Békés Megyei Hírlap, 1997. június (52. évfolyam, 126-150. szám)

1997-06-02 / 126. szám

8 SportmagaziN 1997. június 2., hétfő Fürdővárosi győzelem a rangadón Gólkülönbséggel a Barátság az élen Mezőberényi FC—Gyula- Kanton FC 2-4 (2-2) Mezőberény, 400 néző. V.: Ignácz. Mezőberény: Stei­gerwald — Kovács, Laurinyecz, Udvari (Bokor), Rácz Zs. — Bo- tyánszki, Rácz A. (Burai), Lita- uszki, Kukely — Darócz, Győri. Edző: Borgula János. Gyula: Ve­res — Komlósi, Papp, Pápa, Ta­mási — Szekeres, Borúzs (Nagy), Burai, Bíró (Deák) — Méhes, Gajdács. Edző: Fodor Sándor. 20. perc: Szekeres jó labdát kapott, 16.méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 0—1. 22. perc: Darócz Litauszki- hoz továbbított, aki kilőtte a kapu bal felső sarkát, 1—1. 33. perc: Litauszki becselez­te magát középre, mintegy húsz méterről a kapu jobb oldalába lőtte a pettyest, 2—1. 42. perc: Röviden szabadított fel a hazai védelem, 11 méterről Szekeres a bal felső sarokba lőtt, 2—2. 55. perc: Bal oldali szöglet után Szekeres a bal sarokba fe­jelt, 2—3. 70. perc: Bal oldali beadást Méhes tíz méterről rálőtte, Stei- gerwaldról kipattant a labda, Mé­hes hat méterről nem hibázott, 2—4. Víztócsákkal tarkított pályán, kiváló játékvezetés mellett, gó­lokban gazdag két ellentétes félidőt láthatott a közönség. Az első félidőben a hazaiak, a máso­dik játékrészben a gyulaiak ját­szottak jobban, a végig iramos mérkőzésen a gyulái csapat meg­érdemelten nyert. Jó: Steiger­wald, Litauszki, Kukely, Lauri­nyecz, ill. Pápa, Szekeres, Burai. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Gyula-Kanton FC 4—1. Tótkomlós! TC—Kalocsa 1—3 (0-1) Tótkomlós, óOOnéző. V.: Kovács J. T ó t komlós: Ölei—Pásztor L., Bakai, Pásztor T. — Garai, Papp, Kispál, Ilyés (Kvasznovszki), Csonka (Szabó) — Tarján, Tóth G. Edző: Matajsz Pál. Kalocsa: Gojtán — Iván, Szabadi, Mácsai A LABDARÚGÓ NB II-BEN TÖRTÉNT Keleti csoport: Kecskeméti TE—Tiszakécskc 3—1, Eger— Tiszavasvári 0—1, Salgótar­ján—Nyíregyháza 0—3, Kábái Cukor FC—Kecskeméti RSC 0—0, Diósgyőr—Szolnok 3—2, Szeged-Dorozsma—Hatvan 3— 3, Hajdúnánás—Tiszafüred 0— 2. A Kazincbarcika szabadnapos volt. Az élcsoport végeredmé­nye: 1. Tiszakécske 56, 2. Diósgyőr 52,3. Nyíregyháza 51. Nyugati csoport: Gázszer FC—Soproni FAC 5—1, Matáv Sopron—Paks 1—0, Érd—Tata­bánya 5—0, Pécs ’96 FC— Százhalombatta 0—3, BKV Előre—Balatonfüred 1—3, Veszprém—Budafok 1—1, Du­naújváros—Kaposvár 2—0, So­roksár—Nagykanizsa 1—2. Az élcsoport végeredménye: 1. Gázszer FC 68, 2. Dunaújváros 61,3.Érd51. — Bolvári (Süveges), Farkas G., Sári, Balogh, Unyi — Bimbó, Farkas Z. (Bata). Edző: Hayer- bacher Ferenc. 7. perc: Farkas Z. húszméte­res szabadrúgása egy védő fején megpattant, így a tehetetlen Ólei mellett a labda a kapu közepében kötött ki,0—1. 65. perc: Tóth G.-t a 16-oson belül lerántották, a megítélt li­est Bakai biztosan rúgta a bal sarokba, 1—1. 66. perc:Iván jó labdával indí­totta Bimbót, aki átemelte a lab­dát Bakai fölött, majd kissé ki­sodródva, tíz méterről a hosszú sarokba lőtt, 1—-2. 