Békés Megyei Hírlap, 1995. október (50. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-02 / 231. szám

© 1995. október 2., hétfő' Új edzővel, újra győzelem Szekszárdi—BSC Szarvas 56:73 (32:39) SPOí^ Hell Csaba bronzérmes, Hajdú fordulógyőztes! Adorján Gyulán lett tizenegyedszer bajnok! NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, Szekszárd, 300 néző'. V.: Berki, dr. Smied. Szekszárd: Berkó (16/12), Madaras (4), CSÁK (17/3), Kranyecz (8), Kiefer (10). Cs.: Bihari (1), Szabó (-), Nagy A. (-), Badics (-), Rúzsa (-). Edző': Guóth Iván. Szarvas: Francia (10/3), MISIK (13/3), NITULESCU (27), Frankó K. (2), NEDILIA (12/9). Cs.: Huszárik (5), Keresztény (4). Edző': Tapodi László. Kipontozódott: Nedilia a 38. percben. Az eredmény alakulása: 5. p.: 10:10,11. p.: 20:25,16. p.: 28:35,24. p.: 42:41,34. p.: 47:67,38. p.: 52:70. A gyulai Hajdú Zoltán az elsőfutamban legyőzte az immár tizenegyszeres bajnok Adorjánt és ez a lendület végig tartott: megnyerte a versenyt! Itt a nemzetközi klasszis, Nagy Róbert (balszé­len) előtt vezet az ötödik futamban, de végül — ez volt egyetlen pontvesztesége —Nagy Róbert előtte ért célba fotó: lehoczy Péter Hat vereség után nyeretlenül, s a héten „igazolt” új edzővel érke­zett a BSC Szarvas a nyáron ala­posan átformálódott és a váloga­tott Csákkal megerősödött Szek­szárd otthonába, akik az előző héten aratták éppen első és eddig egyetlen győzelmüket. A Körös­partiak a sérült Farkast továbbra is kénytelenek voltak nékülözni, így csak egy magas embere volt Topodi László edzőnek a létfon­tosságú mérkőzésen. A feldobás után a hazaiak szerezék az első kosarat, de Misik büntetőből azonnal egyenlített. Az első per­cek kiegyenlített játékot hoztak, Berkó tripláira Nitulescu vála­szolt. A rendkívül lelkesen játszó vendégek a 7. percben Francia büntetőivel vették át a vezetést, amire még Csák a másik oldalon tudott válaszolni, de ezt követően Nitulescu percei jöttek. A szarvasiak remekül érezték meg, hogy centerüket nem bírják tarta­ni a hazaiak, sikerült némi előny­re szert tenni. Egy Nedilia triplá­val már kilenc pontra nőtt a ven­dégek előnye s a félidő hajrájára, s ezt rendkívül fegyelmezett já­tékkal lényegében sikerült meg­tartani. Fordulás után szekszár­di percek jöttek, s a vendégek előnye hamar elfogyott. Nitules­cu csak a 24. percben törte meg a kínos kosárínséget, ám a Szek­szárd Kiefer kosarával átvette a vezetést. Ekkor azonban más se­bességre kapcsolt a Szarvas. Rendkívül taktikus és ponterős játékkal hat perc alatt húsz pontra növelték előnyüket. Nitulescu mellett Nedilia és Misik is ponte­rős volt, a türelmesen végig ját­szott figurák meghozták gyümölcsüket. Az utolsó percek­ben Misik és Frankó K. vezérleté­vel az eredmény tartására töreke­dett a Szarvas, a hazaiak pedig nem tudtak újítani. Összességében megérde­melten nyert a győzelmet na­gyon akaró, s azért lelkesen, Igazi csapaterényeket felvil­lantó Szarvas a jó képességű, ám sok hibával játszó hazaiak ellen. Az egyéni teljesítmé­nyek mellett mindenekeló'tt ez kívánkozik eló're, hiszen a Szarvas játékából ez hiányzott az elmúlt hetekben. Ha ezt to­vább tudja vinni a BSC, akkor még sok örömük lehet a Kö­rös-parti szurkolóknak csapa­tukban. Guóth Iván: — Ellenfelünk a két