Békés Megyei Hírlap, 1998. augusztus (53. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-24 / 197. szám

é&RÉKÉS MEGYEI HÍRLAP­o SPORT 1998. augusztus 24., hétfő 17. Atlétikai Európa-bajnokság Mindenki gratulál Budapestnek Véget ért tegnap este Budapes­ten az évszázad utolsó és legna­gyobb szabadtéri sportesemé­nye, a „királynő” Európa-baj- noksága. Még a legbizakodób- bakat is felülmúlta az érdeklő­dés, hiszen legtöbbször megtelt a Népstadion alsó karéja, a zá­rónapon pedig több, mint 40 ez­ren voltak az egész délután tar­tó döntők során. Az utolsó két nap történései közül három mo­mentumot ragadtunk ki: „CORRECT!” Bármilyen hi­hetetlen, még az utolsó napon is sokszor szóba került a gyalog­lás, amely amúgy nem szokott a világversenyek homlokterében szerepelni a versenyszámok kö­zött. Amiért jóleső érzéssel idézzük fel a három versenyszá­mot, az sok más mellett például azért is indokolt, amivel Mérei László, a Magyar Atlétikai Szö­vetség főtitkára fogadott, ami­kor összefutottunk vele: „Gratulálok! ” — mondta egyér­telműen a békéscsabaiakra cé­lozva, hiszen Rosza Mária ne­gyedik helye a 10 kilométeren és férje, Urbanik Sándor ötödik helyezése a 20 kilométeres tá­von igazán bravúros teljesít­mény és ehhez hozzátehetjük Leczki Ervin 50 kilométeren a középmezőnyben való szerep­lését is. Sokan beszéltek arról, hogy Rosza az utolsó 800 méte­ren akár egy picit „siethetett” volna és akkor talán megvan a bronzérem is. Ne bocsátkoz­zunk részletekbe, hogy miért nem, inkább idézzük fel az an­gol vezető bírót, a néhány éve Békéscsabán is járt Peter Marlovot, aki csak ennyit mon­dott a verseny végén Tóth Sán­dor edzőnek: „Sándor! Correct!” Ez ugye azt jelenti, hogy ha érmet nem is tudott nyerni Rosza, sportszerűségi dí­jat annál inkább! SZOBORDÍCSÉRŐ. Vasár­nap kora délután az Európa-baj­nokság díszvendége volt Juan Antonio Samaranch, a Nemzet­közi Olimpiai Bizottság elnöke is, aki először Németh Imre olimpiai bajnok szobrát leplezte le a Népstadionban, ugyancsak olimpiai bajnok Miklós fiával együtt. Nos, a szobor alkotója az a Mihály Gábor szobrászmű­vész, aki gyerekkorát Csanádapácán töltötte és ma is büszke szűkebb pátriájára. GYULAI ISTVÁN ÉS A 10,5. Azóta már nagyon sokan feltették a, kérdést Gyulai Ist­vánnak, a Nemzetközi Amatőr Atlétikai Szövetség főtitkárá­nak is, hogy hogyan történhetett a felednivaló malőr, nevezete­sen a 4x100 méteres férfi váltó­ban futó Miklós fia miként vált­hatott rosszul? „Ugyanúgy, mint én, Miklós is rendkívül sajnálja, hogy hibázott, de hát bárki elhiheti, ha valamire két esztendeje készül az ember, ak­kor a legjobbat akarja és azon se csodálkozzon senki, ha ne adj isten, odacsapja azt a fránya váltóbotot a futópályára. A leg­bosszantóbb az egészben, hogy a magyar váltó — ha formáját kifutja — biztos dobogós lett volna. A világhírű szakember nagy örömmel újságolta, hogy mindenki gratulált a budapesti világverseny szervezéséhez, amely