85. perc: Balogh 18 méteres szabadrúgása a bal sarokban kö­tött ki, 1—3. Váratlanul a vendégek szerez­tek vezetést egy igen szerencsés­nek mondható góllal. A hazaiak sokat támadtak, de a kalocsai vé­delem jól zárt és ebből remekül kontrázta meg a kissé lassú komlósi védelmet. A második féidőben a hazaiak teljesen be: szorították ellenfelüket, és ha ne­hezen is, de büntetőből egyenlí­tettek. Örömük mindössze fél percig tartott, mivel a nagyon gyors és energikus Bimbó újra előnyhöz juttatta a kalocsaiakat. A komlósiak akarása kevésnek bizonyult a fiatalos lendület ellen. Ajátékvezetőjól látta el feladatát, habár a sárga lapok kiosztásával nem fukarkodott. Jó: Bakai, Kispál, Tóth G., ill. Gojtán, Sza­badi, Balogh, Bimbó. (Hovorka György) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC— Kalocsa 0—2. Hódmezővásárhely— Szarvasi FC 5—1 (1-3) Hódmezővásárhely, 500 néző. V.: Pákolicz. Hódmezó'vásár- hely: Sós — Kazán, Polaneczky, Szűcs R. (Huszár) — Luczás (Sipos), Tóth Cs., Erdei, Fazekas (Varga), Balogh — Szalai, Ko­vács T. Edző: Antal Ferenc. Szarvas: Zana (Petrás) — Ku- gyela (Nagy F.), Takács, Darida — Klimaj, Rau, Závoda, Velky (Tóth Zs.), Moldván — Bencze, Benyó. Edző: Tőzsér Géza. 14. perc: Rau lövését Sós csak kiütni tudta, az érkező Benyó közelről lőtt a hálóba, 0—1. 20. perc: Rau indította Ben- czét, aki 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0—2. 24. perc: Kovács T. beívelését Tóth Cs. tíz méterről fejelte a szarvasi kapuba, 1—2. 40. perc: Rau szabadrúgását követően a labda Sós kezéről a hálóba pattant, 1—3. 46. perc: Kovács T. ívelt be jobbról szögletet, Tóth Cs. fejelt a kapu jobb oldalába, 2—3. 50. perc: Kovács T. újabb szögletét Tóth Cs. a kapufára fe­jelte, a visszapattanó labdát Sza­lai bólintotta a hálóba, 3—3. 52. perc: Szalai jobb oldali beadásátKovács T.mesterien fe­jelte a kapuba, 4—3. 64. perc: Sipos lódult meg a jobb szélen, beadás helyett a hosszú sarokba lőtt, 5—3. 71. perc: Klimaj beadása után Benyó lőtt tíz méterről a kapuba, 5—4. Meglepetésre a vendégek kezdték jobban a mérkőzést és kétgólos előnyüket gondosan őrizték. A vásárhelyiek a máso­dik félidőt álomszerűén kezdték, hat perc alatt megfordították a találkozó állását. A kétgólos ha­zai előny könnyelművé tette a vásárhelyieket, és ez majdnem megbosszulta magát. Az utolsó percekben beszomlt a Vásárhely, de minimális előnyüket meg tud­ták őrizni. Jó: Polaneczky, Tóth Cs., Szalai, Kovács T., ill. Rau, Bencze, Benyó. Ifjúságiak: Hódmezővásár­hely—Szarvasi FC 0—1. Makói FC-Békési FC 4-2 (3-0) Makó, 900 néző. V.: Filus. Makó: Ménesi — Kindel, Anda, Papp — Kondacs J., Csák (Már­ki), Bress, Karsai, Botlik — Frank (Kozák), Bálint. Edző: Ko­lozsvári János. Békés: Hanyecz — Pálfy, Kondacs A., Botyán- szki, Lipták—Jánosi, Bagyinka, Nagy Z. (Czinanó), Nagy I. — Szegedi, Fehérvári. Edző: Nagy Mihály, Királyvári Károly. 1. perc: Frank jó ütemben emelt a középen üresen állóCsák elé, aki a bal sarokba helyezett, 1—0. 4. perc: Makói szabadrúgás után Csák 16 méterről a jobb alsó sarokba bombázott, 2—0. 14. perc: Botlik ívelt Kindel elé, aki hatalmas lövést küldött kapura, a labda a felső léc alsó lapjáról kivágódottBálintelé, aki egy lépésről a hálóba fejelt,3—0. 