Békés Megyei Hírlap, 1998. október (53. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-05 / 233. szám

© 1998. október 5., hétfő SPORT Újabb pont idegenből Soproni Dreher FAC—Előre FC Békéscsaba 1—1 (1—1) Az utolsó fél órában felpörögtek Hatvan—Gyulai FC 2—2 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Sopron, 800 néző. V.: Kassai 7, (Szökrény, Gyarmati). Sopron: Milchram 6 — Varga Károly 6, Guti 4, Böjté 8 — Czipper 5, Zahorán 6, Filipovics 5, Ferenczi 4, Rósa 6 — Sütöri 5, Stefanov 6. Edző: Vágó Attila. Békéscsa­ba: Fülöp 7 — Diczkó 6 — Futaki 5, Kerényi 6 — Kovács 6, Czipó Z. 6, Ulrich 5, Valentényi 6, Varga M. 5 — Harangi 6, Negrau 5. Edző: Pásztor József. Csere: Guti helyett Miklós (5) a szünetben, Futaki h. Czipó P. (5) az 55., Sütöri h. Kiss Cs. (6), Ulrich h. Pozsár (5) az 56., Ferenczi h. Taródi (-) a 66., Harangi h. Borbola (-) a 86. perc­ben. Gólszerző: Rósa a 7., Valentényi a 25. percben. Sárga lap: Varga Károly (Valentényi felrúgásáért) a 26., Kerényi (buktatta Czippert) a 28., Futaki (Czipper akasztásá­ért) az 50., Negrau (Ferenczi felvágásáért) az 59., Kovács (le­rántotta Taródit) a 87. percben. Szögletarány: 8:3 (1:2). 3. perc: Kovács hatalmas bedo­bása után Valentényi lépett ki a védők közül, 15 méteres lövése azonban lepattant Zahoránról. 7. perc: Elaludt a békéscsa­bai védelem, Stefanov indításá­val Rósa lépett ki a védőfalból és Fülöp felett könnyedén a ka­pu közepébe emelt, 1—0. 12. perc: Sütöri beadása után előbb Czipper lövése pattant le Kerényiről, majd Stefanov Var­ga Mihályt találta telibe, végül, ha nehezen is, de felszabadítot­tak a vendégek. 25. perc: Negrau pontos lab­dájával Valentényi lépett ki a hazai védők közül. Lövése elő­ször lepattant Zahoránról, de a hazai védők tétovázását kihasz­nálva másodjára Milchram mel­lett a kapu közepébe helyezett, 1—1. 38. perc: Czipper lódult meg a jobb oldalon, a 16-os sarkáról kapura lőtt, a labda Fülöp kezé­ről a felső lécre, onnan az alap­vonalon túlra pattant. 77. perc: Kovács újabb ha­talmas bedobása után a hazai védőkről Czipó Zoltán elé ke­rült a labda, ő azonban 12 mé­terről mellélőtt. 89. perc: Támadott a SFAC, mégis a Békéscsaba hagyta ki a mérkőzés legnagyobb helyze­tét: Negrau szöktette gyönyörű­en Borbolát, aki egyedül vezet­hette a hazai kapura a labdát, 7 méterről azonban a bal sarok mellé lőtt. 91. perc: Zahorán bedobása után a vendégkapu előtti kava­rodásban Varga Károly elé ke­rült a labda, aki öt méterről a jobb sarok felé csúsztatott, s miközben a hazai szurkolók már gólt kiáltottak, Fülöp gyö­nyörű vetődéssel a léc fölé tor­názta a labdát. Az első negyed óra helyzetek sorát hozta mindkét kapu előtt. Ebben nemcsak a támadók, ha­nem a bizonytalankodó védők is szerepet játszottak. A félidő közepétől aztán a Békéscsaba letámadása egyre jobban meg­zavarta a soproniakat és az Elő­re FC akár vezetést is szerezhe­tett volna, sokszor azonban úgy tűnt, hogy a játékosok megelé­gednek a döntetlennel és a lab­Következik Az NB I-es labdarúgó­bajnokságban következik. Október 10., szombat: Ti- szaújváros—Pécs, 14.00. Tatabánya—Soroksár, 14.00. Matáv Sopron—Ti- szavasvári, 14.00. Sze­ged—Tiszakécske, 14.00. Október 11., vasárnap: Komló—Salgótarján, 13.30. Nagykanizsa—Sop­roni Dreher, 