Békés Megyei Hírlap, 1996. április (51. évfolyam, 77-100. szám)

1996-04-01 / 77. szám

1996. április 1., hétfő © spo^y, Három békési csapat nyert idegenben Kapaszkodik az Orosháza Labdarúgó NB III Kiskunfélegyházi TK— Szarvas 1—2 (0—1) Kiskunfélegyháza, 600 néző. V.: Varga S. Kiskunfélegyhá­za: Bánó — Lapsánszky, Már­ton, Skribics — Kertész, Síber, Palkovics (Papp), Fórizs — Fütyü, Korom, Nagy. Edző: Kurucz István. Szarvas: Petrás — Bencsik, Velky, Darida (Kli- maj), Hóbei — Nagy, Demjén, Bány, Bencze — Cziglédszky, Sindel. Edző: Koltai Lajos. 20. perc:, Hóbei jobb oldali beadását Bány 3 méterről lőtte a kapuba, 0—1. 60. perc: Bencze a félpályá­nál könnyedén lefordult Skri- bicsről, kapura vezette a labdát és 16 méterről a kifutó Bánó mellett a hosszú sarokba lőtt, 0—2. 78. perc: a 16-oson belül ke­zeztek a szarvasi védők, a játék­vezető 11-est ítélt. A büntetőt Fütyü biztosan értékesítette, 1—2. 83. perc: Bány kézzel ért a labdához, amiért a játékvezető sárga lappal büntette, majd a to­vább reklamáló játékosnak fel­mutatta a piros kártyát. Kevesen gondolták volna, hogy a tabella alján kullogó szarvasiak legyőzik a második helyezett Kiskunfélegyházát. Ezen a napon az órisái lelkese­déssel játszó Körös-parti fiata­lok megérdemelten nyertek a gyenge napot kifogó, szív nélkül játszó házigazdák ellen. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Petrás, Hóbei, Demjén, Bencze, Velky. Ifjúságiak: Kiskunfélegyhá­zi TK—Szarvas 3—0. Szegedi EAC—Tótkomlósi TC 2-0 (2-0) Szeged, 600 néző. V.: Schnei­der. SZEAC: Dobó — Turján, Magyar, Kránicz — Forgács, Rau (Kulacsik), Kiss, Srdic — Imre (Várszegi N.), Hadár, Mitrovics. Edző: Híres Gábor, Borbély László. Tótkomlós: Tentis — Pásztor L., Bakai, Pásztor T., Kálmán — Sümeghy (Kovács), Bischof, Bucholcz, Papp — Fülöp, Basa (Tóthabo- nyi). Edző: MatajszPál. 10. perc: Mitrovics iramo­dott meg, Tentis kifutott kapujá­ból, a 16-oson kívül kézzel ért a labdához. A szabadrúgást Mit­rovics végezte el, jól eltalált lab­dája a sorfal fölött vágódott a hálóba, 1—0. 43. perc: egy jobb oldali be­adást Mitrovics remekül fejelt le a jókor érkező Hadár elé, aki 10 méterről a kapu jobb oldalába helyezett, 2—0. Az első félórában nagyszerű dolgokat produkáltak a hazaiak, uralták a mezőnyt, számos hely­zetet alakítottak ki, kétgólos előnyhöz jutottak. Szünet után kiegyenlítettebbé vált a küzde­lem, de továbbra is tudatosság jellemezte a Tisza-partiak játé­kát, látszik, hogy formálódik, alakul a csapat. Jó: Kiss, Mitro­vics, Magyar, ill. Pásztor L., Papp. Ifjúságiak: SZEAC—Tót­komlósi TC 6—1. Mindszent—Mezőberényi FC 0-1 (0-1) Mindszent, 400 néző. V.: Prikidánovics. Mindszent: Őze — Mesina, Antal, Jancsovics, Elekes — Sátor, Szécsi, Buliás, Gedai (Mihály) — Bakó, Gyovai. Edző: Jelenfi István. Mezőberény: Steigerwald — Mohovics, Laurinyecz, Lenke- fi, Pecze — Ottlakán Hegedűs, Litauszki, Krcsmarik — Da- rócz, Raducu. Edző: Litauszki Pál. 8. perc: bal oldali támadás után Lenkefi hatalmas erejű lö­vése a rövid sarokba vágódott, 0—1. Az első félidőben a széltől támogatott vendégek kezdtek jobban, de igazán nagy helyze­tük nem akadt. A szórványos hazai támadások elakadtak a jól záró mezőberényi védelmen. A második félidőben a széltől tá­mogatott házigazdák veszélye­sen támadtak, de a kapu előtt rendre elfogyott a tudományuk. A mezőberényiek győzelme mindenképpen megérdemelt. Jó: Antal, Szécsi, ill. Steiger­wald, Ottlakán, Lenkefi, Lauri­nyecz. Ifjúságiak: Mindszent— Mezőberényi FC 0—1. Szentesi FC—Gyula-Kanton FC 0-1 (0-1) Szentes, 600 néző. V.: Harsányi. Szentes: Kovács — Mészáros I. , Deák, Kiss (Sipos), Muskó — Juhász-Bóka, Jemei (Mészáros II. ), Bórák, Gulyás — Verebé- lyi, Répás. Edző: Antal Ferenc. Gyula: Veress — Dávid, Pápa, Burai, Resetár — Tamási, Ku­rucz, Szegedi (Bíró) — Méhes (Démusz), Gyura, Gajdács (Szi­lágyi). Edző: Szentléleki Béla. 40. perc: Szegedi kapott kitűnő átadást, majd 30 méterről lövésre szánta el magát, remek Felhívás!_______ Felhívjuk tisztelt ügyfeleink figyelmét, hogy a Műszóig Bt. CÍME és TELEFONSZÁMA 1996. április 1-jétől MEGVÁLTO­ZOTT Új címünk: 5600 Békéscsaba, Bartók B. út 61-65. B Ih. fszt. 2. Új telefonszámunk: (66) 451-414. Továbbra is várjuk kedves ügyfeleinket változatlan szol­gáltatásainkkal! Tisztelettel: Munka/édelmi Szolgáltató Betéti TArsasAg a bombája a jobb kapufa tövéről védhetetlenül vágódott a kapu­ba, 0—1. Az első félidőben az erősen tartalékos házigazdák teljesen átadták a kezdeményezés lehe­tőségét a vendégeknek. A 40. percben esett védhetetlen gól után valamivel többet támadtak a szentesiek, de kevés volt játé­kukban az átütő erő. A gyulaiak végig kulturáltan, gólveszélye­sen játszottak, s jóval többet tá­madtak, a hazaiak csak a kitűnő formában védő Kovács kapus­nak köszönhetik, hogy nem szenvedtek még nagyobb ará­nyú vereséget. Jó: Kovács, Ré­pás, ill. Dávid, Resetár, Kurucz, Gyura. Ifjúságiak: Szentes—Gyu­la-Kanton FC 1—-2. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kiskörös—Kalocsa 2—2(1—1), Baja—Makó 1—3 (1—3), Szegedi VSE—Kunba­ja 1—0 (1—0), Kiskundorozs- ma—Kisszállás 1—3 (1—1). Magyei I. osztály Szeghalom SC—Jamina- Patrick SE 2-2 (1-0) Szeghalom, 500 néző. V.: Péter. Szeghalom: Nagy—Földi, Sza­bó L., Tóth, Barna (Sáfián), Sza­bó S. (Kun), Kovács, Macsári, Vámos, Kozák, Zsombok (Macs­kát). Edző: Búza Barna. Jamina: Stumpf — Szűcs, Szarvas, Ko­vács B., Schneider, Keller, Nagy, Fehérvári, Tóth A., Belicza, Tóth Cs. Edző: Turcsek Zoltán. Kor­rekt játékvezetés mellett ki­egyenlített küzdelem