen számunkra, hogy a 10. percben miért kell ilyen hátrányba hozni egy sportszerű mérkőzésen egy sportszerű ellenfelet? Termé­szetesen ezek a dolgok nem mentik fel a gyomai csapatot a 7—0-ás vereség alól. Jó: az egész hazai csapat, ill. a gyomai csapatból senkit sem lehet ki­emelni. (Feuerwerker Béla) Ifjúságiak: Mélykút— Gyoma FC 8—3. További eredmények: ■ Dömsöd—Hajós 3—0 (1—0), Algyő—Szajol 3—2 (1—0), Csongrád—Kerekegyháza 7— 0 (4—0), Kisújszállás—Örkény 0—2 (0—1). Az NB III állása 1. Csongrád 7 1 . 30— 5 22 2. Békés 5 2 i 18— 8 17 3. Hmv.hely 5 1 2 16— 5 16 4. Szajol 5 1 2 19— 9 16 5. Dömsöd 4 2 2 19—13 14 6. Makó 4 1 3 17—12 13 7. Mélykút 4 1 3 17—15 13 8. Örkény 4­4 15—14 12 9. Jamina 4­4 9—10 12 10. Algyő 3 2 3 17—19 11 11. Martfű 2 3 3 13—13 9 12. Hajós 3­5 9—18 9 13. Kisújszállás 2 2 4 10— 9 8 14. Kerekegyháza 2­6 11—34 6 15. Gyoma FC 1 1 6 8—27 4 16. Battonya­1 7 3—21 1 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Október 2., szombat: Martfű—Mélykút, 15.00. Gyomai FC—Csong­rád, 15.00. Október 3., vasárnap: Szajol—Dömsöd, 15.00. Hajós—Ja­mina SE, 15.00. Hódmezó'vásárhely—Kisújszállás, 15.00. Örkény— Battonyai TK, 15.00. Makó—Algyő, 15.00. Kerekegyháza—Békési FC, 15.00. A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Október 2., szombat: Gyulavári—Medgyesbodzás, 15.00. Szarvasi FC—Körösladány, 15.00. Füzesgyarmat—Medgyesegyháza, 15.00. Kamut SK—Csabacsűd, 15.00. Október 3., vasárnap: Mezőberényi FC—Csorvási SK, 15.00. Sarkadi Kinizsi—Orosházi MTK, 15.00. Méhkerék—Vésztő, 15.00. Tótkomlósi TC—Elek SK, 15.00. Megugrott a Csorvás és a Körösladány Körösladány—Kamut 1—0 (0-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Körösladány, 350 néző. V.: Makóth. Körösla­dány: Kiss — Szabó, Fabulya (Rácz), Talpalló, Papp, Horváth T. (Szántó), Keresztesi, Bakos J., Nagy (Danó), Bakos Z., Ombódi. Edző: Borgula János. Kamut: Kovács A. — Somvári Z., Lenkefi, Hajdú (Balogh), Igricz (Győri László), Kovács L, Varga, Krecsmarik, Szűcs, Somvári M., Győri Levente (Gilik). Edző: Vrbovszki János. A hazaiak végigtámadták a mérkőzést, de jobbnál jobb helyzeteiket elügyetlenkedték. A 37. percben Igricz büntetőjét Kiss kivédte. G.: Rácz a 70. percben. Jó: Kiss, Szabó, Rácz, Talpalló, ill. Kovács I., Szűcs, Somvári M. (Ponta Sándor) Vésztő—Fűz es gyarmat 0—4 (0-2) Vésztő, 300 néző. V.: Domo­kos. Vésztő: Veres — Jánosi, Rábai M., Szilágyi, Papp, Feke­te (Rábai R.), Turbucz, Becea (Barna), Prekop, Corujan, Zsombok. Edző: Király vári Károly. Füzesgyarmat: Sárkö­zi — Hajdú (Földesi), Szabó, Novák (Vad), Várkonyi, Bere, Pardi, Kovács S., Tóth Cs. (Nagy), Boros, Kovács Zs. Edző: Kovács Endre. Megis­métlődött az egy évvel ezelőtti eredmény, amikor is szintén 4—0-ra győzött a Füzesgyar­mat Vésztőn. A hazaiaknak nem ment a játék, ugyanakkor a vendégek felszabadultan, jól futballoztak, megérdemelten nyerték a mérkőzést. G.: Vár­konyi a 12., Boros a 23., Pardi a 69., Vad a 84. percben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyúj­tott átlagon felülit, ill. az egész vendégcsapat dicsérhető. Medgyesbodzás—Szarvasi FC 2-2 (1-2) Medgyesbodzás, 150 néző. V.: Sztanojev. Medgyesbodzás: Sódar — Engelhardt, Hugyecz, Kata, László Z. (László A.), Litauszki, Kindel (Fejes), Deák (Rácz), Szivák, Tobai, Podma- niczki. Edző: Sebestyén János. Szarvas: Tóth — Takács, Darida P., Darida Zs., Bogdán, Moldván, Lénárt, Kerekes (Rohony), Nagy F., Czigléd- szky, Nagy P. (Baráth). Edző: Paulik János. Küzdelmes, sport­szerű mérkőzésen reális ered­mény született. G.: Kata a 22., Tobai a 48., ill. Lénárt a 28., Darida Zs. a 30. percben. Jó: Hugyecz, Litauszki, Tobai, ill. Darida P., Moldván, Lénárt. (dr. Sebők) Csabacsűd—Méhkerék 2—2 (0-0) Csabacsűd, 400 néző. V.: Hajómodellezés A magyarok mellett bolgárok, jugoszlávok és osztrákok vettek részt a hagyományos nemzetkö­zi Csongrád Kupa hajómodelle­ző versenyen, ami az idei évad záróversenye volt. A mintegy félszáz modellező között négy orosházi is vízre engedte hajó­ját. A csapat tagjai (Bazsali Ti­bor, ifj. Kiss Árpád, Nóbik Nó­ra, Végh Sándor) sikeresen be- verekedték magukat a döntőbe, azonban dobogóra csak Végh Sándor állhatott, aki a HXDRO 3,5 köbcentiméteres kategóriá­ban első helyezést ért el. Egy nem hivatalos verseny­számban is született orosházi si­ker: a 100 körös futamot (amin egy csapatból két versenyző in­dulhatott, akik egymást váltva vettek részt a versenyen) Nóbik Nóra és ifj. Kiss Árpád nyerte meg. Kovács Erika Szpisjak. Csabacsűd: Adamik (Balatoni) — Tusjak K., Mizik A., Fügedi, Gulyás, Csicsely (Mizik Gy.), Pillár, Varga T., Varga J., Tusjak Cs. (Jancsó), Palyov. Edző: Halász Ferenc. Méhkerék: Patka — Jova, Bu­rai, Berényi, Kocsis, Csotye (Petruzsán), Tapasztó, Cziczeri, Klembucz, Magyar (Török), Bogyó. Edző: Patka György. A hazai csapat sok helyzetet kiha­gyott az elején, s így futni kel­lett az egy pont után. G.: Varga J. a 60., Jancsó a 75., ill. Ma­gyar a 48., a 69. percben. Jó: Varga T., Varga J., Tusjak K., ill. Tapasztó, Magyar, Jova, Patka. (Szilágyi Mihály) Orosházi MTK—Gyulavári 4-0 (2—0) Orosháza, 150 néző. V.: Varga S. OMTK: Kunos — Csiszár, Mórocz, Szlopóczki, Pardi, Horváth, Dobi, Lengyel, Sebők (Kiss), Lovas T., Baranyai (Debreczeni L). Edző: Petneházi György. Gyulavári: Tóth Z. — Zimbrán, Alb, Deák, Tóth R., Guti, Vancea (Debreczeni), Számfira (Márk), Ferenczi, Bállá, Oláh. Edző: Dávid Imre. A helyenként jól játszó OMTK ezúttal biztosan használta ki adódó lehetőségeit. G.: Baranyai a 20., a 80., Szlopóczki a 14., Lovas T. a 65. percben. Jó: Csiszár, Mórocz, Szlopóczki, Baranyai, ill. Tóth R., Guti. (Selmeczi László) Csorvás—Sarkadi Kinizsi 6-1 (4-0) Csorvás, 550 néző. V.: Kovács. Csorvás: Stumpf — Koszta, Schneider, Bíró L. (Csúz), Mol­nár, Tóth, Popol (Benyovszki), Janu, Cimpián (Bíró T.), Stef, Belicza. Edző: Moós János. Sarkad: Sándor — Gajdács, Boldogh, Vass, Ancsin, Iszáka, Rúzsa, Szabó, Stók, Balogh, Molnár. Edző: Balogh István. A hat gól ellenére helyzeteinek tö­redékét használta ki a hazai csa­pat a gyengén védekező vendé­gek ellen. G.: Tóth a 25., a 88., Stef a 27., Belicza a 38., Bíró R. a 44. és a 67., ill. Gajdács a 78. percben. Jó: a hazai csapat va­lamennyi tagja, Molnár (a me­zőny legjobbja), ill. Sándor. (Lestyán Mihály) Medgyesegyháza— Tótkomlósi TC 2—4 (0—2) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: György. Medgyesegyháza: Homik — Göcző, Kiss, Temes­vári, Kovács, Holecz, Petru­zsán, Zsurzsucz, Mocsári A. (Kuzma), Kanál (Juhász), Sza­bó (Gubcsó). Edző: Ogrincs Pál. Tótkomlós: Czirbus — Dávid (Mitykó), Bányik, Pász­tor L„ Lovász, Pásztor T„ Var­ga, Papp (Bakai), Diószegi, Zádori (Kaliska), Juhász. Edző: Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság gól­lövő listájának élmezőnye. 