14.00. Kecs­kemét—Érd, 14.00. De- mecser—Szolnok, 14.00. Kaposvár—Komárom, 14.00. Hajdúszoboszló— Előre FC Békéscsaba, 14.00. NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Hatvan, 600 néző. V.: Veress L. (Takács, Bendik). Hatvan: Berecz — Orovecz — Buzma, Szán­tó, Szabados — Csikós, Sabján (Muha, 66. p.), Gohér, Brezovszki — Vadas (Hídvégi, 60. p.), Balázs (Bilcsuk, 74. p.). Edző: Fodor Imre. Gyula: Such — Pápa — Resetár, Kovács — Bíró (Simon, 65. p.), Papp — Tamási, Kiss, Kulcsár, Frank (Ecker, 78. p.), Boruzs (Abrudán, 75. p.). Edző: Cserháti Ist­ván. Sárga lap: Szántó (az 55. percben), Tamási (a 64. percben). 42. perc: Kitámadott a vendég­csapat, gyors hazai támadás A csabai gólszerző, Valenté­nyi Viktor dák begyűjtésével, a gólszerzést pedig nem erőltetik. Pedig a mérkőzésnek ebben a szakaszá­ban az összezavarodott hazaiak ellen lett volna keresnivalójuk. Szünet után aztán a hazaiak átszervezték a védelmet és a kö­zéppályát, és Böjté irányításá­val sokkal jobb játékot nyújtot­tak. Az utolsó fél órában egyér­telmű fölényben játszott a Sop­ron, de a támadók továbbra is túlbonyolították a helyzeteket, ha pedig mégis eljutottak a ka­pura lövésig, akkor Fülöp a he­lyén volt. A Békéscsaba ebben a félidőben mindössze egyszer jutott el a gólszerzési lehetősé­gig, igaz, az a mérkőzés legna­gyobb helyzete volt. Összessé­gében a döntetlen igazságos, ki tudja, mi lett volna azonban, ha az Előre FC nemcsak a veresé­get akarja elkerülni, hanem a győzelmet is megpróbálja meg­szerezni. Vágó Attila: — Küzdelmes mérkőzés volt, az eredmény pe­dig igazságos. Kínlódunk, küsz­ködünk, de csak nem tudjuk megszerezni a várva várt győ­zelmet. Pásztor József: — A hazai csapat támadott többet, viszont mi voltunk veszélyeseb­bek. Mindkét csapatnak meg­volt a lehetősége a győztes gól megszerzésére, így az ered­mény igazságos. Túri Zoltán Az NB I további eredményei: Soroksár—Komló 3—4, Érd— Demecser 3—2, Salgótarján— Kecskemét A—1, Pécs—Ka­posvár 1—2, Tiszakécske— Tiszaújváros 2—2, Szolnok— Matáv Sopron 0—2, Komá­rom—Kábái Cukor FC 3—1, Nagykanizsa—Tatabánya 0— 0, Tiszavasvári—Szeged 0—2. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása 1. Tatabánya 8 3­25—10 27 2. Szeged 8 2 1 27— 9 26 3. Salgótarján 7 3 1 20—12 24 4. Nagykanizsa 7 2 2 22—10 23 5. Komló 5 3 3 17—16 18 6. Tiszakécske 4 5 2 14—12 17 7. Érd 5 2 4 18—17 17 8. Komárom 5 1 5 19—15 16 9. Soproni M. 4 4 3 18—16 16 10. Demecser 4 3 4 18—18 15 11. Szolnok 4 2 5 14—16 14 12. Soroksár 4 2 5 15—24 14 13. Tiszavasvári 3 4 3 11—11 13 14. Békéscsaba 3 3 5 16—17 12 15. H.szoboszló 3 3 5 20—22 12 16. Tiszaújváros 3 3 5 13—17 12 17. Rákóczi 3 3 5 14—19 12 18. Soproni D. 2 3 6 19—25 9 19. Kecskemét­3 8 8—26 3 20. Pécs­2 9 10—27 2 után Csikós futotta le a vendég­védelmet, de a kifutó kapus mellett óriási helyzetben mellé­gurított. 48. perc: Sabján balról belőtt labdáját Csikós 7 méterről megcsúsztatta, a labda a bal al­só sarokban kötött ki, 1—0. 51. perc: Csikós 11 méteres lövését védte bravúrral Such. 53. perc: Gohér 22 méteres lövése Suchról kipattant, s az érkező Csikós 7 méterről a há­lóba lőtt, 2—0. 55. perc: Szántó buktatta a 16-oson belül Boruzst, 11-es, amit Resetár a bal sarokba lőtt, 2—1. 