Békés Megyei Hírlap, 1999. május (54. évfolyam, 101-124. szám)

1999-05-03 / 101. szám

IP SPORT 1999. május 3., hétfő g n \ Motocrossozók a P és A Kupáért A szokásosnál kevesebben szur­koltak a Hungária Trophy egyé­ni motocross-bajnokság harma­dik fordulójában rajthoz állt 124 versenyzőnek Békéscsabán. Vlcskó János főszervező egyik szeme sírt, másik nevetett vasár­nap este: örült, mert kiválóan vizsgázott a „nemzetközi tudá­sú” új rajtgépe, kesergett, mert annak dacára, hogy szinte egye­dül szervezett színvonalas prog­ramot a városnak, mégis még a plakátragasztásokat ellenőrzők is felelősségre akarják vonni... Pedig inkább azokat kellene „megtalálni”, akik úgymond zsebbe kérik a szinte egyedül épített, országos hírű pályán a szolgáltatás árát tőle... Annál inkább dicséret illeti viszont a Vlcskó János mellett legjelentő­sebb támogatást nyújtó P és A békéscsabai Bosch márkaboltot, amely az összes serleget biztosí­totta. A hét kategóriában egyaránt látványos küzdelmeket vívtak a motorosok, akik évről évre jobb technikai háttérrel érkeznek a tulajdonképpen kifejezetten amatőr versenyre. Eredmények (két futam alapján a győztesek és a legjobb Békés megye­iek). I. osztály. 125 kcm: Horváth (Székkutas), 2. Balázs D. (Gyomaend­rőd). 250 kcm: Nátó (Fót), 2. Balázs Cs. (Gyomaendrőd). H. osztály. 125 kcm: Harangozó (Vác)... 6. Czeglédi (Gyula). 250 kcm. 1. Lajos (Buda­pest). Szenior. 125 kcm: Balázs D. 250 kcm: Tolerián (Vác)... 5. Polgár (Gyula), 6. Szigeti (Gyula). Léghűté­ses motorok: Czinege (Ráckeve). 80 kcm. 12 év alatt: Túri (Kőszárhegy). 12 év fölött: Lécz (Fót)... 5. Pónya (Békéscsaba). (fábián) Zengő nyert és kicsúszott A Hungaroringen szombaton megkezdődött az idei autós gyorsasá­gi magyar bajnokság. A Békés megyei érdekeltségű, tavaly 2000 kcm-es Mercedesszel bajnok Zengő Zoltán megnyerte az első for­dulót, míg az Opel Astra Kupában a gyulai Kempf Zoltán egyéni­ben 3. lett, klubtársa, a Zengő Motorsport színeiben rajthoz álló Herzog Péter az 5. helyet szerezte meg. A vasárnapi, újabb önálló fordulóban Kempf „lemásolta” a harmadik helyezést, jól hajtott csapattársa, Herzog is, ő egy helyet előrelépett, negyedikként végzett. Két forduló utál a Zengő-csapat második helyen áll. A névadó Zengő Zoltánnak is „állt a zászló”, de a 14 körös verseny utolsó kanyarjában — második helyen autóz­va — egy olajfolton megpördült, autósnyelven szólva elszállt és nem ért célba a 2. fordulóban. (f.) Csak a Barátság győzött Jamina SE—Kunszentmárton 0-2 (0-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 300 néző. V.: Hol­lós. Jamina: Kollár — Hajdú, Csulik, Balogh (Pozsár), Iványi — Pusztai, Sajben, Kurilla, Hídvégi — Ottlakán (Szarvas), Horváth. Edző: Turcsek Zoltán. Kunszentmárton: Berta — Major, Kohári, Földvári, Ludasi (Kiss) — Tóth, Gazdag, Szalai, Hóbei — Fóris (Módos), Nede- lea. Edző: Sólyom Vilmos. 70. perc: Tóth 23 méterről a jobb alsó sarokba csavarta a labdát, 0—1. 