Békés Megyei Hírlap, 1997. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-09 / 236. szám

1997. október 9., csütörtök SPORT Síi A második félidőben dőlt el Gázszer FC—Békéscsabai Előre FC 4—2 (1—1) Az OMTK-s Cojocaru jó formában játszott kedden A fiatalítás kezdeti buktatói Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés a 16 közé jutásért, Székesfe­hérvár, 500 néző. V.: Vad (Kaibás, Mező). Gázszer: Matus — Lőrincz, Szalai, Salacz Z. (Varga E. a szünetben) — Toldi (Mező a 79.), Salacz J., Puskás (Füzesi a szünetben), Bekő, Németh R. — Tiber, Földes. Edző: Hartyáni Gábor. Békéscsaba: Fülöp (Kollár az 56.) — Futaki, Diczkó, Kerényi — Takács Gy., Dobi, Fazekas, Vörös, Frank (Kálai a 61.) — Todorovics, Vadas (Borbola a 61.). Edző: Pásztor József. 12. perc: Todorovics átadásával Takács Gy. a kaputól 12 méter­re ügyesen lefordult Szálairól és a kapu jobb oldalába lőtt.O—1. 18. perc: Bekő jobb oldali beadásánál elmélázott egy kicsit Fülöp és Toldi 5 méterről az üres kapuba fejelt, 1—1. 48. perc: Földes visszafejelt labdáját Bekő 14 méterről, ka­pásból lőtte a hosszú sarokba, 2—1. 56. perc: Fülöp kapus ütkö­zött, melynek során megsérült, le kellett cserélni. A szemhéja felrepedt, kórházba kellett szál­lítani. 70. perc: Tiber baloldali szögletét Szalai fejelte öt mé­terről a kapu bal oldalába, 3—1. 81. perc: Todorovics balol­dali szögletét Kerényi tovább­csúsztatta, és Takács Gy. öt mé­terről a kapu közepébe fejelt, 3—2. 87. perc: Kerényi buktatta Tíbert a 16-oson belül. A 11 -est a sértett lőtte a kapu jobb oldalá­ba, 4—2. A Békéscsabai AC pénteken 14.00 órakor rendezi meg az idény utolsó minősítő atlétikai pályaversenyét, az Agroker Ku­pát, amelyen a fiataloknak — gyermek és serdülő B korosz­tály — kínálnak versenyzési le­hetőséget. A viadalra eddig min­tegy hatszázan jelentkeztek. A versennyel egyidőben rendezik meg a megyei atlétikai szövet­Orosházán rendezték meg az Eötvös-kupa diák I., II. és előkészítő korcsoportos meghí­vásos szabadfogású birkózó versenyt, amelyen kilenc egye­sület 93 versenyzője állt szőnyegre. Mint Szénási József, a megyei szövetség elnökségi tagja, az egyik főszervező el­mondta: a színvonalas viadalon Szurkolói ankét Mezőmegyeren, a művelő­dési házban október 10-én, pénteken 18 órától szurkolói ankétot rendeznek, amelyen a Békéscsabai Előre FC vezetői adnak tájékoztatót a csapat eddigi szerepléséről, s válaszolnak a kérdésekre. A meghívottak: Kovács Géza megbízott ügyvezető elnök, Pásztor József vezetőedző, Oláh Imre utánpótlás szakág­vezető, valamint a csapat já­tékosai. Mindkét együttes tartalé­kosán szerepelt a sérülések és eltiltások miatt, ez hamar meg is látszott a két csapat teljesít­ményén, mert rendkívül sok hiba akadt az átadásokban, szinte egymás hibáiból éltek a játékosok. A vendégek vezető gólja után felbátorodtak a bé­séggel közösen a békéscsabai körzet tehetségkutató verse­nyét, amelyen a 6—12 éves kor­osztály tagjai indulhatnak. M M M ® ® Budapesten rendezték meg a na­pokban a magyar—horvát— szlovén B korcsoportos atlétikai válogatott viadalt, amelyen a 15 év alatti fiatalok indultak, köz­tük két békéscsabai. A leányok­a pontversenyben az OMTK végzett az élen 110 ponttal, a Kiskunfélegyháza (43) és a Solt- vadkert (42) előtt. Az orosházi birkózókat Deme