Békés Megyei Hírlap, 1998. október (53. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-05 / 233. szám

SPORT 1998. október 5., hétfő A Barátság nyerte a megyei rangadót Mélyrepülésben: Békéscsabai Jamina SE— Makói FC 2-3 (0-2) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 150 néző. V.: Tö­rök. Jamina: Molnár — Ottlakán — Hajdú, Fejes — Kurilla, Pozsár (Szarvas), Má­zán, Iványi (Balogh), Csulik — Iszáka, Boldizsár. Edző: Turcsek Zoltán. Makó: Ménesi — Anda — Mező, Sümeghy (Szabó), Bottlik, Kindel — Kondacs, Csák (Paszternák), Papp — Martonosi, Bálint (Rácz). Edző: Kolozsvári János. 5. perc: Kondacs a bal oldal­ról ívelt be Bottlik elé, a védő előrevetődve 8 méterről fejelt, s labdája a jobb kapufa tövéről pattant a hálóba, 0—1. 12. perc: Kindel labdáját Bálint kapta, aki 10 méterről higgadtan lőtt a kapu közepébe, 0—2. 18. perc: Sümeghy és Iványi összefejeltek, a makói játékos szemöldöke felhasadt. A pályá­ra érkező mentők ápolásban ré­szesítették, majd a kórházban néhány öltéssel összevarrták a sebét. Kis idő múlva a térdsza- lag-sérüléssel kiállni kénysze­rülő Iványit is elsősegélyben ré­szesítették a mentők. 30. perc: Ottlakán utolsó emberként kilökte a kapura törő Bálintot, amiért piros lapot ka­pott. 55. perc: Szabó közeli perdí- tését Molnár bravúrral ütötte ki, de az érkező Bálint már nem hibázott, 0—3. 58. perc: Kurilla forgoló­dott a védők között, majd 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 1—3. 79. perc: Csulik húszméte­res szabadrúgása a bal felső sa­rokban kötött ki, 2—3. A két alsórégióban tanyázó csapat eseménydús mérkőzést vívott a fontos bajnoki ponto­kért. Az első félidőben rengeteg szabálytalanság tarkította a játé­kot, így a kiérkező mentősök­nek is akadt dolguk. A jaminaiak egy órán át ember- hátrányban is derekasan küz­döttek, ám csak 0—3 után kezdtek el jól futballozni, s két remekbe szabott góllal szépítet­tek. Jó: Csulik, Kurilla, Szarvas, ill. Bálint, Bottlik, Papp. (Gyurkó Mihály) Ifjúságiak: Békéscsabai Jamina SE—Makói FC 1—0. Gyomaendrődi Barátság— Mezőberényi FC 2-1 (1-1) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Schneider. Gyomaendrőd: Ha­lász — Sárosi, Karácsony, Nagy M., Karsai — Tóth (Brak- szatórisz), Nagy I., Nagy Z., Ja­nis — Bócsik, Cziglédszky. Já­tékos edző: Halász Ferenc. Mezőberény: Gazsó — Győri, Sajben, Rácz, Botyánszki — Nagy K., Kreisz, Pecze (Bra­un), Szűcs (Raducu) — Göb- lyös (Molnár), Vári. Edző: Emil Raducu. 8. perc: Pecze egy jó indítás után 17 méterről a jobb sarokba lőtte a vendégek vezető gólját, 0—1. 35. perc: Egy jobb oldali tá­madás után Bócsik 12 méterről ellőtte a kivetődő Gazsó mellett a labdát és a már-már gólba tar­tó játékszert Cziglédszky 2 mé­terről a kapu közepébe passzol­ta, 1—1. 