Békés Megyei Hírlap, 1997. június (52. évfolyam, 126-150. szám)

1997-06-16 / 138. szám

6 SportmagaziN 1997. június 16., hétfő Döntetlen a fürdővárosi rangadón A DÖNTÉS AZ UTOLSÓ FORDULÓRA MARADT LABDARÚGÓ NB III Gyula-Kanton FC— Szarvasi FC 2-2 (0-1) Gyula, 800 néző. V.: Harsányi. Gyula: Such — Resetár, Pápa, Komlósi, Papp, Szekeres — Kiss, Gajdács (Szilágyi), Bíró (Burai) — Boruzs, Méhes. Ed­ző: Fodor Sándor. Szarvas: Pet­ras — Zahorecz, Takács, Ro- hony (Nagy) — Bencze (Tóth), Klimaj, Rau, Sindel, Moldván — Benyó (Velki), Závoda. Edző: Tőzsér Géza. 42. perc: Závoda középen kapott labdát és a kifutó Such felett emelt a kapuba, 0—1. 72. perc: Hazai támadások közepette egy előre vágott lab­dával Rau ugrott ki és értékesí­tette a kontrát,0—2. 80. perc: Burait egy szabály­talanság után a játékvezető kiál­lította. 82. perc: Resetár közelről fejelt a kapuba, 1—2. 88. perc: Méhes szögletét Szekeres fejelte a hálóba, 2—2. A hazai csapat végigtámadta a mérkőzést. A vendégek harcos kontrákkal kísérleteztek, és jelentős előnyre tettek szert, amit a gyulaiak csak a hajrában tudtak ellensúlyozni. Mindez azonban kevés volt a győzelem­hez. A megyei összefogást je­lentősen támogatta Harsányi já­tékvezető is. Jó: Szekeres, Papp, ill. Rau, Sindel. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyula-Kanton FC—Szarvasi FC 1—1. Makó—Tótkomlós! TC 4-2 (1-1) Makó, 1000 néző. V.: Pákolicz. Makó: Ménesi — Kindel, An- da, Papp — Kondacs, Frank (Nagy T.), Bress (Rácz), Csák, Botlik—Márki, Bálint (Varga). Edző: Kolozsvári János. Tót­komlós: Ölei — Pásztor T., Ba­kai, Garai, Pásztor L. — Tóth, Tarján (Kvasznovszki), Ilyés (Balázs), Papp — Szabó, Cson­ka. Edző: Matajsz Pál. 6. perc: Tarján indult el a középpályáról, majd a makói 16-os előtt a jobb oldalon érkező Szabó elé adott, aki jó csel után 15 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 0—1. 23. perc: Bálint futott el a jobb szélen, beadását Márki sa­rokkal próbálta kapura küldeni, míg végül a hosszú oldalon érkező Botlik az 5-ösről Ölei kapujának bal oldalába lőtt, 1— 1. 48. perc: A komlósi védők szabálytalankodtak a 16-os előterében. A 18 méteres sza­badrúgás után Bress elképesztő eleganciával csavarta a pettyest a sorfal fölött a jobb felső sarok­ba, 2—1. 70. perc: Frank futott el a jobb oldalon, középre adását Csák pörgette tovább a jobb­összekötő helyén érkező Már­kihoz, aki egy igazítás után ki­lőtte a hosszú sarkot, 3—1. 74. perc: Pásztor T. második durva szabálytalansága után megkapta Pákolicz játékvezető­től a piros lapot. 89. perem Márki adott Bot- likhoz a bal oldalon, aki jól ívelt középre és az érkező Csák köz­vetlen közelről a kapu bal olda­lába fejelt, 4—1. 