Békés Megyei Hírlap, 1998. április (53. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-27 / 98. szám

6 Sportmagazin 1998. április 27., hétfő Rangadót nyert idegenben a Gyula Az alsóházban tovább gyengélkednek Kunszentmárton—Békési FC 3-1 (0-1) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Kunszentmárton, 400 néző. V.: Gera. Kunszentmárton: Ladá­nyi — Kocsis (Demeter), Paul, Kiss Zs., Módos — Földvári, Imrei (Albert), Palla, Tatár (Va­sas) — Tóth Tibor, Tóth Ta­más. Edző: Sólyom Vilmos. Békés: Hanyecz — Szenti, Kondacs, Nagy Z., Bíró T. — Jánosi, Nagy I., Czinanó, Litauszki (Démusz) — Bagyin- ka (Kubik), Szegedi. Edző: Ki­rályvári Károly. 36. perc: Jánosi ívelt a hosszú oldalra, a labda egy vé­dő fején megpattant, és a le- csorgó pettyest Litauszki ka­pásból, 13 méterről a jobb sa­rokba vágta, 0—1. 53. perc: Egy remek, hatal­mas partdobás után Tóth Tibor 12 méterről a jobb sarokba csúsztatott, 1—1. 58. perc: Tóth Tamás rajtolt egy hosszú indításra, és a kifutó Hanyeczet megelőzve, a kapu közepébe emelt, 2—1. 77. perc: Egy lepattanó lab­dát Vasas 16 méterről a bal fel­ső sarokba bombázott, 3—1. Az első játékrészben meddő mezőnyfölényben játszottak a kunszentmártoniak, a vendégek megérdemelten jutottak egygó- los vezetéshez. A második fél­időben a jó teljesítményt nyújtó házigazdák Vasas beállítása után megérdemelten fordítot­tak. Jó: Földvári, Tóth Tibor, Tóth Tamás, Kiss, 01. Szegedi, Kondacs. Ifjúságiak: Kunszentmár­ton—Békési FC 1—2. Szegedi VSE- Gyomaendrődi Barátság 0—2 (0-1) Szeged, 350 néző. V.: Ignácz. Szeged: Szűcs — Horváth, Dö­me, Kiss, Gyárfás — Csűri, Gyányi, Orosházi, Szekeres (Kun) — Bóka (Rácz), Kerekes (Juhász). Edző: Szalai István. Barátság: Such — Sárosi, Ka­rácsony, Nagy M., Molnár — Tóth M., Mester (Brakszató- risz), Bócsik (Hegedűs), Kanál — Janis, Ilyés (Farkas R.). Edző: Szendrei Béla. 18. perc: Kanál jobbról ívelt be szabadrúgást, amit Molnár T. hat méterről a jobb kapufára fejelt, majd a védők felszabadí­tottak. 34. perc: Ezúttal is Kanál je­leskedett, ugyancsak jobbról ívelt be szabadrúgást, és a jó ütemben érkező Janis öt méter­ről, előrevetődve a kapu közepébe fejelt, 0—1. 52. perc: Kanál jobb oldali szögletét Brakszatórisz ele­gáns mozdulattal, fejjel csúsz­tatta a hálóba, 0—2. 85. perc: Janis elfutott a jobb szélen, pontos beadását Bócsik hatalmas helyzetben, hat méter­ről a kapu fölé bombázta. A várakozásnak megfelelően a vendég Barátság SE együttese magabiztos győzelmet aratott. Végig uralták a mezőnyt, és a helyzeteik alapján akár na­gyobb arányban is győzhettek volna. Ugyanakkor mindenkép­pen dicséret illeti a lelkes, fia­tal, tehetséges hazai labdarúgó­kat is. Jó: Gyárfás, Döme, Hor­váth, ill. Molnár, Nagy M., Tóth M., Janis, Kanál. (Gyuri- cza János) Ifjúságiak: Szegedi VSE— Gyomaendrődi Barátság 0—1. Hódmezővásárhely—Gyulai FC 1-2 (1-2) Hódmezővásárhely, 450 néző. V.: Tóth S. Hódmezó'vásár- hely: Kovács K. — Kazán, Tóth Cs., Luczás — Kirsner, Szrenka (Rárósi), Sipos, Ko­vács T. (Borbás), Fazekas — Bakó, Szitkó. Edző. Antal Fe­renc. Gyula: Steigerwald — Botyánszki, Burai, Komlósi — Tamási, Kiss, Gajdács (Fábián), Deák — Bíró, Ekker, Borúzs. Edző: Cserháti István. A hazaiak lendületesen kezd­tek, számos lehetőséget kialakí­tottak, ám csak a gyulai kapus óriási hibája után jutottak veze­téshez. A folytatásban a vásár­helyiek lendületben maradtak, de két védelmi megingást köve­tően Tamási biztosan lőtt a há­lóba. A bekapott gólok vissza­vetették a vásárhelyieket, akik ezután nem sok veszélyt jelen­tettek az ellenfél kapujára. Szü­net után a vendégek megszáll­ták a 16-osuk előterét, és ritkán vállalkoztak ellentámadásra. A helyzeteit jobban kihasználó gyulaiak megérdemelten sze­rezték meg a három pontot a rangadón. G.: Szrenka, ill. Ta­mási 2. Jó: Kazán, ill. Tamási, Kiss, Botyánszki. Ifjúságiak: Hódmezővásár­hely—Gyulai FC 0—0. Mezőberényi FC— Békéscsabai Janiina 1—1 (0-1) Mezőberény, 300 néző. V.: Zábrák. Mezőberény: Gazsó — Sajben, Laurinyecz, Rácz Zs., Nagy — Győri, Balázs, Szivák, Igricz — Darócz (Pecze), Raducu. Edző: Borgula János. Jamina: Stumpf — Haj­dú, Mázán (Fejes), Szelei, Schneider — Hugyecz, Belicza Z. (Dobroczki), Képíró, Szarvas — Belicza J., Ronyecz (Szatmári). Edző: Turcsek Zol­tán. 19. perc: Szórványos jami- nai támadás végén, egy bal ol­dali beadás után Képíró fejjel csúsztatta a labdát a kifutó ka­pus felett, 0—1. 55. perc: Sajben átadásával a kilépő Győrit elütötték a 16- oson belül. A 11-est Balázs ér­tékesítette, 1—1. Nagy várakozás előzte meg az alsóházi rangadót. Az álmo­san kezdő csapatok közül a Jamina ébredt hamarabb, és szerencsés gól után jól tartották az előnyüket. A második játék­részben görcsössé vált a hazai­ak játéka, és a befejezésekbe mindig hiba csúszott. Jó játék- vezetés. Jó: Balázs, Gazsó, Győri, ill. Szarvas, Képíró, Belicza J. (Tímár Zoltán) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Békéscsabai Jamina SE 2—1. Tótkomlós! TC—Szarvasi FC 2-0 (2-0) Tótkomlós, 500 néző. V.: Daj­ka. Tótkomlós: Ölei — Pásztor L., Bakai, Pásztor T., Mitykó (Balázs) — Garai, Dávid, Papp, Kvasznovszki — Fülöp, Szabó. Edző: Matajsz Pál, Kvasz­novszki József. Szarvas: Zana — Kovács, Baráth, Palotai, Ko­csis (Fábri) — Darida Zs., Klimaj (Szántai), Bogdán, Darida P. — Tóth Zs. (Darida R.), Nagy. Edző: Koltai Lajos. 7. perc: Egy előreívelést kö­vetően Fülöp fejese visszapat­tant a felső lécről, és a kipattanó labdát Kvasznovszki fejelte a léc alá, 1—0. 33. perc: Szabó egyéni szó­lója után a kapust kicselezve lőtt a kapu közepébe, 2—0. 65. perc: A hazaiak játékosa, Garai szabálytalan volt a félpá­lyánál, ezért egy sárgát követő­en a kiállítás sorsára jutott. Közepes iramú, alsóházi rangadón már az első perctől fogva a többet támadó hazaiak megérdemelten szerezték meg a vezetést. Majd a fordulás után, Garai kiállítását követően a lab­dát többet birtokló szarvasiak előtt adódhatott volna gólszer­zési lehetőség, ám a kapu előtt elfogyott a tudományuk. így a mindvégig lelkes és gólra törő hazaiak megérdemelten tartot­ták otthon a számukra fontos bajnoki három pontot korrekt játékvezetés mellett. Jó: Bakai, Pásztor T., ill. Baráth. (Tóth B. István) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC—Szarvasi FC 2—3. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kerekegyháza—Makó 1— 0 (0—0), Dömsöd—Örkény 2— 1 (1—-0), Kisújszállás— Mélykút 1—1 (0—0). Az Alföld csoport állása 1. Gyula 14 6 2 40—14 48 2. Gy.endrőd 12 9 1 43—18 45 3. Makó 13 3 7 46— 28 42 4. Kszt.márton 11 6 6 36—20 39 5. Békés 10 6 7 47—36 36 6. Mélykút 10 5 8 39—29 35 7. Hmv.hely 9 7 6 31—25 34 8. Örkény 10 3 10 41—27 33 9. Dömsöd 9 3 11 35—34 30 10. Kerekegyháza 7 8 8 33—32 29 11. Mezőberény 6 7 10 19—28 25 12. Jamina 5 10 7 17—26 25 13. Tótkomlós 5 7 11 22—44 22 14. Szarvas 5 5 13 24—51 20 15. SZVSE 5 4 14 20—53 19 16. Kisújszállás 3 7 13 28—56 16 A tabellában nem szerepel a Gyomaendrődi Barátság—Hódme­zővásárhelyi mérkőzés, mert a Ba­rátság fellebbezett, a Gyula—Jami­na mérkőzést később játsszák újra. Battonyai TK—Szeghalom 4-0 (1-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Báttonya, 600 néző. V.: Egyedi. Battonya: Lakatos — Oláh, Fekete, Kovács Zs., Simon, Putnoki (Mákos A.), Kovács K., Turbucz, Varga, Mákos Á., Zsóri (Sztán). Edző: Juhász Zoltán. Szeghalom: Ivicevic — Szabó L., Tóth, Sáfián, Barna (Bihari), Ombódi, Fürj (Szabó S.), Patai, Vámos, Tőkés, Kovács. Edző: Zolnai Pál. Kitűnően előkészí­tett pályán a hazai csapat maga­biztos játékkal győzte le a lel­kes, de kapura veszélytelen vendégcsapatot. G.: Turbucz az 5., Putnoki az 50., Zsóri a 65., Mákos Á. a 75. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Ivicevic, Szabó L., Kovács. (Lukács István) Gyomai FC—Mezőhegyes 2-1 (2-0) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Mátyás Z. Gyomaendrűd: Hajdú — Fauerwerker (Toldi), Tímár, Furka S., Dobó, Somo­gyi, Plástyik, Bányai, Dinya, Holló (Orovecz), Hunya. Játé­kos edző: Somogyi János. Me­zőhegyes: Gulyás — Lavkó, Boros, Lovász, Kovács, Zsoldi, Medve, Farkas, Berki, Kolozsi (Zábrák), Szemerédi (Zsótész). Edző: Kovács Sándor. Nagy iramú mérkőzésen a hazaiak rengeteg helyzetet puskáztak el a két gól mellett. A második fél­időben a vendégek talált góllal szépítettek, utána a hazaiaknak még mindig rengeteg helyzetük volt, amelyből csatáraik egyet sem tudtak értékesíteni. G.: Hunya a 8., Fauerwerker a 43., ill. Lovász az 50. percben. Jó: Hunya, Dobó, Dinya, ill. Lo­vász, Kolozsi, Kovács. (Holló János) Orosházi MTK—Sarkad! Kinizsi 2-2 (2-1) Orosháza, 300 néző. V.: Kiss Z. OMTK: Jakab — Boér, Sitkéi, Mórocz (Dobi), Frankó, Szlo- póczki, Kasuba, Lovas T., Se­bők (Pusztai), Juhász, Lovas A. (Pardi). Edző: Lenti József, Fü­redi János. Sarkad: Magyar — Kapros (Iszáka), Ancsin, Vass, Gajdács, Józsa (Gurzó), Mol­nár, Tapasztó, Matus (Szabó), Balogh, Klembucz. Edző: Zsí­ros György. Könnyen felejthe­tő, alacsony színvonalú mérkő­zésen egyik csapat sem érde­melt győzelmet. G.: Boér a 2., Frankó a 39., ill. Tapasztó a 20., a 76. percben. Jó: Frankó, Ju­hász, ill. Ancsin, Tapasztó. (Selmeczi László) Füzesgyarmat—Csorvás 1-0 (0-0) Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Gyenge. Füzesgyarmat: Ko­máromi — Ajtai, Novák, Ko­vács Zs. I., Vad, Földesi, Bere, Pardi (Bánsági), Tóth (Jónás), Boros (Farkas), Kovács Zs. II. Edző: Lázár István. Csorvás: Baráth — Kun, Támyik, Iva- nics, Seres, Tóth, Popol, Be- nyovszki J., Benyovszki Z., Stef, Dénes. Edző: Gyimesi András. Színvonalas, küzdel­mes, iramos