62. perc: Sorozatos hazai tá­madások után Nagy I. 18 mé­terről maga elé tette a labdát és a jobb sarokba csavarta a hazai­ak vezető és egyben győztes gólját, 2—1. A vártnál sokkal nehezebben született meg a hazai győzelem. A tartalékos vendégek jól meg­szervezték a védelmüket, igaz, néha, ha kellett, önfeláldozóan is küzdöttek. A helyzetkihasz­nálással viszont még mindig ha­dilábon állnak a Bartáság SE labdarúgói. Jó: Karsai, Nagy I., ill. Gazsó, Sajben. (Gyuricza János). Ifjúságiak: Gyomaendrőd— Mezőberényi FC 3—0. Battonyai TK—Szájul 3—4 (1-2) Battonya, 400 néző. V.: Had­nagy. Battonya: Ölei — Roczkó, Fekete, Szatmári, Si­mon — Putnoki, Árgyelán, Ko­vács Zs. (Zsóri), Sztán (Mákos A.) — Mákos A., Varga. Edző: Juhász Zoltán. Szajol: Fényi — Balogh, Tákos, Viola (Kollár), Kohári — Kiss, Hegedűs, Ger­gely, Bebella (Orbán) — Peszeki, Vasas (Orosz). Edző: Szatmári János. 28. perc: A teljes hazai véde­lem hibázott, Peszeki egyedül vezette a kapura a labdát és nyolc méterről biztosan helye­zett a kapuba, 0—1. 35. perc: Kovács Zsolt bal oldali beadását Putnoki kapás­ból lőtte a hálóba, 1—1. 43. perc: Vasas szögletét az elalvó védők között Viola fejel­te a kapuba, 1—2. 45. perc: Peszeki 25 méter­ről kapura lőtt, a megpattanó labda Ölei mellett vágódott a hálóba, 1—3. 47. perc: A Putnoki buktatá­sáért megítélt büntetőt Mákos A. biztosan értékesítette, 2—3. 80. perc: Hegedűs jól lépett ki a haza védők között és nyolc méterről lőtte be a vendégek ne­gyedik gólját, 2—4. 89. perc: Árgyelán szögletét Szatmári közelről értékesítette, 3-4. Jó iramú, nagyszerű mérkő­zésen a hazai védők hibáit ke­gyetlenül kihasználták a vendé­gek. Sokadjára hangzik el, de a Battonya a látottak alapján megint legalább döntetlent ér­demelt volna. Jó: Roczkó, Árgyelán, Putnoki, Szatmári, ill. Balogh, Tákos, Viola, Peszeki. (Lukács István) Ifjúságiak: Battonyai TK— Szajol 3—1. Békési FC—LRI Malév 3-2 (1-1) Békés, 500 néző. V.: Gera. Békés: Stumpf — Szenti, Fe­hérvári, Bagyinka (Rábai), Pálfi — Jánosi (Hidvégi), Démusz, Litauszki, Ferenczi — Szegedi, Mazula. Edző: Király vári Kár­oly. Malév: Bakos — Várszegi, Felföldi, Takács, Deák — Ficsor (Mester), Hagenbauer, Molnár, Gáspár — Karakas, Zámbori. Edző: Bognár István. 3. perc: Szegedi terelgette, majd 25 méterről rászúrta a lab­dát, mely védhetetlenül vágó­dott a bal felső sarokba, 1—0. 10. perc: Gáspár hamar vá­laszolt, átfutott a békési védők között és 14 méterről a kapu kö­zepébe gurított, 1—1. 66. perc: Szegedi remek be­adását Litauszki bólintotta az ötös bal sarkáról a kapu jobb ol­dalába, 2—1. 75. perc: Szenti középtávoli szabadrúgásába csak beleütni tu­dott az addig remekelő Bakos, s a labda a kapuba szédült, 3—1. 