77. perc: Resetár futott el a jobb oldalon és beadását a cse­reként beállt Abrudán első érintésre 7 méterről fejelte a ka­puba, 2—2. Kezdés után a Gyula védeke­zésre rendezkedett be. Meg­szállta a kapujuk előterét, elöl csak Boruzs tartózkodott. A zárt védekezésnek a hazai csa­pat nem találta ellenszerét. A 42. percben kitámadott a Gyula, Csikós egyedül vezethette a labdát a kapusra, de nem tudott élni a lehetőséggel. A második félidő elején Csikós 5 perc alatt kétgólos vezetéshez juttatta a hazaiakat. Mindenki biztos hat­vani győzelmet várt, de nem így a gyulaiak. Ritmust váltottak, felpörögtek, kiegyenlítettek, melybe a hatvani védelem meg­ingásai is besegítettek. A hazai csapat biztos győzelmet enge­dett ki a kezéből. Jó: Csikós, Szabados, Brezovszki, ill. Ta­mási, Abrudán, Ecker. Fodor Imre: — Sajnos a kényszerű cserék miatt fel kel­lett forgatnom a csapatot, de ez nem felmentés, hogy kétgólos előny után kiengedjük a győzelmet. Cserháti István: — Kettő—nullig aludt a csapat, az utolsó 30 percben felpörögtünk és szereztünk egy pontot. Szendi László Az NB II Keleti csoportjának további eredményei: SZEAC—Püspökladány 1—2, Nyírbátor—Eger 2—1, Következik Az NB Il-es labdarúgó­bajnokságban következik. Október 10., szombat: Borsodi Volán—Kalocsa, 14.00. Október 11., vasár­nap: REAC—Nyírbátor, 14.00. Kiskőrös—Kiskun­félegyháza, 14.00. Kazinc­barcika—SZEAC, 14.00. Püspökladány—Hatvan, 14.00. Gyulai FC—Tápió- szecső, 14.00. Palotás— Dunakeszi, 14.00. Cse­pel—Eger, 14.00. REAC—Kiskőrös 2—1, Kis­kunfélegyháza—Kazincbarcika 0—2, Kalocsa—Csepel 1—3, Dunakeszi—Borsod Volán 2— 0, Tápiószecső—Palotás 0—4. Az NB port. II állása. Keleti cso­1. Palotás 6 3 . 22— 4 21 2. Dunakeszi 6 1 i 12— 5 19 3. Kk.félegyháza 6 1 2 18—13 19 4. Nyírbátor 4 4 1 16— 9 16 5. Csepel 5 1 3 16—10 16 6. Kazincbarcika 3 5 1 11— 7 14 7. Gyula 4 2 3 10—10 14 8. REAC 3 3 3 12—10 12 9. Eger 2 5 2 19—15 11 10. Püspökladány 2 5 2 10—10 11 11. Borsod Volán 2 3 4 8— 9 9 12. Tápiószecső 2 2 5 17—19 8 13. Hatvan 1 5 3 17—22 8 14. SZEAC 2 1 6 7—16 7 15. Kiskőrös 1 3 5 6—13 6 16. Kalocsa­­8 7—36­Hoddle kitart Egybeolvad a KEK és az UEFA-kupa Glenn Hoddle, az angol labda­rúgó-válogatott kapitánya el­mondta, hogy továbbra is kitart a legális teljesítménynövelő szerek használata mellett a nemzeti csapat tagjainál. Hoddle kijelentette: amennyi­ben a válogatott kijut a 2000-es Európa-bajnokságra, ismét használni fogják a szereket. Előre FC Békéscsaba—Kecskeméti TE 8—0 (5—0) NB I-es ifjúsági labdarúgó-mérkőzés, U-18 korosztály, Békés­csaba, Vandháti úti pálya, 100 néző. V.: Hanyecz. Békéscsaba: Kollár (Nagy G.) — Sallai, Czipó, Szeverényi, Oláh — Szabó S., Andó (Boér), Karakas (Csiemyik), Friderikusz (Pozsár) — Lovas, Marik (Torzsa). Edző: Marik László. A békéscsabai totális letáma- dásos taktika fényesen bevált a Bács-Kiskun megyei gárda ellen. Már a második percben vezetést szerzett a Békéscsaba, s húsz perc elteltével biztos előnyre tett szert. Szünet után már színezték a játé­kot a békéscsabaiak, ami szintén gólokban mutatkozott meg, s még azt a luxust is megtehették, hogy büntetőt hibázzanak. G.: Szabó 2, Pozsár 2, Czipó, Friderikusz, Szeverényi, Torzsa. Jó: Szabó, Pozsár, Szeverényi, Oláh, Lovas, ill. Lakatos. Előre FC Békéscsaba—Kecskeméti TE 3—0 (1—0) NB