63. perc: Szegedi felső sar- kos bombáját óriási bravúrral védte Ménesi, a kipattanó labdát BagyinkaNagy I. fejére emelte, aki a kapu közepébe bólintott, 3—1. 72. perc: Lipták 18 méteres szabadrúgásból, a bal kapufa se­gítségével a felső sarokba talált, 3—2. 81.perc:Botlik középre ívelt, és a berobbanó Bress estében, kapásból lőtt a bal sarokba, 4—2. Negyed óra alatt háromgólos előnyhöz jutottak a hazaiak. A folytatásban feljöttek a békésiek, ám akcióik nem jelentettek külö­nösebb veszélyt. Fordulás után a békésiek fokozták a tempót, míg a hazaiak szórványos ellentáma­dásaik végén alakítottak ki gólve- szélyt. A hajrában erősítettek a házigazdák, és ha némi szeren­csével is, de megőrizték az elő­nyüket. Jó: Botlik, Csák, Ménesi, Kindel, ill. Szegedi, Kondacs A., Botyánszki. Ifjúságiak: Makói FC—Bé­kési FC 2—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi VSE—Mélykút 1—7 (0—2), Baja—Kiskőrös 0—2(0—1). Orosházi MTK— Mezőhegyes 1—4 (0—1) Orosháza, 100 néző. V.: Csonka. OMTK: Oszadszky — Juhász, Árvái, Erzsiák, Sitkéi, Mórocz (Kenyeres), Csontos, Fülöp (Bo- ér), Szlopóczki (Bányik), Farkas, Lovas A. Edző: Papp Imre. Me­zőhegyes: Gulyás —Farkas, Dé­nes, Lovász, Roszkos (Zsótész), Dávid, Varga, Zsóri, Kopócs (Antal), Kolozsi, Berki (Halász). Edző: Kovács Sándor. Az ala­csony színvonalú mérkőzésen a vendégek kihasználták a védők durva hibáit. G.: Sitkéi a 61., ill. Lovász a 15., Kolozsi a70., Zsóri a 80., Varga a 84. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Dávid, Varga, Kolozsi. (Selmeczi László) Szeghalom SC—Gyoma FC 1_2 (1-0) Szeghalom, 200 néző. V.: Ta­kács. Szeghalom: Vári — Szabó 1., Zsombok, Szilágyi (Kata), Barna, Tóth, Kincses (Kovács L.), Kovács Zs., Szabó II., Patai, Ombódi. Edző: Pálinkás Mihály. Gyoma FC: Hajdú—Munkácsi, Gonda, Furka, Hunya, Somogyi (Kocsis), Nagy, Forgács, Holló, Kovács (Orovecz), Pribojszki. Játékos edző: Somogyi János. A kapu előtti határozottság döntött. G.: Ombódi a 38., ill. Somogyi a 75., Orovecz a 78. percben. Jó: Zsombok, Szabó II., ill. Gonda, Furka, Somogyi. Gyomaendrődi Barátság— Medgyesegyháza 4—1 (3—0) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: György. Gyomaendrőd: Halász — Sárosi, Karácsony, Hegedűs, Lipták, Tóth, Gubucz, Molnár (Nagy M.), Czifrák (Illyés), Ja­nis, Bócsik (Dinya). Edző: Szendrei Béla. Medgyesegyhá­za: Relu (Homik) — Mocsári, Multyán, Zsurzsucz G., Holecz, Kovács, Petruzsán, Telek (Gera), Zsurzsucz Zs., Vágási, Gubcsó (Szűcs). Edző: Sári Ferenc. A mindenáron való győzni akarás, a nagy tét nyomta rá a bélyegét a hazai csapat játékára. Kiállítva: Vágási (beszédért) a 72. percben. G.: Molnár T.a 15., a 40., Janisa 27., az 52., ill. Zsurzsucz Zs. a 75. percben. Jó: Janis, Tóth M., Ka­rácsony, Gubucz, ill. Kovács, Holecz, Petruzsán, Zsurzsucz Zs. (Gyuricza János) Doboz—Mezőkovácsházi TE 1-1 (0-1) Doboz, 150 néző. V:. Zsurka.Do- boz: Nagy G.