90. perc: Miközben sokan a negyedik hazai gólra vártak, Gáspár szépített, 3—2. Az elmúlt hetek javuló játéka után biztos győzelemre számí­tott a hazai publikum. Ez a mér­kőzés azonban korántsem volt sétagalopp, a vendégek is min­dent megtettek a sikeres szerep­lésért. Ezzel együtt a hazai győ­zelem megérdemelt. Jó: Pálfi, Szegedi, Démusz, ill. Bakos, Gáspár. (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC—LRI Malév 3—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Baja—Mélykút 0—2 (0—1), Örkény—Kunszent­márton 4—0 (2—0), Kerekegy­háza—Kisújszállás 1—1 (1— 0), Hódmezővásárhely— Csongrád 0—3 (0—1). Az Alföld csoport állása 1. Szajol 7 . 2 19—15 21 2. Örkény 6 2 1 22— 9 20 3. Csongrád 6 1 2 20— 9 19 4. Hmv.hely 5 2 2 15— 9 17 5. Kunszentm. 5 2 2 16—12 17 6. Gyomaendrőd 4 5­11— 7 17 7. Mélykút 5­4 16—12 15 8. Kisújszállás 4 3 2 13— 9 15 9. Békés 4 2 3 11—11 14 10. Baja 3 3 3 18— 9 12 11. Kerekegyh. 2 2 5 13—19 8 12. Jamina 2 2 5 8—16 8 13. Makó 2 í 6 9—16 7 14. Mezőberény 2­7 6—14 6 15. Battonya 2­7 7—18 6 16. Malév­1 8 8—28 1 Gyulavári VFC—Vésztő 2—2 (1-1) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Gyulavári, 350 néző. V.: Gulyás. Gyulavári: Szőke — Csete, Alb, Deák (Debrecze- ni), Tóth, Bállá (Csipke), Bo­ros, Pallag (Számfira), Géczi, Papp, Oláh. Edző: Dávid Imre. Vésztő: Juhász — Rábai S., Rá­bai M., Szilágyi, Baranya, Fe­kete, Turbucz (Fehér), Papp, Baksa (Jámbor), Horváth, Zsombok. Edző: Tar Zoltán. A Gyulavári csapat hazai pályán ismét elhullajtott nagyon fontos két pontot. G.: Géczi a 42., Oláh az 55., ill. Horváth a 32. és a 82. percben. Jó: a hazaiak kö­zül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. az egész vendégcsa­pat. (Bállá István). Mezőhegyes! SE—Szarvasi FC 2-2 (1-1) Mezőhegyes, 100 néző. V.: Tóth Péter. Mezőhegyes: Szán­tó — Lavkó (Zsótész), Hanga, Lovász, Kovács R., Zsoldi, Medve, Boros, Zsóri (Pán- csics), Kolozsi, Zábrák (Ha­lász). Játékos edző: Zsóri Lász­ló. Szarvas: Kondacs — Boér, Darida P. (Nagy), Kovács, Ro- hony, Darida Zs., Klimaj, Nagy F. , Bedővári (Sechna), Bencze, Farkas (Kugyela). Edző: Paulik János. A hazaiak kényelmes tempóját a vendégek két kontra­támadással kiegyenlítették, így megérdemelten vittek el egy pontot Mezőhegyesről. G.: Bedővári (öngól) a 39., Lovász a 69., ill. Boér a 9., Kugyela a 79. percben. Jó: Boros, Lovász, ill. Kondacs, Boér, Kovács, Bence. (Perlaki János) Doboz-Elek SE 2-2 (1-0) Doboz, 200 néző. V.: Benyov- szki. Doboz: Nagy —• Bánszki, Benedek, Bottó, Kiss (Lukucz), Kiszely, Barcsay, Balog (Skumáth), Szűcs (Békési), Varga, Udvari. Játékos edző: Szűcs Mihály. Elek: Pataki — Sarkadi, Kohut, Tereszán, La­katos (Szűcs), Gálea, Bálint, Uhrin, Sélei, Abrudán, Ottla­kán. Megbízott edző: Gál Atti­la. A hazaiak a kiállítás után rengeteg helyzetet hibáztak, így törvényszerű volt a döntetlen. Kiállítva: Kohut a 60. percben. G. : Szűcs a 37., Kiszely a 