jellemezte a sportszerű mérkőzést. A hazaiak az első percben megszerezték a vezetést, amit a vendégek a máso­dik félidő közepén megfordítot­tak. Ezután a gyors három hazai csere sikeresnek bizonyult, egyenlítettek a szeghalmiak. G.: Vámos az L, Macskin a 79., ill. Fehérvári a 69., Tóth A. a 73. pércben. Jó: Tóth, Kovács, Ko­zák, ill. Schneider, Fehérvári, Belicza. Gyoma FC—Nagyszénás! SK 1_0 (0-0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Klembucz. Gyoma: Hajdú — Munkácsi, Pribojszki (Zsom- bok), Plástyik, Kovács, Somogyi (Erdei), Hunya, Igricz, Holló (Gardi), Gubucz, Tóth. Edző: Durucskó Péter. Nagyszénás: Bordás — Sarkadi, Zábrák (Var­ga I.), Brachna, Boér, Trabak (Krajcsovics), Basiu, Lakatos, Árgyelán (Kvasznovszki), Hor­váth, Varga II. Játékos edző: Kvasznovszki József. A mérkő­zést végig támadó hazaiak az utolsó percekben lőtt góllal meg­érdemelten tartották otthon a há­rom pontot. G.: Zsombok a 87. percben. Jó: Hajdú, Munkácsi, Zsombok, ill. Bordás, Zábrák, Horváth. (Gardi Tamás) Me/.őkovácshá/.i TE— Békési FC 2-3 (2-0) Mezőkovácsháza, 300 néző. V.: Fejes. Mezőkovácsháza: Bíró — Ágoston, Hovorka, Török, Mikula (Gyapjas), Matkócsik, Mészáros, Zámbori, Varga, Sze­keres, Márkus (Zábrák). Edző: Sári Ferenc. Békés: Molnár — Kürti, Kondacs (Minya), Varga, Pálfi, Fehér, Kocsány, Lipták, Fekete (Szűcs), Horváth, Nagy. Edző: Zsíros György. Az első já­tékrészben a hazai csapat irányí­totta a játékot, kétgólos előnyre tettek szert. A második félidőben a jobb erőnlétben lévő vendégek megfordították az eredményt. G.: Szekeres a 12., Török a 19., (11 -esből), ill. Nagy a 51., a 67., Horváth a 75. percben. Jó: Hovorka. Zámbori, Szekeres, ill. Pálfi, Kocsány, Nagy. (B. J.) Elek SK—Mezőhegyes! SE 1_0 (1-0) Elek, 300 néző. V.: Scsitovics. Elek: Bodor — Sarkadi, Kohut, Uhrin (Sípos), Ferenczi, Séllei, Cziczeri, Tapasztó, Gál (Boldi­zsár), Boruzs, Bálint. Edző: Fo­dor Sándor. Mezőhegyes: Szilva — Farkas, Dénes, Lovász, Trun- gel, Kolozsi, Varga (Lucza), En­gelhardt, Kindel (Antal), Boross, Berki. Edző: Kozák István. A jól játszó hazai csapat győzelme tel­jesen megérdemelt a mezőnyben jól játszó, de a kapura veszélyte­len vendégek ellen. G.: Gál a 21. percben. Jó: Kohut, Gál, Boruzs, ill. Lovász, Kolozsi. (Hotya Mi­hály) Orosházi MTK— Gyomaendrőd! Barátság 1_0 (0-0) Orosháza, 200 néző. V.: Németh. Orosháza:Tóth—Zalai, Tárj án, Füredi, Sebők (Varga), Szlo- poczki, Frankó (Szabó), Papp Cs., Farkas, Bányik, Lovas (Hor­váth). Edző: Papp Imre. Gyoma­endrőd: Halász — Csikós (Tég- lási), Karácsony (Illyés), Sárosi, Bélteki, Hegedűs, Tóth, Lipták, Forgács, Janis, Máté. Edző: Bél­teki János. Az első félidő ki­egyenlített játékot hozott, szünet után is hatalmas lelkesedéssel küzdött az OMTK, és sikerült előnyhöz