78. perc: Ismét Tóth csavarta a labdát 23 méterről kapura, amelyet Kollár még hárítani tu­dott, de a berobbanó Fóris lövé­sénél már tehetetlen volt, 0—2. Első félideji kiegyenlített já­ték után a második játékrészben nagy nyomás alatt tartotta a vendég csapat a hazaiak kapu­ját, ennek ellenére gólt csak két jól eltalált pontrúgás után tudott szerezni. A játék képe alapján a vendégek győzelme megérde­melt, bár ebben némi játékveze­tői segédlet is közrejátszott. Jó: Pusztai, Sajben, Iványi, Kurilla, ill. Földvári, Tóth, Szalai, Nedelea. (T. Z.) Ifjúságiak: Jamina SE— Kunszentmárton 6—0. Gyomaendrőd! Barátság— Kisújszállás 3—1 (2—0) Gyomaendrőd, 800 néző. V.: Kárász. Gyomaendrőd: Halász — Sárosi, Karsai, Nagy Z., Lipták — Lévai, Nagy M. (Cziglédszky), Molnár T., Brakszatórisz — Janis (Bá­csik), Mester (Nagy I.). Edző: Fodor Sándor. Kisújszállás: Gál — Kálai, S. Nagy, Kovács (Majláth), Molnár J. — Szent- jóbi, Csillag, Kádár, Varga (Ba­logh) — Mircea, Ramos. Edző: Kádár József. 3. perc: Nagy M. jobb oldali szögletét Janis védhetetlenül fejelte a jobb sarokba, 1—0. 15. perc: Mester elvitte a labdát a kitámadó S. Nagy mel­lett, majd kicselezte a vendégek kapusát, és a hosszú sarokba csavarta a labdát, 2—0. 75. perc: Molnár T. remek labdát adott a berobbanó Janis elé, aki a védőket megelőzve szép gólt lőtt, 3—0. 80. perc: Az egymásra váró hazai védők között Balogh lá­báról a bal sarokba vágódott a pettyes, 3—1. Ünnepi hangulat, szépszámú közönség és helyenként jó játék jellemezte a mérkőzést. A haza­iak már az első félidőben eldön­tötték a három pont sorsát, a gó­lokon kívül több helyzetet is el­puskáztak. A második félidő ki­egyenlített küzdelmet hozott, de az újabb Janis-gól végképp el­döntötte a találkozó sorsát, amelyen kitűnő teljesítményt nyújtott a játékvezető is. Jó: Janis (a mezőny legjobbja), Sárosi, Lévai, Molnár T., Mes­ter, ill. a vendégek közül senki sem nyújtott átlagon felülit. (Gyuricza János) Ifjúságiak: Gyomaendrődi Barátság—Kisújszállás 4—0 Battonyal TK—Csongrád 2-3 (1-3) Battonya, 500 néző. V.: Gyen­ge. Battonya: Ölei — Oláh, Roczkó, Pilán, Simon — Putno- ki, Árgyelán, Kovács K. (Far­kas), , Szatmári (Fekete) — Má­kos Á. (Mákos A.), Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. Csongrád: Soós — Márta, Tóth, Pálfi (Kecs­kés), Babos — Keller, Jemei, Síber, Szarvas (Verebélyi) — Takács (Bozó), Barna. Edző: Kurucz István. 10. perc: Babos pontos be­adását Takács fejelte a hálóba, 0—1. 18. perc: Márta adott be jobbról és Barna 10 méterről fejelt a bal alsó sarokba, 0—2. 20. perc: Szarvas került gól­helyzetbe a 16-oson belül, Oláh szabálytalanul szerelte, a bünte­tőt Márta biztosan értékesítet­te, 0—3. 25. perc: Pilán ragyogó cse­lekkel ment el a bal oldalon, pontos beadását Putnoki a bal felső sarokba fejelte, 1—3. 