60., ill. Abrudán a 46., Uhrin a 86. percben. Jó: Kiszely, Udvari, Benedek, Szűcs, ill. Sarkadi, Tereszán, Ottlakán. (Tobai János) Füzesgyarmat—Szeghalom SC 3-1 (0-0) Füzesgyarmat, 400 néző. V.: Zábrák. Füzesgyarmat: Sárkö­zi — Petri (Boros), Novák, Haj­dú, Vad, Földesi, Bere (Pardi), Salya, Tóth Cs., Tőkés, Kovács Zs. II. Edző: Búza Barna. Szeg­halom: Vári (Ivicsevics) — Elek S., Zsigovics, Szabó, Bar­na, Kata (Elek T.), Bihari, Tóth (Csikós), Vámos, Patai, Zsig- mond. Edző: Papp Sándor. A sárréti rangadón jó játékvezetés mellett a hazai együttes fölé­nyét kihasználva megérdemelt győzelmet aratott. G.: Tóth Cs. a 46., Tőkés az 50., Pardi a 80., A Termofarm nem ígér fűt-fát, csak 1/4 milliós kedvezményünket december 31-ig meghosszabbítjuk! Január 15-én, ’98-as új tartálytelepítést megrendelő ügyfeleink között 2 db., kétszemélyes, februári tunéziai utat sorsolunk ki! ...az Ön energiahordozója Részletes információ: TERMOFARM KFT. 6065 Lakitelek, Ugi u. 38. Telefon: (76) 449-076, 449-079 (60) 385-133, 472-624 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Október 10., szombat: Kunszentmárton— Gyomaendrődi Barátság, 15.00. Október 11., vasárnap: Baja—Kerekegyháza, 15.00. Mélykút—Békési FC, 15.00. Malév—Battonya, 15.00. Szajol—Hódmezővásárhely, 15.00. Csongrád—Jamina SE, 15.00. Makó—Örkény, 15.00. Mezőberényi FC—Kisújszállás, 15.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Október 10., szombat: Gyoma FC—Csabacsűd, 15.00. Kamut—Gyulavári, 15.00. Vésztő—Füzesgyarmat, 15.00. Szeghalom SC—Doboz, 15.00. Szarvasi FC—OMTK- Szuperinfó, 15.00. Medgyesbodzás—Csorvás, 15.00. Októ­ber 11., vasárnap: Tótkomlósi TC—Méhkerék, 15.00. Elek SE—Mezőhegyesi SK, 15.00. Szeghalom, OMTK, Szarvas, Elek A sötétebb mezes Gyulavári nagy csatát vívott a vésztőiekkel. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban: Gyulavári VFC—Vésztő 2—2 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET ill. Vámos a 82. percben. Jó: Hajdú, Vad, Salya, Tőkés, ill. a vendégcsapatból senki sem nyújtott átlagon felülit. (Szabó László) Csorvás—Kamut 4—0 (1—0) Csorvás, 350 néző. V.: Koka- vecz. Csorvás: Baráth — Lé­vai, Schneider, Támyik, Seres, Tóth, Popol, Benyovszki J., Koszta, Tarján (Benyovszki Z.), Belicza. Edző: Moós János. Kamut: Búj — Bondár (Hor­váth), Szűcs, Gurbai, Dömök (Ancsin), Rácz, Gajdács, Szász, Balogh, Kiss, Varga J. Edző: Bora Imre. Sportszerű mérkő­zésen az első félidőben jól ját­szottak a vendég kamutiak. A második játékrészre azonban visszaestek, a hazaiak pedig szép fejesgólokkal szórakoztat­ták a szépszámú közönséget. G.: Tóth a 40., az 50., a 82., Lé­vai a 60. percben. Jó: Lévai, Tóth, Popol, Koszta, Belicza, ill. Szűcs, Rácz, Szász. (Les- tyán Mihály) Tótkomlósi TC—Gyomai FC 2-0 (0—0) Tótkomlós, 200 néző. V.: He­gedűs