talán még annál is jobban sikerült, mint azt szerettük vol­na mi, magyarok. Az már csak zárójelben kívánkozik a rövid beszélgetéshez, hogy Gyulai István még élénken emlékszik arra az 1966-os gyulai verseny­re is, amikor 10,5 másodpercet futott 100 méteren a fürdőváro­si salakos pályán. Fábián István Nagy csataban nyert a Barátság Battonyai TK— Gyomaendrődi Barátság 0-1 (0-1) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Battonya, 400 néző. V.: Tóth. Battonya: Ölei — Oláh, Feke­te, Pilán, Simon — Putnoki, Kovács K„ Szatmári (Kovács Zs.), Mákos A. (Árgyelán) — Roczkó, Sztán. Edző: Juhász Zoltán. Barátság: Halász — Bócsik, Karácsony (Moldván), Sárosi, Molnár — Karsai, Nagy Z„ Lipták, Tóth (Brakszatórisz) — Janis, Nagy I. Edző: Szend- rei Béla. 38. perc: kavarodás támadt a hazai kapu előtt, a játékvezető nagy meglepetésre 11-es ítélt, amelyet Molnár értékesített, 0—1. 60. perc: Feketét a második sárga lap után kiállították. 88. perc: Putnoki kilépett a védők közül, Halász elhúzta a lábát a 16-oson belül, a büntetőt a sértett a kapufára lőtte. Közepes iramú mérkőzésen az újonc hazaiak végig egyen­rangú ellenfelei voltak a rutinos játékosokból álló vendégcsa­patnak, ám a túl szigorúan meg­ítélt büntető eldöntötte a három pont sorsát. Jó: Oláh, Pilán, Putnoki, Szatmári, ill. Halász, Karsai, Nagy Z„ Lipták, Janis. (Lukács István) Ifjúságiak: Battonyai TK— Gyomaendrődi Barátság 0—1. Békési FC—Kisújszállás 0- S (0—2) Békés, 500 néző. V.: Tóth G. Békés: Hanyecz — Jánosi, Szenti, Bíró — Pálfi (Hídvégi), Kubik (Litauszki), Szegedi, Ferenczi, Petruzsán (Mazula) — Fehérvári, Bagyinka. Edző: Király vári Károly. Kisújszál­lás: Gál — Kocsis, S. Nagy, Kállai — Czika, Horváth (Ba­logh), Varga (Szombat), Majlát, Csillag — Iodi, Muresan (Ká­sa). Edző: Kádár József. 6. perc: Horváth távoli lövé­se visszajött Hanyeczről és Iodi közelről nem hibázott, 0—1. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Al­föld csoportjában következik. Augusztus 29., szombat: Kunszentmárton—Baja, 16.30. Gyomaendrődi Barátság— Hódmezővásárhely, 16.30. Augusztus 30., vasárnap: Szajol—Kerekegyháza, 16.30. Csongrád—MALÉV, 16.30. Makó—Mélykút, 16.30. Mezőberényi FC—Békési FC, 16.30. Kisújszállás— Battonyai TK, 16.30. Örkény—Jamina SE, 16.30. A megyei I. osztályú labdarúgó-baj­nokságban következik. Augusztus 29., szombat: Kamut—Méhkerék, 17.00. Vésztő—Medgyesegyháza, 17.00. Szeg­halom SC—Gyoma FC, 17.00. Szarvas FC—Csabacsűd, 17.00. Mezőhegyesi SE- Gyulavári, 17.00. Doboz—Füzesgyar­mat, 17.00. Augusztus 30., vasárnap: Elek SE—Tótkomlósi TC, 17.00. OMTK-Szuperinfó—Csorvás, 17.00. 28. perc: A holtidőben sza­bálytalankodó Majlátot Tóth le- küldte a pályáról. 33. perc: Horváth éles be­adását Iodi tovább tolta és Muresan az ötösről a léc alá lőtt, 0—2. 