Békés Megyei Hírlap, 1996. április (51. évfolyam, 77-100. szám)

1996-04-01 / 77. szám

SßlKimGOLHlBlAP 1996. április 1., hétfő © SPOR'f MEU-eKLt^ Vendégsiker a rangadón Csaba Előre KC—Békési FKC 27—SÍ (12—13) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 600 néző. V.: Bányász, Némedi. Békéscsaba: Szikora — Balogh 1, GLEMBÓCZKI5, TÓTH B. 5, VÖRÖS 5, Unyatinszki 2, Luk­ács 4. Cs.: Szász P. 1, KATANA 4, Benkő. Megbízott edző: Ferencz Rezső. Békés: Petrovszki — NAGY J. 5, BOGÁRDI 5, Dögé 2, CZÉTÉNYI 7, MOLDOVÁN 9, Pocsai 3. Cs.: Flontás (kapus), Weigert, Lajos. Edző: Varga László. Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1. A találkozó eló'tt a lelátón már ,,összecsapott” a két szurkolótá­bor. A vendégeknél hiányzott a beteg Csuvarszki. Nagy révén szerzett vezetést a Békés a 15. másodpercben, amit Balogh egyenlített, majd a har­madik percben megsérült a csa­bai szélső. Néhány perces ápolás után még Balogh visszatért, de Tóth Barna (kezében a labda) nagy csatában Nagy Józseffel a vendégek szélsőjével, hátrébb Dögé (6) figyeli a fejlemény eket. A megyei férfi kézilabda-rangadón: Csaba Előre KC—Békési FKC 27—31 FOTÓ: LEH0CZKY PÉTER jelezte, nem tudja vállalni tovább a játékot, Szász állt a helyére. Szikora bravúrjai ellenére a 13. percben 6—3-ra vezettek a ven­dégek. Fokozatosan zárkóztak fel a csabaiak, és a 27. percben Lu­kács hétméteresével egyenlítet­tek, 10—10. Izgalmas volt a félideji hajrá, végül egygólos bé­kési előnnyel vonultak pihenőre a csapatok. Fordulás után felvált­va estek a gólok, majd a 41. perc­ben először vezetett a Békéscsa­ba Katana révén, 18—17. A 47. percben 23—22-es állásnál zic­cert hibáztak a hazaiak, amit a másik oldalon büntettek a vendé­gek, és Bogárdi két góljával el­húztak. A hajrában már hat góllal is vezetett a Békés, 57. perc: 24— 30. Az utolsó percekben csak csökkenteni tudta a hátrányt a csabai együttes. • A megyei rangadó nagy küzdelmet, kemény összecsa­pásokat hozott. A fiatal békés­csabaiak jól tartották magu­kat, ám a hajrában a rutino­sabb békésiek a maguk javára fordították a mérkőzést. A játékvezetők nem álltak fel­adatuk magaslatán. Ferencz Rezső: — Nagy csata volt, Balogh korai kiesése miatt át kellett szervezni a csa­patot. A kiállítási arány ellenére úgy érzem, a játékvezetők a ven­dégeknek kedveztek. Varga László: — A győzelemnek örü­lök, a játékban sok pozitívum nem volt. A nehéz anyagi hely­zetben lévő csapatunk most is bizonyított. Köszönjük a szur­kolóink segítségét. Ifjúságiak: Csaba Előre KC—Békési FKC 16—11. (verasztó) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Szeged, 250 néző. V.: Simon, Szabó.Szarvas: Tyetyák2 — Gilan5,Korcsok 1, Vizsnyiczai7, Volent 1, Serfel 6, Almási 3. Cs.: Dián (kapus), Kékes, Czere, Harsányi, Nemes. Edző: Velky Mihály. Az ellenfél legjobb dobói: Berta 8, Kucsera 7. Nagy lendülettel kezdtek a sze­gedi fiatalok, a 8. percben, már 5—1-re vezettek a házigazdák. A Körös-partiak rendezték sora­ikat, szívós munkával 7—6-ra felzárkóztak. Nem tartott sokáig a szarvasiak öröme, ugyanis újabb Volán-percek következ­tek, így hétgólos Tisza-parti előnnyel vonultak az