L. Tótkomlós: Szabó — dr. Lehóczki, Bakai, Pásztor L., Fazekas (Mitykó), Pásztor T., Farkas, Papp, Kvasznovszki, Kaliska (Rozsos), Zádori (Dió­szegi). Játékos edző: Kvasznov­szki József. Gyoma: Hajdú — Furka, Gonda, Orovecz, Tímár, Somogyi, Plástyik, Bányai, Dinya, Kovács, Hunya. Játékos edző: Somogyi János. Minden csapatrészben a jobb hazaiak megérdemelten győzték le a lis­tavezetőt. G.: Farkas a 46., Kvasznovszki a 69. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. a vendégektől senki nem nyújtott átlagon felülit. Méhkerék—OMTK- Szuperinfó 3—2 (1—2) Méhkerék, 260 néző. V.: Bogyó Imre. Méhkerék: Patka — Berényi, Burai, Szűcs, Kocsis, Gugolya (Török), Tapasztó, Cziczeri, Jova, Bíró, Magyar. Edző: Patka György. Oroshá­za: Kunos (István) — Székely, Sitkéi, Dobi, Erzsiák, Pardi, Godár, Lovas T. (Lovas A.), Holecska, Szabó (Sebők), Pusz­tai. Edző: Berta József. Egy ke­mény, talán kicsit durva ven­dégcsapat ellen megérdemelten nyert a hazai gárda. Kiváló já­tékvezetés. G.: Kocsis a 30., Tapasztó a 60., Bíró a 75., ill. Godár az 5., Holecska a 45. percben. Jó: Bíró, Tapasztó, Burai, Török, ill. Godár, Holecska. (Árgyelán Mihály) Csabacsűd— Medgyesegyháza 1—0 (0—0) Csabacsűd, 400 néző. V.: Tóth Sándor Csabacsűd: Balatoni — Gombár, Valencsik, Fügedi, Gulyás (Mizik), Jelen, Jurák, Varga T., Urbancsok, Tusjak Cs., Lénárt. Edző: Krenák Pál. Medgyesegyháza: Homik — Kuzma Kiss, Juhász, Holecz, Kovács, Petruzsán, Mocsári L. (Göczö), Mocsári A., Vágási, Zsurzsucz (Kerekes). Edző: Sá­ri Ferenc. Küzdelmes mérkőzé­sen a helyzetek alapján megér­demelt hazai győzelem született jó játékvezetés mellett. G.: Urbancsok a 62. percben. Jó: Gombár A., Varga T., Tusjak, ill. Homik, Kiss, Juhász, Holecz. (Szilágyi Mihály) IFJÚSÁGIAK: Gyulavári VFC—Vésztő 2—2, Mezőhe­gyesi SE—Szarvasi FC 7—0, Doboz—Elek SE 0—1, Füzes­gyarmat—Szeghalom SC 1—0, Csorvás—Kamut 2—3, Tót­komlósi TC—Gyomai FC 3— 1, Méhkerék—OMTK 0—7, Csabacsűd—Medgyesegyháza 4—1. A megyei bajnokság állása 1. Gyoma FC 7­2 25—10 21 Csabacsűd 6 3 . 25—10 21 3. Csorvás 7­2 21­-12 21 4. Méhkerék 5 2 2 18—11 17 5. F.gyarmat 5 2 2 18—12 17 6. Gyulavári 4 5­17—11 17 7. Vésztő 5 1 3 21—20 16 8. M.egyháza 5­4 13—12 15 9. Kamut 4 1 4 8—13 13 10. Tótkomlós 3 1 5 17­-22 10 11. Mezőhegyes 2 3 4 14—15 9 12. Doboz 2 1 6 12—26 7 13. Elek 1 2 6 11—17 5 14. OMTK 1 2 6 12—21 5 15. Szarvas 1 2 6 11—21 5 16. Szeghalom 1 1 7 7—17 4 Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság gól­lövő listájának élmezőnye. 10 gólos: Urbancsok (Csa­bacsűd). 9 gólos: Horváth (Vésztő), Tóth (Csorvás). 6 gólos: Zsombok (Vésztő), Orovecz (Gyoma FC), Ki­szely (Doboz), Tapasztó (Méhkerék). 5 gólos: Berki (Mezőhegyes), Vad (Füzes­gyarmat), Lénárt (Csaba­csűd), Bencze (Szarvas), Zádori (Tótkomlós), Ho­lecska (Orosháza).