62. perc: Árgyelánt buktat­ták a 16-oson belül, a jogos li­est a sértett értékesítette, 2—3. Kitűnő iramú mérkőzésen a vendég csapat már a találkozó elején lerohanta a hazaiakat és rövid időn belül jelentős előny­re tett szert. Ezt követően feltá­madt a Battonya, és különösen a második félidőbeli játékával feltétlenül megérdemelte volna az egy pontot, s hogy ez nem így történt, arról a játékvezető is tehet, aki egy jogos 11-estől fosztotta meg a házigazdákat. Jfó: Oláh, Roczkó, Simon, Árgyelán, ill. Babos, Márta, Barna. (Lukács István) Ifjúságiak: Battonyai TK— Csongrád 1—0. Békés—Szajol 1-1 (0-1) Békés, 300 néző. V.: Gera. Békés: Hanyecz — Kondacs — Pálfi, Szenti, Baukó, Lipták (Já­nosi) — Kubik, Szegedi, Lita- uszki (Czinanó) — Fehérvári, Bagyinka. Edző: Király vári Károly. Szajol: Grober — Ba­logh, Tákos, Babella, Palla — Kiss, Hegedűs (Varga), Ger­gely, Sipos — Peszeki (Görög), Vasas. Edző: Szatmári János. 6. perc: Vasas távoli lövése talált utat a bal sarokba, 0—1. 68. perc: A menteni akaró Tákos közelről a saját kapujába vágta a labdát, öngól 1—1. A mérkőzés elején Pálfi Vik­tor békési játékos 47 évesen el­hunyt édesapja, maga is volt labdarúgó tiszteletére tartottak egyperces gyászszünetet. Vasas találata adta meg a mérkőzés alaphangját. Ezután a Szajol in­kább biztonságra törekedett, de megugrásra mindig készen. Ugyanakkor a hazai csapat kis­sé körülményesen szőtte akció­it. Úgy tűnt, a vendégek akarata fog érvényesülni száz százalé­kig, mikor a szajoli védő a bé­kési támadók „segítségére sie­tett”. Jó: Hanyecz, Pálfi, ill. Babella, Vasas. (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC— Szajol 4—0. Örkény—Mezőberényi FC 8-0 (3-0) Örkény, 350 néző. V.: Szilágyi. Örkény: Békési — Batta, Ko­vács, Kucsák (Tusa) — Kuti, Lengyel, Boda (Urbán), Árva, Rottenbiller, Ozsváth — Far­kas, Katona. Edző: Csima Gyu­la. Mezőberény: Gúth — Pojendán, Bereczki, Udvamoki, Nagy — Szűcs Z., Várhalmi, Göblyös, Rácz — Győri, Zolnai (Bondár). Edző: Vrbovszki Já­nos. 5. perc: Batta 35 méteres szabadrúgásába Ozsváth bele­ért, a labda a hálóban kötött ki, 1—0. 15. perc: Farkas 25 méteres szabadrúgása a kapuba vágó­dott, 2—0. 35. perc: Ozsváthot a 16- oson belül Udvamoki buktatta, akit a játékvezető kiállított. A büntetőt Farkas értékesítette, 3—0. 51. perc: Kucsák 8 méterről a bal felső sarokba talált, 4—0. 59. perc: Farkas labdáját Boda a hálóba helyezte, 5—0. 62. perc: Ozsváth gurított Farkas elé egy közvetett sza­badrúgást, aki közelről a kapu­ba lőtt, 6—0. 85. perc: A háromméteres lesen álló Kovács közelről a há­lóba talált, 7—0. 90. perc: Rottenbiller a vé­dők között 5 méterről lőtt a ka­puba, 8—0. A minden csapatrészében jobb hazaiak teljesen megérde­melten nyertek a fiatalokból ál­ló herényiek ellen, akiknek sú­lyos vereségéhez a játékvezetők gyenge teljesítménye is hozzá­járult. Jó: Farkas (a mezőny legjobbja), de az egész hazai csapat dicsérhető, ill. a vendé­gek közül senkit sem lehet ki­emelni. Ifjúságiak: Örkény—Mező­berényi FC 11—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kerekegyháza—Mély­kút 1—2 (1—0), Baja—Malév 1—2 (1—1), Hódmezővásár­hely—Makó 0—0. Az NB III Alföld csoportjá­nak állása 1. Kunszentm. 15 5 3 41—18 50 2. Csongrád 14 6 3 43—20 48 3. Hmv.hely 13 7 3 39—16 46 4. Örkény 13 5 5 54—24 44 5. Gyomaendr. 