János, Patyi Béla, Radics Józseféi Patyi Gá­bor edzők készítették fel. Az orosháziak eredményei. Diák II. és előkészítő korcso­port. 24 kg: 1. Györgyi Péter.31 késcsabaiak, tovább támad­tak és akár újabb gólt is sze­rezhettek volna. Ellenakció­ból azonban, súlyos védelmi hibából egyenlítettek a fehér­váriak, a folytatásban nem kápráztatták el a nézőket jó játékkal a labdarúgók. Min­den bizonnyal a két edző ala­posan megbírálta szünetben játékosait, mert a második já­tékrészben már mindkét együttes nagyobb intenzitás­sal játszott, többet futottak, több gólhelyzetet is teremtet­tek a kapuknál, és ekkor már a nézők is elégedettek voltak a produkcióval. Többet táma­dott ebben a félidőben az újonc székesfehérvári Gáz­szer együttese, és helyzeteinek egy részét kihasználva teljesen megérdemelten győzött a több fiatalt felvonultató lila-fehé­rek ellen. Jó: Bekő, Salacz J., Szalai, ill. Takács Gy., Todorovics. Hartyáni Gábor: — A má­sodik félidei játékunkkal úgy ér­zem, megérdemelten győztünk és jutottunk a Magyar Kupában a legjobb 16 közé. Pásztor Jó­zsef: -— A második félidőben a Gázszer jól használta ki helyze­teit, s így győzelme megérde­melt. Székelyhídi János nál súlylökésben a Békéscsabai AC versenyzője, Laurinyecz Györgyi 11,46 m-es teljesít­ménnyel a hatodik lett. A fiúknál távolugrásban Skorka Csaba új egyéni rekorddal, 624 cm-rel a második helyen végzett. Mind­két nemben a magyar fiatalok nyerték a pontversenyt a horvá- tok és a szlovének előtt. (v.l.) kg: 1. Szabó Mihály. 37 kg: 2. Németh. 41 kg: 2. Andrási. 45 kg: 2. Mike. +45 kg: 2. Vida. Diák I. kcs. 30 kg: 3. Börcsök. 32 kg: 2. Györgyi, 3. Soós. 35 kg: 2. Lendvai. 42 kg: 3. Liska. 46 kg: 2. Szekeres, 3. Csorba.50 kg: 3. Tóth 1. 55 kg: 3. Nagy N. 60 kg: 1. Szentiványi Csaba. +60 kg: 1. Koncseg Tamás. Kedden este Orosházán három és fél órás hatalmas csatában dőlt el 4:3-ra a románok javára a Ma­gyarország—Románia női aszta­litenisz Szuper Liga mérkőzés. Bár a korábbi, az idén rendezett két győzelmet hozó orosházi vá­logatott mérkőzés után mindenki azt várta, hogy megszületik a har­madik magyar siker, ez most el­maradt, így az összecsapás után a mieink sportszerűen gratuláltak a fiatal román együttes tagjainak. A két válogatott januári találko­zóján (4:0-ra nyertek a mieink) a magyaroknál szerepelt a hétsze­res Európa-bajnok Bátoifi Csilla és Ellő Vivien is. Ezúttal Bátorfi azért nem volt itt, mert rá csak a rájátszásban számít a szakveze­tés, míg Ellő anyai örömök elé néz. A románoknak is két hiány­zója akadt kedden: az egyéni Eu- rópa-bajnoknő, Ciosu és a német Bundes-ligában játszó Simion- Nastase nem jött el Orosházára a januári gárdából. Érdekes módon a sportágat szerető orosházi kö­zönség ezúttal nem töltötte meg a csarnokot, mint a korábbi Szuper Liga találkozókon. A találkozó előtt dr. Ormai László mesteredző, a MOATSZ alelnöke így vélekedett: — Öt- ven-ötven százalék esélyt adok a A hét végén a fennállásának 5. évfordulóját ünneplő Békési Judo Klub Vésztőn rendezte meg a III. Békés megyei cselgáncsbaj­nokságot, amelyen három egye­sület 64 fiatalja lépett tatamira. Telt ház előtt rendezték a viadalt, amelyen Román Zoltán, a békés­csabaiak edzője csokival kedves­kedett valamennyi indulónak. Egy kellemetlen epizód árnyé­kolta be a viadalt, a pontverseny­ben győztes békésieknek járó vándorkupát más vitte haza, ne­vezetesen a korábbi két évben győztes gyomaendrődiek, pedig az idén is úgy számolták a ponto­kat, mint az elmúlt két eszten­dőben. A jogos tulajdonos béké­siek remélik, hogy rövidesen visszakerül majd hozzájuk a ván­dorserleg. A győztesek. Gyermek A korcsoport. Leányok. 