Békés Megyei Hírlap, 1999. szeptember (54. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-27 / 225. szám

k 1999. szeptember 27., hétfő SPORT űi 9-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------­rrPJ. Hideg zuhany az őszi kánikulában A kapufák megbosszulták magukat Előre FC Békéscsaba—Hajdúszoboszló 0—1 (0—0) Gyomaendrődi Barátság—Hatvan 0—2 (0—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 1800 néző. V.: Veres L. (Bendik, Szabó Z.). Békéscsaba: Fülöp 5 — Ulrich 5 — Czipó Z. 4, Futaki 6 — Balog 5, Simon 6, Csipkar 5, Sándor 4, Valentényi 4 — Szabados 6, Majchrovics 5. Edző: Pásztor József. Hajdúszoboszló: Szabó L. 6 — Czap 6 — Havelant 6, Horváth 6, Szilágyi 6 — Lugosi 5, Mészáros 7, Stopár 6, Aslau 5-2=3 — Németh 5, Csehi Z. 7. Edző: Szikszai Lajos. , Csere: Czipó Z. helyett Kasik (5) az 54., Sándor h. Pozsár (-) a 65., Németh h. Dobi (-) a 78., Csipkar h. Kovács K. (-) a 78., Mészáros h. Kotvász (-) a 88., Csehi Z. h. Benczik (-) a 93. percben. • Gólszerző: Csehi Z. a 46. percben. Sárga lap: Aslau (Simon felvágásáért) a 7., Horváth (Ulrichnak törlesztett) az 59., Kasik (Csehit hátulról elkaszálta) a 69., Czap (kakaskodásért) a 94. percben. Kiállítva: Aslau a 60. percben. Szögletarány: 9:5 (4:4). 1. perc: Szilágyi a 16-oson be­lülre betörő Szabadosnak rossz ütemben hátulról becsúszott, nem a labdát, hanem a csabai támadó lábát találta el, aki azért nagyot repült, ám némi megle­petésre az esettől távol álló Ve­res László játékvezető sípja né­ma maradt. 37. perc: Balog a jobb oldali szögletzászló közeléből, élesen belőtt egy labdát, Majchrovics nyolc méterről, kapásból jobb lábbal a felső lécet találta telibe. 46. perc: Németh ívelt át egy labdát jobbra, amit Lugosi oko­san középre gurított. Az egye­dül hagyott Csehi Zoltán há­rom méterről az üres kapu kö­zepébe passzolta a labdát, 0—1. 60. perc: Aslau alaposan fel­vágta Balogot a jobb oldalvonal­nál, amiért sárga lapot kapott. Mivel ilyen színű kártyája már volt, rögtön villant a piros is. Az első tíz perc azt engedte sejteni, hogy nagyon jó mérkő­zésre lesz kilátás. Harcosan tá­madt mindkét csapat, de főleg a békéscsabaiak jeleskedtek. Akár a vezetést is megszerez­hették volna, de a játékvezető még a szemét dörzsölgette, így nem vette észre a nyilvánvaló 11-est. Tíz perc után azonban leült a mérkőzés, noha a Békés­csaba többet támadott, de kevés eredménnyel vagy Szabó Lász­ló kapus állta jól a rohamokat. Ismét egyoldalú volt a csabaiak támadójátéka, zömében min­dent a jobb oldalon szerettek volna megoldani a gyors Balog, Simon, Szabados révén, ám a vendégek védelme is résen volt, de ha mégis túljutott rajtuk va­lamelyik csabai támadó, akkor ismét Szabó László lépett elő főszereplővé. A fordulás után villámgyors gólt kapott a Békéscsaba, ami­től azonnal padlót fogott a csa­pat. Sokáig keresték önmagu­kat, ám nem találták. Aztán a 60. percben tíz főre fogyatko­zott a Hajdúszoboszló, de ez sem „hatotta meg” a házigazdá­kat, ugyanis