idegenlégiós ponterős táma­dójátékával felőrölte erőinket. Tapodi László: — Csapatom­nak rendkívül fegyelmezett já­tékkal sikerült megszerezni a lét- fontosságú első győzelmet. Ifjúsági mérkőzés. KSC Szekszárd—BSC Szarvas 71:85 (35:48). Szekszárd, 100 néző. V.: Reisz, Kovács. Ld.: Barcsik (20,) Timár (20/3), Plje- sovszki (17). Bár tegnap még nagy küzdelem folyt a dobogó második és harma­dik fokáért — nem kevesebb, mint öten pályáztak rá — egy fordulóval a szezonzárás előtt már szombaton Gyulán eldőlt, hogy a debreceni Adorján Zoltán tizenegyedik egyéni bajnoki cí­mét is megnyerte a salakmotoros országos bajnokságon. Ezzel végleg túlszárnyalta a gyulaiak legendás motorosát, Gyepes Bar­nabást, aki 1960, 1961 és 1962- ben a 125-ös, majd 1966 és 1969 között megszakítás nélkül, majd 1973-ban lett a nagykategória győztese. Az 1500 néző érdekes és szín­vonalas versenyt láthatott, Ador­ján ugyan csak harmadik lett, de látszott, inkább a „biztonságra” törekszik, no meg próbálgatta a vasárnapi lonigói nagy „világfu­tásra” a gépét. Nem így a bajnok­ság hajrájára feljövő Hajdú Zol­tán, aki élt a hazai pálya előnyével és egyetlen pont veszteséggel megnyerte az ötödik fordulót. Hellnek viszont úgy látszik ép­pen a gyulai pálya a mumusa, mert volt egy nullája és egy egy­pontos futama is, így csak 6—8. lett, viszont összességében igen jól szerepelt a bajnokságban. Ezúttal kitűnt, hogy a komoly utánpótlás gondokkal küzdő sa­lakmotoros sportágban Magosi Norbert és Rőth Gábor révén két olyan fiatal is található, akik egy­re inkább mutogatják oroszlán- körmeiket. A bajnokság utolsó két fordulója azért is érdemel fi­gyelmet, mert Adorjánon kívül a Gyulán „ezüstérmes” Nagy Ró­bert is ott lesz a jövő vasárnap az olaszországi Lonigóban sorra kerülő úgynevezett Chalange- döntőn, ahol eldől, hogy 1996- ban kik lehetnek ott az atlétáké­hoz hasonló hat fordulós Grand Prix-sorozaton. Az eredményhirdetéskor Adorján Zoltánt szponzorai egy vadonatúj Jawa versenygéppel lepték meg. A most tizenegyedik bajnoki aranyérmét nyert debre­ceni vaspapucsos ezt mondta: „Bizony már nem is nagyon em­lékszem, amikor 1983-ban elő­ször lettem bajnok, s most csak annyit tudok ehhez hozzátenni, hogy szinte évről-évre nehezebb volt megvédeni az elsőségemet és lassan, visszavonhatatlanul jönnek a fiatalok. Remélem még többen, mint ahányan most űzik ezt a gyönyörű technikai sport­ágat.” A tegnap miskolci zárófordu­lóban először nyert bajnoki for­dulót Bódi László és ezzel ezüs­térmes lett, de minden dicséretet megérdemel Hell Csaba is, aki bajnoki bronzot „szállított” a gyuláiknak!. Eredmények. 5. forduló: 1. Hajdú Z. (Gyulai Speedway Club) 14, 2. Nagy R. (Szegedi Agromobile SE) 13, 3. Adóiján Z. (Adorján Team) 12... 6>—8. Hell (Gyula), Tihanyi (Hajdú V.), Bódi (Hajdú V.) 9—9 pont. Az 5. forduló után: 1. Adorján 56 pont 2. Hell Csaba 47,3. Nagy 46,4. Bódi 45 5. Hajdú és Magosi (Hajdú Volán) 41—4L 6. forduló: 1. Bódi 14, 2. Adóiján 12,3. Tihanyi 12,4. Hell 12, 5. Nagy R. 11, 6. Hajdú 10 pont. Országos bajnok: Adorján Zoltán 69,2. Bódi 59, 3. Hell 59, 4. Nagy R. 57, 5. Hajdú 51, 6. Magosi 49 ponttal. A gyulai verseny fő támogatója a Petrol Team Kft. volt, a további szponzorok: Kempf és Társa Bt., Közüzemi Vállala- lat, Oláh