Békés Megyei Hírlap, 1997. május (52. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-15 / 112. szám

^ 1997. május 15., csütörtök SPORT Edzői nyilatkozatok Újabb lépés a stabil bennmaradás felé Békéscsabai Előre FC—Vác FC 3—2 (1—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 3000 néző. V.: Tóth V. (dr. Bozóky, Ring). Békéscsaba: Baji 6 — Nagy L. 5, Raducu 6, Balog Z. 6 — Belvon 6, Major 6, Todorovics 8, Kovács 6, Kasik 6 — Szabados 5, Kulcsár 5. Edző: Bozai Gyula. Vác: Tóth 6 — Lévai 5—2=3, Nagy T. 6, Kasza 6, Boda 5 — Vojtekovszki 5, Babos 6, Schwarcz 5, Nyikos 7 — Andrássy 5, Füle 5. Edző: Strausz László. Csere: Szabados helyett Janics (5), Schwarcz h. Horváth (6) mindkettő a szünetben, Andrássy h. Víg (5) az 59., Kasik h. Frank (-) a 69., Füle h. Borgulya (-) a 75., Belvon h. Sándor (-) a 77. percben. Gólszerző: Todorovics (11-esből) a 16., Füle a 30., Belvon a 46., Nyikos az 57., Todorovics a 68. percben. Sárga lap: Lévai (Kasikot akasztotta) a 15., Balog Z. (Nyikos felvágásáért) a 39. percben. Kiállítva: Lévai (két sárga lap után) a 22. percben. Szögletarány: 3:2 (2:1). Következik 32. forduló. Május 17., szombat: MTK—Stadler, 17.00, Vác—Csepel, 17.00, DVSC—Pécs, 17.00, Zala­egerszeg—Videoton, 17.00, Siófok—Haladás, 17.00, Kispest-Honvéd— BVSC, 17.00 (MTV), III. kér. TVE—Vasas, 17.00. Május 19., hétfő: ÚTÉ— Békéscsaba, 17.00, Győr— FTC, 19.00 (MTV). 15. perc: Kulcsár labdájával Kasik a bal oldalon a 16-oson belülre verekedte magát. Lévai az alapvonal közelében buktatta, Tóth V. játékvezető a 11-es pont­ra mutatott, és sárga lapot adott a váci védőnek. Todorovics nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtte a büntetőt, 1—0. 22. perc: Kasikot a fél pályá­nál a bal oldalvonal mellett Lévai felvágta, Tóth V. játékvezető az akció befejezése után a második sárga lapot is felmutatta a Duna- parti játékosnak, amelyet köve­tett a piros. 30. perc: Babos előreívelése után Andrássy kapura lőtt a bal összekötő helyéről, 10 méterről, Baji kiütötte a pettyest, Andrássy visszagurított a kapu felé és a bal kapufánál üresen álló Füle egy lépésről a kapufa segítségével a hálóba talált, 1—1. 46. perc: Kasik bal oldali be­adását Janics ügyesen megtolta, Belvon négy lépésről a kapus mellett a jobb sarokba gurított, 2—1. 57. perc: Babos jobb oldali beadását a túloldalon üresen álló Nyikos 8 méterről a jobb felső sarokba fejelte,2—2. 68. perc: Belvon remek jobb oldalról középre adott labdájával Todorovics lefordult őrzőjéről és 15 méterről ballal a jobb felső sarokba bombázott, 3—2. A rekkenő meleg jó néhány szurkolót elijesztett, ám akik ebben a forróságban is kiláto­gattak a Kórház utcai stadion­ba, mindenképp élményben ré­szesültek, ugyanis a 30 fokos forróság ellenére nagy elánnal estek egymásnak a csapatok. Menetrendszerűen gördültek mindkét oldalon a támadások, és gyakran veszélyeztették a kapukat a támadók, alaposan próbára téve a két portást. Az első játékrészben Tóth kapus­nak volt nehezebb dolga, és nemcsak azért, mert többet tá­madtak a hazaiak, hanem azért is, mert ő nappal szemben vé­dett. A hazaiak egy jogos 11- esből szereztek vezetést. Lévai nehéz helyzetbe hozta csapatát kiállításával, mert ezután be­szorult a Vác, és a csabaiak közelről-távolról egyaránt pró­bálkoztak, ha nem is jártak eredménnyel. Aztán egy kontra és egy jó helyzetfelismerés ré­vén egyenlítettek a vendégek, amitől megtáltosodott a tíz em­berrel küzdő