öltözőbe a csapatok. Szünet után felváltva estek a gólok, a szarvasi támadók sorra hagyták ki a jobbnál jobb zicce­reket, igaz, Nagy Peter kapus szenzánciósan védett. A szegedi fiatalok lelkesen játszottak, megérdemelten nyertek. Nem a védekezés miatt szenvedett vereséget a szarva­si csapat, hanem a gyenge helyzetkihasználás miatt hagyták el vesztesen a pályát. A hét végi Békéscsaba elleni rangadóra elsősorban támadó játékban kell javulnia a Kö­rös-partiaknak. Ny. M. Fazekas Mária két aranyat nyert A hét végén rendezték meg Bu­dapesten, a Marczibányi téri csar­nokban az asztaliteniszezők Bu­dapest bajnokságát. A viadalon a Békési TE és az Orosházi MTK versenyzői képviselték Békés megyét. A női egyéniben Faze­kas Mária (Orosházi MTK) a leg­jobb nyolc közé jutott. Itt a koráb­bi bajnoknővel, a szülés után egy­re jobb formába lendülő Braun­nal (BSE) találkozott és nagy csa­tában vereséget szenvedett. Női párosban a legjobb 16 kö­zött búcsúzott a Kecskés R.. Harsányi (Statisztika-Metallo- globus, OMTK) duó, miután 2:0- ra kikapott a Simon, Pintér ket­tőstől. A Pidl, Kertai (OMTK, Postás) kettős az elődöntőbe ke­rült, itt a Gazsi, Erdős (Postás SE) párostól szenvedtek vereséget, így bronzérmesek lettek. A Faze­kas, Molnár (OMTK, Statisztika- Metalloglobus) duó az elődöntő­ben a Braun, Kuscs (BSE) kettőst győzték le, majd a fináléban a Gazsi, Erdős páros ellen diadal­maskodtak 2:1-re, így aranyér­met nyertek. Vegyes párosban a Harsányi, Marsi (OMTK, BVSC) kettős a legjobb nyolc közé jutásért a nagy esélyes Braun,Németh duót győzte le. A Fazekas, Pagonyi (OMTK, BVSC) páros végig re­mekül menetelt, a döntőben a Molnár, Pázsy (Statisztika-Me- talloglobus, LRI-Malév) kettős ellen nyertek, így a jó formában lévő Fazekas második aranyér­mét nyerte. V. L. Mezőgazdasági üzemek, gazdálkodók, kistermelők figyelmébe! Mezőgazdasági termelvényeit tisztíttassa, száríttassa, raktározza egy helyen, így jelentős szállítási költséget takarít meg. SZOLGÁLTATÁSAINK: ♦ gabonafélék, kukorica, napraforgó tisztítása, szárítása, raktározása, ♦ faipari termékek gyártása, tűzifa értékesítése. Termelvényeit értékesítse közvetlenül — közbeeső kereske­dők, integrátorok kikapcsolásával — a felhasználónak, illet­ve az exportőrnek. Felvásárolunk gabonaféléket, iregi csíkos és fekete napraforgót, fénymagot. ÁTVÉTEL ÉJJEL-NAPPAL ÉS HÉTVÉGEKEN IS. Címünk: Telekgerendás, TE-FA Kft. Telefon/fax: (66) 482-679, (66) 482-316. Döntős a Debrecen! A debreceniek az itthon 25-20- ra megnyert első összecsapás után egy góllal vendégként is győzni tudtak 23—22-re, így kettős sikerrel verekedték be magukat az EHF Kupa női kézi­labda fináléjába. TOTÓEREDMÉNYEK A Totó 13. heti eredményei l.ZTE—Újpest 1—0 1 2. Győr—Vasas 1—3 2 3. FTC—Békéscsaba 3—0 1 4. Bremen—Leverkusen 2—1 1 5. B. München—Dortmund 1—0 1 6. Atalanta—Torino 1—0 1 7. Bari—AS Roma 1—2 2 8. Intern.