12 gólos: Tóth A. (Csorvás). 9 gólos: Belicza (Csorvás). 4 gólos: Darida Zs., Darida P. (Szarvas), Zsombok (Vésztő), Szivák (Medgyes­bodzás), Krecsmarik (Ka­mut), Bakos J., Nagy K. (Körösladány), Lövei (Oros­háza), Tarján (Tótkomlós), Guti (Gyulavári), Jancsó, Varga J. (Csabacsűd), Ma­gyar (Méhkerék). Kvasznovszki József. A nagyon enerváltan játszó hazaiak ellen még ilyen arányban is megérde­melt a vendégsiker. G.: Kiss az 58., Kovács a 65., ill. Lovász a 37., a 61., Varga a 4L, Bányik a 85. percben. Jó: a hazaiak kö­zül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Dávid, Bányik, Lo­vász, Varga. (Uhrin Pál) Elek SK—Mezőberényi FC 1-2 (1-1) Elek, 80 néző. V.: Scsitovics. Elek: Pataki — Séllei, Kohut (Isztin), Lakatos I., Tereszán, Gálea, Bálint (Lakatos II.), Csumpilla, Kapocsány, Don­nert, Szűcs. Edző: Mikulás Mi­hály. Mezőberény: Barabás — Bereczki, Pojendán (Kiss), Nagy, Maléth, Bondár (Zolnai), Kreisz, Lukucz, Göblyös, Da­rócz, Tóth. Edző: Kajlik Péter. Úgy néz ki a dolog, hogy Ele­ken lezárult egy korszak, az eredmény és a nyolcvan néző önmagáért beszél. A gyér szá­mú közönség csak a szép idő­ben gyönyörködhetett. G.: Bereczki (öngól) a 40., ill. Darócz a 43., Göblyös a 89. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Barabás, Darócz. (Hotya Mi­hály) Ifjúságiak: Körösladány— Kamut 1—1, Vésztő—-Füzes- gyarmat 1—2, Medgyesbod­zás—Szarvas 2—2, Csaba­csűd—Méhkerék 8—0, Oros­házi MTK—Gyulavári 3—0, Csorvás—Sarkad 0—4, Med­gyesegyháza—Tótkomlós 2— 4, Elek—Mezőberényi FC 2— 2. A megye I. osztály állása 1. Csorvás 6 11 29— 7 19 2. Körösladány 6 1 1 22—10 19 3. Tótkomlós 4 3 1 18— 7 15 4. Gyulavári 4 2 2 16—12 14 5. Szarvas 4 1 3 21—13 13 6. M.bodzás 3 2 3 15—14 11 7. Vésztő 3 2 3 11—13 11 8. Kamut 3 2 3 11—14 11 9. OMTK 3 2 3 11—16 11 10. Méhkerék 2 4 2 10—16 10 11. Csabacsűd 2 4 2 15—22 10 12. Sarkad 2 3 3 9—13 9 13. M.egyháza 2 2 4 12—18 8 14. Mezőberény 2 1 5 8—16 7 15. Füzesgyarmat 1 3 4 15—15 6 16. Elek­1 7 5—22 1 Nyisztor ezüstérmes Nyíregyházán rendezték meg a a Közinveszt felnőtt férfi és női súlyemelő országos bajnokságot. Ä viadalon a nők 69 kg-os súlycsoportjában a Békéscsabai Elő­re Súlyemelő Klub versenyzője, Nyisztor Tímea 125 kg-os össze- redménnyel ezüstérmes lett a 230 kg-os eredményt elérő Márkus Erszébet (Haladás) mögött. A békéscsabai sportoló 55 kg-ot szakí­tott és 70 kg-ot lökött. Ötven éve nyertek kézilabda vb-t Fél évszázaddal ezelőtt, 1949 szeptember 24—27. között Bu­dapesten rendezték meg az első alkalommal kiírt nagypályás női kézilabda világbajnokságot. A viadalon nagy magyar si­ker született, hiszen a döntőben a magyar válogatott 7—2-re győzött Ausztria ellen, és ezzel világbajnoki címet szerzett. Az ötven évvel ezelőtt aranyérmet nyert magyar női válo­gatottnak három Békés megyei tagja volt, a Békéscsabai SZSE két játékosa, Laurinyecz Katalin kapus és Hámori Ilo­na, valamint a Békéscsabai MÁV kézilabdázója, Balázs Judit.