12 8 3 41—23 44 6. Mélykút 13 5 9 38—32 40 7. Kisújszállás 10 8 5 28—17 38 8. Szajol 11 3 9 40—37 36 9. Baja 9 4 10 35—28 31 10. Jamina 8 6 9 22—28 30 11. Makó 8 4 11 28—34 28 12. Békés 7 6 10 25—31 27 13. K.egyháza 6 2 15 26—43 20 14. Battonya 5 1 17 19—50 16 15. Malév 4 2 17 23—60 14 16. Mezőberény 2- 21 15—60 6 13. helyen a válogatott Nyeste aranyérmes Budapesten vasárnap rendezték meg a tornászok országos sze- renkénti bajnokságát. A viada­lon a békéscsabai Nyeste Adrienn felemáskorláton arany­érmet nyert. Eredmények. Nők. Ugrás: 1. Ónodi Gabriella (ÚTÉ) 9,175 pont, 2. Zsirai (Soproni Sí) 9,050, 3. Szikora Zs. (Hungarotel TC Békéscsaba) 8,850. Felemáskor­lát: 1. Nyeste Adrienn (Hungaro­tel TC Békéscsaba) 9,400, 2. Ónodi 9,000, 3. Reubí Tünde (KSE) 8,750. Gerenda: 1. Zsirai 9,700, 2. Ónodi 9,600, 3. Reubl 9,000. Talaj: 1. Ónodi 9,600, 2. Zsirai 9,100, 3. Reubl 9,050. A franciaországi Mézidon- Deauville-ben rendezték meg a gyalogló-világkupát, a szakág kétévenkénti legnagyobb sereg­szemléjét, amelyen a teljes nem­zetközi élvonal indult: 61 ország 141 atlétája. A magyarok közül a szombati, 20 kilométeres férfi egyéni küzdelemben 145 induló közül a békéscsabai Urbanik Sándor 1 óra 24:13-as idővel a 19. helyen végzett, a magyar vá­logatott pedig a 27 beérkezett, vagyis értékelhető nemzeti csa­pat között a 18. helyezést sze­rezte meg. Vasárnap a női 20 ki­lométeren Rosza Mária 1:33:28- as idővel csak a 26. helyet tudta megszerezni, a női csapat 9. he­lyen végzett. Az 50 kilométeres távon az először válogatott Vozár Attila 4 óra 37 perccel a harmadik magyar időt érte el, amely az 50. helyhez volt elég, a csapat 13. lett. A verseny külön­leges volt, mert a rajt idején köd volt, utána pedig szinte kániku­la. A 20 és 50 km-es távot összesítő csapatversenyben Ma­gyarország a 13. helyen végzett. Tóth Sándor edző dicsérte ugyan versenyzőit, de csak an­nak örülhetett igazán, hogy Rosza és Urbanik is a válogatott legjobbja volt saját távján. F. I. Direktbe kapcsolt a Szarvas és az Orosháza Doboz—Szarvasi FC 0—1 (0-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Doboz, 500 néző. V.: Rózsa. Doboz: Gazsó — Bánszki (Szűcs), Benedek, Lukucz, Varga (Skumáth), Ba­log, Nagy, Udvari, Barcsay, Su­ba, Békési (Kiszely). Játékos edző: Szűcs Mihály. Szarvas: Tóth — Baráth, Takács, Darida Zs., Sindel (Darida P.), Kerekes 1., Klimaj (Rohony), Bogdán, Bencze, Lénárt, Kerekes II. Edző: Paulik János. Amíg a já­tékvezetők főszerepet vállal­nak, addig kár bármit is tenni ezért a sportágért, de ez már nem a játékról szól. Vágási László, a Doboz SE elnöke a mai napon, a mérkőzés után be­jelentette, hogy a továbbiakban nem hajlandó pénzt és időt ál­dozni a sportra, amíg ilyen em­berek, mint Rózsa Zoltán a sportágban ténykednek. G.: Lénárt (11-esből) a 88. percben. Jó: Lukucz, Suba, ill. az egész vendég csapat. (T. J.) Mezőhegyes—Orosházi MTK 2-4 (1-0) Mezőhegyes, 100 néző. V.: Kurucz. Mezőhegyes: Szántó — Zsótész (Nagy), Hulánszki (Csordás S.), Zsóri, Kovács, Zsoldi (Zábrák), Medve, Boros, Berki, Kolozsi, Gróf. Edző: Krecsmárik Tibor. Orosháza: Jakab — Pardi, Bányik, Kinyó (Bereczki), Szlopóczki, Godár, Dobi, Lovas T. (Szabó), Sebők, Lővei (Sitkéi), Lovas A. Edző: Petneházi György. A fáma sze­rint a remény száll el utoljára, ez a csoda ma Mezőhegyesen megtörtént. G.: Hulánszki a 42., Gróf a 67., ill. Szlopóczki a 47., 48., 63., Lővei a 73. perc­ben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. az egész vendég csapat dicséretet érde­mel, Szlopóczki (a mezőny leg­jobbja). (Perlaki János) Füzesgyarmat—Elek 1—0 (0-0) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Németh. Füzesgyarmat: Ko­máromi — Hajdú, Tőkés, No- vák, Vad, Ajtai, Bere, Salya, Tóth (Nagy), Kovács S. (Pardi), Kovács Zs. Edző: Kovács End­re. Elek: Pataki — Sarkadi, Séllei, Lakatos, Tereszán, Gyu­lai, Zsurka, Galea, Mladonyicz- ki, Abrudán, Ottlakán. Edző: Mikulás Mihály. Iramos mérkő­zésen jó játékvezetés mellett a hazaiak győzelme reális. G.: Novák a 71. percben. Jó: Haj­dú, Novák, Vad, Salya, 01. Pa­taki (a mezőny legjobbja), de a vendég csapat valamennyi tagja dicséretet érdemel lelkes játéká­ért. (Szabó László) Gyulavári VFC—Szeghalom SC 4-1 (2-1) Gyulavári, 150 néző. V.: Klem- buez. Gyulavári: Szőke — Cse- te, Alb, Tóth, Zimbrán, Bállá, Ferenczi, Oláh, Csipke (Deb- reczeni T.), Szabó (Gúti), Szeke­res. Edző: Dávid Imre. Szegha­lom: Vári — Elek, Zsigovics (Szabó), Pozsgai, Sáfián, Kata (Simon), Fürj, Vámos, Patai, Bemáth, Bihari. Játékos edző: Vári László. A nagy meleg rá­nyomta a bélyegét a játékra, de a hazai csapat győzelme így is tel­jesen megérdemelt. G.: Szabó a 13., Tóth a 28., Gúti az 53., Ferenczi a 65., 01. Vámos a 40. percben. Jó: Ferenczi, Bállá, Szekeres, Csipke, ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. (Bállá István) Csorvás—Vésztő 3—0 (l—O) Csorvás, 500 néző. V.: Forgó S. Csorvás: Baráth (István) — Koszta, Schneider, Kun (Be- nyovszki Z.), Dénes (Ivanics), Tóth, Molnár, Benyovszki J., Tarján, Steff, Belicza. Edző: Moós János. Vésztő: Nagy G. — Démusz, Rábai M„ Szilágyi, Barna, Fekete L., Turbucz, Papp (Rábai S., Fekete Z.), Prekop, Rábai R., Tóth (Szabó). Edző: Tar Zoltán. Az első játék­részben gyengébb teljesítményt nyújtó Csorvás megérdemelten nyert egy szellősen védekező Vésztő ellen. KiáUítva: Démus (második sárga lap után) az 51. percben. G.: Tóth (11-esből) a 43., a 60., a 62. percben. Jó: Koszta, Schneider, Tóth, Mol­nár, ill. Nagy G., Rábai M. (Lestyán Mihály) Tótkomlós! TC— Medgyesegyháza 0—0 Tótkomlós, 350 néző. V.: Cson­ka. Tótkomlós: Czirbus — Trabak, Bakai, Pásztor T., Lo­vász, Diószegi (Mitykó), Faze­kas (Juhász), Papp, Kvasz- novszki, Zsigovics (Kaliska), Zádori. Játékos edző: Kvasz- novszki József. Medgyesegy­háza: Homik — Göcző, Kiss, Temesvári (Szabó Zs.), Kovács, Zsurzsucz Zs., Gyapjas, Szabó A. (Gubcsó), Kanál, Vágási, Tasi. Edző: Ogrincs Pál. Az igen gyenge napot kifogó két együttes alacsony színvonalú mérkőzésén igazságos döntet­len született. Jó: Pásztor T., Zádori, ill. Temesvári, Kanál, Göcző. (Tóth B. István) Méhkerék—Gyoma FC 0—0 Méhkerék, 300 néző. V.: Mar­kót. Méhkerék: Patka — Ko­csis, Burai, Berényi, Bíró