—Bottó, Benedek, Lukucz, Kiszely, Nagy T., Ko­csis (Molnár), Bánszki, Szűcs, Képíró, Barcsai. Játékos edző: Zsigmond Károly. Mezőkovács- háza: Bíró — Széli, Ágoston, Török, Kovalcsik (Bányik), Mul­tyán, Marócsik, Halász (Zábrák), Mészáros, Szivák (Schmidt), Molnár. Edző: Pepó Gábor. Ala­csony színvonalú mérkőzésen egyik csapat sem tudott igazi mezőnyfölényt kiharcolni, s ez az eredményben is megmutatko­zott. G.: Molnár a 65., ill. Koval­csik a 6. percben. Jó: Bottó, ill. Széli, Mészáros, Molnár. (Zs. K.) Sarkad! Kinizsi— Füzesgyarmat 1—2 (1—0) Sarkad, 200 néző. V.: Bócsik. Sarkad:SzabóS.—Papp, Szabó A. (Gajdács), Klembucz, Pol- csek, Boldogh, Stók, Szabó M„ Molnár, Kovács A., Józsa. Edző: Karkus János. Füzesgyarmat: Komáromi — Ajtai, Tóth Zs., Kovács Zs., Vad, Földesi, Novák (Bihari), Salya, Tóth Cs., Tőkés, Kovács S. Edző: Lázár István. Megérdemelt vendéggyőzelem született a második félidőre elfá­radó hazaiak ellen. A játékvezető ítéleteivel rendre a hazaiakat súj­totta. G.: Kovács A. a 37., ill. Tőkés a 46., Bihari az 51. perc­ben. J ó: Szabó M., Molnár, Papp, ill. Komáromi, Vad, Tőkés, Ko­vács S. (Kiss Gábor) Békéscsabai MÁV— Battonyai TK 1-2 (1-1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Kurucz. MÁV: Medovarszki — Nyári, Varga, Hürkecz, Lonovics (Horváth), Lipták V., Ancsin, Marik, Kohanyecz (Gál), Deák, Pozsár. Edző: Budai Attila. Bat- tonya: Kunos — Oláh, Fekete, Pilán, Daróczi (Zsóri Z.), Sztán (Báló), Árgyelán, Kovács, Má­kos A., Mákos Á., Putnoki. Edző: Juhász Zoltán. A battonyaiak megérdemelt győzelmet arattak, bár ehhez hozzájárult a véghajrá­ban Kurucz játékvezető néhány tévedése is. Kiállítva: Varga (két sárga lap után) a 67. percben. G.: Marik a 10., ill. Sztán a 17., Má­kos Á. (11-esből) a 88. percben. Jó: Marik, Medovarszki, ill. Fe­kete, Mákos Á., Putnoki. (Braun Attila) Csabacsűd—Jamina- Patrick SE 1-1 (0-1) Csabacsűd, 300 néző. V.: Varga E Csabacsűd: Balatoni — Fügedi (Valencsik), Jurák, Brlázs, Varga T., Varga J., Pillár, Gulyás, Urbancsok, Je­len, Lénárt. Edző: Rétes Pál. Jamina: Stumpf — Ottlakán, Mázán, Hajdú, Schneider, Pusz­tai, Ecker (Borbély), Szarvas (Szelei), Tóth, Belicza, Kubik (Mihály). Edző: Turcsek Zoltán. Küzdelmes mérkőzésen az első félidőben egy jól eltalált lövés­sel szereztek vezetést a vendé­gek, amelyet a második félidő­ben mezőnyfölényben játszó ha­zaiaknak egy szabadrúgás utáni fejesgóllal sikerült kiegyenlíte­ni. Sajnos, az egyenlítő gól után csak a helyzetekig jutott el a hazai csapat. Igazságos pont- osztozkodás. G.: Gulyás a 65., ill. Ecker a 35. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Pusztai, Hajdú, Ecker. (Szilágyi Mi­hály) Kamut SK—Nagyszénás! SE 0-0 Kamut, 150 néző. V.: Rózsa. Kamut: Búj — Kürti, Lenkefi, Bognár, Varga, Fehér, Antmann, Bora (Papp), Gajdács, Balogh, Nagy (Gilik). Edző: Bora Imre. Nagyszénás: Pajkó — Frák (Ba- gi), Zábrák, Popon (Sztvorecz), Verbőczi, Trabak, Tóth-Abonyi, Lakatos, Árgyelán, Horváth, Si­mon. Edző: Kókai Kálmán. Ala­csony színvonalú, sportszerű mérkőzésen csak a mezőnyben folyt a játék, a kapuk nemigen kerültek veszélybe. A két csapat igazolta a táblázaton elfoglalt he­lyét. Jó: Balogh, Kürti, Lenkefi, ill. Zábrák, Lakatos, Horváth. (Szlancsik