továbbra is sok hi­bával, enerváltan, figyelmetle­nül és fegyelmezetlenül játszot­tak. Az utolsó percben aztán mindent egy lapra tettek föl, be­szorították a hajdúságiakat, akik viszont hősiesen védekez­tek, és nem egyszer a gólvonal­ról vágták ki a labdákat. Az utolsó néhány percben már Fü­löp kapus is előre lopakodott, a támadást segítendő, és az ötös környékén próbált zavart kelte­ni, ám már nem változott az eredmény. Miután a békéscsa­baiak meglehetősen hitehagyot- tan küzdöttek, nem meglepő, hogy a csupa szív Hajdúszo­boszló elorozta a három pontot. Pásztor József: — Ez na­gyon gyenge produktum volt, sok hibával játszottunk. Nem akarom a játékvezetőre fogni, de százszázalékos 11-est nem adott meg javunkra. A bíró érezte, hogy hibázott, utána próbált is segíteni nekünk, de nem tudtunk élni vele. Szikszai Lajos: — Úgy tű­nik, továbbra is szerencsés va­gyok Békéscsabán. A játékve­Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban következik. Október 2., szombat: Dunakeszi—Sopron, 15.00. PMFC—Demecser, 15.00. Kaposvár—BVSC, 15.00. Videoton—Szolnok, 18.00. Tiszakécske—Haj­dúszoboszló, 18.00. Októ­ber 3., vasárnap: Komló— Előre FC Békéscsaba, 15.00. Csepel—Százha­lombatta, 15.00. Kecske­mét—BKV Előre, 15.00. III. kér.—Tiszaújváros, 15.00. Érd—Komárom, 15.00. zető a hazaiaknak nem adott meg egy jogos 11-est, ugyanak­kor nem tudom, miért játszot­tunk 90 perc helyett százat, ha csak nem azért, hogy az ellenfél kiegyenlítsen. (jávor) Az NB I további eredményei: BKV Előre—Pécsi MFC 2—0, BVSC—Érd 2—0, Tiszaújvá­ros—Kaposvár 0—0, Deme­cser—III. Kerület 2—4, Matáv Sopron—Kecskemét 3—0, Százhalombatta—Dunakeszi 1— 3, Komárom—TFC Cegléd 2— 2, Komló—Videoton 1—2, Szolnok—Csepel 3—2. Hétközben játszották: Szol­nok—III. Kerület 2—1. Az NB I állása 1. Videoton 8 1­22— 3 25 2. Matáv Sopron 7 1 1 24— 5 22 3. BVSC 6 1 2 20—11 19 4. Dunakeszi 5 3 1 17—10 18 5. BKV Előre 5 2 2 15— 8 17 6. Békéscsaba 4 3 2 15—12 15 7. H.szoboszló 4 2 3 15—15 14 8. Komló 4 1 4 14—11 13 9. Szolnok 4 1 4 13—15 13 10. Sz.halombatta 3 3 2 12—10 12 11. TFC Cegléd 3 2 4 10—13 11 12. Kaposvár 2 4 3 6—10 10 13. Pécs 3 1 5 9—14 10 14. III. kér. 3 1 4 11—17 10 15. Tiszaújváros 2 3 4 8—11 9 16. Kecskemét 3­6 11—15 9 17. Komárom 2 2 5 10—21 8 18. Demecser 1 2 6 12—20 5 19. Éré 1 2 6 6—20 5 20. Csepel 1 1 7 8—17 4 A mérkőzés finisében ilyen parázs jelenetek zajlottak a hajdúszoboszlói kapu előtt, de a sokat hibázó hazaiak nem tudták bevenni a jól védő Szabó kapuját, így elvitte a három pontot a Hajdúszoboszló a lila-fehérek otthonából fotó: kovács Erzsébet A Totó 38. heti eredményei 1. Werder Bremen—Ulm ........... ..................2—2 X 2. D ortmund—Frankfurt........... ..................1—0 1 3 . Rostock—1860 München .... ..................0—0 X 4 . Unterhaching—Hertha BSC . ..................1—1 X 5. D uisburg—Schalke 04........... ..................1—1 X 6. B ielefeld—Freiburg................ ..................2—1 1 7 . Leverkusen—Kaiserslautern . ..................3—1 1 8. U dinese—Fiorentina................ ..................1—1 X 9 . Reggina—Piacenza.................. ..................1—0 1 1 0. Lecce—Juventus...................... ..................2—0 1 11. P arma—Lazio lapzártakor tartott 12. Torino—Internazionale......... ..................0—1 2 13 . Verona—Bari........................... p luszmérkőzés: ..................0—1 2 14 . Wimbledon—Tottenham .... ..................1—1 X Magyar továbbjutás Magyarország válogatottja ma­gabiztos győzelmet aratott Azerbajdzsán ellen a 16 éves labdarúgók Európa-bajnoki se­lejtezőjében Győrött, s ezzel hat ponttal csoportgyőztes lett, így jogot szerzett arra, hogy jövőre részt vegyen az Izraelben sorra kerülő Eb-döntőn. A magyar fi­atalok 3—0-ra nyertek az azeriek ellen. A sikerhez Hor­váth Tamás, az Előre FC labda­rúgója egy góllal járult hozzá. A válogatott tagja volt még to­vábbi két békéscsabai tehetség, a kapuvédő Váradi György és a középpályás Juhász Patrik. NB II -es labdarúgó-mérkőzés, Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Farkas Gy. (Kormos, Vígh). Gyomaendrőd: Kollár — Diczkó — Lábos, Nagy M. (Haj­dú, 65.) — Bácsik, Lipták — Sindel, Unyatinszki, Illyés — Hídvégi, Mester. Edző: Turcsek Zoltán. Hatvan: Berecz — Králik — Szűcs, Szabó — Kiss (Korolovszky, 82.), Mohácsi — Buzma, Jele, Andrási — Tóth (Nádasdy, 83.), Balázs. Edző: Szabados György (megbízott szakmai vezető: Gömöri Ottó). Gólszerző: Buzma a 45., Tóth a 67. percben. Sárga lap: Illyés (rossz becsúszásért) a 45., Kiss (hátulról felrúgta Illyést) az 54., Hajdú (rátartott Balázs lábára) a 70. percben. Kiállítva: Gömöri Ottó (beszédért) a 31. percben. 31. peré: A vendégek szakmai vezetőjét, Gömöri Ottót beszé­dért a játékvezető beküldte az öltözőbe. 45. perc: A hazai védők rö­viden szabadítottak fel, és az ér­kező Buzma 12 méterről a jobb felső sarokba vágta a vendégek vezető gólját, 0—1. 67. perc: A Barátság labda­rúgói a saját térfelükön elvesz­tették a labdát, így a Tóth elé került játékszer. A hatvani csa­tár 18 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt, 0—2. A labdarúgás örök törvény- szerűsége, ha jobbnál jobb helyzeteket, a kínálkozó nagy lehetőségeket kihagyják, előbb- utóbb büntet érte az ellenfél. Az immár bölcs mondásnak lehet­tek szemtanúi az endrődi pálya nézői. A hazaiak jól kezdtek, 15 perc alatt két kapufa jelezte me­zőnyfölényüket, de a helyzetki­használással hadilábon álltak. Nem így a hatvaniak, akik szin­te majdnem minden lehetőségü­ket kihasználták. A hazaiak kö­zéppályás sora nagyon gyenge teljesítményt nyújtott, támadói elöl pedig hitehagyottan, ener­váltan futballoztak. A helyzetek alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna, de aki nem tud a nagy ziccerekből egyet sem ér­tékesíteni, annak marad a tanul­ság... Jó: Diczkó, Bócsik, ill. Szűcs (a mezőny legjobbja), Tóth, Berecz, Králik. Turcsek Zoltán: — Még így, tartalékosán is simán kel­Következik Az NB