55. perc: A békési kapu előtt több játékos összefutott, Hor­váth kapura kotorta a labdát, s Hanyecz már csak a gólvonalon túl érte el, 0—3. A mérkőzés egészére jellem­ző: úgy tűnt, többen vannak a vendégek. Ez még akkor is így volt, mikor csak 10 emberrel játszottak. A kisújszállásiak győzelme teljesen megérde­melt. Jó: Petruzsán, ill. Csillag, Horváth, Muresan. (Nagy Mi­hály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC— Kisújszállás 1—3. Kerekegyháza— Békéscsabai Jamina SE 5— 1 (0-1) Kerekegyháza, 700 néző. V.: Deme. Kerekegyháza: Malecz — Váczi, Kulman R„ Kulman A. (Varga), Kovalcsik (Lovass) — Torbavecz, Szabó, Duzmath (Pécsi), H. Szabó — Juhász, Má­té. Edző: Bende József. Jamina: Kovács — Mázán, Pusztai, Ottlakán (Deák), Fejes — Csulik, Pozsár, Kurilla, Boldi­zsár — Iszáka (Iványi), Forrai (Szarvas). Edző: Turcsek Zoltán. 20. perc: Csulik ívelte be a szabdrúgást, amelyet Ottlakán Iszáka elé fejelt, aki a hálóba gurított, 0—1. 52. perc: szögletrúgás után Kovalcsik csukafejessel egyen­lített, 1—1. 55. perc: ismét szögletből voltak eredményesek a hazaiak, amikor Kulman A. bólintott a kapuba, 2—1. 63. perc: egy szabadrúgás révén Kovalcsik a hosszú sa­rokba fejelt, 3—1. 73. perc: hazai támadás vé­gén Kulman A. a kifutó Ko­vács mellett talált a hálóba, 4— 1. 85. perc: egy bedobással Kovalcsik lépett ki a védők kö­zül, s a jobb sarokba lőtt, 5—1. Az első félidőben a jaminai- ak uralták a játékteret, azonban fordulás után a kerekegyházi szabadrúgásoknak és szögletek­nek nem találták az ellenszerét. Jó: az egész hazai csapat dicsé­retet érdemel, ill. Kurilla. Ifjúságiak: Kerekegyháza— Békéscsabai Jamina SE 3—0. Baja—Mezőberényi FC 3—1 (1-1) Baja, 200 néző. V.: Kalmár. Baja: Kámán — Cseprege, Viszmeg I., Goreticz K„ Szabó — Milassin (Goreticz G.), Kiss, Földvári, Czifra — Hegyi (Viszmeg II.), Hangya (Sző- nyi). Edző: Raffai Rudolf. Me- zóherény: Gazsó — Sajben, Laurinyecz, Nagy (Bokor), Molnár — Győri, Igricz, Zsibri- ta, Vári (Rácz) — Göblyös (Szivák), Darócz. Edző: Emil Raducu. 33. perc: Darócz rácsapott egy labdára, kiugratta Göb- lyöst, aki 16 méterről a jobb sa­rokba lőtt, 0—1. 37. perc: Hangya egy kiug­ratásra rajtolt. A büntetőterület vonalánál Gazsó hamarabb érte el a labdát, a bajai támadóra rúgta a pettyest, ami a hálóban kötött ki, 1—1. 70. perc: Földvári jó ütemű átadását Viszmeg II. a hálóba helyezte, 2—1. 85. perc: Egy hosszú indítás után Viszmeg II. 18 méterről a kapu közepébe lőtt, 3—1. Mezőnyfölényben játszott a Baja az első félidőben, ám még­is a vendégek szereztek veze­tést. Fordulás után a bajaiak fö­lénybe kerültek és nagy csatá­ban megérdemelten nyertek. Jó: Viszmeg I., Kiss, Hangya, Viszmeg II., ill. Laurinyecz, Darócz. Ifjúságiak: Baja—Mezőbe­rényi FC 3—2. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Hódmezővásárhely— Örkény 5—2 (2—0), Mély­kút—Kunszentmárton 2—3 (1—1), Szajol—Csongrád 3—2 (2—1), LRI-Malév—Makó 1— 3 (0—2). Az Alföld csoport állása 1. Hmv. hely 3­­11— 3 9 2. Kisújsz. 3­­6— 1 9 3. Szajol 3­­7— 3 9 4. Gyomaendrőd 2 1­4— 2 7 5. Csongrád 2­1 8— 5 6 6. Kunszentm. 