32 kg: I Bohács csapatban harmadik A hét végén Budapesten rendez­ték meg a kétnapos Duna Kupa ifjúsági fiú asztalitenisz ver­senyt, amelyen három ország — Ausztria, Szlovákia, Magyaror­szág -— négy csapata állt asztal­hoz. A magyar B együttes szak­vezetőjétől, Botyánszki András­tól, a Csabai Konzerv SE edző­jétől megtudtuk: tanítványa, a konzerves Bohács Gábor jól helytállt. A B válogatott a szlo­vákokat 3:2-re verte, Bohács megnyerte a két egyénit és Ka­tussal a párost. A magyar B csa­pat 3:1-re kikapott a magyar A csapattól, itt Bohács legyőzte Pósfait. A harmadik találkozón az osztrákok ellen 3:1-re vesz­tett a magyar B gárda, amelynek egyetlen győzelmét Bohács aratta. A versenyt körbeverések után a magyar A válogatott nyer­te az osztrák és a magyar B csa­pat előtt. A vasárnapi egyéni verseny­ben két négyes csoportban küz­döttek a fiatalok. Bohács cso­portjában a harmadik lett, így összesítve a hatodik helyen vég­zett. A versenyt veretlenül Pós- fai nyerte. V. L. két fiatal csapatnak. Kockázatos az újonc, 16 éves BSE-s védő, Szvitán beállítása, bár valószínű­leg azért került a csapatba, mert a románok nem szeretnek védő el­lenjátszani. A mérkőzés egyébként ma­gyar szempontból jól kezdődött: előbb a hazai közönség kedvence az egykori orosházi Fazekas Má­ria bizonyította jó formáját az első számú román játékos, a Bundes-ligában eddig még veret­len Steif legyőzésével, majd Tóth nyert nagy csatában az orosházi­ak légiósa, Cojocaru ellen. A folytatásban Szvitán nem tudta megakadályozni a rutinosabbEn- cea győzelmét. A szünet után a Fazekas Má­ria, Molnár Zita duónak — első­sorban utóbbi gyenge teljesítmé­nye miatt — esélye sem volt .az évek óta együtt játszó Encéa, Steff kettős ellen. Ekkor követke­zett 2:2-nél a két, balkezes éljátékos csatája, amelyben az európai ranglista negyedik helye­zett Tóth nem találta Steff hatal­mas leütéseinek az ellenszerét, így 3:2-re fordítottak a vendégek. A folytatásban Fazekas nagysze­rű játékkal egyenlített Encea el­len, ám a végén az elsőéves ifjú­sági Szvitán még nem bírta el az Miklósi Nóra (Békés-Murony). Fiúk. 18 kg: Nagy Dávid. 23 kg: Hegymegi Nándor (mindkettő Békés-Vésztő). +31 kg: Antal Thomas (Békés). Gyermek B korcsoport. Leányok. 31 kg: Mészáros Renáta (Gyomaend- rőd). 51 kg: Petneházi Rita (Bé­kés-Murony). Fiúk. 22 kg: Sza­bó Zita (Gyomaendrőd)—ebben a korcsoportban fiúk és lányok indultak vegyesen.31 kg: Gurcsó Attila (Békés). Diák C korcso­port: Kovács Dávid (Békéscsa­ba). 32 kg: Rummel Iván (Békés- Vésztőiül kg: Kiss Bertold (Bé­kés-Murony). 49 kg: Huszár Ta­más (Békéscsaba). Diák B kor­csoport. 30 kg: Gózon Gábor 49 kg: Danes Tamás. Diák A kcs. Leányok. 