Duna-parti gár­da. A nagy meleg maradt, az iram nem lankadt, és a vácia­kon nem látszott meg, hogy em­berhátrányban játszanak. Igaz, a középpályák „megszűn­tek”, hiszen mindkét csapat a támadásra helyezte a hangsúlyt és minden áron gólt akart elér­ni. A finisre azért sokat kivett a meleg és az iram a játékosok­ból, az edzők jól látták meg, hogy kik fáradnak, és azonnal cseréket hajtottak végre. A jól Következik 32. forduló. Május 17., szombat: MTK—Stadler, 17.00, Vác—Csepel, 17.00, DVSC—Pécs, 17.00, Zala­egerszeg—Videoton, 17.00, Siófok—Haladás, 17.00, Kispest-Honvéd— BVSC, 17.00 (MTV), III. kér. TVE—Vasas, 17.00. Május 19., hétfő: ÚTÉ— Békéscsaba, 17.00, Győr— FTC, 19.00 (MTV). jött frissítés miatt továbbra is iramos volt a mérkőzés. A csa­bai előnyt egy némi védelmi hi­bát követően egyenlítette ki a Vác, ám harmadszor is megsze­rezte a vezetést az Előre, még­hozzá a hetek óta remekül ját­szó Todorovics szép alakítása révén, aki egy hét leforgása alatt a harmadik fontos gólját szerezte. Békéscsabai Előre FC—Vác 0—2(0—0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Ri- schák. Békéscsaba: Kollár —- Márton — Medgyesi (Petru- zsán), Majoros, Varga M. (Né- methy) — Stoica (Vadas), Csep- regi (Kurucz), Illés, Valentényi —V arga J., Balog Zs. Edző: Oláh Imre. Az 58. percben Kovács büntetőt hibázott 0—0-ás állás­nál. G.: Hódosi, Veres. Jó: Balog Zs., ill. Kovács, Hódosi, Sándor. Ez történt még... Vasas—Győr 2—0 (1—0) Fáy utca, 1500 néző. V.: Szabó Zs. Gól: Fischer(14.), Pál (70.). Csepel—MTK 0—3 (0—0) Csepel, 1000 néző. V.: Lettrich. Gól: Csertői (56.), Farkasházy (62.), Rósa (78. — öngól). Stadler FC—Kispest-HFC 2—0 (1—0) Akasztó, 500 néző. V.: Hanyecz. Kiállítva: Dubecz (75.). Gól: Jaszinszkij (30.), Jeremejev (80.). FTC—DVSC 3—1 (1—0) Üllői út, 9000 néző. V.: Kiss G. Gól: Horváth F. (11., 58.), Pető (ön­gól — 88.), ill. Sira (77.). BVSC—Siófok 4—1 (3—1) Szőnyi út, 500 néző. V.: Márton. Gól: Csiszár (5.), Fűzi (17.), Kiss I. (33.), Csordás (73.), ill. Szabó Z. (29.). , Pécs—Újpest 1—2 (0—2) Pécs, 6000 néző. V.: Vad. Gól: Romanck J. (46.), ill. Véber (7. — 11-esből), Kovács Z. (39.). Videoton—III. kér. TVE 2—2 (2—0) Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Ju­hos. Gól: Dvéri (31. — 11-esből, 33.), ill. Novák (47.), Szabó A. (53. — 11- esből). Haladás VFC—Zalaegersze­gi TE 0—0 Bozai Gyula, a Békéscsaba ed­zője: — Nem játszottunk jól, sőt teljesen enerváltan, fáradtan, s^rvezetlenül, de azt mondom, hogy amelyik csapat akar, az be­gyűri a döntő gólt. Ez a csapat akart volna, de megfogott ben­nünket a meleg, a tét. Ugyan a Nap egyformán sütött mindenki­re, de ránk nehezedett az idegi csomag, amelyet nehezen visel­tünk. De a három pont megszer­zése a lényeges! —Jól kezdődött a találkozó a csapat számára: vezetés, ember­előny, de aztán mégsem az tör­tént, ami ilyen esetben elvárha­tó... — Igen, mert pont a kulcsem­berek fáradtak el, akik eddig hoz­ták magukat. Persze belejátszott némi türelmetlenség is, főleg 2— 2-nél, de ez velejárója egy ilyen mérkőzésnek. —Pedig például Janics hama­rabb is megnyugtathatta volna a csabai kedélyeket, szurkolókat, ha három-kettőnél betalál... — Az volt a gond, hogy annál a helyzetnél azt hitte, hogy le van fújva az akció. A pályán nem hin­ni kell, hanem játszani és lőni kell. Aztán majd sípol a játékve­zető. — Egy esemény dús, gól gaz­dag találkozón született végül is az értékes győzelem... — Igen, bár én