2­1 7— 4 6 7. Örkény 1 1 1 5— 5 4 8. Baja 1­2 4— 4 3 9. Kerekegyh. 1­2 7— 8 3 10. Mélykút 1­2 5— 6 3 11. Mezőberény 1­2 4— 7 3 12. Makó 1­2 3— 6 3 13. Jamina 1­2 3— 7 3 14. Békés ' ­2 1 1— 4 2 15. Battonya­­3 0— 5­16. Malév­­3 2— 8­A megyei bajnokság állása 1. Gyoma FC 3­­9— 2 9 2. M. egyháza 3­­4— 1 9 3. Csabacsűd 2 1­9— 4 7 4. Méhkerék 2 1 . 6— 3 7 5. Mezőhegyes 2­1 6— 3 6 6. Csorvás 2­1 6— 6 6 7. Gyulavári 1 2­5— 3 5 8. Tótkomlós 1 1 1 7— 6 4 9. Vésztő 1­1 4— 4 3 10. Szeghalom 1­2 3— 3 3 11. Kamut 1 . 1 2— 2 3 12. OMTK­2 1 5— 8 2 13. Füzesgyarmat­1 2 3— 6 1 14. Szarvas­­3 2— 7­15. Elek­­3 0— 6­16. Doboz­­3 5—12­A tabellán nem szerepel a félbesza­kadt Kamut—Vésztő összecsapás. Az időjárás közbe szólt Harmadik alkalommal rendez­ték meg Békéscsabán a Hunga- rotel Kupa baseballtomát. Veszprém Fireball—Békés­csabai Villámok 6—5. Békés­csaba, 150 néző. V.: Bánkúti. Békéscsaba: Papp 2, Bíró, L, Papp 2, Bíró 1, Bozó, Katona, Surinás, Szelcsányi, Silling, Ja- comino, Miklós. Cs.: Laurincz, Mészáros 1, Rakonczai 1. Játé­kos edző: Eduardo Jacomino. A Villámok elsőrangú ellenfélnek bizonyultak az első ligás csapat ellen. A 3 óra 30 percig tartó já­tékmérkőzésen a Békéscsaba nem tudott egyenlíteni. Debreceni Dinamit— Veszprémi Fireball 9—8. Békéscsaba, 50 néző. V.: Silling. A Debrecen végig ve­zetve, nagyon izgalmas mérkő­zésen nyert. A Debrecen—Békéscsaba mérkőzésre a pénteki eső miatt augusztus 29-én, szombaton 14 órakor kerül sor, amely egyben bajnoki mérkőzés is lesz. Támogatók: Hungarotel, Pallas, Sarokház Söröző, Pálinkás Bútorszö­vet Szaküzlet, Csaba Rádió, Csaba Tv., Gólya Söröző, Start Rádió. Negyedik és ötödik hely Szegedről Szegeden rendezték meg nyolc NB-s csapat részvételével a Feszti­vál Kupa női felkészülési kézilabdatomát. A kétnapos viadalon a két négyes csoportban az Agro SE Orosháza újonc NB I B-s együttese csoportjában a második lett, míg a szintén NB I B-s Gyulai SÉ a har­madik helyet szerezte meg. A helyosztók során az orosháziak a ne­gyedikek lettek, míg a gyulaiak az ötödik helyen végeztek. A torna legfiatalabb játékosa, a 14 éves gyulai Deák Lilla volt. A viadalt a Szabó Károly tanár úr által irányított NB I-es Kiskunhalas nyerte. Eredmények. Hódmezővásárhely—Agro SE 25—20, Delfin KC— Agro SE 26—26, Agro SE—KSZSE Szeged 31—22. A 3. helyért: BEAC-Magyar Kábel—Agro SE 31—25. Kiskunhalas—Gyula 29—14, BEAC-Magyar Kábel—Gyulai SE 28—24, Gyulai SE— Tornádó SE 32—14. Az 5. helyért: Gyulai SE—Delfin KC 18—14. A szlovákiai Aranyoson nemzetközi ifjúsági leány kézilabdatomát rendeztek, amelyen hét ország válogatottja lépett pályára. A tomagyő- zelmet százszázalékos teljesítménnyel a magyar ifjúsági csapat sze­rezte meg, amelynek tagja volt Szrnka Hortenzia, a Békéscsabai NKC fiatal átlövője, aki 25 góllal járult hozzá a magyar sikerhez. V. L. Halasi ezüst, Laurinyecz bronzérmes Dunaújvárosban befejeződött a két hétig tartó nemzeti vitorlázó