mérkőzésen a több helyzetet kidolgozó hazaiak si­kere megérdemelt. Kiállítva: Popol (két sárga lap után) a 82. percben. G.: Kovács Zs. II. a 62. percben. Jó: Novák, Ko­vács Zs. I., Bere, ill. Kun, Ivanics, Seres. (Szabó László) Medgyesegyháza— Békésszentandrás 3—1 (3-0) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Klembucz. Medgyesegyháza: Homik — Gyapjas, Kiss, Ju­hász, Holecz, Kovács, Gubcsó, Zsurzsucz Zs., Mocsári L. (Kakuszi), Vágási (Zámbori), Göcző. Edző: Sári Ferenc. Békésszentandrás: Petrás — Bencsik, Gebri, Litvai, Pjevara, Kovács I. (Székely), Csipái, Ju­hász (Szmka), Mrena, Farkas (Kovács II.), Bedővári. Edző: Varga László. Nagy iramban kezdtek a medgyesiek és 30 perc alatt el is döntötték a mér­kőzés sorsát. Mint később kide­rült, jól tették, mert a második félidőben egy taktikai fegyel­mezetlenségnek „köszönhető­en” egyre fáradtabban mozog­tak, és nagyon magukra „húzták” a vendégeket. Kiállít­va: Gubcsó (dulakodásért) a 63. percben. G.: Gubcsó a 10., Holecz (1 l-esből) a 24., a 31., ill. Kovács I. a 68. percben. Jó: Gyapjas, Kiss, Holecz, Kovács, ill. Pjevara, Bedővári. (Zs. Zs.) Békéscsabai MÁV—Doboz 3—4 (1-3) Békéscsaba, 200 néző. V.: Pin­tér. MÁV: Márta — Nyári, Nagy M., Kovács (Horváth), Osgyán, Gál, Pozsár, Prekop, Hürkecz (Lonovics), Gajdács, Borbély. Játékos edző: Nyári Attila. Doboz: Nagy G. — Bánszki, Barcsay, Kiss, Erdős (Balog), Kiszely, Lukucz, Szűcs, Provosinszki (Skumát), Melis, Nagy T. Játékos edző: Szűcs Mihály. Két gyengén ját­szó csapat közül a vendégek jobb első félidei teljesítmé­nyüknek köszönhetően megér­demelten győztek. G.: Osgyán a 15., Gajdács az 50., a 84., ill. Nagy T. a 24., a 43., az 54., Melis a 33. percben. Jó: a haza­iak közül senkit sem lehet ki­emelni, ill. Nagy T. (a mezőny legjobbja), Melís, Szűcs. (Braun Attila) Elek—Nagyszénás 6—2 (1-1) Elek, 250 néző. V.: Sztanojev. Elek: Pataki — Sarkadi, Laka­tos, Elekes, Ferenczi, Séllei, Bálint (Hotya), Uhrin, Gál, Donnert, Ottlakán. Edző: Fodor Sándor. Nagyszénás: Bíró — Bagi, Horváth (Gál), Erzsiák, Gengeliczki, Trabak, Popon, Lakatos, Tarján, Bányik, Baki. Edző: Berta József. A második félidőben a hazai csapat leisko­lázta a vendégeket, és ha jobban kihasználják helyzeteiket, könnyen két számjegyű ered­mény születhetett volna a kissé keményen védekező vendég­csapat ellen. Donnert a 89. percben súlyosan megsérült, el­törött a lába. G.: Donnert az 5., Ottlakán a 48., Ferenczi az 52., Gál a 68., Uhrin a 82., 1 l-esből a 86. percben, ill. Bányik a 36., Popon a 73. percben. Jó: Sarkadi, Lakatos, Donnert, ill. Bányik. (H. M.) Méhkerék— Mezőkovácsházi TE 3—1 (1-1) Méhkerék, 300 néző. V.: Ko­vács István Sándor. Méhkerék: Ionut — Jova, Varga, Petrusán (Szűcs), Kocsis, Gugolya (Tö­rök), Rúzsa, Cziczeri, Szarka, Czirle (Bíró), Magyar. Edző: Patka György. Mezőkovácshá- za: Domokos — Szél, Mészá­ros, Székely, Kovalcsik, Mul- tyán, Marócsik, Dumitru, Var­ga, Kiss, Molnár. Edző: Pepó Gábor. Közepes iramú, küzdel­mes mérkőzésen a hazaiak ha nehezen is, de otthon tartották a három bajnoki pontot a lelkesen játszó vendégek ellen. Jó játék- vezetés. G.: Kocsis a 3., Török a 75., a 83., ill. Kovalcsik ill­ésből) az 