belülről nem annak láttam, mert nem játszot­tunk jól. S azért volt eseménydús, mert az ellenfél is fáradt volt, de végül is hősiesen küzdöttek tíz emberrel is, amihez gratulálok nekik, mert nagyon jó csapat. Nem rugdossák el a labdát, meg­játsszék, és azt nyújtották, amit tudnak. Strausz László, a Vác edzője: — Többségben voltak azok, akik a Békéscsaba győzelmét akarták, így győzött a túlerő. — A mérkőzés túlnyomó ré­szében nem látszott meg, hogy emberhátrányban küzdenek... — Ez számunkra sovány vi­gasz, kikaptunk, mert a labdarú­gást gólra játsszák. Az NB I állása l.MTK 24 6 1 78—20 78 2. Újpest 22 5 4 68—31 71 3. FTC 21 7 3 66—34 70 4. Vasas 19 6 6 49—28 63 5. DVSC 12 9 10 46—35 45 6. BVSC 13 6 12 41—33 45 7. Videoton 10 11 10 43—38 41 8. Kispest 11 8 12 37—41 41 9. Vác 10 9 12 37—42 39 10. Győr 10 9 12 40—47 39 11. Haladás 9 9 13 34—35 36 12.ZTE 10 5 16 32—50 35 13. Békéscsaba 9 6 16 34—53 33 14. Siófok 7 10 14 26—49 31 15. III. k. TVE 6 11 14 40—53 29 16. Pécs 6 7 18 27—60 25 17. Stadler 6 6 19 20—43 24 18. Csepel 5 8 18 37—63 23 Az NB I-es tudósítást készí­tette: Fábián István, Gyur- kó Mihály, Jávor Péter, Verasztó Lajos Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Sisák Péter, a Békéscsaba társadalmi elnöke: — Sok szempontból rendkívül fontos számunkra a győzelem. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető elnöke: — Remélem, hogy a csapat továbbhalad azon az úton, amely eredmény­hez vezet. Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezetője: —Továbbra is az eddigi odaadó játékot várom. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — A jókor jött pécsi győzelem mellett nagyon kell ma is a három pont. Laurinyecz György, a Békéscsaba elnökségi tagja: —Győzelem esetén előrébb léphetünk. Nagy Miklós, az MLSZ JT-elnöke: — Remélem, hogy sem a kapuhálóval, sem más téren nem lesz probléma. Dobó János, a Békéscsaba volt játékosa: — A pécsi siker után feltehetjük az i-re a pontot. Balog Zoltán: — Biztató, hogy két meccsen nem kaptunk gólt. Bélák Gyula, a Vác technikai igazgatója: — Remélem, hogy csak a napsütéstől lesz melegünk. Pleskó László, a Vác pályaedzője: — Ma megint bizonyíthatjuk, hogy jó csapat vagyunk. Nagy Tibor, a Vác csapatkapitánya: — Nyugodt, okos játékot várok társaimtól. A SZÜNETBEN.Pí7/cr Sándor, a Békéscsaba társadalmi elnök- helyettese: —Egy—nullnál, ha egészséges a gondolkodásmód, akkor már győztesek lennénk... Krattinger Márton, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Bízom benne, hogy a nagy meleg kihozza az emberelőnyt. Dr. Petróczy Gábor Békés megyei sportigazgató: — Ha lehigga­dunk, nyerünk. Tóth Márton, a Békés Megyei LSZ főtitkára: — Eldönthettük volna a találkozót, de a kiállítás az ellenfelet hozta fel. Bélák Gyula: — Mégsem csak a napsütéstől van melegünk. Pleskó László: — Nem vagyunk rosszak, de még nagyon nehéz lesz. A MÉRKŐZÉS UTÁN.SisűA: Péter: —Izzasztó volt. de nemcsak a meleg miatt. Kovács Géza: — Gratulálok a csapatnak, de sajnálom, hogy a közönség néhány tagja a mai napig nem talált rá csapatára. Iványi Károly, a Vác ügyvezető elnöke: — Kiváló mérkőzésen az győzött, aki több gólt rúgott... Moós János, a Békéscsaba pályaedzője: — Végig a szív és a lelkesedés vitte előre a fiúkat. Nagy Miklós szerint... Az egykori kiváló játékvezető kilenc éve áll a Játékvezetői Testület élén. A meccs után Nagy Miklóst nem Tóth V. teljesítményéről kérdeztük, elvégre egy játékvezető