41 kg: Tóth Tamara (mindhárom Gyomaendrőd). Fiúk. 35 kg: Szász Csaba (Bé­kés).45 kg: Stranszki Mihály.58 idegi terhet, s kikapott a különö­sen az első szettben jó teljesít­ményt nyújtó Cojocamtól. Az összecsapás utánJuhos Jó­zsef, a MOATSZ technikai igaz­gatója így értékelt: — Az idén a fiatalítást helyeztük előtérbe a vá­logatottnál, ennek jegyében ke­rült a csapatba a serdülő Európa- bajnok Szvitán. Fazekas fantasz­tikus volt. A vereség ellenére jó eséllyel pályázunk a négy közé jutásra, ehhez le kell győznünk idegenben az olaszokat. Egyetértünk Juhos Józseffel. Az is megállapítható, hogy a fia­talítás még hasonló buktatókkal járhat, mint ami kedden történt, ám a korábbi évekhez képest annyi biztos, egyre szűkebb az a réteg amelyből a szakvezetők itt­hon válogathatnak, s ezen azért érdemes elgondolkozni. Bogdánjfy Csaba, az Oroshá­zi MTK vezetőedzője így látta Cojocaru játékát: — Örömmel vettem a mi csapatunk idei hátralévő mérkőzései szem­pontjából, hogy Cojocaru Tóth ellen várakozáson felül helyt­állt. Szvitán ellen—bár a román asztaliteniszezőnő nem nagyon tud a védők ellen játszani — azt játszotta, ami eredményt hozott. (verasztó) kg: Balog Zoltán. +63 kg: Szu- rovecz Tibor (mindhárom Gyo­maendrőd). Serdülők. Fiúk. 44 kg: Oláh Zoltán. 52 kg: Vetró Péter. 57 kg: Dananaj István. 68 kg: Shcwalm Gergő (mind a négy Gyomaendrőd). Juniorok. Nőit. 66 kg: Kónya Katalin (Gyoma­endrőd). Felnőttek. Férfiak. 71 kg: Pszota Tamás (Békéscsaba). 75 kg: Kerepeczki László (Bé-. késcsaba). 65 kg: Szálkái László (Békés). A pontverseny végeredmé­nye: 1. Békés 165, 2. Gyoma­endrőd 101, 3. Békéscsaba 79 ponttal. A verseny támogatói: Békés város önkormányzata, vésztői önkormány­zat, vésztői Sinka István Művelődési Ház, Hidasháti ÁG Murony, Ligetsarok büfé, Kecskés kocsma, Lagzi János cukrász, Minya Gábor kőfaragó, Kocsor László műköves, dr. Rummel Ottó és felesége. Oláh Imre és felesége. Eltiltások A Békés Megyei Labdarúgó Szövetség Fegyelmi Bizottsága a kiállí­tott, sportszerűtlenkedő labdrúgókkal szemben a következő ítéleteket hozta: Két bajnoki mérkőzéstől eltiltott labdarúgók: Hack Albert (Elek), Zalai Szabolcs (Kétegyháza). Három bajnoki mérkőzéstől tiltották el: Danó László (Körösladány), Burai Zoltán (Kevermes). A következő labdarúgókat is három bajnoki mérkőzéstől tiltották el, de büntetésüket 1997. november 30-áig próbaidőre felfüggesztették: Gubcsó Endre és Hajdú Zsolt (mindkettő Medgyesegyháza), Balogh Dániel (Mezőbe - rényi FC II.). A szabadkígyósi Bánfi Andrást hat bajnoki mérkőzéstől tiltották el. A fegyelmi bizottság a Doboz SE elnökét a október 5-ei Doboz— Elek megyei I. osztályú felnőtt bajnoki mérkőzésen történt sportszerűt­lenség miatt az október 14-ei fegyelmi tárgyalásra 17.20 órárameghall- gatás végett beidézi. A fegyelmi bizottság a Sarkadi Kinizsi 1997. szeptember 30-ai keltű felülvizsgálati kérelmének — mely a medgyesegyházi mérkőzéssel kapcsolatban levont büntető bajnoki pontok levonásának módosításá­ra irányul — helyt adott. A fegyelmi bizottság a Sarkadi Kinizsi SE megyei I. osztályú felnőtt csapatának évi összeredményéből négy bajnoki büntetőpont levonását rendeli el Vass Imre jogosulatlan szere­peltetése miatt. A Sarkadi Kinizsi SE állítása részben megalapozott, mert a Medgyesegyházi TE bajnoki mérkőzés pályán elért eredménye 2—0-ra végződött a Medgyesegyháza javára, ezen a mérkőzésen nem szerzett bajnoki pontot, ezért a három büntetőpont levonása nem jogos. Ugyanakkor a Sarkadi Kinizsi számításában is pontatlanság állapítha­tó meg, ugyanis Vass Imre a Mezőhegyes elleni