—Fiorentina 1—2 2 9. Juventus—Parma 1—0 1 10. Lazio—Vicenza 3—0 1 11 .Napoli—Cagliari 0—0 X 12. Padova—Cremonese 1—2 2 13. Piacenza—Milan 0—2 2 +1. mérkőzés: 14. VfB Stuttgart—St. Pauli 1—1 X Szabados Béla amerikai remeklése A hét végén rendezték meg az Egyesült Álla­mok egyetemi úszó bajnokságát Texas Ál­lamban, amelyen rajthoz állt a Floridában egyetemista Szabados Béla, a békéscsabaiak kiváló sprintere, aki két versenyszámban állt rajtkőre. A 200 yardos gyorsúszást úgy nyer­te a a Florida Atlantic University kitűnősége, hogy a teljes amerikai válogatottat maga mögé utasította. Eredménye 1:34.3 perc, aminél csak Matt Biondi, a szám korábbi koronázatlan királya úszott jobbat az úszó történelem során. Az időeredmény egyéb­ként méterre átszámítva is jócskán az 1:50 percen belülinek számít. Szabados a rövi- debb távon ötödik lett, erről az időeredmé­nyéről nincs információnk. / Újra lépéshátrányban BSC Szarvas—Szekszárdi 70:79 NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9—14. helyért, Szarvas, 200 néző. V.: Pázsitka, Kóthay. Szarvas: Huszárik (3), Dórán (7), MISIK (18), NITULESCU (15), Frankó K. (8). Cs.: Frankó Á. (10/6), Keresztény (9/3), Bobvos (-), Zsigmond (-), Tóth E. (-). Edző: Tapodi László. Szekszárdi MADARAS (14), CSÁK (27), KRANYECZ (20), Kiefer (13/9), Badics (5). Cs.: Bihari (-), Szabó (-), Nagy A. (-). Edző: Guóth Iván. Az eredmény alakulása: 5. perc: 8:6,10. p.: 12:17,18. p.: 27:41, 29. p.: 49:59,35. p.: 63:71. Kipontozódott: Frankó K. a 35. percben. Ismét sorsdöntő mérkőzést ját­szott a Szarvas női kosárlabda­csapata. Hazai pályán a szokás­nak megfelelően most is jól kezdtek, és néhány percig vezet­tek is. Ezután — megszámoltuk — hat akciójuk volt eredmény­telen, s ezekből Csák és Kranyecz sorra szerezte a ven­dégek pontjait. Nitulescu és Frankó Kati kosaraival úgy lát­szott, szoros eredménnyel for­dulnak a csapatok. Nem így tör­tént, mert bosszantó hibákat vé­tettek Doránék. Szünet után is a vendégek percei következtek. Volt, ami­kor 19 pontra nőtt az előnyük. A két dobógép, Csák és Kranyecz mellé felnőtt az irányító Mada­ras, akinek még 12 pont meg­szerzésére is volt ereje. A 18. perc után nagy hajrába kezdett a Szarvas, és az óriási hátrányt fo­kozatosan dolgozta le. Ekkor különösen Misik remekelt, aki 14 pontot hintett, de Frankó Anna három triplája is kezdte éleszteni a győzelmi reménye­ket. Négy perccel a befejezés előtt már csak hat pont volt a hátrány. Frankó Katalin kipon­tozódása azonban kizökkentette a csapatot. Ekkor több hiba csú­szott be a játékba, s ezekből a Szekszárd pontokat szerzett, s végül 9 ponttal nyerte meg a mérkőzést. A szarvasi lányok akaratá­val ezúttal sem volt baj. De a nagy akarás rendkívül sok hi­bával párosult, s a Szekszárd van olyan jó csapat, hogy eze­ket környörtelenül kihasznál­ta. Miután a rivális Közgáz­(31:46) Matáv csapata újból nyert idegenben — a Zala Volán ott­honában nyertek — ismét eggyel több győzelmük van, mint a Körös-partiaknak, akik újból a kieső helyre ke­rültek. Tapodi László: — Megcsil­lant az újabb esély, de az első félidőbeli vendégelőny behoz- hatatlannak bizonyult. Guóth Iván: — Nehéz mérkőzést nyer­tünk, a Szarvas későn hajrázott. Csabai Pál Nitulescu (11) a szekszárdi védők gyűrűjében próbál kosárra dobni. Nem sikerült a Körös-parti lángok hét végéje: BSC Szarvas—Szekszárd 70:79 fotó: lehoczky Péter MOA-vándorgyűlés