Ferenc kereskedő, Szi-Szi Szi­ta Bt., Sipaki János vállalkozó és a Meg­óv Biztonságtechnikai Kft. F. I. Fazekas szenzációs győzelmével Orosházi MTK—Schwechat (osztrák) 5:2 Klubcsapatok Szuper Ligája női asztalitenisz-mérkőzés, Oros­háza. Fazekas—Albustin 2:1 (14,-19,10), Pidl—Popova 0:2 (-19, -14), Harsányi—Zillner 2:0 (14,17), Kulagina, Pidl—Albustin, Popova 0:2 (-11, -20), Fazekas—Popova 2:0 (21,20), Harsányi— Albustin 2:0 (7,11), Pidl—Zillner 2:1 (15, -13,18). Az első találkozón Fazekas a döntő szettben remekül játszott, biztosan győzött. A második összecsapáson a vendégek ruti­nos egykori háromszoros Euró- pa-bajnok orosz idegenlégiósa nagy csatában nyert Pidl ellen. A harmadik mérkőzésen Harsányi végig irányított Zillner ellen és megérdemelten szerzett veze­tést csapatának. A párosoknál Kulagina nem találta régi önma­gát, így Popova vezérletével győztek az osztrákok és egyenlí­tettek (2:2). Következett a nap mérkőzése: Fazekas minden egyes pontért megküzdött Popova ellen és hallatlanul iz­galmas, színvonalas csatában a közönség támogatása mellett mindkét szett végén jobb össz­pontosítással nyert, méltán ka­pott vastapsot. Ezután Harsányi leiskolázta a gyengébb képességű ellenfe­lét, így 4:2-re alakult az állás, ami már a hazaiak végső sikerét jelentette. Az utolsó összecsa­páson Pidl a második játszmá­ban kissé kiengedett, de a döntő szettben jó játékkal nyert. A ha­zaiak újabb sikere azt jelenti, hogy az orosháziak valamennyi osztrák ellenfelüket legyőzték a Szuper Ligában. (verasztó) Békési TE—Pénzügyőr 4:10 NB IA csoportos férfi asztali­tenisz-mérkőzés, Békés. Béké­si győztesek: ifj. Balogh, Csarnai, Jóna, a Csarnai, Se­res páros. A párosok csatája után l:l-re állt a mérkőzés, miután a Csarnai, Seres duó legyőzte a Hofmann, Gelléri kettőst, míg a másik találkozón a fővárosi Kál­lai, Hutvágner páros nyert az ifj. Balogh, Jóna duó ellen. A foly­tatásban az egyesek során 2:2 lett az állás, majd hatalmas küz­delem alakult ki. Sajnos a béké­siek balszerencsések voltak, hi­szen a nyolc 2:1-re végződött mérkőzést valamennyit az újonc, de a nyáron megerősödött fővárosiak nyerték, így 6:3 majd 9:4 után a vendégek szerezték meg a győzelmet a három óra tizenöt percig tartó nagy csatá­ban. Dewa Kupa: újra Balázs Dezső remekelt Az MMSZ évadjának utolsó előtti terepgyorsasági motorver­senyét a Békéscsabai Motoc­ross Klub rendezte. A hagyomá­nyosan jól sikerült, csaknem 80 indulót és 500 nézőt vonzó via­dal sajnálatos végjátékkal zá­rult: röviddel a 20 ezer forintos pénzdíjért kiírt nyílt, 15 perc plusz 2 körös szuperfutam lein- tése előtt a negyedik-ötödik he­lyen álló orosházi Zanócz Ro­land bukott és a mentők a kór­házba szállították. Emiatt a futa­mot le is intették, a sorrend pe­dig így alakult: 1. Véró (Hódme­zővásárhely) 125 kcm Honda, 2. Türgyei (Veresegyháza), 250 kcm Yamaha, 3. Cserépkai (Csomód), 250 kcm Yamaha. Ami az előzményeket illeti, Gödöny György, a Magyar Mo­tocross Szövetség elnökségi tag­ja csak megerősítette, amit mi is tapasztaltunk: Vlcskó János és kis csapata jóvoltából tovább ja­vult a pálya minősége, csupán esőt nem tudtak rá varázsolni va­sárnapra... Nem véletlen, hogy a békéscsabai klub azon három egyike, amely választhatott jövő­re a bajnoki naptárból