Il-es labdarúgó­bajnokság Keleti csoport­jában következik. Október 1., péntek: Hatvan—Gyu­lai Termál FC, 14.30. Ok­tóber 2., szombat: Jászbe­rény— Fót, 14.30. Kun- szentmárton—Nyírbátor, 14.30. Október 3., vasár­nap: Borsod Volán—Ka­zincbarcika, 14.30. Mo- nor—Eger, 14.30. REAC—Kiskunfélegyhá­za, 14.30. Kiskörös—Mis­kolci VSC, 14.30. Kalocsa- Gyomaendrődi Barátság, 14.30. lett volna nyernünk, de addig, amíg a rengeteg ziccerből csak kapufákat tudunk rúgni, nem fogjuk győztesen elhagyni a já­tékteret. Gömöri Ottó: — Ajánljuk ezt a győzelmet a múlt és a jövő támogatóinak. Gyuricza János A megannyi helyzetből csupán egy gól Gyulai Termál FC—REAC 1—0 (1—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 500 néző. V.: Tóth S. (Bába, Kalmár). Gyula: Steigerwald — Kovács (Resetár, 26.), Kocsis, Botyánszki — Kulcsár, Kiss, Gajdács (Tamási, 85.), Lévai — Bíró, Vadas Boruzs 62.), Ekker. Edző: Silviu Iorgulescu. REAC: Czene — Stefanies (Herczku), Pásztor, Virágh, Strausz — Karászi, Werle (Máriási, 72.), Veress, Doma (Máj, 75.) — Podhorszky, Bozsik. Edző: Tóth Bálint. Gólszerző: Ekker a 38. percben. Sárga lap: Kulcsár (Máriási buktatásáért) a 88. percben. 38. perc: Egy hazai támadás során az ellenfél védői már- már megakadályozták a hazai­ak kezdeményezését, de Ekker azonban elvette a vé­dőktől a labdát, és egy csel után a kapu bal alsó sarkába gurított, 1—0. Az első félidőben kiegyenlí­tett mezőnyjáték mellett a haza­iak legalább öt százszázalékos gólhelyzetet dolgoztak ki, melyből Vadas egymaga hár­mat hagyott ki. így csak so­vány, egygólos előnnyel fordul­hatott a hazai csapat. A máso­dik félidőben az egygólos előny birtokában átengedték a gyulai­ak a kezdeményezést a vendé­geknek. Ok éltek is ezzel, de ez csak meddő mezőnyjátékban mutatkozott meg. A 62. percben Boruzs beállításával megpezs­dült az élet a gyulai pályán, gyors kontrákból két százszáza­lékos helyzet is kialakult a ven­dégek kapuja előtt, de Boruzs ezeket értékesíteni nem tudta. Összességében a hazai csapat több gólhelyzetet dolgozott ki, de csak egy sovány, egygólos győzelemmel kellett a gyulaiak­nak beérniük ezen a napon. Jó: Resetár, Kiss, Kocsis, Ekker, 01. Veress, Czene, Pásztor. Silviu Iorgulescu: — Á há­rom pont megszerzése volt a fő szempont, sajnálom, hogy nem sikerült a nagyobb arányú győ­zelem. Bízom a játék további javulásában. Tóth Bálint: — Két egyfor­ma erőt képviselő csapat nagy iramú, nagy küzdelmét láthat­tuk, helyenként jó játékkal. A hazaiaknak több gólszerzési le­hetőségük volt. Jenei Kálmán Az NB II Keleti csoportjának további eredményei: Kiskun­félegyháza—Kiskőrös 3—4, Nyírbátor—Monor 1—0, Fót— Kunszentmárton 1—1, Eger— Kalocsa 2—0, Kazincbarcika— Jászberény 0—3, Miskolci VSC—Borsod Volán 0—1. Az NB II állása 1. Kiskőrös 7 1 . 