mérkőzésen is játékengedély nélkül szerepelt, ezért egy büntetőpont levonása jogsze­rű ezen mérkőzés után is. A fegyelmi bizottság felhívja a Kétegyháza és a Kevermes egyesü­letek figyelmét, hogy amennyiben ifjúsági és serdülő labdarúgó­csapatuk hiányosan áll ki, úgy a Labdarúgás Szabályzata 38. §-a szellemében intézkedni fog. Nagy gólarányú vereség a fővárosban Vasas—Békéscsabai NKC 27—15 NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Budapest, 200 néző'. V.: Márczi, Skriba. Vasas: SIRINA — ROTTNÉ 6, Szabó M. 2, Kovács 1, DELI 6 (1), Mihai 3, ERDŐS 4. (1) Cs.: Tarjáni 4, Kis, Lovász, Bernát 1, Borbély, Ló'w. Edző: Csík János. Békéscsaba: Kovácsné — Bodzás 1, BUDA 6 (3), Kulcsár 1, Baboly 2, Félix, KOVÁCS 4. Cs.: Kurucz (kapus), Schwertner, Valyuch 1, Krista. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3. Kovácsné-bravúroknak köszön­hetően a mérkőzés első perceiben jól tartotta magát a Csaba (5. perc: 2—1). Ezt követően azonban ki­tűnt, hogy a Vasas csapatát nem fárasztotta túlságosan ki a nem­zetközi találkozó, ugyanis a 10. percre már négygólos vezetésre tettek szert. A csabaiak képtele­nek voltak a nagyon jól záró fővá­rosiak védőfalát átjátszani, véde­kezésben pedig nem találták a sokmozgásos Vasas-támadások ellenszerét (18. p.: 7—3). Gyors indításokból növelték tovább az előnyüket a hazaiak (23. p.: 10— 3). Változtatni próbált Szabó Ká­roly, Kulcsár helyett Schwertnert játszatta a beállós posztján, Kovácsnét pedig Kurucz váltotta fel a kapuban. Ez a váltás annyit eredményezett, hogy a félidő vé­géig a hazaiak nem növelték meglévő előnyüket. Szünet után Krista is táma­dott a gyengélkedő Félix helyén, ez annyit jelentett, hogy már csak egy igazi átlövővel játszott a Bé­késcsaba, a másik oldalon pedig a Vasas ott folytatta, ahol az első játékrészben abbahagyta: azaz helyenként már a közönségnek is játszva, tetszés szerint érte el a góljait. Itt is szembetűnt azonban, hogy gyorsaságban a hazaiak mennyire felülmúlják ellenfelü­ket, és ha Kuruczban nem akad el egy-két ziccer, akkor akár na­(14-5) gyobb is lehetett volna a főváro­siak előnye (8. p.: 19—1, 16. p.: 22—11). Jellemző egyébként, hogy Buda az első akciógólját a 10. percben szerezte. A hazai csa­patban pedig Csík János mester már játszatni tudta a cseréket is, akik Deli irányításával bizonyíta­ni tudtak ezen a napon (16. p.: 22—11). Összességében tehát papír­forma-eredmény született, de a mérkőzés előtt mindenki szoro­sabb eredményt várt a csabai­ak közül, főként az első félidő­ben talált öt gól mutatkozott borzasztóan kevésnek. Főleg egy Vasas ellen... Csík János: — Az Európa- kupa meccsek nehézségei között játszottunk, ezért elégedett vol­tam csapatom játékával mintegy negyven percen át. Utána viszont kissé elfáradtunk.Szabó Károly: — Bátortalan és gyenge támadó­játékunk eredményezte a Vasas nagyarányú győzelmét. Szegedi Zsolt III. Békés megyei cselgáncsbajnokság, Vésztő A békésiek nyerték a pontversenyt Agroker Kupa atlétikai pályaverseny Az OMTK nyerte az Eötvös-kupát A ^/6ATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon: (66) 446-552. Fax: (66)441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft. Készül: a COFINEC Hungary Rt. Kner Nyomda, Békéscsaba, Baross út 9—21. Nyomdaigazgató: Péter István. HU ISSN 12151068