jutnia egy formás táma­dás nyomán. A gól után a rutino­sabb vendégek irányították a játé­kot, de a kék-fehérek kitűnően védekeztek. A végig jó iramú, változatos mérkőzésen a győzel­met jobban akaró hazaiak megér­demelten szerezték meg a három pontot a szurkolók nagy örömére. G.: Frankó az 57. percben. Jó: Tarján, Papp Cs., Farkas, Bányik, ill. Karácsony, Sárosi, Bélteki, Janis. (Selmeczi László) Kamut SK—Doboz 2—1 (1-1) Kamut, 200 néző. V.: Takács. Kamut: Vidovenyecz—Bondár (Hajdú), Hankó, Tárnok, Gézárt, Botyánszki (Tóth), Antmann, Rácz, Gajdács, Balogh, Bokor. Edző: Bora Imre. Doboz: Bikádi — Bánszki, Benedek, Kiss G., Kiss A., Kiszely, Békési, Képíró, Provosinszki, Lukács, Skoumát A. (Komlósi). Edző: Zsigmond Károly. Küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen a szeren­csésebb csapat győzött. Kiállít­va: Képíró, Provosinszki, ill. Gézárt a 88. percben (lökdöső­désért). G.: Botyánszki a 32., Balogh az 54., ill. Provosinszki a 40. percben. Jó: Balogh, Hankó, ill. Bikádi, Bánfi. (Szlancsik Já­nos) Békéscsabai MÁV— Medgyesegyházi SE 3—2 (Í-Í) Békéscsaba, 200 néző. V.: Ma­kai. MÁV: Karács — Kondacs, Bányik, Galovicz Z., Prekop, Lipták V., Hürkecz (Gál), Deák, Tobai, Pozsár (Zelenyánszki), Marik. Edző: Barun Attila. Med- gyesegyháza: Homik (Relu) — Kuzma, Kiss, Juhász, Petruzsán, Vágási, Holecz, Kovács, Mocsári 1., Zsurzsucz I., Szabó. Edző: Bíró Géza. Kiegyenlített első fél­idő után a másodikban sok hibá­val játszott mindkét csapat, kevés tervszerűség volt a játékban. Az utolsó 20 percben javult a játék színvonala, és a nagy lelkesedés­sel játszó hazaiak otthon tudták tartani a három pontot.G.: Deák a 10., Hürkecz a 70., a 81., ill. Holecz a 20., Szabó (1 l-esből) a 73. percben. Jó: Hürkecz, Lipták V., Karács, Tobai, Galovicz Z., ill. Kiss, Holecz, Vágási, Juhász. (G.Gy.) Csabacsüd—Battonyai TK 1-1 (1-1) Csabacsüd, 350 néző. V.: Bogyó. Csabacsüd: Balatoni — Valen- csik, Brlázs, Csicsely Z. (Kon­dacs), Fügedi, Varga J., Pillár, Varga T., Mizik, Jelen, Gulyás. Edző: Petykó Márton. Battonya: Kunos — Fekete, Molnár, Pilán, Simon, Ménesi, Árgyelán, Ko­vács, Zsófi, Mákos A., Magyar. Edző: Juhász Zoltán. Jó iramú mérkőzésen, mindkét csapatnak több lehetősége adódott a gól­szerzésre, de Balatoni és Kunos ezen a napon bravúrosan védett. G.: Simon (öngól) a 19., ill. Má­kos A. a 44. percben. Jó: Balato­ni, Brlázs, Pillár, ill. Kunos, Feke­te, Árgyelán, Magyar. (Szilágyi Mihály) IFJÚSÁGI EREDMÉ­NYEK: Szeghalom SC—Jami- na-Patrick SE 1—2. Gyoma FC—Nagyszénási SK 2—1. Mezőkovácsházi . TE—Békési FC 0— 1. Elek S K—Mezőhegye- si SE 1—6. Orosházi MTK— Gyomaendrődi Barátság 1—1. Kamut SK—-Doboz 0—3. Bé­késcsabai MÁV—Medgyesegy- háza 1—1. Csabacsüd—Batto­nyai TK 4—0. TEKE Gyulai Aranykereszt