János) Elek SE—Csorvás 2—1 (1-0) Elek, 400 néző. V.: Makay.Elek: Pataki — Sarkadi (Elekes), Ko- hut, Cziczeri, Ferenczi, Tolnai, Papp (Szűcs), Tapasztó, Bálint, Bíró R., Bíró T. Edző: Séllei Gyu­la. Csorvás: Baráth — Barkász, Ránkli, Támyik T. (Magyari), Kun, Kiss, Támyik Z., Benyov- szki J., Benyovszki Z., Seres, Dé­nes. Edző: Patyi Béla. A helyze­teit jobban kihasználó hazai csa­pat biztos győzelmet aratott a sportszerűen küzdő vendégek el­len. G.: Bíró R. (11-esből) a 39., Ferenczi az 55., ill. Ránkli az 50. percben. Jó: Kohut (a mezőny legjobbja), Ferenczi, Tapasztó, ill. Baráth, Ránkli, Kun, Benyov­szki Z. (Hotya Mihály) IFJÚSÁGIAK: Orosházi MTK—Mezőhegyesi SE 2—3, Szeghalom SC—Gyoma FC 0— 2, Gyomaendrődi Barátság— Medgyesegyháza 0—1, Do­boz—Mezőkovácsházi TE 2—1, Sarkadi Kinizsi—Füzesgyarmat 0-—2, Békéscsabai MÁV—Bat­tonyai TK 3—2, Csabacsűd— Jamina-Patrick SE 2—0, Kamut S K—N agy szénási S E 0—5, Elek SE—Csorvás 5—0. Az Alföld csoport állása 1. Kiskőrös 18 2 7 51—19 56 2. Kkf.háza 16 3 4 46—20 51 3. Mélykút 13 6 5 39—25 45 4. Kalocsa 11 10 3 37—25 43 5. Gyula 13 3 8 48—27 42 6.SZEAC 12 3 8 37—23 39 7. Baja 10 4 9 28—22 34 8. Makó 9 3 11 41—36 30 9. Békés 8 5 10 29—41 29 10.Hmv.hely * 11 1 12 43—40 28 11. Tótkomlós 5 6 12 28—44 21 12. M.berény 4 6 14 20—36 18 13. Szarvas 2 5 15 24—51 11 14.SZVSE 2 1 19 13—79 7 * = Hat büntetó'pont levonva. A Kunbaja visszalépett, a Kis­szállás! Csont FC törölve. A megyei bajnokság állása 1. Barátság 21 6 4 73—17 69 2. Jamina 20 9 2 66—19 69 3. Elek 17 7 7 66—46 58 4. Csabacsűd 17 6 8 69—48 57 5. Gyoma FC 15 8 8 57—36 53 ó.Mk.háza 14 9 8 55—34 51 7. Mezőhegyes 14 8 9 56—40 50 8.Battonya 13 8 10 45—40 47 9.F.gyarmat 13 7 11 46—40 46 10. Csorvás 12 7 12 46—45 43 11. Szeghalom 9 10 12 50—54 37 12.M.egyháza 9 8 14 48—67 35 13. OMTK 9 4 14 42—62 35 14. Doboz 9 6 16 43—60 33 15. Sarkad 10 3 18 37—62 33 16.Bcs.MÁV 8 2 21 39—72 26 17. Nagyszénás 3 8 20 33—90 17 18. Kamut 3 6 22 35—74 14 Következik Az NB IlI-as labdarúgó-bajnokságban következik. Elmaradt mérkőzés. Június 4., szerda: Szarvasi FC—Szegedi VSE, 17.00. Június 8., vasárnap: Szegedi EAC—Kiskunfélegyháza, 17.00. Kiskőrös—Szegedi VSE, 17.00. Szarvasi FC—Mezőberényi FC, 17.00. Békési FC—Tótkomlósi TC, 17.00. Gyula-Kanton FC— Makó, 17.00. Kalocsa—Baja, 17.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Június 8., vasárnap: Füzesgyarmat—Gyomaendrődi BSE, 17.00. Mezőhegyesi SE—Szeghalom SC, 17.00. Csorvás—Do­boz, 17.00. Nagyszénási SK—Sarkadi Kinizsi, 17.00. Jamina- Patrick SE—Kamut SK, 17.00. Gyoma FC—Csabacsűd, 17.00. Mezőkovácsházi TE—Orosházi MTK, 17.00. Battonyai TK— Elek SE, 17.00. Medgyesegyháza—Békéscsabai MÁV, 17.00. A JAMINAIAK SZÁMOLGATÁSBA KEZDENEK? A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság a Jamina-Patrick SE és a Gyomaendrődi Barátság SE között „üldözéses” versenyként telik hosszú ideje. A hét végén helycsere történt a tabellán, miután a gyomaendrődiek biztosan győztek otthonukban a Medgyesegyháza ellen, így jobb gólkülönbségükkel ők vették át a vezetést a Csabacsűdön