I-es ifjúsági labdarúgó-mérkőzés U-16 korosztály, Békés­csaba, Vandháti úti pálya, 50 néző. V.: Hegedűs A. Békéscsaba: Váradi — Báli — Szabó Zs., Moszheim, Palotai (Varga) — Csapó, Lipcsei (Puskás), Juhász (Walfisch), Horváth — Cseke (Kardos), Hrabovszki. Edző: Jakab Péter. A békéscsabaiak szünet utáni játé­kukkal és cseréik révén biztosan győztek. G.: Ursz 2, Lipcsei. Jó: Moszheim, Lipcsei, Ursz, Szabó Zs., ill. Lapéta, Parti. (gyurkó) Elkerülhetetlen a labdarúgó UEFA-kupa és a Kupagyőztesek Euró­pa-kupájának egybeolvasztása — hangzott el az Európai Labdarú­gó Szövetség (UEFA) munkacsoportjának genfi ülésén. Az UEFA 600 millió és 800 millió svájci frank közötti pénzdíjat ígér a meg­újítandó Bajnokok Ligájában majdan részt vevő kluboknak. Az UEFA azért hozta létre a munkacsoportot az európai kupa­küzdelmek reformjára, mert az öreg kontinens legjobb klubcsapatai egy szakadár szuperliga létrehozását fontolgatták. A BL megújítá­sával, valamint a KEK és az UEFA-kupa egybevonásával próbálják vonzóbbá tenni az UEFA égisze alatt működő kupasorozatokat. A legerősebb európai klubcsapatok részvételével tervezett szu­perligát a milánói székhelyű Media Partners International (MPI) nevű cég eszelte ki. Az MPI az UEFA munkacsoportjának reform- javaslatai kapcsán máris panasszal fordult Karel van Miérthez, az Európai Bizottság piaci versenyügyekkel foglalkozó biztosához. Az MPI attól tart ugyanis, hogy az Európai Labdarúgó Szövetség megpróbál ráijeszteni az általuk tervezett szuperliga iránt érdeklő­dő klubokra. A legnagyobb figyelmet a Bajnokok Ligájának az átalakítása vonzotta. A munkacsoport két változatot is kidolgozott. Az egyik 24, a másik 32 csapattal számol. A BL győztese az elképzelések szerint akár 80 millió frankos bevételre számíthatna egy idényben. Az elkészített tervekkel az UEFA végrehajtó bizottsága a jövő he­ti, lisszaboni ülésén foglalkozik. A Media Partners terveiben egy 36 csapatos szuperliga szerepel, amelyben a szétosztandó pénzdíj 900 millió frank körül alakulna. Ami az UEFA-kupát és a KEK-et illeti: Gerhard Aigner, az UEFA főtitkára szerint a két sorozat összevonása elkerülhetetlenné vált. Az első tervek szerint az újonnan létrehozandó versenysorozat selejtező­jében 126 klub indulhatna. A három selejtező forduló után egy 32 csapatos miniligában mérnék össze erejüket az állva maradt gárdák, amelyeket nyolc, egyenként négyes csoportba sorolnának be. Ezt kö­vemé a nyolcad-, a negyed- és az elődöntő, valamint a döntő. A Dunaferr győzött Debrecenben BVSC—Vasas 1-2 (0—0) Szőnyi u., 3 ezer néző. V.: Bukovics. Gól: Farkasházy (65.), ill. Bondaren­ko (77.), Hámori (87.). Kiállítva: Farkasházy (80.), Bondarenko (91.). Jó: Bondarenko, Usvat, ill. Juhár, Há­mori, Pál. ÉTÉ—Nyíregyháza 1—0 (0-0) Megyeri u., 3 ezer néző. V.: Makai. Gól: Tóth N. (56.). Jó: Kiskapusi, Ko- punovics, ill. Celeszki, Szabó. Siófok-Kispest 1-1 (1-1) Siófok, 2 ezer néző. V.: Szarka. Gól: Szabó Z. (36.), ill. Szántó (7.). Jó: Bimbó, Bozsér, Szabó Z., ill. Plókai, Hungler, Szántó. ZTE—Ferencváros 1—1 (0-1) Zalaegerszeg, 18 ezer néző. V.: Vágner. Gól: Ferenczi (48.), ill. Kovács (13.). Jó: Szabó I., Casoltan, Ferenczi, ill. Lendvai, Telek, Vincze. DVSC—Dunaferr 1—2 (0—0) Vác—Diósgyőr 1—3 (0—1) Debrecen, 5 ezer néző. V.: Pillér. Gól: Dombi (85.), ül. Jeremejev (49), Nicsenko (51.). Jó: Dombi, ill. Sala­mon, Zavadszky, Nicsenko. Az MTK—III. kerület talál­kozó lapzárta után fejeződött be. A Professzionális labdarúgó­bajnokság állása Vác, 5 ezer néző. V.: Hajdó. Gól: Schwarcz (58.), ill. Egressy (31., 52.) Szabados (73.). Jó: Schwarcz, ill., Babos, Búzás, Egressy. 