R., Bíró T., Jova, Kiszely, Magyar, Gugolya, Tapasztó. Edző: Patka György. Gyoma: Hajdú — Toldi (Vatai), Tímár, Furka, Dobó, Somogyi (Gonda), Plás- tyik, Bányai, Dinya, Kovács, Hunya. Játékos edző: Somogyi János. A szolnoki játékvezetés a hazai csapattól elvett két pon­tot, uyanis a szabályos gólt nem adták meg. A méhkeréki csapat leiskolázta a vendégeket, szi­porkázó játékkal a második fél­időben egy kapura játszottak. Jó: az egész hazai csapat, ill. Plástyik, Kovács, Hajdú. (Ár­gyelán Mihály) Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllö­vőlistájának élmezőnye: 24 gólos: Tóth (Csorvás). 18 gólos: Urbancsok (Csaba- csűd). 17 gólos: Hunya (Gyoma FC). 16 gólos: Tóth Cs. (Füzesgyarmat). 14 gó­los: Zsombok (Vésztő). 12 gólos: Bencze (Szarvas), Tapasztó (Méhkerék). 10 gólos: Kiszely (Doboz), Vad (Füzesgyarmat), Zádori (Tótkomlós), Somogyi (Gyoma FC), Lénárt (Csa­bacsűd, Szarvas). 9 gólos: Abrudán (Elek), Belicza (Csorvás), Gulyás (Csaba- csűd). 8 gólos: Úhrin (Elek), Géczi (Gyulavári), Krecs- marik (Kamut), Orovecz (Gyoma FC). Csabacsűd—Kamut 4—1 (2-1) Csabacsűd, 350 néző. V.: Mi- kula. Csabacsűd: Adamik — Gombár, Mizik A., Jelen, Gu­lyás, Csicsely, Pillár, Varga (Palyov), Urbancsok, Tusjak Cs., Brlázs. Edző: Kmák Pál. Kamut: Kovács A. (Lovas) — Kovács I., Igricz, Botyánszki (Bíró), Gajdács, Balogh, Varga, Lenkefi, Rácz, Hajdú (Gilik), Győri. Edző: Bora Imre. Hamar vezetést szerzett a vendég csa­pat. Ez felébresztette a hazaia­kat, s a több ziccerből négyet értékesítettek, biztosan megsze­rezték a győzelmet. G.: Urban­csok 30., Brlázs 32., 80., Gu­lyás 55., ill. Varga 12. Jó: Brlázs, Pillár, Tusjak Cs., ill. Varga, Balogh. (Szilágyi Mi­hály) Ifjúságiak: Doboz—Szarvas 1—6, Mezőhegyesi SE— OMTK 1—0, Füzesgyarmat— Elek 7—3, Gyulavári—-Szegha­lom 2—6, Csorvás—Vésztő 1—1, Tótkomlós—Medgyes­egyháza 4—0, Méhkerék— Gyoma FC 2—4, Csabacsűd— Kamut 5—2. A megyei I, osztály állása 1. Gyoma FC 15 4 4 58—21 49 2. Csorvás 16 1 6 52—23 49 3. Csabacsűd 15 4 4 53—28 49 4. Méhkerék 12 5 6 47—30 41 5. F.gyarmat 12 4 7 50—28 40 6. Gyulavári 10 8 5 45—33 38 7. M.egyháza 12 2 9 37—34 38 8. Tótkomlós 10 3 10 38—41 33 9. Vésztő 10 3 10 43—49 33 10. Szarvas 7 4 12 34—45 25 11. OMTK 7 3 13 30—41 24 12. Elek 7 2 14 33—45 23 13. Kamut 7 2 14 22—43 23 14. Mezőhegyes 6 4 13 31—54 22 15. Doboz 5 4 14 26—59 19 16. Szeghalom 4 5 14 28—53 17 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Május 8., szombat: Kunszentmárton—Örkény, 17.00. Május 9., vasárnap: Csongrád—Hódmezővásárhely, 17.00. Szajol—Battonyai TK, 17.00. Malév—Békési FC, 17.00. Mélykút—Baja, 17.00. Mezőberényi FC—Gyomaendrődi Barátság, 17.00. Makó—Jamina SE, 17.00. Kisújszállás— Kerekegyháza, 17.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Május 8., szombat: Vésztő—Gyulavári, 17.00. Kamut SK— Csorvás, 17.00. Gyomai FC—Tótkomlós! TC, 17.00. Szarvasi FC—Mezőhegyesi SE, 17.00. Szeghalom SC—Füzesgyarmat, 17.00. Május 9., vasárnap: Medgyesegyháza—Csabacsűd, 17.00. Elek SE—Doboz, 17.00. OMTK—Méhkerék, 17.00.