döntetlent elért jaminaiaktól. Azt sejteni lehetett, hogy az újabb rangadó, azaz a békéscsabaiak csabacsűdi vendégszereplése meghatározó lesz, lehet a végelszá­molásnál a bajnoki címhez vezető úton. Ennek ellenére a jaminaiak nyugodtan készülődtek a rangadóra. A szakvezetők, Schneider István szakosztályelnök és Turcsek Zoltán edző „nem kikapni!” jelszóval küldték pályára a csapatot, azaz minimálisan is a pontszer­zést tűzték ki célul, noha tudták, hogy ez esetben a rivális kerül jobb pozícióba. (Tudvalévő, hogy a bajnokok mellett a három legjobb 2. helyezett is feljutó, s erre pillanatnyilag jó esélye van az élen egymással rivalizáló két együttes bármelyikének.) De mégsem mehettek biztosra a nagyon jó csabacsűdiek ellen, akik a bronzérem­re pályáznak. Szilágyi Mihály, a Csabacsűdi SE elnöke így fogalma­zott a találkozó előtt: — Nagyon készültünk egész héten a számunk­ra fontos mérkőzésre, mert dobogón szeretnénk végezni, ezért nem lenne jó pontokat veszíteni! Rétes Pál edző is az előkelőbb helyezést hangoztatta, aminek eléréséhez szükségük lenne a három pontra. Nos, a kilencven perc igazi presztízscsatát hozott, a hazaiak igazolták a keménységükről szóló híreket. Ezt többen is érezték a békéscsabaiak közül, elsőként Ottlakán, akinek alaposan odapakolt a többször kiállított Urbancsok. Jellemző, hogy az első játékrészben jobbára tekintélyt parancsoló faultokkal vétették magukat észre a csabacsűdiek, s olykor persze nem maradtak adósak a vendégek sem. Egy-két szurka mellett a vezető góllal és két Ottlakán-kapufá- val torolták a sérelmeket a jaminaiak. A bíróval sokat foglalkozó hazai szurkolótábor kezezések miatt többször is tizenegyest követelt V arga játékvezetőtől. Orovecz József, egykori játékvezető erről így kommentált a szünet­ben: — Ezeknél az eseteknél az ellenfél játékosa, aki ott állt, s nem reklamált, az egyértelműen a játékvezető helyes ítéletét igazolja. Amúgy jó mérkőzés, amely játékvezetői szempontból nem nehéz. A folytatásban sem igen változott a harcmodor. A labdával ugyan többet törődtek a csapatok, ám sokszor rögbire hasonlító jelenetek játszódtak le a pályán az egyenlítés után is. Varga Ferenc játék­vezető ítéleteivel a legtöbbször mindkét oldalon elégedetlenek vol­tak a felek a kemény, harcos mérkőzésen. Bár nagyon szerették volna, de már nem tudták a győztes gólt elérni a csapatok. A mérkőzés végén így vélekedtek az érintettek. Szilágyi Mihály: — Nyernünk kellett volna, több helyzetünk volt és büntetőtől is megfosztott bennünket a játékvezető. De nincs még vége a bajnok­ságnak, megyünk tovább. Rétes Pál: — Úgy hiszem, férfias küzdel­met láthatott a közönség. A csapat minden tagja becsületesen küz­dött. Schneider István: — Presztízscsata volt és úgy hiszem, igazsá­gos eredmény született. A döntetlen miatt nem csüggedünk, még elérhetjük a kitűzött célunkat. Turcsek Zoltán: — Tovább tart az üldözőverseny... Varga Ferenc, a mérkőzés játékvezetője: — Igaz, nehéz mérkőzés volt a mély talajon, de a csabacsűdi szurkolók által vitatott esetekben nevetséges lett volna büntetőt ítélnem... (gyurkó)