SE— Sajóbábonyi SE 7:1 (2967:2681). NB Il-es férfi tekemérkőzés, Gyula. A gyulai­ak új pályacsúcsot értek el és sikerült visszavágniuk az őszi vereségért. Gyulai dobók: Oláh 516, Váradi 481, dr. Gyarmati 495, Mogyoróssi 492, Püski 502, Krasznai 481 fa. A labdarúgó NB II-ben történt Keleti csoport: Nyíregyháza—Diósgyőr 3—1, Kecskeméti RSC—Hódmezővásárhely 5—0, Salgótarján—Gödöllő 4—0, Kazincbarcika—Kecskeméti TE 1—1, Hatvan—Eger 1—0, III. kér. TVE—Tiszakécske 4—0, Tiszavasvári—Sényő 1—1, Kábái Cukor—Hajdúnánás 2—0. Nyugati csoport: Tatabánya—Balatonfüred 1—0, Soproni LC—Keszthely 0—0, B KV Előre—Matáv Sopron 0—0, Nagyka­nizsa—Kaposvár 1—0, Dunaújváros—Érd 1—0, Paks—Siófok 0—3, Mohács—Veszprém 2—2, Százhalombatta—Budafok 2—3. A sötét mezes doboziak nagy csatát vívtak Kamuion. A talál­kozót a csíkos mezes hazaiak nyerték. A megyei I. osztályban: Kamut SK—Doboz 2—1 fotó: lehoczky Péter Az Alföld csoport állása 1. Kiskundorozsma 18 13 3 2 47—15 42 2. Makói FC 18 12 3 3 42—19 39 3. Kiskunfélegyháza 18 11 3 4 46—21 36 4.Kisszállási Csont FC 18 10 2 6 36—23 32 5. Gyula-Kanton FC 18 9 4 5 21—20 31 6. Szegedi VSE 18 9 1 8 30—24 28 7. Kalocsa 18 7 6 5 40—20 27 8. Bajai FC 18 8 3 7 29—20 27 9.Tótkomlósi TC 18 8 3 7 20—25 27 10. Kiskőrös 18 6 8 4 19—16 26 11.Szegedi EAC 18 6 5 7 28—31 23 12.Kunbaja 18 5 2 11 23—40 17 13. Szentesi FC 18 3 7 8 15—30 16 14. Mezőberényi FC 18 4 2 12 15—36 14 15. Szarvas 18 3 3 12 12—30 12 16. Mindszent 18 1 3 14 12—54 6 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában követ­kezik. Április 6., szombat, 16.30 óra: Kiskunfélegyháza— Kiskundorozsma, Szarvas—Tótkomlósi TC. Április 7., va­sárnap, 16.30 óra: Mezó'berényi FC—Szegedi EAC, Kunba­ja—Kiskőrös, Makó—Szentes, Kalocsa—Baja, Gyula-Kan­ton FC—Mindszent, Kisszállás—Szegedi VSE. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 19. fordulójá­ban következik. Április 6., szombat, 16.30 óra: Mezőkovács­házi TE—Kamut SK, Gyomaendrődi Barátság SE—Békés­csabai MÁV, Doboz—Szeghalom SC, Mezőhegyesi SE— Csabacsüd. Április 7., vasárnap, 16.30 óra: Békési FC— Battonyai TK, Jamina-Patrick SE—Gyoma FC, Nagyszé­nási SK—Orosházi MTK, Medgyesegyházi SE—Elek SK. A megyei bajnokság állása 1. Battonyai TK 17 11 2 4 39—25 35 2. Jamina-Patrick SE 17 10 4 3 31—12 34 3. Szeghalom SC 17 10 3 4 35—31 33 4. Csabacsüd 17 9 5 3 36—20 32 5. Gyomaendrődi Barátság 17 8 6 3 26—14 30 6. Békési FC 17 9 1 7 31—23 28 7. Medgyesegyházi SE 17 8 4 5 23—17 28 8. Mezőhegyesi SE 17 7 3 7 22—16 24 9. Gyoma FC 17 6 5 6 24—18 23 10. Békéscsabai MÁV 17 7 2 8 24—24 23 ll.ElekSK 17 6 3 8 19—23 21 12. Kamut SK 17 5 6 6 15—23 21 13. Doboz 17 4 3 10 26—41 15 14. Nagyszénási SK 17 2 5 10 20—31 11 15. Mezőkovácsházi TE 17 3 2 12 19—43 11 16. Orosházi MTK 17 3 2 12 16—45 11