re­pülőbajnokság. A viadalon kilenc versenynapot teljesítettek az in­dulók, köztük a két békéscsabai, Halasi Gábor és Laurinyecz Sán­dor, akik valamennyi napon visszaérkeztek az indulási helyre. A válogatott, Discus gépével repülő Halasi a vegyes osztályban ezüstérmet nyert a szintén válogatott, csepeli Kassai Béla mögött. Laurinyecz Jantar STD 2-es gépével bronzérmes lett, s elnyerte a Rezakrill kupát, mint a legjobb helyezést elérő Rezakrill festésű gép­pel induló repülős. Mindkét békéscsabai versenyző tagja a válogatott keretnek, amely a jövő évi bayreuti világbajnokságra készül. V. L. Több meglepetés a hétvégén A világos mezes hazaiak biztosan nyertek a doboziak ellen. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban: Gyulavári FC— Doboz 3—1 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Gyulavári FC—Doboz 3—1 (1-1) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Gyulavári, 200 néző. V.: Pintér. Gyulavári: Szőke — Tóth, Alb, Csete (Pallag), Bállá, Boros, Számfira (Zimb- rán), Oláh, Deák, Géczi, Deb- rczeni T. (Csipke). Edző: Dávid Imre. Doboz: Nagy — Lukucz, Benedek, Udvari, Varga, Ki- szely, Nagy, Barcsai, Provosin- szki, Balogh (Szűcs), Szabó. Já­tékos edző: Szűcs Mihály. A hazai csapat akár nagyobb gól­arányú győzelmet is arathatott volna. G.: Géczi a 18., Oláh az 56., Boros a 86., ill, Kiszely a 2. percben. Jó: Tóth, Oláh, ill. Ki­szely, Varga. (Bállá István) Gyoma FC—Elek SE 3—0 (3-0) Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Bo­gyó. Gyomaendrőd: Szakács — Tímár, Gonda, Orovecz, Dobó, Somogyi (Tóth), Plástyik, Bányai (Furka), Dinya (Csikós), Kovács, Hunya. Játékos edző: Somogyi János. Elek: Pataki — Tereszán, Séllei, Balogh, Szűcs, Bálint, Ga­lea, Ottlakán, Abrudán (Guti), Dohor, Hotya (Samu). Edző: Csorba János. Megérdemelten nyert a hazai csapat. G.: Dobó a 19., Somogyi a 37., Hunya a 4L percben. Jó: Szakács, Dobó, Ko­vács ill. Séllei, Szűcs, Bálint. (Vass Ignác) Csorvás—Mezőhegyes! SE 0-2 (0-1) Csorvás, 400 néző. V.: Korim. Csorvás: Baráth — Lévai, Schneider, Támyik (Koszta), Seres (Kiss), Tóth, Popol, Be- nyovszki J„ Benyovszki Z. (Ivanics), Tarján, Belicza. Edző: Moós János. Mezőhegyes: Gulyás — Lavkó, Kovács F„ Lovász, Kovács R., Zsoldi (Zsótész), Medve, Boros, Berki (Kapocs), Kolozsi, Zábrák (Hanga). Edző: Zsóri László. A vendégsiker megérdemelt. G.: Berki az L, a 65. percben. Jó: A hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. az egész ven­dégcsapat. Gulyás (a mezőny legjobbja). (Lestyán Mihály) Csabacsűd—OMTK- Szuperinfó 2—2 (0—1) Csabacsűd, 400 néző. V.: Gyer- tyás. Csabacsűd: Adamik — Gombár A., Mizik A., Fügedi (Jurák), Gulyás, Csicsely, Pil- lár, Varga T„ Urbancsok, Jelen (Rafaj), Lénáit. Edző: Krenák Pál. OMTK: Kunos — Holecska (Lovas T.) Sitkéi, Erzsiák, Frankó, Godár, Szabó (Székely), Boér, Sebők, Bá- nyik, Dobi (Mórocz). Edző: Lenti József. A hazai csapat idegesen játszott, s a jól kontrá­zó