nem tud jobb lenni, mint amikor észrevétlen marad... Az viszont érdekes lehet, hogy állítólag azért „vak” hosszú ideje a Kórház utcai eredményjelző tábla, mert — vagy hibás, vagy nem szabad bekapcsolni... — Ha rossz, javaslom megjavítani, mert a játékidőt—és természe­tesen az eredményt is a rendes játékidő végéig, vagyis 90 percig—a mi szabályaink szerint sem tilos mutatni. Ha a gép rossz, az más kérdés. — Pécsett újra szakadt a háló egy lövés, pontosabban egy 11-es után. Túl azon, hogy eddig csak maga Pillér bíró látta másképpen az ominózus, a Szombathelyen a hálón átjutott labdát. Tesz-e valamit a JT azért, hogy legalább tompítsa a jövőbeni bírálatok „élét”... —Túl azon, hogy Pillér hibáját nehéz lenne vitatni, csak azt tudom mondani, hogy éppen most, a Kórház utcában szerepelt váciaktól tudom: egy Nyíregyháza környéki vállalkozó készít olyan hálókat, amelynek résein még a nagyon erős lövés sem jut át olyan könnyen, mint a mostanában honos műanyag hálókon. Mi máris javasoltuk az MLSZ-nek, hogy ilyen hálókat szorgalmazzanak a kluboknál, mert úgy gondolom, hogy a sűrű lyukú háló alkalmazásával legalább egy vitalehetőséggel kevesebb lenne! Új vezetőedző az úszóknál Tegnap este újabb rendkívüli el­nökségi ülést tartott a Békéscsa­bai Előre Úszó Klub — a kiala­kult helyzetre tekintettel. Mint is­mert, a 12 éven át eredményesen tevékenykedő Kovács Ottó bead­ta felmondását, így vezetőedző nélkül maradt a klub, s a legered­ményesebb versenyzők „gazda” nélkül maradtak. Az elnökségi ülést követően Jambrich Mihály, az egyesület elnöke tájékoztatta lapunkat: — Már a szombati elnökségi ülésen elfogadta az elnökség Kovács Ottó felmondását, tegnap pedig mindezt megerősítették, azaz tu­domásul vette a kilenctagú testü­let, amelyből csak a munkahelyi elfoglaltság miatt távollevő Faniszló József, valamint a né­hány nappal ezelőtt „mandátu­máról” lemondott Dinya László hiányzott. Szombaton két felada­tot kaptam az elnökségtől. Az egyik az volt, hogy személyesen tárgyaljak Kovács Ottóval, hogy egy meghatározott idejű szerző­déssel augusztus 31-éig, a ver­senyévad befejezéséig továbbra is foglalkozzon azokkal a ver­senyzőkkel, akik az ő csoportjá­ban voltak. Ezt Kovács Ottó nem vállalta, mivel június 1-jétől elkö­telezte magát máshová. Szentesi Szabolcs édesapjának kérése az volt, ha Kovács Ottó nem vállalja atovábbi felkészítést, akkor gyer­meke számára készítsen edzés­tervet, ami az ifjúsági Eb-re kvali­fikálhatja. Kovács Ottó ezt sem vállalta. Egy másik feladatot is kaptam, miszerint mindenképpen oldjam meg a vezetőedzői poszt betölté­sét. Már szombaton a többi edző jelenlétében felmerült, hogy Szarvas János személyében lát­ják azt a szakembert, aki segíteni tud az egyesületen (Szarvas Já­nos egykor kiváló úszó volt, ed­dig a Belvárosi DSK úszóedzője- ként több diákolimpiái bajnokot és bajnoki helyezetett nevelt ki— a szerk.). Felkerestem Zátonyiné Fazekas Erzsébetet, a belvárosi iskola igazgatónőjét, aki azt mondta, hogy egyik szeme sír, a másik nevet, hiszen gondot jelent Szarvas János pótlása, de örül, hogy a fiatal szakember ilyen lehetőséget kap a bizonyításra. Ezután Szarvas Jánossal való hosszú beszélgetést követően ab­ban egyeztünk meg, hogy megbí­zott vezetőedzőként május 20- ától munkába áll. Az elnökség egyöntetűen támogatta ezt a vá­lasztást. Kovács Ottót egyébként június 30-áig kifizettük. Ugyancsak a témához tarto­zik, hogy a belvárosi és a