93. perc: A játékvezető hosszabbított a sok szabályta­lanság miatt, a lesgyanús hely­zetben kilépő Kvasznovszki la­pos lövéssel állította be a vég­eredményt, 4—2. A vendégek kezdtek jobban, hiszen már az első kapura lövé­sük gólt eredményezett a 6. perc­ben. A Makó kissé kapkodva, szétszórtan játszott, míg a Békés megyei együttes többször is ve­szélyes helyzetet teremtett Mé­nesi kapuja előtt, de a helyzetek rendre kimaradtak. Fordulás után annyiban változott a játék, hogy míg a komlósiak elpuskázták lehetőségeiket, addig a házigaz­dák kihasználták a saját helyzete­iket. A harmadik Maros-parti ta­lálat után keményeden a küzde­lem, több volt a durva belemenés, emiatt kapott piros lapot a vendé­gek hátvédje. Összességében a jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a makóiak győzelme megérde­melt. Jó: Ménesi, Kindel, Botlik, ill. Bakai, Szabó, Ölei. Ifjúságiak: Makó—Tót­komlósi TC 4—3. Bajai IC—Békési FC 3-3 (1-0) Baja, 150 néző. V.: Bánóczki. Baja: Kámán — Goretich K. (Pohner), Ivancsán, Viszmeg, Orbán — Angeli, Földvári, Ist­ván, Czifra — Barna, Somogyi. Edző: Raffai Rudolf. Békés: Molnár — Szenti, Kondacs, Pálfi, Lipták—Nagy Z., Nagy I., Czinanó, Jánosi — Fehérvári (Kocsány), Bagyinka. Edző: Nagy Mihály, Király vári Károly. 26. perc: István nagy lövését a békési kapus középre öklözte, mégpedig éppen Földvárihoz, aki 16 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt, 1—0. 65. perc: István szabadrú­gásból mintegy 20 méterről a rövid sarokba csavarta a labdát, ami Molnár kapus hasa alatt a hálóba vánszorgott, 2—0. 67. perc: Jobb oldali beadás után visszagurított labdát Ba­gyinka mintegy 8 méterről a há­lóba bombázta, 2—1. 70. perc: Ismét jobbról érke­zett beadás a hazai kapu elé, a hosszú oldalon Nagy Z. helyez­kedett a legjobban, és közelről megszerezte az egyenlítő gólt, 2—2. Következik Az NB III Alföld csoportjában következik. Június 22., vasárnap: Békési FC—Szegedi VSE, 17.00, Kiskőrös—Kiskunfélegyháza, 17.00, Szegedi EAC—Mezőberényi FC, 17.00, Mélykút— Hódmezővásárhely, 17.00, Szarvasi FC—Makó, 17.00, Tótkom- lósiTC—Baja, 17.00. A megyei 1. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Jú­nius 22., vasárnap: Sarkadi Kinizsi—Gyomaendrődi Barátság SE, 17.00, Mezőhegyesi SE—Jamina-Patrick SE, 17.00, Csor- vás—Szeghalom SC, 17.00, Medgyesegyházi TE—Doboz, 17.00, Gyoma FC—Kamut, 17.00, Mezőkovácsházi TE—Csabacsűd, 17.00, Battonyai TK—Orosházi MTK, 17.00, Füzesgyarmat— Elek SE, 17.00, Nagyszénás—Békéscsabai MÁV, 17.00. 72. perc: Nagy I. ugrott ki középen egy előrevágott labdávól és parádés megoldást választva kapásból nagy gólt lőtt Kámán kapujába, 2—3. 74. perc: Czinanó szabályta­lankodott és a játékvezető kiállí­totta a békési középpályást. 