időpontot! (Május 5-én az egyéni bajnoki második fordulót rendezik). Lesz azonban még egy pontvadászat, méghozzá a gyomaendrődi, már majdnem kész pályán — ez Ba­lázs Dezső akitivitását dicséri. A gyomai sportember azonban teg­nap a pályán is megmutatta: az öt Békés megyei induló közül a leg­sikeresebben szerepelt és meg­nyerte a szenior 125 köbcentis kategóriaversenyét Yamahájá­val. A további győztesek a Dewa Kupán: 80 kcm: 1. Véró Zsolt (Hódmezővásárhely), Kawasa­ki; 125 kcm. II. osztály: Técsy László (Hmv.) Honda; I. osztály: Véró György, Honda; 250 kcm. II. osztály: Szkloboda Tamás (Balatonberény), Honda; I. osz­tály: Türgyei Imre, Honda; Sze­nior: Ferenczi Sándor (Ajka), Honda. Lapzártakor megtudtuk: Za­nócz Roland sérülése nem sú­lyos, csak zúzódással járt a buká­sa. F. I. Zsíros aranyérmes A közelmúltban rendezték meg a Bu­dapesten az újonc és gyermek kor­osztályú teniszezők országos tízek bajnokságát. A viadalon a 12 évesek korosztályában a Békéscsabai Globe TC versenyzője, Sztankó Judit a ha­todik helyen végzett. Fehét Gábor tehetséges tanítványa kellemes meg­lepetést okozott, miként a 14 évesek között a szintén egykori Fehér tanít­vány, a Békéscsabáról a fővárosba került, s jelenleg a Budapesti Hon- védban szereplő, Zsíros Györgyi, aki veretlenül aranyérmet nyert. Györ­gyi tagja az újonc válogatott keret­nek, amely jövőre az Európa-bajnok- ságra készül, s így több nemzetközi versenyen áll majd rajthoz. Zsíros Györgyit a békéscsabai Trex-Im Bt. és a VB Bt. támogatta. A Totó 39. heti eredményei 1. Gyűri ETO FC—Zalaegerszegi TE.................2—2 x 2. Parmalat FC—Stadler FC .............................0—0 x 3 . Vác FC-Samsung—B VSC-Dreher................2—3 2 4 . Karlsruhe—Rostock.......................................0—2 2 5. Leverkusen—Werder Bremen.....................2—2 x 6 .1860 München—Düsseldorf..........................2—1 1 7 . Atalanta—Piacenza...............i........................2—0 1 8 . Bari—AC Milan................................................1—0 1 9. Fiorentina—Cremonese....................3—2 1 l O.Internazionale—Torino.................................4—0 1 11 . Juventus—Napoli............................................1—1 x 12. Padova—Parma..............................................1—3 2 1 3.Sampdoria—Cagliari.....................................1—2 2 +1 . mérkőzés: 14.Udinese—Vicenza...........................................1—1 x / Újabb győzelmével élen a Békés Békési FKC—Nyírbátor 33—18 (16—7) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békés, 500 néző. V.: Bányász, Némedi. Békés: Petrovszki — Nagy J. 2, Csuvarszki 4, Czétényi 3, DÖGÉ 7, MOLDOVÁN 9, Lajos M. 2. Cs.: Tóth Gy. (kapus), Weigert, Grexa 2, BOGÁRDI 4. Edző: Varga László. Az ellenfél legjobb dobói: Kiss 5, Veress 4. Kiállítások: 8, ill 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3. A Békés ragadta magához a kez­deményezést, de a Nyírbátor a 15. percig a hazaiak „nyakán” volt. Ezután sebességet váltott a békési csapat, és a közönséget szórakoztatva tetemes előnyre tett szert. Szünet után remek játék alakult ki, amelynek során a vendégcsapat csak közeli sze­mélője tudott lenni a nagyszerű hazai támadásoknak. Moldová- nék ellenállhatatlanul lőtték a