Szabó Pál téri iskola igazgatóival, a Szigligeti utcai óvoda vezetőjé­vel együttműködési megállapo­dást szándékozunk kötni az ered­ményesebb úszósport érdekében. (jávor) Marad az NB I Békéscsabai Főiskola DSE—Kaposvári NRC 2:3 (16, 12, -4, -2, - 7) NB I-es nól röplabda-mérkőzés, rájátszás a 13—18. helyért, Bé­késcsaba, 100 néző. V.: Csizmánk, Bodrogi. Békéscsaba: Bajkó J., Baj kó Enikő, Somogy vári, Antoni, KAZAR, V ásárhelyi. Cs.: T óth E., Bajkó Edit, Lengyel. Edző: Kormos Mihály. Kaposvár: Boldareva, Tormási, Magyar, TUBA, Geiger, KARMOSNÉ. Cs.: Gelle, Vukov, Ékes. Édző: Simonné Kutas Zita. Négy között az orosháziak Postás I.-OMTK I. 10:1 Női asztalitenisz-rájátszás, Bu­dapest. Kertai, Molnár— Cojocaru, Wirth G. 2:1, Erdős, Kuscs—Fazekas Gy„ Kovács 2:0, Erdős—Wirth G. 2:0, Szi­geti—Cojocaru 1:2, Kuscs— Kovács 2:0, Molnár—.Fazekas Gy. 2:0, Szigeti—Wirth G. 2:0, Kuscs—Cojocaru 2:0, Mol­nár—Kovács 2:0, Erdős—Fa­zekas Gy. 2:1, Kuscs—Wirth G.2:l. A párosoknál a Kertai, Molnár duó óriási csatában a döntő szett­ben 21:19-re nyert a Cojocaru, Wirth G. kettős ellen, míg a Faze­kas Gy., Kovács páros kikapott az Erdős, Kuscs duótól. A folytatás­ban biztosan győzött a Postás. Orosházi MTK I.— Szekszárd elmaradt Az anyagi gondokkal küzdő szekszárdiak nem érkeztek meg a rájátszásra, így mindkét ellenfe­lük 10:0-nal kapta meg a ponto­kat. Az OMTK I. csoportjában a második lett és a legjobb négy közé jutott, s Budapesten, május 21 -én, szerdán 14 órakor a másik csoport győztesével, a Statiszti- ka-Metalloglobusszal egy mér­kőzésen dönti el a fináléba jutást a két együttes. . V. L. Eltiltások A Békés Megyei Labdarúgó Szövetség Fegyelmi Bizottsága a kiállított, sportszerűtlenkedő labdarúgókkal szemben a következő ítéleteket hozta: egy bajnoki mérkőzéstől eltiltva: Földi Balázs (Gyoma FC), Som­vári Zoltán (Kamut). Két mérkőzéstől eltiltva: Varga Zol­tán (Bcs. MÁV), Csordás Attila (Battonya), Árgyelán Demeter (Kétegyháza), Burai Sándor (Kevermes), Szabó Gábor (Mezőbérényi FC II.). Háromtól eltiltva: Zeller Sándor (Dévavá- nya), Viszkok Róbert (Csaba- csűd). Három mérkőzéstől eltilt­va, de a büntetésük június 30-áig próbaidőre felfüggesztve: Erzsi- ák Gábor (OMTK), Kovács Zsolt (Battonya), Németh Lajos (Gerendás). Hat bajnoki mérkőzésétől eltiltva: Kovács Sándor (Újkígyós), Mazula Mi­hály (Tarhos). Az eleki Kohut Zoltán hátralévő büntetését fel­függesztették. A fegyelmi bizottság az el­maradt Orosházi Barátság—Al­máskamarás megyei III. osztá­lyú felnőtt bajnoki labdarúgó­mérkőzés három pontját 3—0-s gólkülönbséggel a vétlen Oros­házi Barátság javára igazolta. íflÉKÉS MEGYEI HÍRLAP A\ A ^/ÚATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pl. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyed évre 2085 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068 Remekül kezdtek a csabaiak, hi­szen 8:2-re elhúztak, és hiába zár­kózott föl az ellenfél, szép játék után nyertek a hazaiak. A máso­dikjátékrészben is jól tartotta ma­gát a főiskolás gárda, fej-fej mel­lett gyűjtögették 12:12-ig a pon­tokat, aztán újabb szettgyőzelmet arattak. Ekkor már tudott volt, hogy a békéscsabaiak begyűjtöt­ték a hőn áhított egy szettgyőzel­met, ami a csapat biztos bennma­radását jelenti az NB I-ben. Le is ült ezután a csapat, már nem volt olyan tűz a lányokban, és a nagy melegben fordítani tudott a Ka­posvár. Kormos Mihály: — Egy do­lognak tudok nagyon örülni: bentmaradtunk!