1. MTK 7 1 I 22— 7 22 2. Győr 6 3 1 19—15 21 3. Diósgyőr 6 2 2 28—15 20 4. FTC 5 4 1 14— 8 19 5. Dunafer 6 1 3 16—13 19 6. Gázszer 4 5 1 15— 6 17 7. Vasas 5 2 2 19—12 17 8. Újpest 5 2 3 18—16 17 9. ZTE 3 5 2 15—13 14 10. Vác 4 2 4 16—17 14 11. Kispest 4 2 4 12—16 14 12. Nyíregyháza 3 3 4 15—16 12 13. DVSC 3 1 6 16—18 10 14. Videoton 2 2 6 10—16 8 15. Haladás 2 . 8 7—24 6 16. Siófok . 4 6 8—17 4 17. BVSC . 4 6 6—17 4 18. III. kerület 1 1 6 7—21 4 Győr—Videoton 3—0 (0—0) Gázszer—Haladás 4—0 (2—0) Győr, 8 ezer néző. V.: Hosszú. Akasztó, 1500 néző. V.: Juhos. Gól: Somogyi (50. — 11-esből), Kor- Gól: Dvéri (32.), Zugor (44. — öngól), sós (57.), Csató (65.). Jó: Molnár, Földes (51.), Tieber (62,). Jó: Szalai, Korsós, Csató, ill. Makrickij. Földes, Dvéri, Tiber, ül. Németh. A táblázatban nem szerepel a lap­zártánk után véget ért MTK—III. kerület mérkőzés eredménye, vala­mint a Vasas—III. kerület óvás utá­ni mérkőzés eredménye, mivel a ha­tározat nem jogerős. Bicskei bővített Egyelőre 21 főre bővült a soron következő Eb-selejtező mérkő­zésekre készülő magyar labdarú­gó-válogatott kerete, hiszen a korábban megnevezett 18 játé­kos mellett Sebők Vilmos (Új­pest), Egressy Gábor (Diósgyőr) és Hámori Ferenc (Vasas) is meghívót kapott Bicskei Berta­lan szövetségi kapitánytól. Bics­kei elmondta, hogy ő húszas ke­retet jelöl ki, a korábban napvilá­got látott 23 fős bővített keret té­vedésen alapulhatott. A keret tagjai hétfőn talál­koznak a Népstadionban, majd a tatai edzőtáborban készülnek a szombati Azerbajdzsán elleni, valamint az október 14-i Romá­nia elleni Eb-selejtezőkre. Az olimpiai válogatott 18 fős keretében nincs változás, leg­alábbis a csapat szövetségi edzője, Dunai Antal nem kapott értesítést arról, hogy valaki megsérült volna a hét végi baj­noki fordulóban. A ’(/MTESZ tagja Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: dr. László Erzsébet, Niedzielsky Katalin. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba, Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114. Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. E-Mail: szerk.bekes@axels.hu Kiadói telefax: (66) 450-198. E-Mail: kiado.bekes@axels.hu Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon: (66) 446-552, fax: (66) 441-311. E-Mail: hird.bekes@axels.hu Terjesztésvezető: Rajtár János. Telefon/fax (66) 453-710. E-Mail: terj.bekes@axels.hu Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHIK” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba, Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106, és a „KLK” Kiadói Lapterjesztő Kereskedelmi Kft., 1106 Budapest, Jászberényi út 53. Telefon: (1) 431-2643. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 745 Ft, negyedévre 2235 Ft. Nyomtatás: COFINEC Hungary Rt. Petőfi Nyomda, 6001 Kecskemét, Mindszenti krt. 63. Felelős vezető: Fábián Endre nyomdaigazgató. HU ISSN 12151068