90. perc: Barnát csak sza­bálytalanul tudták szereim a vendég védők, a szabadrúgásból István pompás gólt ragasztott a bal felső sarokba, 3—3. A bajai csapat jól kezdte a mérkőzést, veszélyes támadáso­kat vezetett. Az első félidőben vezetéshez jutottak a Duna-par- tiak, a békésiek nem veszélyez­tették Kámán kapuját. A máso­dik félidőre úgy ment ki a hazai gárda, mintha már megnyerte volna a találkozót. Egy kapushi­bából így is növelni tudták előnyüket a hazaiak, ám ezt követően elkényelmesedtek, amit a békésiek jól használtak ki és percek alatt fordítani tudtak. Az utolsó percben István sza­badrúgás-gólja jelentette az egyik pontot a házigazdáknak. Jó: István, Viszmeg, Barna, ill. Szenti, Nagy I., Jánosi. Ifjúságiak: Bajai LC—Bé­kési FC 2—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Hódmezővásárhely— Szegedi EAC 2—3 (2—2), Sze­gedi VSE—Kalocsa 1—12(1— 5), Kiskunfélegyháza—Mély­kút 0—3 (O—l). Az Alföld csoport állása 1. Kiskőrös 19 2 4 53—19 59 2. Kkf.egyháza 16 3 6 48—27 51 3. Kalocsa 12 10 3 54—28 49 4. Mélykút 14 6 5 42—25 48 5. Gyula 14 4 8 52—29 46 6.SZEAC 14 3 8 44—27 45 7. Baja 10 5 10 33—30 35 8. Makó 10 3 12 45—10 33 9. Békés 9 6 10 39—15 33 10. Hmv.hely* 11 1 13 45—43 28 11. Tótkomlós 5 6 14 31—55 21 12.Szarvas 4 6 15 40—53 18 13.Mezőberény 4 6 15 20—40 18 14.SZVSE 2 1 22 14—103 7 * = hat büntetőpont levonva A Kunbaja visszalépett, a Kis­szállás! Csont FC törölve. A megyei bajnokság állása 1. Barátság 2.1 6 4 82—17 75 2.Jamina 22 9 2 71—20 75 3. Csabacsűd 19 6 8 78—49 63 4. Elek 17 8 s 69—51 59 5.Mk.háza 16 9 8 62—38 57 6. Gyoma FC 15 8 10 59—42 53 7. Mezőhegyes 14 8 11 58—49 50 8. Battonya 14 8 II 50—44 50 9. Csorvás 13 7 13 49—48 46 lO.F.gyarmat 13 7 13 47—46 46 11. Szeghalom 1(1 10 13 56—60 40 12.M.egyháza 10 9 14 57—70 39 13.0MTK 10 8 15 45—66 38 14. Doboz 10 6 17 48—65 36 15.Sarkad 11 3 19 41—67 36 16.Bcs.MAV 9 2 22 41—79 29 17.Nagyszénás 4 8 21 35—95 20 18. Kamut 3 6 24 38—80 15 MEGYEI I. OSZTÁLY Gyomaendrődi Barátság- Nagyszénás! SK 5—0 (4—0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Szabó. Barátság: Halász — Sárosi, Karácsony, Hegedűs (Nagy M.), Tóth, Molnár (Dinya Z.), Lipták, Gubucz, Janis, Bócsik (Illyés), Czifrák. Edző: Szendrei Béla Nagyszénás: Pajkó — Takács, Árgyelán, Trabak, Verbőczi, Tóth-Abonyi, Zábrák, Lakatos, Horváth (Sztvorecz), Nagy (Godár), Si­mon. Edző: Kókai Kálmán. Baj­nokesélyeshez méltó, magabiz­tos hazai győzelmet láthatott az endrődi pálya lelkes közönsége, és a látottak alapján minden re­mény megvan arra, hogy a következő fordulóban beteljesül­jön a hőn áhított álom. G.: Lipták a 16. és a 20., Czifrák (mesterhár­mas) a 43., 45. és az 50. percben. Jó: Lipták, Gubucz, Czifrák (a mezőny legjobbja), Sárosi, Kará­csony, ill. Trabak, Verbőczi. (Gyuricza János) Jamina-Patrick SE— Gyoma FC 3—1 (2—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Frey. Jamina: Stumpf — Hajdú, Mázán (Szarvas), Kovács B., Schneider, Pusztai, Ecker, Ottla- kán (Mihály), Tóth, Belicza, Lábos. Edző: Turcsek Zoltán. Gyoma: Hajdú — Munkácsi, Gonda, Plástyik, Furka, Dobó, Somogyi, Forgács (Kocsis), Hol­ló, Pribolyszki (Hunya), Nagy. Játékos edző: Somogyi János. Változatos iramú, sportszerű mérkőzésen az esélyes hazaiak már az összecsapás elején két ka­pushibából előnyre tettek szert, amit a második félidőben tovább növeltek, miközben a vendégek csak szépíteni tudtak az utolsó előtti fordulóban. G.: Tóth a 4., Belicza az 5., Mihály a 72., ill. Furka a 75. percben. Jó: Stumpf, Ecker, Belicza, ill. Holló, Dobó, Plástyik. (Tóth B. István) Békéscsabai MÁV— Füzesgyarmat 2—1 (2—1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Pin­tér.MÁV: Medovarszki—Var­ga (Nyistjár), Lonovics, Nyári, Horváth, Kohanyecz (Onáka, Szilágyi), Gál, Marik, Deák, Ancsin, Lipták V. Edző: Budai Attila. Füzesgyarmat: Komá­romi — Bakonyi, Jónás, Nagy, Vad, Földesi, Novák (Bihari), Salya, Barta (Pardi), Tőkés M., Kovács. Edző: Lázár István. Az első félidőben a nagy akarással küzdő vasutasok sok helyzetet elhibáztak, de óriási lelkesedé­sük a második játékrészben a szerencsével is párosult, s ez vé­gül is győzelmet eredményezett. G.: Varga a 30., Marik a 40., ill. Vad a 15. percben. Jó: Nyári, Lipták V., Horváth, ill. Bakonyi, Nagy. (Braun Attila) Doboz—Battonyai TK 4-3 (1-2) Doboz, 200 néző. V.: Tóth. Do­boz: Nagy G. — Benedek, Bottó (Molnár), Lukucz, Nagy T., Kiszely, Szűcs, Barcsai, Gurzó, Képíró, Bánszki. Edző: Zsig- mond Károly.Battonya: Kunos — Oláh, Fekete, Pilán, Kovács, Sztán (Koma), Árgyelán, Putt- noki, Mákos L, Mákos II., Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. Fordula­tokban és gólokban, valamint kiállításokban gazdag mér­kőzést láthatott a közönség. Jó játékvezetés mellett a hazai csa­pat második félidei játékával rá­szolgált a három pontra. Kiál­lítva: Nagy T. (két sárga lap után), ill. Kovács (két sárga lap után), Oláh (rúgásért). G.: Gurzó a 35., a 75., Szűcs a 60., Képíró a 65., ill. Putnoki a 15., a 30., az 50. percben. Jó: Szűcs, Gurzó, ill. Putnoki, Pilán. (Zs. K.) Csabacsűd—Mezőhegyesi SE 6-0 (3-0) Csabacsűd, 300 néző. V.: Bo­gyó. Csabacsűd: Balatoni — Fügedi (Valencsik), Jurák, Brlázs, Varga T. (Mizik Gy.), Varga J.,- Pillár, Gulyás, Urban- csok, Jelen, Lénáit (Mizik A.). Edző: Rétes Pál. Mezőhegyes: Gulyás — Farkas, Nagy (Ko- pócs), Zsótér, Roszkos, Dávid, Varga, Zsóri, Antal (Halász), Berki, Csordás. Edző: Kovács Sándor. A hazai csapat végig­támadta a mérkőzést és ilyen arányban is megérdemelten gyűjtötte be a három pontot a jó játékvezetés mellett lezajlott ki­lencven percben. G.: Gulyás a 10., a30.,a75.,a88.,Urbancsok a 15. és a 60. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. senkit sem lehet kiemelni. (Szilágyi Mihály) Orosházi MTK—Csorvás SK 2-1 (0-1) Orosháza, 200 néző. V.: Búzás. Orosháza: Tóth I. — Juhász, Árvái, Erzsiák, Csontos (Sit­kéi), Mórocz, Szlopóczki, Fülöp (Kenyeres), Farkas, Bányik (Kasuba), Lovas. Edző: Papp Imre. Csorvás: Baráth — Tár- nyik T., Popol, Ránkli (Füredi), Kiss, Kun, Támyik Z., Benyov- szki J., Benyovszki Z. (Magya- ri), Stef, Dénes (Barkász). Edző: Patyi Béla. A mezőnyben tuda­tosabban játszó vendégek — bár nagy potyagóllal — megérde­melten szereztek vezetést. Az Orosházi MTK hasonló góllal egyenlített, majd Lovas óriási helyzetben hibázott. A hajrában Kasuba bombaszabadrúgása döntötte el a mérkőzést. G.: Lo­vas az 52., Kasuba a 86., ill. Benyovszki J. a 16. percben. Jó: Juhász, Árvái, Erzsiák, ill. Ránkli, Benyovszki J., Stef. (Selmeczi László) Szeghalom SC— Mezőkovácsházi TE 3—4 (2-1) Szeghalom, 300 néző. V.: Kokavecz. Szeghalom: Vári — Szilágyi, Huszár, Kincses, Bar­na, Tóth, Ombódi, Patai, Vá­mos, Zsombok, Pozsgai. Edző: Pálinkás Mihály. Mezőkovács- háza: Bíró — Széli, Kovács (Zábrák), Halász (Dimitru), Kovalcsik (Bányik), Multyán, Marócsik, Mészáros, Varga, Szlávik, Ágoston. Edző: Pepó Gábor. Feszült, ideges hangulat, indiszponált játékvezetés jelle­mezte a találkozót. Az első félidőben a hazaiak, a második­ban á vendégek irányították a játékot. A döntetlen igazságo­sabb lett volna.G.: Vámos a 18., Patai a 42., Zsombok a 74., ill. Multyán a 25., Zábrák az 55., Mészáros a 65., a 79. percben. Jó: Patai, Vámos, Zsombok, ill. Mészáros, Multyán, Zábrák. Kamat SK—Sarkad! Kinizsi 3—4 (3-2) Kamut, 100 néző. V.: Kurucz. Kamut: Búj — Kürti, Lenkefi (Papp), Bognár, Szász, Varga, Antmann, Bora (Fehér), Gaj­dács, Balogh, Boldizsár (Nagy). Edző: Bora Imre.Sarkad: Nagy S. — Papp (Nagy A.), Polcsek, Vass, Boldog, Szabó M., Stok, Molnár, Nagy T., Józsa, Klem- buez. Edző: Karkus János. For­dulatokban és gólokban gaz­dag mérkőzésen a 23. percben már 3—0-ra vezetett a hazai csa­pat. A vendégek nem adták fel, egyenlítettek, sőt a 88. percben a vezetést is megszerezték. A kamutiak vereséggel búcsúztak az utolsó hazai mérkőzésen, ez egyben tükrözi az egész bajnok­ságban nyújtott teljesítményü­ket. G.: Szász a 9., Balogh a 22., Antmann a 23., ill. Szabó a 25., Balogh (11-esből) a 37., Józsa az 55., Stok a 88. percben. Jó: Balogh, Kürti, ill. Szabó S., Sza­bó M., Polcsek. (Szlancsik Já­nos) Elek SE—Medgyesegyházi TE 3-3 (0-0) Elek, 300 néző. V.: Takács Elek: Pataki — Tolnai, Kohut Cziczeri, Ferenczi, Uhrin (Ele­kes), Papp, Tapasztó, Bálint Bíró R. (Szűcs), Bíró T. (Séllei) Játékos edző: Séllei Gyula Medgyesegyháza: Relu — Mo­csári L., Multyán, Zsurzsucz G. Holecz, Kovács, Petruzsán, Pin­tér (Szűcs), Mocsári A., Vágási (Gera), Zsurzsucz Zs. Edző: Sári Ferenc. Az első félidő elpuská­zott hazai helyzeteit — ahogy lenni szokott .