Gyulán A 26. Magyar Olimpiai Akadé­mia vándorgyűlést a fürdőváros­ban rendezték meg. A szép számú érdeklődő, valamint három olim­piai bajnok — Ambrus Miklós, Lemhényi Dezső, Reviczkiné Köteles Erzsébet —jelenlétében a magyar olimpiai csapat vezető­jének tájékoztatója nyitotta az előadások sorát. Az atlantai aktu­alitásokról Lochmayer György, az OTSH főosztályvezetője be­szélt. Az ókori olimpiák legna­gyobbnak ígérkező centenáriumi játékai az európai országok szá­mára 82 milliárd dollárba kerül. Lochmayer úr 30 körüli érem­számmal lenne elégedett, vala­mint a pontversenyben megtar­tandó helyezésünket tartja reális­nak. Dr. Istvánffy Csaba pro­fesszor a Sydney 2000 program ismertetésével már a következő megmérettetés reménységeinek, tehetségeinek gondozási kon­cepcióját vázolta fel. Az ifjúság olimpiai szellemű nevelésének témáit többek között a sportmúzeum igazgatója, Sza­bó Lajos előadása vezette be. Ezt követően a békéscsabai főiskola docense, Medovarszki János nagy sikerű összeállítása követ­kezett, amelyben egykori testne­velőjéről, id. Christián Lászlóról, a Széchy Tamásokat, Kiss Istvá­nokat útjára indító mesteredző­ről, volt MOB-tagról értekezett. A MOA kitüntető jelvényei­nek és okleveleinek átadását kö­vetően a vándorgyűlés kiegészítő programjai között olimpiai gyer- mekrajz-versenyre került sor, ami-14-éig tekinthető meg a gyu­lai Jókai művelődési házban. Megnyitották a Békés megye sportmúltját bemutató kiállítást Borovicz Tamás olimpiai relikvi­áival együtt a helyi múzeum Dürer kiállítótermében. A részt­vevők Erkel Ferenc szobránál és id. Christián László síremlékénél elhelyezték a kegyelet koszorúit. —án— Budapestre került az első Hírlap Kupa Békéscsabán a hét végén az egy­kori Szalvai pályán rendezték meg az első Békés Megyei Hírlap Vándor Kupa baseball-tornát, amelyen négy csapat vetélkedett gyér érdeklődés mellett. A két nap során több órás mérkőzése­ken a papírforma érvényesült. A budapesti UHHC Astros első li­gás, több válogatottat felvonulta­tó együttes megérdemelten vég­zett az első helyen, megelőzve a három harmadik ligás ellenfelét. Eredmények. Debreceni Dinamit—Békéscsabai Villá­mok 21—2. A hazai együttes első hivatalos mérkőzésén tiszte­sen helytállt a több éve együtt játszó debreceniek ellen. Budapesti UHHC Astros— Miskolci Felhőkarcolók 27—1. Ezen a mérkőzésen megmutatko­zott a két osztálynyi különbség. A harmadik helyért: Békés­csabai Villámok—Miskolci Felhőkarcolók 15—14. V.: Csa- bina, Bánkúti, Berecz. Békéscsa­ba: Bozó, Bíró, Lechner, Mészá­ros, Grósz, Papp, Cseman, Szel- csányi, Kovács, Tóth, Simán. Edző: Simán Attila. Rendkívül kiélezett küzdelemben, kitűnő mérkőzésen megszerezte első győzelmét a hazai csapat. Csabai pontszerzők: Bozó 3, Papp, Bíró, Lechner 2—2, Grósz, Mé­száros, Kovács, Cseman, Simán, Tóth. A döntőben. Budapesti UHHC Astros—Debreceni Di­namit 11—5. A jobban játszó első ligás fővárosiak győzelme megérdemelt a lelkes debreceni­ek ellen. A torna támogatói: Békés Megyei Hírlap, Magyar Baseball Szövetség. Spaten Söröző, a Dózsa György úti kondícionáló-terem tulajdonosa. (T.B.I.) Tisza Volán—HC Szarvas 29—25 (17—10)