16— 7 22 2. Fót 5 2 i 15— 8 17 3. Eger 5 1 2 14— 7 16 4. Nyírbátor 4 2 2 14—10 14 5. Kazincbarcika 4 1 3 13— 9 13 6. Borsod V. 3 4 1 9— 6 13 7. K.szentmárton3 4 1 13—11 13 8. Monor 3 3 2 15—12 12 9. Hatvan 3 2 3 10— 6 11 10. Jászberény 3 * ­5 14—10 9 11. Gyula 2 2 4 5—13 8 12. REAC 2 1 5 11—18 7 14. Gyomaendrőd 1 3 4 5—13 6 15. K.félegyháza 1 2 5 12—20 5 16. Miskolc­3 5 6—21 3 A Profi Labdarúgó Bajnokságban történt Nagykanizsa—Debrecen 1-1 (1-0) Nagykanizsa, 4000 néző. V.: Kassai. Gól: Kerekes (36.), ill. Siklósi (72.) Kispest—Dunaferr 2-2 (0-1) Bozsik-stadion, 2500 néző. V.: Bukovics. Gól: Medgyesi (48., 83.), ill. Medgyesi (13. - öngól), Tököli (75.). Győr—Gázszer 0-1 (0-0) Győr, 7000 néző, V.: Juhos. Gól: Árki (64.). Siófok—Diósgyőr 0-2 (0-2) Siófok, 1000 néző. V.: Sóthy. Gól: Kunzo (7.), Raican (8.). Kiállítva: Sallai a 60. percben — Siófok Ferencváros—Nyírség FC 4-0 (2-0) Üllői út, 5000 néző. V.: Sápi Gól: Tóth M. (27.), Horváth P. (32., 88.), Mátyusól. —11- esből Szeged—MTK 1-2 (1-1) Szeged, 10 000 néző. V.: Hanyecz. Gól: Mikler (27.), ill. Illés (36.), Preisinger (82.). Haladás—Vác 2-3 (1-1) Szombathely, 2000 néző. V.: Szabó J. Gól: Marginean (43.), Somfalvi (79., 11-esből), ill. Füle (37.), Vén (52.), Kasza (89.) Tatabánya—Újpesti TE 0-2 (0-1) Tatabánya, 9000 néző, V.: Ábrahám. Gól: Kovács Z. (40., 82.). Vasas—ZTE 1-0 (1-0) Fáy utca, 2000 néző. V.: Arany. Gól: Szili (40.). PNB állása 1. Gázszer FC 6 1 15— 6 19 2. Vasas 5­2 11— 6 15 3. MTK 4 1 1 12— 4 13 4. Dunaferr SE 3 3 1 14— 9 12 5. Győr 3 2 2 12— 5 11 6. Debrecen 3 2 2 10— 9 11 7. Tatabánya 3 2 2 10—11 11 8. FTC 3 1 3 11— 7 10 9. Nagykanizsa 2 4 1 9— 8 10 10. ZTE 2 2 3 7— 4 8 11. Újpest 2 2 2 10—11 8 12. Diósgyőr 2 2 3 10—12 8 13. Kispest 2 2 3 9—11 8 14. Nyíregyháza 2 2 3 8—13 8 15. Haladás 2­5 7—15 6 16. Szeged 1 2 4 6—12 5 17. Vác 1 1 5 8—16 4 18. Siófok 1 1 5 3—13 1 A Siófoktól 3 büntetőpont levonva. Kettős győzelem a vasutasok ellen Előre FC Békéscsaba—BVSC 2—0 (1—0). Ki­emelt ifjúsági A korcsoportos (U-18) labdarúgó­mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Medovarszki I. Békéscsaba: Kollár — Walfisch, Zahorán, Czipó P., Palotai (Semjéni) — Németh (Csapó), Andó, Szabó S., Lovas — Marik, Ursz (Boér). Edző: Jakab Péter. Kiállítva: Pokomyi (szövegelésért) a mérkőzés után. G.: Lovas, Marikjó: Kollár, Zahorán, Czipó P., Andó, Lo­vas, ill. Hámori, Szilágyi. Igencsak fegyelmezet­ten és jól játszott a Békéscsaba. Megérdemelt és magabiztos győzelmet aratott a kapura a mérkő­zés folyamán veszélytelen vasutasok ellen. Előre FC Békéscsaba—BVSC 5—3 (1—2). Kiemelt ifjúsági B korcsoportos (U-16) labdarú­gó-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Sala­mon. Békéscsaba: Váradi — Laurinyecz, Popol (Herczegfalvi), Lipták (Bereczki), Kolarovszki — Juhász, Okos, Lipcsei, Horváth — Jakab (Zöld), Mede (Komoróczki). Edző: Szokolay Sándor. G.: Okos 2, Mede, Horváth, Lipcsei, ill. Hóka 3. Jó: Laurinyecz, Okos, Juhász, Horváth, ill. Hóka. Az álmosan kezdő hazaiak ellen kétszer is vezetést szerzett a jól játszó BVSC. A fordulás után felpörgött a listavezető, és szép gólokat lőve, magabiztosan tartotta otthon a három pontot.