5. percben. Jó: Török, Cziczeri, Rúzsa, Ionut, Magyar, ill. Domokos, Varga, Marócsik. (Netye Mihály) Magyarbánhegyes— Csabacsűd 0—3 (0—1) Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: Maginyecz. Magyarbánhe­gyes: Jambrik — Horgász, Bo- zsár, Evanics, László A., Tóth R. (Málik), Józsa (Várnai), Szlanyinka L. (Bozsó), Kiss, László Z., Murányi. Edző: Bíró Géza. Csabacsűd: Balatoni — Gombár, Rohony, Fügedi, Gu­lyás, Rafaj (Futaki), Pillár, Var­ga, Urbancsok, Jónás (Mizik G.), Mizik A. Edző: Petykó Márton. Közepes színvonalú mérkőzésen, jó játékvezetés mellett számtalan hazai gól­helyzet kimaradt, míg a vendé­gek kegyetlenül kihasználták adódó lehetőségeiket. G.: Urbancsok a 35., Gulyás a 80., a 89. percben. Jó: a hazaiak kö­zül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Balatoni, Fügedi, Gulyás, Varga. (Fejes Mihály) IFJÚSÁGIAK: Battonyai TK—Szeghalom SC 1—3, Gyomai FC—Mezőhegyes 2— 0, Orosházi MTK—Sarkadi Ki­nizsi 0—1, Füzesgyarmat— Csorvás 3—2, Medgyesegyhá­za—Békésszentandrás 0—6, Békéscsabai MÁV—Doboz 1—0, Elek—Nagyszénás 0—0, Méhkerék—Mezőkovácsházi TE 5—0, Magyarbánhegyes— Csabacsűd 1—2. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 23 2­76—16 71 2. Méhkerék 18 1 6 49—31 55 3. Gyoma FC 16 3 6 54—30 51 4. Csabacsűd 15 3 7 56—30 48 5. Füzesgyarmat 15 3 7 43—25 48 6. OMTK 12 5 8 41—32 41 7. Szeghalom 12 3 10 54—41 39 8. Elek 11 5 9 52—42 38 9. Csorvás 8 8 9 36—36 32 10. M.egy háza 8 5 11 39—50 29 11. M.bánhegyes 7 8 10 28—42 29 12. Doboz 7 5 13 33—47 26 13. Mezóliegyes 5 9 11 31—50 23 14. Nagyszénás 5 5 15 32—60 20 15. B.szentandrás 4 8 13 18—45 20 16. Sarkad 6 5 14 32—48 18 17. M.kovácsháza 3 8 13 20—39 17 18. Bcs. MÁV 3 6 16 29—59 15 A Sarkadtól öt, a Mezőhegyestől egy büntetőpont levonva. A Mező- kovácsháza—Medgyesegyháza mérkőzés eredménye nem szerepel a tabellán. Az NB I B Äz NB I B-s labdarúgó-bajnok­ság hét végi eredményei: Pécsi MFC—Tiszaújváros 3—0, Soproni FAC—III. kér. TVE- Auto Trader 1—4, Budalakk KFC Dorog—Komlói Bányász 2—2, Szolnoki MÁV- Neusiedler—Érdi VSE 0—1, Dunaferr—Nyíregyháza 4—2, Csepel—Szeged-Dorozsma 0—1, Kecskeméti FC—Matáv Sopron 1—2, Nagykanizsa— Kaposvár 1—2, Paks—Kábái Cukor FC 2—1, Tiszavasvári— Salgótarján 1—0. A fehér mezes herényiek hazai pályán nem bírtak a Jaminával. A labdarúgó NB Ill-ban: Me­zőberényi FC—Békéscsabai Jamina SE 1—1 fotó: kovács Erzsébet Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában követ­kezik. Május 2., szombat: Gyomaendrődi Barátság—Dömsöd, 17.00. Szarvasi FC—Örkény, 17.00. Május 3., vasárnap: Békés­csabai Jamina—Hódmezővásárhely, 17.00. Békési FC—Szegedi VSE, 17.00. Makó FC—Kunszentmárton, 17.00. Gyulai FC— Kerekegyháza, 17.00. Mélykút—Mezőberényi FC, 17.00. Tótkomlósi TC—Kisújszállás, 17.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Május 1., péntek: Csorvás—Battonyai TK, 17.00, Békésszentandrás—Méhkerék, 17.00. Május 2., szombat: Doboz—Orosházi MTK, 17.00. Szeghalom SC—Békéscsabai MÁV, 17.00. Mezőhegyesi SE—Magyarbánhegyes, 17.00. Május 3.. vasárnap: Mezőkovácsházi TE—Füzesgyarmat, 17.00. Nagyszénási SK—Gyoma FC, 17.00. Sarkadi Kinizsi—Elek SE, 17.00. Csabacsűd—Medgyesegyháza, 17.00.