— a vendégek kontrái utáni gólok követték. Jó iramú mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született az in­diszponált játékvezetés mellett. G.: Papp az 58., a 63., a 88. (11- esből), ill. Holecz az 50., 53., Kovács a 85. percben. Jó: Tol­nai, Kohut, Papp, Bálint, ill. Multyán, Holecz, Mocsári A. (Hotya Mihály) IFJÚSÁGIAK: Gyomaend­rődi Barátság—Nagyszénási SK 2—1, Jamina-Patrick SE— Gyoma FC 4—2, Békéscsabai MÁV—Füzesgyarmat 3—0, Doboz—Battonyai TK 1—2, Csabacsűd—Mezőhegyesi SE 2—2, Orosházi MTK—Csorvás SK 5—1, Szeghalom SC— Mezőkovácsházi TE 4—2, Kamut SK—Sarkadi Kinizsi 4—1, Elek SE—Medgyesegy­házi TE 2—0. NB I-ES IFJÚSÁGI LABDARUGO-BAJNOKSAG, A ÉS B KORCSOPORT Békéscsabai Előre FC—MTK FC 2-3 (1-2) NB I-es ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Hajdú A. Békéscsaba: Nagy G. — Koszta (Hídvégi), Márton, Futaki (Godár), Mazula — Simon (Göblyös), Kovács H., Roczkó (Belicza), Csulik—Borbola, Balog Zs. Edző: Marik László. A válogatottakkal teletűzdelt vendég kék-fehér gárda az eredménytől és a hátralévő utolsó fordulótól függetlenül már baj­nokként lépett pályára, mi több, 855 percen át nem kapott gólt. A nagy kérdés az lehetett ezen a mérkőzésen, hogy a békéscsabaiak megtörik-e ezt a sorozatot? Nos, a vendégek vezető góljára a 25. percben büntetőből válaszolt a hazai gárda, de sokáig nem tarthatott a gólöröm, mert újra a vendégeknél lett az előny. A mozgalmas, eseménydús, jó mérkőzésen a békéscsabaiak mindent elkövettek az egyenlítésért, de hiába, pedig a helyzeteket kidolgozták ehhez. G.: Márton (1 l-esből), Balog Zs., ill. Kovács A., Tóth Cs., Adamcsek. Jó: Mazula, Kovács H., Csulik, Balog Zs., ill. Kovács A. (a mezőny legjobbja), Kollár, Adamcsek, Farkas V., Fekete. Békéscsabai Előre FC—MTK FC 2-3 (1-3) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Nagy II. Békéscsaba: Mogyorósi — Bányai, Sallai, Czipó P., Semjéni (Bíró J.) — Lakatos, Pozsár, Tóth Cs., Csúz — Friderikusz (Matus), Oláh. Edző: Ogrincs Pál. MTK: Kovács — Rikker, Nagy R., Gubik P. — Szabó B., Simon (Bárány), Kádár, Bíró P. (Mihalik) — Kovacsics (Földi), Molnár T., Tősér (Fodor). Edző: Vaczlavik Ferenc. A biztos bronzérmes békéscsabaiak élve­zetes, esemény dús mérkőzésen maradtak alul, bár ha a helyzeteiket értékesítik a második félidőben, akár a maguk javára is fordíthatták volna az eredményt.G.: Czipó P., Bíró J., ill. Kovacsics 2, Molnár T. Jó: Sallai, Tóth Cs., Matus, ill. Kovács, Nagy R., Szabó B., Kádár, Kovacsics, Molnár T. (gyurkó) Felvételünkön az ifjúsági A korcsoportosok küzdelmének egyik jelenete látható, amelyen a bombagólt szerző és jól játszó Balog Zs. fejeli el a labdát fotó: lehoczky Péter