vendégek megérdemelték az egy pontot. Kiállítva: Frankó (labdaelrúgásért) a 60., Sitkéi (reklamálásért) a 80. percben. G.: Gulyás az 55., Urbancsok a 85., ill. Holecska a 4., Boér a 72. percben. Jó: Lénárt, Urban­csok, ill. az egész vendégcsa­pat. Tótkomlósi TC—Szarvasi FC 4-1 (2-0) Tótkomlós, 300 néző. V.: Daj­ka. Tótkomlós: Szabó — Imre, Bakai, Pásztor L„ Garai (Dá­vid), Pásztor T„ Farkas, Papp (Diószegi), Kvasznovszki, Ro­zsos (Orbán), Zádori. Edző: Matajsz Pál, Kvasznovszki Jó­zsef. Szarvas: Nagy Zs. — Nagy K„ Baráth, Szrnka, Nagy F., Darida (Mrena), Klimaj, Bogdán, Bakró, Bence, Bedő- vári. Edző: Paulik János. A helyzeteit jobban kihasználó hazaiak megérdemelten nyertek az időnként kapkodó játékot produkáló vendégek ellen. Kiállítva: Mrena (utánrúgár- ésrt) a 48. percben. G.: Nagy F. (öngól) a 20., Zádori a 40., 65., Rozsos a 70., ill. Bakró a 60. percben. Jó: Bakai, Rozsos, Zádori, ill. Bogdán, Klimaj, Bakró. (Tóth B. István) Medgyesegyháza— Szeghalom SC 1—0 (0—0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Kurucz. Medgyesegyháza: Homik — Kuzma, Kiss, Te­mesvári (Széli), Holecz, Ko­vács (Gyarmati), Gyapjas, Zsurzsucz Zs., Mocsári (Gö- cző), Vágási, Gubcsó. Edző: Sári Ferenc. Szeghalom: Ivicevic — Tóth, Zsigvics, Sza­bó, Barna (Baksa), Csikós, Bi­hari, Fürj (Kata), Vámos, Patai, Zsigmond. Edző: Papp Sándor. Egyenlő erők küzdelmében a jobb helyzetkihasználás dön­tött. Ezen a mérkőzésen bú­csúztatták Zámbori Zoltánt. G.: Temesvári az 52. percben. Jó: Homik (a mezőny legjobbja), Kiss, Kuzma, ill. az egész ven­dégcsapat küzdőképességből jól vizsgázott. (Zs. Zs.) Méhkerék—Füzesgyarmat 2-0 (1-0) Méhkerék, 250 néző. V.: Kokavecz. Méhkerék: Ionut (Patka) — Kocsis, Burai, Szűcs, Cziczeri, Bíró, Rúzsa, Szarka, Magyar, Gugolya (Tö­rök), Tapasztó. Edző: Patka György. Füzesgyarmat: Sákö- zi — Salya, Petri, Bere, Kovács 1., Pardi, Boros, Tőkés, Kovács 11., Vad, Tóth Cs. Edző: Lázár István. A jól játszó hazaiak már az első félidőben több góllal ve­zethettek volna. G.: Bíró a 20., Gugolya az 55. percben. Jó: Az egész hazai csapat, ill. Sárközi, Kovács I., Bere. Tótkomlósi TC— Mezőhegyesi SE 2-4 (2-0) Tótkomlós, 300 néző. V.: Maginyecz. Tótkomlós: Szabó — Garai (Diószegi), Bakai, Im­re, Rozsos, Papp, Farkas, Dá­vid, Molnár, Kvasznovszki, Zádori (Orbán). Edző: Matajsz Pál, Kvasznovszki József. Mezőhegyes: Gulyás — Hanga (Zábrák), Kovács F., Boros, Lavkó, Lovász (Zsótész), Zsol­di, Berki (Kopócs), Kolozsi, Medve, Kovács R. Edző: Zsóri László. Az első fordulóból el­halasztott mérkőzést pótolták be hétközben a csapatok.G.: Molnár a 4., Bakai (11-esből) a 44., ill. Lovász a 49., az 54., Berki a 84., Kovács R. a 89. percben. Jó: a hazaiakból senkit sem lehet kiemelni, ill. az egész vendégcsapat. IFJÚSÁGIAK: Gyulavá­ri—Doboz 8—0, Gyoma—Elek 9—0, Csorvás—Mezőhegyes 1—4, Csabacsűd—OMTK 3— 5, Tótkomlós—Szarvas 2—5, Medgyesegyháza—Szeghalom 0—5, Méhkerék—Füzesgyar­mat 2—1.