gólokat, amit a közönség vas­tapssal jutalmazott. Újabb dia­dalt aratva a Békés megérde­melten győzött, és tartja vezető pozícióját az NB I B-s tabellán. A mérkőzés főszponzora a Dü- bögő étterem volt. Agrokontakt SE—Csaba Előre KC 32—24 (17—12) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Cegléd, 400 néző. V.: Dzsipoff, Szalay. Békéscsaba: Kopányi — BALOGH 6, Lukács 2, Vörös 3, GLEMBÓCZKI 3, JARABEK 6, Pocsai 2. Cs.: Szikora (kapus), Unyatinszki, Tóth 1, Benkő 1, Szabó. Edző: Ruck László. Az ellenfél legjobb dobói: Jakab 9, Tóth B., Trafkin 5—5. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1. A Katanát nélkülöző jobb szárny Balogh, Lukács felállásban kez­dett, mivel még Szenics engedé­lye sem érkezett meg. A hazaiak 2—0-ra elhúztak, de a 10. percre szívós védekezéssel 3—2-re for­dítottak a lila-fehérek. A folyta­tásban felváltva estek a gólok, a 17. percben 6—5-re Vörösék ve­zettek. Ezután a háromgólos Jara- bekre előretolták a védekezést a ceglédiek, ez kicsit megzavarta a vendégeket, s a jofibszélen Ba- loghék nem bírtak a magas fallal. A félidő végéig a Glembóczki vezérelte csabaiak jól védekez­tek. Szünet után 10 percig fel­váltva estek a gólok, majd a 40. percre háromgólra zárkózott fel a Békéscsaba (19—16). Ekkor ket­tős emberhátrányba kerültek a vendégek, amit jól használt ki a tavalyi bajnok (24—16). Időké­rés után a 46. percben Glembócz- kit kizárták a játékvezetők, míg Pocsai egy szép gól után rosszul esett, emiatt elhagyta a pályát. A hajrában Balogh révén tartotta a nyolcgólos különbséget a Csaba Előre. A jobb erőkből álló hazaiak ellen a tartalékos csabaiak jól tartották magukat, de végül megérdemelten nyert az Agro­kontakt. Ruck László: — A második félidei rövidzárlat kivételével partiban voltunk a ceglédiekkel. Ifjúságiak: Agrokontakt— Csaba Előre KC 16—30. Ózdi KC—HC Szarvas 27—18 (15—11) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Ózd, 1000 néző. V.: Sebők, Taizs. Szarvas: TYETYÁK — Korcsok 2, Nagy G., VOLENT 2, GILAN 4, Tusjak 4, Szenteszki 3. Cs.: Dián (kapus), Harsányi 3, Kékesi, Nemes. Edző: Velky Mihály. Az ellenfél legjobb dobói: Csörgő 9, Krasznij 6, Kerekes 5. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2. A hétközi edzőcsere után a tisztes eredmény elérését tűzte ki célul a Vizsnyiczait, Almásit és Serfelt nélkülöző Szarvas. Telt ház előtt a megilletődött vendégek ellen 6— 1 -re elhúzott a tavaly még NB I-es hazai gárda. A folytatásban 7— 4-re zárkózott fel a Szarvas. A félidő végéig három—négy gó­los előnyét tartotta az Ózd a lelke­sen küzdő Körös-partiak ellen. Fordulás után a is tartották a lépést a házigazdákkal Gilanék. Az 50. percben 20—16-ot muta­tott az eredményjelző tábla. Az utolsó tíz percben a közönség biz­tatása mellett a rutinos hazaiak újabb találatokat értek el. ami ki­lencgólos ózdi győzelmet ered­ményezett a sportszerű mérkőzé­sen. A volt NB I-es Ózd ellen a tartalékos, fiatal szarvasi csa­pat 50. percig jól helytállt. A hajrában az erőfölény és rutin döntött az ózdiak javára. Velky Mihály: — A belső hármas hiányát megérezte a csa­pat. Hiába játszott jól Gilan és Volent, valamint védett kiválóan Tyetyák a végére elfáradtunk, s a cseréink serdülők voltak. Ifjúságiak: Ózdi KC—HC Szarvas 26—12. Ny. M.